MENÜ

Imei Kaydı

Imei Kaydı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Imei Kaydı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Imei Kaydı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 81 Imei Kaydı haberi bulunmuştur.

Imei Kaydı Haberleri

Kayıt uyanıklığı

Kayıt uyanıklığı

30 Mayıs’ta hayata geçirilen düzenlemeyle yurtdışından getirilen telefonların IMEI kaydında, pasaport sahibiyle mobil iletişim hattı sahibinin aynı kişi olması gerekiyor. Uyanıklar ise devrede. 29 Mayıs öncesinde Türkiye’ye giriş yapmış kişilerin pasaportlarına kayıt yaptıran uyanıklar, işlem için en az 1.750 TL talep ediyor.

27.08.2019Ekonomi
Yurt dışından getirilen telefonları yasa dışı olarak 100 liraya kayıt ediyorlar İşte o yöntem...

Yurt dışından getirilen telefonları yasa dışı olarak 100 liraya kayıt ediyorlar! İşte o yöntem...

Akıllı telefon fiyatlarının yüksek olması ve yurt dışından yolcu beraberinde getirilen telefonun kaydetme ücretinin 1500 liraya çıkması nedeniyle telefon teknik servisleri yasa dışı yöntemler bulmaya başladı.

22.07.2019Ekonomi
Yeni dönemde telefon rehberi

Yeni dönemde telefon rehberi

AKILLI telefonlar, son dönemlerde yapılan düzenlemelerle gündemde. Bunlardan sonuncusu ise yolcu beraberinde getiren akıllı telefonlara yönelik oldu. Harç ocak ayında önce 618 TL’ye, geçen hafta itibariyle ise 1.500 TL’ye çıkarıldı. Akıllı telefonlarda yaşanan bu durum akıllara “Hâlâ yurtdışından akıllı telefon almak hesaplı mı” sorusunu getiriyor. Biz de bu sorudan yola çıkarak, Türkiye’de popüler üst seviyedeki 5 modeli bir araya getirdik ve satış fiyatlarını kıyasladık. 1.500 TL’lik IMEI kaydı ücretiyle yurtdışındaki fiyat farkı oldukça azalmış durumda. Bu durum da Türkiye’den satın alınan modellerin beraberinde taksit, garanti ve kampanya gibi avantajlarının öne çıkmasını sağlıyor.

21.07.2019Ekonomi
Yurt dışı telefon harcı değişti Bugünden itibaren herkes...

Yurt dışı telefon harcı değişti! Bugünden itibaren herkes...

Resmi Gazete'de yer alan Cumhurbaşkanlığı Kararı gereğince yurt dışından telefon getirenler bugünden itibaren 618,65 TL değil, 1500 TL ödeme yapacak.

19.07.2019Teknoloji
IMEI kayıt ücreti ne kadar Yurt dışından telefon alırken dikkat

IMEI kayıt ücreti ne kadar? Yurt dışından telefon alırken dikkat

IMEI kayıt ücretleri değişti. Akıllı telefonları daha ucuz diye yurt dışından satın almayı planlayan kullanıcıların bundan sonra iki kez düşünmesi gerekecek; zira yapılan zam neticesinde IMEI kayıt ücreti 618.65 TL'ye tırmandı. Peki IMEI kaydı nasıl yapılır?

24.06.2019Teknoloji
Yurt dışından telefon getireceklere kötü haber

Yurt dışından telefon getireceklere kötü haber

Yurtdışından cep telefonu getirmesi süresi Resmi Gazete kararıyla 2 yılda bir yerine 3 yılda bir olarak yeniden düzenlendi.

15.05.2019Teknoloji
‘Cep’ten harç 3 kat zamlandı

‘Cep’ten harç 3 kat zamlandı

Döviz kurlarının düşmesi ve kontratlı satışların 6 taksitle sınırlandırılması sonrasında yolcu beraberinde getirilen akıllı telefonların hızla artması sonrasında IMEI kayıt ücreti arttırıldı.

