MENÜ

İnsanlık Suçu Ne Zaman Başlıyor?

İnsanlık Suçu Ne Zaman Başlıyor? ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İnsanlık Suçu Ne Zaman Başlıyor? haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 57 İnsanlık Suçu Ne Zaman Başlıyor? haberi bulunmuştur.

İnsanlık Suçu Ne Zaman Başlıyor? Haberleri

İnsanlık Suçu’nun yayın tarihi belli oldu İnsanlık Suçu dizisinin oyuncuları kimler

İnsanlık Suçu’nun yayın tarihi belli oldu! İnsanlık Suçu dizisinin oyuncuları kimler?

Kanal D ekranlarında seyirciyle buluşacak olan yeni dizi İnsanlık Suçu’nun yayın tarihi belli oldu. Merakla beklenen dizinin ilk fragmanı da izleyicilerle paylaşıldı. Gerek tanıtımları gerekse oyuncu kadrosuyla dikkatleri üzerine çeken İnsanlık Suçu’nun ne zaman başlayacağını, oyuncu kadrosunu ve hikayesini merak eden izleyiciler araştırma yapmaya başladı. Peki, İnsanlık Suçu ne zaman başlıyor? İnsanlık Suçu'nda hangi oyuncular yer alıyor? İnsanlık Suçu'nun konusu ne?

23.03.2018Televizyon
Bir intikam öyküsü

Bir intikam öyküsü

Kaan Yıldırım, Kanal D’nin yeni dizisi “İnsanlık Suçu” ile ekrana dönüyor. Yarın başlayacak dizide başrolü Gizem Karaca, Melike İpek Yalova, Deniz Uğur, Serkay Tütüncü, Laçin Ceylan ve Ahmet Mümtaz Taylan’la paylaşan Yıldırım, “Neredeyse ilk işim gibi heyecanlıyım. Umarım beklentileri karşılayan bir iş ortaya çıkarmışızdır” diyor.

29.03.2018Televizyon
Eskiden ‘acı vatan’dı, şimdi ‘ikinci vatan’

Eskiden ‘acı vatan’dı, şimdi ‘ikinci vatan’

Bir iş kurup bir ev ya da traktör alacak kadar para biriktirip geri döneceklerdi, ‘ömürlük misafir’ oldular. Nebil Özgentürk bu kez; bundan 57 yıl önce Frankfurt’tan Berlin’e, Köln’den Düsseldorf’a, bir ‘umut yolcusu’ olarak varanların hikâyelerini aktarıyor. Özgentürk’le yeni belgeseli ‘Almanya’ya Göçün Hatıra Defteri’ni konuştuk...

Milli seferberlik

Milli seferberlik

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, terörle mücadele konusunda milli seferberlik ilan ederek, “Tüm vatandaşlarıma da sesleniyorum. Anayasamızın 104. maddesine göre Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin başı olarak PKK’sıyla, DEAŞ’ıyla, FETÖ’süyle, DHKP-C’siyle, tüm terör örgütlerine karşı milli bir seferberlik ilan ediyorum. Her kim bu örgütlerin çalışmalarıyla, elemanlarıyla ilgili bir şey duyarsa hemen güvenlik güçlerimize bilgi vermelidir” dedi. Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlenen 32. Muhtarlar Toplantısı’nda özetle şunları söyledi:

14.12.2016Gündem
Ebeveynlere, çocukları siber tehlikelerden koruma önerileri

Ebeveynlere, çocukları siber tehlikelerden koruma önerileri

Teknolojinin, internetin, mobil ve akıllı cihazların gelişmesi ile online kanallardan gelen, özellikle de çocukları, gençleri hedef alan siber tehlikeler müthiş bir hızla artıyor. Tıpkı diğer zararlı şeyler gibi hatta onlardan daha da üst seviyede gençlerin, geleceğini tehdit ediyor!

