MENÜ

İsmail Haniye

İsmail Haniye ile ilgili tüm haberleri, son dakika İsmail Haniye haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün İsmail Haniye haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 613 İsmail Haniye haberi bulunmuştur.

İsmail Haniye Haberleri

Hamaney: ABD’nin tehlikeli planı

Hamaney: ABD’nin tehlikeli planı

İran dini lideri Ayetullah Hamaney, dün Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Salih el-Aruri başkanlığındaki Hamas heyetini başkent Tahran’da kabul etti.

23.07.2019Dünya
Yüzyılın anlaşması olarak nitelenen şeyi tanımayacağımızı ilan ediyoruz

"Yüzyılın anlaşması olarak nitelenen şeyi tanımayacağımızı ilan ediyoruz"

Hamas Siyasi Bürosu Başkanı İsmail Haniye, "Başkenti Kudüs olan Filistin devleti tanınmadığı sürece hiçbir anlaşmayı tanımıyor ve kabul etmiyoruz. Biz Hamas olarak 'Yüzyılın Anlaşması' olarak nitelenen şeyi tanımayacağımızı ilan ediyoruz" dedi.

20.07.2019Dünya
Ablukaya büyük öfke

Ablukaya büyük öfke

İsrail’in ablukası altındaki Gazze’de ‘Büyük Dönüş Yürüyüşü’ gösterilerinin birinci yıldönümünde dün on binlerce Filistinli, protesto için sokağa çıktı. Bölgeye tanklar yığan İsrail güçleri, protestoculara gaz ve gerçek mermiyle müdahale etti.

31.03.2019Dünya
Önce imza sonra ateş

Önce imza sonra ateş

ABD Başkanı Trump, İsrail Başbakanı Netanyahu ile görüşmesinde Suriye toprağı Golan Tepeleri’nde egemenliğin işgalci İsrail’e ait olduğunu ilan etti. Bu gelişme öncesinde Gazze Şeridi’nden Tel Aviv yakınlarına füze fırlatıldı. Hamas’ı suçlayan İsrail ordusu, Gazze’deki bazı hedefleri vurdu.

26.03.2019Dünya

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 27. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda açılış konuşmasını yaptı. Erdoğan, "Türkiye tarihinin en büyük ekonomik saldırılarına maruz kalmasına rağmen 2 ayı bulmadan durumu büyük ölçüde kontrol altına aldık. Türkiye borcuna sadıktır, yeter ki işi diyet borcuna döndürmesinler. İşte o zaman külahları değişiriz" dedi. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun ABD'li danışmanlık şirketi McKinsey üzerinden yaptığı eleştirilere değinen Erdoğan "Tüm  arkadaşlarımıza söyledim, bunlardan fikri danışmanlık hizmeti de almayacaksınız dedim. Gerek yok, biz bize yeteriz" diye konuştu. Cumhurbaşkanı, Batman'da 8 askerin şehit olduğu saldırı için şunları söyledi: "O teröristler bilsin ki bunu en az 800 teröristle ödeyecekler. Hepsinin başını ezeceğiz."

6.10.2018Gündem
ABD, Hamas liderini terör listesine aldı

ABD, Hamas liderini terör listesine aldı

ABD yönetimi, eski Gazze'deki Filistin Hükümeti Başbakanı ve Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye'yi "küresel terör" listesine aldığını açıkladı.

31.01.2018Dünya
Filistinlilere Kudüs varoşunu önerdiler

Filistinlilere Kudüs varoşunu önerdiler

KUDÜS’ün statüsüyle ilgili tartışmalar sürerken Hamas lideri İsmail Haniye, ABD’nin Filistin Yönetimi’ne Doğu Kudüs’ün yerine Kudüs’ün dışındaki Ebu Dis mahallesini önerdiklerini söyledi.

27.12.2017Dünya
Trump İslam alemini bir kez daha ayağa kaldırabilir

Trump İslam alemini bir kez daha ayağa kaldırabilir

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasının ardından İslam alemini bir kez daha ayağa kaldıracak bir karar almaya hazırlandığı öne sürüldü.

23.12.2017Dünya
İntifada ateşi: Kudüs kararına büyük öfke

İntifada ateşi: Kudüs kararına büyük öfke

ABD Başkanı Trump’ın Kudüs hamlesi beklendiği gibi Ortadoğu’daki ateşi yükseltti. Hamas, Filistin halkını intifadaya çağırdı. Gözler bugün Kudüs’te... Dün gece eylemlerin sürdüğü Gazze Şeridi’nden İsrail’e roket atıldı. İsrail ise savaş uçakları ve tanklarla misilleme yaptı. Gazze ve Batı Şeria’daki protestolarda ise en az 31 kişi yaralandı.

