MENÜ

İşkur

İşkur ile ilgili tüm haberleri, son dakika İşkur haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün İşkur haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.374 İşkur haberi bulunmuştur.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (kısaca İŞKUR) Türkiye'de istihdamın korunmasına, geliştirilmesine, yaygınlaştırılmasına ve işsizliğin önlenmesi faaliyetlerine yardımcı olmak ve işsizlik sigortası hizmetlerini yürütmek üzere kurulmuş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ilgili kuruluşu olup, özel hukuk hükümlerine tâbi, tüzel kişiliği haiz, idarî ve malî bakımdan özerk bir kamu kuruluşudur.

Devamı...

İşkur Haberleri

Türkiye Vagon Sanayii A. Ş. Genel Müdürlüğü İŞKUR üzerinden 26 sürekli işçi alımı yapacak

Türkiye Vagon Sanayii A. Ş. Genel Müdürlüğü İŞKUR üzerinden 26 sürekli işçi alımı yapacak

Türkiye Vagon Sanayii A. Ş. Genel Müdürlüğü, Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi sayfası üzerinden sürekli işçi alımı için ilan yayımladı. Yapılan duyuruya göre, Türkiye Vagon Sanayii A. Ş. Genel Müdürlüğü'ne 26 sürekli işçi alımı yapılacak.

16.07.2019Gündem
Ortağının kardeşinin adıyla 2. kez evlendi

Ortağının kardeşinin adıyla 2. kez evlendi

FATİH’te bir restoranda aşçılık yapan 24 yaşındaki Mehmet Yusuf Yılmaz, Siirt’te İŞKUR’a başvurdu.

13.07.2019Gündem
Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü İŞKUR üzerinden sürekli işçi alımı yapacak

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü İŞKUR üzerinden sürekli işçi alımı yapacak

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü 56 sürekli işçi alımı yapacağını duyurdu. Sekiz şehirde istihdam edilecek olan sürekli işçi alımı için başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden gerçekleşecek. Peki, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü işçi alımı için başvuru şartları neler?

12.07.2019Ekonomi
Sosyal Çalışma Programı (SÇP)  zaman başlayacak Bakan açıkladı

Sosyal Çalışma Programı (SÇP) zaman başlayacak? Bakan açıkladı

Üniversite öğrencilerine iş imkanı tanıyan İŞKUR Sosyal Çalışma Programı (SÇP) sonuçları açıkladı. Sonuçların belli olmasında sonra başvuruda bulunan öğrenciler Sosyal Çalışma Programı'nın başlayacağı tarihi merak etmeye başladı. Peki, Sosyal Çalışma Programı (SÇP) sonuçları nasıl öğrenilir? SÇP ne zaman başlayacak? İşte, o konuya dair detaylar.

6.07.2019Ekonomi
TCDD 38 personel alımı yapacak – İşte başvuru şartları

TCDD 38 personel alımı yapacak – İşte başvuru şartları

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları(TCDD) Devlet Personel Başkanlığı üzerinden personel alımı ilanı yayımladı. Yayımlanan ilana göre, TCDD farklı branşlarda ve şehirlerde istihdam edilmek üzere 38 personel alımı yapacak. Peki, TCDD personel alımı başvuru şartları neler, başvurular nasıl yapılacak?

5.07.2019Gündem
İŞKUR SÇP sonuç sorgulama sayfası Üniversitelilerin Sosyal Çalışma Programı sonuçları açıklandı

İŞKUR SÇP sonuç sorgulama sayfası! Üniversitelilerin Sosyal Çalışma Programı sonuçları açıklandı

Üniversitelileri iş hayatına hazırlamak için başlatılan Sosyal Çalışma Programlarında, çalışacak öğrencileri belirleyecek kura çekimi tamamlandı. Öğrenciler programa katıldıkları her bir gün için 67 lira 36 kuruş almaya hak kazanacak. Ayrıca katılımcıların çalıştıkları süre kadar emekliliklerine etki edecek sigorta primleri de ödenecek. İşte, Sosyal Çalışmalar programı sonuç sayfası...

