MENÜ

İş Güvenliği

İş Güvenliği ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İş Güvenliği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11.685 İş Güvenliği haberi bulunmuştur.

İş Güvenliği Haberleri

MSB memur alımı sonuçları erişime açıldı İşte taban puanlar

MSB memur alımı sonuçları erişime açıldı! İşte taban puanlar

Milli Savunma Bakanlığı'nın (MSB) 19 Kasım-21 Aralık 2018 tarih aralığında başvurularını kabul ettiği 523 memur alımı için sonuçlar açıklandı. Mühendislik alanında yapılacak olan alımlarla ilgili ön başvuruları kabul eden MSB, sözlü sınava katılım gösterecek olan adayların isimlerini yayımladı. Peki, MSB 523 memur alımı sonuçları nereden sorgulanabilecek? İşte, sözlü sınav sonuçları ve taban puanlar

16.03.2019Gündem
Esenyurt kavgası: Mahkeme ‘dava aç’ diyor, savcılık ‘takipsizlik’ veriyor

Esenyurt kavgası: Mahkeme ‘dava aç’ diyor, savcılık ‘takipsizlik’ veriyor

Yargıtay, İstanbul Esenyurt’ta 7 yıl önce meydana gelen şantiye yangınına ilişkin “İnşaat şirketinin yöneticileri yargılansın” dedi. Ancak Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı ile Bakırköy 6’ncı Sulh Ceza Hâkimliği birbirine girdi. Kovuşturmaya yer olmadığına hükmeden savcılık ile “Açmak zorundasın” diyen hâkimlik arasında 2 kez gidip gelen dosya, 3’üncü kez savcılıkta.

11.03.2019Gündem
Meclis’te son oturum halleri

Meclis’te son oturum halleri

TBMM Genel Kurulu önceki gün 31 Mart yerel seçimleri öncesi yasama amacıyla son kez toplandı.

23.02.2019Gündem
Bakan Selçuk açıkladı: O süre uzatılıyor

Bakan Selçuk açıkladı: O süre uzatılıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk: "C sınıfı iş güvenliği uzmanlarının, bir üst tehlike sınıfına hizmet sunabilmesine dair geçici hükmün süresini bir süre daha uzatıyoruz. Söz konusu düzenlemeyle kamu kurumları ve 50'den az çalışanı olan az tehlikeli iş yerlerinde, iş sağlığı ve güvenliği hizmeti alma yükümlülüğü 1 Temmuz 2020'de başlayana kadar, on binlerce C sınıfı iş güvenliği uzmanı iş kaybına uğramadan, bir üst tehlikeli sınıfına hizmet vermeyi sürdürecekler. Bu sayede yaklaşık 400 bine yakın iş yerinin ve bu iş yerlerindeki 5 milyona yakın çalışanın daha erişilebilir bir iş güvenliği hizmeti almalarını amaçlıyoruz. Cumhurbaşkanımızın da dile getirdiği gibi emeklilikte yaşa takılanlar gündemimizde yok" açıklamasında bulundu.

22.02.2019Ekonomi
Milasta 3 işçinin öldüğü maden faciasında, 3 şüpheli adliyede

Milas'ta 3 işçinin öldüğü maden faciasında, 3 şüpheli adliyede

MUĞLA'nın Milas ilçesinde feldspat madeni çıkarılan sahada, dev kayanın iş makinelerinin üstüne devrilmesi sonucu 3 işçinin öldüğü, 1 işçinin de yaralandığı faciayla ilgili gözaltına alınan işletme sahibi ve 2 şirket yetkilisi, bugün adliyeye sevk edildi.

20.02.2019Gündem
Elektrikli araç sayısı artacak ama gaza gelmemek lazım

'Elektrikli araç sayısı artacak ama gaza gelmemek lazım'

PETDER Yönetim Kurulu Başkanı Şiper, "Elektrikli araç sayısı kesinlikle artacaktır ama burada gaza gelmemek lazım. Elektrikli araçlarda teknolojik olarak çözülmesi gereken bazı engeller var." dedi.

