MENÜ

İşkur

İşkur ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İşkur haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.203 İşkur haberi bulunmuştur.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (kısaca İŞKUR) Türkiye'de istihdamın korunmasına, geliştirilmesine, yaygınlaştırılmasına ve işsizliğin önlenmesi faaliyetlerine yardımcı olmak ve işsizlik sigortası hizmetlerini yürütmek üzere kurulmuş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ilgili kuruluşu olup, özel hukuk hükümlerine tâbi, tüzel kişiliği haiz, idarî ve malî bakımdan özerk bir kamu kuruluşudur.

Devamı...

İşkur Haberleri

TÜBİTAK 76 personel alacak

TÜBİTAK 76 personel alacak

TÜBİTAK Başkanlığınca çeşitli birimlerinde istihdam edilmek üzere 61'i Ar-Ge personeli, toplam 76 kişi alınacak.

21.02.2019Teknoloji
TÜBİTAKa 76 personel alımı yapılacak Başvuru şartları neler

TÜBİTAK'a 76 personel alımı yapılacak! Başvuru şartları neler?

TÜBİTAK Başkanlığınca çeşitli birimlerinde istihdam edilmek üzere 61'i Ar-Ge personeli, toplam 76 kişi alınacak. Bu gelişmenin duyulmasının ardından, söz konusu personel alımına dair detaylar araştırılmaya başladı. Peki, TÜBİTAK personel alımı başvuru şartları neler? İşte, TÜBİTAK 76 personel alımının detayları...

21.02.2019Gündem
TCDD 356 işçi alımı yapmaya hazırlanıyor...Başvuru ne zaman yapılır

TCDD 356 işçi alımı yapmaya hazırlanıyor...Başvuru ne zaman yapılır?

TCDD 356 işçi alımı için ilan detaylarını Devlet Personel Başkanlığı (DPB) resmi internet sitesi üzerinden yayımladı. İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek olan TCDD personel alımı başvurusu için 36 yaşından gün almamış olmak önem arz edecek. Peki, TCDD 356 işçi alımı başvurusu için şartlar neler olacak? İşte,o konu hakkında bazı bilgiler

20.02.2019Gündem
İŞKUR iş ilanları aracılığıyla 43 bin personel alımı gerçekleştiriyor... İŞKUR başvurusu nasıl yapılır

İŞKUR iş ilanları aracılığıyla 43 bin personel alımı gerçekleştiriyor... İŞKUR başvurusu nasıl yapılır?

İŞKUR iş ilanları aracılığıyla 43 bin personel alımı yapıyor. İş yerlerinde ayrılmış ve işsiz olan milyonlarca vatandaş için büyük bir fırsat sunan İŞKUR, farklı pozisyonlarda binlerce personel alımı gerçekleştiriyor. Peki, İŞKUR başvurusu nasıl yapılır?

18.02.2019Gündem
Kamu personel alımına başladı

Kamu personel alımına başladı

2019’da 120 bine yakın yeni istihdam yaratacak olan kamu kurumları eleman alımına başladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı kura usulü ile 4.500’e yakın yeni personel alacak. Bununla birlikte kamu kurumları ile yükseköğretim kurumlarının idari ve akademik kadrolarına yapılacak atamalar da açıklandı.

17.02.2019İK/Yeni Ekonomi
Hakimler ve Savcılar Kurulu 45 sürekli işçi alımı başvuru şartları nelerdir Başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak

Hakimler ve Savcılar Kurulu 45 sürekli işçi alımı başvuru şartları nelerdir? Başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak!

Hakimler ve Savcılar Kurulu, Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi sayfası üzerinden personel alımı ilanı yayımladı. Yayımlanan ilana göre, Hakimler ve Savcılar Kurulu bünyesinde 45 sürekli işçi istihdam edilecek. Başvurular, İŞKUR Ankara İl Müdürlüğüne şahsen veya www.iskur.gov.tr adresinden alınacak.

