MENÜ

İq Testi

İq Testi ile ilgili tüm haberleri, son dakika İq Testi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün İq Testi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 172 İq Testi haberi bulunmuştur.

İq Testi Haberleri

Uzay vatandaşlığına nasıl geçilir

Uzay vatandaşlığına nasıl geçilir?

Uzay ülkesine başvuru şartları nelerdir? Asgardia başvuru şartları nelerdir? Uzay ülkesi Asgardia nedir? "Gökyüzü kenti" olarak da bilinen uzay ülkesi nerededir? Uzay ülkesinde kaç kişi yaşayacak? Uzay ülkesi başvuru nasıl olur? Uzay vatandaşlığı nedir? Uzay vatandaşlığına nasıl geçilir?Uzay ülkesine kimler başvurabilir? Igor Ashurbeyli kimdir? Uzay ülkesi başvuru süreci nasıl? Uzay ülkesi vatandaşı nasıl olunur? Uzay ülkesi başvuru süreci ile ilgili tüm bilgiler bu haberimizde.

29.06.2018Teknoloji
Asgardia nedir Başvuru şartları neler

Asgardia nedir? Başvuru şartları neler?

Uzay ülkesi Asgardia nedir? Uzay ülkesine başvuru şartları nelerdir? "Gökyüzü kenti" olarak da bilinen uzay ülkesi nerededir? Uzayda kurulması planlanan Asgardia uzay ülkesinin başvuru şartları nelerdir? Uzay ülkesinde kaç kişi yaşayacak? Uzay ülkesine kimler başvurabilir? Igor Ashurbeyli kimdir? Uzay ülkesi vatandaşı nasıl olunur? Uzay ülkesi ile ilgili tüm bilgiler bu haberimizde.

29.06.2018Teknoloji
Uzay ülkesi başvurusu nasıl yapılır

Uzay ülkesi başvurusu nasıl yapılır?

Uzay ülkesi Asgardia nedir? Uzay ülkesine başvuru şartları nelerdir? "Gökyüzü kenti" olarak da bilinen uzay ülkesi nerededir? Asgardia başvuru şartları nelerdir? Uzay ülkesinde kaç kişi yaşayacak? Uzay ülkesi başvuru nasıl olur? Uzay vatandaşlığı nedir? Uzay vatandaşlığına nasıl geçilir?Uzay ülkesine kimler başvurabilir? Igor Ashurbeyli kimdir? Uzay ülkesi başvuru süreci nasıl? Uzay ülkesi vatandaşı nasıl olunur? Uzay ülkesi başvuru süreci ile ilgili tüm bilgiler bu haberimizde.

29.06.2018Teknoloji
YKS soruları nasıl olacak  İşte TYT örnek sorular

YKS soruları nasıl olacak? İşte TYT örnek sorular

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için heyecan dorukta! Bu yıl ilk kez uygulanacak olan YKS’nin ilk oturumu TYT, cumartesi günü gerçekleşecek. Artık son hazırlıklarını yapan üniversite adayları, bir yandan eksik belgelerini tamamlamaya çalışırken bir yandan TYT örnek sorularını inceliyor. İşte, ÖSYM tarafından yayımlanan TYT örnek soruları!

26.06.2018Eğitim
Trump bakanı TwItter’dan kovdu: Şahin Pompeo ılımlı Tillerson’ın yerinde

Trump bakanı TwItter’dan kovdu: Şahin Pompeo ılımlı Tillerson’ın yerinde

Göreve geldiğinden beri Beyaz Saray’da ve kabinesinde sık sık revizyon yapan ABD Başkanı Trump en büyük değişikliği dün Dışişleri Bakanlığı koltuğunda yaptı. İran ve Kuzey Kore konularında Trump’tan farklı çizgide olan Tillerson’ın yerine şahin kanadın temsilcisi olan CIA Başkanı Mike Pompeo getirildi. Gina Haspel ise CIA’in ilk kadın başkanı oldu.

