MENÜ

Internet Of Things

Internet Of Things ile ilgili tüm haberleri, son dakika Internet Of Things haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Internet Of Things haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 157 Internet Of Things haberi bulunmuştur.

Internet Of Things Haberleri

2020’de ve önümüzdeki 10 yılda hayatımıza girecek 13 yenilik

2020’de ve önümüzdeki 10 yılda hayatımıza girecek 13 yenilik

Karşılamakta olduğumuz 10 yıl, dünyamız için büyük bir değişim dalgası getiriyor. Bir yanda gezegen giderek ısınıyor, yaşam şartları zorlaşıyor ve toplumsal kargaşalar artıyor. Diğer yanda bilim, tıp ve teknoloji hızla ilerliyor. 2020 yılı ve sonrası düzenin ve sosyal yapının dönüşümünü köklü biçimde etkileyecek bir dizi bilimsel ve teknolojik gelişmeye sahne olacak. İşte bu yeni teknolojilerden bir seçki...

Bulut platformlarını kullanacak belli başlı IoT kategorileri

Bulut platformlarını kullanacak belli başlı IoT kategorileri

İnternette ve dijital yollarla bilgi ve veri alışverişinin hala önemli bir bölümü kişi ve kuruluşlar arasında gerçekleşiyor bugün. Mesajlaşma, e-posta, dosya paylaşımı, bankacılık işlemleri, günlük dijital işlem hacmimizin neredeyse tamamını oluşturuyor. Ancak teknoloji sektörü dışındaki profesyonellerin bile sıkça karşılaştığı Nesnelerin İnterneti (Internet of Things - IoT) teknolojileri veri trafiğinin kompozisyonunu, veriyi oluşturan, gönderen, alan ve işleyen tarafların profilini hızla değiştiriyor. Ve bu trafiğin büyük kısmı da bulutta gerçekleşiyor.

26.12.2019Teknoloji
Sanayide dijital dönüşüm, iş modellerini ve insan kaynaklarını değiştirecek

Sanayide dijital dönüşüm, iş modellerini ve insan kaynaklarını değiştirecek

Mitsubishi Electric, sanayiciler ve öğrencilerle buluştuğu organizasyonlarda sektöre ışık tutmaya çalışıyor. Şirketten yapılan açıklamaya göre, Mitsubishi Electric, sanayicileri yeni endüstri evresi hakkında bilgilendirmek, Türkiye’de dijital fabrika konseptini yaygınlaştırmak ve Sanayi 4.0, dijital fabrikalar, robotlar konusunda öğrencileri bilinçlendirmek için pek çok organizasyona katılım sağlıyor.

25.12.2019Teknoloji
I-TECH Teknoloji ve Kongre Fuarı Ankarada başlıyor

I-TECH Teknoloji ve Kongre Fuarı Ankara'da başlıyor

Ankara'nın ilk teknoloji fuarı I-TECH Teknoloji Kongre ve Fuarı 14-15-16 Haziran tarihlerinde Ankara Üniversitesi'nde gerçekleşiyor.

11.06.2019Teknoloji
Genç siber güvenlik uzman adaylarını arıyor

Genç siber güvenlik uzman adaylarını arıyor

Biznet Bilişim, hem siber güvenliğin tüm ulusal endüstri için hayati öneme sahip “EKS (Endüstriyel Kontrol Sistemleri)” alanını sahiplenmek hem de IoT (Nesnelerin İnterneti) alanındaki nitelikli eleman yetiştirilmesine destek olmak için “EKS & IoT Siber Güvenlik Kampı 2019”u düzenliyor.

27.05.2019Teknoloji
eSporda son teknoloji masaya yatırılıyor

eSpor'da son teknoloji masaya yatırılıyor

Microsoft’un sponsorluğunda, Ankara'nın ilk teknoloji fuarı I-TECH Teknoloji Kongre ve Fuarı, 14-15-16 Haziran tarihlerinde Ankara Üniversitesi’nde gerçekleşecek.

