MENÜ

İş Güvenliği

İş Güvenliği ile ilgili tüm haberleri, son dakika İş Güvenliği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün İş Güvenliği haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 12.242 İş Güvenliği haberi bulunmuştur.

İş Güvenliği Haberleri

Lise öğrencilerinden iş güvenliği oyunu

Lise öğrencilerinden "iş güvenliği" oyunu

İzmir'in Torbalı Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, çocuklara iş sağlığı ve güvenliği eğitimini öğretmeyi hedefleyen "İgucan" ismini verdikleri bilgisayar oyununu geliştirdi.

21.10.2019Teknoloji
KızCode Platformu İle Hedef Cinsiyetçi Kalıpları Kırmak

KızCode Platformu İle Hedef Cinsiyetçi Kalıpları Kırmak

Kız çocuklarını dijitalleşen dünyaya hazırlamayı ve meslek seçiminde cinsiyetçi ön yargıları kırmayı hedefleyen Arçelik, bu kapsamda geçen yıl KızCode Platformu ile başlattığı kız çocuklarına kodlama eğitimi programının ikinci yılında 94 kız çocuğuna kodlama eğitimi verildi.

6’ncı raporda da aynı sonuç: Kusursuz

6’ncı raporda da aynı sonuç: Kusursuz

Yoğurtçu Parkı’nda yürüyüş yaparken hafriyat kamyonunun altında kalarak yaşamını yitiren 23 yaşındaki üniversite öğrencisi Şule İdil Dere, mahkemeye ulaşan 6. bilirkişi raporunda da ‘kusursuz’ olarak yer aldı. Şule İdil Dere’ye yaya yolunda yürüyen sade bir vatandaş olarak kusur yüklenemeyeceği belirtildi.

9.10.2019Gündem
Küçük şirketlerin üçte biri veri sızıntısıyla karşı karşıya

Küçük şirketlerin üçte biri veri sızıntısıyla karşı karşıya

Siber güvenlik uzmanları tarafından yapılan araştırmaya göre, META (Orta Doğu, Türkiye ve Afrika) bölgesindeki küçük şirketlerin yaklaşık %46’sı 2019 yılında veri sızıntılarıyla karşılaştı. Yapılan araştırma, veri sızıntıları küçük şirketlere büyük zarar verse de bunlara karşı alınan önlemlerin genellikle yetersiz olduğunu ortaya koydu.

23.09.2019Teknoloji
Nesnelerin interneti bu kez iş kazalarını önleyecek

Nesnelerin interneti bu kez iş kazalarını önleyecek

Yıldız Teknopark bünyesinde iş sağlığı ve güvenliği alanında dijital çözümler geliştiren Deviceye firması, nesnelerin internetini kullanarak geliştirdiği giyilebilir teknolojileri TEKNOFEST İstanbul'da tanıttı.

21.09.2019Teknoloji
Yüksek riskteki 45 bin işçi için iş güvenliği eğitimi

Yüksek riskteki 45 bin işçi için iş güvenliği eğitimi

Teknoloji şirketi Honeywell, yeni projesi ''İş Güvenliği İçin Yoldayız'' kapsamında tüm yüksek riskli işlerde çalışan 45.000 işçiye eğitim verecek.

19.09.2019Teknoloji
İŞKUR ilköğretim mezunu büro memuru alımı yapacak Başvuru nasıl yapılır

İŞKUR ilköğretim mezunu büro memuru alımı yapacak! Başvuru nasıl yapılır?

İŞKUR, güncel iş ilanlarını yenileyerek ilköğretim mezunu büro memuru alınacağını duyurdu. İş arayan vatandaşlara aracılık eden İŞKUR'un güncellediği iş ilanına göre, işe alınacak olan büro memuru personelleri özel sektörde İstanbul, Bursa, Sivas, Adana gibi illerde istihdam edecek. Peki, İŞKUR başvurusu nasıl yapılır? İşte, İŞKUR büro işçisi alımına dair detaylar.

16.09.2019Gündem
Bilirkişi raporu 4 işçinin nasıl öldüğünü ortaya koydu: Alarm yok vana kapalı

Bilirkişi raporu 4 işçinin nasıl öldüğünü ortaya koydu: Alarm yok vana kapalı

Kocaeli’ndeki bir tekstil fabrikasında çıkan ve 3’ü Suriyeli, biri Afgan olmak üzere 4 işçinin hayatını kaybettiği yangına ilişkin bilirkişi raporu çıktı. Raporda, havalandırmadaki toz parçacıklarının tutuşması üzerine yangının çıktığı belirtilerek şöyle denildi:

12.09.2019Gündem
G20 Çalışma ve İstihdam Bakanları Japonya’da bir araya geldi

G20 Çalışma ve İstihdam Bakanları Japonya’da bir araya geldi

Bakan Selçuk, “Ülkemizin tecrübelerini G20’deki paydaşlarımıza aktardık. İkili görüşmelerimiz verimli işbirliklerinin habercisi” açıklamasında bulundu.

