MENÜ

İnternet Yasakları

İnternet Yasakları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İnternet Yasakları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 365 İnternet Yasakları haberi bulunmuştur.

İnternet Yasakları Haberleri

TÜSİAD Başkanı Erol Bilecikden OHAL bir kez daha uzatılmasın isteği

TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik'den OHAL bir kez daha uzatılmasın isteği

TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik'den OHAL bir kez daha uzatılmasın isteği

18.05.2017İstanbul
Balbay: İnternet yasakları bulutları kurşunlamaya benzer

Balbay: İnternet yasakları bulutları kurşunlamaya benzer

Balbay: İnternet yasakları bulutları kurşunlamaya benzer

30.04.2017İzmir
AKPM’den sert Türkiye raporu

AKPM’den sert Türkiye raporu

TÜRKİYE’nin en geniş delegasyonlardan biriyle temsil edildiği Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi’nde (AKPM) yarın ele alınacak “Türkiye’deki demokratik kurumların işleyişi” başlıklı raporun, ‘endişe ve eleştiri’ dozu oldukça yüksek.

20.06.2016Dünya
BitTorrent kullanıcılarına VPN açığı şoku

BitTorrent kullanıcılarına VPN açığı şoku

Yeni keşfedilen bir güvenlik açığı, VPN kullanıcılarının gerçek IP adreslerinin bulunmasına neden olabiliyor.

30.11.2015Teknoloji
Demirtaş ve Yüksekdağ HDP seçim bildirgesini açıkladı

Demirtaş ve Yüksekdağ HDP seçim bildirgesini açıkladı

HDP eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ 1 Kasım seçimleri için hazırlanan parti bildirgesini açıkladı.

2.10.2015Gündem
İşte CHPnin vaatleri

İşte CHP'nin vaatleri

CHP, 1 Kasım seçimleri için hazırladığı seçim bildirgesini bugün Ankara'da ATO Congresium'da açıkladı. Toplantı CHP'nin seçim şarkılarıyla başladı. Ancak evinden çıkmadan, televizyondaki canlı yayında organizasyon komitesinin toplantıda seçim şarkılarını salona dinlettiğini gören CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, müdahale etti, müzik yayını kesildi. CHP lideri, PKK saldırıları nedeniyle şehitler olduğunu, toplantıda müzik kullanılmamasını istedi.

30.09.2015Gündem
Kemal Kılıçdaroğlunun Hatay mitingi

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Hatay mitingi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimde sandıklara sahip çıkacaklarını belirterek, "Her türlü önlemi aldık. O kadar önlem aldık ki, Genel Merkezimizdeki 'Şero'yu bile tembihledim. 'Aman, sakın trafoya girme, bütün kedilere haber gönder, hiçbir kedi trafoya girmesin' diye” dedi.

4.06.2015Gündem
Partilerin teknolojiye yönelik vaatlerini bir araya getirdik

Partilerin teknolojiye yönelik vaatlerini bir araya getirdik

7 Haziran genel seçimlerine geri sayım başladı. Ekonomiden, eğitime kadar birçok farklı alan partilerin ana gündem maddesinde. Ancak bu seçimlerde siyasi partilerin seçim beyannamelerinde yer alan en dikkat çeken konuların başında teknoloji geliyor.

4.06.2015Teknoloji
Faruk Eczacıbaşı öğrencilerle buluştu

Faruk Eczacıbaşı öğrencilerle buluştu

Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı, ‘Kariyer Söyleşileri’nde kolej öğrencileriyle biraraya geldi. Eczacıbaşı, öğrencilere “Kendiniz olun” tavsiyesinde bulundu.

25.04.2015Eğitim
CHPnin seçim bildirgesi

CHP'nin seçim bildirgesi

İşte CHP'nin 2015 Seçim Bildirgesi.

19.04.2015Gündem
İnternet yasakları VPN servislerinin yüzünü güldürdü

İnternet yasakları VPN servislerinin yüzünü güldürdü

Dün öğlen saatlerinde bazı sosyal medya sitelerinin savcı görüntülerini yayınlaması dolayısıyla erişime kapatılmasıyla birlikte VPN şirketleri de bunu fırsata çevirdi. İçlerinden biri ücretli olan servisini üç gün boyunca Türk kullanıcılar için bedava bile yaptı!

