MENÜ

İskenderun

İskenderun ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İskenderun haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 10.166 İskenderun haberi bulunmuştur.

İskenderun, Hatay'ın on beş metropoliten ilçesinden biridir. İskenderun, Türkiye'ye katıldığı zamandan 1974 yılına kadar olan dönemde oldukça küçük bir kasabaydı. 1974 yılında üretime geçen Türkiye'nin üçüncü Demir-Çelik Fabrikası, kent yaşamına büyük canlılık getirmiştir. Ayrıca, süperfosfat fabrikası, bitkisel yağ, yem, un, konserve, salça, çırçır, dokuma, çeltik, oto ve makine yedek parçaları vb. endüstri dalları vardır. Boru hattı ile Batman'dan gelen petrol, İskenderun Limanı'ndan deniz yoluyla Mersin'e gönderilir. Limanda Demir-Çelik ve Süperfosfat fabrikalarının iskeleleriyle NATO'ya bağlı bir iskele ve demiryolu istasyonu bulunur. Türkiye'nin dördüncü büyük limanı olan İskenderun Limanı'nın yıllık yük kapasitesi 8.7 milyon tondur.

Bugün, İskenderun Türkiye'nin önde gelen en büyük ilçelerinden biri olup, özellikle sanayi, deniz ticareti ve turizm alanında hızla gelişen bir şehirdir.

DEVAMI

İskenderun Haberleri

Bakan Turhan duyurdu En uzun hat 2019a açılıyor

Bakan Turhan duyurdu! En uzun hat 2019'a açılıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattının İstanbul-Pendik'e kadar hizmet verdiğini belirterek, "Pendik-Halkalı hattını da inşallah 2019'un ilk çeyreğinde hizmete açacağız. Böylece yolcular, Pendik'te hızlı trenden inmeden seyahatlerine devam edebilecek. Aynı şekilde Konya-İstanbul hattında da bu seyahat yapılabilecek." dedi.

16.11.2018Ekonomi
Diriliş Gençlik Federasyonundan Hatay çıkarması

Diriliş Gençlik Federasyonu'ndan Hatay çıkarması

Diriliş Gençlik Federasyonundan Hatay Çıkarması Kurulduğu günden bugüne yaptığı başarılı çalışmalar ile bilinen ve bu konuda faaliyetlerine hız kesmeden devam eden Diriliş Gençlik Federasyonu yöneticileri, AB Ve Devlet Eski Bakanı Egemen Bağış,Türk Ermeni Baş Patrik Vekili Aram Ateşyan ve bölgemiz kanaat önderlerinin katılımı ile gerçekleşen "Birlikte Yaşamak" konulu konferans yoğun katılım ile gerçekleşti.

12.11.2018Gündem
Sofrada tuz değil, plastik tüketiyoruz

Sofrada tuz değil, plastik tüketiyoruz

Çukurova Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç.. Dr. Sedat Gündoğdu, çeşitli firmaların ürettiği tuzlarda yaptığı inceleme sonucunda 16 markanın sofra tuzunun tamamında mikroplastik tespit ettiklerini söyledi.

9.11.2018Lezizz Haberler
‘İlaçlarını yanına al, istersen Mars’a git’

‘İlaçlarını yanına al, istersen Mars’a git’

16 Ağustos’ta Bremen’den yola çıkan Alpay Çağlar, binlerce kilometre yol kat ettikten sonra Sinop’a ulaştı. Daha önce kalp krizi geçirmesine rağmen turu gerçekleştirmek istediğini belirten Çağlar, şunları söyledi:

9.11.2018Avrupa
İskenderunda kadın savcının ikizlerini ölüm ayırdı

İskenderun'da kadın savcının ikizlerini ölüm ayırdı

Hatay'ın İskenderun ilçesinde 12. kattan düşen 2 yaşında çocuk hayatını kaybetti.Alınan bilgiye göre, olay İskenderun Adliye lojmanlarında meydana geldi. İskenderun Adliyesi'nde görevli kadın savcının 2016 doğumlu olan ikiz bebeklerinden Elif Defne Çevik, henüz bilinmeyen bir nedenle evlerinin 12. katından düştü. Düştüğü bölgedeki ağaçlar Elif bebeğin düşme hızını yavaşlattı. Ağır yaralı olarak özel bir hastaneye kaldırılan minik Elif yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

6.11.2018Haber
Korkunç olay Savcı annenin en acı günü

Korkunç olay! Savcı annenin en acı günü

Hatay'ın İskenderun ilçesinde 12. kattan düşen 2 yaşında çocuk hayatını kaybetti. 

