MENÜ

İşkur

İşkur ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İşkur haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.124 İşkur haberi bulunmuştur.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (kısaca İŞKUR) Türkiye'de istihdamın korunmasına, geliştirilmesine, yaygınlaştırılmasına ve işsizliğin önlenmesi faaliyetlerine yardımcı olmak ve işsizlik sigortası hizmetlerini yürütmek üzere kurulmuş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ilgili kuruluşu olup, özel hukuk hükümlerine tâbi, tüzel kişiliği haiz, idarî ve malî bakımdan özerk bir kamu kuruluşudur.

Devamı...

İşkur Haberleri

İŞKUR’la anlaşıp köye dönenin sigortasını devlet yapsın

İŞKUR’la anlaşıp köye dönenin sigortasını devlet yapsın

TÜRK Veteriner Hekimleri Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Uludağ, hayvancılığın geliştirilmesi için sağlam adımlar atılması gerektiğini belirterek, “Artık mevcut adımlarla gidilemez, aksi halde ithalat artar. Bunun için köyden kente göç edip bin 500 lira maaşa çalışan ya da hiç iş bulamayan gençlere devlet ‘köyünüze dönün’ demeli. Onlara hayvancılığı öğretmeli. İŞKUR ile anlaşıp bu insanların sigortalarını devlet ödemeli” dedi.

16.11.2018Ekonomi
TCDD 157 işçi alımı başvurusu başladı | Sözlü sınavda bunlara dikkat

TCDD 157 işçi alımı başvurusu başladı | Sözlü sınavda bunlara dikkat!

TCDD 157 işçi alımı başvurusu için geri sayım devam ediyor. Marmaray, Halkalı Lokomotif Bakım Müdürlüğü ve bazı illerdeki atolye müdürlüklerine yapılacak olan TCDD 157 işçi alımı başvurusu, İŞKUR üzerinden tamamlanacak. Peki, 15 Kasım tarihinde başlayan TCDD 157 işçi alımı başvurusu İŞKUR üzerinden nasıl yapılacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

15.11.2018Gündem
İşsizlik maaşı nasıl alınır İŞKUR işsizlik maaşı sorgulama

İşsizlik maaşı nasıl alınır? İŞKUR işsizlik maaşı sorgulama

İşsizlik maaşı nasıl alınır sorusu, sigortalı işsizlerin sorguladığı ve araştırdığı konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. İŞKUR tarafından yüz binlerce vatandaşa işsizlik maaşı olanağı sağlanmaya devam ediyor. Peki, İŞKUR işsizlik maaşı nasıl alınır? İşte sorgulama sayfası ve ayrıntılar.

14.11.2018Gündem

Bakıcıya her ay 700 TL devletten

Teşvikten sadece bakıcılar değil ev hizmetlerinde çalışanlar da yararlanacak. Destek kapsamında ev işlerinde çalışanlar için işverenin ödeyeceği sosyal güvenlik priminin 700 lirasını devlet karşılıyor.

14.11.2018Ekonomi
TCDD 157 işçi alımı gerçekleştirecek...İşte,başvuru koşulları

TCDD 157 işçi alımı gerçekleştirecek...İşte,başvuru koşulları

TCDD bünyesinde görevlendirmek üzere 157 işçi alımı gerçekleştirmeye hazırlanıyor. İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek olan alımla ilgili detayları paylaşan TCDD, adayların beceri alanında 50 puan, mesleki alan bilgisinde 50 puan üzerinden değerlendirileceğini açıkladı. İşte, TCDD işçi alımı başvurusu hakkında bazı detaylar

11.11.2018Gündem
İŞKUR-KOSGEB desteğiyle 1612 girişimci iş kurdu

İŞKUR-KOSGEB desteğiyle 1612 girişimci iş kurdu

İŞKUR'un yürüttüğü program sayesinde İstanbul'da sertifika almaya hak kazanan bin 612 girişimci, ülke ekonomisine katkı sunup, iş arayanlara yeni istihdam fırsatları sunuyor.