5.07.2019Gündem
GSB mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak Mülakatlar 17 Mayısta tamamlanmıştı

GSB mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Mülakatlar 17 Mayıs'ta tamamlanmıştı

Başvuruları İŞKUR üzerinden alınan GSB mülakatlarının sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. GSB mülakatından başarılı sayılmak için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alınması gerekiyor. İŞKUR üzerinden yapılacak olan alımlarda 3 bin 243 personel istihdam edilecek. Peki, GSB mülakat sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli oldu mu? İŞKUR'dan açıklama geldi mi? İşte, GSB mülakat sonuçlarıyla ilgili son durum

5.07.2019Gündem
SÇP kura sonuçları ne zaman açıklanacak İŞKUR Sosyal Çalışmalar Programı kurası tamamlandı

SÇP kura sonuçları ne zaman açıklanacak? İŞKUR Sosyal Çalışmalar Programı kurası tamamlandı

Doğa korumadan, restorasyon çalışmalarına kütüphanelerin düzeninden kamu kurumlarının daha pek çok sosyal ve kültürel faaliyetlerinde, haftada üç gün ve günlük 67 lira karşılığında çalışacak öğrenciler Ankara'da yapılan kura sonucu belirlendi. Peki, SÇP kura sonuçları ne zaman açıklanacak?

4.07.2019Gündem
Sosyal Çalışma Programı sonuçları ne zaman açıklanacak SÇP kura çekimi ne zaman

Sosyal Çalışma Programı sonuçları ne zaman açıklanacak? SÇP kura çekimi ne zaman?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının başlattığı Sosyal Çalışma Programlarına (SÇP), 200 binin üzerinde üniversite öğrencisi başvurdu. Gözler şimdi, SÇP sonuçlarının açıklanacağı tarihlerde. Peki, sosyal Çalışma Programı sonuçları ne zaman açıklanacak?

4.07.2019Gündem
Bakan açıkladı 570 bin kişi işe yerleştirildi

Bakan açıkladı! 570 bin kişi işe yerleştirildi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, özel sektörde işe yerleştirmelerin yüzde 30 arttığını söyledi.

4.07.2019Ekonomi
İstifa etseniz de işsizlik maaşı alabilirsiniz

İstifa etseniz de işsizlik maaşı alabilirsiniz

Kendi isteği dışında veya bazı şartlarda istifayla işten ayrılanlara devlet 10 aya kadar maaş ödüyor. İşsizin eline geçen toplam tutar 20 bin lirayı aşabiliyor. Peki hangi durumda, kim, ne kadar maaş alır?

3.07.2019Ekonomi
SÇP (Sosyal Çalışma Programı) başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak

SÇP (Sosyal Çalışma Programı) başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

İŞKUR tarafından öğrencilere yönelik başlatılan Sosyal Çalışma Programı (SÇP) başvuru süreci sona erdi. Başvurularını tamamlayan adaylar şimdi SÇP sonuçlarının açıklanacağı tarihi merak ediyor. Peki, SÇP (Sosyal Çalışma Programı) başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

2.07.2019Ekonomi
İŞKUR sosyal çalışma programı (SÇP) başvurusu için son saatler Başvuru nasıl yapılır

İŞKUR sosyal çalışma programı (SÇP) başvurusu için son saatler! Başvuru nasıl yapılır?

Yaz tatilinde üniversite öğrencileri için sosyal programlarda çalışırken gelir kapısı oluşturma şansı verecek olan İŞKUR Sosyal Çalışma Programı (SÇP), son gününde başvuru işlemleri ile gündemde yer almaya devam ediyor. Üniversite öğrencilerinin gerekli koşulları taşımaları halinde başvuru işlemini gerçekleştirebileceği İŞKUR Sosyal Çalışma Programı (SÇP) birçok kişinin gündeminde yer alıyor. Peki, İŞKUR Sosyal Çalışma Programı (SÇP) başvuru işlemi nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

28.06.2019Ekonomi
İŞKUR SÇP sonuçları ne zaman açıklanacak

İŞKUR SÇP sonuçları ne zaman açıklanacak?

İŞKUR'un, üniversite öğrencilerinin kamu kurumlarının toplumsal faydası yüksek işlerine katılarak mesleki niteliklerini geliştirebilmeleri için düzenleyeceği, Sosyal Çalışma Programı (SÇP) başvuruları bugün sona erecek. Gözler şimdi üniversite öğrencilerine iş imkanı tanıyan SÇP sonuçlarının açıklanacağı tarihte. Peki, İŞKUR SÇP sonuçları ne zaman açıklanacak?

