MENÜ

İncir

İncir ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İncir haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.296 İncir haberi bulunmuştur.

İncir Haberleri

Devlet desteğiyle kurdu... Aydından Afrikaya ihraç ediyor

Devlet desteğiyle kurdu... Aydın'dan Afrika'ya ihraç ediyor

Aydın'da, devletten aldığı destekle incir işleme tesisi kuran 34 yaşındaki gıda mühendisi Fatma Asena Yazar, 3 yılda ihracat yapmaya başladı - Yılda 500 bin liralık ciroya ulaşan tesisten ilk ihracat Güney Afrika Cumhuriyeti'ne yapıldı

19.02.2019Ekonomi
Elektrikler ne zaman gelecek 15 Şubat tarihli planlı kesinti programı

Elektrikler ne zaman gelecek? 15 Şubat tarihli planlı kesinti programı

İstanbul’un Avrupa ve Anadolu Yakası’ndaki birçok ilçeden elektrik kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. 15 Şubat tarihli planlı kesinti programına göre, Maltepe, Pendik, Ümraniye, Üsküdar, Esenyurt, Arnavutköy gibi birçok ilçede elektrik kesintisi yaşanıyor. Peki, elektrikler ne zaman gelecek?

15.02.2019Gündem
Nihat Zeybekci: İzmirdeki en önemli problem...

Nihat Zeybekci: İzmir'deki en önemli problem...

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, CNN TÜRK'te yayınlanan 40 programında Buket Aydın'ın sorularını yanıtladı. Zeybekci, "İzmir'deki en önemli problem vatandaşlarımızın yaşam kalitesi problemidir. Vatandaşlarımızın normal sürelerde trafikte ulaşabildikleri, hava kirliliği, kanalizasyon, katı atık, çöp, spor alanlarıyla ilgili, yeşil alanlarla ilgili, çarpık yapılaşmayla ilgili, gecekondulaşmayla ilgili problem vardır. Yaşam tarzı demek hemen hemen bunların tamamını kenara koyup, hadi gelelim beraber yine başka bir alana götürmek demek. Bu İzmir'in vaktini kaybetmek, çalmak demektir." ifadelerini kullandı.

13.02.2019Gündem
39 Türk firması organik ürünlerini dünyaya tanıttı

39 Türk firması organik ürünlerini dünyaya tanıttı

Dünyanın en büyük organik fuarlarından kabul edilen Nürnberg Uluslararası Biofach 2019 Organik Ürünler Fuarı, kapılarını ziyaretcilere açtı. 16 Şubat’a kadar sürecek fuara, 39 Türk firması katıldı.

13.02.2019Avrupa
Almanlar Türk meyve ve sebzelerini tercih etti

Almanlar Türk meyve ve sebzelerini tercih etti

Bu yıl 6-8 Şubat 2019 tarihlerinde düzenlenen dünyanın en büyük yaş meyve sebze fuarı, Fruit Logistica’da 92 ülkeden 3 bin 300’ün üzerinde katılımcı yer alırken, fuarda en yoğun ilgiyi gören stantlardan biri Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliğininki oldu.

12.02.2019Avrupa
Kuru meyvenin şekerli suyla kaynatılmasıyla yapılan içecek hangisidir

Kuru meyvenin şekerli suyla kaynatılmasıyla yapılan içecek hangisidir?

Kuru meyvelerin şekerli suda kaynatılmasıyla ortaya çıkan hoşaf, Türk kültüründe önemli bir yer tutmaktadır. Peki, temeli kuru meyveden oluşan hoşaf nasıl üretilir? İşte, şekerli suda kaynatılarak yapılan hoşaf hakkında bazı bilgiler

6.02.2019Gündem
Bursa siyahına coğrafi işaret

"Bursa siyahı"na coğrafi işaret

Lezzeti, raf ömrü ve iri görünümüyle "dünyanın en kaliteli siyah inciri" kabul edilen "Bursa siyahı" coğrafi işaret tescil belgesi aldı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "Şehrimizin ve tarım ürünlerinin markalaşma sürecinin önemli sacayaklarından birisi de coğrafi işaretler ve marka tescilleri. Bu bağlamda Tarım Kooperatifleri Birliğimiz adına alınan coğrafi işaret tescili hayati önem taşımaktadır" dedi.

5.02.2019Yemek Kültürü
Şivlilik nedir 2019 Şivlilik ne zaman

Şivlilik nedir? 2019 Şivlilik ne zaman?