15.02.2019Gündem
İşkur: Kayıtlı işsiz sayısı 3 milyon 775 bin 660 kişi

İşkur: Kayıtlı işsiz sayısı 3 milyon 775 bin 660 kişi

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İşkur), Ocak ayında kayıtlı işsiz sayısının 3 milyon 775 bin 660 kişi olduğunu açıkladı. Kayıtlı işsizlerin yüzde 49’unun erkek, yüzde 51’inin kadın, yüzde 30’unun ise 15-24 yaş grubunda olduğu belirtildi. En çok kayıtlı işsizlerin mesleklerinde ise 117 bin 48 ile satış danışmanı / uzmanı ilk sırada yer aldı. İkinci sırada 112 bin 546 ile büro memuru (genel), üçüncü sırada ise 63 bin 667 ile garson (servis elemanı) olarak açıklandı. Kayıtlı işsizlerin meslekleri arasında 23 bin 132 hemşire, 7 bin 850 inşaat mühendisi de yer aldı.

14.02.2019Ekonomi
İŞKUR iş ilanları aracılığıyla 48 bin personel alımı yapıyor... İŞKUR başvurusu nasıl yapılır

İŞKUR iş ilanları aracılığıyla 48 bin personel alımı yapıyor... İŞKUR başvurusu nasıl yapılır?

İŞKUR iş ilanları aracılığıyla personel alımı yapmaya devam ediyor. Milyonlarca işsiz vatandaşa umut kapısı açmaya devam eden İŞKUR, farklı pozisyonlarda birçok iş ilanı yayınladı. Peki, İŞKUR personel alımı başvurusu nasıl yapılır?

13.02.2019Gündem
İŞKUR yeni yıla hızlı başladı

İŞKUR yeni yıla hızlı başladı

Geçen yılın ocak ayında 79 bin 422 olan İŞKUR'un istihdamına aracılık ettiği kişi sayısı, bu yılın ocak ayında yüzde 5 artarak 83 bin 416 oldu.

13.02.2019Ekonomi
SGK Prim borcu yapılandırmasında son gün 28 Şubat

SGK Prim borcu yapılandırmasında son gün 28 Şubat

Sigorta prim borçlarında yapılandırmaları bozulanlar, 28 Şubat'a kadar ödeme yapmaları halinde yapılandırma hakları devam edecek.

12.02.2019Ekonomi
Türkiye Taş Kömürü Kurumu işçi alımı başvuruları başlıyor TTK işçi alımı başvuru şartları neler

Türkiye Taş Kömürü Kurumu işçi alımı başvuruları başlıyor! TTK işçi alımı başvuru şartları neler?

Türkiye Taş Kömürü Kurumu'na (TTK) alınacak olan işçiler için başvuru süreci başladı. Türkiye Taş Kömürü Kurumu'na ilk etapta alınacak olan bin işçi için müracaatlar 12 Şubat tarihinden itibaren alınacak. İŞKUR kanalı ile yapılacak olan başvurularda belli şartlar aranacak. Peki, TTK işçi alımı başvuru şartları neler? Başvurular ne zaman bitecek?

12.02.2019Gündem
Son dakika Gençlik ve Spor Bakanlığı 3 bin personel alımı yapacak

Son dakika! Gençlik ve Spor Bakanlığı 3 bin personel alımı yapacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın il ve ilçe müdürlüklerinde çalıştırılmak üzere 278'i engelli 146'sı eski hükümlü olmak üzere 3 bin 243 "sürekli işçi" alımı gerçekleştirilecek.

11.02.2019Ekonomi
İŞKUR iş ilanlarıyla 42 bin personel aranıyor İŞKURa nasıl başvuru yapılır

İŞKUR iş ilanlarıyla 42 bin personel aranıyor! İŞKUR'a nasıl başvuru yapılır?

İşsizliğin önlenmesine yardımcı olmak amacıyla kurulan İŞKUR'da çok sayıda boş pozisyon için iş ilanı yer alıyor. Birçok kişinin ihtiyacına göre pozisyon açılan İŞKUR'a başvuru yaparak özel sektörde istihdam edilebilirsiniz. İŞKUR'da şu an güncel olarak 42 bin 852 açık iş ilanı bulunmakta. Peki, İŞKUR ilanlarına nasıl başvurulur?

8.02.2019Gündem
İşsizlik maaşı nasıl alınır İşsizlik maaşı başvurusu nasıl yapılır

İşsizlik maaşı nasıl alınır? İşsizlik maaşı başvurusu nasıl yapılır?