13.03.2018Dünya
TYT örnek sorularına uzman yorumu: Kücük bir IQ testi

TYT örnek sorularına uzman yorumu: Kücük bir IQ testi

Üniversiteye girişin ilk adımı Temel Yeterlilik Testi’nin (TYT) örnek sorularını yorumlayan uzmanlar, özellikle matematiğin farklılık gösterdiğini söyledi.

5.12.2017Eğitim
FETÖden ilginç abone oyunu Roberto Carlos isminde bile...

FETÖ'den ilginç abone oyunu! Roberto Carlos isminde bile...

Gaziantep'te Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında "Silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan yargılanan ve etkin pişmanlık hükümleri çerçevesinde tahliye edilen eski astsubay Ö.B, örgütte kod isimlerin çok yaygın kullanıldığını, hatta "Roberto Carlos" isminde bile gazete aboneliği olduğunu anlattı.

27.11.2017Gündem
Zaman benim için o kapıyı açınca dondu

'Zaman benim için o kapıyı açınca dondu'

Adana’da, kapıya kurduğu düzenekle annesine kendini vurduran Emre’nin annesi: O an bende yok. Kapıyı açtığım an zaman benim için durdu. Eve de giremiyorum.

26.10.2017Gündem
Eşcinselleri asmak istiyor

'Eşcinselleri asmak istiyor'

ABD Başkanı Donald Trump, rakiplerine ve kendisini eleştiren gazetecilere olduğu kadar kendi ekibindeki isimlere de zaman zaman sataşmalar da bulunuyor. Trump’ın sataşmalarına ise bu kez ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence maruz kaldı.

17.10.2017Dünya
Beyaz Saray: Trump şaka yaptı

Beyaz Saray: Trump şaka yaptı

BEYAZ Saray Sözcüsü Sarah Sanders, ABD Başkanı Donald Trump’ın, Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’ın IQ seviyesiyle ilgili açıklamasını, “Başkan, Dışişleri Bakanının oldukça zeki olmadığını asla ima etmedi, sadece bir şaka yaptı” sözleriyle savundu.

11.10.2017Dünya
Trumpa şok teklif Gel IQnu ölçelim

Trump'a şok teklif! "Gel IQ'nu ölçelim"

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın kendisine ‘moron' dediği iddialarının ardından, "Sanırım IQ testlerini karşılaştırmamız gerekecek. Ve size kimin kazanacağını söyleyebilirim" diyen Başkan Donald Trump'a, dünyanın en prestijli IQ testini yapan Mensa'dan teklif geldi.

11.10.2017Dünya
Moron tartışması sürüyor... IQ testi yaptıralım

'Moron' tartışması sürüyor... 'IQ testi yaptıralım'

ABD Başkanı Donald Trump, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın kendisi hakkında "moron" dediği iddialarına ilişkin, "Bunun yalan haber olduğunu düşünüyorum. Ancak eğer dediyse bir IQ testi yapmamız gerekecek. O zaman kimin kazanacağını görürsünüz." değerlendirmesini yaptı.

10.10.2017Dünya
Cemaatteki kozmik kadınların görevi neydi

Cemaat'teki kozmik kadınların görevi neydi?

15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ’nün devletin içindeki devasa yapılanması ortaya çıktı. Emniyette, yargıda, TSK’da örgütlenen, tümgenerali, polis şefi, Yargıtay üyesi, valisi binlerce dişliden bir mekanizma kuran FETÖ’nün sırları yavaş yavaş aydınlanıyor. Ama halen karanlıkta kalanlar var: En başta da Cemaat’in kadınları... Binlerce üyesi olan FETÖ’nün kadın yapılanmasının kurulduğu 1967’den bugüne Cemaat’in kadınları hangi evrelerden geçti, örgüt hiyerarşisinde nasıl ve nereye kadar yükseldi, nasıl ve niçin evlendi? Peki en üst halkadaki ‘kozmik kadınlar’ kim?

