MENÜ

İnşaat Firmaları

İnşaat Firmaları ile ilgili tüm haberleri, son dakika İnşaat Firmaları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün İnşaat Firmaları haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.896 İnşaat Firmaları haberi bulunmuştur.

İnşaat Firmaları Haberleri

Faizsiz ev cirosu 2 milyara ulaştı

Faizsiz ev cirosu 2 milyara ulaştı

Vatandaşı birikime yönlendirerek faizsiz ev sahibi yapan, ‘Tasarrufa Dayalı Faizsiz Finansman Sistemi’ giderek büyüyor.

12.08.2019Ekonomi
Bakan Pekcandan 10 milyar dolarlık hedef

Bakan Pekcan'dan 10 milyar dolarlık hedef

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Türk inşaat firmaları bugüne kadar Ukrayna'da 5,9 milyar dolarlık proje gerçekleştirmiştir. Ukrayna yeni bir yatırım atağına giriyor. Altyapı yatırımları özellikle. Türk firmalarımız Ukrayna'nın büyümesinde, gelişmesinde, refah düzeyinin artmasında katkı sağlamaktan memnuniyet duyacaklardır. Biz de destekleyeceğiz" dedi.

8.08.2019Ekonomi
Kampanya atağı

Kampanya atağı

Kamu bankalarının konut kredisi faizini 0.99’a çekmesinden sonra bir hamle de gayrimenkul firmalarından geldi. Konut pazarını hareketlendirmek isteyen firmalar kendi bünyelerinde kampanyalar yapıyor. Nakitte yüzde 15’e varan indirim sunan firmalar faizi daha da aşağıya çekiyor. Peşinatı 1 yıl öteleyerek nakit sorunu olan alıcıları da sisteme dahil eden firmalar 15 yıla kadar vade uyguluyor.

8.08.2019Ekonomi
Şimdi ev almayan pişman olacak...

Şimdi ev almayan pişman olacak...

İnşaat sektöründeki durumun ‘muhasebe yapma’ imkânı sağladığını ve yeniden yapılanma sürecine geçtiklerini belirten İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım, “Fiyat biraz daha düşer mi, faizde bekleyelim diyorlar. Ama almayan, bekleyen çok pişman olacak. Çünkü fiyatların daha fazla ineceği nokta yok. Seçim sonrası hareketlenme başlar, sonra da zam kaçınılmaz” dedi.

6.06.2019Ekonomi
Fikirtepe çözüm bekliyor

Fikirtepe çözüm bekliyor

8 yıldır kentsel dönüşümün konuşulduğu Fikirtepe hâlâ dönüşemedi. Son aylarda inşaatların yavaşladığı bölgede vatandaşlar mağdur. Evleri yıkılan ama yenisi yapılmayan hak sahipleri kamudan çözüm bekliyor. Pek çok kişi anlaştığı inşaat firmasından kira desteği alamadığı için geçim sıkıntısı yaşıyor. Bölgede 61 yapı adasından 41’inde sorun var.

9.04.2019Ekonomi
Türk inşa etti, Putin açacak

Türk inşa etti, Putin açacak

Alman otomotiv devi Mercedes-Benz'in Rusya'da gerçekleştirdiği 250 milyon Euro yatırımı geçen fabrikasını inşa eden Türk inşaat şirketi ESTA Construction, fabrikayı 18 ay gibi bir sürede tamamlayarak üretim bandını çalışmaya hazır hale getirdi.

31.03.2019Ekonomi
Bakan Turhan: Türk firmaları projeyi en kısa sürede tamamlayacaktır

Bakan Turhan: Türk firmaları projeyi en kısa sürede tamamlayacaktır

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan: "(Makyol ve Alsim-Alarko firmaları) Ben bu güçlü altyapı projelerinde deneyimli ve başarılı olan Türk firmalarının projeyi en kısa sürede tamamlayıp hizmete sunacaklarına inanıyorum" açıklamasında bulundu.

