MENÜ

İski

İski ile ilgili tüm haberleri, son dakika İski haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün İski haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.295 İski haberi bulunmuştur.

İski Haberleri

İSKİ personel alımı başvuru sonuçları açıklandı İSKİ sonuç sorgulama ekranı

İSKİ personel alımı başvuru sonuçları açıklandı! İSKİ sonuç sorgulama ekranı

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) bünyesinde çeşitli birimlerde görevlendirmek edilmek üzere alınacak personeller için yapılan başvuruların sonuçları açıklandı. KPSS'den en az 70 puan şartı aradığı ilanla personel alımı yapacağını geçtiğimiz günlerde duyuran İSKİ, söz konusu başvuruların sonuçlarını erişime açtı. İşte, İSKİ'den yapılan sonuç açıklaması ve başvuru sonucu sorgulama sayfası...

17.12.2018Gündem
İstanbulda barajların doluluk oranı havadan görüntülendi

İstanbul'da barajların doluluk oranı havadan görüntülendi

İstanbul'da barajların doluluk oranı yüzde 69,18'e ulaştı. Aralık dönemi baz alındığında 2010 yılından bu yana barajlardaki doluluk oranı en yüksek seviyeye ulaşırken, son durum havadan görüntülendi İstanbul'da yağışların ardından barajlarda doluluk oranı da yükseldi. Bugün itibariyle barajlarda doluluk oranı yüzde 69,18'e ulaştı. Ömerli Barajı’ndaki su seviyesi yüzde 75.33 olurken, Alibeyköy Barajı'nda su seviyesi oranı yüzde 84.45’lere ulaştı.İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (İSKİ) verilerine göre megakente su sağlayan barajlardaki doluluk oranı Aralık ayı baz alındığında 2010 yılı aralık ayından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Öte yandan Alibeyköy Barajı'nda doluluk oranı havadan görüntülendi. Görüntülerde su kemerlerinin yarıya kadar suyla kapandığı görülürken, vatandaşların da kayıkla gezdiği görüldü.

17.12.2018Haber
İSKİ personel alımı başvuru sonuçları açıklandı mı

İSKİ personel alımı başvuru sonuçları açıklandı mı?

İSKİ'nin 10 Aralık tarihinde son başvurusunu aldığı 461 personel alımı sürecinde değerlendirme aşaması tamamlandı. Personel alımı için ön başvuru sürecini KPSS puanlarına göre gerçekleştiren İSKİ, 17 Aralık tarihinde sonuçların adaylarla paylaşılacağını duyurdu. Peki, İSKİ sonuç bilgileri nereden ve nasıl görüntülenebilecek? İşte, İSKİ sonuçları hakkında bazı bilgiler

17.12.2018Gündem
Vatanımıza saldıranlara bedelini ödeteceğiz

'Vatanımıza saldıranlara bedelini ödeteceğiz'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, terör operasyonlarının hız kesmeden süreceğini belirterek, “Her zaman teröristlerin beynindeyiz. Onların açtıkları çukurlara onları gömüyoruz, gömmeye devam edeceğiz. Hep birlikte vatanımıza, sınırlarımıza saldıranlara karşı bedelini ödetiyoruz, ödeteceğiz” dedi. Erdoğan, dün Esenler’de 15 Temmuz Millet Bahçesi ile 5 tesis ve projenin toplu açılışında özetle şunları söyledi:

17.12.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan sokak uyarısı: Meydanları yine dar ederiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'sokak' uyarısı: Meydanları yine dar ederiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Esenler'deki millet bahçesinin açılışında konuştu. Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na sert sözlerle yüklendi. Erdoğan, "Bay Kemal, kimseyi sokağa çıkartamayacaksınız. Sen eğer Gezi olaylarındaki gibi bir şeyler yapmaya tevessül edersen, o televizyon ekranında ne idüğü belirsiz, kendini bilmez, haddini bilmez birilerinin sokağa davet etmesiyle iş yapacağını zannediyorsan, bilesin ki bu millet 15 Temmuz'da FETÖ'cülere ve uşaklarına nasıl bu meydanları dar ettiyse, yine dar ederiz. Bunu böyle bilesin" dedi.

