MENÜ

Internet Düzenlemesi

Internet Düzenlemesi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Internet Düzenlemesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Internet Düzenlemesi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 640 Internet Düzenlemesi haberi bulunmuştur.

Internet Düzenlemesi Haberleri

Toplumun her kesiminden vatandaşlara Şubat ve Mart müjdesi

Toplumun her kesiminden vatandaşlara Şubat ve Mart müjdesi!

Seçim vaatlerinin yerine getirilmesi için kolları sıvayan hükümet, Şubat ve Mart aylarında yürürlüğe girecek olan düzenlemeler ile vatandaşlara pek çok yenilik sağlayacak. Peki, Şubat ve Mart aylarında yapılacak düzenlemeler hangileri? Ev alacak vatandaşlar için nasıl bir düzenleme yapılacak? Gençlere hangi haklar sağlanacak? İşte detaylar...

3.02.2016Gündem
AT&Tye müşerilerini yanlış yönlendirdiği gerekçesiyle rekor ceza

AT&T'ye müşerilerini yanlış yönlendirdiği gerekçesiyle rekor ceza

ABD Federal İletişim Komisyonu (FCC) müşterilerini yanlış yönlendirdiği gerekçesiyle dev telekomünikasyon şirketi AT&T aleyhine 100 milyon dolarlık ceza verdi.

18.06.2015Teknoloji
Muhalefet internet yasasına ateş püskürdü

Muhalefet internet yasasına ateş püskürdü

Torba yasa içinde TBMM'den geçirilerek Başbakan ve bakanlara, istedikleri internet sitesini kapatma yetkisi veren internet yasasına muhalefet çok sert tepki gösterdi. CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, CHP'nin daha önce Anayasa Mahkemesi'ne götürdüğü ve iptal edilen yasanın "arkadan dolanarak" yeniden çıkarıldığını vurgulayarak, "Bunu da Anayasa Mahkemesi'ne götüreceğiz" dedi. MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ise yasayı "Kes ulan, interneti kes yasası" olarak nitelendirdi. Vural, "Türkiye diktatörlüğe gidiyor. Türkiye tek adamcı, bürokratik oligarşi yapısına dönüşüyor" dedi.

27.03.2015Gündem
AYMnin iptal ettiği internet erişim maddesi yeniden TBMM Genel Kurulunda

AYM'nin iptal ettiği internet erişim maddesi yeniden TBMM Genel Kurulu'nda

Hükümet ,internet sitesi erişiminin engellenmesi konusunda yargıyı devre dışı bırakan düzenlemeden vazgeçmiyor.

17.03.2015Teknoloji
O çocuk kanuna aykırı tutuklanmıştır

''O çocuk kanuna aykırı tutuklanmıştır"

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla lise öğrencisinin tutuklanmasına ilişkin, "Size sadece bir hukukçu olarak değil aynı zamanda bir ceza hukuku profesörü olarak çok rahatlıkla şunu söyleyebilirim ki: o çocuğun tutuklanmasının şartları oluşmamıştır. O çocuk, kanuna aykırı tutuklanmıştır" dedi.

25.12.2014Gündem
İdris Baldan manifesto gibi açıklama

İdris Bal'dan manifesto gibi açıklama

Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında 'Demokrasi Bildirisi' okudu. Bal, bildiriyi bağımsız milletvekilleri, Kültür ve Turizm eski Bakanı Ertuğrul Günay ile Hakan Şükür, Hami Yıldırım, Haluk Özdalga ve Erdal Kalkan adına okudu.

28.02.2014Gündem
İnternet yasası için tanıtım atağı

İnternet yasası için tanıtım atağı

BÜYÜK ölçüde yürürlüğe giren internet yasasında yeni hedef tanıtım.

27.02.2014Ekonomi
İnternet düzenlemesi Meclisten geçti

İnternet düzenlemesi Meclis'ten geçti

İnternet düzenlemesinde TİB Başkanlığı'na yeni yetkiler verilmesini de içeren "Torba Kanun" teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. Teklifin görüşmeleri sırasında vekiller arasında 'ses kaydı' tartışması yaşandı.

26.02.2014Gündem
İnternet düzenlemesi  meclisten geçti

İnternet düzenlemesi meclisten geçti

İnternet düzenlemesinde TİB Başkanlığı'na yeni yetkiler verilmesini de içeren "Torba Kanun" teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.

