MENÜ

Işık Yayın Evleri

Işık Yayın Evleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Işık Yayın Evleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 62 Işık Yayın Evleri haberi bulunmuştur.

Işık Yayın Evleri Haberleri

15 Temmuzdan alınması gereken ders

15 Temmuz'dan alınması gereken ders

FETÖ’nün gerçekleştirdiği bu hamle doğrudan doğruya rövanş almayı, Atatürk’ün kurduğu çağdaş Türkiye’yi ortadan kaldırmayı, çağdaş uygarlık yolundan çevirmeyi ve Ortaçağ karanlığına sürüklemeyi hedefliyordu.

2017’nin teknoloji trendi nasıl olacak

2017’nin teknoloji trendi nasıl olacak?

CES 2017’de tanıttığı sofistike teknolojileri ve kullanıcı dostu cihazlarıyla dikkat çeken LG, akıllı evler, akıllı beyaz eşyalar, giyilebilir teknolojiler, robotlar, mobil cihazlar ve görüntü teknolojileri ile bu yıl tüketicilerin karşısında olacak.

20.01.2017Teknoloji
Ahmet Davutoğlundan 71 sayfalık cevap

Ahmet Davutoğlu'ndan 71 sayfalık cevap

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, darbe girişimiyle ilgili Meclis Araştırma Komisyonu'nun sorularına 71 sayfalık cevap gönderdi.

12.01.2017Gündem
15 Temmuz şehitlerinin çocuklarına askerlik yok

15 Temmuz şehitlerinin çocuklarına askerlik yok

15 Temmuz’da düzenlenen darbe girişiminin ardından ilan edilen olağanüstü hal (OHAL) kapsamında iki yeni kanun hükmünde kararname (KHK) daha Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 11 ve 12’nci KHK’larla birçok alanda değişikliğe gidildi. 15 bin 728 kişinin meslekten ihraç edildiği yeni KHK’ların getirdiği değişiklikler özetle şöyle:

22.11.2016Gündem
Son dakika haberi: Bylock deşifre olunca farklı uygulama kullanmışlar

Son dakika haberi: Bylock deşifre olunca farklı uygulama kullanmışlar

FETÖ operasyonlarında dikkat çeken bir detay ortaya çıktı. Gizli tanığın ifadesi sonrasında Şubat 2016'da İzmir'de deşifre edilen ByLock'un tüm Türkiye'deki istihbarat, emniyet ve savcılık makamlarına bildirildiği öğrenildi. FETÖ üyelerinin ByLock'un deşifre olması nedeniyle aynı amaç doğrultusunda "Eagle IM" isimli programı da kullanmaya başladıkları, bu programın geliştirilmesinin ardından ByLock'un aktif olarak kullanılmadığı belirlendi.

17.11.2016Gündem
Cemaatteki kozmik kadınların görevi neydi

Cemaat'teki kozmik kadınların görevi neydi?

15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ’nün devletin içindeki devasa yapılanması ortaya çıktı. Emniyette, yargıda, TSK’da örgütlenen, tümgenerali, polis şefi, Yargıtay üyesi, valisi binlerce dişliden bir mekanizma kuran FETÖ’nün sırları yavaş yavaş aydınlanıyor. Ama halen karanlıkta kalanlar var: En başta da Cemaat’in kadınları... Binlerce üyesi olan FETÖ’nün kadın yapılanmasının kurulduğu 1967’den bugüne Cemaat’in kadınları hangi evrelerden geçti, örgüt hiyerarşisinde nasıl ve nereye kadar yükseldi, nasıl ve niçin evlendi? Peki en üst halkadaki ‘kozmik kadınlar’ kim?

13.08.2016Gündem
FETÖyü ilk kez yazan adam: Zübeyir Kındıra

FETÖ'yü ilk kez yazan adam: Zübeyir Kındıra

Polislikten atıldı, Gülen Cemaati’nin içyüzü hakkında ilk kitabı o yazdı. İşsiz kaldı, arabası kundaklandı, ölüm tehditleri aldı. Yıllardır inzivada, denizde yaşayan Zübeyir Kındıra ile gizli bir lokasyonda buluştuk.

