MENÜ

İski

İski ile ilgili tüm haberleri, son dakika İski haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün İski haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.284 İski haberi bulunmuştur.

İski Haberleri

Sarıyerde akıl almaz ölüm

Sarıyer'de akıl almaz ölüm

SARIYER’DE, geri manevra yapmaya çalışan sürücüye yardım etmeye çalışan işçi, otomobilin altında kaldı. İşçiye çarptıktan sonra panikleyen sürücü, fren yerine gaza bastı. Kontrolden çıkan otomobil, Yahya Macit adlı işçiyi altına alarak 10 metre sürükledi. Macit, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Talihsiz işçinin, "Çocuklarıma söyleyin, haklarını helal etsin" dediği öğrenildi. Kaza anı ise bir işyerinin güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

16.06.2018Gündem
İSKİden bazı abone gruplarında indirim kararı

İSKİ'den bazı abone gruplarında indirim kararı

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), 5 farklı gruptaki abonelerine sunduğu su birim fiyatında indirime gitti.

30.05.2018Gündem
Kadıköyün kabusu haline gelmişti Son hali inanılmaz

Kadıköy'ün kabusu haline gelmişti! Son hali inanılmaz

Kadıköy'de yaşayanların bir dönem kabusu olan Kurbağalıdere yeniden canlanıyor. Balıklar hızla geri döndü, dere kenarları yosun tutmaya başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 5 yıldır devam eden ve son 1 yıldır hızlandırılan ıslah çalışmalarının büyük bir bölümü tamamlandı. Derenin koyu rengi ve kötü kokusundan eser kalmadı.

25.05.2018Gündem
Çevre katillerine İSKİye hizmet ve çevre seminerine katılma cezası

Çevre katillerine İSKİ'ye hizmet ve çevre seminerine katılma cezası

İSTANBUL Tuzla’da kanalizasyona bıraktıkları kimyasal maddenin yaydığı koku ile 97 kişiyi hastanelik eden 11 şüpheliden 2’si savcılık tarafından, 9’u da mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 9 kişiye, İSKİ’nin vereceği her türlü işi yapmaya ve çevre duyarlılığı ile ilgili her türlü toplantı ve seminerlere katılma şartı koyuldu.

18.05.2018Gündem
İstanbul’un birçok ilçesinde su kesintisi… Sular ne zaman gelecek

İstanbul’un birçok ilçesinde su kesintisi… Sular ne zaman gelecek?

İstanbul’un Avrupa ve Asya yakasındaki birçok ilçesinden su kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. İSKİ’nin arıza- kesinti listesine göre, içme suyu şebeke hattındaki arızanın giderimi için yapılacak onarım çalışmaları nedeniyle birçok ilçeye su verilemiyor. Peki sular ne zaman gelecek?

8.05.2018Gündem
İSKİ binaları yıkılıp altı otopark, üstü yeşil alan oluyor

İSKİ binaları yıkılıp altı otopark, üstü yeşil alan oluyor

Kadir Topbaş döneminde yıkılan Aksaray’daki İSKİ Genel Müdürlüğü binasının ardından, İstanbul’un değişik ilçelerinde hizmet veren İSKİ’nin idari binaları da yıkılıp altı otopark, üstü yeşil alan olarak hizmete alınacak.

3.05.2018Haber
İstanbulda iki ilçede 20 saatlik su kesintisi

İstanbul'da iki ilçede 20 saatlik su kesintisi

İstanbul'da Bağcılar ve Esenler'in bazı mahallelerine yarın saat 15.00'ten, 5 Mayıs Cumartesi günü saat 11.00'e kadar su verilmeyecek.

3.05.2018Gündem
İSKİ binaları yıkılıp altı otopark, üstü yeşil alan oluyor

İSKİ binaları yıkılıp altı otopark, üstü yeşil alan oluyor

Kadir Topbaş döneminde yıkılan Aksaray’daki İSKİ Genel Müdürlüğü binasının ardından, İstanbul’un değişik ilçelerinde hizmet veren İSKİ’nin idari binaları da yıkılıp altı otopark, üstü yeşil alan olarak hizmete alınacak.

3.05.2018Gündem
Sular ne zaman gelecek 3 Mayıs tarihli su kesintileri

Sular ne zaman gelecek? 3 Mayıs tarihli su kesintileri

İstanbul'un bazı ilçelerinde yenileme ve bağlantı çalışmaları nedeniyle bugün de su kesintileri yaşanıyor. Peki su kesintisi yaşayacak ilçeler hangileri? İstanbul'da sular ne zaman kesilecek, ne zaman gelecek?

3.05.2018Gündem
İSKİ açıkladı: İstanbulda 5 ilçede 20 saat sular kesilecek

İSKİ açıkladı: İstanbul'da 5 ilçede 20 saat sular kesilecek

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), yenileme ve bağlantı çalışmaları nedeniyle Fatih, Esenler, Güngören, Eyüpsultan, Bayrampaşa'nın bazı bölgelerıne 2 Mayıs Çarşamba günü 20 saat süreyle su verilemeyeceğini açıkladı.

