MENÜ

Insan Kaynakları

Insan Kaynakları ile ilgili tüm haberleri, son dakika Insan Kaynakları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Insan Kaynakları haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 12.005 Insan Kaynakları haberi bulunmuştur.

İnsan kaynakları; bir işletme veya kurumun ürün ve hizmet yaratmak amaçlı kullandığı kaynaklardan biridir. İnsan kaynakları ürün ve hizmetlerin insanlar ile ilişkisini kurabilmek için pazarlama yetisini; organizasyona ait bilgiyi, deneyimi, becerileri, karar vermeyi ve yaratıcılığı; bu yeteneklerin örgütlendirilmesini, yapılandırılmasını ve ödüllendirilmesini içerir.

Insan Kaynakları Haberleri

Anadolu Ajansı’na yeni düzenleme

Anadolu Ajansı’na yeni düzenleme

CUMHURBAŞKANLIĞI İletişim Başkanlığı Teşkilatı hakkındaki kararnamede değişiklik yapıldı.

20.04.2019Gündem
İmamoğlu: Daha birçok tedbirimiz olacak... İBB: Kurum dışına bilgi çıkmayacak

İmamoğlu: Daha birçok tedbirimiz olacak... İBB: Kurum dışına bilgi çıkmayacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediye ve bağlı kuruluşların veri tabanının kopyalanması talimatına ilişkin, "Daha birçok tedbirimiz olacak. Bunlar mahalli düzeyde olabilir. İnsan kaynakları tespiti düzeyinde olabilir. İştirakler düzeyinde olabilir. Şu an tek tek bunları sıralamaya vakit yetmez. Zira uzman ekiplerimiz çalışıyor." dedi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada ise elektronik veri tabanı ve alt yapılarının yedeklerinin ve log kayıtlarının belediyenin dijital arşivinde tutanakla kayıt altına alınacağı, kurum dışına herhangi bir bilginin çıkarılmasının söz konusu olmadığını bildirildi.

19.04.2019Gündem
Devletin tüm birimlerinin iletişim standartlarını İletişim Başkanlığı belirleyecek

Devletin tüm birimlerinin iletişim standartlarını İletişim Başkanlığı belirleyecek

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla bugün Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, devletin tüm birimlerinin iletişim standartlarını Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı belirleyecek.

19.04.2019Gündem
Diyanet İşleri Başkanlığı müftü yardımcısı ve müftü atayacak | Başvuru şartları neler

Diyanet İşleri Başkanlığı müftü yardımcısı ve müftü atayacak | Başvuru şartları neler?

Diyanet İşleri Başkanlığı yazılı ve sözlü sınavla, kurum içi naklen atama yoluyla 36 ile müftü yardımcısı, 20 ilçeye müftü görevlendirecek. Atama yapılacak 36 müftü yardımcısı kadınlar arasından seçilecek. İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı müftü ve müftü yardımcısı atama sınavı hakkında tüm detaylar...

18.04.2019Gündem
Bakan Dönmezden bakanlık çalışanlarına teşekkür

Bakan Dönmez'den bakanlık çalışanlarına teşekkür

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "(Bakanlık çalışanlarına hitaben) Sizlerin gayretleriyle son 3 yıla büyük bir başarı hikayesi sığdırdık. Enerjinin her alanında tarihi rekorlara, dev yatırımlara, büyük bir değişim ve dönüşüme hep birlikte imza attık. Bu büyük başarının en büyük mimarları, gizli kahramanları hiç şüphesiz sizlersiniz" dedi.

16.04.2019Eğitim
TİKAV, 10 yılda sosyal gelişim ve hijyen eğitim desteği verecek...100 bin kişiye sosyal yatırım

TİKAV, 10 yılda sosyal gelişim ve hijyen eğitim desteği verecek...100 bin kişiye sosyal yatırım

AKFEN Holding’in sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirmek üzere 1999’da kurduğu Türkiye İnsan Kaynakları, Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV), gelecek 10 yılda 100 bin kişiye ulaşmayı hedefliyor.