7.12.2017Dünya
Son dakika İsrail Batı Şeriaya asker yığmaya başladı

Son dakika! İsrail Batı Şeria'ya asker yığmaya başladı

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD'nin yanı sıra birçok ülkenin büyükelçiliklerini Tel Aviv'den Kudüs'e taşıyacağını iddia etti. Netanyahu, İsrail'in Kudüs'ü başkent olarak kabul etmek isteyen birçok ülke ile irtibatta olduğunu söyledi. Öte yandan Hamas lideri İsmail Haniye, İsrail'e yeni bir intifada çağrısında bulundu. AFP haber ajansı ise İsrail ordusunun Batı Şeria'ya asker sevkiyatında bulunduğunu duyurdu.

7.12.2017Dünya
Trumpın kararı tansiyonu yükseltti.. Sokağa indiler

Trump'ın kararı tansiyonu yükseltti.. Sokağa indiler

ABD'nin 70 yıllık dış politikasından dönen ABD Başkanı Donald Trump, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdı. Kararın açıklanmasının ardından Filistinliler bu sabah Gazze'de gösterilere başladı.

6.12.2017Dünya
Trump, Kudüsü İsrailin başkenti olarak tanıyabilir

Trump, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyabilir

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak resmen tanımaya hazırlandığına ilişkin haberler gelirken, Filistinliler bu kararın alınmaması için çabalarını sürdürüyor.

4.12.2017Dünya
Hamas sınır kapılarını Filistin’e devretti

Hamas sınır kapılarını Filistin’e devretti

MISIR’ın öncülüğünde Hamas ile El Fetih kanadı arasında başlatılan uzlaşma süreci çerçevesinde Hamas dün İsrail’e açılan Erez ve Kerem Şalom ile Mısır’a açılan Refah sınır kapılarını ABD destekli Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas’ın yönetimine teslim etti.

1.11.2017Dünya
Filistinde 2014ten bu yana ilk ortak kabine toplantısı

Filistin'de 2014'ten bu yana ilk ortak kabine toplantısı

Filistin Yönetimi'nin Gazze'de kontrolü yeniden ele alması çalışmaları kapsamında, Filistin kabinesi 2014'ten bu yana ilk kez bu bölgede toplandı. Toplantının açılışında konuşan Filistin Başbakanı Rami Hamdallah, uluslararası arenada tanınan Filistin yönetimi ve Hamas arasında 10 yıldır devam eden bölünmeye son verme vaadini tekrarladı.

3.10.2017Dünya
Filistin’de tarihi uzlaşma

Filistin’de tarihi uzlaşma

Filistin’in Gazze bölümünü 2007’den beri yöneten Hamas, dün Gazze’deki yetkilerini Ulusal Uzlaşı Hükümeti’ne teslim etmeye başladı.

2.10.2017Dünya
Filistin’in birliği  için ‘kan parası’

Filistin’in birliği için ‘kan parası’

FİLİSTİN’in Gazze bölümünü 2007’den beri yöneten Hamas’ın yetkisini bugün tamamen birlik hükümetine devretmesi bekleniyor.

1.10.2017Dünya
EGD Kartepe Ekonomi Zirvesi

EGD Kartepe Ekonomi Zirvesi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, risklere değil fırsatlara odaklanılması ve olumlu düşünülmesi gerektiği belirterek, "Türkiye 2015'te yüzde 4, krizden sonraki 2008-2015 döneminde ortalama yüzde 3,4 büyüdü. Bu yıl yüzde 4'ün üzerinde, yüzde 5'e yakın bir ortalama yakalayacağımızı düşünüyorum" dedi.

11.04.2016Ekonomi
‘Sonuçlar Erdoğan için önemli bir zafer’

‘Sonuçlar Erdoğan için önemli bir zafer’

Türkiye’de AK Parti’nin mecliste çoğunluğu sağladığı genel seçimler, dış basında da yankı buldu. Amerikan New York Times gazetesi seçim sonuçlarının Erdoğan için önemli bir zaferi gösterdiğini belirtirken, çoğu anket şirketinin yanıldığına dikkat çekti. İngiliz Reuters haber ajansı Türkiye’de tek parti iktidarının geri döndüğünü belirtti. Belli başlı yorumlar şöyle:

1.11.2015Dünya
‘Riyad, Hamas ile Fetih uzlaşması için devrede’

‘Riyad, Hamas ile Fetih uzlaşması için devrede’

Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı İsmail Haniye, Suudi Arabistan’ın ilk kez Filistin’de Hamas ve Fetih hareketleri arasında yeni bir uzlaşı sağlanması için çaba sarfettiğini açıkladı.

