MENÜ

Imf

Imf ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Imf haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 40.074 Imf haberi bulunmuştur.

Imf Haberleri

Almanya yıllarca ABDyi dinledi

"Almanya yıllarca ABD'yi dinledi"

Alman Federal Haber Alma Servisi'nin (BND) aralarında Beyaz Saray’ın da olduğu ABD’deki çok sayıda kurumu uzun zamandır dinlediği iddia edildi. Alman Der Spiegel dergisinin haberine göre, BND'nin 1998 ila 2006 yılları arasında bazı telefon ve faks numaraları ile elektronik posta adreslerinin yer aldığı bir dinleme listesi vardı.

22.6.2017Dünya
Türkiyenin tasarruf oranlarını yükseltecek önlemler devrede

"Türkiye'nin tasarruf oranlarını yükseltecek önlemler devrede"

"Türkiye'nin tasarruf oranlarını yükseltecek önlemler devrede"

22.6.2017Merkez
Biraz Anadolu biraz Avrupa: Saraybosna

Biraz Anadolu biraz Avrupa: Saraybosna

Balkanlar her mevsim ayrı bir keyfin coğrafyası. En çok merak ettiğim şehirlerden biri ise Saraybosna’ydı. Yakın tarihin hüzünlü toprakları... Saraybosna’ya gitmeye karar verdiğimde Bosna-Hersek tarihi ile ilgili okumadığım yazı, izlemediğim belgesel kalmadı. Ama tüm anlatılanları hafızama kazımama rağmen insanın o şehri iliklerine kadar hissedebilmesi için orada bulunması, havasını soluması gerekiyormuş gerçekten.

20.6.2017Seyahat
Bakan Tüfenkciden büyüme açıklaması

Bakan Tüfenkci'den büyüme açıklaması

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci "İlk çeyrekte herkesi şaşırtan yüzde 5 büyüme oranı yakaladık. Beklentimiz o ki bu oran, 2017'nin ikinci ve üçüncü çeyreğinde daha da artarak devam edecek. Mayıs ayı itibarıyla işsizlik yüzde 11,7'lere düştü. Önümüzdeki aydan itibaren bu düşüş daha keskin bir şekilde devam edecek ve tek haneli rakamlara doğru ineceğini umut ediyoruz" açıklamasında bulundu.

19.6.2017Ekonomi
‘Paralı vatandaşlık’ veren ülkeler

‘Paralı vatandaşlık’ veren ülkeler

Sınırlarını göçmenlere kapatmak isteyen ülkelerin sayısı giderek artarken, bu engelleri yüklü bir para karşılığında aşmak üzere yeni bir sektör doğuyor: Paralı vatandaşlık… Özellikle Türkiye’den yüzde 400 bir artış söz konusu. Peki paralı vatandaşlık için şu an hangi ülkeler popüler ve parayla vatandaşlık için neler yapılmalı? İşte detaylar…

17.6.2017Seyahat
Büyümede Çin ve Hindistanı yakalayacağız

Büyümede Çin ve Hindistan'ı yakalayacağız

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun hükümete yönelik işsizlik eleştirilerine kargalı yanıt verdi.

13.6.2017Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Katar mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Katar mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısında konuştu. Erdoğan Kuzey Irak yönetiminin aldığı bağımsızlık referandumu kararına tepki göstererek, "Kuzey Irak yerel yönetimiyle ilgili yapılan açıklama bizi derinden üzmüştür. Böyle bir reform arayışına girmek Irak’ın toprak bütünlüğüne tehdittir ve yanlış bir adımdır" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar konusunda ise "Hakkında adeta bir idam kararı verilen bir ülke (Katar) söz konusu. Suudi Arabistan Kralı, Körfez'in büyüğü olarak bu işiçözmelidir, bu iş için atılması gereken adımlara öncülük etmelidir diye özellikle düşünüyorum" dedi.

13.6.2017Gündem

Bu anlaşma tüm AB ülkeleri için gerekli

Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, Atina ziyareti kapsamında Yunanistan Maliye Bakanı Efklidis Çakalotos ile görüşmesinin ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

13.6.2017Dünya
Bilderberg hâlâ dünyanın en gizli hükümeti mi

Bilderberg hâlâ dünyanın en gizli hükümeti mi?