13.08.2016Gündem
FETÖ iddianamesinde çok çarpıcı ayrıntılar

FETÖ iddianamesinde çok çarpıcı ayrıntılar

Edirne'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, örgütün elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 19'u tutuklu 43 şüpheli hakkında hazırlanan iddianamede çok çarpıcı detaylar yer aldı. Örgütün zeki ve başarılı öğrencileri hedef aldığı, bu öğrencilere IQ testi yaptırdığı ortaya çıktı. Ayrıca örgütün yetişmiş kadrosuna CIA ve FBI tarafından eğitimler verildiği iddianamede yer aldı.

28.07.2016Gündem
Gülben Ergen Türkiye Jokey Kulübü’nün Atla Terapi Merkezi’ni ziyaret etti

Gülben Ergen Türkiye Jokey Kulübü’nün Atla Terapi Merkezi’ni ziyaret etti

Gülben Ergen, bu hafta Türkiye Jokey Kulübü’nün Atla Terapi Merkezi’ni ziyaret etti, fiziksel ve zihinsel engelli çocuklar için verilen eğitimleri yerinde gözlemledi.

15.03.2016Magazin
Ehliyet için gerekli olan sağlık raporu özelde 60, devlette 200 liraya

Ehliyet için gerekli olan sağlık raporu özelde 60, devlette 200 liraya

Ehliyet başvuruları için gerekli olan sağlık raporu için alınan ücretler tartışma konusu oldu. Söz konusu rapor Aile Sağlık Merkezleri’nden ücretsiz alınabiliyor. Ancak bu merkezlerde gerekli altyapı olmadığı için, gelen kişi çoğunlukla devlet hastanelerine yönlendiriliyor. Sağlık raporu, devlet hastanelerinde 200, özel hastanelerde ise 50-70 lira arası bir ücrete alınabiliyor.

9.02.2016Ekonomi
2016 Ehliyet sınav tarihleri yayınlandı

2016 Ehliyet sınav tarihleri yayınlandı!

Onbinlerce vatandaş her yıl sürücü olabilmek için ehliyet sınavlarına giriyor. Peki 2016 yılında ehliyet sınavları ne zaman yapılacak? 2016 yılıyla birlikte ehliyetlere gelen yeni düzenlemeler nelerdir? Ehliyet sınav takvimi ile ilgili detaylar haberimizde…

6.01.2016Gündem
12 yaşında Einstein ve Hawkingden daha zeki

12 yaşında Einstein ve Hawking'den daha zeki

İngiltere’de bir ay arayla 12 yaşındaki iki kız çocuğu IQ testinden 162 puan alarak ‘dünyanın en zeki insanları’ Albert Einstein ve Stephen Hawking’i 2 puanla geride bıraktı.

5.09.2015Dünya
“Çocuğum Acaba Ne Kadar Zeki”: IQ testi ile ilgili doğru bilinen yanlışlar

“Çocuğum Acaba Ne Kadar Zeki?”: IQ testi ile ilgili doğru bilinen yanlışlar

Zekiye Hanım, 4 yaşındaki çocuğunun zekasını merak edip IQ testine sokmuş. Çocuk testten 125 puan almış. Gerçi, çocuğun puanını nasıl öğrenmiş, orası muamma. Çünkü test skoru etik nedenlerle veliyle paylaşılmaz. Neyse, Zekiye Hanım, benim de üye olduğum bir foruma aşağıdaki soruyu göndermiş: “Oğlum testten 125 puan aldı. Üstün zekalı mı?”

29.08.2015Eğitim
Cinsel Zekânızı Ölçün

Cinsel Zekânızı Ölçün!

Cinsel zekâ, artık günümüzde önemli unsurlar arasında. Peki sekste cinsel zekâ ne kadar önemli? Konuyla ilgili detayları açıklıyoruz. Ayrıca sizi cinsel IQ'nuzu ölçmeye davet ediyoruz...