1.05.2015Dünya
İsrailli bakanlardan Gazze itirafı

İsrailli bakanlardan Gazze itirafı

İsrail İstihbarat Bakanı Yuval Steinitz, Gazze’ye yönelik “Koruyucu Hat Operasyonu” olarak adlandırılan saldırının ardından önceki gün imzalanan ateşkesin “acı bir tat bıraktığını” söyledi.

27.08.2014Dünya
Ben böyle bombardıman görmedim

Ben böyle bombardıman görmedim

Bayramı ateş altında geçiren Gazze Şeridi dün sabaha karşı İsrail operasyonunun başından bu yana en şiddetli bombardımana sahne oldu. Bir Filistinli doktor Twitter’da “Daha önce bu kadar ağır bombardıman görmedim. Yüzde 100 ölürüm” dedi.

29.07.2014Dünya
İsrail gittikçe şiddetini artırıyor

İsrail gittikçe şiddetini artırıyor

Gazze'deki gerilim, umut edilenin aksine Ramazan Bayramı süresince yavaşlamak yerine daha da şiddetleniyor. İsrail dün geceden bu yana en ağır bombardımanını düzenledi. Son gelen haberler, İsrail'in dün gece Gazze'yi yoğun bir bombardımana tuttuğu ve Gazze'ye elektrik sağlayan tek santralin vurulduğu ve şehirde elektrik olmadığı şeklinde. Can kayıpları ise her geçen dakika artıyor.

29.07.2014Dünya
Abbasın sözlerini açıklarsam ayıp olur

Abbas'ın sözlerini açıklarsam ayıp olur

Başbakan Tayyip Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas ile görüşmesinde, Prof. Ekmeleddin İhsanoğlu’na Filistin tarafından verilen Kudüs Nişanı konusunun da gündeme geldiğini, Abbas’ın “Emekli olan bürokratlara veriyoruz” dediğini açıklamış, Abbas’ın ‘İhsanoğlu, Filistin’de Ulusal Mutabakat Hükümeti kurulmasını sağladı’ iddiasına da gülüp geçtiğini sözlerine eklemişti. Dün bunlar sorulunca İhsanoğlu, “Abbas’ın Başbakan ile ilgili söylediklerini açıklarsam ayıp olur. Belki ileride hatırat yapılırken yazılır” karşılığını verdi.

21.07.2014Gündem
Haniye’nin yeğeni de öldürüldü

Haniye’nin yeğeni de öldürüldü

“Koruyucu Hat” isimli operasyonla pazartesiden bu yana 1600 hedefi vuran İsrail ordusu dün Gazze’deki eski Filistin hükümeti Başbakanı İsmail Haniye’nin kız kardeşinin yaşadığı evi de hedef aldı.

12.07.2014Dünya
El Fetih ve Hamas hükümeti kurdu

El Fetih ve Hamas hükümeti kurdu

Filistinli rakip gruplar Hamas ve El Fetih anlaşmazlıkları çözerek dün uzlaşı hükümetini kurmaya başardı. 17 bakandan beşi Gazze’den, üçü de kadın. Filistin lideri Abbas’tan “Ayrılıklar sona erdi”, Hamas’tan “Medyada ayrılık haberleri okumayacaksınız artık” açıklamaları geldi. İsrail ise tepkili.

2.06.2014Dünya
Filistin’de Fetih-Hamas anlaşması

Filistin’de Fetih-Hamas anlaşması

FİLİSTİN’in bölünmüşlüğünü sona erdirecek bir anlaşma imzalandı.

23.04.2014Dünya
İsmail Haniye torununu toprağa verdi

İsmail Haniye torununu toprağa verdi

Gazze'deki Filistin Hükümeti Başbakanı İsmail Haniye'nin geçen hafta beyin ölümü gerçekleşen torunu Amal yaşamını yitirdi.

27.11.2013Dünya
Haniye’nin torunu bitkisel hayatta

Haniye’nin torunu bitkisel hayatta

İsrail ablukası altındaki Gazze’de Hamas hükümetinin Başbakanı İsmail Haniye’nin bir yaşındaki kız torunu, sindirim sistemindeki enfeksiyonun sinir sistemini felç etmesi üzerine bitkisel hayata girdi.

19.11.2013Dünya
Gazzedeki mezuniyet töreni

Gazze'deki mezuniyet töreni

Gazze’de İçişleri Bakanlığı’na bağlı Milli Güvenlik Birimi’nin mezuniyet töreni Gazze'deki Filistin Hükümeti Başbakanı İsmail Haniye’nin de katılımıyla gerçekleşti.

15.10.2013Gündem
Erdoğan, Meşal ile görüşecek

Erdoğan, Meşal ile görüşecek

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan saat 18’de Başbakanlık resmi konutta Hamas lideri Halid Meşal’le görüşecek.

