MENÜ

Irak Şam İslam Devleti

Irak Şam İslam Devleti ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Irak Şam İslam Devleti haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.617 Irak Şam İslam Devleti haberi bulunmuştur.

Irak Şam İslam Devleti Haberleri

ABD, İngiltere ve Kuveytten ortak Katar açıklaması

ABD, İngiltere ve Kuveyt'ten ortak Katar açıklaması

ABD, İngiltere ve Kuveyt, Katar kriziyle ilgili taraflara acil ortak bir çözüm bulunması çağrısında bulundu.

11.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Yıldırım ABD, Rakka IŞİDden kurtarılınca, YPG ile işlerinin biteceğini söyledi

Yıldırım ABD, Rakka IŞİD'den kurtarılınca, YPG ile işlerinin biteceğini söyledi

Başbakan Binali Yıldırım, ABD'li yetkililerin kendisine Suriye'de YPG güçlerini silahlandırma kararının "bir tercih değil, kısa vadeli bir gereksinim" olduğunu ve Irak Şam İslam Devleti'nin (IŞİD) Rakka'dan çıkarılmasının ardından YPG ile işlerinin biteceğini söylediğini açıkladı. Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD Başkanı Trump ile 16 Mayıs'ta Beyaz Saray'da yapacağı görüşmede esas olarak iki önemli mesaj vereceğini de belirtti. Yıldırım, "Referandum bitti ve artık Türkiye ile Avrupa'nın ortak geleceğine bakıyoruz. Yeni bir sayfa açmaya hazırız. Eğer onlar da hazırsa birlikte hareket edebiliriz" dedi.

12.5.2017HaberHürriyet Yazarı
Başbakan Yıldırım: ABDye savaş ilan edecek değiliz

Başbakan Yıldırım: ABD'ye savaş ilan edecek değiliz

Londra'da BBC'ye bir mülakat veren Başbakan Binali Yıldırım, terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı YPG'nin silahlandırılmasının ABD'nin kararı olduğunu ve Türkiye'nin de bunun yanlış bir karar olduğunu muhataplarına ilettiğini belirtti. ABD'nin bu kararına karşı Türkiye'nin ne gibi somut adımlar atacağı yönündeki sorusuna ise Yıldırım, "ABD'ye savaş ilan edecek değiliz. Adı ister PKK olsun, ister PYD, ister YPG olsun fark etmez, terör örgütüne karşı savaşmaya devam edeceğiz" yanıtını verdi.

12.5.2017DünyaHürriyet Yazarı
İngiltere: Terör alarmı ‘IRA saldırılarından bu yana en yüksek düzeyde’

İngiltere: Terör alarmı ‘IRA saldırılarından bu yana en yüksek düzeyde’

İngiltere’nin İrlanda Cumhuriyet Ordusu’nun (IRA) bombalı saldırılarından bu yana en büyük ‘terör tehdidi’ seviyesiyle karşı karşıya olduğu belirtildi.

26.2.2017DünyaHürriyet Yazarı
Bize gelmesinler de

Bize gelmesinler de

AVRUPA Birliği (AB) ülkelerinde politik sorumluluk taşıyanlar da, muhalefetteki politikacılar da, sınırlarını sığınmacılara kapatmak için özellikle son dönemlerde çok sıkı kafa yormaya koyuldular.

17.2.2017DünyaHürriyet Yazarı
Demokrasi ve özgürlük

Demokrasi ve özgürlük

Geçen hafta üç farklı yerde, üç ayrı şahsiyetin yaptığı üç farklı ama benzer mesajlar içeren konuşmalara tanık olduk.

23.1.2017DünyaHürriyet Yazarı
Washington Post’tan uyarı

Washington Post’tan uyarı

AMERİKAN Washington Post (WP) gazetesinde Irak ve Türkiye’nin Irak Şam İslam Devleti’ne (DEAŞ) karşı savaşı kazansa da, ‘kaybedebileceğine’ dair bir başyazı yayımlandı.