6.11.2018Gündem
İskenderunda angus tepkisi

İskenderun'da angus tepkisi

3.11.2018İskenderun
İskenderunda orman yangını

İskenderun'da orman yangını

2.11.2018İskenderun
Yılmaz Tatlıses kimdir İbrahim Tatlısesle akraba mı

Yılmaz Tatlıses kimdir? İbrahim Tatlıses'le akraba mı?

Çok sayıda ünlü şarkının bestecisi olan Yılmaz Tatlıses hayatını kaybetti. İbrahim Tatlıses'in meşhur olmasına büyük katkıda bulunan Yılmaz Tatlıses, bir süredir KOAH hastalığıyla mücadele ediyordu. Peki, Yılmaz Tatlıses kimdir, İbrahim Tatlıses'le akraba mı?

2.11.2018Magazin
İntihar sanılıyordu... Sır perdesi aralandı

İntihar sanılıyordu... Sır perdesi aralandı

HATAY’ın İskenderun ilçesinde, Ukrayna uyruklu Iryna Lymar’ı (33) öldürdüğü iddia edilen cezaevi firarisi Fikret Karaman (46) yakalandı.

31.10.2018Gündem
Hurdaya dönen TIR ile şehirler arası yolculuk yaptı

Hurdaya dönen TIR ile şehirler arası yolculuk yaptı

Hatay'da, İskenderun-Antakya Karayolunda denetim gerçekleştiren trafik ekipleri, karşılarına çıkan TIR karşısında hayretler içinde kaldı. Mersin'de kaza yapan TIR'ın sürücüsü, Hatay'a kadar camsız, karton kaplamalı TIR'la geldi.

28.10.2018Gündem
Bir can daha gitti

Bir can daha gitti

HATAY’IN Belen ilçesinde, iddiaya göre Uzman Çavuş olan B.Ç.,kına gecesine birlikte gittiği arkadaşı Emre Polat’ı tabancayla havaya ateş açması sonucu vurarak öldürdü.

27.10.2018Gündem
Son dakika... 17 valinin görev yeri değişti, 21 vali merkeze çekildi

Son dakika... 17 valinin görev yeri değişti, 21 vali merkeze çekildi

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararlarıyla 20 ile yeni valiler atandı, 18 ile başka illerden, bir ile de merkez valiliğinden atama yapıldı. Mülkiye Başmüfettişi olarak görevlendirilen Ercan Topaca'nın yerine Ankara Valiliğine İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Valiliğine ise Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya getirildi.

27.10.2018Gündem
Emekli binbaşı PKK üyeliğinden tutuklandı

Emekli binbaşı PKK üyeliğinden tutuklandı

Hatay'ın İskenderun ilçesinde, dün terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınan emekli binbaşı tutuklandı.

25.10.2018Gündem
Emekli binbaşıya PKK gözaltısı

Emekli binbaşıya PKK gözaltısı

Hatay'ın İskenderun ilçesinde düzenlenen terör operasyonunda emekli bir binbaşı gözaltına alındı.

24.10.2018Gündem
4 gündür aranıyordu, Ferdiden acı haber geldi

4 gündür aranıyordu, Ferdi'den acı haber geldi

Hatay'ın Samandağ ilçesinde, Asi Nehri'nde akıntıya kapılarak kaybolan gencin cesedine ulaşıldı.

24.10.2018Gündem
Bakanlık açıkladı: Julia Ak Gemisindeki hayvanlar hastalık taşımıyor

Bakanlık açıkladı: Julia Ak Gemisi'ndeki hayvanlar hastalık taşımıyor

İzmir'e 22 gün önce getirdiği 5 bin 391 angusun sağlık durumu ile ilgili Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan bir açıklama yayınladı. Açıklamada Söz konusu geminin, İskenderun Limanı'na yanaşmadan önce Sağlık Bakanlığı ili birlikte uzmanlarca 'Halk ve Hayvan sağlığı' yönünden gerekli tetkiklerin yapıldığı belirtilerek, "Salgın ve bulaşıcı hastalık taşımadıkları, klinik olarak sağlıklı oldukları tespit edilmiştir. Bakanlığımızın öncelikli görevi halk ve hayvan sağlığını korumaya yönelik tedbiri almaktır" denildi.

22.10.2018Gündem