8.10.2013Gündem
Başbakan Erdoğan, Ankarada Filistinli liderlerle görüştü

Başbakan Erdoğan, Ankara'da Filistinli liderlerle görüştü

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Hamas'ın Siyasi Büro Şefi Halit Meşal ve Gazze'deki Filistin Hükümeti Başbakanı İsmail Haniye ile görüşmesi sona erdi.

18.06.2013Gündem
Erdoğan, Haniye ve Meşal ile görüşecek

Erdoğan, Haniye ve Meşal ile görüşecek

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün Hamas'ın Siyasi Büro Şefi Halit Meşal ile Gazze'deki Filistin Hükümeti Başbakanı İsmail Haniye ile görüşecek.

18.06.2013Spor Arena
Gazzede mezuniyet coşkusu

Gazze'de mezuniyet 'coşkusu'

Gazze'deki Filistin hükümetinin yeni güvenlik güçleri için mezuniyet töreni düzenlendi.

29.05.2013Gündem
8 Filistinli İstanbula getirildi

8 Filistinli İstanbul'a getirildi

FİLİSTİN’in Gazze kentinde çatışmalarda yaralanan 8 Filistinli tedavilerinin yapılması için İstanbul’a getirildi.

17.04.2013Gündem
Hamas’ta Halid Meşal yeniden

Hamas’ta Halid Meşal yeniden

HAMAS yetkilileri, siyasi büro şefi Halid Meşal’in yeniden bu göreve seçildiğini duyurdu.

1.04.2013Gündem
Haniye: Erdoğan Gazze’ye gidecek

Haniye: Erdoğan Gazze’ye gidecek

Gazze’deki Filistin Hükümeti Başbakanı İsmail Haniye, İsrail’in Türkiye’den özür dilemesini memnuniyetle karşıladı.

22.03.2013Gündem
Yıllar sonra Filistine döndü

Yıllar sonra Filistin'e döndü

Hamas’ın sürgündeki lideri Meşal, 37 yıl sonra Filistin’e döndü. Gazze’ye giden Meşal, “Burada şehit olacağım” dedi. Hamas yetkilisi El Zahar, “Meşal dönmek için zaferi bekledi” sözleriyle İsrail’in harekâtına gönderme yaptı.

7.12.2012Gündem
Taksim’e de cami yapılacak

Taksim’e de cami yapılacak

Başbakan Tayyip Erdoğan, cami mimarisinde Müslüman olmayanların ruhu yakalamasının zor olduğunu belirterek, Çamlıca cami projesinin içine sindiğini söyledi.

27.11.2012Gündem
Erdoğan’ı dört gözle bekliyoruz

Erdoğan’ı dört gözle bekliyoruz

Gazze Şeridi’ni yönetimi altında tutan Hamas’ın siyasi kanadının baş sözcüsü Dr. Sami Abu Zuhri, ateşkesin ardından Hürriyet’in sorularını yanıtladı.

24.11.2012Gündem
Ateşkes tamam abluka hafifliyor

Ateşkes tamam abluka hafifliyor

İsrail ile Hamas arasında 8 gündür süren çatışmalar dün varılan ateşkes anlaşmasıyla son buldu. Tarafların üzerinde anlaştığı metne göre karşılıklı saldırılara son verilecek, ayrıca İsrail, Gazze’deki sınır kapılarının açılması için gerekli işlemleri başlatacak ancak bunun sınırları belirlenmiş değil.

21.11.2012Gündem
Ateşkes yakında

Ateşkes yakında

İsrail, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Arap Birliği üyesi ülkelerin dışişleri bakanlarının Gazze Şeridi’ne ziyareti sırasında bölgeye bomba yağdırırken, Hamas yetkilisi İzzet Rişk, İsrail'in cevabını beklediklerini ve bu durumda ateşkesin en erken bugün açıklanacağını söyledi. İsrail ve Mısır'dan da "Müzakereler halen sürüyor" açıklaması geldi.

20.11.2012Gündem

Yazar Sonuçları

Trump belki de bunu istiyor!

SABAH güne anlamsız bir trafik sorunu ile başladım. Kullandığım yol tek yöndü ama karşıdan da sıra sıra araçlar geliyordu. 100 metreyi 10 dakikada geçtim.

7.12.2017

Katar bahane de hedef Erdoğan mı?

‘ASIL hedef Erdoğan’ korosu, tam kadro işbaşında.

6.06.2017

Bu kez olur mu dersiniz?

Son aylarda tam alıştığımız gibi bir gün oldu, dün. Dört bir taraftan birbirinden önemli gelişmeler yağdı, durdu. Güne damga vuran çok kare var. Ancak benim için günün karesi Türkiye’den değil.

1.05.2014