MENÜ

İnan Kıraç

İnan Kıraç ile ilgili tüm haberleri, son dakika İnan Kıraç haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün İnan Kıraç haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.378 İnan Kıraç haberi bulunmuştur.

İnan Kıraç Haberleri

Bir Yol Öyküsü: Fotoğrafın Ardında 180 Yıl sergisi

"Bir Yol Öyküsü: Fotoğrafın Ardında 180 Yıl" sergisi

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi tarafından fotoğrafın bulunmasından sonra gerçekleşen ilk gezinin 180. yılına özel hazırlanan "Bir Yol Öyküsü: Fotoğrafın Ardında 180 Yıl" başlıklı sergi, yarın açılacak.

4.12.2019Keyif
Galatasaray Lisesinde berat töreni

Galatasaray Lisesi'nde berat töreni

Galatasaray Lisesi’nin 50 ve 75’inci yıl mezunları için madalya ve berat töreni yapıldı.

2.12.2019Eğitim
16 uzmandan güzel bir kış için 54 harika öneri

16 uzmandan güzel bir kış için 54 harika öneri

Dışarısı buz gibiyken evde battaniyenin altında, sıcacık bir kahve kupasıyla güzel film veya belgesel, kulağınıza nasıl geliyor? Akşama ne pişireceksiniz? Bu sefer yaratıcı bir tarife ne dersiniz? Bunları düşünürken birkaç tuşla panda sahiplenmeye ne dersiniz? Çocuğunuz, aileniz, çevreniz için yapmanız gerekenler... Konserler, tiyatrolar, sergiler... Heyecanla beklenen teknolojik yenilikler, ufuk açacak seyahatler... İşte size kışı keyifli hale getirecek, birbirinden farklı fikirler!

Suna Kıraç kimdir Suna Kıraçın biyografisi

Suna Kıraç kimdir? Suna Kıraç'ın biyografisi

Türkiye'nin 2018 vergi rekortmenleri belli oldu. Listede 6. sırada yer alan Suna Kıraç'ın kim olduğu merak konusu oldu. Uzun yıllardır iş hayatında yer alan Suna Kıraç, ünlü iş adamı Vehbi Koç'un kızı ve iş adamı İnan Kıraç'ın eşi. İşte, Suna Kıraç hakkında merak edilenler...

20.11.2019Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek BEDAŞ ve AYEDAŞ kesinti programı...

Elektrikler ne zaman gelecek? BEDAŞ ve AYEDAŞ kesinti programı...

İstanbul'un birçok ilçe ve mahallesinde bakım ve yatırım programı çalışması gereğince elektrik kesintisi yaşanacak. BEDAŞ ve AYEDAŞ, elektrik kesintisi yaşanacak ilçeleri resmi sayfası üzerinden paylaşarak vatandaşları bilgilendirdi. Peki, elektrik kesintisi ne kadar sürece, elektrikler ne zaman gelecek?

5.11.2019Gündem
İngilizce öğretmenleri konferansta buluştu

İngilizce öğretmenleri konferansta buluştu

İstanbul’daki tüm devlet ve özel okullarda görev yapan İngilizce öğretmenleri, ‘Yabancı Diller Konferansı’nda buluştu.

21.10.2019Eğitim
Bursa ve Tuzla’dan Japonya’ya tekne satıyor

Bursa ve Tuzla’dan Japonya’ya tekne satıyor

Dünyanın en büyük yatçılık fuarlarından 600’den fazla teknenin sergilendiği Cannes Yachting Festival’de yer alan 4 Türk şirketten biri Sirena Marine.

15.09.2019Ekonomi
Yeni binada özel açılış

Yeni binada özel açılış

Vehbi Koç Vakfı (VKV) kuruluşu olan Arter’in Dolapdere’deki yeni binasında protokol açılışı yapıldı. 13 Eylül Cuma günü ziyarete açılacak Arter’in önceki gün düzenlenen özel gecesine cemiyet ve iş hayatının seçkin isimleri katıldı.

