MENÜ

İsimsiz Yazı

İsimsiz Yazı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İsimsiz Yazı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 254 İsimsiz Yazı haberi bulunmuştur.

İsimsiz Yazı Haberleri

Günlük yaşamın cazibeli gizemi

Günlük yaşamın cazibeli gizemi

Jon McGregor’un ‘Gölet 13’ü Rebecca’nın kaybolmasının ardından geçen 13 yılı anlatıyor. En az 24 kişinin hayatını takip ediyoruz. Sıradanlık hiç McGregor’un yazdığı kadar ilginç olmamıştı.

3.10.2018Kitap Sanat
Beyaz Sarayda Trumpa direniş manifestosu

Beyaz Saray'da Trump'a direniş manifestosu

Beyaz Saray’daki üst düzey bir yetkilinin isimsiz yayımladığı makale, ABD yönetiminde Başkan Donald Trump’tan duyulan derin rahatsızlığı ortaya koydu

6.09.2018Dünya
Mahkeme kararını açıkladı: Asena haklı

Mahkeme kararını açıkladı: Asena haklı

Asena Atalay, boşandığı eşi Beşiktaşlı futbolcu Caner Erkin’e sosyal medyadan yaptığı “akıl sağlığından yoksun, annelik vasfından eksik..” şeklindeki açıklaması nedeniyle kişilik haklarının ihlal edildiği iddiasıyla açtığı tazminat davasını kazandı. Davayı kısmen kabul eden mahkeme, Caner Erkin’in Asena Atalay’a 10 bin lira tazminat ödemesine karar verdi.

20.04.2018Gündem
Rehbere isimsiz mesajla geliyor Cesur ol, seni göremeyecekler

Rehbere isimsiz mesajla geliyor! 'Cesur ol, seni göremeyecekler'

Yurtdışında ‘sanal zorbalık’ nedeniyle yasaklanması istenen anonim mesajlaşma uygulaması Sarahah’ın Türkiye’de de yayılması, benzer tehlikeleri gündeme getirdi. Mesaj gönderenin kimliğini gizleyen onlarca uygulamadan birinin sloganı ise adeta meselenin özeti: “Cesur ol, seni görmeyecekler”

19.03.2018Gündem
Ölüme sürmüşler

Ölüme sürmüşler

25 eski hâkim ve savcı hakkında hazırlanan iddianamede FETÖ’nün kendilerinden olmayan yargı üyelerini nasıl tasfiye ettikleri anlatılırken dramatik örnekler de verildi. Soğuk iklimin tetiklediği hastalığına dair sağlık raporu olan hâkim Alaattin Çambel Erzurum’a tayin edildi. Didem Yaylalı da haksız disiplin cezası aldı. İddianamede Çambel veYaylalı’nın ölüme sürüklendiği belirtildi.

8.01.2018Gündem
ÇHD yöneticisine FETÖ davası

ÇHD yöneticisine FETÖ davası

KHK ile kapatılan Çağdaş Hukukçular Derneği’nin (ÇHD) genel başkan yardımcısı avukat Munip Ermiş’e FETÖ üyeliği iddiasıyla dava açıldı.

24.06.2017Gündem
Yılmaz Erdoğan merak edilenleri Cengiz Semercioğluna anlattı

Yılmaz Erdoğan merak edilenleri Cengiz Semercioğlu'na anlattı

Yılmaz Erdoğan’la tanışıklığımız neredeyse 25 yıl öncesine dayanıyor. Bu süreye onlarca oyun, sinema filmi, senaryo, dizi ve tv işleri sığdırdı...

29.10.2016Magazin
’Game Of Thrones’ davası ertelendi

’Game Of Thrones’ davası ertelendi

İzmir Maltepe Askeri Lisesi’nde öğrencilere, İngilizce derslerinde ’Game Of Thrones’ dizisini izlettikleri iddiasıyla ’çocuğa müstehcen yayın gösterme- izletme’ suçundan 5 ila 10’ar yıl arasında hapis cezasına çarptırılmaları istenen tutuksuz 5 eski askerin yargılandığı davaya devam edildi. Hakim, duruşmayı gelecek yıl mart ayına erteledi.

11.12.2015Gündem
Mehmet Demirkol: İnsanı delirtiyorlar

Mehmet Demirkol: İnsanı delirtiyorlar!

