MENÜ

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif ile ilgili tüm haberleri, son dakika İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 297 İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif haberi bulunmuştur.

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif Haberleri

Son dakika Video ortaya çıktı... Trumptan bir açıklama daha

Son dakika! Video ortaya çıktı... Trump'tan bir açıklama daha

İran Devrim Muhafızları Ordusu, ABD'nin Hürmüz Boğazı'nda düşürdüğünü iddia ettiği İran'a ait İnsansız Hava Aracının (İHA) ABD savaş gemisinden çektiği görüntüleri paylaşarak, söz konusu İHA'nın düşürülmediğini aksine görevini tamamlayarak üssüne geri döndüğünü açıkladı. ABD Başkanı Donald Trump ise İran'a ait insansız hava aracını (İHA) düşürdükleri konusunda emin olduklarını bildirdi.

19.07.2019Dünya
ABD kendi İHAsını yanlışlıkla vurmuş olabilir

"ABD kendi İHA'sını yanlışlıkla vurmuş olabilir"

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Abbas Arakçi, ABD Başkanı Donald Trump'ın Hürmüz Boğazı'nda İran'a ait bir insansız hava aracının (İHA) düşürüldüğüne ilişkin açıklamasını yalanlayarak, ABD'nin kendisine ait bir İHA'yı yanlışlıkla düşürmüş olabileceğini belirtti.

19.07.2019Dünya
Trump açıkladı... İrandan jet cevap geldi

Trump açıkladı... İran'dan jet cevap geldi

ABD Başkanı Donald Trump, Hürmüz Boğazı'nda İran'a ait bir insansız hava aracını düşürdüklerini bildirdi. İran'dan ise “Bizim bugün insansız hava aracı kaybettiğimiz yönünde bir bilgi yok.” yanıtı geldi.

18.07.2019Dünya
İrandan açıklama: Silah satan olmayınca kendimiz ürettik

İran'dan açıklama: "Silah satan olmayınca kendimiz ürettik"

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, ülkesinin kendi savunma araçlarını üretmeye mecbur kaldığını ve ABD'nin Orta Doğu'daki ülkelere silah satışına son vermesi gerektiğini açıkladı.

17.07.2019Dünya
İran İngilterenin deniz korsanlığını cevapsız bırakmayacaktır

"İran İngiltere'nin deniz korsanlığını cevapsız bırakmayacaktır"

İran lideri Ali Hamaney, İran'ın petrol tankerine el koyan İngiltere'yi "deniz korsanlığıyla" suçlayarak İran'ın bunu cevapsız bırakmayacağını belirtti.

16.07.2019Dünya
İrandan Trumpa mesaj

İran'dan Trump'a mesaj

İran Dışişleri Bakanı Zarif, ABD'nin nükleer anlaşmadan çekildikten sonra uyguladığı yaptırımları kaldırması halinde iki ülke arasında diplomasi yolunun açılacağını söyledi.

16.07.2019Dünya
Şartlar ne olursa olsun İran petrol ihracına devam edecektir

'Şartlar ne olursa olsun İran petrol ihracına devam edecektir'

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, "Şartlar ne olursa olsun İran petrol ihracına devam edecektir." dedi.

14.07.2019Dünya
Açıklamalar peş peşe... Trump kandırıldı

Açıklamalar peş peşe... 'Trump kandırıldı'

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Özel Temsilcisi Alexander Lavrentiev AB'yi eleştirip İran'a destek çıktı. Lavrentiev Avrupa ülkelerinin nükleer anlaşmadaki yükümlülüklerini yerine getirmeden, İran'dan anlaşmayı tek taraflı sürdürmesinin beklenemeyeceğini söyledi. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu da "İsrail'in elindeki F-35s savaş uçakları İran ve Suriye dahil Orta Doğu'da her yere ulaşabilir." tehdidinde bulundu. İran ise Netanyahu ve Bolton'un Trump'ı kandırdırdığını savundu.

9.07.2019Dünya
Cevad Zarif: Bolton ve Netanyahu Trumpı kandırdı

Cevad Zarif: Bolton ve Netanyahu Trump'ı kandırdı

İran Dışişleri Bakanı Zarif, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ile İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun nükleer anlaşma konusunda ABD Başkanı Donald Trump'ı kandırdıklarını öne sürdü.