28.06.2019Gündem
İŞKUR SÇP program no nedir

İŞKUR SÇP program no nedir?

İŞKUR SÇP program no, birçok gencin gündemindeki konu olmaya devam ediyor. SÇP programı kapsamında çalışmak istedikleri il için başvuru işlemini gerçekleştirmek isteyen birçok genç, program no kısmının ne anlama geldiğini araştırmaya başladı. Peki, İŞKUR SÇP başvurusu için program no ne anlama gelmektedir? İşte, birçok kişinin merakla araştırdığı o konu hakkında bazı bilgiler

27.06.2019Ekonomi
İŞKUR SÇP öğrenci alımı başvurusu nasıl yapılır Üniversite öğrencilerine iş fırsatı

İŞKUR SÇP öğrenci alımı başvurusu nasıl yapılır? Üniversite öğrencilerine iş fırsatı

Üniversitelileri iş hayatına hazırlamak için uygulanacak, Sosyal Çalışma Programlarına başvurular başladı. Öğrenciler, söz konusu programa nasıl ve hangi tarihler arasında başvuru yapabileceklerinin yanı sıra, programa başvurmaları halinde burslarının kesilip kesilmeyeceğini de merak ediyor. Peki, İŞKUR öğrenci alımı başvurusu nasıl yapılır?

27.06.2019Gündem
İŞKUR sosyal çalışma programı başvurusu nasıl yapılır Üniversite öğrencileri için iş fırsatı

İŞKUR sosyal çalışma programı başvurusu nasıl yapılır? Üniversite öğrencileri için iş fırsatı

Üniversite öğrencileri için yaz tatillerinde ekstra gelir kaynağı oluşturmak amacıyla İŞKUR ve Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından geliştirilen İŞKUR sosyal çalışma programı için başvuru süreci 25 Haziran tarihinde başladı. Peki, İŞKUR sosyal çalışma programı başvurusu nasıl ve kimler tarafından yapılır? İşte, binlerce kişinin merakla araştırdığı sosyal çalışma programı hakkında detaylı bilgiler...

26.06.2019Ekonomi
İŞKUR 30 soruda Sosyal Çalışma Programını anlattı - SÇP nedir

İŞKUR 30 soruda Sosyal Çalışma Programı'nı anlattı - SÇP nedir?

Sosyal Çalışma Programı başvuru süreci İŞKUR üzerinden başladı. Haziran, temmuz, ağustos ve eylül aylarında toplumsal faydanın yüksek olduğu alanlarda kamu kurumlarıyla işbirliği halinde düzenlenecek olan SÇP’ye ilgi yoğun oldu. Peki, SÇP nedir, kimler başvuruda bulunabilir, nerede uygulanır, okulu uzayan öğrenci başvurabilir mi? İşte, 30 soruda Sosyal Çalışma Programı’nın detayları

25.06.2019Ekonomi
İŞKUR üzerinden başvurular alınıyor - Sosyal Çalışma Programı (SÇP) başvuru şartları neler

İŞKUR üzerinden başvurular alınıyor - Sosyal Çalışma Programı (SÇP) başvuru şartları neler?

Öğrencilere müjde başlığıyla verilen Sosyal Çalışma Programı'na başvuru süreci İŞKUR (Türkiye İş Kurumu) üzerinden başladı. Sosyal Çalışma Programı’na kabul edilen öğrenciler, 5 Temmuz 2019 günü elektronik ortamda kura ile belirlenecek. Öğrenciler, Sosyal Çalışma Programı'na (SÇP) katılım sağladıkları her gün için 67.36 lira ödeme almaya hak kazanacak. Peki, Sosyal Çalışma Programı (SÇP) başvuru şartları neler?

25.06.2019Ekonomi
İŞKUR 3250 büro memuru alımı yapacak İŞKURa nasıl başvuru yapılır

İŞKUR 3250 büro memuru alımı yapacak? İŞKUR'a nasıl başvuru yapılır?

Yurt genelinde birçok vatandaşa istihdam sağlayan İŞKUR, iş ilanlarını yeniledi. İŞKUR'un yayınlamış olduğu son ilanlara göre, 3250 büro memuru alımı yapılacağı görüldü. Farklı illerden alımı yapılacak olan büro memuru ilanında KPSS şartı aranmıyor. Peki, İŞKUR'a nasıl başvuru yapılır? İşte, İŞKUR güncel ilanları ve başvuruları hakkında bazı bilgiler.