26.02.2014Gündem
Bahçeli: Cumhurbaşkanı tuzağa düşürüldü

Bahçeli: Cumhurbaşkanı tuzağa düşürüldü

MHP Lideri Devlet Bahçeli, internet düzenlemesi ile ilgili yaptığı açıklamada "Cumhurbaşkanı'nın bu konudaki düşüncelerini sanki yerine getiriyorlarmış gibi bir tavır içine girilmiştir. Bu siyasi tarihimizde görülmeyen bir usuldür. Ya Cumhurbaşkanı tuzağa düşürülmüş ya da millet aldatılmıştır" dedi.

19.02.2014Gündem
Cumhurbaşkanı Gülden flaş açıklama

Cumhurbaşkanı Gül'den flaş açıklama

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, internet yasasını onayladı. Gül yasayla ilgili olarak Twitter'dan yaptığı açıklamada iki maddeyle ilgili kaygılarının yeni bir yasal düzenlemeyle giderileceğini belirterek bu durumdan memnuniyet duyduğunu söyledi.

18.02.2014Gündem
Bakandan internet düzenlemesi açıklaması

Bakan'dan internet düzenlemesi açıklaması

Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan internet düzenlemesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

18.02.2014Gündem
Economist: Gül zor durumda

Economist: Gül zor durumda

Economist dergisi, Türkiye'de meclisten geçen internet düzenlemesi yasasına dair bir makaleye yer veriyor.

14.02.2014Dünya
İnternet yasası: Köşkteki hava onay yönünde

İnternet yasası: Köşk'teki hava onay yönünde

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün TBMM'de kabul edilerek onayına sunulan internet düzenlemesi üzerinde incelemelerinin sürdüğü, ancak Köşk'te oluşan ilk havanın, Gül'ün tartışmalı tasarıyı onaylayacağı yönünde olduğu haberleri geliyor.Cumhurbaşkanı Gül, bugün gazetecilerin konuyla ilgili soruları üzerine ''Bir-iki sıkıntılı konu var, onların üzerinde çalışıyoruz" demekle yetindi.

13.02.2014Gündem
Hüseyin Çelikten ses kaydı açıklaması

Hüseyin Çelik'ten ses kaydı açıklaması

AK Parti sözcüsü Hüseyin Çelik, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası internete sızan ses kayıtları hakkında konuştu.

13.02.2014Gündem
Bahçeliden önemli açıklamalar

Bahçeli'den önemli açıklamalar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bugün partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmayı haber kanalları canlı verdi. Bahçeli sözü “Alo Fatih” konusuna getirdiğinde ise Habertürk kanalının yayını kesmesi dikkat çekti. Kanal, 10 dakika sonra MHP liderinin konuşmasını tekrar canlı yayınlamaya devam etti.

11.02.2014Gündem
İnternet düzenlemesine Twitterdan tepkiler

İnternet düzenlemesine Twitter'dan tepkiler

Mahkeme kararı olmadan internetteki içeriğe doğrudan müdahale imkanı sağlayan yeni internet yasası tartışmaları Twitter ortamında da sürüyor.

11.02.2014Teknoloji
AKBAĞ ÖZGÜRLÜKLERİN KISITLANMASINDAN YANA DEĞİLİM

AKBAĞ 'ÖZGÜRLÜKLERİN KISITLANMASINDAN YANA DEĞİLİM'

CNN Türk'te yayınlanan Hakan Çelik'in sunduğu 'Hafta Sonu Keyfi' programının konuğu ünlü oyuncu Demet Akbağ'ydı.Çelik, ünlü oyuncuya internet düzenlemesi hakkındaki düşüncelerini sordu. Akbağ 'O kadar çok şeyimiz düzenleniyor ki, hayatımızın her tarafı düzenleniyor bir şekilde oda düzenlendi diye düşünüyorum ben. Çünkü özgürlüklerin her türlü kısıtlanıyor olması hoş bir durum değil. Bu mesleği yapan biri olarak onaylamam da mümkün değil, bir şekilde kocaman büyük bir sansür hayatımıza' dedi.

9.02.2014Haber
‘Unfollow’lanır ‘spam’lenir

‘Unfollow’lanır ‘spam’lenir

CHP’den Gül’e veto çağrısı.