30.01.2019Ekonomi
‘Faizlerdeki düşüş devam ederse konutta büyüme hızlanır’

‘Faizlerdeki düşüş devam ederse konutta büyüme hızlanır’

İnşaat sektörünün 2018 yılında düzenlenen cazip kampanyalar, KDV, tapu harcı ve faiz indirimi ile canlılığını koruduğunu belirten Tüfekçioğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Tüfekçioğlu yeni yılda da aynı büyüme ivmesinin devam etmesi için verilen teşviklerin dönemsel değil, kalıcı olması gerektiğini vurguladı.

16.01.2019Ekonomi
Önemli uyarı… O ödemeler geri alınabilir

Önemli uyarı… O ödemeler geri alınabilir!

Tüketici Başvuru Merkezi (TBM) Hukuk Komisyonu Başkanı İzzet Doğan, konutta KDV ve tapu harcı indirimi döneminde fazladan ödenen noter giderinin geri alımı için, "icra takibi" ve "tüketici mahkemeleri"ne başvurulmasını önerdi.

30.10.2018Ekonomi
Türk gayrimenkul sektöründen Almanya çıkarması

Türk gayrimenkul sektöründen Almanya çıkarması

Emlak Konut GYO, Kiptaş, Sur Yapı, Artaş İnşaat, Nef, Kuzu Grup, Teknik Yapı ve Gap İnşaat milyarlarca liralık projelerini Berlin ve Köln'de tanıtacak.

19.10.2018Ekonomi
Kaşıbeyaz da konkordato istedi

Kaşıbeyaz da konkordato istedi

Son günlerde özellikle ayakkabı ve inşaat firmaları ile gündeme gelen konkordato başvurularına bir yenisi eklendi. Ünlü kebap zinciri Kaşıbeyaz, Bakırköy Ticaret Mahkemesi’ne başvurarak konkordato istedi.

27.09.2018Ekonomi
Türk müteahhitlerden yurt dışında 370 milyar dolarlık iş

Türk müteahhitlerden yurt dışında 370 milyar dolarlık iş

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Mithat Yenigün, Türk müteahhitlik firmalarının, 1972 yılında Libya ile yurt dışına açıldığı günden bu yana 120 ülkede yaklaşık 370 milyar dolar tutarında 10 bine yakın proje gerçekleştirdiğini bildirdi.

14.09.2018Ekonomi
Daha ilk günden telefonlar kilitlendi Vatandaşlar akın etti

Daha ilk günden telefonlar kilitlendi! Vatandaşlar akın etti

Konutta fırsat kampanyası başlamasıyla düşük faizli, indirimli projeleri kaçırmak istemeyen alıcı harekete geçti. Satış ofisleri ilk günden doldu, firmaların telefonları susmadı. Kampanya açıklandıktan sonra ilk 24 saatte Emlak Konut’un internet sitesini 500 bini aşkın kişi ziyaret etti, 15 bin kişi telefonla bilgi aldı, 4 bin kişi de satış ofislerini ziyaret etti. Ulaşılabilir fiyatlı evler ilk günden sahibini buldu.

29.08.2018Ekonomi
Geçici vergi nedir

Geçici vergi nedir?

Geçici vergi, gerçek usulde vergilendirilen ticari kazanç sahipleri ile serbest meslek erbabı ve kurumlar vergisi mükelleflerinin cari vergilendirme döneminin gelir ve kurumlar vergisine mahsuben üçer aylık kazançları üzerinden hesaplanarak ödenen bir peşin vergi uygulamasıdır.