7.04.2015Teknoloji
Twitter, YouTube ve Facebooka erişim engeli

Twitter, YouTube ve Facebook'a erişim engeli

Cumhuriyet Savcısı Kiraz’ın rehin alınma görüntülerinin yer aldığı Twitter, YouTube ve Facebook’a erişim dün mahkeme kararıyla engellendi. Sanal Özel Ağ (VPN) ile bağlananlar bu engellemeden etkilenmedi. İçeriği kaldırınca Facebook 4 saat sonra açıldı. YouTube ve Twitter’a 8 saat sonra erişim sağlandı. Gece Google’a da uyarı gitti.

6.04.2015Ekonomi
Sürpriz torba

Sürpriz torba

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun “Bundan sonra torba düzenleme yapmayın” uyarısına rağmen Meclis'e ikinci bir torba yasa gelecek.

28.02.2015Ekonomi
Sürpriz torba

Sürpriz torba

ÇALIŞMALARINA en geç 7 Nisan’da seçim molası verecek olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM), acil düzenlemelerin yetişmeme olasılığına karşı yine ‘torba’ düzenleme gündeme geldi.

28.02.2015Ekonomi
Türkiyenin yüzde 46sı internetten habersiz

Türkiye'nin yüzde 46'sı internetten habersiz

DÜNYA genelinde 3 milyar kullanıcı sayısına ulaşan internetin, tüm yönleriyle tartışılacağı 19. Türkiye'de İnternet Konferansı, İnternet Teknolojileri Derneği (İNETD) ve Yaşar Üniversitesi işbirliği ile İzmir'de başladı. Konferansın açılışında konuşan İNETD Başkanı Doç. Dr. Mustafa Akgül, Türkiye'de yaşayanların yüzde 46'sının internetten habersiz olduğunu söyledi.

28.11.2014Ege
Türkiye’nin yüzde 46’sı internetten bihaber

Türkiye’nin yüzde 46’sı internetten bihaber

Dünya genelinde 3 milyar kullanıcı sayısına ulaşan internetin bütün yönleriyle tartışılacağı 19. Türkiye’de İnternet Konferansı, İnternet Teknolojileri Derneği (İNETD) ve Yaşar Üniversitesi işbirliğiyle İzmir’de başladı.

28.11.2014Avrupa
FEMEN üyelerine 3 yıl hapis istendi

FEMEN üyelerine 3 yıl hapis istendi

İstanbul Üsküdar'daki Burhaniye İlköğretim Okulu'nda 30 Mart tarihindeki yerel seçimlerde soyunarak eylem yapan FEMEN üyesi 2 kadına “Alenen Hayasızca Hareketlerde Bulunma" ve “298 Sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkındaki Kanuna Muhalefet Etmek" suçlarını işledikleri gerekçesiyle 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

5.06.2014Gündem
CHP iki yasa için AYM’de

CHP iki yasa için AYM’de

CHP, aralarında internet düzenlemesinin de bulunduğu bazı yasa maddelerinin iptali ve yürürlüğünün durdurulması talebiyle Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) başvurdu.

17.04.2014Gündem
CHPden Anayasa Mahkemesine başvuru

CHP'den Anayasa Mahkemesi'ne başvuru

CHP, aralarında internet düzenlemesinin de bulunduğu bazı yasa maddelerinin iptali ve yürürlüğünün durdurulması talebiyle Anayasa Mahkemesine başvurdu.

17.04.2014Gündem
YouTube yasağında flaş gelişme

YouTube yasağında flaş gelişme

Dün akşam saatlerinde Twitter'ın tekrar erişime açılmasının ardından bu kez Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi YouTube yasağının kaldırılması yönünde karar verdi. Yasağı kaldırtan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Fevzioğlu; "Bu kararın 30 günü yok, TİB derhal YouTube'u açsın" dedi.

4.04.2014Teknoloji
CHPli İnce: Gerekirse dumanlar haberleşiriz

CHP'li İnce: Gerekirse dumanlar haberleşiriz

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Twitter’e erişim yasağını eleştirirken, "Sen isteğin kadar interneti yasakla; mektup yazar birbirimize hırsızlıkları yine anlatırız. Mektupları postada engellersen, dumanla haberleşir kızılderililer gibi yine anlaşırız. Onu da engellersen posta güvercini buluruz, hırsızlıkları yolsuzlukları posta güverciniyle göndeririz. Onu da engellersen yürüyerek gider tek tek mahallelerde bağırırız" dedi.

23.03.2014Gündem
Temelsiz korkuların göstergesi...

Temelsiz korkuların göstergesi...