9.11.2018Ekonomi
Son dakika: Yurt dışından getirilen telefonlarla ilgili önemli gelişme

Son dakika: Yurt dışından getirilen telefonlarla ilgili önemli gelişme

Yurt dışından getirilen telefonlar için alınan harç bedeli 170 TL'den 500 TL'ye yükseltildi.

9.11.2018Teknoloji
IMEI nedir İMEİ numarası ne demek

IMEI nedir? İMEİ numarası ne demek?

İMEİ numarası, cep telefonu kullanıcılarının sıkça karşılaştığı konular arasında ter alıyor. Uluslararası kodları ifade eden IMEI numarası, teknolojik cihazların kimliğini oluşturmaktadır. IMEI Kodu aracılığıyla cihazın marka ve modelini, üretim yılını öğrenebilecek olan vatandaşlar, resmi kayıtlarda da bu koddan faydalanabiliyor. Peki, IMEI Kodu nedir ve ne anlama gelmektedir? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

6.07.2018Teknoloji
Yurtdışından alınan telefon Türkiye’de nasıl kaydedilir

Yurtdışından alınan telefon Türkiye’de nasıl kaydedilir?

Yurtdışı telefon satın alıp Türkiye’de kullanmak, sağladığı fiyat avantajı nedeniyle bir çoğumuzun sıklıkla yaptığı bir şeydi. Özellikle iPhone, Samsung ve diğer pahalı modellerde Türkiye satış fiyatlarının yurtdışı telefon fiyatlarına göre abartılı yüksek olması vatandaşları buna iten başlıca sebepler arasında. Peki yurtdışından alınan telefon Türkiye’de nasıl kaydedilir?

8.04.2018Teknoloji
Yurtdışından telefon getirecekseniz bunları bilin

Yurtdışından telefon getirecekseniz bunları bilin!

Yurt dışından telefon getirmenin belli başlı kuralları var. Öncelikle pasaporta işletilmediğinde telefonunuzun Türkiye'de aramalara kapanacağını bilin. Yani IMEI kaydı yapılması şartıyla herhangi bir ülkeden aldığınız telefonu kullanabiliyorsunuz. Eğer bir kez olsun pasaportunuza yurt dışından aldığınız bir telefonu işletirseniz bu kez iki yıl boyunca artık pasaportunuzu kullanamıyorsunuz. 2 yıl dolduğunda ancak bir telefon daha pasaporta kaydettirme şansınız var. Peki yurt dışından telefon alırken başka nelere dikkat etmeli?

4.12.2017Teknoloji
Bavuldaki ‘cep’e harç+bandrol

Bavuldaki ‘cep’e harç+bandrol

Yurtdışından getirilen cep telefonu, televizyon, radyo, video ve uydu alıcılarıyla bazı cihazlar için bir defaya mahsus olmak üzere, 1-80 Euro arası bandrol ücreti alınacak. 1 Ocak 2017 itibariyle alınmaya başlanacak olan ücret telefonlar için 20 Euro olarak belirlendi. Böylece yurtdışından yolcu beraberinde getirilen cep telefonlarına 138.80 liralık harç dışında 20 Euro (73 TL) ek bandrol ücreti de ödenecek.

23.12.2016Ekonomi
Parça parça getirip ölü IMEIyle satıyorlar

Parça parça getirip ölü IMEI'yle satıyorlar

Kaçak ürünlere, BTK’daki ölü IMEI numaraları kodlanarak Türkiye’de çalışmaları sağlanıyor. Böylece bu telefonlar vergi ödemeden satılıyor.

19.09.2016Teknoloji
E- devlet ile KYK Borç Sorgulama İşlemi

E- devlet ile KYK Borç Sorgulama İşlemi

E- devlet sayesinde artık her türlü işleminizi internet aracılığıyla çok kısa sürede yapabilirsiniz. KYK borç ödeme sorgulama işleminizi de e-devlet kapısından kolayca yapabilir, taksitlerin hangi ay başlayıp biteceğini, ne kadar ödeme yapacağınız gibi detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

12.04.2016Gündem
e-Devlet IMEI sorgulama ve mobil hat sorgulama nasıl yapılır

e-Devlet IMEI sorgulama ve mobil hat sorgulama nasıl yapılır?

