MENÜ

Iş Kazası

Iş Kazası ile ilgili tüm haberleri, son dakika Iş Kazası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Iş Kazası haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.618 Iş Kazası haberi bulunmuştur.

Iş Kazası Haberleri

4 yaşındaki ikizlerin hastalığına teşhis konulamadı

4 yaşındaki ikizlerin hastalığına teşhis konulamadı

Kastamonu'da doğduklarından itibaren yürüyemeyen, oturamayan, konuşamayan ve duyamayan 4 yaşındaki ikizler İkra ve Erva Şahin'in hastalığına teşhis konulamadı. İkizlerin ablası Cansel Şahin, 2009 yılında da bir kardeşinin 5,5 yaşında aynı durumdayken yaşamını yitirdiğini söyleyerek, "Ona da teşhis konulamamıştı. Doktorlar genetik bir şey olduğunu düşünüyor; ama bulamıyorlar" dedi.

15.05.2019Gündem
TESKten yıpranma payı talebi

TESK'ten "yıpranma payı" talebi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Esnaf ve sanatkarın yıpranma payı düşünülerek, ödemesi gereken prim gün sayısı 7 bin 200'e indirilmeli" açıklamasında bulundu.

14.05.2019Ekonomi
Dram mevsimi... Mevsimlik işçilerin emek göçü başladı

Dram mevsimi... Mevsimlik işçilerin emek göçü başladı

- Bahar, mevsimlik tarım işçileri için ekmek uğruna çile dolu bir göç sürecinin başlangıcı demek...Önümüzdeki dört ay onlar için meyvenin, sebzenin hasat zamanına göre şehirden şehre savrularak geçecek. - Kamyon kasalarında dram dolu yolculuklar bekliyor onları. Sonrası ise suyun, gıdanın, sağlığın olmadığı işçi kampları, emek sömürüsü, okuldan alınan çocuklar...

12.05.2019Gündem
Yargıtay: Uzun rapor kullanan işçi savunmasız atılabilecek

Yargıtay: Uzun rapor kullanan işçi savunmasız atılabilecek

Yargıtay İçtihadı Birleştirme Hukuk Genel Kurulu, milyonlarca işçiyi ilgilendiren kritik bir karara imza attı. Karara göre uzun süre rapor kullanan işçiler işverenlerce savunmaları da alınmadan işten atılabilecek. Dünkü Resmi Gazete’de yayımlanan içtihatı birleştirme kararı, kanun gibi sonuç doğuruyor.

10.05.2019Gündem
İzmirde feci kaza... 80 ton sıvı çelik döküldü: 4ü ağır 11 işçi yaralı

İzmir'de feci kaza... 80 ton sıvı çelik döküldü: 4'ü ağır 11 işçi yaralı

İzmir'in Aliağa ilçesindeki HABAŞ Demir Çelik fabrikasında, 120 tonluk pota, ocağın üzerinden kaldırılıp, taşıma aracına yerleştirilirken devrildi. İşletme alanına dökülen yaklaşık 80 ton sıvı çelik nedeniyle 4'ü ağır 11 işçi yaralandı.

9.05.2019Gündem
Önce emniyet ve iş güvenliği

Önce emniyet ve iş güvenliği

Total Oil Türkiye, Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü’nü genel merkezi, tesisleri ve istasyonlarında birimlerinde aynı anda düzenlediği etkinliklerle kutladı.

7.05.2019Ekonomi
İş sağlığı ve güvenliği 125 bin profesyonele emanet

İş sağlığı ve güvenliği 125 bin profesyonele emanet

Türkiye'de aktif 79 bin 37'si iş güvenliği uzmanı, 29 bin 811'i iş yeri hekimi ve 16 bin 329'u diğer sağlık personeli olmak üzere toplam 125 bin 177 kişinin iş sağlığı ve güvenliği profesyoneli sertifikası bulunuyor.

6.05.2019Ekonomi
Kursa katılanların işi garanti

Kursa katılanların işi garanti

İşgücü piyasasının ihtiyaç duyduğu mesleklerde eleman yetiştiren İstihdam Garantili Mesleki Eğitim Kursları’ndan mezun olanların tamamına yakını istihdam ediliyor. Kurstan yararlananların halihazırda yüzde 90.4’ü istihdamda bulunuyor. İŞKUR’un açtığı kurslara katılım da son bir yılda yüzde 68 arttı.