12.05.2014Cinsellik
IQ testi tek başına yetmez

IQ testi tek başına yetmez

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Psikoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Sirel Karakaş, üstün yetenekli bireylerin tanılanmasında sadece IQ testlerinin yeterli olmadığını savunarak, “Tabii ki bunlar kullanılacak ama bunun yanında üstün teknolojilerden yararlanılmalı, bunları kullanacak kurum ve kuruluşlar da kurulmalı” dedi.

17.01.2013Sağlık
Üstün yetenekli çocuğa geliştirilmiş IQ testi yapılacak

Üstün yetenekli çocuğa geliştirilmiş IQ testi yapılacak

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında önceki gün toplanan Bilim Teknoloji Yüksek Kurulu’nda (BTYK) karar verilen üstün yetenekli çocuklar için hazırlanan strateji belgesinin ayrıntılarını açıkladı.

16.01.2013Gündem
4 soruda ileri zekalı olup olmadığınızı anlayın

4 soruda ileri zekalı olup olmadığınızı anlayın

Kendinize çok güveniyorsanız ve ileri zekalı olduğunuzu düşünüyorsanız işte size bunu kanıtlamanız için 4 soru!

IQ testi out kişiye özel test in

IQ testi out kişiye özel test in

Dünya nüfüsunun yüzde 3’ü üstün yetenekli. Ama onların keşfedilmesi o kadar da kolay değil. Bu konudaki çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. Albert Ziegler, Türkiye’nin üstün yetenekliler eğitiminde gecikmesini eleştiriyor.

11.05.2012Kelebek
Dizideki rolü belli oldu

Dizideki rolü belli oldu

"Çocuklar Duymasın" dizisi kadrosuna dahil olan Burcu Esmersoy'un rolü belli oldu.

6.02.2012Spor Arena
Doğum sırası karakteri nasıl etkiliyor

Doğum sırası karakteri nasıl etkiliyor?

Pek çok araştırma ilk çocukların meslek hayatlarında daha başarılı olduklarını gösteriyor. Neden mi? Çünkü ilk çocuklar genelde daha sorumluluk sahibi, otoriter, başarı odaklı, kurallara uyan kişiler. İlk çocuk olduklarından ailelerinin beklentileri çok yüksek. O nedenle CEO’ların büyük oranda ilk çocuk olduğu söyleniyor. Aynı durum Amerikalı devlet başkanları, Nobel ödüllü bilim adamları ve astronotlar için de geçerli. Küçük çocuklar ise genellikle daha dışa dönük, neşeli oluyor ve yaratıcı alanlarda kendilerini gösteriyorlar, örneğin sanatsal alanlarda daha başarılı oluyorlar. Doğum sırasının (aslında ailelerin tutumu) çocukların karakterlerini ve iş hayatındaki pozisyonlarını nasıl etkilediğini araştırdık.

Aklınızı başınızdan alacak bir tartışma

Aklınızı başınızdan alacak bir tartışma

Enis Berberoğlu, Ertuğrul Özkök, Ahmet Hakan ve Sedat Ergin’den oluşan ‘4 YÜZ’ ekibi bu hafta ateşten bir gömlek giyiyor ve ‘Türklerin zekâsı’ konusunu masaya yatırıyor

12.11.2011Kelebek
IE kullanıcıları düşük zekalı haberi sahteymiş

'IE kullanıcıları düşük zekalı' haberi sahteymiş

BBC'nin de aralarında bulunduğu birçok medya kuruluşunun haberleştirdiği, Internet Explorer kullanıcılarıyla ilgili araştırmanın sahte olduğu ortaya çıktı.

3.08.2011Teknoloji
En tuhaf araştırma

En tuhaf araştırma

Dünyanın en garip tarayıcı araştırması, IE kullanıcılarına dolaylı da olsa, "aptal" diyor.