16.12.2018Gündem
İSKİ personel alımı başvuru sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak İşte sonuçların açıklanacağı tarih

İSKİ personel alımı başvuru sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? İşte sonuçların açıklanacağı tarih!

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) bünyesinde çeşitli birimlerde istihdam etmek üzere 461 personel alımı yapılıyor. Söz konusu ilana başvurular 10 Aralık'ta son buldu. Gözler şimdi İSKİ'nin yapacağı değerlendirme sonucunda. Peki, İSKİ personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

13.12.2018Gündem
İSKİ açıkladı Yağışlar İstanbula yaradı

İSKİ açıkladı! Yağışlar İstanbul'a yaradı

İstanbul'a su sağlayan barajlardaki doluluk oranı, son günlerdeki yağışlarla yükselerek, yüzde 64,20 seviyesine ulaştı.

11.12.2018Gündem
İSKİ 461 personel alımı için başvuru şartları neler Başvurular ne zaman sona erecek

İSKİ 461 personel alımı için başvuru şartları neler? Başvurular ne zaman sona erecek?

İSKİ personel alımı ile bünyesinde 461 yeni personel istihdam etmeye hazırlanıyor. Farklı branşlardan yapılacak olan İSKİ personel alımı hakkında detayları erişime açan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, süreç hakkındaki detayları Devlet Personel Başkanlığı internet sitesi üzerinden yayımladı. Peki, İSKİ personel alımı için başvuru şartları neler olacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

6.12.2018Gündem
Tarihi kalıntıların çıktığı Üsküdardaki kazı çalışmaları ertelendi

Tarihi kalıntıların çıktığı Üsküdar'daki kazı çalışmaları ertelendi

İSKİ, Üsküdar Meydanı'nda yapılan ve asfaltın hemen altında tarihi kalıntıların çıktığı kazı çalışmalarının 1 Nisan 2019 tarihine kadar ertelendiğini açıkladı. Ayrıca çalışmalar yeniden başlayana kadar kazı alanının kapatılacağı bildirildi.

5.12.2018Gündem
İSKİ personel alımı başvuruları için son gün ne zaman

İSKİ personel alımı başvuruları için son gün ne zaman?

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi'nde (İSKİ) istihdam edilecek personeller için başvuru süreci devam ediyor. İSKİ, mühendis, şehir plancısı, kütüphaneci, mimar, istatistikçi, kimyager, peyzaj mimarı, grafiker, restoratör, psikolog, biyolog, hemşire, tercüman, bilgisayar işletmeni ve tekniker ünvanlı belirlediği toplam 461 boş kadroya memur alımı yapacak. Peki, İSKİ personel alımı başvuruları için son gün ne zaman?

4.12.2018Gündem
İSKİ personel alımı yapıyor | Başvuru şartları neler

İSKİ personel alımı yapıyor | Başvuru şartları neler?

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi'nden (İSKİ) yapılan açıklamaya göre, kurum bünyesinde çeşitli birimlerde istihdam etmek üzere 461 personel alımı yapılacak. Kurumun resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan ilanla birlikte başvuru şartları ve diğer kriterler belli oldu. Peki, İSKİ personel alım başvurusu nasıl yapılır? Başvuru şartları neler?

30.11.2018Gündem
İSKİ 461 personel alımı yapacak... Başvuru şartları nelerdir

İSKİ 461 personel alımı yapacak... Başvuru şartları nelerdir?