Bakan Selçuk: Ölümlü iş kazasında yüzde 44’lük azalma

Bakan Selçuk: Ölümlü iş kazasında yüzde 44’lük azalma

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Bugüne kadar, protokol imzaladığımız kamu kurum ve kuruluşları ile üniversitelerden eğitim alarak başarı gösteren 52 bini aşkın işveren ve vekilini belgelendirdik. Ayrıca yüz binde ölümlü iş kazası oranında yüzde 44’lük bir azalma söz konusu" dedi.

4.05.2019Ekonomi
Elektrik dağıtımında öncelik 30 yaş üstü şebekenin yenilenmesi

Elektrik dağıtımında öncelik 30 yaş üstü şebekenin yenilenmesi

ELDER Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Çeçen, "Dağıtım sektörü olarak 2016-2020 yıllarını kapsayan tarife dönemi için 28,5 milyar liralık taahhüdümüz bulunuyor. 2018 itibarıyla bu rakamın 20 milyar liralık kısmını hayata geçirdik" açıklamasında bulundu.

1.05.2019Ekonomi
Son dakika... Tuzlada bir tersanede iskele çöktü

Son dakika... Tuzla'da bir tersanede iskele çöktü

Tuzla'daki bir tersanede meydana gelen iş kazasında, 1'i ağır 5 işçinin yaralandığı bildirildi.

26.04.2019Gündem
Kamunun hizmet alım ve yapım işlerinde belge şartı

Kamunun hizmet alım ve yapım işlerinde belge şartı

Aralarında inşaat demircisi, kalıpçısı, duvarcısı ile kaynakçısının da olduğu "Tehlikeli" ve "Çok tehlikeli" sınıftaki 117 meslekte, mesleki yeterlilik belgesi olmayanlar kamunun hizmet alım ve yapım işlerinde çalıştırılmayacak.

18.04.2019Ekonomi
La Casa de Papel’ setinde böyle bir ölüm olur muydu

'La Casa de Papel’ setinde böyle bir ölüm olur muydu?

Beren Saat’in başrolünü üstlendiği Netflix dizisi “Atiye”nin setinde geçirdiği iş kazası sonucu hayatını kaybeden Bektaş Karatay için bugün bir basın toplantısı düzenlendi.

15.04.2019Televizyon
Almanya’dan gitti, köyüne muhtar oldu

Almanya’dan gitti, köyüne muhtar oldu

Geçirdiği iş kazası sonucu engelli kalan ve tedavi için gittiği Almanya’dan 20 yıl sonra memleketi Tunceli’ye dönen 54 yaşındaki Haydar Koç, girdiği seçimi kazanarak köyüne muhtar oldu.

3.04.2019Avrupa
İş kazasında örnek karar

İş kazasında örnek karar

GEÇİRDİĞİ iş kazası nedeniyle çalışamaz duruma gelen, ekonomik sıkıntı içine düşen işçiye yargıdan iyi haber geldi. Mahkeme, kusurlu olduğu tespit edilen işveren aleyhine açılan tazminat davasının tamamlanmasını beklemeden, işçinin mağdur edilmemesi için “geçici ödeme” yapılmasına karar verdi. İstinaf mahkemesi de kararın doğru olduğuna hükmetti.

29.03.2019Gündem
TESK Başkanı Palandökenden Staj emeklilikten sayılsın çağrısı

TESK Başkanı Palandöken'den 'Staj emeklilikten sayılsın' çağrısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Çırakların sigortalılık başlangıcı işe giriş tarihinden değil, çıraklık eğitimi döneminden başlatılmalı" dedi.

11.03.2019Ekonomi
Restorasyonu süren ünlü yalıda talihsiz olay

Restorasyonu süren ünlü yalıda talihsiz olay

İstanbul Beykoz'da Komodor Remzi Bey Yalısı'nda restorasyon çalışmaları yapılırken iş kazası meydana geldi. Yaralı işçi, çatıdan itfaiye ekiplerine ait merdivenle indirilerek hastaneye kaldırıldı.

5.03.2019Gündem
Yargıtay da iş kazası dedi

Yargıtay da iş kazası dedi

Kabin amiri Zeynep Sema Müstecaplıoğlu’nun 9 Mart 2013’te Japonya’da otel odasında hayatını kaybetmesiyle ilgili mahkeme 3 yıl önce 2016’da “iş kazası” kararını vermişti. Mahkemenin bu kararına itiraz edilerek, dava Yargıtay’a taşınmıştı. Yargıtay kararını verdi ve olayı iş kazası olarak onadı. Tam 6 yıl süren hukuk mücadelesi sonunda SGK, Müstecaplıoğlu’nun ailesine, iş kazası-meslek hastalığı sebebiyle, ölüm tarihinden itibaren aylık bağlayacak.