11.09.2019Keyif
İş adamı Can Kıraçın eşi İnci Atav Kıraç son yolculuğuna uğurlandı

İş adamı Can Kıraç'ın eşi İnci Atav Kıraç son yolculuğuna uğurlandı

İş adamı Can Kıraç'ın eşi İnci Atav Kıraç (88) son yolculuğuna uğurlandı. Bebek Camisi'nde düzenlenen cenaze töreninde taziyeleri Can Kıraç ile kardeşi İnan Kıraç kabul etti. Cenaze törenine CHP eski Genel Başkanı Altan Öymen, gazeteci Oktay Ekşi ve İlhan Kesici'nin de aralarında bulunuğu bazı CHP'li milletvekilleri katıldı.

12.08.2019Gündem
3.5 yıl bürokrasi 1.5 yıl inşaat sürdü

3.5 yıl bürokrasi 1.5 yıl inşaat sürdü

Galatasaray Üniversitesi’nin 6 yıl önce yanan tarihi binasının restorasyonu tamamlandı. 60 milyon liraya mal olan, 149 yıllık binanın restorasyon mimarı Sinan Genim ile yeni halini gezdik. Genim, restorasyonla ilgili bürokratik süreçlerin 3.5 yıl, inşaatın ise 1.5 yıl sürdüğünü söyledi. Restorasyonda yapının ayakta kalmayı başaran tarihi dış ve iç duvarları korundu.

26.05.2019Gündem
Kaplumbağa Terbiyecisi sanal ortamda

Kaplumbağa Terbiyecisi sanal ortamda

Pera Müzesi, Osman Hamdi Bey imzası taşıyan Kaplumbağa Terbiyecisi’ni sanatseverlerle yeniden, bu kez farklı bir platformda buluşturuyor.

24.05.2019Kitap Sanat
Türkiye’nin ilk tiyatro müzesi kuruluyor

Türkiye’nin ilk tiyatro müzesi kuruluyor

ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları kapsamında, kuruluş aşamasındaki Türkiye Tiyatro Vakfı tarafından düzenlenen 'Bize Bir Tiyatro Müzesi Gerek' başlıklı panel; Türkiye’nin tiyatro mirasının gelecek nesillere aktarılması ihtiyacına dikkat çekti. Dramaturg- yazar Esen Çamurdan, sanatçılar Can Gürzap, Tilbe Saran, Yavuz Pekman ile Özalp Birol, Deniz Koç Çeliker’in katıldığı panelde, Türkiye’nin ilk tiyatro müzesinin kuruluşuyla ilgili yapılan çalışmalar paylaşıldı.

12.04.2019Kitap Sanat
Kuvayi Milliye ruhu capcanlı

Kuvayi Milliye ruhu capcanlı!

Türkiye İş Bankası Müzesi, Milli Mücadele’nin 100. yılında ‘İstiklal’ başlıklı sergiye ev sahipliği yapıyor. Sergi, Türkiye’nin bağımsızlık mücadelesini; ‘On Yıllık Savaş’, ‘Mütareke ve İşgal’, ‘Direniş ve Kuvayı Milliye’, ‘Düzenli Ordu ve Sathı Müdafaa’, ‘Hukuk ve Taarruz’ ve ‘İstiklal ve Cumhuriyet’ başlıkları altında anlatıyor.