30.07.2016Hayat
Darbeciler yıllarca askeri öğrencilere böyle baskı yapmış

Darbeciler yıllarca askeri öğrencilere böyle baskı yapmış

Askeri lise ve harp okulu öğrencilerine yönelik FETÖ zulmünün detayları ortaya çıkıyor. FETÖ'cüler, bu okullarda oluşturdukları, 'Şok Mangaları' ile kendilerinden olmayan binlerce subay adayı genci ordudan ayrılmak zorunda bıraktı. TSK'dan Ayrılan ve Atılan Askeri Öğrenciler Platformu üyesi yaklaşık 2 bin genç ise darbe girişimi içinde yer alan ve yıllar önce kendilerinin de Kara Harp Okulu'ndan atılmasına veya ayrılmasına sebep olan komutanlara karşı yeni bir hukuk mücadelesi başlatma kararı aldı.

22.07.2016Gündem
Erdoğandan önemli açıklamalar

Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlenen 11. Muhtarlar Toplantısı'nda konuştu.

29.09.2015Gündem
Başbakan Ahmet Davutoğlu kabineyi açıkladı

Başbakan Ahmet Davutoğlu kabineyi açıkladı

Başbakan Davutoğlu, yeni Bakanlar Kurulu üyelerini açıkladı. Geçici Bakanlar Kurulu'nda Ali Rıza Alaboyun Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olurken, Müslüm Doğan Kalkınma Bakanı, Selami Altınok ise İçişleri Bakanı oldu.

29.08.2015Gündem
CHPnin seçim bildirgesi

CHP'nin seçim bildirgesi

İşte CHP'nin 2015 Seçim Bildirgesi.

19.04.2015Gündem
SEYAHAT 10. YIL

SEYAHAT 10. YIL

Seyahat İlavesi 10 yıldır, yazarlarıyla, okurlarıyla dünyayı geziyor.

28.06.2013Advertorial
ETA bitti, yemeğe ve sanata hücum

ETA bitti, yemeğe ve sanata hücum

Kayseri’ye bilet almak için THY’nin web sitesine girmesem, İspanya’nın kuzeyindeki Bilbao’ya bir süre daha yolum düşmeyebilirdi. Aynı gün, gidiş dönüş Bilbao biletleri 320 TL, Kayseri ise 480 TL’ydi! 4,5 saatlik uçuş için hiçbir zaman bu kadar ucuz bilet bulamazdım, hemen aldım. Avrupa’nın bir ucundaki, kıtanın en ilginç kültürünü keşfetmek, meşhur restoranlarını ve müzesini görmekti amacım.

29.07.2012Seyahat
Hürriyet Kardeşlik Mahallesi Kampanyası

Hürriyet Kardeşlik Mahallesi Kampanyası

Hürriyet Kardeşlik Mahallesi Kampanyası kapsamında Pakistan'daki sel felaketi için yardım gönderenlerin isim listesi aşağıdadır.

24.08.2010Gündem
Marmara Depremi 7nin üzerinde olacak

Marmara Depremi 7'nin üzerinde olacak

Gölcük her yıl 12 ile 17 milimetre batıya kayıyor.

21.01.2010Spor
Marmara Depremi 7nin üzerinde olacak

Marmara Depremi 7'nin üzerinde olacak

Gölcük her yıl 12 ile 17 milimetre batıya kayıyor.

21.01.2010Spor
Konutta fırsat dönemi sürüyor

Konutta fırsat dönemi sürüyor

Gayrimenkul sektöründe yaşanan canlılığın etkisiyle hazırladığımız 'Emlakta Fırsat Dosyası'nın bugün ikincisini yayınlıyoruz.

15.05.2009Ekonomi
Generalin adına sahte emir yazdım

Generalin adına sahte emir yazdım

İcra Koordinasyon Kısım Amirliği’ndeki bilgisayarı, yüzbaşının şifresini girerek açtım ve flash bellek içindeki word dosyasını sisteme kopyaladım. Bir dosyayı da İhale Komisyonu Başkanlığı’na gönderdim. Daha sonra bilgisayarı kapatarak, odadan çıktım. Akşam mesai bitimi sonrasında Yusuf’la buluşarak, flash belleği teslim ettim.