2008 senesinde e-Devlet kapısı sisteminin hayata geçirilmesiyle beraber kamu kurumlarıyla alakalı tüm online hizmetler tek bir sayfa üzerinden hizmete sunulmaya başlandı. e-Devlet sistemi üzerinden hizmet veren kurumlardan biri de Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK)’dur. Peki, e-Devlet üzerinden IMEI sorgulama işlemi nasıl yapılır? e-Devlet ile mobil hat sorgulaması nasıl gerçekleştirilir? Tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz...

3.03.2016Gündem
Yurtdışından telefon getirenler dikkat

Yurtdışından telefon getirenler dikkat

Yurtdışından gelen telefon nasıl kullanılır? IMEI kaydı nasıl yapılır? IMEI numarası nasıl öğrenilir? İşte yurtdışından telefon getireceklerin bilmesi gerekenler...

21.01.2016Teknoloji
E-Devlet giriş işlemleri | E- Devlet şifre değiştirme nasıl yapılır

E-Devlet giriş işlemleri | E- Devlet şifre değiştirme nasıl yapılır?

E devlet giriş sistemi sayesinde resmi işlerimizi kolayca halledebiliyoruz. E devlet sistemi nasıl kullanılır? Peki, şifremizi unutmamız halinde ne yapmalıyız? Şifre sıfırlama nasıl yapılır? Yeni şifremi nasıl alabilirim?

11.12.2015Bilgi
E Devlet giriş nasıl yapılır

E Devlet giriş nasıl yapılır?

E devlet sistemi sayesinde resmi işlerimizi kolayca halledebiliyoruz. Peki, şifremizi unutmamız halinde ne yapmalıyız? Şifre sıfırlama nasıl yapılır? Yeni şifremi nasıl alabilirim?

10.12.2015Bilgi
E devlet giriş | E devlet şifremi unuttum ne yapmalıyım

E devlet giriş | E devlet şifremi unuttum ne yapmalıyım?

E devlet sistemi sayesinde resmi işlerimizi kolayca halledebiliyoruz. Peki, şifremizi unutmamız halinde ne yapmalıyız? Şifre sıfırlama nasıl yapılır? Yeni şifremi nasıl alabilirim?

2.12.2015Bilgi
E devlet giriş ile BİMER başvurusu nasıl yapılır | E devlet nedir

E devlet giriş ile BİMER başvurusu nasıl yapılır? | E devlet nedir?

E devlet girişini kullanarak BİMER başvurularını kolayca yapabilirsiniz. Peki, E devlet BİMER başvurusu nasıl yapılır? E devlet nedir, nasıl kullanılır? Nasıl e devlet şifresi alabilirim?

20.11.2015Bilgi
E Devlet Şifremi Unuttum | E Devlet Şifre İşlemleri

E Devlet Şifremi Unuttum | E Devlet Şifre İşlemleri

E-devlet sistemi sayesinde resmi işlerimizi kolayca halledebiliyoruz. Peki, şifremizi unutmamız halinde ne yapmalıyız? Şifre sıfırlama nasıl yapılır? Yeni şifremi nasıl alabilirim?

28.10.2015Bilgi
E-Devlet Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım

E-Devlet Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

E-devlet şifreniz ile yapacağınız online işlemler sayesinde, eski sistemde gerekli kuruma giderek yaptığımız işlemler dönemi geride kaldı. Artık devletin sağladığı hizmetlerden yararlanmak için elektronik sistem ile kendinize ait sayfada tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz.Peki e-devlet şifrenizi unutursanız ne yapacaksınız?

23.10.2015Bilgi
E-Devlet nedir E-Devlet ile hangi hizmetlerden yararlanılır

E-Devlet nedir? E-Devlet ile hangi hizmetlerden yararlanılır?