19.02.2019Teknoloji
Kılıçdaroğlu’ndan İzmir Aday Tanıtım Toplantısı’nda önemli açıklamalar

Kılıçdaroğlu’ndan İzmir Aday Tanıtım Toplantısı’nda önemli açıklamalar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’de belediye başkan adayları için düzenlenen tanıtım toplantısına katıldı. Kılıçdaroğlu, "Baktılar İzmir’den istedikleri gibi bir kişi çıkmıyor. Ne yaptılar, dışarıdan ithal aday getirdiler. İthal belediye başkanıyla devasa bir İzmir yönetilir mi? İzmir’i yönetecek kişinin İzmir’in kültürüne sahip olması lazım. İzmir’i yönetecek kişinin, İzmirli olması lazım" dedi.

17.02.2019Gündem
30 şirket 6 bin stajyer alacak

30 şirket 6 bin stajyer alacak

Pek çok şirket, staj başvuruları için ilan çıkmaya başladı. Uzun dönem ve yaz dönemi stajları için ağırlıklı olarak şubat-mart-nisan aylarında stajyer başvuruları kabul ediliyor. Başvurular kariyer portallarından, şirketlerin kendi web sitelerinden veya sosyal medya üzerinden yapılıyor. İngilizce bilmek pek çok şirket için olmazsa olmaz kriter. Ayrıca artık şirketlerde 6 aya, 1 yıla yayılan uzun dönemli stajlara daha çok rastlanıyor. 30 şirket 2019 yılında 6 bin 163 öğrenciyi staja alacak. İşte o şirketler.

17.02.2019İK/Yeni Ekonomi
Kartalda çöken binadaki ihmaller bilirkişi raporunda

Kartal'da çöken binadaki ihmaller bilirkişi raporunda

İstanbul, Kartal'da 21 kişinin hayatını kaybettiği, 14 kişinin de yaralı kurtarıldığı Yeşilyurt Apartmanı'nın çökmesine ilişkin soruşturma kapsamında bilirkişilerce hazırlan ön inceleme raporunda, binanın inşaatında kullanılan beton kalitesinin TSE standartlarına uygun olmadığı ve projede öngörülen beton sınıfı dayanımını karşılamadığı bildirildi.

16.02.2019Gündem
AK Parti’den son dakika 3600 ek gösterge açıklaması

AK Parti’den son dakika 3600 ek gösterge açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş yaptığı son dakika açıklamasında ''3600 ek göstergenin alelacele seçim öncesi getirilmesini etik olarak doğru bulmuyoruz. Teknik teferruatlı bir konu bu ama ajandamızda'' ifadelerini kullandı. Muş, askerlik düzenlemesi konusundaki soruya ''Meclis'in takvimi şu anda dolu'' şeklinde cevap verdi.

13.02.2019Gündem
Personel eğitimde

Personel eğitimde

31.01.2019Ankara
2019 ÖSYM sınav takviminde neler var Sınav tarihleri belli oldu

2019 ÖSYM sınav takviminde neler var? Sınav tarihleri belli oldu

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) 2019 yılında yapacağı sınavlar için adaylar merak ettikleri soruların cevabını internette araştırıyor. Milyonlarca adayın hayallerini gerçekleştirmek için ter dökeceği sınavların başvuru ve sınav tarihleri en çok merak edilen konular arasında yer almaya devam ediyor. İşte, 2019 ÖSYM sınav takvimi ve sınav tarihleri...

29.01.2019Gündem
YKS DGS ALES YDS ve KPSS sınavları ne zaman yapılacak

YKS DGS ALES YDS ve KPSS sınavları ne zaman yapılacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) geçtiğimiz aylarda ilan edilen 2019 sınav takvimi, söz konusu kurumun belli tarihlerde düzenlediği YKS, DGS, ALES, YDS ve KPSS gibi çeşitli düzeylerde sınavlara katılmayı planlayan milyonlarca vatandaş tarafından araştırılıyor. İşte, 2019'da organize edilecek YKS, DGS, ALES, YDS ve KPSS sınav tarihleri ve diğer detaylar...

25.01.2019Gündem
Bir yılda 56 can aldı

Bir yılda 56 can aldı

19.01.2019Ankara
Bakan Turhan açıkladı: 30 kişi kazada 25 kişi eceliyle

Bakan Turhan açıkladı: 30 kişi kazada 25 kişi eceliyle

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, İstanbul Havalimanı inşaatı süresince 30 kişinin iş kazaları sebebiyle, 25 kişinin de doğal ölümler sonucu hayatını kaybettiğini belirtti.