4.1.2017DünyaHürriyet Yazarı
Reinanın ortağı Ali Ünal saldırı anını anlattı

Reina'nın ortağı Ali Ünal saldırı anını anlattı

BBC Türkçe, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) saldırısında 39 kişinin hayatını kaybettiği Ortaköy'deki Reina gece kulübüne girdi.Gece kulübünün ortaklarından olan Ali Ünal da o saldırı anında kapıda olan isimlerden biriydi.Ünal, güvenli kamerasına yansıyan saldırı anını ve o andan sonra yaşadıklarını BBC Türkçe'ye anlattı.BBC'den Göktay Koraltan görüntüledi.

4.1.2017HaberHürriyet Yazarı
Barış dolu yeni bir yıl

Barış dolu yeni bir yıl

Almanya 2016 yılına sancılı girdi. Yılbaşı akşamı ve gecesi Köln’de büyük bir bölümü Kuzey Afrikalı, Arap görünümlü gençler, genç kız ve kadınlara cinsel tacizde bulundu. Cep telefonlarını ve çantalarını çaldılar. Hamburg ve Stuttgart başta olmak üzere Almanya’nın başka kentlerinde de aynı akşam ve gece, benzer olaylar yaşandığı ortaya çıktı. Bu durum Almanya’da sığınmacılara karşı tepkiyi artırdı.

31.12.2016DünyaHürriyet Yazarı
Sevsinler böyle özgürlük anlayışını

Sevsinler böyle özgürlük anlayışını

Almanya’da muhalefetin büyük kanadı Sol Parti, Suriye’de terör örgütü Irak-Şam İslam Devleti’ne (IŞİD) karşı mücadele eden Demokratik Birlik Partisi (PYD) Eşbaşkanı Salih Müslim’i Berlin’de konuk etti.

19.11.2016DünyaHürriyet Yazarı
Vurun Aydana

Vurun Aydan'a!

Bazı çevreler bilinçli olarak Aydan Özoğuz’un sözlerini ‘yanlış anlamak’ istemiştir. İşin ilginç yönü, genel başkan yardımcılığını yaptığı SPD nedense Aydan Özoğuz’a pek de sahip çıkmadı.

18.11.2016DünyaHürriyet Yazarı
İşte ABD Başkanı Donald Trumpın bilinmeyen yönleri

İşte ABD Başkanı Donald Trump'ın bilinmeyen yönleri

70 yaşındaki ünlü Amerikalı iş adamı Donald Trump önce Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı oldu, sonra da ABD'nin 45. başkanı seçildi. 20 Ocak 2017'de görevi Barack Obama'dan devralacak Trump, çok zorlu bir seçim yarışının ardından belki de ABD tarihinin en büyük seçim sürprizine imza attı.

9.11.2016DünyaHürriyet Yazarı
Amerika’nın Angela Merkel’i

Amerika’nın Angela Merkel’i

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) liderliğine soyunan milyarder işadamı Donald Trump, kafayı ciddi bir biçimde Almanya Başbakanı Angela Merkel’e taktı.

5.11.2016DünyaHürriyet Yazarı
Biz Alman Müslümanlarız

Biz Alman Müslümanlarız

Altdorf. Bavyera Eyaleti’ne bağlı Nürnberg’e 25 km. mesafede 15 bin nüfuslu bir kent.Katoliklerin, Protestanların, Müslümanların, ateistlerin ve başka dinden insanların barış içinde birlikte yaşadıkları bir küçük kent.

4.11.2016DünyaHürriyet Yazarı
Pentagon: Üst düzey el Kaide yetkilisi Haydar Kırkan öldürüldü

Pentagon: Üst düzey el Kaide yetkilisi Haydar Kırkan öldürüldü

ABD Savunma Bakanlığı, Suriye'nin İdlib kentinde 17 Ekim'de insansız hava aracı (İHA) ile düzenlenen saldırıda El Kaide'nin üst düzey isimlerinden olduğu iddia edilen Haydar Kırkan'ın öldürüldüğünü açıkladı.

