MENÜ

İnditex

İnditex ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İnditex haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 63 İnditex haberi bulunmuştur.

İnditex Haberleri

Dev giyim markasının Türkiyeden çıkacağı iddia edilmişti Planı belli oldu

Dev giyim markasının Türkiye'den çıkacağı iddia edilmişti! Planı belli oldu

Türkiye'den çıkacağı iddia edilen Zara, Türkiye'de farklı bir konsept ile faaliyetlerine devam etmeyi planlıyor.

20.1.2018Ekonomi
Zara: Kapatmıyoruz mağaza açıyoruz

Zara: Kapatmıyoruz mağaza açıyoruz

İSPANYOL hazır giyim devi Zara uzun süredir “Türkiye’den çıkıyor iddialarına” dün cevap verdi. 1998’den beri Türkiye’de Inditex Grup bünyesinde faaliyet gösteren Zara’dan yapılan açıklamada, “Türkiye’deki Zara ve alt markaları pazardan çekiliyor ve mağazalarını kapatıyor haberleri gerçeği yansıtmamaktadır. Mağaza kapatmıyoruz aksine yeni mağazalar açıyoruz” denildi.

17.1.2018Ekonomi
Ekonomi kulisleri bu iddiayı konuşuyordu... Zaradan yanıt geldi

Ekonomi kulisleri bu iddiayı konuşuyordu... Zara'dan yanıt geldi

1998’den beri Türkiye’de Inditex Grup bünyesinde faaliyet gösteren Zara için Habertürk yazarı Fatih Altaylı, “Türkiye’den çıkıyor” iddiasında bulundu. Konuyla ilgili olarak ulaştığımız Inditex Grup yöneticileri ise “Bu konu hakkında yorum yapmak istemiyoruz” açıklamasında bulundu. Sektör temsilcileri, markanın yatırımlarına devam ettiğine dikkat çekiyor. Zara'nın bağlı olduğu Inditex Grup adına yapılan açıklamada ise, Türkiye'den çıkıyor yönündeki iddialar yalanlandı. Açıklamada "Mağaza kapatmıyoruz aksine yeni mağazalar açıyoruz” denildi.

17.1.2018Ekonomi
Bravo işçileri 79 haftadır parasını alamadı

Bravo işçileri 79 haftadır parasını alamadı

Zara, Mango ve Next gibi markalara üretim yapan fabrikanın kapanmasıyla işsiz ve tazminatsız kalan Bravo işçileri bekleyişte 79’uncu haftayı geride bıraktı. İşçiler yeni bir eylem takvimi açıkladı.

16.1.2018Ekonomi
Bir gün geldik, patronumuz kaçmış

'Bir gün geldik, patronumuz kaçmış'

"Bir gün bir geldik, firma yok. Patronumuz kaçmış gitmiş. Sonra o gün herkes firmayı talan etti. Makinelere, bilgisayara, neredeyse çöp kutularına kadar her şeyi topladılar. Firmanın içi savaş alanı gibiydi."

15.11.2017Ekonomi
Ünlü mağazaya karşı icra işlemi başlattılar...

Ünlü mağazaya karşı icra işlemi başlattılar...

DİSK Tekstil İşçileri Sendikası Merter Şube Başkanı Asalettin Aslanoğlu, Bravo hazır giyim fabrikasının iflas etmesinin ardından kıdem tazminatlarını alamayan 151 işçi için Zara'ya icra işlemi başlattıklarını açıkladı. Hurriyet.com.tr'ye konuşan Aslanoğlu, icraya konu alacak tutarının 3 milyon 200 bin TL seviyesinde olduğunu açıkladı.

8.11.2017Ekonomi
Moda Akademisi mezunları podyumda

Moda Akademisi mezunları podyumda!

İstanbul Moda Akademisi’nin Moda Tasarımı lisans ve lisansüstü program mezunlarından oluşan karma defilesi NEW GEN, 14 Eylül Perşembe günü gerçekleşti.

15.9.2017Kampüs
3 günde dünyanın en zengin 2. insanı oldu

3 günde dünyanın en zengin 2. insanı oldu

Zara, Massimo Dutti ve Pull&Bear gibi markaların bulunduğu Inditex'in sahibi Amancio Ortega dünyanın en zenginleri sıralamasında önündeki Jeff Bezos'un 3 günde 6 milyar dolar kaybetmesiyle 2. sıraya yükseldi.