TÜSİAD, Twitter’ın kapanması ile tekrar gündeme gelen internet yasakları hakkında bir açıklama yaptı. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:

21.03.2014Ekonomi
Savcı Özden ilginç tweet

Savcı Öz'den ilginç tweet

17 Aralık operasyonundan sonra Bolu'ya düz savcı olarak atanan eski Ergenekon savcısı Zekeriya Öz de Twitter yasağını Twitter'dan eleştirdi.

21.03.2014Gündem
İnternet medyasına yargısız infaz

İnternet medyasına yargısız infaz

HÜKÜMET, dijital alanın el atmadık yanını bırakmamaya kararlı.

16.03.2014OkurTemsilcisi
Ümit Boyner, 17 Aralık sürecinin güveni sarstığını söyledi

Ümit Boyner, 17 Aralık sürecinin güveni sarstığını söyledi

TÜSİAD eski başkanı Ümit Boyner 17 Aralık’la başlayan süreç için, “Halının altına süpürülen, üstü örtülen sorunlar ortalığa saçıldı. Bu süreçte herkes haksız. Ciddi güven kaybı var. Güven yeniden tesis edilmeli ancak bastırarak değil şeffaflaşarak ve hukuk içinde olmalı” yorumunu yapıyor.

10.03.2014Ekonomi
Demokrasi kültürünü öğrenemedik

Demokrasi kültürünü öğrenemedik

Dün kaldığımız yerden devam ediyoruz Elif Şafak’la sohbetimize. Bugün daha çok ülke gündemiyle ilgili sorularımı yanıtladı Şafak. Bakın neler anlattı...

9.03.2014Kelebek
Otoriter rejimin ilanı

Otoriter rejimin ilanı

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın önceki günkü açıklamalarını, “30 Mart sonrası için otoriter rejimin resmen ilanıdır” sözleriyle değerlendirdi.

7.03.2014Gündem
Facebook kapanırsa milyon dolarlar uçar

Facebook kapanırsa milyon dolarlar uçar!

Türkiye’nin son günlerde en çok konuştuğu konuların başında internet yasakları geliyor. Başbakan Erdoğan’ın dün bir televizyon programında Facebook ve Youtube’un kapatılmasının da masada olduğunu söylemesinin ise ekonomik olarak ciddi bir karşılığı var.

7.03.2014Ekonomi
Türk akademisyenin makalesi Türklere yasak

Türk akademisyenin makalesi Türklere yasak!

Türk akademisyen Dr. Emre Erdoğan'ın makalesini yayınlamak isteyen ABD'li düşünce kuruluşu internet yasaklarına takıldı. Hollings Center Erdoğan'ın makalesini Scribd.com'a yükledi. Fakat Scribd.com'un Türkiye'de yasaklı olması ironik bir durum ortaya çıkardı.

2.03.2014Ekonomi
Online teslimiz

Online teslimiz

MİT yasasındaki değişiklik ekonomiyi ‘büyük birader’ gözetimine sokacak.

20.02.2014 Ekonomi
I kiss you Mahir’den haber var

I kiss you Mahir’den haber var

90’larda “I kiss you” sloganıyla sınırları aşan Mahir Çağrı, ne yapıyordu acaba? İzmir’de buluştuğumuz ilk yerli internet fenomenimiz Mahir’in yeni bir site hazırlığında olduğunu ve yakın zamanda evlendiğini öğrendik. İnternet yasaklarını sorduğumuz Mahir’in kırmızı çizgisi ise mahremiyet; aşılırsa yasak olmalı.

15.02.2014Gündem
İnternet yasasına yurtdışından tepkiler gecikmedi

İnternet yasasına yurtdışından tepkiler gecikmedi

TBMM'den geçen internet düzenlemesine Avrupa'nın ardından ABD ve AGİT'ten de tepkiler geldi. Dış basın ise yasanın, yolsuzluk skandalının ardından gelen bir hamle olduğuna vurgu yaptı.

7.02.2014Dünya
Kılıçdaroğlu: Reza Zarrab haber gönderdi

Kılıçdaroğlu: Reza Zarrab haber gönderdi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu sabah erken saatlerde yerel TV'lerin ortak yayınında Reza Zarrab'ın haber gönderdiğini açıkladı. İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları:

6.02.2014Gündem
Kılıçdaroğlu: Reza Zarrab haber gönderdi

Kılıçdaroğlu: Reza Zarrab haber gönderdi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu sabah erken saatlerde yerel TV'lerin ortak yayınında Reza Zarrab'ın haber gönderdiğini açıkladı. İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları:

6.02.2014Gündem
Cumhurbaşkanı Gül, CHPli Aksünger ile görüştü

Cumhurbaşkanı Gül, CHP'li Aksünger ile görüştü

CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmesinde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Gül'ün de dinlendiğine ilişkin sözleri konusunda yorum yapmadığını belirterek, "Sonuç itibarıyla devlet hiyerarşisi içerisinde belirli şeylerin mutlaka aktarıldığını ben hissettim. Aramızda bu konuşma geçtiğinden söylemiyorum ama ben hissettim. 'Ben dinleniyorum' demedi tabii bana. Araştırılması gerektiğini ifade etti, bunlarla ilgili olarak" dedi.