2.11.2016DünyaHürriyet Yazarı
IŞİD’in sözde emirinin İslami bilgisi ’basit’ çıktı

IŞİD’in sözde emirinin İslami bilgisi ’basit’ çıktı

Gaziantep’te, geçen pazar günü polis operasyonu sırasında keskin nişancı kurşunuyla vurulunca eve tuzakladığı patlayıcıyı infilak ettiren ve parçalanarak ölen IŞİD’in sözde Gaziantep emiri ve beyni ’Ebu Hafs El Turki’ kod adını kullanan Mehmet Kadir Cebael’in, terör örgütü tarafından verilen kimliğinde İslami bilgisinin ’basit’ olarak kaydedildiği ortaya çıktı.

18.10.2016GündemHürriyet Yazarı
IŞİDin sözde emirinin İslami bilgisi basit çıktı

IŞİD'in sözde emirinin İslami bilgisi 'basit' çıktı

IŞİD'in sözde emirinin İslami bilgisi 'basit' çıktı

18.10.2016GaziantepHürriyet Yazarı
Musul’da çember daralıyor

Musul’da çember daralıyor

DEAŞ’ın elindeki Musul’u kurtarma operasyonu öncesi havadan ve karadan bombardıman yoğunlaştı. Irak uçakları kent üzerinde “Zafer zamanı geldi” gibi yazılar yazılı broşürler attı. DEAŞ da uçaklara karşı kenti çevreleyen hendeklerdeki petrolü ateşe verdi. Ankara’ya göre ABD ve Fransa, büyük operasyon öncesi Musul’daki hedeflere ‘hazırlık ateşleri’ gerçekleştirdi.

16.10.2016DünyaHürriyet Yazarı
Ya Türkiye’de olsaydı

Ya Türkiye’de olsaydı

Almanya’da iç istihbarattan sorumlu Federal Anayasa Koruma Teşkilatı’na dost ülkelerin benzer teşkilatlarından eylül ayı ortalarına doğru bilgiler geldi.

15.10.2016DünyaHürriyet Yazarı
Almanya bize kucak açtı

Almanya bize kucak açtı

Dünyanın her yerinde olduğu gibi Almanya’da da medyanın görevi kamuoyunu bilgilendirmek ve aydınlatmaktır.

14.10.2016DünyaHürriyet Yazarı
Kılıçdaroğlu: Acı olmasın diye yola çıkanlar, geride kocaman bir acı bıraktılar

Kılıçdaroğlu: Acı olmasın diye yola çıkanlar, geride kocaman bir acı bıraktılar

CUMHURİYET Halk Partisi, Ankara Tren Garı önünde geçen yıl 10 Ekim’de gerçekleştirilen bombalı saldırının yıldönümü nedeniyle bir belgesel hazırladı. ’Baba Ben De Gideyim Mi’ adlı belgeselin gösteriminden sonra konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Acı olmasın diye yola çıkanlar geride kocaman bir acı bıraktılar. Kuşkusuz bu acılar bizim umutlarımızı yitirmemize yol açmamalı" dedi.

10.10.2016GündemHürriyet Yazarı
Kılıçdaroğlu: Acı olmasın diye yola çıkanlar, geride kocaman bir acı bıraktılar

Kılıçdaroğlu: Acı olmasın diye yola çıkanlar, geride kocaman bir acı bıraktılar

Kılıçdaroğlu: Acı olmasın diye yola çıkanlar, geride kocaman bir acı bıraktılar

10.10.2016AnkaraHürriyet Yazarı
İslam dünyasının sorunlarını tartışmalıyız neden kan

İslam dünyasının sorunlarını tartışmalıyız neden kan!

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kartal Belediyesi, Türk Ocakları İstanbul Şubesi ve İstanbul Üniversitesi’nin iş birliğiyle düzenlenen ‘Günümüz İslam Dünyasındaki Meseleler ve Çözüm Yolları’ sempozyumuna katıldı.

