MENÜ

Imei Kaydı

Imei Kaydı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Imei Kaydı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Imei Kaydı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 82 Imei Kaydı haberi bulunmuştur.

Imei Kaydı Haberleri

‘Kripto’dan 60 kez dinlediler

‘Kripto’dan 60 kez dinlediler

GÖLBAŞI Cumhuriyet Başsavcılığı, başta dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan olmak üzere devletin zirvesinin kullandığı kriptolu telefonların dinlendiği iddialarıyla ilgili başlattığı soruşturmada, aralarında TÜBİTAK ve Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın (TİB) üst düzey eski yöneticilerinin de bulunduğu 28 kişi için gözaltı kararı aldırdı.

20.01.2015Gündem
CHPye dinleme şoku

CHP'ye dinleme şoku

AKP hükümeti ile Gülen cemaati arasındaki “kavgayla” ortaya çıkan “dinleme skandalları”na yenisi eklendi. CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, HSYK tarafından başlatılan bir soruşturma kapsamında, 1 Ocak 2010-Mart 2014 tarihleri arasındaki CHP il ve ilçe başkanlarının isim ve telefon numaralarının istendiğini belirterek “Benim yaptığım araştırmaya göre HSYK bir yasadışı dinleme ile ilgili soruşturma başlatmış. Bu da 1 Ocak 2010’dan 30 Mart 2014 tarihine kadar tüm örgütlerimizin dinlendiği anlamına geliyor” dedi. Önce TBMM Genel Kurulu’nda konuyu gündeme getiren Bayraktutan, ilgili bakandan yanıt alamayınca soru önergesiyle konuyu Meclis gündemine de taşıdı.

12.07.2014Gündem
Banka hesaplarını boşaltan çeteye operasyon

Banka hesaplarını boşaltan çeteye operasyon

KOCAELİ Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube ekiplerinin Kocaeli, İstanbul ve Sakarya’da düzenlediği eş zamanlı operasyonda, kurbanlarının cep telefonlarının IMEI numaralarını da ele geçirdikten sonra hackerler’in de yardımıyla internet bankacılığı yoluyla hesaplarını boşalttığı öne sürülen 11 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin 10 ayrı bankadaki hesaplara ulaştıkları belirtilirken, son olarak bir kişinin hesabındaki 239 bin 763 TL’yi bir başka hesaba EFT yapmaları son anda önlendi.

2.12.2013Gündem
Kocaeli Valiliğinden ikinci el alım satım genelgesi

Kocaeli Valiliğinden "ikinci el alım satım genelgesi"

İkinci el ürün satışına ilişkin ilk düzenleme kararı Kocaeli Valiliğinden çıktı. Valilik, tüketicilerin mağduriyetinin önlenmesi için ikinci el eşya alım-satımıyla ilgili genelge yayımladı.Genelgeye göre, satıcısı belli olmayan eşya ve hurda malzeme alınıp satılamayacak

17.07.2013Ekonomi
İktidarın da kayıtları var

İktidarın da kayıtları var

Meclis Yasadışı Dinlemeleri Araştırma Komisyonu’na bilgi veren Eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan, ‘önleyici istihbarat dinlemesi’ yetkisiyle IMEI numaraları üzerinden hakim, savcı, siyasetçi ve bürokratların dinlendiğini iddia ederek, “Tutulan kayıtlarda her partiden isim var. Hatta iktidar partisi de dahil” dedi. Geçmişte Emniyet İstihbarat Dairesi, Kaçakçılık ve Organize Suçlar Dairesi başkanlığı ve genel müdür yardımcılığı yapan Arslan, 42 yıl emniyette çalıştığını belirterek, “Yaşantımın çoğunu muhbir, eleman çalıştıran istihbarat ünitelerinde geçirdim” dedi.

17.04.2013Gündem
Emin Arslandan çok tartışılacak açıklamalar

Emin Arslan'dan çok tartışılacak açıklamalar

MECLİS Yasadışı Dinlemeleri Araştırma Komisyonu’na bilgi veren Eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan, “önleyici istihbarat dinlemesi” yetkisiyle IMEI numaraları üzerinden hakim, savcı, siyasetçi ve bürokratların dinlendiğini iddia ederek, “Tutulan kayıtlarda her partiden isim var. Hatta iktidar partisi de dahil” dedi.