9.11.2018Ekonomi
İŞKUR 53 bin personel alımı gerçekleştiriyor... İŞKUR personel alımı başvurusu

İŞKUR 53 bin personel alımı gerçekleştiriyor... İŞKUR personel alımı başvurusu

İŞKUR iş ilanları aracılığıyla 53 bin personel alımı gerçekleştireceğini açıkladı. İş arayanların her gün kontrol ettiği İŞKUR resmi sayfasında her geçen gün farklı bölümlerde boş pozisyonlar açılıyor. Peki, İŞKUR personel alımı başvurusu nasıl yapılır?

8.11.2018Gündem

Eşine yardım için gitti, patron olup dükkanı devraldı

Ordu’da yaşayan 3 çocuk annesi Saliha Öztürk, koltuk tamiri ve döşemeciliği yaparak, eşinden devraldığı dükkanda ustalık yaparak ailesinin geçimini sağlıyor.

2.11.2018Ekonomi
MYK, TÜİK ve İŞKURdan iş birliği protokolü

MYK, TÜİK ve İŞKUR'dan iş birliği protokolü

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK), Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ve İŞKUR, "Ulusal Meslek Sınıflama Sisteminin Oluşturulmasına Yönelik İş Birliği Protokolü"ne imza attı.

30.10.2018Ekonomi
Sağlık Bakanlığı kura sonuçları ve isim listesi açıklandı

Sağlık Bakanlığı kura sonuçları ve isim listesi açıklandı!

Sağlık Bakanlığı'nın geçtiğimiz dönemde kura ile istihdam edeceğini duyurduğu personel alımı sonuçları, 26 Ekim Cuma günü erişime açıldı. Adana, Hatay, Diyarbakır ve Zonguldak gibi illerin de arasında yer aldığı 17 il için yapılan temizlik görevlisi kurası, bakanlığın açtığı İşçisonuç sayfası üzerinden açıklandı. İşte, binlerce kişinin isim listesini merakla araştırdığı Sağlık Bakanlığı kura sonuçları bilgisi

28.10.2018Gündem
Şirketler 67 bin eleman arıyor

Şirketler 67 bin eleman arıyor

Elektrik teknisyeninden temizlikçiye, büro elemanından tır şoförüne, makine mühendisinden konfeksiyon işçisine kadar şirketlerden İŞKUR’a 67 bin eleman talebi geldi. En çok aranan eleman ise kalifiye işçi ve satış elemanı.

27.10.2018İK/Yeni Ekonomi
Sağlık Bakanlığı temizlik görevlisi kura sonuçları açıklandı 2018 İŞKUR temizlik görevlisi kura sonucu sorgulama

Sağlık Bakanlığı temizlik görevlisi kura sonuçları açıklandı! 2018 İŞKUR temizlik görevlisi kura sonucu sorgulama

Sağlık Bakanlığı'nın İŞKUR işbirliğiyle Türkiye genelinde istihdam edeceği personellerin ataması için süreç bugün de devam etti. İŞKUR üzerinden kura usulü ile en az ilköğretim düzeyinde 3.591 sürekli işçi, 431 engelli işçi ve 1.276 eski hükümlü işçi olmak üzere toplam 5.298 sürekli işçi alımı yapılıyor. Sağlık Bakanlığı temizlik görevlisi kura sonuçları https://iscisonuc.saglik.gov.tr adresinden açıklandı. İşte, 2018 İŞKUR temizlik görevlisi kura sonucu sorgulama sayfası.

26.10.2018Gündem
Sağlık Bakanlığı personel alımı kura sonuçları açıklandı Temizlik Görevlisi kura sonuçları saat kaçta açıklanacak

Sağlık Bakanlığı personel alımı kura sonuçları açıklandı! Temizlik Görevlisi kura sonuçları saat kaçta açıklanacak?