9.07.2019Dünya
Zarif: İngilterenin İran tankerine el koyması korsanlıktır

Zarif: İngiltere'nin İran tankerine el koyması korsanlıktır

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Zarif "İngiltere'nin, B takımı adına, İran'ın petrol yüklü tankerine kanun dışı şekilde el koyması korsanlıktır." dedi.

8.07.2019Dünya
İran uranyumda o limiti dün aştı

İran uranyumda o limiti dün aştı

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Abbas Arakçi, “(Nükleer anlaşmada) taahhüt ettiğimiz zenginleştirme oranı ve miktarına riayet etmeyeceğimizi ilan ediyoruz” dedi.

8.07.2019Dünya
Yurt içi piyasalar enflasyon verilerine odaklandı

Yurt içi piyasalar enflasyon verilerine odaklandı

AA Finans Enflasyon Beklenti Anketi'ne katılan ekonomistler, haziran ayında TÜFE'nin yüzde 0,08 artmasını bekliyor.

3.07.2019Ekonomi
İrandan Beyaz Saray açıklamasına tek kelimelik yanıt

İran'dan Beyaz Saray açıklamasına tek kelimelik yanıt

İran Dışişleri Bakanı Zarif, Tahran'ın "anlaşmadan önce de anlaşma şartlarını ihlal ettiğinin" öne sürüldüğü Beyaz Saray açıklamasına tek kelimeyle "Cidden mi?" diyerek yanıt verdi.

2.07.2019Dünya
İrandan Trumpa savaş kısa sürmez uyarısı

İran'dan Trump'a 'savaş kısa sürmez' uyarısı

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Twitter hesabından paylaştığı mesajında, ABD Başkanı Donald Trump'ın İran konusundaki yanılgılarının barışı tehlikeye attığını ifade etti.

27.06.2019Dünya
Nükleer silah peşinde değiliz

'Nükleer silah peşinde değiliz'

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, hiçbir zaman nükleer silah peşinde olmayacaklarını söyledi.

25.06.2019Dünya
İrandan B Takımına sert sözler

İran'dan 'B Takımı'na sert sözler!

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, ABD Başkanı Donald Trump'ın aksine "B Takımı" olarak adlandırdığı Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'un başını çektiği grubun diplomasi yerine savaş istediğini belirtti.

24.06.2019Dünya
İrandan AB ülkelerine nükleer anlaşma tehdidi

İran'dan AB ülkelerine nükleer anlaşma tehdidi

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, AB ülkelerinin nükleer anlaşmadaki taahhütlerini yerine getirmeleri için yeterince gerekçe olduğunu ve vaatlerini yerine getirmemeleri durumunda sonuçlarına da katlanmayı kabul etmeleri gerektiğini söyledi.

24.06.2019Dünya
İrandan bomba iddia... Ses kaydı yayımlandı

İran'dan bomba iddia... Ses kaydı yayımlandı

İran medyasında, Umman Körfezi'nde 13 Haziran'da iki tankere yönelik saldırının, Suudi Arabistan'ın desteğiyle gerçekleştirildiği iddia edildi.

22.06.2019Dünya
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu: Avrupalılarla ve İranla değerlendiriyoruz

Son dakika... Bakan Çavuşoğlu: Avrupalılarla ve İran'la değerlendiriyoruz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin İran ile yapılan nükleer anlaşmadan çekilmesinden sonraki süreci Avrupalılarla ve İran'la değerlendirdiklerini belirtti.

21.06.2019Dünya
Adım adım tehlikeli tırmanış

Adım adım tehlikeli tırmanış

ABD Başkanı Donald Trump, İran'ın ABD'ye ait bir insansız hava aracını (İHA) düşürmesi konusunda, "Çok büyük bir hata yaptılar. İHA uluslararası sulardaydı, bilimsel olarak bunun kanıtlarına sahibiz. (ABD'nin İran'a saldırı planı olup olmadığını) Yakında göreceksiniz." dedi. İran İHA gerilimini BM'ye taşıyacağını açıklarken BM itidal çağrısı yaptı. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ise "Barıştan yana olan tüm ülkelere, bir kez daha İran'ın saldırganlığını önlemeye yönelik çabasında ABD'nin yanında yer alma çağrısı yapıyorum." ifadeleriyle uluslararası camiayı İran'a karşı ABD'ye destek olmaya çağırdı.