20.06.2019Gündem
İŞKUR okul öncesi öğretmen alımı için başvuru işlemi nasıl yapılır

İŞKUR okul öncesi öğretmen alımı için başvuru işlemi nasıl yapılır?

İŞKUR okul öncesi öğretmen alımı için birçok ilanı erişime açtı. İstanbul, Ankara, Adana, Hatay ve birçok il için geçerliliğini koruyan İŞKUR okul öncesi öğretmen alımı başvurusu, vatandaşların araştırdığı konular arasında önemli bir yer tutuyor. Peki, İŞKUR okul öncesi öğretmen alımı başvuru işlemi nasıl yapılabilecek? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

19.06.2019Gündem
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü personel alımı yapacak Başvuru şartları neler

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü personel alımı yapacak! Başvuru şartları neler?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bünyesinde faaliyetlerine devam eden Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, (KEGM) ihtiyaç olan alanlarda istihdam etmek üzere 47 personel alımı yapacağını açıkladı. Söz konusu ilana lise ve dengi okul, ön lisans ve lisans bölümlerinin ilgili alanlarından mezun olanlar başvuru yapabilecek. İşte, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü personel alım ilanının detayları...

19.06.2019Gündem
İŞKUR üniversite öğrencilerine yaz işi başvuru ne zaman başlayacak

İŞKUR üniversite öğrencilerine yaz işi başvuru ne zaman başlayacak?

İŞKUR'un, üniversite öğrencilerinin kamu kurumlarının toplumsal faydası yüksek işlerine katılarak mesleki niteliklerini geliştirebilmeleri için düzenleyeceği, Sosyal Çalışma Programı için araştırmalar hız kazandı. Okulların kapanacağı tarihin yaklaşmasıyla birlikte, Sosyal Çalışma Programı başvurularının ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. İşte, İŞKUR Sosyal Çalışma Programı hakkında tüm detaylar...

18.06.2019Gündem
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü İŞKUR üzerinden 47 personel alımı yapacak

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü İŞKUR üzerinden 47 personel alımı yapacak

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi sayfasından 47 personel alımı yapacağını duyurdu. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü personel alımı başvuruları, Türkiye İş Kurumu üzerinden yürütülecek. İşte, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü personel alımıyla ilgili detaylar…

17.06.2019Gündem
Bakan açıkladı 2019da 571 bin 266 kişi işe yerleştirildi

Bakan açıkladı! 2019'da 571 bin 266 kişi işe yerleştirildi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk, İŞKUR’un 2019 yılı Ocak-Mayıs dönemi verilerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Geçen yılın aynı dönemine göre işe yerleştirme rakamlarında yüzde 30,1’lik artış kaydettiklerini aktaran Selçuk, 571 bin 266 kişinin işe yerleşmesine aracılık ettiklerini söyledi.

15.06.2019Ekonomi
TÜBİTAK personel alımı yapıyor Başvuru şartları neler

TÜBİTAK personel alımı yapıyor! Başvuru şartları neler?

TÜBİTAK, Ankara'da görevlendirilmek üzere 14 personel istihdam edecek. Söz konusu ilanın Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından gözler, personel istihdamının detaylarına çevrildi. Peki, TÜBİTAK personel alımı başvuru şartları neler?

11.06.2019Gündem
TÜBİTAK 14 personel alacak

TÜBİTAK 14 personel alacak

TÜBİTAK, Ankara'da görevlendirilmek üzere 14 personel istihdam edecek.

11.06.2019Ekonomi
TÜBİTAK 5 personel alacak

TÜBİTAK 5 personel alacak

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunca (TÜBİTAK), Ankara ve Kocaeli'de görevlendirilmek üzere 5 personel alımı yapılacak.

10.06.2019Teknoloji
İŞKUR ilanlarına nasıl başvuru yapılır İŞKUR iş ilanları aracılığıyla 38 bin personel aranıyor

İŞKUR ilanlarına nasıl başvuru yapılır? İŞKUR iş ilanları aracılığıyla 38 bin personel aranıyor

Birçok kişinin ihtiyacına göre pozisyon açılan İŞKUR'a başvuru yaparak özel sektörde istihdam edilebilirsiniz. İŞKUR'da şu an güncel olarak 38 binden fazla açık iş ilanı bulunmakta. Peki, İŞKUR ilanlarına nasıl başvurulur?