4.04.2019Kitap Sanat
Meşrutiyet Caddesi’ne ‘Aralıktan Bakmak’

Meşrutiyet Caddesi’ne ‘Aralıktan Bakmak’

İstanbul Araştırmaları Enstitüsü, 21 Eylül'e kadar ‘Aralıktan Bakmak: Meşrutiyet Caddesi’nden Bir Kesit’ başlıklı sergiye ev sahipliği yapıyor. 19. yüzyılın ikinci yarısından itibaren, sosyal, ekonomik ve fiziksel çok boyutlu bir dönüşüm geçiren Pera’dan bir kesite odaklanan sergi, bu kesit üzerinden bölgeye dair bütünsel bir bakış yakalamayı amaçlıyor. Döneme ait fotoğraf ve belgelerin bir araya getirildiği sergi kapsamında ayrıca, sanal gerçeklik teknolojileri aracılığıyla ziyaretçilere İstanbul’un 19. yüzyıl sonu önemli otellerinden biri olup bugün Pera Müzesi olarak kullanılan Bristol Oteli’ni deneyimleme fırsatı sunuluyor.

1.04.2019Kitap Sanat
Çeliklerden ibra yorumu Cengiz yönetimine yapılmış bir darbedir...

Çelikler'den ibra yorumu! "Cengiz yönetimine yapılmış bir darbedir..."

Spor yorumcusu Serdar Ali Çelikler, CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Pazar Akşamı Futbol programında Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve yönetiminin son yapılan Mali Genel Kurul’da ibra edilmemesi konusu üzerine yorumlarda bulundu.

24.03.2019Futbol
UEFAda Galatasaray açığı Yeni düzenleme geliyor...

UEFA'da Galatasaray açığı! Yeni düzenleme geliyor...

Galatasaray, PSG ve Milan Kulüpleri'ne yaptırım uygulayamayan ve CAS'a takılan UEFA, kurallarını sadeleştirerek yeni düzenleme yapacak.

24.03.2019Futbol
Son dakika | Galatasaray yönetimi açıklama yapacak Mahkemeye gidiliyor...

Son dakika | Galatasaray yönetimi açıklama yapacak! Mahkemeye gidiliyor...

Galatasaray yönetimi olaylı genel kurul sonrasında flaş bir karar aldı!

24.03.2019Futbol
İnan Kıraç: Liselileri yok sayan sonuçlarına katlanır

İnan Kıraç: Liselileri yok sayan sonuçlarına katlanır

Galatasaray'ın üzerindeki etkisi yüksek olan İnan Kıraç'ın geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklama, krizin ardından tekrar gündem oldu.

24.03.2019Futbol
Cengiz yönetimi mahkeme yolunda

Cengiz yönetimi mahkeme yolunda

Olağan mali genel kurul sonucuna itiraz edebilirler...

24.03.2019Futbol
İnan Kıraç: Paramın izini Çinde buldum

İnan Kıraç: Paramın izini Çin'de buldum

Fransa’nın eski Savunma Bakanı, şimdiki Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian olduğunu iddia eden kişi ya da kişilerin çok sayıda kişiyi milyonlarca Euro dolandırdığı ortaya çıkmıştı. Dolandırılanlardan biri de Kıraça Holding Yönetim Kurulu Başkanı İnan Kıraç'tı. Kıraç, parasının izini Çin'de bulduğunu Hürriyet Gazetesi Yazarı Ertuğrul Özkök'e anlattı.

27.02.2019Gündem
Kıraç, maskeli dolandırıcıya 4.1 milyon Euro kaptırdı

Kıraç, maskeli dolandırıcıya 4.1 milyon Euro kaptırdı

Fransa’nın eski Savunma Bakanı, şimdiki Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian olduğunu iddia eden kişi ya da kişilerin telefon ve videokonferans ile çok sayıda kişiyi milyonlarca Euro dolandırması, benzer nitelikli olayların son birkaç haftadır tekrar yaşanmaya başlaması ile yeniden gündemde.

24.02.2019Ekonomi

TEGV 24 yaşında

1995'de kurulan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), 24’üncü yaşını kutluyor.