Şivlilik nedir sorusu birçok kişi tarafından merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Konya yöresinde kutlanmasıyla bilinene ve Üç Ayların habercisi olarak bilinen şivliliğin bu yıl ne zaman idrak edileceği merak ediliyor. İşte detaylar.

4.02.2019Gündem
Bahçeliden Kılıçdaroğluna sert yanıt: Bize milliyetçilik hatırlatması yapması...

Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na sert yanıt: Bize milliyetçilik hatırlatması yapması...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na sert tepki göstererek, “Sayın Kılıçdaroğlu’nun milliyetçilik tarifi körün fil tarifine tamamıyla uyar. Virane zihninde milliliğin kırıntısı dahi olmayan birisinin bize milliyetçilik hatırlatması yapması zeka özrü değil, zilletin zehir tesiridir” dedi.

2.02.2019Gündem
Egenin tarım ihracatı 5 milyar doları aştı

Ege'nin tarım ihracatı 5 milyar doları aştı

Bölgeden geçen yıl en fazla çekirdeksiz kuru üzüm, tütün ve soğutulmuş balık ihraç edildi, ABD, Almanya ve İngiltere en büyük pazarlar oldu.

31.01.2019Ekonomi
Dünyada yılda kaç plastik poşet kullanılıyor

Dünyada yılda kaç plastik poşet kullanılıyor?

Çöpten arındırılmış bir çevre yaratmak için çalışan Çöpüne Sahip Çık Vakfı, üretilen çöp miktarının azaltılması ve çöpün doğru yere atılması yönünde farkındalık yaratmak için çalışıyor. Birkaç dakika kullanıp çöpe attığımız bu ürünler doğada yüzlerce yıl kalıyor. Peki, dünyada yılda kaç adet plastik poşet kullanılıyor?

25.01.2019Gündem
Ay tutulması ne zaman Türkiyeden görülecek mi

Ay tutulması ne zaman? Türkiye'den görülecek mi?

Ay'ın atmosferdeki ışık etkisi sebebiyle turuncu ya da kızıl renkte görünmesinden dolayı 'Süper Kanlı Kurt Ay Tutulması' olarak adlandırılan doğa olayının ne zaman yaşanacağı, vatandaşların merak ettiği konu oldu. Aynı zamanda 2019'un ilk ay tutulması özelliğini taşıyan 'Süper Kanlı Kurt Ay Tutulması'nın ne zaman olacağını merak eden vatandaşlar, sorularına internetten yanıt arıyor. Peki, Ay tutulması ne zaman? Süper Kanlı Kurt Ay Tutulması Türkiye'den izlenecek mi?

21.01.2019Gündem
Bakan Pakdemirliden art arda müjdeler

Bakan Pakdemirli'den art arda müjdeler

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, buzağı desteklemesi ödeme takvimini açıkladı. Pakdemirli, "Toplamda 438 bin 284 yetiştiriciye 522 milyon TL buzağı desteklemesi ödemesi yapılmış olacak. Ayrıca sanayicilerimiz önümüzdeki dönemde tarım ilaçlarında yüzde 15 indirime gidecekler" dedi.

10.01.2019Ekonomi
Yabancı öğrenciler saray mutfağı lezzetlerini öğreniyor

Yabancı öğrenciler "saray mutfağı" lezzetlerini öğreniyor

Trakya Üniversitesi'nde (TÜ) öğrenim gören yabancı öğrenciler, adaptasyon projesi kapsamında 15. ve 16. yüzyıl Osmanlı saray mutfağının damak tatlarını öğreniyor.

7.01.2019Yemek Kültürü
Elektrikler ne zaman gelecek 24 Aralık tarihli elektrik kesintisi programı

Elektrikler ne zaman gelecek? 24 Aralık tarihli elektrik kesintisi programı

İstanbul’un Avrupa ve Anadolu Yakası’ndaki ilçelerinden elektrik kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. Yatırım ve bakım programı çalışmaları nedeniyle birçok İstanbul ilçesine elektrik verilemiyor. Peki, elektrikler ne zaman gelecek? İşte, 24 Aralık tarihli elektrik kesintisi programı

24.12.2018Gündem
21 Aralık hadi ipucu: Geleneksel Kırkpınar Yağlı Güreşleri her yıl nerede yapılır

21 Aralık hadi ipucu: Geleneksel Kırkpınar Yağlı Güreşleri her yıl nerede yapılır?

Kırkpınar, yalnızca bir güreş olayı değil, aynı zamanda kültürümüzün bir parçasıdır. Kırkpınar'ın en büyük ödülünü başpehlivan alır ve bir yıl süreyle başpehlivanı unvanını elinde tutar. Peki, geleneksel Kırkpınar Yağlı Güreşleri her yıl nerede yapılır?