16.04.2019Ekonomi
E Bordro görüntüleme ekranı nasıl kullanılır E-Devlet E Bordro ekranı

E Bordro görüntüleme ekranı nasıl kullanılır? E-Devlet E Bordro ekranı

E Bordro aracılığıyla maaş görüntüleme işlemi, E-Devlet üzerinden kolayca gerçekleştirilebiliyor. Kamu kurumlarında çalışan memurların kolayca faydalanabileceği E Bordro görüntüleme ekranı, bu ay yatan maaş miktarının ve maaş içerisindeki ekstra ücretlerin öğrenilmesine olanak sağlayacak. İşte, E Bordro görüntüleme ekranı ve detaylı bilgiler

15.04.2019Gündem
Makineler yerli yazılımlarla akıllanacak

Makineler yerli yazılımlarla akıllanacak

Türk makine sektörü, büyük veri, yapay zeka ve yazılım tabanlı çözümlerle desteklenmiş katma değeri yüksek ürünlerle uluslararası pazarlarda önemli bir oyuncu olmayı hedefliyor.

15.04.2019Teknoloji
İşveren markası güvenden geçiyor

İşveren markası güvenden geçiyor

Yetenek savaşları arttıkça şirketler işveren markası stratejilerine daha çok dikkat etmeye başladılar. Araştırmalara göre günümüzde ücret ve yan haklar halen bir çalışanı şirkete çeken en önemli etken. Ancak, bir yeteneği şirkette tutma söz konusu olduğunda işveren markasının yüksek olması büyük önem taşıyor.

14.04.2019İK/Yeni Ekonomi
İSKİ mülakat sonuçları ne zaman erişime açılacak Gözler kurumda

İSKİ mülakat sonuçları ne zaman erişime açılacak? Gözler kurumda!

İSKİ mülakat sonuçları, sözlü mülakatların üzerinden 2 aylık bir sürenin geçmesiyle birlikte ne zaman açıklanacağı ile gündemde yer aldı. Onlarca kişinin merakla beklediği sonuçlar neticesinde 461 kişi görevlerine başlayacak. Peki, İSKİ mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

13.04.2019Gündem
İŞKUR ve Teleperformance Balıkesirde istihdam sağlamayı hedefliyor

İŞKUR ve Teleperformance Balıkesir'de istihdam sağlamayı hedefliyor

Teleperformance Türkiye’nin çağrı merkezi sektörüne yönelik mesleki eğitimi Balıkesir’de istihdama katkı sağlamayı hedefliyor. Eğitimleri ziyaret eden Türkiye İŞKURUMU Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, Balıkesir İŞKUR İl Müdürü Nazım Balcı ve Balıkesir İŞKUR Şube Müdürleri, Teleperformance Türkiye yetkilileriyle yeni istihdam fırsatlarını konuştu.

11.04.2019Teknoloji
İngiliz JLT’nin devri tamamlandı

İngiliz JLT’nin devri tamamlandı

Müşterilerine risk, strateji ve insan kaynakları alanlarında tavsiyeler ve çözümler sunan küresel profesyonel hizmetler firması Marsh & McLennan Şirketler Grubu (MMC), İngiliz rakibi Jardine Lloyd Thompson’ı (JLT) 5,6 milyar dolar karşılığında satın alma anlaşmasını tamamlandığını duyurdu.

8.04.2019Ekonomi
Almanya’daki Kariyer Fuarı’na gençlerden yoğun ilgi

Almanya’daki Kariyer Fuarı’na gençlerden yoğun ilgi

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin desteğiyle Almanya’nın Köln kentinde düzenlenen ‘Kariyer Fuarı’ sona erdi. Fuara, gerek Almanya gerekse Avrupa’nın diğer ülkelerinden gelen gençler yoğun ilgi gösterdi.

7.04.2019Avrupa
Avrupanın en genç nüfusuna sahip ülkesiyiz

"Avrupa'nın en genç nüfusuna sahip ülkesiyiz"

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Salim Atay, "Biz artık 1 trilyon dolar gayri safi milli hasıla sınırına dayanmış, 82 milyon insanı olan ve Avrupa'nın en genç nüfusuna sahip ülkesiyiz. Bütün gelişmiş ekonomilerin yaptığı gibi biz de yetenekli insanları ülkemize çekmek istiyoruz" açıklamasında bulundu.