20.07.2015Eğitim
Demirtaş: MHP koalisyonunun içinde ya da dışında olmamız mümkün değil

Demirtaş: MHP koalisyonunun içinde ya da dışında olmamız mümkün değil

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Kürtlerin Türkiye için tehlike arz etmediğini söyledi. Alman Die Zeit’e konuşan Demirtaş, çözüm süreci, Cumhurbaşkanı, seçimler, koalisyon seçenekleri, Öcalan’ın durumu, iç ve dış politikaya dair parti politikalarına ilişkin görüşlerini paylaştı. Ak Parti ile MHP'nin koalisyon seçeneği çözüm süreci için oldukça olumsuz etkiler yaratabileceğini açıklayan Demirtaş, "MHP koalisyonun içinde ya da dışında olmamız mümkün değil" diyor.

25.06.2015Dünya
Bakan İslam: Hem kadınlar hem erkekler, çocukları okul çağına gelene kadar yarı zamanlı çalışabilecek

Bakan İslam: Hem kadınlar hem erkekler, çocukları okul çağına gelene kadar yarı zamanlı çalışabilecek

BİRLEŞMİŞ Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi’nin kampanyası HeForShe’nin Türkiye ayağının tanıtımında konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, seçimlere kadar kadın haklarına yönelik yapılan düzenlemeleri meclisten geçirmeyi amaçladıklarını söyledi. Bakan İslam, "Kadınlar doğuma bağlı, yarı zamanlı ve tam ücretli çalışma hakkı kazanacak. Ayrıca doğum sonrası hem kadınlar hem erkekler, tüm çalışan ebeveynler çocukları okul çağına gelene kadar yaklaşık 5,5 yıl isterlerse yarı zamanlı çalışabilecekler" dedi.

4.03.2015Gündem
Davutoğlundan önemli açıklamalar

Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

Başbakan Ahmet Davutoğlu İçişleri Bakanlığı'ndan aldığı brifing sonrası açıklama yaptı.

15.10.2014Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ABD’de ‘Paralel Yapı’ açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ABD’de ‘Paralel Yapı’ açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'deki bazı medya kuruluşları ve düşünce kuruluşlarının, "Paralel Yapı" adı verilen örgütün kısmen de olsa etkisi altında kaldığını gördüklerini belirterek, "Umuyorum ki Türkiye ve Amerikan Yönetimi, her iki ülke için tehdit teşkil eden bu örgütle mücadelede işbirliği yapacaklardır" dedi.

23.09.2014Dünya
Bu kez Sessiz Çığlık değil

Bu kez 'Sessiz Çığlık' değil

Balyoz Davası sanıklarının ailelerı tarafından oluşturulan 'Vardiya bizde' platformu üyeleri 91.kez Ankara Sakarya caddesinde biraraya gelerek Sessiz Çığlık eylemi düzenledi. Bu hafta ki eyleme davalarda tutsak olan muazzaf askerler de katıldı. İstanbul ve İzmir'de de eylemler sevinç çığlıklarına dönüştü.

21.06.2014Gündem
Anne ben ölürsem arkamdan ağlama

'Anne ben ölürsem arkamdan ağlama'

'Anne ben ölürsem arkamdan ağlama'. Hatay’daki ODTÜ’ye destek eyleminde hayatını kaybeden AhmetAtakan, ölmeden önce annesine böyle diyordu. Annesi EmsalAtakan, “İşte şimdi canını halkına feda etti” diyor. Ve ekliyor:“Benim oğlum kimseyi öldürmedi, tek suçu barış istemekti...”

14.09.2013Kelebek
4 yıl, 3 ay oldu suçum ne

4 yıl, 3 ay oldu suçum ne

Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç ve Basın Konseyi Yüksek Kurulu üyeleri, 18 Temmuz’da, Ergenekon davası nedeniyle Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal’ı ziyaret etti.