8.02.2014Ekonomi
TÜSİADtan Güle internet mektubu

TÜSİAD'tan Gül'e internet mektubu

TÜSİAD TBMM’de kabul edilen torba kanunda yer alan "5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınlar Aracılığıyla İşlenen Suçlara İlişkin Kanun" ile ilgili olarak görüş ve önerilerini Cumhurbaşkanlığı makamına bir mektup ekinde arz etti.

7.02.2014Ekonomi
İnternet yasasına yurtdışından tepkiler gecikmedi

İnternet yasasına yurtdışından tepkiler gecikmedi

TBMM'den geçen internet düzenlemesine Avrupa'nın ardından ABD ve AGİT'ten de tepkiler geldi. Dış basın ise yasanın, yolsuzluk skandalının ardından gelen bir hamle olduğuna vurgu yaptı.

7.02.2014Dünya
Yeni İnternet Yasası Neleri Değiştirdi

Yeni İnternet Yasası Neleri Değiştirdi?

5 Şubat 2014'te kabul edilen yeni internet düzenlemesi herkesi etkiliyor. Düzenlemedeki başlıca değişiklikler bu videoda.

Kılıçdaroğlundan gündeme dair önemli açıklamalar

Kılıçdaroğlu'ndan gündeme dair önemli açıklamalar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gazetecilerin gündeme dair sorularına cevap verdi.

7.02.2014Gündem
CHP, Bakan Bozdağ hakkında gensoru verecek

CHP, Bakan Bozdağ hakkında gensoru verecek

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "Adalet Bakanı, elindeki fezlekeleri TBMM'ye göndermeyerek bizce anayasal suç işlemiştir, görevini kötüye kullanmıştır. Önümüzdeki günlerde Adalet Bakanı hakkında bir gensoru, TBMM gündemine partimizce getirilecektir" dedi.

6.02.2014Gündem
Cumhurbaşkanı Gül, CHPli Aksünger ile görüştü

Cumhurbaşkanı Gül, CHP'li Aksünger ile görüştü

CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmesinde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Gül'ün de dinlendiğine ilişkin sözleri konusunda yorum yapmadığını belirterek, "Sonuç itibarıyla devlet hiyerarşisi içerisinde belirli şeylerin mutlaka aktarıldığını ben hissettim. Aramızda bu konuşma geçtiğinden söylemiyorum ama ben hissettim. 'Ben dinleniyorum' demedi tabii bana. Araştırılması gerektiğini ifade etti, bunlarla ilgili olarak" dedi.

3.02.2014Gündem
Bakan Elvandan internet düzenlemesi ve dinlemelerle ilgili çok önemli açıklamalar

Bakan Elvan'dan internet düzenlemesi ve dinlemelerle ilgili çok önemli açıklamalar

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan Habertürk'te yeni internet düzenlemesiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yeni düzenlemeyle internet sitelerinin kapatılmayacağını, ilgili sayfanın engelleneceğini ifade eden Elvan, telefon dinlemeleriyle ilgili de 'Ben hayretler içerisinde kalıyorum. Bir insanın eşiyle yaptığı telefon konuşmasının dinlenmesi... İnsanlar bu kadar düşmemeli. Ben de bilemiyorum. Benim de çoluğum çocuğum kendim dinleniyor olabilirim. Sizler de olabilirsiniz. Ama biz de açıkçası aile olarak konuşmalarımıza dikkat ediyoruz' sözlerini kaydetti.

16.01.2014Teknoloji
Okula başlama yaşı kaç oldu Çocuklar okula ne zaman başlayacak

Okula başlama yaşı kaç oldu? Çocuklar okula ne zaman başlayacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan düzenleme ile, okula başlama yaşı kanun teklifi Milli Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu’nda kabul edildi. Teklifle ilgili görüşmeler devam ederken, anne ve babaların da yeni düzenleme ile ilgili araştırmaları başladı. Peki, okula başlama yaşı kaç oldu? Çocuklar okula ne zaman başlayacak? İşte, okula başlama yaşı ile ilgili bazı bilgiler.

25.06.2019Gündem
Nisan sürprizi

Nisan sürprizi

Gıda fiyatlarında beklentilerin altında gelen artış nisanda enflasyona sürpriz yaptırdı. TÜİK verilerine göre nisan enflasyonu yüzde 2.4 civarındaki beklentilerin çok altında yüzde 1.69 olurken, yıllık enflasyon ise yüzde 19.71’den yüzde 19.50’ye indi. Mayısta taze sebze ve meyve fiyatlarında ürünlerin bollaşmasıyla fiyat düşüşünün sürmesi bekleniyor.