2.08.2011Teknoloji
Genç Mustafa

Genç Mustafa

Atatürk, ‘Genç Mustafa’ isimli kitapta bir çizgi roman kahramanı olarak karşımıza çıkıyor. Kitabın yazarı iki buçuk yaşında okumayı söktüğü için ‘harika çocuk’ lakaplı Yalın Alpay. Bu kitapta Atatürk’ün Harbiye yıllarında dayak yediğinden namaz kıldığına kadar bilinmeyen pek çok yönünü gösterdiğini iddia eden Alpay: “Çizgi romanın belli bir çerçevesi var. Ve bu çerçeve kanıtlardan oluşturulmuş bir örgü. Milyonlarca Atatürk yorumundan bir tanesi. Ama bana göre en mantıklı kurgu buydu” diyor

13.11.2010Kelebek
Türk Malı dizisi için savunma istendi

'Türk Malı' dizisi için savunma istendi

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Türk Malı adlı dizide, Abiye ve Erman Kuzu karakterlerinin kullandığı bozuk Türkçe nedeniyle Show TV'den savunma istedi. Dizide söz konusu karakterler tarafından değiştirilerek söylenen Türkçe kelimelerin listesini çıkaran RTÜK uzmanları, dizinin sadece iki bölümünde toplam 81 ifadenin yanlış kullanıldığını belirlediler. 15 gün içinde verilecek savunma yeterli bulunmazsa, Türk Malı dizisinin yayını durdurulacak.

11.08.2010Gündem
Göçmenler IQ testinden geçsin

Göçmenler IQ testinden geçsin

Almanya’da göçmenlere uygulanan dil testinden sonra şimdi de zekâ testi gündeme geldi. CDU/CSU’lu politikacılar “Kanada’nın yaptığı gibi IQ testi uygulayalım” dediler. Ancak Kanada Büyükelçiliği “Bizde böyle bir test yok” dedi.

28.06.2010Dünya
Her dediğini yapan adam

Her dediğini yapan adam

Porto, Chelsea derken Inter’i de futbolun 1 numarası yapan Mourinho’nun başarısının sırrı duygu yönetimi; kimin hangi noktasına vurursa daha fazla verim alabileceğini çok iyi biliyor.

23.05.2010Futbol
Dünyada zeki virüs alarmı

Dünyada zeki virüs alarmı

Doğu Avrupa'daki bazı motosiklet kulübü üyelerine zarar vermek amacıyla yazıldığı tespit edilen “Zimuse” adlı solucan, hedefinin dışına taşarak hızla dünyadaki tüm bilgisayarları tehdit etmeye başladı.

29.01.2010Teknoloji
Türkiye “üstün”lerini arıyor

Türkiye “üstün”lerini arıyor

Fütüristler Derneği’nin kurucusu, mucit ve tasarımcı Alphan Manas, Kasım ayında Mensa Üstün Yeteneklileri Destekleme Derneği Türkiye Başkanı oldu. Dünyadaki üstün zeka ve yeteneklileri bir araya getiren Mensa, Türkiye’deki üstün çocukları belirlemek için de bir tarama yapıyor.

16.01.2010Kelebek
Playboylardan kick-box ile korunuyoruz

Playboylardan kick-box ile korunuyoruz

Esra ve Ceyda Ersoy... Çoğu zaman yaptıkları açıklamalar ile “bunlar gerçek mi, yoksa rol mü yapıyor” diye merak uyandıran iki matrak kardeş... “Şarkı Söylemek Lazım” yarışmasıyla üne kavuşan ikiliyle kick-box yaptık, spor bahanesiyle merak ettiklerimizi sorduk.

17.11.2009Kelebek
Playboy’lardan kick-box ile korunuyorlar

Playboy’lardan kick-box ile korunuyorlar!