İSKİ 16 farklı kadro için 461 personeli istihdam etmeye hazırlanıyor. Mühendis, kimyager, psikolog gibi birçok pozisyona yapılacak olan İSKİ personel alımı, bazı özel nitelikleri taşıyor. KPSS'den en az 70 puan almanın zorunlu olacağı süreçte, kadro dağılımı açıklanan ilan üzerinden görüntülenebilecek. İşte, İSKİ personel alımı hakkında bazı bilgiler

26.11.2018Gündem
İSKİden su fiyatlarında indirim kararı

İSKİ'den su fiyatlarında indirim kararı

İSKİ su fiyatlarında yüzde 15 indirim kararı aldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal indirimin 1 Ocak itibarıyla geçerli olacağını söyledi.

14.11.2018Haber
Son dakika... İBB Başkanı: Su fiyatlarında yüzde 15 indirim kararı aldık

Son dakika... İBB Başkanı: Su fiyatlarında yüzde 15 indirim kararı aldık

İSTANBUL Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal, su fiyatlarında yüzde 15 indirim kararı aldıklarını açıkladı.

14.11.2018Gündem
Sular ne zaman gelecek 11 Kasım İSKİ su kesintisi

Sular ne zaman gelecek? 11 Kasım İSKİ su kesintisi

Sular ne zaman gelecek sorusu, 11 Kasım tarihinde bazı vatandaşların araştırdığı konu olmaya başlandı. Bağcılar, Bakırköy, Sultangazi ve Çekmeköy gibi ilçelerde meydana gelen su kesintilerinin ardından bölgede yaşayan vatandaşlar, konuyla ilgili araştırmalarına başladı. Peki, sular ne zaman gelecek? İşte, 11 Kasım İstanbul su kesintisi hakkında bazı bilgiler

11.11.2018Gündem
Üsküdarda İSKİ kazısı sırasında tarihi kalıntılara rastlandı

Üsküdar'da İSKİ kazısı sırasında tarihi kalıntılara rastlandı

Üsküdar’daki İSKİ kazı çalışmasında asfaltın 1 karış altından tarihi kalıntılar çıktı. Kazılarda görevlendirilen İstanbul Arkeoloji Müzesi’nden 5 arkeolog, bunların Osmanlı döneminden kalma konut, dükkân gibi mimari kalıntılar olduğunu tespit etti.

6.11.2018Haber
1 karıştan Osmanlı çıktı

1 karıştan Osmanlı çıktı

Üsküdar’daki İSKİ kazı çalışmasında asfaltın 1 karış altından tarihi kalıntılar çıktı. Kazılarda görevlendirilen İstanbul Arkeoloji Müzesi’nden 5 arkeolog, bunların Osmanlı döneminden kalma konut, dükkân gibi mimari kalıntılar olduğunu tespit etti. Detaylar şöyle:

5.11.2018Gündem
Kazı çalışmasında göçük oluştu Yaralılar var

Kazı çalışmasında göçük oluştu! Yaralılar var

İstanbul, Çekmeköy'de, İSKİ'nin kazı çalışması sırasında göçük meydana geldi.

5.11.2018Gündem
Sular ne zaman gelecek İstanbul İSKİ su kesintisi

Sular ne zaman gelecek? İstanbul İSKİ su kesintisi

İstanbul'un birçok ilçesinde çeşitli nedenlerle su kesintileri yaşanıyor. Su kesintilerinin yaşandığı bölgelerde ikamet eden ve bu durumdan etkilenen vatandaşlar, suların ne zaman geleceği konusunda bilgi almak adına internette araştırma yapıyor. Peki, sular ne zaman gelecek?

30.10.2018Gündem
Sarıyerde korku dolu anlar Vidanjör yol kenarında asılı kaldı

Sarıyer'de korku dolu anlar! Vidanjör yol kenarında asılı kaldı

Sarıyer'de yokuş aşağı inerken freni boşalan İSKİ'ye ait kanal temizleme aracı asılı kaldı. O sırada sokakta yürüyen bir kişinin bacağı aracın altında kalarak kırıldı. Çevrede çalışma yapan bir kepçeye zincirle bağlanarak olduğu yere sabitlenen araç, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

26.10.2018Gündem
Sular ne zaman gelecek İstanbulda 3 ilçede su kesintisi

Sular ne zaman gelecek? İstanbul'da 3 ilçede su kesintisi

Sular ne zaman gelecek sorusu birçok kişi tarafından sorgulanmaya başladı. İSKİ'den yapılan açıklamaya göre, Kartal, Beykoz ve Şişli'de bazı mahallelerde bu gece su kesintisi yapılacak.