5.04.2019Ekonomi
‘Avrupa’nın en genç nüfusuna sahip ülkesiyiz’

‘Avrupa’nın en genç nüfusuna sahip ülkesiyiz’

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin desteği ile Kariyer ve Yetenek Yönetimi Derneği’nin organizasyonuyla Almanya’nın Köln kentinde ‘Kariyer Fuarı’ düzenlendi. Fuara katılan Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Salim Atay, “Biz artık 1 trilyon dolar gayri safi milli hasıla sınırına dayanmış, 82 milyon insanı olan ve Avrupa’nın en genç nüfusa sahip ülkesiyiz” dedi.

5.04.2019Avrupa
Unicorn olmak, coğrafyadan bağımsız

'Unicorn olmak, coğrafyadan bağımsız'

StartersHub, 2 Nisan Salı günü düzenlediği “Unicorn Olmak, Coğrafyadan Bağımsız” etkinliğinde girişimcilik ekosisteminin iki önemli ismini ağırladı. Dünyanın hızla yükselen unicorn’larından UiPath’in ilk yatırımcısı olan Earlybird’ün Ortağı Cem Sertoğlu, UiPath Avrupa Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen ile birlikte tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.

5.04.2019Teknoloji
Kocaeliden istihdamda Türkiye rekoru

Kocaeli'den istihdamda "Türkiye rekoru"

İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya "Geçen yıl ocak-mart döneminde İŞKUR ve Kocaeli olarak 9 bin 872 kişiyi işe yerleştirmişiz, bugün itibarıyla ilk 3 ayın verisine baktığımız zaman 16 bin 766 kişi... Yani geçen yılın üzerine Kocaeli yüzde 70 daha istihdam gerçekleştirdi. Bu, bir Türkiye rekorudur" dedi.

4.04.2019Ekonomi
Çinde eski Ulusal Enerji İdaresi Direktörü’ne tutuklama

Çin'de eski Ulusal Enerji İdaresi Direktörü’ne tutuklama

Çin’de, geçen yıl Ulusal Enerji İdaresi Direktörlüğü görevine son verilen Nur Bekri, hakkındaki rüşvet suçlamaları nedeniyle tutuklandı.

3.04.2019Dünya
En fazla çalışan sirkülasyonu teknoloji şirketlerinde

En fazla çalışan sirkülasyonu teknoloji şirketlerinde

Teknoloji şirketlerinde ve dijital mecralara temas eden yeni iş alanlarında, çalışan sirkülasyonu ya da sektörel tabirle ‘’turn-over’’ günümüz iş dünyasının bir gerçeği. Üstelik geleneksel insan kaynakları yargılarının aksine bu sektörlerdeki sirkülasyonun olumsuz bir algısı da yok.

3.04.2019Teknoloji
E-sporda iş fırsatları artıyor

E-sporda iş fırsatları artıyor

E-spora ilgi Türkiye’de ve tüm dünyada her geçen yıl artıyor. Bu ilginin artmasıyla beraber sektördeki kariyer olanakları da çoğalıyor. E-spor alanında sadece profesyonel sporcu değil aynı zamanda antrenörlük, hakemlik, yayıncılık, analistlik gibi farklı mesleklerden çalışanlara da ihtiyaç duyuluyor.

31.03.2019İK/Yeni Ekonomi
Endüstriyel kenevir ABD yolunda

Endüstriyel kenevir ABD yolunda

Helvacızade Grubu CEO’su Mevlüt Büyükhelvacıgil tıbbi kenevir de üretmek istediklerini dile getirerek, “5 yıldır bu konuda Ar-Ge yaptık, 3 formülasyon ürettik. Dünyada 4 milyar dolarlık bir pazar var. Sağlık Bakanlığı’nın izni ve üniversite işbirliğiyle endüstriyel kenevir üretip dünyaya satabiliriz. 10 yıl içinde Amerika’da besin destekli ilaç pazarında ilk 5’ten biri olmayı hedefliyoruz” dedi.

30.03.2019Ekonomi
Beylikdüzü Belediyesi hangi partide Beylikdüzünün mevcut Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu kimdir

Beylikdüzü Belediyesi hangi partide? Beylikdüzü'nün mevcut Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu kimdir?

Türkiye, 31 Mart'ta mahalli idarecilerini seçmek için sandık başına gitmeye hazırlanıyor. Seçimlere kısa bir süre kala İstanbul'un ilçelerinden Beylikdüzü'nde belediyenin hangi partide olduğu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Belediyenin hangi partide olduğu konusunun yanı sıra Beylikdüzü'nün mevcut Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kim olduğu da araştırılıyor. Peki, Beylikdüzü Belediyesi hangi partide?