İşsizlik maaşı nasıl alınır sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından sorgulanan ve merak edilen konular arasında yer almaya başladı. İşsizlik maaşının alınabilmesi için gerekli şartlar ve kanunlar yer alıyor. Peki, işsizlik maaşı nasıl alınır? İşsizlik maaşı başvurusu nasıl yapılır?

4.02.2019Ekonomi
10 yıl bulaşıkçı olarak çalıştı Şimdi patron oldu

10 yıl bulaşıkçı olarak çalıştı! Şimdi patron oldu

Yalova'da 10 yıl bir restoranda bulaşıkçı olarak çalışan Aynur Ferşatoğlu, KOSGEB desteğiyle açtığı iş yerini büyüterek hayalini gerçekleştirdi.

3.02.2019Ekonomi
Açtığı çağrı merkeziyle istihdamı artırmayı planlıyor

Açtığı çağrı merkeziyle istihdamı artırmayı planlıyor

Türkiye İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya ve Uşak İŞKUR yöneticileri, Teleperformance Türkiye tarafından Uşak’ta verilen mesleki eğitimleri ziyaret etti.

1.02.2019Teknoloji
İŞKUR iş ilanları aracılığıyla 41 bin personel alımı gerçekleştiriyor İŞKUR başvurusu nasıl yapılır

İŞKUR iş ilanları aracılığıyla 41 bin personel alımı gerçekleştiriyor! İŞKUR başvurusu nasıl yapılır?

İŞKUR iş ilanları aracılığıyla 41 bin personel alımı gerçekleştireceğini açıkladı. İş arayan yüz binlerce vatandaşa iş imkanı sağlayan İŞKUR'un resmi sayfasında birçok iş alanı bulunuyor. Peki, İŞKUR başvurusu nasıl yapılır?

30.01.2019Gündem
İŞKURdan TYP personel alımı TYP başvuruları için son gün ne zaman

İŞKUR'dan TYP personel alımı! TYP başvuruları için son gün ne zaman?

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında farklı illerde çeşitli pozisyonlarda istihdam etmek için işçi alımı yapacak. Söz konusu alımlar için, İŞKUR TYP başvurusunun nasıl yapıldığı merak konusu oldu. Peki, TYP başvurusu nasıl yapılır? Hangi illerde alım yapılacak?

28.01.2019Gündem
İstihdamın geleceği dijital sanayide

İstihdamın geleceği dijital sanayide

İŞKUR, 2018 yılı istihdam piyasasında yaşananları ve 2019 yılı beklentilerini raporla yayımladı. Çarpıcı sonuçların açıklandığı raporda İŞKUR, ilk defa gelecekte istihdamda yaşanacak gelişmelere de dikkat çekti. Buna göre, teknolojik gelişmeler, yapılan işleri ve meslekleri karmaşık hale getiriyor. 20 yıl önce var olmayan meslekler günümüzde dünyayı yönlendiren meslekler haline gelmeye başladı.

26.01.2019İK/Yeni Ekonomi
TCDD personel alımında son günler Başvurular ne zaman bitecek

TCDD personel alımında son günler! Başvurular ne zaman bitecek?

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü bünyesine yapılacak 353 personel alımında, başvuru sürecinin sonuna gelindi. Tren Makinisti, Tren Teşkil İşçisi, Lokomotif Tamircisi, Motor Tamirciliği ve Kaynakçı gibi branşlara yapılacak alımların için başvuruların ne zaman biteceği merak konusu oldu. Peki, TCDD personel alımı başvuruları ne zaman bitecek?

24.01.2019Gündem
İMD mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak Bakandan açıklama

İMD mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Bakandan açıklama!

İş ve Meslek Danışmanı (İMD) alımı için sözlü mülakat evresini tamamlayan İŞKUR'un, sonuçları ne zaman erişime açacağı merak ediliyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın yaptığı basın toplantısında bazı bilgiler veren Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, İMD sonuçları beklentisinde bulunanlara umut oldu. Peki, İMD mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

22.01.2019Ekonomi
İŞKUR çalışma saatleri... İŞKUR saat kaçta açılıyor/kapanıyor

İŞKUR çalışma saatleri... İŞKUR saat kaçta açılıyor/kapanıyor?