27.01.2019Eğitim
Çocuklara gönüllü eğitim sağlayan TEGV 24 yaşında

Çocuklara gönüllü eğitim sağlayan TEGV 24 yaşında

Bugüne kadar 3 milyona yakın çocuğa nitelikli eğitim desteği sağlayan TEGV, bu sene yaş gününü Türkiye’nin dört bir yanındaki TEGV etkinlik noktaları ile canlı yayın bağlantısı kurarak aynı anda coşkuyla kutladı.

24.01.2019Gündem
Paradan para kazanma dönemi miadını doldurdu

Paradan para kazanma dönemi miadını doldurdu

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, dijital devrim nedeniyle bütün endüstrilerde üretim şekillerinin değiştiğine dikkat çekerek, "Bilişim temelli yeni bir ekonomi doğuyor. Paradan para kazanma dönemi miadını doldurdu" dedi.

23.01.2019Ekonomi
Mustafa Koç mezarı başında anıldı

Mustafa Koç mezarı başında anıldı

Koç ailesinin 3’üncü kuşak üyesi ve iş dünyasının önde gelen isimlerinden Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı merhum Mustafa Koç için vefatının üçüncü yıl dönümünde mezarı başında anma töreni düzenlendi.

22.01.2019Ekonomi
Mustafa Koç ölümünün 3’üncü yılında mezarı başında anıldı

Mustafa Koç ölümünün 3’üncü yılında mezarı başında anıldı

GEÇİRDİĞİ kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Koç Holding yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, ölümünün 3’üncü yıldönümünde mezarı başında anıldı.

21.01.2019Ekonomi
Uygarlık tarihinin en eski sikkeleri Antalyada

Uygarlık tarihinin en eski sikkeleri Antalya'da

'Pazarın Cazibesi: Tarih Boyunca Akdeniz Dünyasında Alışveriş' başlıklı sergide, uygarlık tarihinin en eski sikkeleri Antalya Kaleiçi Müzesi'nde seregileniyor.

3.12.2018Kitap Sanat
Agora’dan AVM’ye alışveriş sergisi

Agora’dan AVM’ye alışveriş sergisi

Koç Üniversitesi Suna İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nin (AKMED) Antalya Kaleiçi Müzesi’nde bugün(cumartesi) Paranın cazibesi: Tarih Boyunca Akdeniz Dünyasında Alışveriş sergisi açılıyor. Sergide, tarihte ilk kez Anadolu’da Lidya Krallıkları tarafından basılan sikkelerin yanı sıra eski Mısır’dan Mezopotamya uygarlıkları ve Osmanlı İmparatorluğu’na kadar uzanan tarihin en eski sikke, evrak, terazi ve ağırlık ölçüleri de yer alıyor.

1.12.2018Ekonomi
2 bin 700 yıllık döviz bürosu

2 bin 700 yıllık döviz bürosu

Koç Üniversitesi Suna-İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nin (AKMED) Antalya Kaleiçi Müzesi’ndeki ‘Paranın Cazibesi: Tarih Boyunca Akdeniz Dünyasında Alışveriş’ sergisi bugün açılıyor. Sergide 2 bin 700 yıl önceye ait AVM’lerin belgeleri var.

1.12.2018Gündem
Kişisel veri yeni çağın petrolü

''Kişisel veri yeni çağın petrolü''

Kişisel verilerin 2010 yılındaki anayasa değişikliğiyle koruma altına alındığını belirten Prof. Dr. Sultan Üzeltürk, "Veri, yeni çağın petrolü olarak görülüyor" dedi.

30.10.2018Teknoloji
Atatürk’ün 2018 İzmir ziyareti

Atatürk’ün 2018 İzmir ziyareti

İzmir Folkart Gallery, sezonu Atatürk’e ait, görülmemiş yüzlerce fotoğraf ve kendisiyle ilişkili onlarca objeyi kapsayan ‘Büyük Dahi: Gazi Mustafa Kemal’ sergisiyle açtı. Üç senelik projenin en kıymetli meyvesi, yazılarıyla da dikkat çeken iki ciltlik devasa albüm...