17.01.2019Gündem
Kömür bandındaki çökme olayında flaş gelişme

"Kömür bandındaki çökme" olayında flaş gelişme

Muğla Yatağan Enerji Üretim Santralinde 2 kişinin öldüğü, 9 kişinin yaralandığı "kömür bandındaki çökme" olayıyla ilgili tutuksuz yargılanan 5 şüpheli hakkında, "bilinçli taksirle ölüme sebebiyet verme" suçlamasıyla 2'şer yıldan 15'er yıla kadar hapis istemiyle hazırlanan iddianame kabul edildi.

11.01.2019Gündem
İş sağlığı ve güvenliği müfredata giriyor

İş sağlığı ve güvenliği müfredata giriyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk arasında ‘İş Sağlığı ve Güvenliğinin Eğitime Entegrasyonu Protokolü’ imzalandı. Bu protokol kapsamında iş sağlığı ve güvenliği okul müfredatına girecek.

11.01.2019Eğitim
İSG sınav sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı İSG 2. dönem sınav sonuçları

İSG sınav sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı! İSG 2. dönem sınav sonuçları

İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) alanında belge sahibi olarak yetkinlik elde etmek isteyen vatandaşların katılım sağladığı İSG 2. dönem sınav sonuçları açıklandı. ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden kolayca öğrenilebilen İSG sınav sonuçları, TC Kimlik Numarası ve aday şifresi ile sorgulanabiliyor. İşte, İSG 2. dönem sınav sonuçları

10.01.2019Eğitim
2019 YKS KPSS ALES YDS DGS sınavları ne zaman yapılacak ÖSYM tarih verdi

2019 YKS KPSS ALES YDS DGS sınavları ne zaman yapılacak? ÖSYM tarih verdi

2019 YKS, KPSS, ALES, DGS ve YDS başvuru, sınav ve sonuç tarihleri pek çok vatandaşın merak ettiği ve araştırdığı konu olarak dikkat çekiyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) düzenlenen söz konusu sınavların, hangi tarihlerde yapılacağı yakın zaman önce belli olmuştu. Peki, 2019 YKS KPSS ALES YDS ve DGS ne zaman?

31.12.2018Gündem
YKS KPSS ALES DGS YDS ne zaman yapılacak 2019 ÖSYM sınav takvimi

YKS KPSS ALES DGS YDS ne zaman yapılacak? 2019 ÖSYM sınav takvimi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) her yıl uyguladığı sınavlara 2019 yılında da devam edecek. Yeni yıla kısa bir süre kala, ÖSYM tarafından 2019'da yapılacak sınavların tarihleri merak konusu oldu. Bu hususta beklenen açıklama geçtiğimiz haftalarda gelmiş, ÖSYM 2019 yılı sınav takvimini resmi internet sitesinden erişime açmıştı. Peki, 2019 YKS KPSS ALES DGS ve YDS ne zaman yapılacak?

25.12.2018Gündem
Belediyeden ‘ölen işçiye’ şok savunma

Belediyeden ‘ölen işçiye’ şok savunma

Giresun Çamoluk’ta kanalizasyon işinde çalıştırılan İŞKUR’a bağlı Mehmet Suşehirli, kazdığı kuyunun üzerinden geçen bir aracın tekerleği altında hayatını kaybetmişti. İşçinin ölümüne ilişkin açılan soruşturmada Çamoluk Belediyesi “Belediye görevlendirmeden çalışma başlatılmış” savunması yaptı.

24.12.2018Ekonomi
MSB 523 personel alımı için son günler MSB Mühendis alımı

MSB 523 personel alımı için son günler! MSB Mühendis alımı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) bünyesine yapacağı 523 personel alımı için son günlere girdi. Bünyesine birçok alandan mühendis alımı yapacak olan Milli Savunma Bakanlığı, bu alımlarla ilgili başvuru işlemlerini 21 Aralık tarihinde noktalayacak. Peki, MSB 523 personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte, başvuru şartları ve diğer tüm detaylar

19.12.2018Gündem
Patlamayı engelleyen motorun yerlisi üretildi

Patlamayı engelleyen motorun yerlisi üretildi

İstanbul'da 1977 yılından beri faaliyet gösteren, 80 ülkeye çeşitli modellerde motor ve pompa ihracatı gerçekleştiren bir firma, patlayıcı gaz, buhar ve toz bulunan ortamlarda kullanılan ve bu ortamlarda olası infilakların önüne geçen elektrik motorları olarak bilinen "exproof motor"un yerlisini üretti.