İŞKUR çalışma saatleri birçok vatandaş tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. İş ve işçi bulma kurumu olan İŞKUR'un güncel mesai saatlerini bu içeriğimizden öğrenebilirsiniz. İŞKUR 08:30 - 12:30 / 13:30 - 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. İşte detaylar.

18.01.2019Gündem
İşsizlik Sigortası Fonunun büyüklüğü 127 milyara ulaştı

İşsizlik Sigortası Fonu'nun büyüklüğü 127 milyara ulaştı

İşsizlerin, çalışmadıkları dönemde geçinebilmelerini sağlamak amacıyla kurulan İşsizlik Sigortası Fonu'nun büyüklüğü geçen yıl yaklaşık 11 milyar lira artarak 127 milyar 643 milyon liraya ulaştı.

16.01.2019Ekonomi
İşsizlik Sigortası Fonunun büyüklüğü 127 milyara ulaştı

İşsizlik Sigortası Fonu'nun büyüklüğü 127 milyara ulaştı

Ülkede 2017'de 116 milyar lira olan fonun büyüklüğü, yaklaşık 11 milyar lira artarak, geçen yıl sonu itibarıyla 127 milyar 643 milyon lira oldu. Mart 2002'den geçen yılın aralık sonuna kadar fondan yaklaşık 6,6 milyon kişiye 23 milyar lira ödeme yapıldı.

16.01.2019Ekonomi
Sağlık Bakanlığı kura çekiliş sonuçları açıklandı İŞKUR üzerinden 6 bin 409 kişi alınacak

Sağlık Bakanlığı kura çekiliş sonuçları açıklandı! İŞKUR üzerinden 6 bin 409 kişi alınacak

Sağlık Bakanlığı kura çekiliş sonuçları, İŞKUR aracılığıyla başvurularını gerçekleştiren vatandaşların erişimine açıldı. İl sağlık müdürlüğünün yapacağı sözlü mülakatlara katılım sağlayacak olan adaylar, bu süreçten de başarıyla çıkmaları halinde atamaları yapılacak. İşte, Sağlık Bakanlığı kura çekiliş sonuçları hakkında bazı bilgiler

15.01.2019Gündem
Aralık’ta 151,4 bin kişi işe yerleştirildi

Aralık’ta 151,4 bin kişi işe yerleştirildi

2018 yılı Aralık ayı işe yerleştirme 151 bin 440 kişi olarak gerçekleşti. Bu ayda ayında işe yerleşen 151 bin 440 kişinin yüzde 63’ü erkek, yüzde 37’si kadın oldu.

14.01.2019Ekonomi
Son dakika... Bakan merakla beklenen rakamı açıkladı

Son dakika... Bakan merakla beklenen rakamı açıkladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk; "İŞKUR, geçen yıl 1 milyon 247 bin 188 kişinin istihdamına aracılık ederek önemli bir başarıya imza attı. İstihdamına katkı sağlananların 435 bin 317'si kadınlardan oluşuyor. İşe yerleştirilenlerden 210 bin 459'unu yükseköğretim mezunu, 430 bin 613'ünü ise gençler oluşturdu" açıklamasında bulundu.

11.01.2019Ekonomi
İŞKUR Sağlık Bakanlığı personel alımı sonuçları ne zaman açıklanacak

İŞKUR Sağlık Bakanlığı personel alımı sonuçları ne zaman açıklanacak?

Sağlık Bakanlığı personel alımı kapsamında ambulans sürücüsü, hasta karşılama ve yönlendirme görevlisi ve güvenlik görevlisi gibi birçok farklı branşta yapılacak alımlar için süreç devam ediyor. Geçtiğimiz hafta başvurularını tamamlayan vatandaşlar, şimdi İŞKUR ve Sağlık Bakanlığı'ndan gelecek haberlere odaklanmış durumda. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı sonuçları ne zaman açıklanacak?

9.01.2019Gündem
İŞKUR iş ilanları aracılığıyla 34 bin personel alımı gerçekleştiriyor... Başvuru nasıl yapılır

İŞKUR iş ilanları aracılığıyla 34 bin personel alımı gerçekleştiriyor... Başvuru nasıl yapılır?