30.04.2018Gündem
İstanbulda sular ne zaman gelecek 29 Nisan su kesintisi

İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 29 Nisan su kesintisi

Sular ne zaman gelecek sorusu, İstanbul Küçükçekmece, Fatih ve Bağcılar semtlerinde yaşayan vatandaşların merakla araştırdığı konu oldu. İçme suyu hattında meydana gelen arıza nedeniyle İSKİ ekiplerinin çalışmalarını gerçekleştirdiği şebeke hattı, çalışmaların tamamlanmasının ardından yeniden hizmete alınacak. Peki, İstanbul'da sular ne zaman gelecek? İşte, İSKİ'nin 29 Nisan su kesintisi hakkında verdiği bilgiler

29.04.2018 Gündem
Kartaldan 132ye bindik... Baharın emri var buraya gidilecek

Kartal'dan 132'ye bindik... Baharın emri var buraya gidilecek!

Pendik’in Emirli Köyü; sarı papatyalı tarlaları, baraj gölü kıyısında balık tutup piknik yapma imkânı, Osmanlı Tepesi’nde manzara seyri, sonsuz aylaklık fırsatı ve anında sohbete oturabildiğiniz tatlı insanlarıyla aşırı davetkâr. Sefasını daha iyi sürebilmek için hafta içini tercih edin.

Sular ne zaman gelecek İstanbul, Avcılar, Esenler... İşte kesinti yaşayacak ilçeler

Sular ne zaman gelecek? İstanbul, Avcılar, Esenler... İşte kesinti yaşayacak ilçeler

İçme suyu isale hattındaki arızanın giderimi için yapılan çalışmalar nedeniyle İstanbul'un birçok ilçesinde su kesintisi yaşanmaya devam ediyor. Günlük işlerinde aksamalar yaşayan vatandaşlar, sular ne zaman gelecek sorusuna yanıt arıyor. İşte su kesintisi yaşanacak İstanbul ilçeleri ve çalışmaların bitiş tarihi!

26.04.2018Gündem
Su kesintisi yaşayacak İstanbul ilçeleri hangileri Sular ne zaman gelecek

Su kesintisi yaşayacak İstanbul ilçeleri hangileri? Sular ne zaman gelecek?

İstanbul’dan su kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (İSKİ) 26 Nisan tarihli arasında su kesintisi yaşanacak ilçeleri duyurdu. Kesinti listesinde kesinti yaşanacak ilçeler ve mahallelerin yanı sıra çalışmaların bitiş tarihi bilgisi de yer alıyor. Peki Su kesintisi yaşayacak İstanbul ilçeleri hangileri? Sular ne zaman gelecek?

25.04.2018Gündem
İstanbulda 20 saatlik su kesintisi

İstanbul'da 20 saatlik su kesintisi!

İSKİ, Bahçelievler Ana İsale Hattı ve Terfi Merkezinde gerçekleştirilecek olan yenileme çalışmaları nedeniyle; 16 Nisan 2018 Pazartesi günü 10.00 ile 17 Nisan Salı günü 06.00 saatleri arasında 20 saat süreyle Güngören, Esenler, Bakırköy, Bahçelievler ve Bağcılar ilçelerinin bazı noktalarında su kesintisi yapılacağını duyurdu.

14.04.2018Gündem
Sular ne zaman gelecek İkitelli ve Küçükçekmecede su kesintisi

Sular ne zaman gelecek? İkitelli ve Küçükçekmece'de su kesintisi

Sular ne zaman gelecek sorusu, İkitelli, Halkalı, Küçükçekmece civarında ikamet eden vatandaşların araştırdığı konu oldu. 2 kesintinin gerçekleşeceği bölgede, belirlenen mahallelerde ilk kesinti 19.00, ikinci kesinti ise 24.00'da sona erecek. Peki, su kesintisi ne kadar sürecek? İşte, İstanbul İkitelli, Halkalı isale hattında meydana gelen kesintinin ardından araştırılan sular ne zaman gelecek sorusunun cevabı

9.04.2018Gündem
Boru patladı, bir haftada ikinci kez sokağı su bastı

Boru patladı, bir haftada ikinci kez sokağı su bastı

Fatih'te geçen Pazar günü İSKİ'ye ait ana su borusunun patlaması nedeniyle Hattat İzzet Sokak'ta bulunan bazı evlerin bodrum katlarını su basmıştı. Pazar gününün şokunu atlatamayan sokak sakinleri saat 23:00 sıralarında ikinci kez su baskını yaşadılar. Fatih, Yavuz Sultan Selim Mahallesi Hattat İzzet Sokak sakinleri bir haftada ikinci kez meydana gelen su baskınının şokunu yaşadı. Pazar günü saat 14:15 sıralarında meydana gelen olayda İSKİ'ye ait ana su borusu patlamış ve bir çok binanın bodrum katını su basmıştı.

6.04.2018Haber
Boru patladı, bir haftada ikinci kez sokağı su bastı

Boru patladı, bir haftada ikinci kez sokağı su bastı

İstanbul Fatih'te geçen pazar günü İSKİ’ye ait ana su borusunun patlaması nedeniyle Hattat İzzet Sokak’ta bulunan bazı evlerin bodrum katlarını su basmıştı. Pazar gününün şokunu atlatamayan sokak sakinleri saat 23:00 sıralarında ikinci kez su baskını yaşadılar.