İŞKUR'un Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü (YHGM) personel alımına yönelik yaptığı personel alım kurası sonuçlarının büyük bir kısmı açıklandı. Şimdi gözler temizlik görevlisi  (normal, engelli, eski hükümlü/TMY) kurası çekiliş sonuçlarında. Peki, Sağlık Bakanlığı temizlik görevlisi kura sonuçları açıklandı mı?

26.10.2018Gündem
İŞKURa göre üniversite mezunlarının %70i iş sahibi

İŞKUR'a göre üniversite mezunlarının %70'i iş sahibi

İŞKUR Genel Müdürü Uzunkaya, "Üniversite mezunlarıyla ilgili zaman zaman birileri umutsuz havalar vermeye çalışsa da üniversite mezunlarının iş gücü piyasasına katılım oranı yüzde 80'nin, istihdamdaki oranı ise yüzde 70'lerin üzerinde." dedi.

26.10.2018Kampüs
İŞKUR giriş ekranına nereden ulaşılır

İŞKUR giriş ekranına nereden ulaşılır?

İŞKUR girişi ile sistem üzerinden işlemlerini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar, araştırmalarını gerçekleştiriyor. Açık pozisyonlara iş başvurusu, başvuru takibi ve sonuçlar hakkında detayları öğrenebilecekleri İŞKUR giriş ekranına, kurumun internet sitesi üzerinden kolayca erişim sağlanabiliyor. İşte, sonuçlar ve yerleştirmeler gibi detayların yer aldığı İŞKUR girişi için bazı bilgiler

25.10.2018Ekonomi
İŞKURdan büyük destek Onlara da her ay 400 lira ödenecek

İŞKUR'dan büyük destek! Onlara da her ay 400 lira ödenecek

İşsizliğin önüne geçilmesi ve kadın istihdamının artırılmasına yönelik olarak İŞKUR tarafından hayata geçirilen proje ile küçük çocuğu olan çalışan annelere 400 TL bakım desteği verilecek.

25.10.2018Ekonomi
Çukur can aldı Hiçbir uyarı yoktu

Çukur can aldı! 'Hiçbir uyarı yoktu'

Belediyenin kanalizasyon işinde çalıştırılan İŞKUR’a bağlı Mehmet Suşehirli (53), kazdığı kuyunun üzerinden geçen bir aracın tekerleği altında hayatını kaybetti. Sürücü uyarı olmadan işçi çalıştıran belediyeyi suçladı.

24.10.2018Gündem
Bu programlar iş garantili

Bu programlar iş garantili

İŞKUR, bir taraftan işsizlerin mesleki niteliklerini geliştirmek diğer taraftan gençlerin işgücü piyasasına katılarak istihdamın artması için eğitim kursları, işbaşı eğitim, girişimcilik eğitimi ve toplum yararına programlar düzenliyor. Amaç, işsizliğin azaltılması ve mevcut istihdamın korunması. Bu programları tamamlayanlar ise isterlerse kendileri iş bulabiliyor istenirse de İŞKUR işe yerleştiriyor. Bir anlamda İŞKUR, istihdam garantili programlar hazırlıyor. Üstelik programlara katılanlara da 61 liradan başlayıp asgari ücrete kadar varan tutarlarda maddi destek sağlanıyor. Program süresi boyunca sigorta primleri de ödeniyor. Sadece bu yılın Ocak-Eylül döneminde işbaşı eğitim programlarına 116 bini kadın 105 bin 37’si erkek olmak üzere toplam 221 bin 682 kişi başvurdu. Meslek eğitim kurslarına ise 80 bine yakın kişi kayıt oldu. İşte, istihdam garantili programlar ve programlara katılmanın şartları.

20.10.2018İK/Yeni Ekonomi
İŞKUR büro personeli başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu mu

İŞKUR büro personeli başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu mu?