İŞKUR iş ilanları aracılığıyla 34 bin personel alımı gerçekleştiriyor. İŞKUR, birçok işsiz vatandaşımıza iş olanağı sağlamaya devam ediyor. Yüzlerce farklı iş pozisyonunun yer aldığı İŞKUR iş ilanları sayfasında, ihtiyacınız olan ve size yatkın olan işi bulabilirsiniz. Peki, İŞKUR personel alımı başvurusu nasıl yapılır?

8.01.2019Gündem
Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Sağlık Bakanlığı'nın taşra teşkilatlarında görevlendirmek üzere, sürekli işçi kadrolarına yapılacak alımlar için başvurular tamamlandı. Personel alımı için süreç tamamlandığında 6 bin 409 sürekli işçi, Bakanlık bünyesinde istihdam edilecek. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

7.01.2019Gündem
İŞKUR çalışma saatleri | İŞKUR saat kaçta açılıyor/kapanıyor

İŞKUR çalışma saatleri | İŞKUR saat kaçta açılıyor/kapanıyor?

İŞKUR çalışma saatleri vatandaşların sorguladığı konular arasında yer almaya başladı. İŞKUR hafta içi ve hafta sonu mesai saatleri vatandaşların en çok araştırdığı konular arasında yer alıyor. Peki, İŞKUR saat kaçta açılıyor/kapanıyor? İşte, İŞKUR çalışma saatleri.

6.01.2019Gündem
2019’un istihdam teşvikleri

2019’un istihdam teşvikleri

İşverene ve istihdama destek için başlatılan teşvikler 2019’da da devam edecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı desteklerden 2 milyonun üzerinde işyeri ve milyonlarca çalışan yararlanacak. Ayrıca bu sene asgari ücret prim teşvikinde de değişiklik yapıldı. Bölgesel istihdam desteği yeni yılda da devam ederken, sigorta prim teşviki 500 ve üzeri sigortalı çalıştıranlarda 3 puan, 500’ün altında sigortalı çalıştıranlarda 5 puan olarak açıklandı. Peki, kimler, hangi teşvikten, nasıl yararlanacak? Tüm yönleriyle 2019’un istihdam destekleri.

5.01.2019İK/Yeni Ekonomi
Sağlık Bakanlığı personel alımı için son güne girildi İŞKUR üzerinden yapılıyor

Sağlık Bakanlığı personel alımı için son güne girildi! İŞKUR üzerinden yapılıyor!

İl sağlık müdürlüklerinde görevlendirilmek üzere 6 bin 409 işçi alımı yapacak olan Sağlık Bakanlığı, İŞKUR üzerinden müracaatları kabul ediyor. 31 Aralık tarihinde ilanı başvuruya açan Sağlık Bakanlığı, 4 Ocak Cuma günü son başvuruyu kabul edecek. Ambulans şoförü, güvenlik görevlisi, elektrikçi, hasta karşılama ve yönlendirme başta olmak üzere birçok sınıfta alım yapacak olan Sağlık Bakanlığı, personel alımı başvurusunu İŞKUR üzerinden kabul edecek. İşte, Sağlık Bakanlığı İŞKUR başvuru detayları ve şartları hakkında bazı bilgile

4.01.2019Gündem
BOTAŞ personel alımı için son 2 gün 186 personel alınacak

BOTAŞ personel alımı için son 2 gün! 186 personel alınacak

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ. Genel Müdürlüğü (BOTAŞ), bünyesinde istihdam etmek üzere 186 personel alımı başvurularını kabul ediyor. İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek olan BOTAŞ personel alımı başvurusu, mühendis, teknisyen, sağlık memuru ve büro görevlisi gibi sınıflarda yapılacak. Peki, BOTAŞ personel alımı başvurusu için şartlar neler olacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

2.01.2019Gündem
İŞKUR Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvurusu başladı | Başvuru şartları neler

İŞKUR Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvurusu başladı | Başvuru şartları neler?

Sağlık Bakanlığı'nın taşra teşkilatlarında görevlendirmek üzere, sürekli işçi kadrolarına yapılacak alımlar için başvurular başladı. Bakanlığın taşra teşkilatı hizmet birimlerine yapılacak personel alımına başvuru yapabilmek için bazı şartları taşımak gerekiyor. Öte yandan söz konusu alımlar için başvuruların ne zaman biteceği de merak konusu oldu. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alım başvuruları ne zaman bitecek? Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler?