Beceri eğitimi ve staj planlı yürütülmeli

Beceri eğitimi ve staj planlı yürütülmeli

Mesleki ve teknik Anadolu liseleri 54 alan 199 dalla örgün mesleki eğitim veren ortaöğretim kurumları. Bu okullarımızda Anadolu meslek ve Anadolu teknik programları yer alıyor. Anadolu meslek programında; bir mesleğe yönelik bilgi ve becerilerin yanında genel bilgi dersleri de bulunurken, Anadolu teknik programlarında bir mesleğe yönelik bilgi ve becerilerin yanında matematik, fizik, kimya ve biyoloji dersleri dört yıl boyunca ağırlıklı olarak veriliyor.

4.03.2019Eğitim
Belediye, vergi borcu olan ailenin köpeğini haczedip 750 Euro’ya sattı

Belediye, vergi borcu olan ailenin köpeğini haczedip 750 Euro’ya sattı

Almanya’nın Ahlen Belediyesi, vergi borçları yüzünden engelli bir adamın tekerlekli sandalyesini haczetmek istedi. Bunu başaramayınca ailenin köpeğini haczedip sanal market eBay’de 750 Euro’ya sattı.

1.03.2019Avrupa
Ocakta kalp krizi... 11 yıl sonra iş kazası

Ocakta kalp krizi... 11 yıl sonra iş kazası

Çalıştığı mermer ocağında kalp krizi geçirip hastanede hayatını kaybeden maden mühendisi Barbaros Oksun’un ölümü 11 yıl sonra iş kazası sayıldı. Kararda, Oksun’un kriz geçirmesinde yaptığı iş veya iş ortamının etkisi olmadığı vurgulanırken “Olayın mesai saatinde gerçekleşmesi yeterli” denildi.

28.02.2019Gündem
Kaçak asfalt yakmış... 150 derece ısıyla fışkırdı

Kaçak asfalt yakmış... 150 derece ısıyla fışkırdı

Kütahya’da bir işçinin asfalt yapımında kullanılan sıcak zift püskürmesi sonucu ağır yaralandığı İl Özel İdaresi’ne ait tesisin ruhsatsız olduğu ve kazadan iki gün sonra ruhsat verildiği ortaya çıktı. İfadesi alınan tesis sorumlusu Tamer Özdoğan tesisin ruhsatı ve ÇED belgesi olmadığından, evrakların temini için 7 kez dilekçe yazdığını anlattı. Yanıt verilmeyince kazadan dört gün önce de CİMER’e başvurduğunu ifade etti.

26.02.2019Gündem
Raporlu fabrika işçisi evinde ölü bulundu

Raporlu fabrika işçisi evinde ölü bulundu

BURSA’nın Orhangazi ilçesinde bir fabrikada çalışan ve bir süre önce bacağı kırıldığı için raporlu olan Ahmet Yavuz (40), yalnız yaşadığı evinde ölü bulundu.

20.02.2019Gündem
3 boyutlu iş sağlığı

3 boyutlu iş sağlığı

Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS) 1 milyon lira yatırımla iş sağlığı ve güvenliği merkezi kurdu. ÇEİS Genel Sekreteri Serdar Şardan, “İlk kez bir sektörde çalışan herkes, özel iş sağlığı ve güvenliği eğitimi alacak. 1 yıl içinde tüm çalışan temsilcileri eğitimden geçecek” dedi.

19.02.2019Ekonomi
Çaldığı pırlantayı yutan İrlandalı turistin cezası belli oldu

Çaldığı pırlantayı yutan İrlandalı turistin cezası belli oldu

MARMARİS'te müşteri gibi girdiği kuyumcu dükkanından çaldığı pırlantayı yutan İrlandalı turist Ian Camppel'e (55), tutuklu yargılandığı davada 8 yıl 9 ay hapis cezası verildi.

9.02.2019Gündem
Rapor parası sorgulama nasıl yapılır Rapor parası ne zaman yatar

Rapor parası sorgulama nasıl yapılır? Rapor parası ne zaman yatar?