10.06.2019Gündem
İŞKUR Sosyal Çalışma Programı başvuruları ne zaman

İŞKUR Sosyal Çalışma Programı başvuruları ne zaman?

İŞKUR'un, üniversite öğrencilerinin kamu kurumlarının toplumsal faydası yüksek işlerine katılarak mesleki niteliklerini geliştirebilmeleri için düzenleyeceği, Sosyal Çalışma Programı için araştırmalar hız kazandı. Okulların kapanacağı tarihin yaklaşmasıyla birlikte, Sosyal Çalışma Programı başvurularının ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. Peki, İŞKUR Sosyal Çalışma Programı başvuruları ne zaman?

9.06.2019Gündem
‘Nafaka’da son perde

‘Nafaka’da son perde

Nafaka düzenlemesiyle ilgili tartışmalar alevlenirken kadınlar ‘Nafaka Hikayesi' adlı platform kurarak yaşadıklarını sosyal medyaya taşıdı. Nafaka miktarı ve süresiyle ilgili görüşleri hem boşanmış taraflardan hem de hukukçulardan dinledik...

9.06.2019Gündem
GSB mülakat sonuçlarında son durum ne Sonuçlar açıklandı mı

GSB mülakat sonuçlarında son durum ne? Sonuçlar açıklandı mı?

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) tarafından Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla gerçekleştirilen 3 bin 243 personel alımında, heyecanlı bekleyiş devam ediyor. GSB personel alımında mülakat sürecinin geçtiğimiz günlerde tamamlanmasının ardından, gözler sözlü sınavların açıklanacağı tarihe çevrildi. Peki, GSB mülakat sonuçlarında son durum ne? Sonuçlar açıklandı mı? İşte, o konu ile ilgili detaylar.

6.06.2019Gündem
Rapor değil icraat dönemi... TİSK’in yeni başkanı Özgür Burak Akkol, Hürriyet’e konuştu

Rapor değil icraat dönemi... TİSK’in yeni başkanı Özgür Burak Akkol, Hürriyet’e konuştu

TİSK’in başkanlık koltuğuna oturan 39 yaşındaki Özgür Burak Akkol, doğrudan çalışana, üye olan işverenlere dokunan faydalı çalışmalar yapmaları gerektiğini vurgulayarak “Dernek-vakıf-sendikacılık dünyasında çok rapor var, çok tavsiye, çok sunum... Kimsenin daha çok rapora ihtiyacı yok, herkesin uygulamaya ihtiyacı var. Reçeteler gizli değil, önemli olan uygulamada” diye konuştu.

6.06.2019Ekonomi
Bakan Selçuk duyurdu Hibe için son tarih 28 Haziran

Bakan Selçuk duyurdu! Hibe için son tarih 28 Haziran

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk “Kendi işini kurmak isteyen engellilerimiz ve eski hükümlü vatandaşlarımıza sağladığımız 50 bin TL’ye kadar hibe desteği için 2019 yılı 2. dönem başvurularını kabul etmeye başladık.” dedi.

3.06.2019Ekonomi
Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) sonuçları açıklandı mı 3 bin 243 sürekli işçi alımında son durum

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) sonuçları açıklandı mı? 3 bin 243 sürekli işçi alımında son durum

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın (GSB) 3 bin 243 sürekli işçi alımı için süreç devam ediyor. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yapılan sürekli işçi alımına ilişkin mülakat süreci 17 Mayıs’ta tamamlandı. Sözlü sınava tabi tutulanlar artık mülakat sonuçlarına odaklanmış durumdalar. Peki, Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) sonuçları açıklandı mı?

30.05.2019Gündem
Son günlerin en çok merak edilen konusu Ramazan Bayramı izninden kimler yararlanacak

Son günlerin en çok merak edilen konusu! Ramazan Bayramı izninden kimler yararlanacak?