4.05.2019Ekonomi
1 Ocaktan itibaren başlayacak Yeni düzenleme yolda

1 Ocak'tan itibaren başlayacak! Yeni düzenleme yolda

Gelir İdaresi Başkanlığınca elektronik defter ve belge uygulamasında dağınık yapıdaki 19 ayrı tebliğin tek metinde toplanması planlanıyor. Hazırlanan taslağa göre pek çok alandaki faturaların 1 Ocak 2020'den itibaren e-fatura olarak düzenlenmesi gerekecek.

15.04.2019Ekonomi
Avusturya’dan dijital platformlara vergi düzenlemesi

Avusturya’dan dijital platformlara vergi düzenlemesi

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz "Avusturya’da büyük dijital firmalara yönelik vergi düzenlemesi yapılması kararı aldık. Özellikle dünya genelinde dijital alanda 750 milyonun (avro) üzerinde reklam geliri elde eden, Google, Facebook gibi büyük firmalara yönelik yürürlüğe girecek" dedi.

4.04.2019Ekonomi
Espor meraklıları nelere dikkat etmeli

Espor meraklıları nelere dikkat etmeli

Tüm dünyada popülaritesi hızla artan ve kitleleri peşinden sürükleyen espor dünyası eğlence sektöründeki önemini her geçen gün artırıyor.

29.03.2019eSpor
e-Spor meraklıları bilgisayar alırken nelere dikkat etmeli

e-Spor meraklıları bilgisayar alırken nelere dikkat etmeli?

Tüm dünyada popülaritesi hızla artan ve kitleleri peşinden sürükleyen E-Spor dünyası eğlence sektöründeki önemini her geçen gün artırıyor. Gelişen bilgisayar teknolojileri de bu dünyanın en önemli parçasını oluşturuyor. Masaüstü bilgisayarlar bu alanda uzun zamandır oyuncuların öncelikli tercihiydi. Ancak son zamanlarda dizüstü bilgisayarlar performans, tasarım, çözünürlük ve başka birçok özellikle oyuncuların ihtiyaçlarına tam olarak cevap vermeye ve öne çıkmaya başladı. Ayrıca hafiflik ve taşınabilirlik avantajları da dahil edildiğinde dizüstü oyuncu bilgisayarları pek çok oyuncu için daha cazip hale geliyor. Peki gerçek bir oyun deneyimi yaşamak isteyenler dizüstü oyun bilgisayarı alırken nelere dikkat etmeli?

29.03.2019Teknoloji
Sağlık Bakanı’ndan skandal görüntü ile ilgili açıklama

Sağlık Bakanı’ndan skandal görüntü ile ilgili açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca İstanbul'da ambulansa yol vermeyen sürücü hakkında “Maalesef yaşanan olay son derece üzücü. İçinde hasta vatandaşı taşıyan ambulansa izin vermeyen bir yaklaşım tarzı kabul edilemez. Bununla ilgili de maalesef birtakım sadece para cezasına yönelik yaptırımlar var, daha caydırıcı cezaların olması gerektiği kanaatindeyim. Sayın İçişleri Bakanımızla da bu konuyu tekrar değerlendirmeyi düşünüyorum” ifadelerini konuştu.

1.03.2019Gündem
İnternet reklamlarında vergi düzenlemesi

İnternet reklamlarında vergi düzenlemesi

İnternet ortamında reklam hizmeti veren veya aracılık eden tam veya dar mükellef gerçek kişiler ile dar mükellef kurumlara yapılacak ödemelere ilişkin vergi uygulamasının detayları belirlendi.

15.02.2019Ekonomi
3600 ek gösterge yasası hakkında son durum ne İşte gündemde yaşanan son gelişmeler

3600 ek gösterge yasası hakkında son durum ne? İşte gündemde yaşanan son gelişmeler

Polis, hemşire, öğretmen ve din görevlisi gibi farklı alanlarda hizmet veren kamu personelinin maaşlarına katkı sağlayacak 3600 ek gösterge hakkındaki araştırmalar, şubat ayının gelmesiyle birlikte hız kazandı. Peki, 3600 ek gösterge ne zaman verilecek?