17.05.2019Teknoloji
BMW ile Microsoft, akıllı fabrikalar için birlikte çalışacak

BMW ile Microsoft, akıllı fabrikalar için birlikte çalışacak

BMW Group, Microsoft ile akıllı fabrikaları yaygınlaştırmak, onları bulut sistemleri üzerinden tedarikçilere açmak için iş birliği yapma kararı aldı.

3.04.2019Teknoloji
2 dev şirket birlikte çalışacak

2 dev şirket birlikte çalışacak

BMW Group, Microsoft'un Azure platformuna dayanan Açık Üretim Platformu'na diğer üreticilerin ve tedarikçilerin katılmasını amaçlıyor.

2.04.2019Ekonomi
Perdeler kızılötesi teknolojisiyle açılıp kapanacak

Perdeler kızılötesi teknolojisiyle açılıp kapanacak

ETÜ öğrencilerinin tasarladıkları "bluetooth" veya "kızılötesi" teknolojisi ile kontrol edilebilen "Akıllı Perde Sistemi" projesi, TÜBİTAK tarafından ödüllendirildi.

28.03.2019Teknoloji
IoT’nin potansiyelini niyet odaklı networking ile açığa çıkarıyor

IoT’nin potansiyelini niyet odaklı networking ile açığa çıkarıyor

Cisco yeni IoT networking ürünleri, developer araçları, onaylanmış tasarım rehberleri ve iş ortağı uzmanlıkları ile IoT ortamları için eşi görülmemiş ölçek, esneklik ve güvenlik sunuyor.

22.02.2019Teknoloji
Appledan satın alma iddiası

Apple'dan satın alma iddiası

ABD merkezli Axios, ABD'li teknoloji devi Apple'ın ses uygulamaları tasarımı yapan San Fransisco merkezli PullString startupını satın alacağını öne sürdü.

18.02.2019Ekonomi
Türkçesi nesnelerin interneti olan kısaltma nedir

Türkçesi nesnelerin interneti olan kısaltma nedir?

İnternet sayesinde evimizdeki elektronik eşyaların çoğuyla uzaktan etkileşime geçebiliyor. İngilizcesi ‘Internet of Things’, Türkçesi ise ‘Nesnelerin İnterneti’ olan bu kavram, aklınıza gelebilecek her nesnenin internete erişip diğer cihazlarla iletişim halinde olmasını sağlıyor. Peki, Türkçesi nesnelerin interneti olan kısaltma nedir?

17.12.2018Gündem
Bilişim sistemleri 5 yılda yeni bir dönüşümden geçecek

'Bilişim sistemleri 5 yılda yeni bir dönüşümden geçecek'

Schneider Electric Türkiye ve Orta Asya Bölgesi IT İş Birimi Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Demirkol, yaptığı açıklamada, veri merkezlerinin kurumlar için stratejik bir varlık ve iş sürekliliğinin sağlanması açısından büyük bir önem taşıdığını ifade etti.

28.11.2018Teknoloji

Endüstri 4.0'a karşı Toplum 5.0'i gelecekte neler bekliyor?

İngiltere'de insansız hava araçları bir yıl boyunca bir hektarlık bir tarlaya buğday ekti, sürdü, ilaçladı ve geçtiğimiz günlerde de hasadını yaptı. Tüm bunları yaparken hiçbir yardım almadılar.

20.10.2018Teknoloji
IoT cihazlarına yönelik saldırılar üç kat arttı

IoT cihazlarına yönelik saldırılar üç kat arttı

Kaspersky Lab IoT raporuna göre, 2018’in ilk yarısında IoT cihazları 120.000’den fazla zararlı yazılım sürümüyle saldırıya uğradı. Bu sayı, 2017’nin tamamında görülen IoT zararlı yazılımlarının üç katından daha fazla. Kaspersky Lab, akıllı cihazları hedef alan zararlı yazılım ailelerinde görülen bu büyük artışın tehlikeli bir eğilimin devamı olduğu konusunda uyarıyor. 2017’de de akıllı cihazları hedef alan zararlı yazılım sürümlerinin sayısı 2016’ya kıyasla 10 kat artmıştı.

19.09.2018Teknoloji
Nesnelerin interneti  hangi sektörü nasıl değiştirecek

Nesnelerin interneti hangi sektörü nasıl değiştirecek?