Yorumcu Mehmet Demirkol, İzlanda maçı öncesi yaptıkları açıklamalarda kendisini eleştiren Fatih Terim ve Arda Turan'a sert çıktı... Demirkol, "Bugün bunlara yanıt vermek istemezdim ama insanı delirtiyorlar!" dedi.

13.10.2015Futbol
İlker Başbuğ Yargıtayda savunmasını yaptı

İlker Başbuğ Yargıtay'da savunmasını yaptı

Genelkurmay Eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Yargıtay 16. Ceza Dairesinde yapılan "Ergenekon" davasının temyiz incelemesinin ikinci duruşmasında savunma yaptı. George W. Bush yönetimi ve dönemin AK Parti iktidarını suçlayan İlker Başbuğ ifadesinde, “TSK'ya karşı oynanan oyunun arkasında kimler vardır? George W. Bush yönetimi, TSK'ya karşı oynanan oyunu desteklemiştir. Siyasi iktidar ise, ‘Ne istediler de vermedik’ ve ‘aldatıldık’ ifadeleri ile Cemaate gerekli desteği verdiklerini açıkça belirtmiştir” dedi.

7.10.2015Gündem
İlker Başbuğ savunmasını yaptı

İlker Başbuğ savunmasını yaptı

Yargıtay 16. Ceza Dairesinde yapılan "Ergenekon" davasının temyiz incelemesinin ikinci duruşması, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un savunmasıyla başladı. Başbuğ'un savunması yaklaşık 3,5 saat sürdü.

7.10.2015Gündem
Arkeologların teşhis edebildiği 7 ünlü iskelet

Arkeologların teşhis edebildiği 7 ünlü iskelet

Araştırmacıların buldukları kemiklerin, tarihi kayıtlarda ismi geçen birine ait olduğu genelde çok nadir görülür. Bu teşhis edilebilen kalıntıların birçoğu da genelde soylulara veya yüksek statüden diğer insanlara aittir ve bulunduktan sonra, üstünde isimlerinin yazılı olduğu lüks mezarlara defnedilirler.

11.08.2015Kelebek
17 tutuklama

17 tutuklama

2014’ün ocak ayında Adana ve Hatay’da MİT’e ait TIR’ların durdurulmasıyla ilgili gözaltına alınan ve mahkemeye sevk edilen 32 muvazzaf askerden 17’si tutuklandı. 15 asker, 10’una adli kontrol uygulanarak serbest bırakıldı.

10.04.2015Gündem
Parisin göbeğinde 10 dakika taradılar: 12 ölü

Paris'in göbeğinde 10 dakika taradılar: 12 ölü

Fransa’nın başkenti Paris, dün basına yönelik en kanlı saldırılardan birine sahne oldu. Silahlı 3 militan haftalık hiciv dergisi Charlie Hebdo’nun merkez binasını bastı. Teröristler derginin içinde ve sokakta ellerindeki silahlarla yaklaşık 10 dakika boyunca insanları taradı, yerde yatan yaralı bir polisi de kafasına kurşun sıkarak öldürdü. Aralarında 2 polis, derginin genel yayın yönetmeni ve 3 karikatüristinin de bulunduğu 12 kişiyi öldüren saldırganlar olay yerinden kaçtı. 4’ü ağır, 11 kişi de yaralandı.

7.01.2015Dünya
Cehennemde umut: Trans X İstanbul

Cehennemde umut: Trans X İstanbul

İstanbul Film Festivali kapsamında dün akşam prömiyeri yapılan 'Trans X İstanbul' filminde, Ebru'nun deneyimin soğukkanlılığıyla söylediği o söz, meselelerin 'en başı'na, sık sık dönmeye ne kadar zorunlu olduğumuzu gösteren bir uyarı levhasına dönüşüyor: 'Hayatımızın hiçbir değeri yok'...

17.04.2014Kelebek
TÜBİTAK: 5 No’lu harddisk ile oynanmış

TÜBİTAK: 5 No’lu harddisk ile oynanmış

Yüzlerce askerin hapis cezası aldığı Balyoz, Poyrazköy ve Amirallere Suikast davalarının temelini oluşturan 5 No’lu harddisk için TÜBİTAK “Tarih ve saatiyle oynanmış” raporu verdi. “Bazı dosyaların 28 Temmuz 2009 tarihinden sonra, sistem saati daha eski olan bilgisayarlardan aktarıldığı değerlendirilmektedir” denilen rapor 20 Ocak 2014 tarihinde mahkemeye gönderildi.