Bilderberg toplantıları oturum üstüne oturum, konuşma üstüne konuşma… Hepsi de gizli… Ama her şey bu kadar değil: Google’ı Google yapan Eric Schmidt’le siber savaşlar üzerine bir tartışmada kayboluyorsunuz... Eski MI6 Başkanı’yla akşam yemeğindeki kuzu etinin kıvamını çekiştiriyorsunuz… ‘Bilderberg erkekleri’ Juventus-Real Madrid maçıyla kendinden geçiyor… Peki ‘Bilderberg kadınları’ ne yapıyor? Söylemesi zor; çünkü pek kadın çağırmamışlar… ‘Dünyanın zirvesi’nde neler görüp yaşadım; anlatıyorum.

10.6.2017Dünya
Başbakan Yıldırım: Rakka operasyonu başladı

Başbakan Yıldırım: Rakka operasyonu başladı

Başbakan Binali Yıldırım, "2 Haziran'ı 3 Haziran'a bağlayan gece daha önce planlanan Rakka operasyonu başlatıldı. Bu konuda Amerika Birleşik Devletleri gerekli bilgilendirmeyi operasyon öncesinde yaptı" dedi. Rakka operasyonunda Türkiye'nin, ABD'nin uyguladığı yönetimi tasvip etmediğini vurgulayan Yıldırım, "Bu konuda her düzeyde rahatsızlığımızı ifade ettik ancak onlar bize, 'Bunun bir seçim olmadığını, mecburiyet olduğunu ve bu operasyon sonrası PYD/YPG ile ilişkilerin uzun süreli devam ettirilmeyeceğini, taktiksel bir iş birliği olduğunu' ifade ettiler ve bize gereken güvenceleri verdiler. Verilen güvence ne? Burada kullanılacak silahların daha sonra ülkemizde terör gruplarının eline geçmemesi" değerlendirmelerinde bulundu. Sürecin yakından takip edildiğini belirten Yıldırım, "Bizim değişmeyen bir stratejimiz var, ülkemizi tehdit eden terör grupları ister yurt içinde isterse yurt dışında olsun, adı da ne olursa olsun PKK/PYD/YPG, DEAŞ, DHKP-C, ne kadar örgüt varsa hepsi bizim için aynıdır, hedeftir" diye konuştu.

4.6.2017Gündem
Yunanistandan kreditörlere uyarı

Yunanistan'dan kreditörlere uyarı!

Yunanistan Enerji Bakanı Yorgos Stathakis, ülkesinin kamu borcunun hafifletilmemesi halinde kreditörlerle herhangi bir anlaşmayı kabul etmeyeceklerini söyledi.

27.5.2017Ekonomi
Eski Yunan Başbakanı’na ‘mektuplu’ terör saldırısı

Eski Yunan Başbakanı’na ‘mektuplu’ terör saldırısı

YUNANİSTAN Eski Başbakanı Lukas Papadimos’a dün akşam saatlerinde Atina’da terör saldırısı düzenlendi.

25.5.2017Dünya
Son dakika: Yunanistan eski başbakanına bombalı saldırı

Son dakika: Yunanistan eski başbakanına bombalı saldırı

Yunanistan eski başbakanı Lucas Papadimos'a bombalı zarfla saldırı düzenlendi. Göğsünden ve karnından yaralanan eski başbakan Papadimos ameliyata alındı. Papadimos’un hayati tehlikesinin olmadığı açıklandı.

25.5.2017Dünya
IMFden Türkiye açıklaması: Altın rezervleri...

IMF'den Türkiye açıklaması: Altın rezervleri...

IMF'nin yaptığı açıklamaya göre Türkiye'nin altın rezervi Nisan'da 8,2 ton arttı.

25.5.2017Ekonomi
Havada 25 saat

Havada 25 saat

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bugün başlayacak Çin ve hemen ardından geçeceği ABD ziyaretleri, farklı saat dilimlerinde gerçekleşecek. Türkiye’den 5 saat ileride olan Çin’e ve ardından buradan 12 saat gerideki ABD’ye uçacak olan Erdoğan, Ankara-Pekin-Washington turunun sadece tek yönünde yaklaşık 25 saatini havada geçirecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan Washington’da ABD Başkanı Trump ile ilk yüz yüze görüşmesini gerçekleştirecek.

11.5.2017Gündem
IMF’den Asya açıklaması

IMF’den Asya açıklaması

Uluslararası Para Fonu (IMF), Asya'nın ekonomik görünümünün küresel mali şartlarda yaşanacak ani bir sıkılaşma veya korumacı ticaret politikalarının artması durumunda "önemli" belirsizlikler ve aşağı yönlü büyüme riskleriyle karşı karşıya kalacağını belirtti.