Önümüzdeki 2 yılda 2 kat artması beklenen nesnelerin interneti uygulamalarıyla 20,4 milyar adet bağlantılı cihaz olacak. Taşıtların kullanım verilerinden perakendeye, akıllı binalardan inşaat ekipmanlarına kadar neredeyse her sektörde devrim yaşanacak.

7.09.2018Teknoloji
HUAWEI ve Audiden stratejik iş birliği anlaşması

HUAWEI ve Audi'den stratejik iş birliği anlaşması

HUAWEI 10 Temmuz 2018 tarihinde, Alman otomotiv üreticisi Audi ile stratejik iş birliği için bir mutabakat anlaşması imzaladı. Anlaşma, iki ülkedeki şirketler arasında Çin Halk Cumhuriyeti Başbakanı Li Keqiang ve Almanya Başbakanı Angela Merkel tarafından başlatılan geniş tabanlı iş ortaklığının bir parçasını oluşturuyor.

13.07.2018Teknoloji
2.7 milyon ev akıllanacak

2.7 milyon ev akıllanacak

‘Akıllı ev’ kavramı artık herkes tarafından biliniyor, ancak henüz Türkiye’de tam olarak yaşayanların hayatına girmiş değil. Şu anda Türkiye’deki 400 bin akıllı ev için yıllık 200 milyon dolar harcandığını belirten Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Mert Gürsoy, “Bu bilinci arttırmak için deneyim mağazası açmaya başlıyoruz. 2022’de akıllı ev sayısı 800 milyon dolar yatırımla 2.7 milyona çıkacak” dedi.

24.06.2018Ekonomi
Endüstri 4.0 nedir ve ne anlama gelmektedir

Endüstri 4.0 nedir ve ne anlama gelmektedir?

Endüstri 4.0, son dönemde sıkça kullanılan tabirler arasında yer alıyor. Sanayi devriminin dördüncü jenerasyonu olarak nitelendirilen Endüstri 4.0, ilk kez Almanya'da bir fuar esnasında telaffuz edilmiştir. Peki, Endüstri 4.0 nedir ve ne anlama gelmektedir? İşte, yeni nesil sanayiciliğin bir tanımı olarak nitelendirilen bu tabirin ortaya çıkışı ve anlamı hakkında bazı detaylar

16.04.2018Teknoloji
Philips genişbant veri aktarımı teknolojisi ‘LiFi’ı tanıttı

Philips genişbant veri aktarımı teknolojisi ‘LiFi’ı tanıttı

Philips Aydınlatma, yüksek kaliteli LED aydınlatmasının yaydığı ışık dalgaları üzerinden genişbant İnternet bağlantısı temin edebilen Light Fidelity’i (LiFi) teknolojisini piyasaya sundu. Nesnelerin İnternetine (Internet of Things) konseptini temeline alan Philips Aydınlatma, mevcut ofis aydınlatma portföyünden LiFi ile çalışan armatürlerini sunan ilk küresel aydınlatma şirketi.

28.03.2018Teknoloji
Ericssonun 2018 Tüketici Trendleri Raporu yayınlandı

Ericsson'un 2018 Tüketici Trendleri Raporu yayınlandı

Ericsson'un 2018 Tüketici Trendleri Raporu'na göre, tüketiciler, evlerine vardıklarında tek bir el hareketiyle lambaları yakmayı, hoparlörden sevdikleri müziklerin çalmaya başlamasını, yine tek bir göz hareketiyle müziği değiştirebilmeyi hayal ediyor.

23.01.2018Teknoloji
Gençpa iFocus Teknolojiyi hayata geçirdi

Gençpa iFocus Teknoloji'yi hayata geçirdi

Gençpa Teknoloji Grubu, yeni bir atılım daha gerçekleştirerek iFocus Teknoloji’yi hayata geçirdi. İçinde zeka barındıran teknolojilere odaklanan, öncelikle IoT (Internet of Things-Nesnelerin İnterneti) ve hemen ardından IoE (Internet of Everything-Her şeyin İnterneti) alanında ürün-çözüm ve danışmanlık hizmeti verecek olan iFocus Teknoloji, şirketlerin çözüm ortağı olacak.