Bayram öncesi alınan kararla izne çıkacaklarla, emekli ikramiyesi ve maaşı alanların durumları netleşti. Dokuz güne çıkarılan Ramazan Bayramı tatilinden kimler yararlanacak? Emeklilere her bayram ödenecek 1000 liralık ikramiye öne çekildi. Peki, kimler ikramiye alabilecek? Bu bayram memur emeklileri ile İŞKUR’dan işsizlik maaşı alanlara da erken ödeme yapılacak.

29.05.2019Ekonomi
GSB mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak Tarih belli oldu mu

GSB mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu mu?

Gençlik ve Spor Bakanlığına (GSB) bağlı il ve ilçe müdürlüklerinde çalıştırılmak üzere, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yapılacak sürekli işçi alımına ilişkin mülakat sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. 17 Mayıs'ta tamamlanan mülakat sürecinin ardından gözler, sonuçların açıklanacağı tarihte. Peki, GSB mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

27.05.2019Gündem
İŞKURdan öğrencilere dijital ortamda mesleki rehberlik

İŞKUR'dan öğrencilere dijital ortamda mesleki rehberlik

ÇANAKKALE Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü, başvuru yapan adayların iş gücü profilini belirlemek, iş gücü piyasasına katılımını sağlamak ve mesleki eğitim planlaması yaparak adayların doğru işe yerleştirilmesi, doğru mesleki kurslara yönlendirilmesi ve meslek seçim aşamasındaki öğrencilere yardımcı olmak amacıyla kullanılan Mesleki Yönelim Test Bataryasının internet üzerinden kullanıma açıldığını duyurdu.

23.05.2019Ekonomi
İŞKUR okul öncesi öğretmen alımı başvurusu nasıl yapılır

İŞKUR okul öncesi öğretmen alımı başvurusu nasıl yapılır?

Okul öncesi öğretmeni alımı için sistem üzerinden başvuruları kabul eden İŞKUR, adaylarda aranan kriterleri resmi internet sitesi üzerinden yayımladı. Türkiye'nin birçok bölgesinde gerçekleşecek olan okul öncesi öğretmen alımı için ilan detaylarını listeleyen İŞKUR, adaylarda aranan şartları erişime açtı. İşte, İŞKUR okul öncesi öğretmen alımı başvuru detayları

22.05.2019Gündem
Annelere iyi haber Ayda 2400 lira veriliyor

Annelere iyi haber! Ayda 2400 lira veriliyor

Sosyal Güvenlik Kurumu, 'İşte Anne Projesi'ne katılanlara ayda 2400 lira maaş veriyor.

22.05.2019Ekonomi
İŞKUR satış temsilcisi personel alımı yapacak |  İŞKUR başvurusu nasıl yapılır

İŞKUR satış temsilcisi personel alımı yapacak | İŞKUR başvurusu nasıl yapılır?

Yurt genelinde yeni mezun ve vasıfsız milyonlarca vatandaşa iş imkanı sunarak istihdam sağlayan İŞKUR, iş ilanlarını yeniledi. İŞKUR'un güncel iş ilanlarında, Türkiye genelinde 2 bin 41 satış temsilcisi personel açığı olduğu görüldü. İlana başvurmak isteyen vatandaşlar, İŞKUR başvurusu ile ilgili araştırma yapmaya başladı. Peki, İŞKUR iş başvurusu nasıl yapılır? İşte, İŞKUR ilanları ile ilgili merak edilenler.

21.05.2019Gündem
Bakan açıkladı: İŞKUR ile 388 bine yakın engelli işe yerleştirildi

Bakan açıkladı: İŞKUR ile 388 bine yakın engelli işe yerleştirildi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "İŞKUR vasıtasıyla 2002 yılından 2019 Nisan sonuna kadar 387 bin 915 engellinin işe yerleşmesine aracılık ettik. Geçen yıl 14 bin 930, 2019 Nisan sonu itibarıyla da 4 bin 515 engelli vatandaşımız işe yerleştirildi. Engelli Bireylerin İstihdama ve Sosyal Yaşama Katılımının Artırılması Yatırım Projesi ile engellilerin istihdamını artırmak amacıyla 'Engelli İş Koçluğu' sistemine geçiyoruz. 2002 yılında 5 bin 777 engelli, memur olarak istihdam edilmişken, 2019 Mayıs itibarıyla bu sayı 56 bini geçti" açıklamasında bulundu.