10.10.2016GündemHürriyet Yazarı
Fırtına obüslerinin kullanımı gündemde: Topçu desteği

Fırtına obüslerinin kullanımı gündemde: Topçu desteği

Musul’u DEAŞ’tan kurtarma harekâtı yaklaşırken Başika’daki Türk askeri varlığının nasıl pozisyon alabileceği de tartışılıyor. Kulislerde üsteki Türk askerlerinin operasyona Fırtına obüsleriyle destek verebileceği konuşuluyor. ABD ile yapılan temaslara göre bu konuda sıkıntı olmadığı değerlendiriliyor. Ancak Şii Haşdi Şabi milis gücü ve Telafer’in durumu konusunda pazarlıklar sürüyor.

9.10.2016DünyaHürriyet Yazarı
O formaları giyenlere 80 kırbaç

O formaları giyenlere 80 kırbaç!

IŞİD Barcelona Real Madrid Manchester United Milan formalarını yasakladı... Terör örgütü IŞİD, iki spor firmasının sponsor olduğu formları giyenlerin cezalandırılacağını duyurdu.

26.9.2016AvrupaHürriyet Yazarı
Mantık ve vicdan süzgeci

Mantık ve vicdan süzgeci

15 TEMMUZ’dan sonra öyle bir iklim doğdu ki, bu süreçte mağduriyete uğrayanlar olduğunun yazılabilmesi bile zaman aldı.

25.9.2016OkurTemsilcisiHürriyet Yazarı
ABD: IŞİDin enformasyon bakanı öldürüldü

ABD: IŞİD'in 'enformasyon bakanı' öldürüldü

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), koalisyon güçlerinin Suriye'de düzenlediği hava saldırısında, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütünün önde gelen liderlerinden birinin öldürüldüğünü açıkladı.

17.9.2016DünyaHürriyet Yazarı
Kılıçdaroğlunun katıldığı programda anlamlı afiş (2)

Kılıçdaroğlu'nun katıldığı programda anlamlı afiş (2)

Kılıçdaroğlu'nun katıldığı programda anlamlı afiş (2)

27.8.2016AmasyaHürriyet Yazarı
CHPli Böke: Hükümet, Suriyeye gitmiş olan evlatlarımızın kıymeti varsa uyarılarımızı ciddiye almalı

CHP'li Böke: Hükümet, Suriye'ye gitmiş olan evlatlarımızın kıymeti varsa uyarılarımızı ciddiye almalı

CHP'li Böke: Hükümet, Suriye'ye gitmiş olan evlatlarımızın kıymeti varsa uyarılarımızı ciddiye almalı

24.8.2016AnkaraHürriyet Yazarı

Polis, IŞİD’çileri takibi ’mağduriyet oluşmaması’ için bırakmış

TERÖR Örgütü IŞİD’in Gaziantep yapılanması içerisinde yer alan militanlar, 2012 yılından itibaren polis tarafından 2 yıl boyunca adım adım izlendi. Her adımları ve telefon konuşmaları kayda alınan IŞİD militanlarının takibi 2014 yılı Mart ayında aniden kesildi. O tarihten sonra polisin takibi bıraktığı IŞİD militanları, birbiri ardına Türkiye’de onlarca kişinin yaşamına mal olan bombalı saldırılar düzenlendi. Polisin 2 yıl boyunca izlediği IŞİD militanlarının takibini, o dönem yasada yer alan ’terör ve örgüt suçlarında teknik takibin 6 aydan fazla olmamasını’ içeren maddeye dayanılarak ’ileride mağduriyet oluşabileceği’ gerekçesiyle bıraktığı ortaya çıktı.

19.8.2016GündemHürriyet Yazarı
Polis, IŞİDçileri takibi mağduriyet oluşmaması için bırakmış

Polis, IŞİD'çileri takibi 'mağduriyet oluşmaması' için bırakmış

Polis, IŞİD'çileri takibi 'mağduriyet oluşmaması' için bırakmış

19.8.2016GaziantepHürriyet Yazarı
Türkiye önemli bir partner

Türkiye önemli bir partner

Çarşamba günkü yazımda “Durduk yerde sorun yaratmakta şu ‘Bizim Almanlar’ın üstüne yok” demiştim. Hatta “Şu ‘Bizim Almanlar’ bu alanda şampiyondur bence” demiştim.