22.01.2018Teknoloji
Samsung yemeklerinizin kalorisini Bixby ile ölçecek

Samsung yemeklerinizin kalorisini Bixby ile ölçecek!

CES 2018 tüm hızıyla sürüyor, yeni tanıtımlar gelmeye devam ediyor. Bunlardan biri de Samsung'un dijital asistanı Bixby'ye ait. Güney Koreli teknoloji devi, Tüketici Elektroniği Fuarı'nda, dijital asistanı Bixby ile yemeklerdeki kalori miktarını ölçebileceğimizi açıkçadı. Peki, Bixby bunu nasıl yapacak?

15.01.2018Teknoloji
Nesnelerin İnterneti ve ezber bozan yeni yetenekleri

Nesnelerin İnterneti ve ezber bozan yeni yetenekleri

IDC Türkiye’nin düzenlediği “Nesnelerin İnterneti, Büyük Veri ve Analitik Konferansı” için bir araya gelen ülkenin önde gelen kurumlarının üst düzey BT Yöneticileri ve Veri Bilimcileri, en son trend ve teknolojileri tartıştı. 14 Aralık Perşembe günü Wyndham Grand Levent’te “Dijital İkiz’in ABC’si” teması altında gerçekleşen konferansta, 200’den fazla katılımcı, veriyi, insanları ve süreçleri yönetmede entegre yaklaşımlarla bu alandaki güncel teknolojiler tartıştı.

20.12.2017Teknoloji
Honeywell Türkiyede 25inci yılını kutladı

Honeywell Türkiye'de 25'inci yılını kutladı

Honeywell, büyüme kaydettiği ülkelerden biri olan Türkiye’deki 25’inci yılını tamamladı.

12.12.2017Teknoloji
IOTA nedir

IOTA nedir?

Kripto para birimlerindeki piyasa genişliyor ve Bitcoin'e alternatif ürünler çoğalmaya devam ediyor. Bitcoin fiyatlarının bir anda yükselmesi ve dalgalı kur yatırımcıların dikkatini çekerken, bitcoin alternatifi ürünlerde dikkatle takip ediliyor. Bunların arasında en çok ilgi görmeye başlayan yeni kripto para birimi ise İOTA. Peki İOTA nedir, Bitcoin'den bir farkı var mı?

7.12.2017Teknoloji
Dell Technologies sadece 3 yılda 1 milyar doları Nesnelerin İnternetine yatıracak

Dell Technologies sadece 3 yılda 1 milyar doları Nesnelerin İnterneti'ne yatıracak!

Dünyanın önde gelen teknoloji devlerinden Dell, Michael Dell önderliğinde dev bir etkinliğe imza attı. Etkinlikte son yıllarda sıkça duymaya başladığımız ve geleceğe yön verecek olan iOT yani Nesnelerin İnterneti ön plana çıktı. Nesnelerin İnterneti kavramının öneminin fazlasıyla farkında olan Dell, radikal bir karar alarak sadece 3 yıllık bir süre zarfında iOT Ar-Ge çalışmalarına 1 milyar dolar yatırım yapacağını duyurdu. Peki bu ne anlama geliyor? Dell'in iOT planı ne? Bizi neler bekliyor?

18.10.2017Teknoloji
Okusanız ne olur

Okusanız ne olur?

65. sayımızın Güncel sayfasında okumak üzerine konuşalım istedik.

9.10.2017Kampüs
Gençlerden elektrik alacak

Gençlerden 'elektrik' alacak

Türkiye’nin ‘Akıllı Şebekeler Yol Haritası’ önümüzdeki yıl içinde bitecek. Böylece tıpkı cep telefonları ve diğer pek çok alanda olduğu gibi elektrik şebekeleri de giderek daha akıllı hale gelecek. Sektör temsilcilerine göre elektrik şebekesi genç kuşağın isteklerine göre şekillenecek…

4.10.2017Ekonomi
Üniversitelere ‘Çekirdek Program’

Üniversitelere ‘Çekirdek Program’