2.8.2017Ekonomi
Dünyanın en zengin insanından milyar dolarlık bağış

Dünyanın en zengin insanından milyar dolarlık bağış!

Warren Buffett, 3 milyar doları aşan bir bağış daha yaptı.

12.7.2017Ekonomi
En çok onlar beğenildi

En çok onlar beğenildi

Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri araştırmasını bu yıl 16’ncı kez düzenleyen Capital dergisi, sıralamaya giren şirketlere ödüllerini dün gerçekleştirilen törenle verdi. Araştırma sonuçlarına göre geçtiğimiz yılın en beğenilen şirketi Koç Holding olurken, ikinci Arçelik ve üçüncü ise Unilever oldu.

27.4.2017Ekonomi
Macronla 1 günde 27.5 milyar dolar

Macron'la 1 günde 27.5 milyar dolar

FRANSA’da pazar günü yapılan cumhurbaşkanlığı ilk seçimlerinden çıkan sonuç, en çok Avrupa’nın en zenginlerine yaradı.

25.4.2017Ekonomi
Bir gecede dünyanın en zengin 2. ismi oldu

Bir gecede dünyanın en zengin 2. ismi oldu

Fransa'da Pazar günü yapılan cumhurbaşkanlığı ilk seçimlerinden çıkan sonuç, en çok Avrupa'nın en zenginlerine yaradı.

25.4.2017Ekonomi
Dünya devinden yeni marka Beklediğini alamayınca...

Dünya devinden yeni marka! Beklediğini alamayınca...

H&M kâr gelirinde beklenenden az düşüş yaşadı; yeni marka yaratmaya hazırlanıyor.

30.3.2017Ekonomi
9. İstanbul Moda Konferansı’nda yeni işbirliklerine imza atılıyor

9. İstanbul Moda Konferansı’nda yeni işbirliklerine imza atılıyor

Tüm dünyadan satın alma grupları ile yerel üreticileri İstanbul’da buluşturan 9. İstanbul Moda Konferansı, 12-13 Ekim 2016 tarihlerinde Four Seasons İstanbul at the Bosphorus Hotel’de gerçekleşti. Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği’nin (TGSD) ev sahipliğinde gerçekleşen konferansın açılışını Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi yaptı.

13.10.2016Ekonomi
Dünya devi Zaradan yeni hamle

Dünya devi Zara'dan yeni hamle

İspanyol giyim firması Zara, Türkiye'de 5 Ekim'den itibaren online satışa başlıyor.

24.9.2016Ekonomi
Zaranın patronu İspanyol Ortega şimdilik dünyanın en zengini

Zara'nın patronu İspanyol Ortega şimdilik dünyanın en zengini

Amerikan ekonomi dergisi Forbes'un gerçek zamanlı servet takibi endeksine göre, dünyanın en zengini koltuğuna, Zara'nın da sahibi olan İspanyol tekstil devi Inditex'in patronu Amancio Ortega oturdu.

23.10.2015Ekonomi
Türk kahvesi zirveye taşıdı

Türk kahvesi zirveye taşıdı

ALMAN perakende devi Tchibo’nun Türkiye Genel Müdürü Şenay Küçük Tanşu markanın global genel merkezinde yönetim kuruluna girdi. Türk kahvesini Hamburg’daki üretim bandına ‘Tchibo Türk Kahvesi’ olarak yerleştirmeyi başaran Tanşu, “Global düşündük, yerel davrandık. Başarılı olduk” diyor.

3.8.2015Ekonomi
Japon devini korkuttuk

Japon devini korkuttuk

PEK çok Türk firmanın da Türkiye’ye getirmek için peşine düştüğü Japon Uniqlo, güçlü yerel rakipleri görünce vazgeçti. Türkiye’de üretim için 3 firmayla anlaşan Uniqlo, özellikle LC Waikiki nedeniyle Türkiye’de perakendeye sıcak bakmıyor.

30.5.2014Ekonomi
Japon devi korkuttuk

Japon devi korkuttuk

ÖZELLİKLE kaz tüyü yelek ve montlarıyla dünyayı kasıp kavuran Japon Uniqlo, alıcı gözle baktığı Türkiye perakende pazarına güçlü yerel rakipler nedeniyle girmeme kararı aldı.