21.07.2013Gündem
Canavarlaştırıldık, insanlıktan çıktık

Canavarlaştırıldık, insanlıktan çıktık

Bu ülkede, 31 Mayıs’tan beri hem çok umut verici hem de çok acı şeyler yaşandı.Bütün olan bitenin içinde en felaketi, polisin Gezi protestocularına karşı uyguladığı aşırı ‘orantısız şiddet’ti.Öyle bir şiddet ki… Sonucu:Beş ölü (her an altı olabilir), felç, beyin sarsıntısı, onlarca göz kaybı…Bu şiddeti uygulayan polislerin içinden dört kişiyle konuştum.Evet, Gezi tanıklıklarında bugün polislere kulak veriyoruz.Onlar, yaşadıklarından gurur duymayan polisler.Onlar, polis içinde reform yapmaya, polis haklarını düzeltmeye, düzenlemeye çalışan bir grup.Son derece açık sözlü davrandılar, sorduğum her soruyu yanıtladılar. Bu röportaj devam edecek…

13.07.2013Gündem
Babamın kayığı

Babamın kayığı

Sabahın erken saatinde gönülsüzce oturduğum tek kişilik kahvaltı sofraları tam bir azaptı benim için. Babam, yarım ekmeğin yan tarafını boydan boya keser, içini çıkarır, oluşan derin oyuğun içine tereyağı ve bal doldurur, önüme koyardı. “Kayık” derdi hazırladığı enerji bombasına. “Zihnini açar, saatlerce idare eder seni.”

11.07.2013Gündem
Nazlıcanın gözünden Silivri

Nazlıcan'ın gözünden Silivri

Nazlıcan Özkan, Ergenekon davasının tutuklu sanığı gazeteci Tuncay Özkan'ın kızı. Nazlıcan, babası Tuncay Özkan tutuklandığında 14 yaşındaydı. Şu anda 19 yaşında. 1698 günlük bir ayrılık var aralarında. Bugün Tuncay Özkan son savunmasını yapmak için mahkeme heyetinin karşısındaydı. Salondakilerden biri de Nazlıcan'dı.

Babasının savunmasını ve 5 yıla sığanları kaleme aldı. Şu cümlelerle başladı tanıklığına: "Hayatta unutmayacağınız tarihler vardır. 23 Eylül 2008 benim için onlardan biri. Ve bugün unutulmayacak tarihlere birini daha ekliyoruz: 16 Mayıs 2013. Arada geçen 1698 güne ise yaşananlara bakarsak birkaç hayat sığar. Ama çalınanı çıkarınca elimizde bir şey kalmıyor."

16.05.2013Gündem
Veda değil şarkıda bir es

Veda değil şarkıda bir es

Başbakan Tayyip Erdoğan, son kez genel başkan adayı olarak katıldığı AK Parti 4’üncü Olağan Kongresi’nde duygulu bir konuşma yaptı. Son adaylığının, “Bir veda değil bestede bir es” olduğunu belirten Erdoğan, “2023’ün üzerine 2071” hedefini de koydu. Konuşmasına Sezai Karakoç’un, “Ey Sevgili” şiiriyle başlayan Erdoğan, özetle şunları söyledi:

30.09.2012Gündem
Davutoğlundan Kılıçdaroğluna sert sözler

Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na sert sözler

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisi hakkındaki sözlerine ilişkin olarak, "Kılıçdaroğlu'nda ahlaki formasyon eksikliği" olduğunu belirterek, "Sayın Kılıçdaroğlu, spontan olarak küfretmeye hazır bir psikoloji ile hareket ediyor, küfrediyor" dedi.

29.07.2012Gündem
12 kadın 12 hikâye 12 seyirci

12 kadın 12 hikâye 12 seyirci

12 kadın 12 hikâye 12 seyirci12 kadın, 12 kabin ve 12 seyirci... Her kabinde başka bir kadın cinayeti. Dekor ve kostüm açısından sade, içerik açısından hayli sert bir oyun ‘Ayna’. Hele oturduğunuz yerde ayaklarınızın dibinde dikilen kadın hayaletlerini izlerken... Tiyatro Artı’nın gelecek sezon sahnelemeye devam edeceği ‘Şiddet Üçlemesi’nin ilk basamağı bu. Daha evvel şüpheli bir cinayetin izlerini süren ‘tek seyircilik’ oyunundan tecrübeli olduğumuz için, daha Harbiye’de yer alan sahneye yaklaşmadan sarmaya başladı gerginlik. Haksız da çıkmadık hani...