16.05.2019Ekonomi
İŞKUR 57 bin personel alınacak | İŞKUR başvurusu nasıl yapılır

İŞKUR 57 bin personel alınacak | İŞKUR başvurusu nasıl yapılır?

Türkiye'de birçok vatandaşa istihdam sağlayan İŞKUR, güncel iş ilanlarını yayımladı. Milyonlarca vatandaş, İŞKUR'un yayımladığı ilanları takip ederek istihdam sağlayabiliyor. İŞKUR'da yayımlanan ilanlara göre şu an güncel olarak 57 binden fazla açık iş ilanı bulunduğu görülüyor. Peki, İŞKUR başvurusu nasıl yapılır? İşte, o konu ile ilgili merak edilenler.

15.05.2019Gündem
Çukurova Üniversitesi 19 engelli sürekli işçi alımı yapacak – İşte başvuru şartları

Çukurova Üniversitesi 19 engelli sürekli işçi alımı yapacak – İşte başvuru şartları

Çukurova Üniversitesi, Devlet Personel Başkanlığının resmi sayfası üzerinden 19 engelli sürekli işçi alımı yapacağını duyurdu. Şartları uyan adaylar, Çukurova Üniversitesi 19 engelli sürekli işçi alımı için www.iskur.gov.tr adresinden başvuru yapabilecek. Peki, Çukurova Üniversitesi 19 engelli sürekli işçi alımı için başvuru şartları neler?

7.05.2019Gündem
Kursa katılanların işi garanti

Kursa katılanların işi garanti

İşgücü piyasasının ihtiyaç duyduğu mesleklerde eleman yetiştiren İstihdam Garantili Mesleki Eğitim Kursları’ndan mezun olanların tamamına yakını istihdam ediliyor. Kurstan yararlananların halihazırda yüzde 90.4’ü istihdamda bulunuyor. İŞKUR’un açtığı kurslara katılım da son bir yılda yüzde 68 arttı.

İş arayanlar için Sanal Fuar

İş arayanlar için "Sanal Fuar"

İŞKUR, iş arayanların herhangi bir sebeple katılamadığı istihdam fuarı ve kariyer günlerine erişebilmesi için "Sanal Fuar" uygulaması başlattı.

3.05.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

31 Mayıs ikramiyesi

Bayram öncesi alınan kararla izne çıkacaklarla, emekli ikramiyesi ve maaşı alanların durumları netleşti. Dokuz güne çıkarılan Ramazan Bayramı tatilinden kimler yararlanacak? Emeklilere her bayram ödenecek 1000 liralık ikramiye öne çekildi. Peki, kimler ikramiye alabilecek? Bu bayram memur emeklileri ile İŞKUR’dan işsizlik maaşı alanlara da erken ödeme yapılacak.

29.05.2019

İşsiz anneye günde 80 TL

Başlatılan ‘İşte Anne Projesi’ ile 15 yaşına kadar çocuğu olan ve çalışmayan kadınlar, İŞKUR’un işbaşı eğitim programlarına katılmaları halinde günlük 80 lira, aylık da 2 bin 400 lira devlet desteği alıyor. Programlar en az 3, en çok 6 ay sürüyor. Bu süre içinde anneye kreş parası da ödeniyor.

22.05.2019

Muhasebecideki tüm defterler incelenebilir mi?

Belli bir büyüklüğün üzerinde olan işletmeler, muhasebe işlemlerini kendi merkezlerinden bizzat yürütür. Kendi işyerinde muhasebe kayıtlarını tutma imkânı olmayan milyonlarca işletme içinse işlemler muhasebe bürolarından yürütülür. Yalnız Maliye için değil, SGK, İşkur, (ve en son poşet beyannamesinden dolayı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı) gibi pek çok kamu kurumu için “işletmeleri devlete bağlamanın kısa yolu” olarak görülür muhasebe büroları... Büroda işlemleri yürüten muhasebeci-mali müşavirler için en önemli amaçsa; işletmelerin yasal-parasal yükümlülüklerini, kazasız-cezasız sonuçlandırmaktır.

22.05.2019

LEZİZ İTALYAN: Buono.Italiano

Birkaç ay önce Paloma Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Ece Tonbul ile günümüz İtalyan mutfağının önde gelen temsilcilerinden Cristina Bowerman’la Club Marvy’de açacağı restoran öncesi Roma’da buluşup sohbet etmiştik.

11.05.2019