19.8.2016AvrupaHürriyet Yazarı
Türkiye’yi dışlama yarışı

Türkiye’yi dışlama yarışı

Türkiye’deki darbe girişimine kararlı bir tepki gösterme cesareti sergileyemeyen birçok Alman politikacı, Türkiye ile Avrupa Birliği (AB) arasında sürdürülen müzakerelerin durdurulması için avazlarının çıktığı kadar bağırmaya başladı.

10.8.2016AvrupaHürriyet Yazarı
Her türlü teröre hayır

Her türlü teröre hayır!

.

27.7.2016AvrupaHürriyet Yazarı
Bangladeşte bir Hindu rahip daha palayla öldürdü

Bangladeş'te bir Hindu rahip daha palayla öldürdü

Bangladeş'te bir Hindu tapınağı çalışanı, motosikletli üç kişi tarafından palalarla öldürüldü.

1.7.2016DünyaHürriyet Yazarı
Türkiye’yi cehenneme çeviren IŞİD’çiler 2 yıl adım adım izlenmiş

Türkiye’yi cehenneme çeviren IŞİD’çiler 2 yıl adım adım izlenmiş 

Terör örgütü IŞİD’in çeşitli illerde düzenlediği ve onlarca kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırıları organize eden kişilerin, 2012 yılından itibaren yaklaşık 2 yıl boyunca adım adım izlendiği ortaya çıktı. Polisin fiziki ve teknik takibinde olan IŞİD militanlarının, bu süreçte örgütsel faaliyetler yürüttüğü, ormanlık alanlarda eğitim yaptıkları, paintball maçlarıyla silahlı eğitim gördükleri, alternatif bayram ve cuma namazları kıldıkları, örgüte eleman temin ettikleri belirlendi.

27.6.2016GündemHürriyet Yazarı
Türkiyeyi cehenneme çeviren IŞİDçiler 2 yıl adım adım izlenmiş

Türkiye'yi cehenneme çeviren IŞİD'çiler 2 yıl adım adım izlenmiş

Türkiye'yi cehenneme çeviren IŞİD'çiler 2 yıl adım adım izlenmiş

27.6.2016GaziantepHürriyet Yazarı
Polisin IŞİD raporu: Türkiye büyük zorluklarla karşı karşıya

Polisin IŞİD raporu: Türkiye büyük zorluklarla karşı karşıya

Polisin IŞİD raporu: Türkiye büyük zorluklarla karşı karşıya

26.6.2016DiyarbakırHürriyet Yazarı
CHPli Cankurtarandan Erdoğanın danışmanlarına çağrı: Biriniz Erdoğana Nusranın El Kaide olduğunu hatırlatsın

CHP'li Cankurtaran'dan Erdoğan'ın danışmanlarına çağrı: Biriniz Erdoğan'a Nusra'nın El Kaide olduğunu hatırlatsın

CHP'li Cankurtaran'dan Erdoğan'ın danışmanlarına çağrı: Biriniz Erdoğan'a Nusra'nın El Kaide olduğunu hatırlatsın

23.6.2016AnkaraHürriyet Yazarı
IŞİDin Ulukışla canilerine ceza yağdı

IŞİD'in Ulukışla canilerine ceza yağdı

Terör örgütü IŞİD’in Türkiye’deki ilk kanlı eylemi olarak kayıtlara geçen Ulukışla’daki saldırıyla ilgili teröristlere ceza yağdı. Bir asker, bir polis 3 kişiyi öldüren Çendrim Ramadani 5 kez, Benyamin Xu 4 kez ağırlaştırılmış müebbete, Muhammed Zakiri ağırlaştırılmış müebbete, Fuad Mövsümöv 14 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

15.6.2016GündemHürriyet Yazarı
Ulukışla saldırısı sanığı 3 IŞİDliye toplam 10 müebbet hapis cezası (2)- yeniden

Ulukışla saldırısı sanığı 3 IŞİD'liye toplam 10 müebbet hapis cezası (2)- yeniden

Ulukışla saldırısı sanığı 3 IŞİD'liye toplam 10 müebbet hapis cezası (2)- yeniden