E-devlet şifreniz ile yapacağınız online işlemler sayesinde,eski sistemde gerekli kuruma giderek yaptığımız işlemler dönemi geride kaldı. Artık devletin sağladığı hizmetlerden yararlanmak için elektronik sistem ile kendinize ait sayfada tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz.

9.10.2015Gündem
‘Cep’te harç zammı kapıda

‘Cep’te harç zammı kapıda

CEP telefonlarına gelmesi beklenen ek gümrük vergisinden sonra şimdi de yolcu beraberinde yurtdışında getirilen telefonlardan alınan harçlara da (IMEI kaydı) zam gündeme geldi.

3.08.2015Ekonomi
Yurt dışından telefon getirirken dikkat

Yurt dışından telefon getirirken dikkat!

Yurt dışından getirilen telefonlar nasıl kullanılır? IMEI kaydı nasıl yapılmalı? IMEI numarasını öğrenmek için ne yapmalı? İşte yurt dışından telefon getireceklerin bilmesi gereken önemli ayrıntılar...

13.05.2015Avrupa
Yurtdışından telefon getirenler dikkat

Yurtdışından telefon getirenler dikkat!

Yurtdışından gelen telefon nasıl kullanılır? IMEI kaydı nasıl yapılır? IMEI numarası nasıl öğrenilir? İşte yurtdışından telefon getireceklerin bilmesi gerekenler...

13.05.2015Teknoloji
e-Devlet söyle bana...

e-Devlet söyle bana...

E-Devlet’in, kullanımı her geçen gün artıyor. Yaklaşık 15 milyon kişinin kayıtlı olduğu sistemde, saatlerce sürecek bürokratik işlemler saniyeler içerisinde tamamlanabiliyor.

6.07.2013Ekonomi
iPadi ABDden alan SIMe dikkat etsin

iPad'i ABD'den alan SIM'e dikkat etsin

iPad 2'ler Türkiye'de ABD'den pahalı, Avrupa ile aynı fiyatla satılacak. ABD'den alacaklar SIM yuvası olmasına özellikle dikkat etmeli.

29.04.2011Teknoloji
3G ithalatçılara yaradı

3G ithalatçılara yaradı

Türkiye'de bireysel olarak yurt dışından getirilen mobil cihaz sayısı, Üçüncü Nesil Mobil İletişim Sistemlerinin (3G) devreye girdiği Temmuz ayında yaklaşık yüzde 130 artış gösterdi.

17.11.2009Teknoloji
Dolandırıcılıkta çığır açtı... Demir levhaları cep telefonu diye 8 bin 200 TL’ye sattı

Dolandırıcılıkta çığır açtı... Demir levhaları cep telefonu diye 8 bin 200 TL’ye sattı

KAHRAMANMARAŞ'ta cep telefonunun ölçü ve ağırlığında metali keserek orijinal kutuya koyan ve aksesuarlarıyla birlikte satan Mehmet D., mağaza sahibinin şüphelenip durumu fark etmesi sonucu, polis tarafından gözaltına alındı. Şüpheli, adliyeye sevk edildi. Yapıştırıcı izinden şüphelenip açtığı kutudaki metali görünce şoke olduğunu belirten telefon bayisi Mehmet Sular, "20 yıldır bu mesleğin içerisindeyim. İnanılmaz planlanmış, tezgahlanmış bir olayla karşı karşıyayız. Herkese ibret olsun" dedi. Olay, iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

28.02.2019Gündem
Cihaner operasyonu için bizzat seçilmiş

Cihaner operasyonu için bizzat seçilmiş

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner’i, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yaptığı dönemde makam odasını basarak gözaltına alan eski savcı Osman Şanal hakkında, ‘silahlı terör örgütüne üye olma’ suçundan iddianame düzenledi. İddianamede Şanal’ın o dönem Cihaner’i nasıl gözaltına aldığı da anlatıldı.