27.03.2019Gündem
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu kimdir

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu kimdir?

Ekrem İmamoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak 31 Mart yerel seçimlerinde oy pusulalarında yer alacak. 2014 yılında İstanbul Beylikdüzü Belediye Başkanlığı'na seçilen Ekrem İmamoğlu, 2019 yerel seçimlerinde CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak seçim yarışında olacak. Peki, Ekrem İmamoğlu kimdir ve kaç yaşındadır? İşte, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı hakkında bazı bilgiler

26.03.2019Gündem
2. yarı umudu

2. yarı umudu

Bursa’da bu yıl 8’incisi düzenlenen “Uludağ Ekonomi Zirvesi” başladı. Zirveye katılan iş dünyasının önde gelen temsilcileri, “2019’da ikinci yarıdan umutluyuz” mesajı verdi.

23.03.2019Ekonomi
Aycı: Sahada sizlerle beraber ter dökmeye hazırım

Aycı: Sahada sizlerle beraber ter dökmeye hazırım

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı "Türk Hava Yolları'nın 86. yılında, dünya sivil havacılığının en büyük sahnesi olan İstanbul Havalimanı'mızda yeni tarihi başarıların ilk adımını atalım" dedi.

22.03.2019Ekonomi
MEB müdür yardımcılığı sınavında geç başvuru için son gün

MEB müdür yardımcılığı sınavında geç başvuru için son gün !

Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu yıl ilk kez ÖSYM aracılığıyla gerçekleştireceği okul yöneticiliği sınavında geç başvurular alınmaya başlandı. MEB Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı için geç başvurular bugün saat 23.59'a kadar yapılabilecek

21.03.2019Gündem
BMW’de ustabaşı Türkçe konuşmayı yasakladı

BMW’de ustabaşı Türkçe konuşmayı yasakladı

BMW’nin bir fabrikasında çalışan ustabaşı, şirkette çalışan Türk vatandaşların kendi aralarında Türkçe konuşmasını yasakladı.

19.03.2019Avrupa
‘Kumaştan Hayaller’ Birleşmiş Milletler’de

‘Kumaştan Hayaller’ Birleşmiş Milletler’de

Defacto tarafından hayata geçirilen sosyal sorumluluk projesi Kumaştan Hayaller, Birleşmiş Milletler’de tanıtıldı.

19.03.2019Ekonomi
Leafinbox: Islak imza mı E dijitali var

Leafinbox: Islak imza mı? E dijitali var!

Erhan Tahminciler ile tüm ıslak imza süreçlerini dünyanın neresinde olursanız olun bir elektronik sistem üzerinden yönlendirebildiğiniz girişimleri Leafinbox üzerine konuştuk.

18.03.2019Kampüs
Üniversiteden turizmde eğitim işbirliği

Üniversiteden turizmde eğitim işbirliği

İstanbul’da bir vakıf üniversitesi ile önde gelen bir otel zinciri arasında eğitimde işbirliği yapıldı.

17.03.2019Eğitim
Beyin avcıları detay peşinde

Beyin avcıları detay peşinde

Şirketler, bazı kritik rollere en doğru adayı bulabilmek için beyin avcılarından danışmanlık almayı tercih edebiliyor. Peki beyin avcıları bu şirketlere önerecekleri adayları nasıl belirliyor? Konu hakkında görüşlerini aldığımız yetkililer CV’lerin birbirine çok yakın olduğunu bu nedenle detayların öne çıktığını söylüyor. Adaylar, sırf saçını boyadığı ya da giyim tarzından dolayı elenebiliyor.

17.03.2019İK/Yeni Ekonomi
Başarılı Türk genci ülkede kalacak

Başarılı Türk genci ülkede kalacak

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi, beyin göçünü tersine çevirmek için harekete geçti.

17.03.2019Ekonomi
SAP Türkiyeye En İyi İşveren sertifikası verildi

SAP Türkiye'ye 'En İyi İşveren' sertifikası verildi

SAP Türkiye, İnsan Kaynakları stratejisi ve uygulama süreçlerindeki çalışmalarıyla Top Employers Institute tarafından 4'üncü kez “En İyi İşveren” sertifikası ile ödüllendirildi.