24.10.2018Gündem
İstanbulda 3 ilçede su kesintisi

İstanbul'da 3 ilçede su kesintisi

Kartal, Beykoz ve Şişli'de bazı mahallelerde bu gece su kesintisi yapılacak.

24.10.2018Gündem
Tuzlada 16 saat su kesilecek

Tuzla'da 16 saat su kesilecek

İstanbul Tuzla'da bazı mahallelere bugün ve yarın 16 saat süreyle su verilemeyecek.

16.10.2018Gündem
Kanal İstanbulda yeni şehir için ilk adım atıldı

Kanal İstanbul'da "yeni şehir" için ilk adım atıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi'nde Kanal İstanbul'un çevresinde kurulacak yeni yerleşim alanının planlamasına ilişkin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı arasında protokol imzalanması teklifi oy çokluğuyla kabul edildi.

13.10.2018Ekonomi
Sular ne zaman gelecek 9 Ekim su kesintisi

Sular ne zaman gelecek? 9 Ekim su kesintisi

İstanbul'dan su kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. İstanbul'un bazı ilçelerinde arıza ya da bakım onarım çalışmaları nedeniyle su kesintileri yaşanıyor. Söz konusu ilçelerde ikamet eden vatandaşlar, suların ne zaman geleceğini merak ederek, internette araştırma yapıyor. Peki, sular ne zaman gelecek? Hangi ilçelerde kesinti var?

9.10.2018Gündem
Sular ne zaman gelecek Su kesintisi hangi ilçelerde var İşte planlı su kesintisi programı

Sular ne zaman gelecek? Su kesintisi hangi ilçelerde var? İşte planlı su kesintisi programı

İstanbul'da uzun süren su kesintileri yaşanıyor. İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (İSKİ), kesinti yaşanan ilçeleri ve kesintilerin ne kadar süreceğini resmi sayfası üzerinden açıklamıştı. Peki, sular ne zaman gelecek?

26.09.2018Gündem
Sular ne zaman gelecek 25 eylül planlı su kesintisi programı

Sular ne zaman gelecek? 25 eylül planlı su kesintisi programı

İstanbul’dan su kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. İSKİ’den yapılan duyuruya göre, pek çok ve ilçede uzun saatler süren su kesintileri yaşanacak. Hangi ilçelerde kesinti yaşanacak? Sular ne zaman gelecek?

25.09.2018Gündem
İstanbulda 30 saatlik su kesintisi gerçekleşecek.. Sular ne zaman gelecek

İstanbul'da 30 saatlik su kesintisi gerçekleşecek.. Sular ne zaman gelecek?

İstanbul'da su kesintisi, İSKİ'nin yaptığı duyuru sonrası birçok vatandaşın araştırdığı konu oldu. İstanbul'un belli başlı noktalarında gerçekleşecek olan su kesintisi, 25 Eylül Salı akşamı başlayacak, 27 Eylül gece 03.00'a kadar devam edecek. Peki, su kesintisi hangi merkezleri etkileyecek? İşte, İstanbul'da su kesintisi yaşayacak ilçe ve mahallelerin isimleri...

23.09.2018Gündem
ÇED’siz ‘kalker’ içme suyuna komşu oldu

ÇED’siz ‘kalker’ içme suyuna komşu oldu

Ömerli Barajı’nın yakınında Şile’nin Yeşilvadisindeki 93 hektarlık alanın 24.67 hektarına kalker ocağı açılıyor. Daştan Madencilik’in yılda 550 bin ton kalker çıkarma hedefiyle izin istediği saha için ‘ÇED gerekli değil’ kararı verildi. Projenin ömrü 24 yıl olarak hesaplandı.