5.02.2018Gündem
e-Devlette yeni dönem başlıyor

e-Devlet'te yeni dönem başlıyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, kullanıcı sayısı 35 milyona yaklaşan e-Devlet Kapısı'nda verilen hizmetlerin her geçen gün arttığını belirterek, bilişim okur yazarlığı olmayan veya engelli vatandaşların, ilk olarak Ankara'da kurulacak "Tek Durak Hizmet Noktası"ndan kamu hizmetini elektronik ortamda alabileceklerini bildirdi.

14.11.2017Teknoloji
Yurt dışından telefon alacaklara müjde

Yurt dışından telefon alacaklara müjde!

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yapılan yeni değişiklikler ile artık yurt dışından getirilen ve ülkemizde değişimi yapılan cihazlara, IMEI konusunda esneklikler sunulacak.

27.02.2017Teknoloji
E-devlet ile hangi uygulamalardan yararlanılır | E- devlet giriş

E-devlet ile hangi uygulamalardan yararlanılır? | E- devlet giriş

E -Devlet sayesinde, gerekli kuruma giderek yaptığımız işlemler dönemi geride kaldı. Artık devletin sağladığı hizmetlerden yararlanmak için elektronik sistem ile kendinize ait sayfada tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz. E- devlet şifresi nedir? E- devlet şifresi nasıl alınır? E- devlet ile hangi hizmetlerden yararlanılır? Detaylar haberimizde..

15.04.2016Gündem
e-Devlet şifresi nasıl alınır e-Devlet şifremi unuttum, ne yapmalıyım

e-Devlet şifresi nasıl alınır? e-Devlet şifremi unuttum, ne yapmalıyım?

Tüm kamu kurumlarının online sorgulama işlemlerinin 2008 senesinde e-Devlet kapısı sistemi altında toplanmasıyla beraber vatandaşlar artık devlet kurumlarında saatlerce sıra beklemek zorunda kalmadan online olarak istedikleri işlemleri gerçekleştirebiliyorlar. Peki, e-Devlet şifresi nasıl alınır? e-Devlet şifremi unuttuğumda ne yapabilirim? e-Devlet üzerinden hangi hizmetler sunulmaktadır? Tüm detaylar haberimizde...

4.02.2016Gündem
E-devletin yeni hizmetleri nelerdir

E-devletin yeni hizmetleri nelerdir?

E-devlet hizmeti tüm ülkedeki resmi ve bürokratik yüklerin elektronik ortama taşınması ile oldukça fazla ölçüde hafifledi. Vatandaşlar için büyük kolaylık sağlayan e devlet giriş nasıl yapılır? E devlet şifresi ile nasıl işlem yapılır? Son zamanlarda e devlet sisteminde altı yeni hizmet daha eklendi. Bu hizmetlerden birisi de e devlet mezar yeri sorgulama sistemidir. Peki mezar yeri sorgulama işlemi nasıl yapılır?

4.01.2016Gündem
E-Devlet Üzerinden Hangi İşlemler Yapılabilir

E-Devlet Üzerinden Hangi İşlemler Yapılabilir?

E-Devlet üzerinden birçok işlerinizi resmi kurumlara gitmeden yapabilirsiniz. Öncelikle E-Devlet üzerinden işlem yapmadan şifre almanız gerekmektedir. E-Devlet şifresi nasıl ve nereden alınır? E-Devlet üzerinden hangi işlemler yapılabilir? Tüm detaylar haberimizde.

30.12.2015Gündem
E-devlet Kapısı Nedir Ve Nasıl Kullanılır

E-devlet Kapısı Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

E devlet ne işe yarar? E-devlet sistemi nedir? E-devlet kapısı nasıl kullanılır? E devlet şifresi nasıl alınır? E-devlet hakkında merak ettikleriniz burada…

18.12.2015Gündem
E-Devlet giriş ve sorgulama işlemleri

E-Devlet giriş ve sorgulama işlemleri

E-devlet ile istediğiniz sorgulama işlemini yapabilirsiniz. E-devlet ile yapacağınız bütün sorgulama işlemleri haberimizde yer almaktadır. E-devlet üzerinden sorgulama nasıl yapılır?