İŞKUR bünyesinde istihdam edilecek sözleşmeli büro personeli için yapılan başvuruların sonuçları henüz açıklanmadı. Günlerdir heyecanla beklenen sonuçların ne zaman açıklanacağını merak eden vatandaşlar, konu hakkında internette araştırma yapıyor. Peki, İŞKUR büro personeli başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

19.10.2018Gündem
İş gücüne katılım oranı en yüksek seviyeye ulaştı

"İş gücüne katılım oranı en yüksek seviyeye ulaştı"

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "İş gücüne katılım oranımız yüzde 54 ile bugüne kadar olan en yüksek seviyeye ulaştı. Yine iş gücümüz temmuzda, geçen yılın aynı dönemine kıyasla 596 bin kişi artarak, 32 milyon 786 bin kişiye ulaştı. Ülkemiz ve aziz milletimiz için mutluluk verici bu tablonun devam etmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz." dedi.

18.10.2018Ekonomi
Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor İşsizlik maaşında çok önemli detay

Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor! İşsizlik maaşında çok önemli detay

Sadece işten atılanlar değil kendi isteğiyle işinden ayrılanlar da işsizlik maaşı alabiliyor. ‘Haklı fesih’ nedeniyle işten ayrılanların da bu maaşı alması mümkün. İşte detayları...

18.10.2018Ekonomi
İŞKUR duyurdu: Başvuru yapın

İŞKUR duyurdu: Başvuru yapın

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), genç işsizliği ile mücadele kapsamında 'İşe İlk Adım Projesi'ni; çalışmak isteyen anneleri iş gücüne kazandıracak 'İş'te Anne Projesi'ni; gençlerin geleceğin meslekleri olarak görülen siber güvenlik, kodlama, bulut teknolojisi gibi mesleklerde işbaşı eğitimi almaları için de 'Geleceğin Meslekleri Projesi'ni uygulamaya koydu.

18.10.2018Ekonomi
İŞKUR 72 bin personel alımı gerçekleştiriyor... İŞKUR iş alımı

İŞKUR 72 bin personel alımı gerçekleştiriyor... İŞKUR iş alımı

İŞKUR 72 bin personel alımı yapacağını açıkladı. İş arayan ve yeni işten ayrılmış olan vatandaşlara müjde İŞKUR iş alımları sayfasından geldi. 74 bin açık personel alımının yapıldığı İŞKUR'da binlerce açık personel sayısı bulunuyor. İşte, başvuru sayfası.

12.10.2018Gündem
Engelli bireylere bordro eğitimi

Engelli bireylere bordro eğitimi

*

12.10.2018İK/Yeni Ekonomi
İzmirli üniversiteden İŞKUR ile işbirliği

İzmirli üniversiteden İŞKUR ile işbirliği

Gençler, iş mülakatlarına profesyonelce hazırlanacak. Bunun için İzmir’de bir vakıf üniversitesi İŞKUR’un desteğiyle yeni bir projeyi hayata geçirdi. Öğrenciler İŞKUR uzmanlarından eğitim alacak.

12.10.2018Eğitim

Yazar Sonuçları

Bakıcıya her ay 700 TL devletten

Teşvikten sadece bakıcılar değil ev hizmetlerinde çalışanlar da yararlanacak. Destek kapsamında ev işlerinde çalışanlar için işverenin ödeyeceği sosyal güvenlik priminin 700 lirasını devlet karşılıyor.

14.11.2018

YİNKADER'den büyük başarı

YİNKADER çok yeni kurulmuş olmasına rağmen 1 buçuk yıl içerisinde çok ses getirecek, büyük projelerle özellikle Üniversite Öğrencilerine ve Sevgi Evleri’nde kalan çocuklarla alakalı çok güzel, dolu dolu projeler gerçekleştirdiler. 

22.10.2018

İlle de Roman olmasın (!)

HÜRRİYET’te “Romanlardan geçici işçilik tepkisi” başlığıyla kendisine yer bulan ve arkadaşımız Davut Can’ın imzasını taşıyan haber şöyle başlıyordu:

10.10.2018