9.5.2017Ekonomi
KPMG: Koşullar beklendiği gibi olursa Türkiye yüzde 3.7 büyüyebilir

KPMG: Koşullar beklendiği gibi olursa Türkiye yüzde 3.7 büyüyebilir

KPMG: Koşullar beklendiği gibi olursa Türkiye yüzde 3.7 büyüyebilir

8.5.2017İstanbul
Türk bankacılık sektörü 174 ülkeyi geride bıraktı

Türk bankacılık sektörü 174 ülkeyi geride bıraktı

Türk bankalarının aktif büyüklüğü bu yılın mart sonu itibarıyla 2016 sonuna göre 135 milyar lira artarak 2 trilyon 866 milyar liraya ulaştı. Sektörün ulaştığı toplam aktif büyüklük mart sonu itibarıyla 174 ülkenin ekonomik büyüklüğünü geride bıraktı.

4.5.2017Ekonomi
Venezuelada asgari ücrete yüzde 60 zam

Venezuela'da asgari ücrete yüzde 60 zam

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, görevden alınması için protestoların sürdüğü bir dönemde, maaşları artırma ve bedava ev dağıtma vaadinde bulundu. Maduro, 1 Mayıs'tan itibaren asgari ücretin yüzde 60 oranında artacağını söyledi.

1.5.2017Dünya
Eşitlik mücadelesi

Eşitlik mücadelesi

Almanya’nın başkenti Berlin’de Women 20 Summit (Kadın 20 Zirvesi) vardı hafta başında.

28.4.2017Dünya
IMF eski Başekenomistinden Şehirdeki Tek Oyun

IMF eski Başekenomisti'nden "Şehirdeki Tek Oyun"

IMF eski Başekenomisti'nden "Şehirdeki Tek Oyun"

27.4.2017İstanbul
Ivanka Trump babasını savundu

Ivanka Trump babasını savundu

TEMELİ Türkiye’nin G-20 dönem başkanlığında atılan W-20 (Kadın 20) zirvesinin Berlin’deki toplantısında konuşan ABD Başkanı Donald Trump’ın kızı Ivanka Trump, babasının kadına bakışını savundu.

25.4.2017Dünya
Faizler kendiliğinden düşmeli

Faizler kendiliğinden düşmeli

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, Merkez Bankası’nın mutlaka kendi yetkisi içinde her türlü kararı alacağını söyleyerek, “Ekonomiyi orta ve uzun vadede öngörülebilir hale getirelim ki faizler kendiliğinden düşsün. Yoksa söylenen şeyler Merkez Bankası’nın bağımsızlığına zarar getirecek şeyler değil, danışmanlar her şeyi söyleyebilir ama sorumluluk bizde” diye konuştu. Yıldırım, Bloomberg TV’ye yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

25.4.2017Ekonomi
Kadınların ekonomideki yeri nasıl güçlendirilir

Kadınların ekonomideki yeri nasıl güçlendirilir

Temeli Türkiye’nin G-20 dönem başkanlığında atılan W-20 (Kadın 20) zirvesinin üçüncüsü Berlin’de başladı. Zirvede dünyanın en etkili kadınları buluşarak, kadının ekonomideki yerini güçlendirmek için atılması gereken adımları tartıştı.

25.4.2017Dünya
Kreditör temsilcileri yeniden Atinada

Kreditör temsilcileri yeniden Atina'da

Mali krizdeki Yunanistan'ın uluslararası kreditörlerinin temsilcilerinin Atina'ya dönmesiyle kurtarma paketinin yeni dilimine ilişkin görüşmeler yaklaşık 4 aylık aradan sonra yeniden başlıyor.

25.4.2017Ekonomi
Kutay Gözgör: Merkez Bankası faiz oranlarını değiştirmeyebilir

Kutay Gözgör: Merkez Bankası faiz oranlarını değiştirmeyebilir

Kutay Gözgör: Merkez Bankası faiz oranlarını değiştirmeyebilir

25.4.2017İstanbul
Reformlarla birlikte performans artacak

Reformlarla birlikte performans artacak

BAŞBAKAN Yardımcısı Mehmet Şimşek, Washington ziyaretinde Türkiye'de geçen hafta gerçekleşen halk oylamasının sık sık sorulduğunu belirterek, “Herkes Türkiye’deki referandumu merak ediyordu. Bu referandum sonucunda olacakları kendilerine anlattık. Dolayısıyla gerçekten herkesin Türkiye’nin bu sürecini iyi anlaması için elimizden geleni yaptık” dedi.