Rapor parası ne zaman yatar sorusunun yanıtı çalışan yüzlerce vatandaş tarafından sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Sigortalı bir çalışanın, hastalık, iş kazası, doğum gibi durumlarda Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yetkilendirilmiş olan sağlık kuruluşları veya hekim raporlarında yazan istirahat süresince geçici bir süre iş yapamamasıdır. Peki, rapor parası sorgulama nasıl yapılır? Rapor parası ne zaman yatar?

6.02.2019Gündem
Ayağı kırılan işçiyi arkadaşları omuzlarında taşıdı

Ayağı kırılan işçiyi arkadaşları omuzlarında taşıdı

İstanbul, Kağıthane’de bulunan bir şantiyede iş kazası geçirerek ayağını kıran bir işçi, arkadaşlarının omuzlarında ambulansa taşındı. İşçilerin göstermiş olduğu yardımlaşma ruhu kameralara yansıdı.

5.02.2019Haber
Ayağı kırılan işçiyi arkadaşları omuzlarında taşıdı

Ayağı kırılan işçiyi arkadaşları omuzlarında taşıdı

İstanbul, Kağıthane’de bulunan bir şantiyede iş kazası geçirerek ayağını kıran bir işçi, arkadaşlarının omuzlarında ambulansa taşındı. İşçilerin göstermiş olduğu yardımlaşma ruhu kameralara yansıdı.

5.02.2019Gündem
Sesi duyan yanına koştu... Omuzlarında taşıdılar

Sesi duyan yanına koştu... Omuzlarında taşıdılar

İstanbul, Kağıthane’de bulunan bir şantiyede iş kazası geçirerek ayağını kıran bir işçi, arkadaşlarının omuzlarında ambulansa taşındı. İşçilerin göstermiş olduğu yardımlaşma ruhu kameralara yansıdı.

5.02.2019Gündem
Pres makinesine sıkışan Türk işçinin cenazesi Türkiye’ye gönderildi

Pres makinesine sıkışan Türk işçinin cenazesi Türkiye’ye gönderildi

Almanya’nın Karlsruhe kenti yakınlarındaki Bretten kasabasında çalıştığı metal fabrikasında pres makinasına sıkışan 52 yaşındaki Hasan Peker, hayatını kaybetti. Peker’in cenazesi İstanbul’a toprağa verilmek üzere uçakla Türkiye’ye gönderildi.

20.01.2019Avrupa
Hayatını kaybedenlerin yakınları açıklama yaptı

Hayatını kaybedenlerin yakınları açıklama yaptı

Dava öncesi Bakırköy Adalet Sarayı önünde hayatını kaybedenlerin yakınları açıklama yaptı. Grup, "Davutpaşayı unutmadık, unutturmayacağız" yazılı pankart açtı, "İş kazası değil, cinayet" ve "Davutpaşayı unutma unutturma" şeklinde slogan attı. Yapılan açıklamada, iş cinayetlerinin son bulması için adaletli bir karar verilmesi istendi.

17.01.2019Haber
Davutpaşa Davasında karar açıklandı

Davutpaşa Davası'nda karar açıklandı

Davutpaşa'da 31 Ocak 2008 tarihinde 21 kişinin hayatını kaybettiği, 115 kişinin de yaralandığı maytap atölyesi patlamasına ilişkin Yargıtay'ın bozma kararının ardından 4 sanık yönünden yeniden görülen davada karar açıklandı. 2 sanık "İhmal suretiyle görevi kötüye kullanma" suçundan 10'ar ay hapis cezasına çarptırıldı. 2 sanık ise 'Görevi kötüye kullanma" suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Verilen cezalar ertelendi.

17.01.2019Gündem
Son 24 saatte ne oldu (08.01.2018)

Son 24 saatte ne oldu? (08.01.2018)

İşte Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

8.01.2019Özet
Son dakika...Bu iki şartı karşılayan binlerce işyeri yüzde 1 pay ödeyecek

Son dakika...Bu iki şartı karşılayan binlerce işyeri yüzde 1 pay ödeyecek

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 10'dan fazla kişinin çalıştığı ve son 3 yılda ölümlü iş kazası ve sürekli iş göremezlikle sonuçlanan iş kazası meydana gelmeyen iş yerleri ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Bakan Selçuk "Çalışanların işsizlik sigortası işveren payı, bir sonraki takvim yılından geçerli olmak üzere 3 yıl süreyle yüzde 1 olarak alınacak" dedi.

8.01.2019Ekonomi
Rapor parası ne zaman yatar

Rapor parası ne zaman yatar?