13.04.2012Kelebek
Topraktan değil insani kaygıdan

Topraktan değil insani kaygıdan

Başbakan Tayyip Erdoğan, hiçbir ülkenin içişlerine karışmak gibi bir niyetleri olmadığı belirterek, “Bizim, Türkiye olarak hiçbir ülkenin topraklarında, siyasetinde, idari sisteminde asla ve asla gözümüz yok. Ne bölgemizdeki, ne dünyadaki hiçbir ülkeye çıkar kaygısıyla bakmadık ve bakmıyoruz. Bizim için her yerde öncelikli olan insandır” dedi.

19.11.2011Gündem
Başbakan Erdoğan, Dünya Türk Girişimciler Kurultayında konuştu

Başbakan Erdoğan, Dünya Türk Girişimciler Kurultayı'nda konuştu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugüne kadar dünyanın hangi ülkesine gittiyse orada mutlaka Türk iş adamlarıyla, Türkiyeli girişimcilerle karşılaştığını gururla ifade etmek istediğini belirterek, “Çin'den Kanada'ya, Güney Afrika'dan Rusya'ya kadar 5 kıtada Türk iş adamlarının eserleriyle, yatırımlarıyla, girişimleriyle karşılaştık. Hangi ülke lideriyle görüştüysem, Türk iş adamlarından övgüyle söz ettiğini gördüm” dedi.

19.11.2011Gündem
Kışanak: Derdimiz cenazeyse şimdi konuşmalıyız

Kışanak: Derdimiz cenazeyse şimdi konuşmalıyız

BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, “Eylemsizlik kararı açıklanıyor, herkes bunun üzerine yatıyor. Ne zaman eylemler başlıyor, cenazeler gelmeye başlıyor, ondan sonra insanlar konuşuyor. Bu yanlış bir şey. Derdimiz cenazelerin gelmesini önlemekse, silahların sustuğu şu günlerde konuşacağız” dedi.

21.01.2011Gündem
Erdoğandan Bahçeliye jet cevap

Erdoğan'dan Bahçeli'ye jet cevap

İki parti lideri Meclis'te sert rüzgarlar estirdi. Eleştirilerinin nedefi ise birbirileriydi. Önce Bahçeli çıktı ve Erdoğan'ı suçladı. Erdoğan cevap vermekte gecikmedi. İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

3.02.2009Gündem
SORU VE CEVAPLAR 99

SORU VE CEVAPLAR 99

NPİSTANBUL Hastanesi ve Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden 33 uzman tüm psikoloji ve nöroloji konusundaki sorularınızı cevaplandırıyor!...

2.04.2008Sağlık
Ankarayı sarsan son tartışma

Ankara'yı sarsan son tartışma

Ankara’da şu anda çok sıcak ve keskin bir tartışma yaşanıyor…TÜRBAN. <1>Fatih <1>Çekirge

18.01.2008Gündem
ABden işbirliği bekliyoruz

AB'den işbirliği bekliyoruz

Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Belçika'nın Bruges Ceza Mahkemesi'nde terörist Fehriye Erdal ve aynı örgüt üyeleriyle ilgili verilen kararın önemli bir karar olduğunu ancak yeterli bulmadıklarını söyledi.

2.03.2006Gündem
Sıradan insan bile işkence yapabilir

Sıradan insan bile işkence yapabilir!

Amerikalı askerlerin Iraklı esirlere yaptıkları işkencelerin fotoğrafları tüm dünyayı şoke etti. Bu sadistçe davranışların nasıl bir açıklaması olabilir? İşkence olayını araştıran Amerikan Princeton Üniversitesi Profesörü Susan Fiske, dehşet verici bir sonuca varıyor ve ‘benzer koşullarda insanların çoğunun aynı şekilde davranabileceğini’ söylüyor.

11.12.2004Gündem
Aşk mı erotomani mi

Aşk mı erotomani mi?

Adam, yeni tanıştığı kadının kendisine fena halde aşık olduğunu zannediyor! Kafasında onunla bir ilişki yaşıyor. Önüne çıkan her olayı, hayalinde yaşadığı bu aşkın bir işareti olarak değerlendiriyor.

18.09.2004Kelebek
Aşk mı erotomani mi

Aşk mı erotomani mi?