3.02.2014Gündem
CHPden dinleme harekatı

CHP'den dinleme harekatı

CHP, dinlemeler, internet yasakları ve yargı bağımsızlığı gibi konularda harekete geçti.

3.02.2014Gündem
İnternet yasakları meclis görüşmeleri gergin başladı

İnternet yasakları meclis görüşmeleri gergin başladı

İnternet yasaklarının yer aldığı torba kanunun Plan ve Bütçe Komisyonu görüşmeleri gergin başladı. Komisyonun başlangıcında Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'na yeni personel alımı ile ilgili önergelerin görüşülmesi gündeme geldi.

14.01.2014Teknoloji
Komisyon’da Eminağaoğlu önlemi

Komisyon’da Eminağaoğlu önlemi

HSYK yapısının değiştirilmesine ilişkin TBMM Adalet Komisyonunda yapılan görüşmelerde günlerdir devam eden gerginlikler nedeniyle bugünkü toplantı öncesi özel önlem alındı.

13.01.2014Gündem

Yazar Sonuçları

Baha’ya birinciliği verilmeli

 “Yetenek Sizsiniz Türkiye”nin 2013 birincisi Atalay Demirci’nin bir FETÖ balonu olduğu ortaya çıktı.

3.05.2017

İnternet yasakları

Bu devirde “internet sitesi yasaklamak” 6 şeritli bir otoyolun bir şeridine bariyer koymaya benziyor. 5 şerit açık, o açık şeritlerden araçlar vızır vızır giderken işin teknik kısmı hakkında biraz daha az bilgi sahibi olanlar bariyerle trafiği tıkanmış şeritte hapis kalıyor.

8.04.2015

Demokrasi kültürünü öğrenemedik

Dün kaldığımız yerden devam ediyoruz Elif Şafak’la sohbetimize. Bugün daha çok ülke gündemiyle ilgili sorularımı yanıtladı Şafak. Bakın neler anlattı...

10.03.2014

Sıla’nın vaziyetleri

Evet, kabul ediyorum çok şanslıyım...

28.02.2014

Savaş Ay’ın ikinci kızı da ortaya çıktı

Savaş Ay’ın 13 yıl önce yazıp geçtiğimiz günlerde açılan vasiyetinde 16 yaşındaki öz kızını neden mirastan mahrum bıraktığını dün yazmıştım...

10.02.2014

Bırakınız dikizlesinler mi?

NEYİ kaçırıyorum; başkalarının yatak sahnelerini dikizlemek hak mı oldu, haber alma özgürlüğünün bir parçası mı bu da?

7.02.2014

Hırsız vaaaarrr!

CENNET vatanımızın herhangi bir köşesinde bu başlıktaki gibi bağırırsanız, insanların ilgisini çekersiniz.

6.02.2014

Burası Türkiye, yok öyle!

DEVLET Başkanı’nın eniştesi “çalmış”.

23.01.2014

Eczacıbaşı: İnternet yasağı uluslararası güveni sarsar

SON dönemlerdeki gelişmeleri değerlendiren Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı, “İnternet yasaklarına uluslar arası güven sarsılır. Yatırımcı veri akışının aşırı denetleneceği ortama gelmez. Bilişim kullanmayan ekonomi büyümez” dedi.

16.01.2014

İlerleme Raporu (3): Basın üzerinde baskılar sürüyor

“Temel haklar alanında belirgin şekilde karışık bir fotoğraf var” diyor AB’nin Türkiye hakkındaki 2013 İlerleme Raporu.

24.10.2013

Batı dünyasında Türk basınına bakış

Avrupa Parlamentosu’nun geçen çarşamba günü Strasbourg’da düzenlediği Türkiye özel oturumunda söz alan Avrupa Birliği’nin Dışişleri ve Savunma Bakanı konumundaki Yüksek Temsilcisi Catherine Ashton, Taksim olaylarını değerlendirirken kendisini “şaşırtan” bir durumdan söz etti.

14.06.2013