2.01.2019Gündem
Müteahhitler 2019dan umutlu

Müteahhitler 2019'dan umutlu

İNTES Başkanı Celal Koloğlu: "Bu yıl sürdürülebilir ve dengeli büyümeye odaklanan ekonomi politikalarının hayata geçirileceği bir yıl olacak. Yerel seçim sürecinin tamamlanması, döviz ve faiz oranlarındaki normalleşmenin etkisi ve yapısal reformların hayata geçirilmesiyle Türkiye ekonomisinin olumlu yönde seyredeceğine inanıyoruz." açıklamalarında bulundu.

2.01.2019Ekonomi
Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvuru şartları neler Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvuruları başladı

Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvuru şartları neler? Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvuruları başladı

Sağlık Bakanlığı'nın taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere sürekli işçi alımı için başvuru koşulları ve detaylar belli oldu. Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 4857 sayılı İş Kanunu ve ilgili yönetmelik hükümleri kapsamında İŞKUR üzerinden 6 bin 409 sürekli işçi alınacak. Peki, Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvuru şartları neler? Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvuruları ne zaman bitecek?

1.01.2019Gündem
BOTAŞ 186 personel alacak | Başvuru şartları belli oldu mu

BOTAŞ 186 personel alacak | Başvuru şartları belli oldu mu?

BOTAŞ Genel Müdürlüğü, Türkiye'nin çeşitli yerlerinde değerlendirilmek üzere 186 personel alımı yapacağını açıkladı. Yayınlanan ilana göre elektrik, elektronik ve bilgisayar ile acil yardım, makine, inşaat teknolojisi, işletme, jeofizik gibi bölümlerden mezun kişiler iş başvurusunda bulunabilecek. İşte, BOTAŞ 186 personel alımının detayları...

31.12.2018Gündem
BOTAŞ 186 personel alacak

BOTAŞ 186 personel alacak

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) Genel Müdürlüğünce, Türkiye'nin çeşitli yerlerinde değerlendirilmek üzere 186 personel alacak.

31.12.2018Ekonomi
TÜBİTAKa bağlı birimlere 105 personel alınacak Son başvurular ne zaman

TÜBİTAK'a bağlı birimlere 105 personel alınacak! Son başvurular ne zaman?

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezine (BİLGEM) bağlı farklı birimlere, çeşitli branşlarda 105 personel istihdamı yapılacak. Bu personel alımına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı. İlanın yayımlanmasının ardından TÜBİTAK personel alım şartları merak konusu oldu. İşte, TÜBİTAK 105 personel alımına dair detaylar...

30.12.2018Gündem
Eti Maden 198 personel alımı yapıyor İŞKUR başvuruları ne zaman bitiyor

Eti Maden 198 personel alımı yapıyor! İŞKUR başvuruları ne zaman bitiyor?

Bor mineralleri ve türevlerini üreten, kamuya ait madencilik ve kimya şirketi olan Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü, çeşitli bölge müdürlüklerinde istihdam etmek üzere 198 personel alımı yapacak. En az lise seviyesinde Torna Tesviye, Makine Teknolojisi, Elektrik ve birçok bölümde yapılacak olan personel alımının son başvuru tarihi belli oldu. Peki, Eti Maden personel alımı son başvuru ne zaman?

30.12.2018Gündem
11 ayda 1 milyon istihdam

11 ayda 1 milyon istihdam

İŞKUR Ocak-Kasım dönemi istatistiklerini açıkladı. Buna göre 11 ayda reel sektörden 2 milyon 200 binden fazla eleman talebi geldi, 1 milyon 100 bine yakın kişi ise İŞKUR sayesinde işe yerleşti. Bu da istihdamda yüzde 12’lik artış anlamına geliyor.

29.12.2018İK/Yeni Ekonomi
TCDD 353 personel alımı başvuruları başladı İşte başvuru detayları

TCDD 353 personel alımı başvuruları başladı! İşte başvuru detayları

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü, İŞKUR üzerinden 353 personel alımı yapacağını açıklamıştı. TCDD personel alımı için başvurular alınmaya başladı. Başvuracak olan adaylar, başvuru şartlarını ve detayları internet üzerinden araştırmaya devam ediyor. Peki, TCDD personel alımı başvuru şartları neler?