21.12.2018Gündem
Turistlerin vazgeçilmezi Osmanlı saray mutfağı yemeği mutancana

Turistlerin vazgeçilmezi Osmanlı saray mutfağı yemeği 'mutancana'

Fatih Sultan Mehmet’in fethettiği, Kanuni Sultan Süleyman’ın doğduğu, Yavuz Sultan Selim’in ise valilik yaptığı Trabzon’da bazı işletmeler, müşterilerine saray mutfağından yemekler sunuyor. Kenti ziyaret eden yerli ve yabancı turistler, Fatih Sultan Mehmet’in de çok sevdiği et, bal, tarçın gibi değişik ürünlerin karışımından yapılan ’mutancana’yı tercih ediyor.

19.12.2018Yemek Kültürü
Gelecek yıl tarıma 16,1 milyar liralık destek

Gelecek yıl tarıma 16,1 milyar liralık destek

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, gelecek yıl tarıma 16,1 milyar liralık destek vereceklerini buldurdu.

15.12.2018Ekonomi
Bakan Pakdemirli: 2023 yılında yüzde 30 orman varlığı hedefliyoruz

Bakan Pakdemirli: 2023 yılında yüzde 30 orman varlığı hedefliyoruz

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2023 yılında yüzde 30 orman varlığı olmasını hedeflediklerini dile getirerek, “Yerleşim alanlarına yakın yerlerde yangın çıktığında ‘villalara arazi açılıyor’ deniliyor. Ormanlar kanunla korunan alanlardır. Bu alanlar yansa dahi başka maksatla kullanılması söz konusu değildir” dedi.

7.12.2018Ekonomi
Elektrikler ne zaman gelecek İşte 6-7 Aralık BEDAŞ planlı kesinti programı

Elektrikler ne zaman gelecek? İşte 6-7 Aralık BEDAŞ planlı kesinti programı

İstanbul’un Anadolu ve Avrupa Yakası’ndaki farklı ilçelerinden elektrik kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. Esenler, Fatih, Beşiktaş, Sarıyer, Arnavutköy elektrik kesintisi yaşanan ilçelerden bazıları. Peki, elektrikler ne zaman gelecek? İşte, AYEDAŞ ve BEDAŞ 6 Aralık elektrik kesintisi programı

6.12.2018Gündem
Havzaların başına yönetici atanacak

Havzaların başına yönetici atanacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, düzenlenen ‘Tarım Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, tarımın topyekün ciddiyetle ele alınması gerektiğini, bunun da bir ödev olduğunu söyledi.

5.12.2018Ekonomi
Türkülerle nostalji

Türkülerle nostalji

3.12.2018Antalya
“Jeotermal akışkanların takibi yapılmalı”

“Jeotermal akışkanların takibi yapılmalı”

Efeler Ziraat Odası Başkanı Mehmet Kendirlioğlu, “Ağır metal içeren jeotermal akışkanların çevre, insan ve hayvan sağlığını tehdit etmeden reenjekte edilmesi ve takibinin yapılması gerekmektedir” dedi.

27.11.2018Ekonomi
TARSİMin kapsamı genişletildi

TARSİM'in kapsamı genişletildi

İlçe bazlı kuraklık verim sigortasıyla kuru tarım alanlarında yetiştirilen nohut, kırmızı mercimek ve yeşil mercimekle bu ürünlerin sertifikalı tohumlukları TARSİM tarafından teminat kapsamına alındı.

27.11.2018Ekonomi
Ayva tatlısı nasıl yapılır İşte gıda boyasız ayva tatlısı tarifi

Ayva tatlısı nasıl yapılır? İşte gıda boyasız ayva tatlısı tarifi

Kış mevsiminin gelişiyle birlikte ayvalar market ve pazar tezgahlarında yerini aldı, ayva tatlısına yönelik araştırmalar da başladı. Basit adımlarla hazırlayabileceğiniz ayva tatlısını ister dondurma isterseniz de kaymakla sunuma hazırlayabilirsiniz. Peki, ayva tatlısı nasıl yapılır? İşte, aniden bastıran tatlı krizlerini vicdan azabı çekmeden geçirebileceğiniz bir tarif...