4.02.2019Gündem
Gündem 24 Saat - 01.02.2019

Gündem 24 Saat - 01.02.2019

Gündem 24 Saat - 01.02.2019

1.02.2019Özet
Son dakika: Yasa dışı bahise dev operasyon

Son dakika: Yasa dışı bahise dev operasyon!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu koordinesinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen soruşturma kapsamında, internet üzerinden yasadışı bahis oynatarak 3.5 milyar TL'lik haksız kazanç sağlayan 394 kişilik organize suç örgütüne yönelik 40 ilde 5 bin polisin katıldığı operasyon başlatıdı.

1.02.2019Gündem
Teknoloji devlerine ihlal iddiası

Teknoloji devlerine ihlal iddiası

Amazon, Apple, Google, Netflix ve Spotify gibi internette ses ve görüntü yayını (streaming) hizmeti sağlayan şirketlerin, kullanıcıları, kişisel verileri hakkında uygun şekilde bilgilendirmediği öne sürüldü.

22.01.2019Ekonomi
Kurz: Dijitalciler gelire göre vergi ödeyecek

Kurz: Dijitalciler gelire göre vergi ödeyecek

Avusturya’nın başkenti Viyana’da Başbakan Sebastian Kurz ve AP’deki Avrupa Halk Partisinin (EPP) AB Komisyonu başkan adayı Manfred Weber ile yaptığı görüşmeye uluslararası dijital işletmelere yönelik yeni vergi düzenlemesi damgasını vurdu.

2.01.2019Avrupa
İmar Barışı başvuru süresi ne zamana kadar uzatıldı İmar Barışı başvurusunda son gün ne zaman

İmar Barışı başvuru süresi ne zamana kadar uzatıldı? İmar Barışı başvurusunda son gün ne zaman?

İmar Barışı başvuru süresiyle ilgili beklenen oldu, son gün tarihi uzatıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, geçen cuma günü yaptığı açıklama İmar Barışı'nda sürenin uzayabileceği sinyalini vermişti. Peki, İmar Barışı başvuru süresi ne zamana kadar uzatıldı? İmar Barışı başvurusunda son gün ne zaman?

30.12.2018Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planını açıkladı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planı'nı açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "İkinci 100 Günlük Eylem Planı Tanıtım Toplantısı"nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada; "İkinci 100 Günlük Eylem Planı'na göre, Gebze-Haydarpaşa, Sirkeci-Halkalı Banliyö Hatları tamamlanarak işletmeye alınacak" dedi.

13.12.2018Ekonomi
İnternetinizi tüketmeden yolunuzu bulun

İnternetinizi tüketmeden yolunuzu bulun

Gezginlerin en sık kullandığı uygulamaların başında haritalar geliyor. Hem navigasyon amaçlı hem de bulunulan çevrede neler olduğunu görmek açısından haritalar açık ara en işe yarar uygulama. Anlık olarak GPS ve internet üzerinden aldığı verilerle kullanıcılara bilgi akışı sağlayan haritalar, bu sayede kaybolmamanızı da sağlıyor. Dolayısıyla haritalar internet bağlantısına anlık olarak ihtiyaç duyuyor. Özellikle yurtdışına gidildiğinde internet kotasını kapatanlar için harita uygulamalarını kullanmak imkânsız hale geliyor. Harita uygulamalarını geliştiren şirketler ise internet bağlantısı olmadan (offline) kullanım için harekete geçti. İşte pratik kullanımıyla öne çıkan en yaygın internetsiz harita uygulamaları...

9.12.2018Seyahat
Dünya bu iddiayı konuşuyor O bebekler doğdu

Dünya bu iddiayı konuşuyor! O bebekler doğdu

Çin'de, tüp bebek tedavisi gören 7 çiftin embriyolarının DNA'larında gen düzenleme yöntemiyle değişiklik yaptığını, genleriyle oynanmış ilk ikiz kız bebeklerin bu ay dünyaya geldiğini ileri süren araştırmacı Hı Cienkui'in kayıp olduğu iddia edildi.

5.12.2018Dünya

Yazar Sonuçları

‘Dokun ulan dokun’ dünyası

MHP’li Oktay Vural, yeni internet düzenlemesi için ‘Kes ulan kes’ yasası diyor.

27.03.2015