23.4.2017Ekonomi
Bakan Işık: Türkiyeyi tarihteki şanlı yerine tekrar çıkaracağız

Bakan Işık: Türkiye'yi tarihteki şanlı yerine tekrar çıkaracağız

Bakan Işık: Türkiye'yi tarihteki şanlı yerine tekrar çıkaracağız

22.4.2017Kocaeli
Schaeuble: Yapısal reformlara odaklanmalıyız

Schaeuble: Yapısal reformlara odaklanmalıyız

G20 Dönem Başkanı Almanya’nın Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble, Almanya Merkez Bankası Başkanı Jens Weidmann ile birlikte IMF-Dünya Bankası Bahar Toplantıları kapsamında basına brifing verdi.

22.4.2017Ekonomi
Otoriter rejime gerilemiyoruz

Otoriter rejime gerilemiyoruz

BAŞBAKAN Yardımcısı Mehmet Şimşek, Dünya Bankası ve Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) bahar toplantıları için Washington’da.

21.4.2017Ekonomi
İngiltere finansal şirketleri seçime hazırlıklı

İngiltere finansal şirketleri seçime hazırlıklı

BoE Başkanı Carney, "İngiliz finansal şirketleri seçimlere hazırlıklılar" dedi.

21.4.2017 Ekonomi
Venezuela karıştı

Venezuela karıştı

Dünyanın en çok ham petrol rezervine sahip ülkesi olan Venezuela’da son yılların en büyük protesto gösterileri gerçekleşiyor. Muhalefet, özgürlükleri kısıtlamakla ve ekonomiyi yanlış yönetmekle suçladığı, sosyalist Devlet Başkanı Maduro’nun istifasını istiyor. Önceki günkü olaylarda iki kişi yaşamını yitirdi. Maduro ise ABD’yi suçluyor.

20.4.2017Dünya
Venezuela: Hükümet karşıtı protestolarda üç kişi ölü

Venezuela: Hükümet karşıtı protestolarda üç kişi ölü

Venezuela'da Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro yönetimine karşı gelen onbinlerce kişinin katıldığı protestolarda, üç kişi vurularak öldürüldü.

20.4.2017Dünya
Fed Başkan Yardımcısı Fischerdan açıklama

Fed Başkan Yardımcısı Fischer'dan açıklama

Fed Başkan Yardımcısı Fischer, "Piyasaların FOMC'nin Aralık 2016 ve Mart 2017'de yaptığı toplam 50 baz puanlık artışa verilen tepki iyi huyluydu" dedi.

20.4.2017Ekonomi
Rusya ile domates krizi sürüyor

Rusya ile domates krizi sürüyor

RUSYA ile Türkiye arasında domates krizi sürüyor.

19.4.2017Ekonomi
Rusya ile nihai müzakereler mayısta

"Rusya ile nihai müzakereler mayısta"

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Rusya ile ticari ilişkiler ve yasakların kaldırılmasına yönelik heyetler arası görüşmelerin verimli geçtiğini belirterek, "Gelecek hafta Rusya'dan bir teknik heyet Türkiye'de olacak. Rusya Başbakan Yardımcısı Dvorkovich de 6-7 Mayıs'ta Türkiye'ye gelecek, nihai müzakereleri yapacağız." dedi.

19.4.2017Ekonomi
Şimşekten IMF tahminleriyle ilgili tweet

Şimşek'ten IMF tahminleriyle ilgili tweet

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, dün Türkiye için büyüme tahminini düşürp enflasyon tahminini yükselten Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) "yine" yanılacağını söyledi.

19.4.2017Ekonomi
IMF, Türkiye için büyüme tahminini düşürdü

IMF, Türkiye için büyüme tahminini düşürdü

Uluslararası Para Fonu (IMF) Türkiye'nin bu yılki büyüme tahminini 0,4 puan düşürerek yüzde 2,5'e çekti. Kuruluş, 2017 küresel büyüme beklentisini ise 0,1 puan artışla yüzde 3,5'e yükseltti.