24.10.2018Kitap Sanat

Yazar Sonuçları

Herkes oyunun içinde olsun istiyoruz

Sirena Marine Mali, İdari İşler ve İK Müdürü Fatih Okur, şirketlerini çalışılması zevkli ve rahat bir yer olarak tanımlayarak, demokratik bir ortamın var olduğunu söylüyor. Herkesin fikrini ifade edebildiğini aktaran Okur, “Bizim için fikirler değerli. Fikirlerle tekneler ortaya çıkıyor. Geri bildirimlerle revizyon yapıyoruz. Herkesin çorbada tuzu var. Arkadaşlarımız kendi fikrinin de hayata geçebildiğini görünce burayı sahipleniyor” diyor.

12.01.2020

Kasığında Türk kurşunu ile bilim

Francis Beaufort’u sadece rüzgâr ölçeği ile değil, yaptığı diğer işlerle de tanımalıyız.

5.10.2019

İstanbul’da keşifler bitmez...

Yeme-içme dünyamızın merkez üssü İstanbul’da yeni açılan yerlerin hızına yetişmek kolay değil. Kültür sanat, sosyal sorumluluk projeleri de bir o kadar çok. Önümüzde 9 günlük tatil var. Bugün kentte kalanlar ve İstanbul’a gelecekler için gittiğim yerler ve yapmaya değer bulduğum etkinliklerden kısaca söz etmek istiyorum.

25.05.2019
Kıraçtan telefon: Mahkemede sizin için şahitlik yaparım

Kıraç'tan telefon: Mahkemede sizin için şahitlik yaparım

İbrasızlıkla sonuçlanan genel kurul sonrası G.Saray'da yoğun bir telefon trafiği yaşandı.

2.04.2019

Anadolu tarih boyunca hayırseverlik şampiyonu

GEÇEN hafta Antalya’da kısaca AKMED diye bilinen Suna-İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde düzenlenen “Tarih Boyunca Anadolu’da Hayırseverlik” Sempozyumu’nun açılışındaydık

1.04.2019

Anadolu tarih boyunca hayırseverlik şampiyonu

Geçen hafta Antalya’da kısaca AKMED diye bilinen Suna-İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde düzenlenen “Tarih Boyunca Anadolu’da Hayırseverlik” Sempozyumu’nun açılışındaydık.

31.03.2019

Roket yapmak mı zor yoksa otomobil mi?

‘Türkiye’nin Otomobili’ için geri sayım başladı. Projenin başındak isim olan Gürcan Karakaş, tasarımda sona geldiklerini, ilk prototipi yıl sonunda tanıtacaklarını belirterek, “2022 ortasında satışa sunacağımız ilk araç elektrikli SUV olacak. Hiç kolay değil ama mühendislerin tabiriyle ‘roket bilimi’ de değil” dedi. Karakaş, 29 klasik üretici ve 500 startup firmasıyla rekabet edeceklerinin sinyalini de verdi.

25.03.2019

Otomobilde ‘yalın’ vergi beklentisi

Türkiye’nin ÖTV ve üstüne KDV ile otomobil vergisinde dünyada liderliği Danimarka ile paylaştığını, bazen birinci bazen de ikinci olduğunu herkes biliyor.

18.03.2019

Suriyeli Muhammed imam hatipte neden öyle hissetti

Dün Hürriyet’in birinci sayfasında çok umut verici bir göçmen haberi vardı.

27.02.2019

‘Gölcük’te Volkswagen’e üretim için çalışıyoruz’

Amerikan Ford ve Alman Volkswagen’in yapacağı uluslararası stratejik ortaklığa bağlı olarak, VW Transporter’ın Gölcük’te üretileceği iddialarını Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün cevapladı. Yenigün, “Üzerinde çalışıyoruz. Kesin olan bir şey yok, Aralık ayı ortası veya sonu net olarak belli olacak” dedi.

12.11.2018