Rapor parası ne zaman yatar sorusunun yanıtı milyonlarca çalışan vatandaş tarafından sorgulanmaya devam eden konular arasında yer alıyor. Sigortalı bir çalışanın, hastalık, iş kazası, doğum gibi durumlarda aldıkları raporların ardından iş yerleri tarafından belli bir maaş kesintisi yaşanıyor. Yaşanan maaş kesintisi devlet tarafından rapor parası olarak karşılanıyor. Peki, rapor parası ne zaman yatar? İşte, e-Devlet iş göremezlik parası sorgulama.

7.01.2019Gündem
Ünlü pehlivan inşaattan düşerek vefat etti

Ünlü pehlivan inşaattan düşerek vefat etti

Yağlı güreş meydanlarının tanınan ve sevilen pehlivanlarından Mahsuni Sevimli (45) geçirdiği iş kazası sonucu hayatını kaybetti.

1.01.2019Diğer
Bu düzenlemeler yarın resmen hayata geçiyor

Bu düzenlemeler yarın resmen hayata geçiyor

KOBİ alacaklarına devlet destekli alacak sigortası, plastik alışveriş poşetlerinin ücretli satılması ve internet reklamlarının vergiye tabi olması gibi bazı düzenlemeler yeni yılda hayata geçirilecek.

31.12.2018Ekonomi
Ahmet Oğuz: Bu takımı Süper Lige çıkarmak boynumuzun borcu

Ahmet Oğuz: 'Bu takımı Süper Lig'e çıkarmak boynumuzun borcu'

Spor Toto 1. Lig'de devre arasına lider giren Gençlerbirliği'nin oyuncuları Ahmet Oğuz ve Yıldırım Mert Çetin, Süper Lig hedefine ulaşmak istediklerini söyledi.

30.12.2018Futbol
Vücudunun yüzde 80i yanmıştı Mucize gibi...

Vücudunun yüzde 80'i yanmıştı! Mucize gibi...

Çalıştığı demir çelik fabrikasında iş kazası geçiren Mevlüt Demir, yüzde 80 yanıkla kaldırıldığı hastanede 5 aylık yaşam mücadelesini kazandı.Mevlüt Demir (44), 25 Temmuz gecesi 14 yaşındaki ikiz çocukları ve eşi Fatma Demir ile yaşadığı Aliağa'daki evinden ayrılarak gece vardiyasında çalışmak üzere fabrikaya gitti. O gece fabrikada meydana gelen patlamada 5 işçi yaralandı, yaralılardan 1'i de hastanede yaşama veda etti.Vardiya amiri olan Mevlüt Demir ise yüzde 80 yanıkla Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde tedaviye alındı. Yanık Merkezi Yoğun Bakım Ünitesinde 145 gün yaşam mücadelesi veren Demir, hayati tehlikeyi atlattı. Hayati tehlikeyi atlatmasının ardından 2. derece yoğun bakım ünitesindeki yatağa alınan ve bir camın ardından yakınlarını görebilen Mevlüt Demir, telefon aracılığıyla AA muhabirine yaptığı açıklamada, hayatta kalabildiğine henüz inanamadığını söyledi.Eşini, çocuklarını, kardeşlerini ve iş arkadaşlarını gördüğü için çok mutlu olduğunu dile getiren Demir, "Sanki bir rüyadayım, tek isteğim buradan yürüyerek çıkmak." diye konuştu.Mevlüt Demir'in eşi Fatma Demir ise 145 gündür hastaneden hiç ayrılmadığını söyleyerek, "Patlamanın olduğu gün haber verdiler. Biz de hastaneye geldik. Durumunun ağır olduğunu da orada öğrendim. Yaşama şansının düşük olduğunu söylediler. Korkumdan durumunu soramıyordum. Yaşaması mucize. Allah herkesten razı olsun." dedi.

28.12.2018 Haber
Vücudunun yüzde 80i yanmıştı  Mucize gibi...

Vücudunun yüzde 80'i yanmıştı! Mucize gibi...

Çalıştığı demir çelik fabrikasında iş kazası geçiren Mevlüt Demir, yüzde 80 yanıkla kaldırıldığı hastanede 5 aylık yaşam mücadelesini kazandı.

28.12.2018Gündem
Ceylin cinayetinde tanığa şok yalanlama: Keşke babamın dediği gibi olsaydı...

Ceylin cinayetinde tanığa şok yalanlama: 'Keşke babamın dediği gibi olsaydı...'