6.04.2018Gündem
İBB Başkanından taksicilere seslendi: Uber aslında rahatlık demek

İBB Başkanı'ndan taksicilere seslendi: 'Uber aslında rahatlık demek'

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, "Uber dediğimiz zaman, buna karşı çıkmak, bunu yerli yapmak demek 'eline sopa alıp sokakta Ubercileri kovalamakla olmuyor. Yerlisini yaparsak bunu çözmüş oluyoruz. Uber aslında rahatlık demek. Şoförle müşterinin birbirine güvenini sağlaması demek. Biz o konfordan uzak kalmamalıyız" dedi.

4.04.2018Gündem
Fatihte su borusu patladı, çok sayıda evi su bastı

Fatih'te su borusu patladı, çok sayıda evi su bastı

Fatih'te patlayan su borusu nedeniyle bazı binaların bodrum katını su bastı. Bazı vatandaşlar içeri dolan su nedeniyle evlerinde mahsur kaldı.

1.04.2018Gündem
Su aboneliği iptali nasıl yapılır E-Devlet Abonelik İptali Başvurusu

Su aboneliği iptali nasıl yapılır? E-Devlet Abonelik İptali Başvurusu

Su aboneliği iptal başvurusu nasıl yapılır sorusu binlerce vatandaş tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Taşınma ve ya iş yeri değişikliği gibi çeşitli sebeplerle su aboneliğini iptal ettirmek isteyen vatandaşlar, e-Devlet üzerinden kolayca iptal başvurusu yapabiliyorlar. İşte, su aboneliği iptali hakkında detaylı bilgiler.

30.03.2018Gündem
Cüneyt Arkın coştu salonda alkış tufanı koptu

Cüneyt Arkın coştu salonda alkış tufanı koptu

Cüneyt Arkın filmlerinde at üzerinde nasıl 6 ok attığını soran bir dinleyiciye "Sen oku bırak, bir vurdum mu oturtup, 20 kişi deviriyordum" diye yanıt verdi.

28.03.2018Kelebek
İSKİden klipli Dünya Su Günü mesajı

İSKİ'den klipli Dünya Su Günü mesajı

İSKİ tarafından 22 Mart Dünya Su günü nedeniyle bir klip yayınlandı. "Bilinçli su tüketimi ile daha açacak çok çiçek var" sloganıyla yayınlanan klip büyük beğeni gördü. Ayrıca İSKİ konu ile ilgili bir yazılı açıklama yaptı. Açıklamada,"İstanbul, geçmişten bugüne kaderi her daim su ile şekillenen, güzelliğini sudan alan, dünyanın göz bebeği bir kadim kenttir. Çevresi denizlerle çevrili olan, Altın Boynuz Haliç’i ve tam kalbinden geçen Boğaz’ı ile İstanbul, dünyada ismi su medeniyeti olarak anılan iki kentten biridir.İstanbul, kartpostal güzelliğindeki 2 bin yıllık tarihi su yolları ve günümüzün en modern su tesisleri ile bugün adeta bir açık hava su müzesidir. İstanbul’a ve suya hizmet etmek ise şüphesiz kutsal görevlerden biridir.İSKİ olarak 12 bini aşkın personelimiz ile 7 gün 24 saat, kimi zaman yerin metrelerce altında, kimi zaman dev tesislerin üzerinde büyük bir aşkla İstanbul’a ve suya hizmet etmeye devam ediyoruz.Bugün İstanbul, Melen’den Istrancalar’a dek uzanan 17 farklı su kaynağı ve yaklaşık yüzde 90 baraj doluluk oranı ile hiçbir su sıkıntısı olmayan bir dünya metropolüdür. Ancak hiçbir kaynağın israf edilmemesi bilinciyle, verimli kullanım ve geleceğimiz için bilinçli su tüketim alışkanlıklarının 7’den 77’ye yayılması gerekmektedir. Bu vesile ile tüm İstanbulluların 22 Mart Dünya Su Gününü kutlar, “su gibi aziz” olmanızı dileriz"denildi.

22.03.2018Haber
İSKİden klipli Dünya Su günü mesajı

İSKİ'den klipli Dünya Su günü mesajı

İSKİ tarafından 22 Mart Dünya Su günü nedeniyle bir klip yayınlandı. "Bilinçli su tüketimi ile daha açacak çok çiçek var" sloganıyla yayınlanan klip büyük beğeni gördü.

22.03.2018Gündem
İstanbulda 24 saat kesintisi

İstanbul'da 24 saat kesintisi

İstanbul'da 5 ilçede 24 saat su kesintisi yaşanacak.

17.03.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Şentop ve Albayrak tartışması

TEKİRDAĞ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile AKP İstanbul Milletvekili ve bu kez Tekirdağ adayı olan Prof. Dr. Mustafa Şentop arasında TESKİ-İSKİ tartışması çıktı.

13.06.2018