20.06.2019Dünya
CENTCOM İHAnın İran tarafından düşürüldüğünü doğruladı

CENTCOM İHA'nın İran tarafından düşürüldüğünü doğruladı

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığınca, Hürmüz Boğazı üzerinde uçan ABD Hava Kuvvetlerine ait insansız hava aracının İran tarafından düşürüldüğü doğrulandı.

20.06.2019Dünya
Son dakika... İran, ABDye ait İHAyı düşürdü

Son dakika... İran, ABD'ye ait İHA'yı düşürdü

İran Devrim Muhafızları Ordusu Hava-Uzay Kuvvetleri, ülkenin güneyindeki Hürmüzgan eyaletinde ABD Hava Kuvvetleri'ne ait insansız hava aracını (İHA) düşürdüğünü duyurdu. ABD tarafı, orduya ait bir İHA'nın Hürmüz Boğazı civarında uluslararası hava sahasında İran füzesiyle düşürüldüğü doğruladı.

20.06.2019Dünya
ABDden çarpıcı iddia

ABD'den 'çarpıcı' iddia

ABD Deniz Kuvvetlerinden patlayıcı uzmanı bir komutan, geçen hafta Umman Körfezi'nde saldırıya uğrayan iki tankerden Japonlara ait olanına yönelik kullanılan yapışkan mayının İran'a ait mayınlarla "çarpıcı bir benzerlik taşıdığını" ileri sürdü.

19.06.2019Dünya
Brent petrolün varili 62,29 dolar

Brent petrolün varili 62,29 dolar

Brent petrolün varil fiyatı uluslararası piyasalarda 62,29 dolardan işlem görüyor.

17.06.2019Ekonomi
Rusyadan Umman Körfezi açıklaması

Rusya'dan 'Umman Körfezi' açıklaması

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Umman Körfezi'ndeki 2 tankere saldırıyla ilgili ABD Başkanı Donald Trump'ın İran'ı suçlamasını "saçmalık" şeklinde nitelendirerek, bu tür olayların küresel ekonomiyi sarstığını söyledi.

16.06.2019Dünya
İrana göre tanker saldırılarından ABD sorumlu

İran'a göre tanker saldırılarından ABD sorumlu

İran Meclis Başkanı Ali Laricani, Umman Körfezi'ndeki 2 tankere saldırıyla ilgili ABD Başkanı Donald Trump'ın İran'ı suçlamasını "ekonomik yaptırımların tamamlayıcısı" olarak nitelendirerek, saldırıdan Washington yönetimini sorumlu tuttu.

16.06.2019Dünya
Ve İngiltere de katıldı... Tehlikeli tırmanış

Ve İngiltere de katıldı... Tehlikeli tırmanış!

İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt, Umman Körfezi'nde seyir halindeki tankerlere yönelik saldırının İran tarafından yapıldığının "neredeyse kesin" olduğunu belirterek, Tahran'ı kınadı. BM arabuluculuğa hazır olduğunu belirtirken Beyaz Saray, Trump ile Abe'nin görüşmesinde Umman Körfezi'nde vurulan biri Japonya'ya ait iki tankeri de ele alındığını açıkladı.

14.06.2019Dünya
Tankerlere yönelik saldırının yakınlarında İran donanmasına ait gemi iddiası

Tankerlere yönelik saldırının yakınlarında İran donanmasına ait gemi iddiası

Seyir halindeyken saldırıya uğrayan Japon petrol tankerinin mürettebatının havada uçuşan cisimler gördüğü ve yakınlarda İran donanmasına ait gemi tespit ettiği öne sürüldü.

14.06.2019Dünya
Zariften ABDye sabotaj diplomasisi suçlaması

Zarif'ten ABD'ye 'sabotaj diplomasisi' suçlaması

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Umman Körfezi'ndeki petrol tankerlerine saldırılarla ilgili ABD'yi "sabotaj diplomasisi" izlemekle suçladı.