17.04.2013Gündem
Jandarma 11 yılda 470 bin kişiyi dinledi

Jandarma 11 yılda 470 bin kişiyi dinledi

Emniyet ve Jandarma istihbaratı, telefon dinleme ve teknik takip yapılan gizli merkezleri milletvekillerine açtı. Jandarma İstihbarat Başkanı, sadece jandarma bölgesinde 11 yılda 470 bin kişinin dinlendiğini açıkladı. Bu rakama Emniyet ve MİT’in dinleme bilgileri dahil değil. 2002’de Jandarma 380 kişiyi dinlerken, bu rakam her yıl katlanarak 2008’de 108 bini geçti.

14.03.2013Gündem
Yolcuyla gelen telefon internetten kayıt edilecek

Yolcuyla gelen telefon internetten kayıt edilecek

Yurtdışından yolcu beraberinde getirilen cep telefonlarının kaydettirilmesi hususunda yaşanan beklemenin önüne geçmek için telefon kaydında yeni düzenlemeye gidildi.

31.10.2012Teknoloji
Yurtdışından telefon getirenler Dikkat

Yurtdışından telefon getirenler Dikkat

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım, yurtdışından telefon getirenlerin artık internet ortamından IMEI kaydını yapacağını açıkladı.

31.10.2012Teknoloji
Yurtdışından cep telefonu getirenler DİKKAT

Yurtdışından cep telefonu getirenler DİKKAT

Son aylarda “112 Acil Yardım” hattına gelen binlerce cevapsız aramanın iPhone 4'lerin şifresini kırmak isteyen kaçak cep telefonu kullanıcılarına ait olduğu ortaya çıktı. iPhone 4'lerini daha ucuz olduğu için yurtdışından temin eden kullanıcıların ise IMEI numaraları tespit edilip BTK tarafından telefonları her an kapanabilir.

18.04.2011Teknoloji
İddiaları Silivri’den mektupla yanıtladı

İddiaları Silivri’den mektupla yanıtladı

Devrimci Karargâh Örgütü’ne yardım ettiği gerekçesi ile tutuklanan Hanefi Avcı’dan mektup var.

5.10.2010Gündem
Plaj hırsızı sevgililer yakalandı

Plaj hırsızı sevgililer yakalandı

GAZİOSMANPAŞA’da cep telefonu bayilerine giderek ikinci el telefon satmaya çalışan Metin D. (20) ile sevgilisi Nurcan Y. (24) şüpheli hareketlerde bulununca Güven Timleri’ne bağlı ekipler tarafından gözaltına alındı.

15.07.2010Gündem
Kızlar çetesine helikopterli baskın

Kızlar çetesine helikopterli baskın

Adana Emniyet Müdürlüğünce Suriye ve Irak ile bağlantılı hırsızlık şebekesine yönelik Şanlıurfa ve Mardin'i de kapsayan operasyonla 19 kişi gözaltına alındı. Polisin helikopterle operasyon düzenlediği çetenin liderinin bir kadın olduğu ve çok sayıda kadınla birlikte çalıştığı ortaya çıktı.

19.02.2010Gündem
Kaçak cep telefonu kullanıcılarına şok

Kaçak cep telefonu kullanıcılarına şok

istanbul mali şube müdürlüğü kaçak cep telefonu sattığı ileri sürülen bir şebekeye yaptığı operasyonda 9 bin kaçak ve sahte cep telefonu ile aparatlarının ele geçirdi. Binlerce cep telefonu iptal edilecek.

22.12.2008Gündem
Cepten de dinliyorlar

Cepten de dinliyorlar

Türkiye Bilgisayar Mühendisleri ve Programcıları Derneği Başkanı Yılmaz Sönmez, Telekulak Araştırma Komisyonu’na bilgi verirken, cep telefonlarının IMEI kimlik numaralarıyla dinlenebildiğini açıkladı. Yollanan SMS aracılığıyla casus yazılım yüklenen telefonların konuşmaları kaydedildiği gibi, mesajları da izlenebiliyor.

17.12.2008Gündem
Simsar’da da bir ’Ergenekon’ çıktı

Simsar’da da bir ’Ergenekon’ çıktı

Babası eski Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Başkanvekili Recep Özcan ile birlikte Simsar Operasyonu’nda tutuklanan Orkun Özcan’ın ’Ergenekon’ adlı şirketi üzerinden ülkeye kaçak cep telefonu soktuğu öne sürüldü. Sahte IMEI numaraları alınan telefonlar daha sonra piyasaya verilmiş.