Modern üniversitenin en önemli işlevi; nitelikli bilimsel araştırmalar yapmak, eğitim-öğretim sürecini etkili bir biçimde yürütmek ve tüm bu çalışmaları toplumla bütünleştirebilmektir. Bunlardan eğitim ve öğretim sürecinin en önemli amaçlarından biri, mezunların hedeflenen bilgi ve becerilere sahip olmaları ve bunları yaşam boyu geliştirerek sürdürebilmeleridir. Yaşanan değişimler nedeniyle, artan ve çeşitlenen sorumluluklar yükseköğretim sistemini, nitelikli eğitim sunma yöntemlerini bulmaya zorluyor. Özellikle Türk üniversitelerinin…

2.10.2017Eğitim
Turkcell 5G’nin kapısını araladı

Turkcell 5G’nin kapısını araladı

Turkcell, 5G teknolojisini sistem üzerinde çalışacak yeni nesil teknolojileri hayata geçireceğini duyurdu. Şirket, dünyada sayılı operatörün sunabildiği NB IOT(Dar Bant-Nesnelerin İnterneti) dönemi, Türkiye’de ilk kez kendileri tarafından ticari olarak kullanıma başlayacağını açıkladı.

22.08.2017Teknoloji
‘Trendleri yakından  takip ediyoruz’

‘Trendleri yakından takip ediyoruz’

DENİZBANK olarak 2012 yılında bankacılık sektöründe bir ilke imza attıklarını, kurdukları ‘Dijital Kuşak Bankacılığı’ bölümü ile banka olarak yıldan yıla ses getiren ve rakiplerini geride bırakarak başarılara imza attıklarını söyleyen DenizBank Dijital Kuşak Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Murat Çelik, “Bankacılık ve teknoloji alanındaki sektörel gelişmeleri ve yeni trendleri yakından takip ederek çağa hızlı bir şekilde adapte oluyoruz.

9.08.2017Ekonomi
Nesnelerin İnterneti

Nesnelerin İnterneti

Nesnelerin İnterneti (Internet of Things / iOT) kavramını son aylarda sıkça duymaya başladık. Nesnelerin İnterneti, kabaca etrafımızda pek çok nesnenin internete bağlandığı bir dünyayı tanımlıyor. Teknoloji önce devada telefonları minimize ederek cep telefonunu hayatımıza kazandırdı; daha sonra akıllı gözlükler, akıllı termostatlar ve akıllanan pek çok şeyle karşılaştık. İnternete bağlanan ve birbirleriyle haberleşen tüm bu bileşenler Nesnelerin İnterneti'i oluşturuyor.

IBM tırnak boyutunda çipe 30 milyon transistör koydu

IBM tırnak boyutunda çipe 30 milyon transistör koydu!

30 milyar transistör, tırnak boyutunda bir çipe sığar mı? Teknoloji devi, imkansız gibi görüneni işte böyle gerçeğe dönüştürdü!

9.06.2017Teknoloji
NB-IoT teknolojisini 4.5G şebekesi üzerinde çalıştırdı

NB-IoT teknolojisini 4.5G şebekesi üzerinde çalıştırdı

Turkcell, yeni nesil teknolojileri denemeye devam ediyor. Son olarak hava kirliliği, gaz, sıcaklık ve nem oranlarını gösteren akıllı şehir bileşenleri, NB-IoT (Dar Bant - Nesnelerin İnterneti) denilen yepyeni bir teknoloji ile 4.5G şebekesi üzerinde çalıştırıldı.

23.01.2017Ekonomi
2017de dünyayı değiştirecek 10 teknoloji trendi

2017'de dünyayı değiştirecek 10 teknoloji trendi

Mobil cihazlar, uygulamalar, sosyal medya ve bağlantı teknolojilerinin birbirine bağlı biçimde yükselişi geçtiğimiz yıl hız kesmedi ve görünen o ki 2017’ye de en önemli yenilikleri bu alanlarda göreceğiz. Bunlara ek olarak sürücüsüz otomobiller, drone’lar, asistan robotlar, yapay zeka, nesnelerin interneti, artırılmış gerçeklik ile sanal gerçeklik 2017’de dünyayı değiştirmeye devam edecek.

13.01.2017Teknoloji
Aracınız sizden fidye isteyebilir

Aracınız sizden fidye isteyebilir!