29.5.2014Ekonomi
Çine tek kalemde 300 milyon dolarlık yatırım

Çin'e tek kalemde 300 milyon dolarlık yatırım

Çin'in kuzeydoğusundaki Shenyang kentinde inşa ettiği 300 milyon dolarlık alışveriş merkezinin dün açılışını yapan Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, Çin ekonomisinin son durumunu değerlendirdi. Çin'in son 30 yılda ortalama yüzde 10 büyüme oranı yakaladığını, bu oranın şimdi yüzde 7,5 düzeyine gerilediğini hatırlatan Özyeğin, Çin ekonomisinin önümüzdeki 10 ya da 20 yılda Batı ülkelerine nazaran çok daha hızlı büyüyeceğini söyledi.

25.5.2014Ekonomi
Türkiye’ye üretim geliyor tesis yok

Türkiye’ye üretim geliyor tesis yok

Japon Uniqlo’nun üretim için Türkiye’yi seçmesini değerlendiren TGSD Başkanı Cem Negrin, “Beş yıl önce büyük kapasiteli fabrikalar ya zarar etti ya kapandı. Şimdi Uniqlo gibi yılda 500 milyon dolarlık alım yapabilecek firmalar üretime geliyor ama bu kapasitede tesis yok artık” dedi

8.5.2014Ekonomi
İspanyol lüksü Türkiye’ye uymadı

İspanyol lüksü Türkiye’ye uymadı

ZARA’nın sahibi İspanyol Inditex grubunun ‘demokratikleşmiş lüks’ vurgusuyla 2008 yılında yarattığı Uterqüe markası, 2010 yılında girdiği Türkiye’ye 3 yıl dayanabildi. Nişantaşı ve Akmerkez’de iki mağaza açan marka, tası tarağı toplayıp ülkeyi terk ediyor.

6.12.2013Ekonomi
Zaranın patronu hayatını kaybetti

Zara'nın patronu hayatını kaybetti

Zara'nın patronu ve kurucusu Rosalia Mera hayatını kaybetti. Kurduğu Inditex firmasını 21 milyar dolar ciroya ulaştıran Mera kızıyla tatildeyken beyin kanamasından öldü.

16.8.2013Ekonomi
‘Zara’ davası

‘Zara’ davası

Zara markasının şarkıcı Zara’ya açtığı ‘marka hükümsüzlüğü’ davası, Yargıtay’ca onandı. Şarkıcı, sanat faaliyetleri dışında adını başka yerlerde kullanamayacak.

28.6.2013Gündem
Gates yeniden zirvede

Gates yeniden zirvede

Teknoloji devi Microsoft'un kurucu ortağı olan Bill Gates, dünyanın en zengin adamı ünvanına yeniden kazandı.

18.5.2013Ekonomi
Dow nereye İMKB oraya

Dow nereye İMKB oraya

ABD’de makro ekonomiye yönelik olumlu veriler, Dow Jones Endeksi’ni zirveden zirveye taşırken, bu borsayla benzer hareket eden İMKB de 10 gündür hız kesmiyor. Uzmanlar, likidite bol kaldığı sürece benzer hareketlerde bulunan iki borsada da yükselişin devam edeceğini tahmin ediyor.

9.3.2013Ekonomi
Bir haftada 29 milyar dolar kazandılar

Bir haftada 29 milyar dolar kazandılar

Dünyanın 100 en zengin ismi bu hafta ABD borsalarında yaşanan yükselişle birlikte servetlerine 28.7 milyar dolar daha kattı.

9.3.2013Ekonomi
Uzakdoğu bu iki markayı uçurdu

Uzakdoğu bu iki markayı uçurdu

Avrupa’da ekonomik krizin ortasında üç milyarder doğdu. Zara’nın sahibi Amancio Ortega’nın kızı Sandra Ortega Mera’nın serveti 1 milyar dolara çıkarken Prada’nın kurucusu Mario Prada’nın torunları Marina Prada ve kardeşi Alberto Prada’nın her birinin serveti 2.5 milyar dolara ulaştı.

20.10.2012Ekonomi

Zara’nın patronu Buffet’ı geçti

Dünyada hazır giyim anlayışına ‘hızlı moda’yı sokarak dengeleri kökünden değişteren İspanyol Zara’nın sahibi Amancio Ortega, zengilikte Amerikalı milyarder Warren Buffet’ı geride bıraktı.