21.03.2008Gündem
Klonlu ’cep’leri yakalamak için kayıtsızlar 10 günde kapanacak

Klonlu ’cep’leri yakalamak için kayıtsızlar 10 günde kapanacak

Kayıt altına alınmayan 500 bin cep telefonu için kapatılma işlemi dün başladı. Kayıt dışı telefonların içindeki 100 bin klonlu cep telefonunu izleyeceklerini, bunların elde edilecek sonuca göre kapatılacağını belirten Telekomünikasyon Kurumu Başkanı Tayfun Acarer, "Tüketici mağduriyetini önlemeye çalışıyoruz. Süreç bu nedenle 10 günü bulabilir" dedi.

31.01.2006Ekonomi
10 yıldır sadece geçen mart telefon izlemedik

10 yıldır sadece geçen mart telefon izlemedik

Emniyet’te istihbarattan sorumlu üst düzey bir yetkili, MİT’in Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nden aldığı izleme kararı konusunda, ‘Biz 10 yıldır 90’a yakın mahkeme kararıyla izleme uygulamasını sürdürüyorduk’ dedi.

1.06.2005Gündem
10 yıldır sadece geçen mart telefon izlemedik

10 yıldır sadece geçen mart telefon izlemedik

Üst düzey polis istihbaratçısı, MİT'in telefon ve e-mail trafiğini izlemesiyle ilgili Hürriyet'e şok açıklamalarda bulundu.
  Bakanlar Kurulu ‘telekulak’a el koyuyor

1.06.2005Gündem
Eğer istenirse cep telefonu hırsızlığı anında biter

Eğer istenirse cep telefonu hırsızlığı anında biter

Cep telefonunu çalındıktan sonra kullanılamaz hale getirmek, dolayısıyla hırsızlığı önlemek mümkün. IMEI numarasından bir telefonu bulmak bütün cihazlara uygulanabiliyor.

13.11.2004Gündem
Eğer istenirse cep telefonu hırsızlığı anında biter

Eğer istenirse cep telefonu hırsızlığı anında biter

Bugün itibarıyla dünyada 1 milyar, Türkiye’de ise 22 milyon kadar cep telefonu kullanıcısı olduğu sanılıyor. Cep telefonları hayatımıza öylesine girdi ki, onsuz nasıl yaşıyor, insanlarla nasıl iletişim kurup, buluşuyorduk unuttuk. Evden çıkarken anahtardan önce cep telefonunu almış mıyım diye kontrol eder olduk.

13.11.2004Gündem

Yazar Sonuçları

Telefon dinlemeye yeni dönem önerileri

İKİNCİ haftayı tamamlamak üzereyim, Ankara’da hükümet gündeminde olan Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’na getirilecek yeni düzenlemeler hakkında yazıyorum.

31.07.2014

Tefessüh 2.0

SANMIŞTIK ki, Devlet Bakanı Eyüp Aşık’ın mafya lideri Alaattin Çakıcı ile telefon konuşmasının kaydı, devletin dibe vurma halidir.

6.02.2014

Klonlu faturalı cepe ’tek hat’ formülü

FATURALI olarak satın alınmış olmasına rağmen, IMEI numarası kopyalandığı için kullanıma kapatılan 5 bin cep telefonu, yeniden görüşmeye açılıyor.

24.12.2006

Mark Twain’in cepteline kilit Sultan Ahmet Camisi’nde tecavüz

Mark Twain’in ilk gelişinin ardından 150 yıl geçtikten sonra, 2005’teki İstanbul ziyareti izlenimlerini aktarmıştım. Twain geçenlerde yine gelmiş İstanbul’a, izlenimlerini yolladı:

9.11.2006

Milletvekiline kayıtdışı ‘cep’ sürprizi

BİR GSM operatörünün iki yıl önce milletvekillerine promosyon amaçlı hediye ettiği cep telefonları da kayıtdışı çıktı. Bu telefonları kullanan milletvekillerine, SMS mesajı gönderilerek, 13 Aralık salı gününe kadar 5 milyon lira karşılığında telefonlarını kayıt ettirmeleri istendi.

10.12.2005