20.03.2009Gündem
Çarşıları, sokakları rengarenk üstelik vizesiz gidilebiliyor

Çarşıları, sokakları rengarenk üstelik vizesiz gidilebiliyor

Dimitri Stoyanof (60) İstanbul Anadolu Yakası’nda bir kült haline gelmiş Beyaz Fırın’ın dördüncü kuşak sahibi. Genç yaşından beri başını alıp seyahate gitmeyi seven, gittiği her yerde yüzlerce kare fotoğraf çeken bir gezgin. Şimdiye kadar pek çok ülke gezmiş. "Avrupa artık bitti. Çünkü Türkiye çok gelişti ve artık ülkemizin her yerinde Avrupa’daki her şeyi görmek mümkün. Bu yüzden Vietnam, Kamboçya, Hindistan ya da Fas gibi yerlere gitmek lazım" diyor.

30.11.2008Seyahat
Geleneksel Türk mimarisine değil geleneksel Türk mimaricilere meydan okuyorum

Geleneksel Türk mimarisine değil geleneksel Türk mimaricilere meydan okuyorum

Gökhan Avcıoğlu’nun 25 yıllık mimari geçmişi var. Şimdiye kadar İstanbul Sıraselviler Changa Restaurant, AFM Fitaş Beyoğlu Sinemaları, İstinye Park Hillside City Club, Esma Sultan Yalısı, Bursa Ticaret Odası gibi pek çok önemli projeye imza attı. 2000 yılında New York, ardından Paris’te mimarlık ofisleri açtı. Paris’teki stüdyosunda mimarlık eğitimi veriyor. Çalışmalarıyla sayısız ödül kazandı.

28.03.2008Kelebek
Ahmet Ümit ve Oğuz Güven kitaplarını imzalıyor

Ahmet Ümit ve Oğuz Güven kitaplarını imzalıyor

Yazar Ahmet Ümit ve gazeteci Oğuz Güven bugün Tüyap Kitap Fuarı'nda okurlarıyla buluşuyor. Güven saat 16:30 ile 18:0 arasında, Ahmet Ümit de 16:30 ile 17:30 arasında A Salonu 307 numaradaki Güncel Yayıncılık Standı'nda kitaplarını imzalayacak. Oral Çalışlar, Ecevit Kılıç ve İsmail Gülegeç'in imzası da yine aynı standda.

29.10.2007Gündem
Kitap kurtları Beylikdüzünde buluşuyor

Kitap kurtları Beylikdüzü'nde buluşuyor

Kitap kurtlarının büyük buluşması bir kez daha gerçekleşiyor. 26. İstanbul Kitap Fuarı, Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde başladı. Hem kitap fuarı hem de eşzamanlı olarak düzenlenen 17. İstanbul Sanat Fuarı 4 Kasım'a kadar sürecek.

27.10.2007Gündem
Şarkı söylemek benim için ibadet

Şarkı söylemek benim için ibadet

O bir yorumcu, o bir mimar, o bir beyefendi ve iyi de bir aile reisi. Bugünkü ‘Ramazan Sohbeti’mizin konuğu Erol Evgin ile hem müzik hayatını, hem de kız çocuklarının eğitiminden, kahramanlık türkülerine kadar uzanan konser projelerini konuştuk.

16.10.2005Kelebek
TV5te 24 saat İstanbul

TV5'te 24 saat İstanbul

Fransa kanalı TV5'te 17-18 Eylül günleri sadece İstanbul izlenecek. Arzuhan Yalçındağ'dan Neslişah Sultan'a kadar bir çok isim 24 Saat İstanbul yayınında olacak.

16.09.2005Gündem

Yazar Sonuçları

Uçakta laptop yasağı kitap yazdırdı

Emre Sayer uzun yıllardır sanayinin içinde olan bir işadamı.

15.02.2019

Kimsesiz çocukların kimsesi olun

“BUGÜN 23 Nisan...” diye söze başlamak, “neşe doluyor insan” diye devam etmek ne güzeldir. Sadece çocukları değil, büyükleri de sevindirir. Onları da çocukluğuna götürür, çocuklaştırır. Güzeldir 23 Nisan...