1.12.2015Bilgi
E-Devlet giriş nasıl yapılır

E-Devlet giriş nasıl yapılır?

E-Devlet 198 kamu kuruluşunun 1307 hizmetini vatandaşlarla internet üzerinde buluşturan bir sistemdir. Peki E-Devlet sistemine nasıl giriş yapılır?

17.11.2015Bilgi
E-Devlet şifresi nasıl alınır | E-Devlete ilk kez giriş yapma

E-Devlet şifresi nasıl alınır? | E-Devlet'e ilk kez giriş yapma

E-Devlet 198 kamu kuruluşunun 1307 hizmetini vatandaşlarla internet üzerinde buluşturan bir sistemdir. Peki E-Devlet sistemine nasıl giriş yapılır?

19.10.2015Gündem
E-Devlet nedir E-Devlet üzerinden hangi sorgulamalar yapılır

E-Devlet nedir? E-Devlet üzerinden hangi sorgulamalar yapılır?

E-Devlet, kamu kurumlarının sunduğu hizmetlere tek noktadan hızlı bir şekilde ulaşmanın adresidir. Peki E-Devlet'te hangi E-Hizmetler verilmektedir?

12.10.2015Gündem
Yurtdışından getirilen telefonlar için kredi kartı ödeme seçeneği geldi

Yurtdışından getirilen telefonlar için 'kredi kartı' ödeme seçeneği geldi

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer, yurtdışından yolcu beraberinde getirilen telefonların IMEI kayıt harçlarının internet üzerinden kredi kartı ile ödenebileceğini açıkladı.

21.05.2015Teknoloji
Konuşma havuzu kurdular

Konuşma havuzu kurdular

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın da aralarında bulunduğu, devletin üst düzey yetkililerin kullandığı kriptolu telefonların dinlenilmesine ilişkin iddianamede, şüphelilerin Erdoğan ve ailesine ait konuşma havuzu oluşturdukları öne sürüldü. Şüphelilerin elde edilen konuşmaları Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FTÖ) arşivine aktardıkları iddia edildi.

8.05.2015Gündem
28 müebbet

28 müebbet

GÖLBAŞI Cumhuriyet Başsavcılığı, devletin üst düzeyindeki isimlerin kriptolu telefonlarının yaşadışı dinlediği iddiasıyla yürüttüğü soruşturmayı tamamladı.

20.03.2015Gündem
‘Kartal’ silmiş

‘Kartal’ silmiş

Kriptolu telefonların dinlenmesine ilişkin soruşturmada bilirkişi, aralarında dönemin Başbakanı Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Davutoğlu’nun da bulunduğu devlet yöneticilerinin, doğrudan hedef alınarak dinlenildiği tespitini yaparak, “Ses dosyaları başka hedefler dinlenirken oluşmamıştır” dedi. Bilirkişiler, ses dosyalarını silen ‘Kartal’ isimli bir yazılım da tespit etti.

21.01.2015Gündem
‘Kripto’dan 60 kez dinlediler

‘Kripto’dan 60 kez dinlediler

GÖLBAŞI Cumhuriyet Başsavcılığı, başta dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan olmak üzere devletin zirvesinin kullandığı kriptolu telefonların dinlendiği iddialarıyla ilgili başlattığı soruşturmada, aralarında TÜBİTAK ve Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın (TİB) üst düzey eski yöneticilerinin de bulunduğu 28 kişi için gözaltı kararı aldırdı.

20.01.2015Gündem

Yazar Sonuçları

Kriptolu telefonlar nasıl dinlendi?

TELEKOMÜNİKASYON İletişim Başkanlığı’ndaki kapsamlı müfettiş ve bilirkişi incelemesinde bazı önemli aşamaların geride bırakıldığı anlaşılıyor.

22.01.2015