2.09.2019Ekonomi
Yargıtay kararını verdi Hamile çalışanlar dikkat

Yargıtay kararını verdi! Hamile çalışanlar dikkat

Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, milyonlarca kadın işçiyi yakından ilgilendiren bir karara imza attı. Yüksek mahkeme, kadın işçinin hamileliği sebebiyle iş akdini fesheden işverenin ayrımcılık tazminatı ödemesine hükmetti.

17.08.2019Ekonomi
Pakistandaki maden kazasında yeni gelişme

Pakistan'daki maden kazasında yeni gelişme

Pakistan'daki maden kazasında, ocakta mahsur kalan 11 işçiden 2'si 40 saat sonra kurtarıldı, 8 işçinin ise cesedine ulaşıldı.

16.07.2019Dünya
Pakistanda maden kazası

Pakistan'da maden kazası

Pakistan'ın Belucistan eyaletindeki bir kömür madeninde yaşanan göçük sonrası 11 madencinin mahsur kaldığı bildirildi.

15.07.2019Dünya
Taş ocağındaki korkunç dakikaları anlattı

Taş ocağındaki korkunç dakikaları anlattı

Ardahan’da 3 kişinin öldüğü taş ocağında ki patlamada yaralı olarak kurtulan Adem Demirci yaşadığı korku dolu anları anlattı.

10.07.2019Gündem
Tehlikeye aldırış etmeden çalıştılar

Tehlikeye aldırış etmeden çalıştılar

ESENYURT'ta iki işçinin  5 katlı binada hiçbir güvenlik önlemi almadan mantolama çalışması yapmaları, yürekleri ağza getirdi.

4.07.2019Gündem
Son dakika... Türkiye için tarihi gün... Törende önemli mesajlar

Son dakika... Türkiye için tarihi gün... Törende önemli mesajlar

Doğu Akdeniz'de petrol ve doğal gaz arama faaliyetlerine başlayacak olan Yavuz sondaj gemisi Kocaeli’nin Dilovası ilçesindeki limandan bugün yola çıkıyor. Yavuz sondaj gemisinin Akdeniz'e uğurlanması töreninde konuşan Enerji Bakanı Fatih Dönmez, "Hem kendi haklarımızı, hem de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin haklarını savunacağız. Türkiye'nin kararlılığına kimse engel olamayacak" açıklamasında bulundu.

20.06.2019Ekonomi
İSG sınav sonuçları az önce açıklandı İşte sorgulama ekranı

İSG sınav sonuçları az önce açıklandı! İşte sorgulama ekranı

İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) alanında yetkinlik belgesi sahibi olmak isteyenlerin katılım gösterdiği sınavın sonuçları, 19 Haziran Çarşamba günü sabah saatlerinde ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden erişime açıldı. İşte, İSG sonuçları ve puan hesaplama süreci hakkında detaylı bilgiler

19.06.2019Eğitim
Sanıksız keşif

Sanıksız keşif

Üniversite öğrencisi Şule Çet’in 29 Mayıs 2018’de şüpheli ölümüne ilişkin dava kapsamında bir yıl aradan sonra olay yerinde mahkeme ve bilirkişi heyeti tarafından keşif yapıldı. Bilirkişi heyeti, Adli Tıp uzmanı, inşaat bilirkişisi ve iş güvenliği uzmanı ile olay yeri inceleme uzmanı bir polisten oluştu. Çet Ailesi’nin avukatlarının talebinin bulunmasına rağmen sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Akand, “güvenlik” gerekçesiyle keşif için getirilmedi. Keşif tutanağında, “Olayın meydana geldiği 58 numaralı ofis” tanımı yer aldı. Keşif sırasında, ilk olarak olay yerine gelerek tutanak düzenleyen polis memuru Ö.A. da dinlendi.

18.06.2019Gündem
İSG sınav sonuçları ne zaman saat kaçta açıklanacak

İSG sınav sonuçları ne zaman saat kaçta açıklanacak?