Önümüzdeki üç yıl içinde 50 milyar cihazın internete ve birbirine bağlantılı hale gelmesi bekleniyor. Global antivirüs yazılım kuruluşu ESET, bu gelişmeler ışığında, 2017’de bizi bekleyen dijital suç eğilimlerine ilişkin raporunu yayınladı. Rapor yeni bir suç döneminin başlamasına dikkat çekiyor. Siber Suç 4.0 olarak tanımlanabilecek bu yeni dönemde internet bağlantılı akıllı cihazlar, siber suç nesnesi olmaya başlayacak. Otomobil, buzdolabı, televizyon gibi akıllanan cihazlar, siber suçlular tarafından fidye istemek amacıyla kullanılacak.

10.01.2017Teknoloji
İHRACAT laboratuvarı

İHRACAT laboratuvarı

Mühendislik ve teknoloji danışmanlığı şirketi Fransız AKKA Technologies, Türkiye’de yapacağı yeni yatırımlarla, 3D yazıcı teknolojileri başta olmak üzere bir prototip atölyesi ve ‘EmC Lab’ kurmayı planlıyor. Şirket, ‘EmC Lab’ ile ihracata başlayacak.

9.12.2016Ekonomi
Dijitalleşmeyen  banka elimine olur

Dijitalleşmeyen banka elimine olur

DENİZBANK Dijital Kuşak Bankacılığı Grubu Genel Müdür Yardımcısı Murat Çelik, bankacılık sektöründe yaşanan teknolojik gelişmeler sektör verimliliğini artırmasının yanı sıra müşteri memnuniyeti ve faydası açısından son derece önemli açılımlar ortaya koyduğunu dile getirerek “Türkiye’de bankalar dijitalleşme anlamında ciddi yatırımlar yapıyor, hatta bu konuda yeterli gayreti gösteremeyen bankalar elimine olma tehlikesiyle karşı karşıya” diye konuştu.

8.12.2016Ekonomi
CEO’lar Nesnelerin İnterneti Zirvesi’nde buluşacak

CEO’lar 'Nesnelerin İnterneti Zirvesi’nde buluşacak 

Türkiye'nin ilk ve en kapsamlı Nesnelerin İnterneti Zirvesi (İnternet of Things Summit) 15 Kasım Salı günü ikinci defa İstanbul'da gerçekleştirilecek. Cisco ve Intel’in ana sponsorluğunda yapılacak Zirve’de, nesnelerin internetinin iş dünyasına etkileri ele alınacak. Değişimi yöneten CEO'lar; bugünü, geleceği ve yeni projelerini tartışacak.

10.11.2016 Ekonomi
Evdeki buzdolabından  kameradan sızdılar

Evdeki buzdolabından kameradan sızdılar

Bilgisayar korsanları dün dünyayı etkisine alan öyle bir saldırı gerçekleştirdi ki bilimkurgu filmleri adeta gerçek oldu. Saldırı sonucu korsanlar evimizde internete bağlı ne cihaz varsa ona ulaştı. Ele geçirdikleri cihaz kimlikleriyle Twitter dahil binlerce platformu kitledi. Saldırganların kamera görüntülerine bile ulaşmasından korkuluyor.

22.10.2016Ekonomi
Şimdi olsa  satamazdık

Şimdi olsa satamazdık

2015’te Yemeksepeti’ni 589 milyon dolara DeliveryHero’ya satan ama CEO olarak kalan Nevzat Aydın, girişimciliğin zor günlerden geçtiğini söyledi. Aydın, “Şimdi satmaya kalksak büyük olasılıkla satamayacaktık” diye konuştu.

12.10.2016Ekonomi
Western Digital 10 milyon Helyum-Dolgulu HDD sevk ediyor

Western Digital 10 milyon Helyum-Dolgulu HDD sevk ediyor

Western Digital Corporation bugün, üç yıl önce tanıtımını yaptığından bu zaman dek, 10 milyondan fazla helyum dolgulu sabit disk sürücüsünün (HDD’ler) sevkini gerçekleştirdiğini açıkladı.

7.10.2016Teknoloji