Ben bu meseleyi yakın çevremde yaşadım. Hálá yaşıyorum. Adam, yeni tanıştığı kadının kendisine fena halde aşık olduğunu zannediyor! Kafasında onunla bir ilişki yaşıyor. Gündelik hayatın içinde, önüne çıkan her olayı, hayalinde yaşadığı bu aşkın bir işareti olarak değerlendiriyor.

18.09.2004Kelebek

Yazar Sonuçları

Tarihin Gördüğü En Büyük Tabu Düşmanı

Acının sınırı nerede başlar, zevkin sınırı nerede biter? Yoksa ahlak, insan doğasını mı hapseder? 202. ölüm yıl dönümünde Marquis de Sade hakkında konuşalım mı biraz?

1.12.2016

Kalın ve direnin!

Bir Ayşe Kulin romanı daha...

5.11.2016

Aydın Boysan iyi bayramlar diler

Aydın Boysan, hayat demek.95 yaşında ve hâlâ hayat fışkırıyor.Hâlâ enerjik, hâlâ karizmatik.Tatlı, muzip, komik.Ve muhalif.Ve hâlâ içiyor.Rakısından asla vazgeçmiyor.Bu da bana iyi geliyor.Hepimize iyi geliyor.Sanki Aydın Boysan içmeye devam ederse, bir şeyler hâlâ yolundaymış gibi.Oysa bir sürü şey değişti.Bir kere 67 yıllık sevgili eşini kaybetti.Sağlık sorunları olan Aydın Boysan’dı, Susan Boysan turp gibiydi, birdenbire gidiverdi.

10.09.2016

Eğer bu ülkede adalet varsa O seri cinsi sapık cezasını almalı!

Hep mi böyleydik bilmiyorum ama... Artık böyleyiz. Seri cinsi sapıklarla birlikteyiz.Evet, onlarla birlikte yaşıyoruz. Aramızda yaşıyorlar bu ülkede. İnsan gibi görünüyorlar, içlerinde pedofili barındırıyorlar. Cinsel açlıktan ölen cinsi sapıklar her yanımızda. Ve nasıl bir adalet varsa, küçücük çocukların hayatını kaydırıyorlar ama onlara bir şey olmuyor, hep bir şekilde yırtıyorlar.Kurumlar arada yanmasın diye, sistem, onları koruyor.

18.06.2016

İki felaket arası

Hayat kelimesi, artık Türkiye’de, sözlükte yazan anlamından farklı bir yerde.

19.02.2016

Cennetten kovulanlar…

Yüksel Aksu imzalı ‘İftarlık Gazoz’, 70’ler nostaljisini başarıyla yansıtırken önce ‘kayıp bir cennet’in tarifine soyunuyor, sonra da bu cennetin şiddetle nasıl yıkıldığına dikkat çekiyor.

29.01.2016

Canavarlaştırıldık, insanlıktan çıktık

Bu ülkede, 31 Mayıs’tan beri hem çok umut verici hem de çok acı şeyler yaşandı.

13.07.2013

Amerikan ve İsrail eleştirisi antisemitlere bırakılamaz

Siz, çağdaş insanlar... Amerika ve İsrail’in yaptıkları karşısında “Nedir bu saçmalık” diye sormak zorundasınız. Çünkü siz yapmazsanız, bunu demokrasiye inanmayan insanlar yapacak.

1.09.2012

Tartışmayı içerikten biçime kaydırmak

MEDYA için dile getirilen en güzel eleştirilerden biri, ‘Medya, tartışmayı içerikten biçime kaydırır’ der.

9.03.2012

İnsanlıktan sınıfta kaldık, bari hukuk devleti sınavı iyi geçsin

İYİ ki dün cumaydı da, Türk basını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü cuma namazı çıkışı cami kapısında yakalayabildi.

30.12.2011

Susuz bırakanlara ’görevi ihmal suçu’ oluşması gerekir

ANKARA’da su kesintisi başladı. ASKİ geçen yıllarda Esenboğa yolu inşaatı dahil su ile ilgisi olmayan diğer konular ile uğraştı.

2.08.2007

Vites değiştirmek lazım

Geçen gün, kafasının çalışma biçimini ciddiye aldığım biri, denize baktı ve şöyle dedi:

‘‘Vites değiştirmek lazım.’’

25.05.2004