15.03.2019Teknoloji
Semiha Yıldırımdan İSMEKe ziyaret

Semiha Yıldırım'dan İSMEK'e ziyaret

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi'nin (İSMEK) Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki kurs binasını ziyaret etti.

13.03.2019Gündem
MEB, Okul Profili projesini açıkladı: İyileştirme ekipleri oluşturulacak

MEB, Okul Profili projesini açıkladı: İyileştirme ekipleri oluşturulacak

MEB, ‘Okul Profili Değerlendirme’ projesini MEB Şura Salonu’nda düzenlenen toplantıyla açıkladı. Çalışmanın okulları birbiriyle kıyaslamadan, kendi gelişimi üzerinden değerlendirmeyi amaçladığı vurgulandı. Toplantıda konuşan Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, “Biz okullar bir köşede bir şey yapsın istemiyoruz, milli hedefler doğrultusunda bir şeyler yapmayı istiyoruz. Okul müdürleri, il-ilçe müdürleri ve öğretmenlerimizle bunu hep beraber yapıyoruz. Bizim bakanlık olarak bunun için bir iklim, atmosfer yaratmaya yönelik bir yaklaşımımız var” dedi.

13.03.2019Eğitim
Yeni nesil şirket yönetim uygulaması geliştirdi

Yeni nesil şirket yönetim uygulaması geliştirdi

Kuadron Bilişim, TORK adını taşıyan yeni nesil şirket yönetim uygulaması geliştirdi.

12.03.2019Teknoloji
Maç değil kariyer kuyruğu

Maç değil kariyer kuyruğu

Sabah saatlerinden itibaren Şenol Güneş Spor Kompleksinde düzenlenen Karadeniz Kariyer Fuarı'na katılmak için gelen üniversite öğrencileri içeri girebilmek için uzun kuyruklar oluşturdu.

11.03.2019Futbol
Startup’larda İK’ya dikkat

Startup’larda İK’ya dikkat

Personel sayısı kurumsal şirketlere göre çok daha az olan startuplarda tek bir çalışanın mutluluk seviyesi ya da yöneticinin davranışları tüm şirketi hızla etkileyebiliyor. Çalışan sayısı yüksek olan kurumlarda ise bir çalışanın mutluluk seviyesinin etki alanı çok daha az oluyor. Uzmanlar, bu nedenle startupların da İK politikalarına en az kurumsal şirketler kadar önem vermesi gerektiğini düşünüyor.

10.03.2019İK/Yeni Ekonomi
Nasıl çevre yapılır

Nasıl çevre yapılır?

Networking (çevre) konusunda eğitimler veren Işıl Taysever ile Boğaziçi Üniversitesi’nde part-time dersler veren insan kaynakları profesyoneli İdil Türkmenoğlu, “Torpil Değil Networking” adlı bir kitap yazdılar. Taysever ve Türkmenoğlu, gençlere iş bulma süreçlerinde ve iş hayatında nasıl networking yapılacağına dair pratik bilgiler veriyorlar. İdil Türkmenoğlu, sorularımızı cevapladı.

10.03.2019İK/Yeni Ekonomi
Sibiryadaki gaz tesisi inşaatı Türk kadınlarına emanet

Sibirya'daki gaz tesisi inşaatı Türk kadınlarına emanet

Dondurucu soğukların yıl boyu etkisini sürdürdüğü Doğu Sibirya'da inşaatı devam eden Amur Gaz İşleme Tesisi'ndeki 5 Türk kadın işçi çalışmalarını yoğun şekilde sürdürüyor.

8.03.2019Ekonomi
CFO’ların stratejik sorumlulukları arttı

CFO’ların stratejik sorumlulukları arttı

DataExpert Kurucu Genel Müdürü Hasan Altunkaya, iş dünyasında Finans Grubu Başkanlığı ya da Finansal Genel Müdür (CFO) koltuğunda olanların görev ve sorumlulukları itibarıyla şirketlerin en stratejik konumunda bulunduğunu söyledi.

8.03.2019Ekonomi
Otokoç Otomotiv’de görev değişimi

Otokoç Otomotiv’de görev değişimi

Otokoç Otomotiv’de 10 yıldır Genel Müdür olarak görev yapan Görgün Özdemir, emekliliği sebebiyle bayrağı Araç Kiralamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İnan Ekici’ye devrediyor.