3.07.2018Gündem
13 yıldır kapalıydı, ihaleye çıktı Fiyatı tartışma yarattı

13 yıldır kapalıydı, ihaleye çıktı! Fiyatı tartışma yarattı

TÜRKİYE’NİN ilk tatil köyü olan ve 1967’den 2005 yılına kadar yaklaşık 3 milyon turisti ağırlayan Foça Fransız tatil köyü ihaleye çıktı. 13 yıldır kapalı olan tatil köyü, 49 yıllığına işletme hakkı devir yöntemiyle özelleştirilecek. 400 odalı, 800 yatak kapasiteli köy için ihale bedelinin 66 milyon lira olarak belirlenmesi tepki çekti. Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, “Teminat tutarından tahmini ihale bedelinin 66 milyon lira olarak belirlendiğini anlıyoruz. Bu fiyattan ticari bir zeka burayı almaz ya da Çeşme’de olduğu gibi birileri burayı alıp rezidansa çevirecek” dedi.

29.05.2018Ekonomi
Projeler tek çatı altında

Projeler tek çatı altında

Türkiye’deki ev alıcılarının yüzde 47’si sıfır konut projelerinden ev satın almayı tercih ediyor, ancak yüzlerce projenin içinden doğru projeyi seçmek oldukça zor. Ev arama sürecini kolaylaştırmak için Hürriyet Emlak, yeni konut alıcılarına çözüm üretmek amacıyla uluslararası gayrimenkul teknoloji firması Homsters ile işbirliği yaptı ve Hürriyet Projeland (www.projeland.com) yayın hayatına başladı.

27.04.2018Ekonomi
TAKDERden Gürültü Farkındalık Günü açıklaması

TAKDER'den 'Gürültü Farkındalık Günü' açıklaması

Avupa Birliğinin bir kuruluşu olan Avrupa Çevre Ajansı (EEA- European Environment Agency) tarafından, kişilerin ve toplumun sağlığı ve iyiliği üzerinde gürültünün olumsuz etkileri konusunda farkındalığın arttırılması amacıyla, her yıl Nisan ayında bir gün “Gürültü Farkındalık Günü” (International Noise Awareness Day) olarak kabul edilmiştir. Bu vesileyle Türk Akustik Derneği olarak aşağıdaki bilgilerin toplumumuzla paylaşılması önemli görülmektedir:

26.04.2018Ekonomi
Yedikule’ye 550 milyon TL

Yedikule’ye 550 milyon TL

REAL Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dokumacı, son 2 yıldır üzerinde çalıştıkları Real Konaklar Yedikule Projesi için ön talepleri almaya başladıklarını ifade etti. Dokumacı, 550 milyon lira değerle hayata geçirilen projedeki 120 dairenin 18 ay içinde sahiplerine teslim edileceğini söyledi. Tarihi Yedikule bölgesinde hastanelerin, üniversitelerin ve toplu ulaşım merkezlerinin bulunduğunu hatırlatan Dokumacı, bölgenin zaman içinde daha da gelişeceğini söyledi.

25.04.2018Ekonomi
Malzemedeki artış  konuta yansımadı

Malzemedeki artış konuta yansımadı

BARIŞ İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akyüz, konut sektöründe şu anda hem adet hem de fiyat olarak balon olmadığını belirterek, “Konutta krizi fırsata çevirmenin tam zamanı” dedi.

22.04.2018Ekonomi
Konutta yüksek faiz senetli satışı başlattı

 Konutta yüksek faiz "senetli satış"ı başlattı

Konut kredisi faiz oranlarının son 8,5 yılın en yüksek seviyesine ulaşması nedeniyle bazı inşaat firmaları, piyasayı canlı tutmak için peşin fiyatına 60 aya varan senetli konut satışına başladı.

16.04.2018Ekonomi
4 fabrika için bugün süre doluyor

4 fabrika için bugün süre doluyor

TÜRK-İş Konfederasyonu Başkanı Ergün Atalay, 34 sendika başkanından oluşan Başkanlar Kurulunu 13 Nisan Cuma günü toplayıp, Ankara Şeker Fabrikası'da açıklama yapacak. Ergün Atalay, “Bu çıkmaz yol. Vazgeçin. Satana da yaramaz alana da...” dedi.