İZMİR'in Ödemiş ilçesinde, parka oynamaya gittikten sonra kaybolan Ceylin Atik'in (10), 3 gün sonra komşusunun evinde cansız bedeninin bulunmasıyla ilgili davada tutuklu sanıklar Serkan Türkmen (37) ve eşi Şükriye Türkmen (30) ile onun halası tutuksuz sanık Raziye Ö.'nün (62) yargılanmasına devam edildi. Geçen duruşmada tanık olarak dinlenen Kemal Çeneli'nin "Kızım sanık Türkmen çiftini olay günü bir sandığı evlerinin bodrum katına indirip, çıkarırken görmüş" ifadesini kızı Sinem Yavaş yalanlayıp, "Keşke babamın dediği gibi, görmüş olsaydım da gelip burada anlatsaydım. Babamın böyle bir beyanda bulunma sebebini anlayamadım" dedi.

21.12.2018Gündem

Yazar Sonuçları

İşsiz anneye günde 80 TL

Başlatılan ‘İşte Anne Projesi’ ile 15 yaşına kadar çocuğu olan ve çalışmayan kadınlar, İŞKUR’un işbaşı eğitim programlarına katılmaları halinde günlük 80 lira, aylık da 2 bin 400 lira devlet desteği alıyor. Programlar en az 3, en çok 6 ay sürüyor. Bu süre içinde anneye kreş parası da ödeniyor.

22.05.2019

Emek, iş, kaza, yaşam ve Nazlı

Evde sabah koşuşturması başlamıştı. Anne kahvaltı hazırlıyor, Nazlı okula gitmek için hazırlanıyordu.

3.05.2019

Ekmek mi şeker mi?

Ardı ardına yayınlanan bilimsel bulgular her iki besinin de sağlığımız için son derece ciddi tehditler oluşturduğunu gösteriyor. Bu nedenle “şeker mi, un mu daha zararlı?” sorusuna yanıt aramaktan vazgeçip ikisinden de uzak durmamızda fayda var.

16.04.2019

Cezaevinde ‘lüks’ üretim

Türkiye’de 302 cezaevinde her yıl 60 bine yakın mahkûm, dünyaca ünlü markalar ve Adalet Bakanlığı için üretim yapıyor. Gönüllülük esasıyla yapılan üretim sayesinde mahkûmlar ücret elde ediyor, hem de 2 milyar 400 milyon liralık gelir yaratıyor. Çiğdem Dursun ise erkek mahkûmlarla çalışan ilk ve tek kadın girişimci. Maltepe Cezaevi’nde açtığı iki atölyede, 104 mahkûmla Chakra’dan, Vakko’ya ünlü markalara ev ve otel terlikleri üretiyor.

24.03.2019

Al Pacino’dan Tolstoy’a

“Yazmak benim için ebedileşmektir. Yazdığım zaman ömrümü aştığımı, ölümlü insan ömrünü yendiğimi ve sonsuzlukla bütünleştiğimi hissediyorum” diyor çok kıymetli bir köşe yazarımız. Yazmak, doğruları yazabilmek çok güzel ve o oranda bilgi ve o konuda birikimli olabilmek.

27.02.2019

Temizlikçi ve bakıcı primleri de yükseldi

Temizlikçi, bakıcı gibi ev hizmetlerinde çalışanların sigorta primleri asgari ücretle birlikte yüzde 26 arttı. 2019 yılında ayda 9 gün çalışan için 15.35 lira, 12 gün çalışan için 304.42 lira prim ödenecek.

6.02.2019

SSK, Bağ-Kur emeklisine yüzde 10.19

Açıklanan 2018’in temmuz-aralık dönemi enflasyonuna göre SSK, Bağ-Kur ve tarım emeklileri yeni yılda maaşlarını yüzde 10.19 zamlı alacak. En düşük SSK emek-lisinin aylığı ek ödeme ile birlikte 1.964 liraya çıkacak.

6.01.2019

Hem çalışan hem emekli öğretmene müjde

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İkinci 100 Günlük Eylem Planı’nda öğretmenlerin ek göstergesinin 3600’e yükseleceği müjdesini verdi. Böylece öğretmenler yüksek maaş ve ikramiye ile emekli olabilecek. Emeklilerin de maaşı artacak. Gösterge artışı maaşlarda 500, emekli ikramiyesinde de 30 bin liranın üzerinde artış yaratacak.

19.12.2018