22.04.2018

Vahşi olan hayvanlar değil insanlar

Tam 19 yıldır dünyanın en önemli kadın-moda dergilerinden ELLE’in genel yayın yönetmeni. Medya dünyası onu çok iyi tanıyor. Ama ünü plazaların dört duvarı arasına sıkışıp kalmış da değil. Aksine adı sokaklarda, ormanlarda... Çünkü aynı zamanda Türkiye’deki en ateşli hayvan hakları savunucularından biri. Işın Görmüş’le medyayı, modayı, tasarım dünyasını ve tabii ki Hayvan Hakları Kanunu’ndaki büyük boşlukları konuşmak için bir araya geldik...

27.11.2017

Patilerin birliğinin gücü

Kişisel gelişim yolculuğuma bir kediciğin (Matu'nun) dokunuşu... Patilerin gücü adına... Artık patiler birlik içinde...

8.03.2017

Beşiktaş ‘grev’ ayıbından kurtuldu

BEŞİKTAŞ Belediye Başkanı Murat Hazinedar ve Meclis üyesi Hüseyin Sipahi ekibi göreve gelince, ilk icraatlardan biri belediyeye bağlı Beltaş şirketinin emekçilerine sendikal haklarına saldırı yapılmasıydı.

18.09.2014

Fotoğrafın Ozan’ı eski Ankara’yı özlüyor

İstanbul’dan kaçarak Ankara’ya yerleşen fotoğrafın duayeni Ozan Sağdıç, foto muhabirliği maceralarını ve objektifine yansıyan bazı karelerin hikayesini anlattı.

11.02.2013

İki ateşin ortasında

Yıllardır bir o taraf bir bu taraf konuştu. Ama kimse kendini diğerinin yerine koymadı.En iyi yol empati yapmak dedik. Önce Çelebioğlu ailesinin evine, sonra da Özener’in mekanı Marrakech’e konuk olduk.

22.07.2012

Yetiş Ayşe

Fakir ama gururlu bir çocuğa bilgisayar

Sevgili Ayşe Hanım merhaba,

23.01.2011

Aslında ne oldu?

ODATV haber sitesinden Barış Terkoğlu’nun analizi çok önemli. Bakın ne diyor Terkoğlu:

17.06.2009

Nihayet, nurtopu gibi bir oğlumuz oldu…

CHP, bazı çevreleri şaşırtıyor. Türban ve şimdi de kuran kurslarıyla ilgili adımları bazı katı laik çevrelerde tepki görüyor. Oysa, biraz dikkatlice incelendiği zaman Baykal’ın attığı adımların doğru yönde olduğu görülüyor.

6.02.2009

Eviniz yeni yıla nasıl girmeli

Önümüzdeki bir hafta için global ekonomik depremlerin yarattığı ve yaratacağı sarsıntıları unutuyor; kendimizi ve yaşadığımız mekanları 2009’a gülümseyerek hazır etmek için beynimizi ve ruhumuzu çalıştırmaya başlıyoruz.

26.12.2008

Parlamenterler Sitesi’nde trajikomik hikáyeler

Yıllık iznimini kullandığımdan dolayı yazılarıma bir süre ara vermiştim.

6.09.2008

Arıtma tesisleri gece çalışmıyor

1976'dan beri Tuzla, Mercan Yuvası'nda oturmaktayız. 2000 yılında pis su arıtma tesisleri çalışmaya başladığından beri endişelerimiz artmakta; zira dışkı kokusuyla beraber kimyevi zehirli bir koku çevrede her an duyulmakta. Pis koku özellikle de geceleri yayılmakta.

15.04.2006

O mahrem hanelerin dış yüzü

CADDELERDEN değil, dar sokaklardan geçerken, evlerin önünde dururum. Bulamayacağımı bildiğim bir adresi arar gibi.

28.12.2003

Yayın ilkelerimize aykırı bir iş mi yaptım?

Kim bana hediye almaktan hoşlanmadığını söylerse yalan söylemiş olur. Ben mesela, utanırım, mayışırım, kaykılırım... Ama bayılırım!

23.08.2002