14.06.2019Dünya
İran Dışişleri Bakanı Zarif’ten tanker saldırılarıyla ilgili açıklama

İran Dışişleri Bakanı Zarif’ten tanker saldırılarıyla ilgili açıklama

İran Dışişleri Bakanı Zarif, "Japonya'ya yük taşıyan tankerlere saldırı Başbakan Şinzo ile Hamaney'in kapsamlı ve dostça görüşmeler yaptığı sırada gerçekleşti. Bu sabah olanları tanımlamak için şüpheli ifadesi bile yetersiz kalır." dedi.

13.06.2019Dünya
Japonya Başbakanı Abe ABD-İran ara buluculuğu için Tahranda

Japonya Başbakanı Abe ABD-İran ara buluculuğu için Tahran'da

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Tahran-Washington arasında ara buluculuk yapmak üzere Tahran'a gelen Japonya Başbakanı Abe Şinzo ile bir araya geldi.

12.06.2019Dünya
‘Askeri yığınak arttırılabilir’

‘Askeri yığınak arttırılabilir’

ABD, İran tehdidini gerekçe göstererek Ortadoğu’ya uçak gemisi, bombardıman uçakları ve 1500 asker göndermesine rağmen bölgedeki askeri varlığını daha da arttırmayı düşünüyor. CENTCOM komutanı, bu konuda müzakerelerin sürdüğünü söyledi.

11.06.2019Dünya
İran Dışişleri Bakanı Zarif: Savaşı başlatan taraf olmayacağız

İran Dışişleri Bakanı Zarif: Savaşı başlatan taraf olmayacağız

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Zarif, "Biz hiç bir savaşı başlatan taraf olmadık ve olmayacağız. Ama bize savaş açan bir ülke de savaşı bitiren taraf olmayacaktır." dedi.

10.06.2019Dünya
İranın ABDye ihtiyacı yoktur

"İran'ın ABD'ye ihtiyacı yoktur"

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Tahran yönetiminin ABD'ye ihtiyacı bulunmadığını ve bu ülkeyle ilişki geliştirme peşinde olmadığını söyledi.

10.06.2019Dünya
İran Dışişleri Bakanı Zarif’ten AB ülkelerine mesaj

İran Dışişleri Bakanı Zarif’ten AB ülkelerine mesaj

İran Dışişleri Bakanı Zarif, AB ülkelerinin nükleer anlaşma dışındaki meseleler üzerinden İran'ı eleştirecek konumda olmadıklarını söyledi.

9.06.2019Dünya
Dışişleri Bakanı Maas’tan İran’a kriz ziyareti

Dışişleri Bakanı Maas’tan İran’a kriz ziyareti

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, resmi ziyareti kapsamında İran’a gideceğini açıkladı. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Adebahr ise, “Bu krize giden bir yolculuk” açıklamasında bulundu.

7.06.2019Avrupa
Dikkat çeken Mossad iddiası... Arkasında onlar var

Dikkat çeken Mossad iddiası... 'Arkasında onlar var'

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Fuceyra Limanı yakınlarında 4 ticari gemiye yapılan saldırıyla ilgili İsrail istihbarat servisi Mossad'ın "sahte bilgi ürettiğini" belirtti.

5.06.2019Dünya
Zariften Suudi Arabistana silah satışının yasaklanması çağrısı

Zarif'ten 'Suudi Arabistan'a silah satışının yasaklanması' çağrısı

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyona silah satışının durdurulmasını talep etti.

5.06.2019Dünya
KİK zirvesinde Tahran’ın bölge siyaseti kınandı

KİK zirvesinde Tahran’ın bölge siyaseti kınandı

Suudi Arabistan’ın Mekke kentinde düzenlenen ve 21 Arap ülkesi liderinin katıldığı olağanüstü zirvede İran’ın bölgedeki müdahaleleri kınandı.

1.06.2019Dünya
İran Dışişleri Bakanı Zariften KİK ve Arap zirvesine tepki

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten KİK ve Arap zirvesine tepki

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) ve Arap zirvesinde İran ile ilgili yapılan açıklamalara tepki gösterdi.