Esra ve Ceyda Ersoy... Çoğu zaman hangisi Esra, hangisi Ceyda diye karıştırılan, aralarında üç yaş olduğu halde ikiz sanılan, yaptıkları açıklamalar ile 'bunlar gerçek mi, yoksa rol mü yapıyorlar' diye merak ettiren iki matrak kardeş... “Şarkı Söylemek Lazım” yarışmasıyla üne kavuşan bu ikiliyle Kelebek'ten Servet Yılmaz kick-box yaptı, spor bahanesiyle haklarında merak edilen her şeyi konuştu.

16.11.2009Kelebek
En zekiler, öğretmen çocuğu çıktı

En zekiler, öğretmen çocuğu çıktı

Salonda 100 kişi var. Karşılarında iki dev ekran. Kronometreyi gösteriyor. Dünyanın en zeki insanlarına arkadan bakıyorum ve 18. Dünya Zeka Oyunları Şampiyonası’nın Genel Koordinatörü, 1990’lı yıllarda ortalığı kasıp kavuran “Bir Kelime Bir İşlem” yarışmasının şampiyonlar şampiyonu Kamer Alyanakyan’a soruyorum: “Salonu John Nash’ler (Oyun teorisi ve diferansiyel geometri üzerine çalışan ABD’li matematikçi) doldurmuş diyebilir miyiz?” Cevabı net: “Neden olmasın.” Zira çoğu mühendis veya bilim insanı. Ya da sayısal alanda eğitim alan öğrenciler.

7.11.2009Kelebek

Yazar Sonuçları

Teknoloji şirketlerinin çocuk işçileri

Çocuk işçi probleminin hafife alınacak tarafı yok tabii. UNICEF ve ILO verilerine göre dünyada yarısı Afrika'da olmak üzere 152 milyon çocuk işçi var.

22.10.2017

Çoklu zekaya sahibiz, rahat olun!

Hiç birinin gözlerinin içine bakıp da sizden daha akıllı olduğunu hissettiniz mi? Bu sorunun cevabının genelde evet olması gerekiyor bence. Çünkü eğer karşınızdakine bakıp, sürekli daha iyi olduğunuzu düşünüyorsanız, biraz megalomani probleminiz var sanırım.

5.12.2016

Atlara fısıldayan çocuk

Umudun hiç bitmeyeceğine artık daha eminim...

15.03.2016

Erkek arkadaşımı yemekten kıskanırım

Musakkanın karekökünden yola çıkıyor kadayıfın algoritmasını alıp mantısını pişiriyor... Robert Kolej’den Harvard’a uzanan yolda, bir hastane yöneticisinin kendi mutfağını yaratan lezzet mimarına dönüşme öyküsü... Bol matematik, çok baharat, fazla zeka ve karşınızda “Mucize Lezzetleri” ile Refika Birgül...

28.03.2015

Türk insanı aptal mı?

Gazetelerde okuduk. Alman psikolog Heiner Rindermann bir araştırma yapmış.

2.07.2014

Üstün zekalı çocukları doğru eğitiyor muyuz?

Bekleme salonunda bekleyen öğrenciler tek tek bir odaya alınıyor.

25.04.2013

Ben bir dönme annesiyim

Benim dünyadan haberim yoktu.

9.02.2013

Limitsizlik özlemi

Limit Yok filmindeki yazar zeki olmak istiyor. Ben de istiyorum.

31.03.2011

Ne kadar zekisiniz?

Şu anda Yale Üniversite’sinde profesör olan Shane Frederick, MIT’te hocayken üç soruluk ilginç bir test geliştiriyor.

10.05.2010

Bilim diyor ki başarının önündeki engel biziz!

İki hafta önce Bahçeşehir Üniversitesi, New York Üniversitesi’nden ünlü bir sosyal psikologu ağırladı. Princeton ve Stanford Üniversitesi’nde eğitim görmüş olan Joshua Aronson, önyargılar ve başarı arasındaki ilişki üzerinde araştırmalar yapıyor.

11.01.2010