Türkiye genelinde belirli okullarda gerçekleştirilen İSG sınavının sonuçları, ÖSYM'nin değerlendirmesinin ardından Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden duyurulacak. Peki, İSG sınav sonuçları nereden ve nasıl öğrenilebilecek? İşte, İş Sağlığı ve Güvenliği alanında yetki belgesi almak isteyenlerin araştırdığı İSG sınav sonuçları hakkında bazı bilgiler

17.06.2019Gündem
İSG 2019 sonuçları ne zaman açıklanacak İSG 2. Dönem sınavı ne zaman

İSG 2019 sonuçları ne zaman açıklanacak? İSG 2. Dönem sınavı ne zaman?

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav (İSG) sonuçları için geri sayım devam ediyor. 18 Mayıs 2019 tarihinde uygulanan İSG’nin sonuçları ÖSYM’nin ‘aday işlemleri sayfası’ üzerinden duyurulacak. Peki, İSG 2019 sonuçları ne zaman açıklanacak? İSG 2. Dönem sınavı ne zaman?

8.06.2019Gündem
Son bilirkişi raporu çıktı: 5. kez kusuru yok

Son bilirkişi raporu çıktı: 5. kez kusuru yok!

İstanbul Kadıköy’deki Yoğurtçu Parkı’nda 12 Mayıs 2016’da yürüyüş yaparken Kurbağalıdere’deki ıslah çalışmalarında kullanılan hafriyat kamyonunun altında kalan 23 yaşındaki Şule İdil Dere’nin ölümüne ilişkin istenen son bilirkişi raporu da mahkemeye ulaştı. 5’inci bilirkişi raporunda da genç kız kusursuz bulundu.

6.06.2019Gündem
MEB, 1 milyon öğretmenin yaz dönemi mesleki gelişim programını açıkladı

MEB, 1 milyon öğretmenin yaz dönemi mesleki gelişim programını açıkladı

MEB tarafından hazırlanan yaklaşık 1 milyon öğretmenin 2018-2019 eğitim öğretim yılı haziran ayı mesleki çalışma programı ve seminer konuları belli oldu. MEB, ‘haydi etkinlik üretelim’, ‘doğada öğrenelim’, ‘eğitimde zeka oyunları’, ‘STEM uygulamaları’, ‘masal anlatıcılığı’, ‘müzede öğrenelim’ gibi başlıklarda belirlediği mesleki gelişim programını, Türkiye genelinde kademe kademe hayata geçirecek.

1.06.2019Eğitim
2019 İSG 1. Dönem sonuçları ne zaman açıklanacak

2019 İSG 1. Dönem sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı'nın (İSG) 18 Mayıs Cumartesi günü tamamlanmasının ardından heyecanlı bekleyiş başladı. Sınava giren adaylar, sonuçlarını merak ederken bir yandan da ÖSYM'den gelecek açıklamaya kilitlendi. Peki, 2019 İSG 1. Dönem sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, İSG sonuçlarının açıklanacağı tarih ile ilgili detaylar.

28.05.2019Gündem
Özkan Kunduranın kurucusu Muzaffer Özkan vefat etti

Özkan Kundura'nın kurucusu Muzaffer Özkan vefat etti

Özkan Kundura'nın kurucusu Muzaffer Özkan vefat etti.

27.05.2019Ekonomi
İSG soruları ve cevapları yayımlandı- Sonuçlar ne zaman açıklanacak

İSG soruları ve cevapları yayımlandı- Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

2019-İSG 1. Dönem soruları ve cevapları ÖSYM tarafından yayımlandı. 2019 İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (2019-İSG), 2019 yılı 1. Dönem Sınavı 18 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleşmişti. Peki, İSG sonuçları ne zaman açıklanacak?

21.05.2019Gündem
İSG 1. Dönem sonuçları ne zaman açıklanacak

İSG 1. Dönem sonuçları ne zaman açıklanacak?

İSG (İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı) 18 Mayıs Cumartesi günü tamamlandı. Sınavın ardından adayları sonuç heyecanı sardı. Peki, İSG sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, ÖSYM’nin 2018-2019 iş takvimine göre İSG sonuç tarihi

19.05.2019Gündem
İSG sınavı kaç dakika sürüyor ve saat kaçta bitiyor

İSG sınavı kaç dakika sürüyor ve saat kaçta bitiyor?

İSG sınavı saat kaçta başlıyor ve kaç dakika sürecek sorusu, sınav sabahı birçok vatandaşın araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Peki, 17 il merkezinde gerçekleştirilen İSG sınavı kaç dakika sürecek ve saat kaçta bitecek? İşte, binlerce kişinin araştırdığı o konu hakkında bazı bilgiler

18.05.2019Gündem
ÖSYM’den İSG adaylarına hatırlatma – İSG sınavı ne zaman, saat kaçta

ÖSYM’den İSG adaylarına hatırlatma – İSG sınavı ne zaman, saat kaçta?

ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi), resmi Twitter hesabı üzerinden 2019 İSG sınavıyla ilgili hatırlatmada bulundu. Yayımlanan duyuruda sınav tarihi ve saatiyle ilgili bilgilendirme yapıldı. Peki, İSG sınavı ne zaman, saat kaçta?

16.05.2019Gündem
İzmir’de dezavantajlı okullara kamera sistemi kurulacak

İzmir’de dezavantajlı okullara kamera sistemi kurulacak

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, önceliklerinin eğitim kurumlarının güvenliği olduğunu söyledi. 90 dezavantajlı okula güvenlik kamerası sistemi kurduklarını anlatan Yahşi, bunu tüm dezavantajlı okullara yayacaklarını belirtti.

14.05.2019Eğitim
Dram mevsimi... Mevsimlik işçilerin emek göçü başladı

Dram mevsimi... Mevsimlik işçilerin emek göçü başladı

- Bahar, mevsimlik tarım işçileri için ekmek uğruna çile dolu bir göç sürecinin başlangıcı demek...Önümüzdeki dört ay onlar için meyvenin, sebzenin hasat zamanına göre şehirden şehre savrularak geçecek. - Kamyon kasalarında dram dolu yolculuklar bekliyor onları. Sonrası ise suyun, gıdanın, sağlığın olmadığı işçi kampları, emek sömürüsü, okuldan alınan çocuklar...

12.05.2019Gündem
2019-İSG 1. Dönem sınav yerleri açıklandı

2019-İSG 1. Dönem sınav yerleri açıklandı

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavına (2019-İSG 1. Dönem) sınav giriş belgesi erişime açıldı. 18 Mayıs 2019 tarihinde uygulanacak olan İSG sınav yerleri online sistem üzerinden görüntülenecek. İşte, İSG sınavıyla ilgili bilgiler ve sınav giriş yerlerini sorgulamak isteyenler için detaylar

9.05.2019Gündem
Önce emniyet ve iş güvenliği

Önce emniyet ve iş güvenliği

Total Oil Türkiye, Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü’nü genel merkezi, tesisleri ve istasyonlarında birimlerinde aynı anda düzenlediği etkinliklerle kutladı.

7.05.2019Ekonomi
İş sağlığı ve güvenliği 125 bin profesyonele emanet

İş sağlığı ve güvenliği 125 bin profesyonele emanet

Türkiye'de aktif 79 bin 37'si iş güvenliği uzmanı, 29 bin 811'i iş yeri hekimi ve 16 bin 329'u diğer sağlık personeli olmak üzere toplam 125 bin 177 kişinin iş sağlığı ve güvenliği profesyoneli sertifikası bulunuyor.

6.05.2019Ekonomi
Bakan Selçuk: Ölümlü iş kazasında yüzde 44’lük azalma

Bakan Selçuk: Ölümlü iş kazasında yüzde 44’lük azalma

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Bugüne kadar, protokol imzaladığımız kamu kurum ve kuruluşları ile üniversitelerden eğitim alarak başarı gösteren 52 bini aşkın işveren ve vekilini belgelendirdik. Ayrıca yüz binde ölümlü iş kazası oranında yüzde 44’lük bir azalma söz konusu" dedi.

4.05.2019Ekonomi
2019 İSG ne zaman, sınav yerleri açıklandı mı

2019 İSG ne zaman, sınav yerleri açıklandı mı?

2019 İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) sınavı için sayılı gün kalması nedeniyle farklı soru işaretleri gündeme geldi, özellikle tarih ve sınav yerleri bilgisi merak ediliyor İSG sınav yerleri, ÖSYM AİS sayfası üzerinden erişime açılacak. Peki, 2019 İSG ne zaman yapılacak, sınav yerleri ne zaman açıklanacak?

2.05.2019Gündem
Elektrik dağıtımında öncelik 30 yaş üstü şebekenin yenilenmesi

Elektrik dağıtımında öncelik 30 yaş üstü şebekenin yenilenmesi

ELDER Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Çeçen, "Dağıtım sektörü olarak 2016-2020 yıllarını kapsayan tarife dönemi için 28,5 milyar liralık taahhüdümüz bulunuyor. 2018 itibarıyla bu rakamın 20 milyar liralık kısmını hayata geçirdik" açıklamasında bulundu.