8.8.2012Ekonomi
17 dev şirketin yöneticileri İstanbul’da

17 dev şirketin yöneticileri İstanbul’da

500 milyar dolarlık cirosu olan ve yaklaşık 3 milyon kişiyi istihdam eden 17 küresel şirketin üst düzey yöneticileri, Yatırım Danışma Konseyi'ne katılmak üzere İstanbul’da buluştu. Konsey'in açılış konuşmasını yapan Başbakan Erdoğan, kredi derecelendirme kuruluşlarının kararlarında objektif olmadığına vurgu yaptı.

11.5.2012Ekonomi
H&M’den modanın ‘zor çocuğu’ ile anlaşma planı

H&M’den modanın ‘zor çocuğu’ ile anlaşma planı

Daha önce aralarında Roberto Cavalli, Karl Lagerfeld, Jimmy Choo gibi efsane tasarımcılarla işbirliği yapan H&M, gözüne modanın zor çocuğu Tom Ford’u kestirdi. Kasım ayından bu yana moda koridorlarında konuşulan işbirliğinde son aşamaya gelindiği ileri sürülüyor. Uzmanlar, H&M’in Tom Ford’u ikna etmesini büyük başarı olarak görüyor.

3.4.2012Ekonomi
Zegna: Ek vergiyle korumacılığı bırakın, modaya kültürü yansıtın

Zegna: Ek vergiyle korumacılığı bırakın, modaya kültürü yansıtın

İstanbul Moda Hazır Giyim Konferansı’nda konuşan İtalyan Ermenegildo Zegna Grup Başkanı Paolo Zegna, Türk markalarına ek vergi gibi korumacı politikalara güvenmemeyi önerdi. Zegna, “Rekabet için kendi kültürünüzle ilgili kimlik geliştirin” dedi.

6.5.2011Ekonomi
Inditex karını açıkladı

Inditex karını açıkladı

Aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 77 ülkede mağazaları bulunan, Zara, Bershka, Massimo Dutti, Pull&Bear, Stradivarius, Oysho, Uterque gibi firmaları bünyesinde bulunduran İspanyol tekstil devi İnditex, 2010 yılında 1 milyar 732 milyon avroluk kar elde etti.

23.3.2011Ekonomi
Londra Moda Haftası’nda ‘kapanış defilesi’ne çıktı, ünlü markalara fren koydu

Londra Moda Haftası’nda ‘kapanış defilesi’ne çıktı, ünlü markalara fren koydu

Orka Grup’un gençlere yönelik markası Tween, Londra Moda Haftası’nın kapanış defilesini gerçekleştirdi. Orka Grup Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçoğlu, “Bu, İngiltere pazarında 5 yıllık yoğun çalışmanın ürünü. İngiltere’den önemli satın almacılar defileyi izledi. Zara, Massimo Duti’nin sahibi Inditex izlemek istedi, davetiye vermedik” dedi.

26.2.2011Ekonomi
Rus işadamından Koton’a milyar dolarlık davet

Rus işadamından Koton’a milyar dolarlık davet

IFW’nin kapanış defilesinde Koton’un 1970’lerden esinlenilen 70 parçadan oluşan Party Wear koleksiyonu sergilendi.

7.2.2011Ekonomi
İspanyol Uterqüe: Lüksü ve modayı ulaşılır yapıyoruz

İspanyol Uterqüe: Lüksü ve modayı ulaşılır yapıyoruz

Yunanistan, Portekiz, Belçika, Güney Kıbrıs ve Arap ülkelerinde mağaza açan Uterqüe’nun hedefi Meksika, Rusya ve Türkiye’de yaygınlaşmak. Uterqüe Genel Müdürü Costas Antimissaris, markayla ilgili “Lüksü demokratikleştiriyoruz” dedi.

28.3.2010Ekonomi
İspanyol Inditex Zara’yla Türkiye’ye yerleşti, şimdi lüks markasını da getirdi

İspanyol Inditex Zara’yla Türkiye’ye yerleşti, şimdi lüks markasını da getirdi

İspanyol Inditex Group, lüks aksesuar markası Uterqüe’yi Türkiye’ye getirdi. Uterqüe Genel Müdürü Costas Antimissaris, “Türkiye Inditex markalarının pekiştiği bir ülke oldu” dedi.

25.3.2010Ekonomi
Devleri arkasında bıraktı

Devleri arkasında bıraktı

Google ve Apple gibi devleri arkasında bıraktı. İşte dünyanın konuştuğu o şirket...