11.04.2018Ekonomi
Dumankaya ve Fi Yapı satılıyor

Dumankaya ve Fi Yapı satılıyor

TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, devraldıkları FETÖ şirketlerini büyüttüklerini dile getirerek kendilerini en fazla zorlayanın parasını verip dairesini bekleyen mağdurların olduğu inşaat firmaları olduğunu vurguladı. Gülal, Dumankaya ve Fi Yapı’nın satışı için uluslararası bir firmayla görüşme halinde olduklarını duyurdu.

3.03.2018Ekonomi
İstanbulun en popüler caddelerinden biri Fiyatlar 2 yılda yüzde 40 düştü

İstanbul'un en popüler caddelerinden biri! Fiyatlar 2 yılda yüzde 40 düştü

Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği (AYİDER) Başkanı Melih Tavukçuoğlu, Bağdat Caddesi'nde yüzde 85'lere varan arsa maliyetleri nedeniyle çok hızlı artan fiyatların 2 yıldır düşüşte olduğunu belirterek, "Ortalama yüzde 30 olan düşüşler, bazı yerlerde yüzde 40'ları aştı." dedi

23.02.2018Ekonomi
İstanbulun ünlü caddesi için dikkat çeken açıklama: Fiyat düşüşleri yüzde 40ı buldu

İstanbul'un ünlü caddesi için dikkat çeken açıklama: Fiyat düşüşleri yüzde 40'ı buldu

Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği (AYİDER) Başkanı Melih Tavukçuoğlu, Bağdat Caddesi'nde yüzde 85'lere varan arsa maliyetleri nedeniyle çok hızlı artan fiyatların 2 yıldır düşüşte olduğunu belirterek, "Ortalama yüzde 30 olan düşüşler bazı yerlerde yüzde 40'ları aştı" dedi.

23.02.2018Ekonomi
Büyük umutlarla ev alanlar zorda... Bakanlıktan Fikirtepe açıklaması

Büyük umutlarla ev alanlar zorda... Bakanlıktan 'Fikirtepe' açıklaması

Fikirtepe'deki kentsel dönüşüm kapsamında bazı projelerde vatandaşların mağdur edildiğine dair çıkan haberler üzerine konuya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı el attı. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada Fikirtepe'deki kentsel dönüşüm faaliyetleriyle ilgili vatandaşların yaşadığı mağduriyetlerin hızlı şekilde çözüme kavuşturulması amacıyla irtibat ofisi açılacağı bildirildi.

13.02.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Karan tüm bunları isteyecek mi

Fahriye Evcen ile Burak Özçivit’in oğulları Karan yeni doğdu ama bizzat anne ve babasının açtığı Instagram hesabında 132 bin takipçisi var.

17.04.2019

Konut satışlarındaki rakamların söylediği

Her hafta ne yazacağımı düşünürken, hep olumlu şeyler yazma hevesiyle oturuyorum klavye başına.

26.11.2018

Gayrimenkul piyasasında son durum

Bu haftaki röportaj konuğum Aylin Sönmez Küçükkaya (Kurucu Ortak), Nurcan Sönmez Gökler (Yurt dışı projeler satış uzmanı), Nurcan Mescilgil (Lüks konut ve proje satış uzmanı), Nursel Topçu (Lüks Konut ve ticari gayrimenkul satış uzmanı)

5.11.2018

Sürücüler kemerde de cepte de duyarsız gibi

BİRKAÇ rakam sunacağım bugün, ders almamız gereken. İzmir Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nün bazı denetim rakamları bunlar. Bana göre, “Yahu amma geniş gönüllü insanlar olduk” dedirten ve de yorumu size bıraktığım...

4.05.2018

Çelik gibi yatırım

Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında bugüne kadar 50’nin üzerinde projeyi hayata geçiren Biva Mimarlık A.Ş., şimdi de Avrupa’nın en yüksek yapısal çelik binası için çalışıyor.

18.02.2018