1.05.2019Ekonomi
Taksime gelen ilk grup Cumhuriyet Anıtına çelenk bıraktı

Taksim'e gelen ilk grup Cumhuriyet Anıtı'na çelenk bıraktı

Hak-İş İstanbul İl Başkanlığı, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Kazancı Yokuşu'na karanfil, Taksim Cumhuriyet Anıtı'na ise çelenk bıraktı. İstanbul İl Başkanı Mustafa Şişman "İş kazalarının sona erdirilmesini, iş sağlığı ve iş güvenliği önlemlerinin artırılmasını, sağlıklı çalışma ortamlarının oluşturulmasını istiyoruz. Kıdem tazminatı hakkımızın geriye götürülmemesini, aksine güçlendirilmesini, işsizlikle daha etkin mücadele edilmesini istiyoruz" dedi.

1.05.2019Haber
Taksime gelen ilk grup Cumhuriyet Anıtına çelenk bıraktı

Taksim'e gelen ilk grup Cumhuriyet Anıtı'na çelenk bıraktı

Hak-İş İstanbul İl Başkanlığı, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Kazancı Yokuşu'na karanfil, Taksim Cumhuriyet Anıtı'na ise çelenk bıraktı. İstanbul İl Başkanı Mustafa Şişman "İş kazalarının sona erdirilmesini, iş sağlığı ve iş güvenliği önlemlerinin artırılmasını, sağlıklı çalışma ortamlarının oluşturulmasını istiyoruz. Kıdem tazminatı hakkımızın geriye götürülmemesini, aksine güçlendirilmesini, işsizlikle daha etkin mücadele edilmesini istiyoruz" dedi.

1.05.2019Gündem
Taksimde 1 Mayıs... Çelenk ve karanfil bıraktılar

Taksim'de 1 Mayıs... Çelenk ve karanfil bıraktılar

Hak-İş İstanbul İl Başkanlığı ve Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) üyeleri, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Kazancı Yokuşu'na karanfil, Taksim Cumhuriyet Anıtı'na ise çelenk bıraktı.

1.05.2019Gündem
İŞKUR 542 büro memuru alımı yapacak İŞKUR başvuruları nasıl yapılır

İŞKUR 542 büro memuru alımı yapacak? İŞKUR başvuruları nasıl yapılır?

Türkiye'de milyonlarca iş arayan vatandaşı iş sahibi yapan ve yeni mezun gençlere istihdam sağlamaya devam eden İŞKUR, güncel iş ilanlarını yayınladı. İŞKUR'un yayınladığı ilanlara göre, 542 büro memuru personel alınacağı duyuruldu. İstanbul, İzmir, Ankara başta olmak üzere birçok ilde İŞKUR personel alımı yapacak. İşte ,İŞKUR'un yayınladığı 542 büro memuru personel ilanları ile ilgili detaylar.

30.04.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Köpekler için de iş güvenliği şart

Son yıllarda iş güvenliği açısından Türkiye’de bir bilinç oluşmaya başladıysa da yeterli değil.

15.10.2019

11 maddede Ulus’un kurtuluş reçetesi

Başkent’te yıllardır siyaset dışındaki en büyük tartışma konusu kuşkusuz kent planlaması. 23.5 yıllık Melih Gökçek iktidarıyla başta Mimarlar Odası olmak üzere sivil toplum kuruluşları ve siyasetin bir kanadı arasında bitmeyen polemikler, mahkemeler hala zihnimizde...

11.10.2019

Mesleki eğitim işbirliği

İlçemizin, hatta tüm Türkiye genelinde en önemli eksiklerimizden birisi ara eleman sıkıntısıdır.

10.10.2019

Güzel kentimize hiç yakışmıyor

08 Haziran 2019 tarihli köşemde ‘Engelli atlama parkuru gibi’ başlıklı yazımda kentimizin en çok yolcu transferinin yapıldığı belediye otobüs durağına dikkat çekmeye çalışmıştım.

26.07.2019

Emek, iş, kaza, yaşam ve Nazlı

Evde sabah koşuşturması başlamıştı. Anne kahvaltı hazırlıyor, Nazlı okula gitmek için hazırlanıyordu.

3.05.2019

Her 100 işçiden 14’ü sendikalı... Bu yıl 1 Mayıs’ın gündemi kıdem tazminatı ve iş güvenliği

Toplam 13.4 milyon işçinin 1.8 milyonu sendikaya üye. İşçileri temsil eden toplam 182 sendika ve bu sendikaların da bağlı olduğu 6 konfederasyon bulunuyor. 3.5 milyon çalışan ile en yoğun çalışılan işkolu ticaret ve eğitimde sendikalaşma oranı sadece yüzde 5. Sendikalaşmanın en yoğun olduğu sektör ise yüzde 43 ile savunma ve güvenlik sektörü.

1.05.2019