28.12.2018Gündem
BOTAŞ İŞKUR üzerinden 186 personel alımı yapacak

BOTAŞ İŞKUR üzerinden 186 personel alımı yapacak

BOTAŞ, personel alımı için duyuru gerçekleştirdi. Mühendis, teknisyen, sağlık memuru büro görevlisi gibi birçok pozisyonda alım yapacak olan BOTAŞ, personel alımı hakkında detayları ilan aracılığıyla paylaştı. Peki, BOTAŞ personel alımı başvuru işlemi nasıl gerçekleştirilecek? İşte, 186 personel alımı için merakla araştırılan o detaylar

26.12.2018Gündem
Eti Maden İŞKUR üzerinden 198 personel alımı yapacak | Başvuru şartları neler

Eti Maden İŞKUR üzerinden 198 personel alımı yapacak | Başvuru şartları neler?

Eti Maden İşletmeleri, Bandırma, Seyitgazi, Bigadiç, Emet ve M.Kemalpaşa müdürlüklerine toplamda 198 personel alımı yapmaya hazırlanıyor. Proses işçisi pozisyonlarında yapılacak olan alımlara başvuru yapabilmek için ilgili MYO mezunu ya da meslek lisesi mezunu olmak gerekiyor. İşte, Eti Maden personel alımının detayları...

25.12.2018Gündem
TÜBİTAKa personel alınacak | Başvuru şartları belli oldu mu

TÜBİTAK'a personel alınacak | Başvuru şartları belli oldu mu?

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezine (BİLGEM) bağlı olarak faaliyet yürüten çeşitli birimlere, farklı branşlarda toplamda 105 personel alımı yapılacak. Söz konusu alıma ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Bu gelişmenin ardından TÜBİTAK personel alım şartları merak konusu oldu. İşte, TÜBİTAK 105 personel alımına dair detaylar...

25.12.2018Gündem
TCDD 353 personel alımı yapacak | Başvuru şartları ve tarih belli oldu mu

TCDD 353 personel alımı yapacak | Başvuru şartları ve tarih belli oldu mu?

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü, İŞKUR üzerinden alınacak başvurularla 353 personel istihdamı yapacağını açıkladı. Tren Makinisti, Tren Teşkil İşçisi, Lokomotif Tamircisi, Motor Tamirciliği ve Kaynakçı gibi farklı branşlara yapılacak alımlar için başvuru şartları ve tarih belli oldu. Peki, TCDD personel alımı ne zaman?

25.12.2018Gündem
TÜİK personel alımı başvuru şartları neler Türkiye İstatistik Kurumu 57 personel alımı yapıyor

TÜİK personel alımı başvuru şartları neler? Türkiye İstatistik Kurumu 57 personel alımı yapıyor

TÜİK, Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesinden yayınladığı ilanla personel alımı yapıyor. Söz konusu alımlar için başvurular başladı. Başvuru yapabilmek için genel şartların yanı sıra branşlara göre özel şartlar da aranıyor. Peki, TÜİK'in ilanına kimler başvuru yapabilir?

25.12.2018Gündem
TÜBİTAKa bağlı birimlere 105 personel alınacak

TÜBİTAK'a bağlı birimlere 105 personel alınacak

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezine (BİLGEM) bağlı çeşitli birimlere 105 personel alınacak.

25.12.2018Teknoloji
İşsizlik maaşı alma şartları nedir İşsizlik maaşı başvurusu nasıl yapılır

İşsizlik maaşı alma şartları nedir? İşsizlik maaşı başvurusu nasıl yapılır?

Halihazırda çalışmakta oldukları işlerinden ayrılmak zorunda kalan vatandaşların araştırdığı işsizlik maaşı alma şartları ve başvuru süreci, birçok kişinin gündeminde yer almaya devam ediyor. Peki, işsizlik maaşı başvurusu için şartlar nelerdir? İşte, işsizlik maaşı almak ve başvurusunda bulunmak için bazı şartlar

24.12.2018Ekonomi