19.12.2018Teknoloji
Soma’nın cevherleri hayallerini kodluyor

Soma’nın cevherleri hayallerini kodluyor

KADINLARA ve öncelikle kız çocuklarına yönelik tasarlanan “Hayallerimizi Kodluyoruz” projesinde 140 çocuk ve genç, 75 öğretmen ve anne; kodlamadan, etkili aile içi iletişime, ergen sağlığından iş sağlığı ve güvenliğine, farklı başlıklarda 6 bin 279 saat eğitim aldı.

19.12.2018Eğitim
2019 ÖSYM sınav takvimi: YKS KPSS ALES DGS ne zaman yapılacak İşte sınav tarihleri

2019 ÖSYM sınav takvimi: YKS KPSS ALES DGS ne zaman yapılacak? İşte sınav tarihleri

Her yıl milyonlarca adayın katılım sağladığı onlarca sınav organize eden ÖSYM, 2019 yılında uygulayacağı sınavların tarihi hakkında bilgi verdi. ÖSYM'nin resmi internet sitesinden geçtiğimiz günlerde yayımladığı 2019 sınav takvimi ile birlikte YKS, KPSS, DGS, ALES ve ÖSYM'nin düzenlediği diğer sınavların tarihleri belli oldu. İşte, 2019'da yapılacak YKS, KPSS, DGS, ALES ve YDS sınav tarihleri...

13.12.2018Gündem
Mısırda sarı yelek giyen avukata gözaltı

Mısır'da sarı yelek giyen avukata gözaltı

Mısır'da sosyal medyada sarı yelekli fotoğrafını paylaşan bir avukat gözaltına alındı.

12.12.2018Dünya
Mısırda sarı yelek satışı yasaklandı

Mısır'da sarı yelek satışı yasaklandı

Mısır yönetimi, eski Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'in istifasıyla sonuçlanan 2011'deki halk devriminin yıl dönümü öncesinde Fransa'daki protestoların simgesi haline gelen sarı yelek satışını ülke genelinde yasakladı.

11.12.2018Dünya
MSB 523 personel alımı başvurusu nasıl yapılır Başvurular için son gün ne zaman

MSB 523 personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Başvurular için son gün ne zaman?

MSB 523 personel alımı başvurusu nasıl sorusunun yanıtı adaylar tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Merkez ve Taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere 523 sözleşmeli personel alımı yapacağını açıklayan Milli Savunma Bakanlığı başvurularını sürdürüyor. Peki, MSB 523 personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Başvurular için son gün ne zaman?

5.12.2018Gündem
İSG sınav yerleri açıklandı… İSG sınav giriş belgesi sorgulama

İSG sınav yerleri açıklandı… İSG sınav giriş belgesi sorgulama

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (İSG) yerleri ÖSYM tarafından açıklandı. ÖSYM, İSG sınavının saatiyle ilgili önemli bir uyarıda da bulundu. İşte, İSG sınav giriş belgesi sorgulama sayfası

5.12.2018Gündem
ÖSYM sınav takvimi | 2019 YKS KPSS DGS ALES YDS tarihleri

ÖSYM sınav takvimi | 2019 YKS KPSS DGS ALES YDS tarihleri

2019 yılında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) uygulanacak sınavlara ilişkin tarihler geçtiğimiz günlerde belli oldu. ÖSYM, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamayla 2019 YKS, KPSS, ALES, DGS ve YDS başvuru, sınav ve sonuç tarihlerini vatandaşların bilgisine sundu. İşte, ÖSYM'nin 2019 sınav takvimi ve sınav tarihleri...

5.12.2018Gündem
İthal kömürlü santrallerde yeni dönem başlayacak

İthal kömürlü santrallerde yeni dönem başlayacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yarın yapılacak anlaşmayla ithal kömüre dayalı santrallerin de belli oranda yerli kömür kullanacağını belirterek, bunun da kaynakların Türkiye'de kalması ve ithalatın azalması açısından büyük önem arz ettiğini söyledi.