25.01.2014Gündem
Siyasi değil ahlaki buhran yaşıyoruz

Siyasi değil ahlaki buhran yaşıyoruz

‘Dünya Ağrısı’ adlı yeni romanıyla yazarlığının 25’inci yılını geride bırakıyor Ayfer Tunç. 14 Ocak’ta Can Yayınları tarafından yayımlanacak romanda, bir taşra kasabasında yaşananlar, yaşayanlar ve dünya ağrısı çekenler üzerinden bütün bir ülkenin resmini çiziyor.

18.01.2014Kelebek

Yazar Sonuçları

2018’in Son Röportajları: Hedonutopia ve MIYA

2018 senesini yolcu etmeye çok az bir süre kaldı. Son haftaların koşturmasına 2 nefis söyleşi sıkıştırdım. Normalde her birini ayrı bir yazıda yayınlamayı tercih ederdim, lakin Aralık’ın son iki haftasında bu yılın öne çıkan albümlerini yazacağım için resmen başka gün kalmadığını fark ettim.

12.12.2018

Zirvede tek başınayken aklınıza kimler gelir

BİR Türk olarak, “gurur” ve “mutluluğu” birlikte taşıdığım anlar vardır.

4.10.2018

İstediğiniz gibi bir hayat yaşamak elinizde

2016 hepimiz için çok zor bir yıldı. Aşağıda okuyacağınız danışanlarımın yazıları, daha iyi hissetmenin elimizde olduğunu, istedikten sonra her şeyi yapabileceğimizi, insanı üzen şeylerin olaylar değil onlara bakış açısı olduğunu ve değişimin mümkün olduğunu bir kez daha hatırlatıyor.

30.12.2016

‘Sıfır zam’ vicdanlara sığmaz!

ÇALIŞMALARINA salı günü başlayan Asgari Ücret Tespit Komisyonu’ndan bu yıl altı milyonu aşkın işçiye geçen yılki gibi sevindirici haberin gelmesi zor görünüyor. Hem Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’nın hem de TİSK’in açıklamaları ücrete düşük oranlı zammı gündeme taşıyor. Hükümetin işçi sendikalarının talebine sıcak bakmadığı, geçen yılki 300 liralık artıştan ötürü düşük oranlı zamdan yana olduğu anlaşılıyor.

7.12.2016

Dedeme özür borcum vardı

Yılmaz Erdoğan’la tanışıklığımız neredeyse 25 yıl öncesine dayanıyor. Bu süreye onlarca oyun, sinema filmi, senaryo, dizi ve tv işleri sığdırdı...

29.10.2016

Kaç paralık yazı?

EFENDİM, “köşe yazıları, geri bildirimler ile yaşar...” Bütün katkılar, başımızın üstündedir. Bu ayrıntı, pazartesi günkü yazım için de geçerli!

2.09.2016

Bir kadın her erkekle başka biri oluyor

Hep beğendiğim, izlediğim, zeki ve farklı bulduğum bir kadındı. Bütün hayatı boyunca üretti, hâlâ da üretiyor. Yazdı, çizdi, sordu, konuştu, gözlemledi, aktardı… Sorguladı. O hep kendi başına var oldu. Evet, Sibel Baykam, Bedri Baykam’ın karısı ama o aynı zamanda hep Sibel’di… Hem eş hem anne hem de birey olmayı başarabilen kadınlardan biri…

3.06.2016

Suriyeli kadınların Türk erkeğiyle imtihanı!

Ülkemizde yaşayan binlerce Suriyeli kadın var. "Biz onları hep konuşuyoruz ama onlar ne konuşuyorlar? Neler yaşıyorlar? Türk kadını ve erkeği hakkında neler düşünüyorlar? Bunları öğrenelim istedim.

14.10.2015

Yetiş Ayşe

Yetiş Ayşe’ye aaral@hurriyet.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

30.11.2014

Tefessüh 2.0

SANMIŞTIK ki, Devlet Bakanı Eyüp Aşık’ın mafya lideri Alaattin Çakıcı ile telefon konuşmasının kaydı, devletin dibe vurma halidir.

6.02.2014