30.08.2018Ekonomi
Sular ne zaman gelecek 30 Ağustos İstanbul su kesintisi

Sular ne zaman gelecek? 30 Ağustos İstanbul su kesintisi

Su kesintisi, metropol şehirde yaşamını sürdüren vatandaşların sorguladığı konu oldu. İstanbul'da sular ne zaman gelecek sorusuna yanıt arayan vatandaşlar, İSKİ'nin konu hakkında yaptığı açıklamaları sorgulamaya başladı. Peki, sular ne zaman gelecek? İşte, İstanbul su kesintisi bilgileri ve detaylı bilgiler

30.08.2018Gündem
Sular ne zaman gelecek 17 Ağustos İstanbul su kesintisi

Sular ne zaman gelecek? 17 Ağustos İstanbul su kesintisi

İstanbul'da yaşanan su kesintisi dolayısıyla sular ne zaman gelecek sorusuna yanıt arayan vatandaşlar, konuyla ilgili sorgulamalarına başladı. Semtte yaşayan binlerce kişiyi yakından ilgilendiren su kesintisi, internet üzerinden sorgulanıyor. Peki, 20 saate yakın su verilemeyecek olan bölgelerde sorgulanan sular ne zaman gelecek? İşte, detaylı bilgiler

16.08.2018Gündem
İBB Başkanı Mevlüt Uysaldan yerli ve milli ürün kullanma çağrısı

İBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan yerli ve milli ürün kullanma çağrısı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Marmara Belediyeler Birliği (MBB) Başkanı Mevlüt Uysal, başta birlik üyeleri olmak üzere tüm belediyelere yerli ve milli ürün kullanma çağrısında bulundu.

15.08.2018Gündem
İstanbulda su kesintisi.. 20 ilçede, 12 saat sürecek

İstanbul'da su kesintisi.. 20 ilçede, 12 saat sürecek

İSKİ'den yapılan açıklamada, "3.Havalimanı Çevre Yolu İnşaatı" sebebiyle yapılacak enerji kesintisiyle Terkos Terfi Merkezi'ne enerji verilemeyeceğinden bugün 08.00'den itibaren 12 saat boyunca 20 ilçede bazı mahallelere su kesintisi olacağı duyuruldu.

6.08.2018Gündem
Sular ne zaman gelecek İstanbulun bazı ilçelerinde su kesintisi

Sular ne zaman gelecek? İstanbul'un bazı ilçelerinde su kesintisi

Megakent İstanbul'un bazı ilçelerinden su kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (İSKİ) resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Avrupa ve Anadolu Yakası'nda bazı ilçelerde çeşitli nedenlerle su kesintileri yaşanacak. Peki, sular ne zaman gelecek?

2.08.2018Gündem
Sular ne zaman gelecek İstanbul su kesintisi

Sular ne zaman gelecek? İstanbul su kesintisi

İstanbul'dan su kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) Avrupa ve Anadolu Yakası'nda bazı ilçelerde, içmesuyu şebeke hattındaki arıza nedeniyle onarım çalışması yapılacağından dolayı, söz konusu ilçelere belirli saatler arasında su verilemeyeceğini açıkladı. Peki, sular ne zaman gelecek?

26.07.2018Gündem
Sular ne zaman gelecek İşte İstanbulda su kesintisi yaşayacak olan ilçeler

Sular ne zaman gelecek? İşte İstanbul'da su kesintisi yaşayacak olan ilçeler

Megakent İstanbul'dan su kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. Son olarak bazı ilçelere 24 saat boyunca su verilemeyeceği açıklandı. İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (İSKİ) 24 Temmuz Salı günü kesinti yaşanacak ilçeleri açıkladı. Su kesintilerinin başlamasıyla birlikte vatandaşlar da 'Sular ne zaman gelecek?' sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki, İstanbul'da hangi ilçelerde su kesintisi var?

24.07.2018Gündem