8.10.2009Teknoloji
Redevcodan Ankaraya 150 milyon euroluk yatırım

Redevco'dan Ankara'ya 150 milyon euroluk yatırım

Hollanda merkezli COFRA Holding bünyesinde bulunan, dünya çapında 7,2 milyar avroluk gayrimenkulün sahibi Redevco'nun Türkiye'deki ilk yatırımı olan Ankara'daki Gordion Alışveriş Merkezi (AVM), açılış için gün sayıyor.

28.5.2009Ekonomi
Wal-Mart ve Zara’yla yarıştı, ’eli boş’ dönse de mutlu oldu

Wal-Mart ve Zara’yla yarıştı, ’eli boş’ dönse de mutlu oldu

Koton, Dünya Perakende Ödülleri 2009’da iki dalda birden finalde yarıştı. Koton’un sahibi Yılmaz Yılmaz, ödül alamasalar bile dünyanın en büyük şirketlerinden Wal-Mart; Zara’nın bağlı olduğu Inditex ve Gucci, Yves Saint Laurent’in çatı şirketi PPR ile aynı kategoride yarışmanın başarı olduğunu vurguladı.

10.5.2009Ekonomi
Dubai attracts attention as luxury-lovers hunt for bargain

Dubai attracts attention as luxury-lovers hunt for bargain

DUBAI - The homages to Pharaonic Egypt, ice rinks and shark-filled aquariums in Dubai's many malls still attract crowds, but retail in the Gulf Arab boomtown is looking fragile as luxury-lovers turn into bargain-hunters.

6.4.2009Gündem
Kriz Zarayı da vurdu

Kriz Zara'yı da vurdu

ABD kaynaklı mortgage krizi, İspanyol giyim devi Zara'nın satışlarını da olumsuz etkiledi.

12.12.2007Gündem
Roberto Cavalli izdihamı 3 Türk kızıyla haber oldu

Roberto Cavalli izdihamı 3 Türk kızıyla haber oldu

Roberto Cavalli’nin dünyanın üçüncü büyük moda perakende devi H&M için yaptığı koleksiyon kapış kapış satıldı.

9.11.2007Kelebek

Yazar Sonuçları

Ve Zara sinemalarda!

Yanlış okumadınız. Zara sinemaya girdi. Dünyanın en önemli hızlı moda gruplarından Zara, Zorlu Alışveriş Merkezi’nde mağaza açmak isteyince ilginç bir çözüm bulundu. Sinemanın bir katının kapatılmasına karar verildi. Zara, Zorlu’da büyük bir alana kavuştu ama sinemaların kapasitesi de yarı yarıya azaldı.

4.11.2017

Bereket Enerji ‘Parla’dı

ENERJİNİN birçok alanında faaliyet gösteren, 2 bin 100 MW kurulu güce ulaşan Denizli merkezli Bereket Enerji son olarak ‘güneş paneli’ üretimine girmiş.

5.9.2017

Sınıfı geçen ve sınıfta kalan markalar

Greenpeace, 2011 yılının temmuz ayında Modayı Detoksla (Detox My Fashion) kampanyasını başlattı. Ve geçtiğimiz 3,5 yılda tekstil sektörünün tedarik zincirlerinde ve ürünlerinde kullandığı zehirli kimyasallar hakkında çok sayıda ürün ve su analizleri yapıldı, raporlar yayımlandı.

26.3.2015

Fark yaratmak için kaç ölü gerekir

Bangladeş’te, içindeki 5 tekstil atölyesinde çalışan 3 binden fazla işçinin üzerine çöken 8 katlı Rana Plaza’nın enkazından binden fazla cesetle birlikte ümit ışığı da çıktı

19.5.2013

Hırsız vaaaar!

Bana “Sevgili Habitus, şu hayatta en çok neden korkarsın” diye sorsanız, “Bir mağazadan çıkarken durduk yere alarmın ötmesi ve ‘vayyy kleptoman!’ bakışlarıyla karşılaşmak” konusunu listemin ilk sıralarına rahatlıkla yerleştiririm.

22.12.2009

Sortie’de ÖSS partisi

Boğaz’ın en gözde eğlence kulüplerinden Sortie, geçtiğimiz hafta sonu ÖSS partisine ev sahipliği yaptı.

15.6.2009