5.12.2018Ekonomi
İşverene kötü haber... Bunu yapan yandı

İşverene kötü haber... Bunu yapan yandı!

Bursa'da, iş kazasının meydana geldiği iş yerinin sahibi; çeşitli bahaneleri öne sürüp, kazada kusuru bulunmadığını savundu. Davada son sözü söyleyen Yargıtay, 'benzer iş yerlerinde de önlemler alınmıyor' bahanesiyle iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerini almayan patronun; iş yerinin yeni açılmış olması ve tecrübesizlik gibi gerekçelerle de sorumluluktan kurtulamayacağına hükmetti.

5.12.2018Ekonomi
Türk kamyon şoförünün ailesine John Doe tazminatı

Türk kamyon şoförünün ailesine 'John Doe' tazminatı

Irak’taki ABD üssüne 13 yıl önce inşaat malzemesi taşırken Amerikan askerleri tarafından vurularak öldürülen ve cenazesi yakıldıktan sonra kayıtlara 'kimliği bilinmeyen erkek' anlamına gelen 'John Doe' olarak geçen kamyon şoförü Şeymus İlan’ın ailesi 2 milyon 330 bin TL tazminat kazandı.

29.11.2018Gündem
Acılı aileye John Doe tazminatı Tam 2 milyon 330 bin lira...

Acılı aileye 'John Doe' tazminatı! Tam 2 milyon 330 bin lira...

Irak'taki ABD Üssü’ne 13 yıl önce inşaat malzemesi taşırken Amerikan askerleri tarafından vurularak, öldürülen ve cenazesi Hristiyan geleneklerine göre yakıldıktan sonra kayıtlara 'var olmayan adam' anlamına gelen 'John Doe' olarak kaydedilen kamyon şoförü Şeymus İlan’ın ailesi, 2 milyon 330 bin TL tazminat kazandı. Aile, Şeymus İlan’ın ölümünü Amerikalı bir yüzbaşının yolladığı itiraf mektubu ile öğrenmişti.

28.11.2018Gündem
MSB 523 personel alımı başvuruları devam ediyor Milli Savunma Bakanlığı personel alımı

MSB 523 personel alımı başvuruları devam ediyor! Milli Savunma Bakanlığı personel alımı

Milli Savunma Bakanlığı tarafından Merkez ve Taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere 523 sözleşmeli personel alımı başvuruları devam ediyor. Personel istihdamı kapsamında; Endüstri Mühendisi, Çevre Mühendisi, Elektronik Mühendisi, Fizik Mühendisi, Makine Mühendisi, Bilgisayar Mühendisi ve birkaç mühendislik branşında daha alım yapılacak. Peki, MSB 523 personel alımı başvurusu ne zaman bitecek? Başvuru şartları neler?

28.11.2018Gündem
Bilirkişi atandı ama Reina yok

Bilirkişi atandı ama Reina yok

39 kişinin öldüğü Reina saldırısında hayatını kaybeden güvenlik görevlisi Fatih Çakmak’ın ailesinin talebi doğrultusunda mahkeme, bilirkişi raporu düzenlenmesine karar verdi. Ancak Ortaköy’deki eğlence merkezi Reina saldırıdan kısa süre sonra yıkılmıştı. Çakmak Ailesi, “Reina yıkıldı, ortada bir şey kalmadı” tepkisi gösterdi.

26.11.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Al Pacino’dan Tolstoy’a

“Yazmak benim için ebedileşmektir. Yazdığım zaman ömrümü aştığımı, ölümlü insan ömrünü yendiğimi ve sonsuzlukla bütünleştiğimi hissediyorum” diyor çok kıymetli bir köşe yazarımız. Yazmak, doğruları yazabilmek çok güzel ve o oranda bilgi ve o konuda birikimli olabilmek.

27.02.2019

Gergedan gribi uydurduk

Bu aralar bir ‘Gergedan gribi salgını’ uydurmuş bulunuyoruz...

18.01.2019

Savulun dijitalleşme geliyor

Bugünlerde halkın ekseriyeti, ekonomik sorunları, yaklaşan yerel seçimleri konuşuyor.

18.12.2018