18.4.2017Ekonomi
Bakan Yılmaz: 2050de Fransanın önüne geçiyoruz

Bakan Yılmaz: 2050'de Fransa'nın önüne geçiyoruz

Bakan Yılmaz: 2050'de Fransa'nın önüne geçiyoruz

15.4.2017Sivas
Bahçelinin eyalet çıkışına Erdoğandan cevap geldi

Bahçeli'nin 'eyalet' çıkışına Erdoğan'dan cevap geldi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Şükrü Karatepe'nin bir yazısındaki eyalet sistemiyle ilgili sözlerine sert tepki göstermiş ve "Cumhurbaşkanı da buna ses çıkarmıyor kabulleniyorsa, o zaman iki gün içerisinde eyalet sistemine karşı olan üniter yapıda düşünceleri olan ülkücülerin kararı ne olabilir?" demişti. Bu sözlere Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan cevap geldi: Danışmanımın bir açıklaması olmuş, almışlar onu çarpıtmışlar, ki danışmanım sonra değişik şekilde onu düzeltmeye yönelik açıklamalar yaptı. Ben ne diyorum, sen ona bak. Böyle bir şey yok, benden duydunuz mu? Yok.

13.4.2017Gündem
Başbakan Yıldırım: Şimdi değişim vakti (2)

Başbakan Yıldırım: Şimdi değişim vakti (2)

Başbakan Yıldırım: Şimdi değişim vakti (2)

13.4.2017Bilecik
Başbakan Yıldırım: Şimdi değişim vakti

Başbakan Yıldırım: Şimdi değişim vakti

Başbakan Yıldırım: Şimdi değişim vakti

13.4.2017Kütahya
IMFden Avrupa değerlendirmesi

IMF'den Avrupa değerlendirmesi

IMF Başkanı Lagarde: "Avrupa dahil siyasi belirsizlikler, küresel ticaretin başının üzerindeki korumacılık kılıcı ve daha sıkı küresel finansal koşullar, gelişen ekonomilere zarar verici sermaye çıkışlarını tetikleyebilir" açıklamasında bulundu. 

13.4.2017Ekonomi
Bakan Eroğlu: Mevcut sistem kriz doğuruyor

Bakan Eroğlu: Mevcut sistem kriz doğuruyor

Bakan Eroğlu: Mevcut sistem kriz doğuruyor

11.4.2017Afyon
DTÖ/IMF/DB: İşsizlikle mücadele için etkili iç politikalara ihtiyaç var

DTÖ/IMF/DB: İşsizlikle mücadele için etkili iç politikalara ihtiyaç var

DTÖ/IMF/DB: İşsizlikle mücadele için etkili iç politikalara ihtiyaç var

11.4.2017İstanbul

Yazar Sonuçları

Türkler Yunanistan’a geri mi dönüyor

Türkler Yunanistan’a geri mi dönüyor?!

Yunanistan’da yatırımlar yapılıyor, işletmeler, yazlıklar alınıyor, şubeler açılıyor, adalar, kıyılar, oteller, restoranlar, alışveriş merkezleri Türk turistlerle doluyor. Çipras Yunanistan ekonomisini batırırken Türkler omuz atıp biraz toparlıyor diyebiliriz! Bu seferki Türk fethinde karşı tarafın rızası da var!

27.5.2017Gülse BİRSEL
AB ile 13 yıl

AB ile 13 yıl

2004 yılıydı, AK Parti iktidardaydı, Başbakan Tayyip Erdoğan’dı, izlenen politika AB yönündeydi.

25.4.2017Taha AKYOL
AB ile tamam mı devam mı

AB ile tamam mı devam mı?

MALUM; Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, referandum sonucu “evet” çıkarsa AB üyelik sürecini referanduma götüreceğini açıkladı. O yüzden şimdi herkes merakta: Acaba hakikaten AB ile yollarımızı ayıracak mıyız?

21.4.2017Verda ÖZER
Ekonomi bakanları artık gerçekçi olmalı

Ekonomi bakanları artık gerçekçi olmalı

EKONOMİYLE ilgili bakanların referandum öncesindeki “dozu yüksek siyasi söyleme” devam ettikleri görülüyor.

19.4.2017Erdal SAĞLAM
IMF: Ekonomik görünüm bulutlu

IMF: Ekonomik görünüm bulutlu

REFERANDUM bitti ama sonuç üzerinde ciddi itirazlar varken, “şimdi gündem ekonomi” tarzı açıklamalar geliyor.

18.4.2017Uğur GÜRSES