5.03.2019Ekonomi
Bizim törenler çok sıkıcı

Bizim törenler çok sıkıcı

Tam 124 kez ödül için sahneye davet edilen Ali Poyrazoğlu, “Bu işler ahbap çavuş işine döndü, artık kabul etmiyorum” diyerek ödül törenlerinden çekileli yıllar oldu. Ama hiç durmadan üretmeye, yazmaya, oynamaya devam ediyor. Üç farklı oyunla seyirciyle buluşmayı sürdüren duayen tiyatrocu, bir yandan da hayat hikayesini kitap olarak okura sunmanın telaşında...

5.03.2019Magazin
Milli Eğitim Bakanından okula başlama yaşı ile ilgili önemli açıklama

Milli Eğitim Bakanı'ndan okula başlama yaşı ile ilgili önemli açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Öğretmenlik Meslek Yasası ile ilgili hazırlıkların tamamlandığını bildirdi. Bakan Selçuk, okula başlama yaşı ile ilgili olarak "Çağ nüfuslarını net ayırabilelim diye 69 ayı önümüzdeki yıl gerçekleştirmiş olacağız" dedi. Selçuk ayrıca hayırseverlerin okullara yaptırdıklarının okulun web sayfasından izlenmesine imkân sağlayacak yazılımın nisanda hizmete gireceğini söyledi.

5.03.2019Eğitim
Garsonlar, komiler, yamaklar ve şefler anlatıyor: Dışarıda döner, köfte, lahmacun yemeyin

Garsonlar, komiler, yamaklar ve şefler anlatıyor: Dışarıda döner, köfte, lahmacun yemeyin!

Çalışanların haklarına riayet edilmiyor,hijyen kurallarına uyulmuyor, kötü malzeme kullanılıyor...

3.03.2019Hürriyet Pazar
FETÖ itirafçısı savunma sanayindeki örgüt yapılanmasını anlattı

FETÖ itirafçısı savunma sanayindeki örgüt yapılanmasını anlattı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) HAVELSAN'daki yapılanmasına yönelik soruşturması kapsamında gözaltına alınan insan kaynakları uzmanı F.K, itirafçı oldu ve örgütün savunma sanayi kurumlarındaki yapılanmasına ilişkin bilgiler verdi.

2.03.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Türkiye dijital ekonomi endeksi

Veri hacim ve hızı büyük bir patlama yaşıyor. Bugün global ekonominin yüzde 8’ine karşılık gelen dijital ekonomi yeni teknolojilerle, yeni algoritmalarla ve yeni iş modelleriyle hızla büyüyor.

16.04.2019

CIP’te tencere kaynayacak

Turkish DO&CO İstanbul Havalimanı’ndaki özel yolcu salonunda (CIP) tencere yemekleri yapacak. Böylece Türk yemeklerinin en doğru karışımlarla tanıtılmasını da sağlayacak. Yolcular özellikle yurtdışındaki Türk lokantalarında yapılan yanlış yemeklerin doğrusunu tadacak ve Türk mutfağına hayran kalacaklar.

3.04.2019

Helalleştik ve gidiyoruz... TAV CEO’su Şener Atatürk Havalimanı’na veda hikâyesini anlattı

İstanbul Havalimanı’na 5 Nisan gecesi başlayacak taşınma öncesi TAV CEO’su Sani Şener, Atatürk Havalimanı’nda hiç unutmadığı günleri anlattı. Sani Şener, “Duvarların da hafızası vardır. Unutulacağımızı hiç sanmıyorum. Birçok arkadaşımızı İstanbul Havalimanı’na gönderdik. Bakın göreceksiniz, orada da başarılı olacaklar” dedi.

27.03.2019

Bizim törenler çok sıkıcı

Tam 124 kez ödül için sahneye davet edilen Ali Poyrazoğlu, “Bu işler ahbap çavuş işine döndü, artık kabul etmiyorum” diyerek ödül törenlerinden çekileli yıllar oldu. Ama hiç durmadan üretmeye, yazmaya, oynamaya devam ediyor. Üç farklı oyunla seyirciyle buluşmayı sürdüren duayen tiyatrocu, bir yandan da hayat hikayesini kitap olarak okura sunmanın telaşında...

5.03.2019