22.11.2018Keyif
Son dakika... Ticaret Bakanı açıkladı 200 milyon dolarlık ilave finansman

Son dakika... Ticaret Bakanı açıkladı! 200 milyon dolarlık ilave finansman

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan: "Türk Eximbank, yeni başlattığı Mevsimsel Kredi Destek Programı ile yıl sonuna kadar pamuk, incir, üzüm, zeytin, fındık, kayısı ve diğer tarım ürünleri ihracatı yapan firmalarımıza 200 milyon dolar ilave finansman sağlayacak" açıklamasında bulundu.

22.11.2018Ekonomi
İngilterede Brexit çıkmazı

İngiltere'de Brexit çıkmazı

Theresa May hükümetini istifalarla sarsan ve May’in kendi partisi tarafından devrilmesi ihtimalini gündeme getiren Brexit anlaşmasının kaderi belirsizliğini koruyor.

19.11.2018Dünya

Yazar Sonuçları

Leb-i Derya’da ikinci 15 yıla doğru...

Teras restoran ve modern meyhane geleneğinin ilk temsilcilerinden Leb-i Derya, 15 yılı geride bıraktı.

9.02.2019

Ah Kemal Bey ah!

Tunç Soyer’in babası Nurettin Soyer ile ilgili bir tartışma var gündemde.

4.02.2019

Yulaf ezmesi mi mısır gevreği mi?

Yulaf ezmesi ya da mısır gevreği alternatiflerinden birini seçmek zorunda olursanız, sağlığınız için yulafı seçin. Yulafın içeriği mısır gevreğine göre daha temiz. Yapısı daha seçkin. Kalorisi daha düşük.

17.01.2019

Dergiler arasında

Bugün iki dergiyi tanıtacağım.

3.01.2019

“İyileşmek” doğamızda zaten var!

Bedenimiz çoğu sorunu kendiliğinden çözüyor. Bu şanslı yeteneğe de doğal şifa gücü deniyor.

27.12.2018

Rüya gibi bir yolculuk: Ürdün

Ürdün... Modern ve eskinin eşsiz harmonisine sahip, son derece Arap ama olabildiğince Batı’ya dönük, çöl ve suyu aynı cümlede kullanabileceğimiz, uzak ama bir o kadar da yakın bir yer. İşte size Ürdün gezi rehberi…

26.12.2018

Kabızlık deyip geçmeyin...Ev işi kabızlık çözümleri

Kabızlık yaygın bir sorun. Yaş ilerledikçe sıklığı artıyor. Sorunu bazen hastalıklar (Parkinson, diyabet) veya ilaçlar da (beta blokerler, depresyon ilaçları) tetikleyebiliyor. Bana göre en önemli neden “posa” zengini besinlerin (tam tahıllar, bakliyat, sebzeler, meyveler) azaltılması, beslenme modelinde işlenmiş besinlerle hayvansal gıdaların öne çıkarılmasıdır. Az su içmenin, hareketsiz bir yaşam sürmenin de etkili faktörler oldukları kesin. Bu nedenle mücadeleye daha fazla posa zengini besin tüketip daha çok su içerek ve daha aktif bir hayat sürerek başlamamız gerekiyor. “Peki, doğal çözüm tavsiyeleri neler olabilir?” diyorsanız eğer, buyurun...

4.12.2018

Boşanıp da kayınvalidemi mutlu mu edeyim?

Eşimin annesi ne beni ne de ailemi sevdi. Benden ayrılması için eşime baskı yapıyor. Eşimi seviyorum ama dayanamıyorum. Kalıp evliliğim için mücadele mi edeyim, yoksa boşanıp kayınvalidemi mutlu mu edeyim bilmiyorum.

28.11.2018

Burada yemek, bir imtiyaz BEYTİ

Kendi yaptıkları sucuk nefis. İnegöl türü köfte ağzınıza layık. Pirzola muazzam iyi. Patlıcanlı ve yeşilbiberli pilav beni çok heyecanlandırıyor. Kuzu incik ve pilav dünya çapında. Ayva, incir, kabak tatlıları ve manda kaymağı da kaçırılmamalı. Ama “Beyti deyince senin ağzını sulandıran ne” diye sorun bana. Turşu! Evet efendim, salatalık turşusu!

24.11.2018

Duran adam ve kırmızılı kadının verdiği asıl zarar

O sabah İstanbul Emniyet’ince yapılan açıklamadaki o cümleleri görünce içimden “Eyvah!” dedim...

20.11.2018