31.05.2019Dünya
Küresel piyasalar pozitif seyrediyor

Küresel piyasalar pozitif seyrediyor

Küresel piyasalarda, jeopolitik riskler ve ticaret savaşına yönelik haber akışının sakin olmasının etkisiyle pozitif bir seyir izleniyor.

28.05.2019Ekonomi
İrandan Körfez ülkelerine saldırmazlık paktı teklifi

İran'dan Körfez ülkelerine saldırmazlık paktı teklifi

ABD ile gerilimin arttığı bir ortamda İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, son gelişmeleri ele almak için gittiği Bağdat’ta önemli mesajlar verdi. Zarif, Körfez ülkelerine bir saldırmazlık paktı teklif ettiklerini açıkladı.

27.05.2019Dünya
ABDnin bölgemizde askeri varlığını arttırması son derece tehlikeli

"ABD'nin bölgemizde askeri varlığını arttırması son derece tehlikeli"

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, ABD'nin asker gönderme kararının bölge için tehlikeli olduğunu söyledi.

25.05.2019Dünya
İran Trumpın sonunu görecek ancak o İranın sonunu asla göremeyecek

"İran Trump'ın sonunu görecek ancak o İran'ın sonunu asla göremeyecek"

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, ABD Başkanı Donald Trump'ı "terörist" olarak niteleyerek, "İran Trump'ın sonunu görecek ancak o İran'ın sonunu asla göremeyecek." dedi.

24.05.2019Dünya
“ABD yaptırımları uluslararası düzeni hedef alıyor

“ABD yaptırımları uluslararası düzeni hedef alıyor"

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, ABD yaptırımlarının uluslararası düzeni hedef aldığını ve tüm ülkelerin buna karşı mücadele etmesi gerektiğini söyledi.

23.05.2019Dünya
Zariften ABDye Basra Körfezinde kaza uyarısı

Zarif'ten ABD'ye Basra Körfezi'nde "kaza" uyarısı

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, ABD'nin Basra Körfezi'nde askeri güçlerini artırmasının, kazalara yol açabileceği uyarısında bulundu.

21.05.2019Dünya
Dünya diken üstünde tüm gözler orada... AB, BM ve ABD...

Dünya diken üstünde tüm gözler orada... AB, BM ve ABD...

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, ABD ile İran arasında artan gerilime ilişkin, "Bölgenin daha fazla istikrarsızlık unsuruna ihtiyacı yok" dedi. Birleşmiş Milletler'den de (BM), ABD ve İran arasında gerginliği arttıran söylemlerin bölgeyi daha fazla istikrarsızlaştıracağı uyarısında bulundu. ABD Başkanı Trump ise İran'a yönelik sosyal medyada salvolarına bugün de devam etti.

20.05.2019Dünya
Zariften Trumpa İskender ve Cengiz Han benzetmesi

Zarif'ten Trump'a 'İskender ve Cengiz Han' benzetmesi

İran Dışişleri Bakanı Zarif, "Trump, 'B takımı'nın kışkırtmalarıyla İskender, Cengiz Han ve diğerlerinin başaramadığını elde etmeyi umuyor. Tüm işgalciler giderken İran bin yıldır ayakta." dedi.

20.05.2019Dünya
ABD uyardı: Körfez hava sahasında risk arttı

ABD uyardı: Körfez hava sahasında risk arttı

İran ile ABD arasında gerginlik devam ederken, Amerikan Federal Havacılık İdaresi, bölgedeki sivil uçuşlara dair önemli bir uyarı yayınladı. Buna göre Basra ve Umman Körfezi üzerinde uçan yolcu uçakları, bölgedeki artan askeri hareketlenme ve siyasi gerilim nedeniyle ‘yanlış tanımlanma’ riskiyle karşı karşıya kalabilir.

19.05.2019Dünya
İran Dışişleri Bakanı Zarif: ABD ile savaş çıkmayacak

İran Dışişleri Bakanı Zarif: ABD ile savaş çıkmayacak

İran Dışişleri Bakanı Zarif, "Savaş çıkmayacağından eminiz çünkü ne biz savaş istiyoruz ne de kimse bölgede İran'ın karşısına çıkma fikrine ya da yanılsamasına sahip." dedi.

18.05.2019Dünya