15.6.2016NiğdeHürriyet Yazarı
IŞİD teröristlerine 10 kez ağırlaştırılmış müebbet

IŞİD teröristlerine 10 kez ağırlaştırılmış müebbet

IRAK Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütünün Türkiye’de düzenlediği ilk kanlı eylem olarak kayıtlara geçen, Niğde’nin Ulukışla İlçesi’ndeki 3 kişinin şehit edildiği, 8 kişinin yaralandığı silahlı saldırıyla ilgili 4’ü tutuklu 9 sanığın yargılandığı davanın bugünkü 8’inci duruşmasında karar verildi. "Ben kimseyi öldürmedim. Olaylar sırasında çocuktum" sözleriyle kendisini savunan yabancı uyruklu IŞİD’li Benyamin Xu, 4 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ile 179 yıl 6 ay hapis ve 225 bin TL idari para cezası, Çendrim Ramadani 5 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ile 174 yıl 6 ay hapis ve 225 bin TL idari para cezası, Muhammed Zakiri ağırlaştırılmış müebbet hapis ile 124 yıl 6 ay hapis ve 225 bin TL idari para cezası, diğer tutuklu sanık Azerbaycanlı Fuad Mövsümöv ise 13 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

15.6.2016GündemHürriyet Yazarı
Üc cepheden IŞİD’e hücum

Üc cepheden IŞİD’e hücum

Irak ve Suriye’de geçen ayın sonunda IŞİD’e karşı üç koldan başlatılan operasyonlar devam ediyor. En şiddetli çatışmalar Fırat Nehri’nin batısındaki Menbiç ile Irak’ın Felluce kentlerinde yaşanıyor. Örgütün Suriye’deki merkezi Rakka’ya yönelik harekât da sürüyor.

6.6.2016DünyaHürriyet Yazarı
ABD Marede Suriyeli muhaliflere havadan silah yardımı yaptı

ABD Mare'de Suriyeli muhaliflere havadan silah yardımı yaptı

ABD'nin Suriye'nin kuzeyinde Irak Şam İslam Devleti'yle (IŞİD) çatışan muhalif gruplara havadan silah ve mühimmat yardımı yaptığı açıklandı.

3.6.2016DünyaHürriyet Yazarı
Fellucede çatışmalar sürüyor

Felluce'de çatışmalar sürüyor

Irak ordusu Felluce kentinin merkezine doğru ilerlemeye çalışırken bugün Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) karşı taarruzuyla karşılaştı.

31.5.2016DünyaHürriyet Yazarı
IŞİD Felluce’de karşı saldırıda bulundu

IŞİD Felluce’de karşı saldırıda bulundu

Irak ordusu Felluce kentinin merkezine doğru ilerlemeye çalışırken bugün Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) karşı taarruzuyla karşılaştı.

31.5.2016DünyaHürriyet Yazarı

Yazar Sonuçları

Muasır medeniyetler seviyesinden bıkmak

Musul harekatında sahada mutlaka olacağımızı ısrarla vurgulaya vurgulaya kabul ettirdiğimiz sanal varlığımızın desteğiyle Irak Şam İslam Devleti'ne (IŞİD) karşı sürdürülen savaş Musul'un kapılarına dayandı.

16.11.2016

Putinism, Trumpism ve yeni otoriterleşme üzerine

2016 yılı daha bitmeden yirmibirinci yüzyılın önemli yıllarından biri olarak hatırlanmaya aday. Bunun başlıca sebeplerinden birini de elbette ABD'de Donald Trump'ın yeni başkan seçilmesi oluşturuyor.

13.11.2016

Sen terle, ben sileyim

BÜYÜKLERİMİZİN demeçlerinden anladığım kadarıyla Musul ve Kerkük’te “her türlü” önlemi almak konusunda “kararlı bir duruşumuz” var.

24.10.2016

Mantık ve vicdan süzgeci

15 TEMMUZ’dan sonra öyle bir iklim doğdu ki, bu süreçte mağduriyete uğrayanlar olduğunun yazılabilmesi bile zaman aldı.

25.9.2016