MENÜ

İmei

İmei ile ilgili tüm haberleri, son dakika İmei haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün İmei haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 507 İmei haberi bulunmuştur.

Her bir GSM telefon cihazına üretim aşamasında IMEI numarası yüklenmektedir. IMEI numarası her bir cihazın kimlik numarası olup tek ve benzersizdir ve 15 haneden oluşur. Ancak günümüzde bir IMEI numarasını farklı bir telefona kopyalayarak her iki telefonunda kullanılmaz hale getirilmesi mümkün.

Cep telefonda *#06# tuşlayarak telefonun seri numarasını (IMEI numarası) tespit edilebilir.

DEVAMI

İmei Haberleri

Telefon sahipleri dikkat Çok önemli uyarı

Telefon sahipleri dikkat! Çok önemli uyarı

Kamu Denetçiliği Kurumuna (KDK) şikayette bulunan bir vatandaşın bilgisi dışında üzerine kayıtlı 10 GSM hattı numarası çıktı. KDK, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na (BTK) bayilerin mevzuat dışı faaliyetlerine caydırıcı nitelikte cezalar getirilmesi için tavsiye kararı verdi.

5.12.2019Ekonomi
E Devlet imei sorgulama işlemi nasıl yapılır

E Devlet imei sorgulama işlemi nasıl yapılır?

E Devlet imei sorgulama işlemi nasıl yapılır sorusu vatandaşlar tarafından internette aranan konular arasında yer alıyor. Peki E-Devlet'ten de kolayca yapılabilen bu işlem nasıl yapılıyor? İşte E Devlet imei sorgulama işlemi nasıl yapılır? sorusunun cevabı

3.12.2019Teknoloji
Piyasa değeri 90 bin TL Hepsi ele geçirildi

Piyasa değeri 90 bin TL! Hepsi ele geçirildi

Kahramanmaraş’ta polis, sosyal medya üzerinden kaçak cep telefonu satan seyyar satıcıya operasyon düzenledi. Tezgaha bıraktığı birkaç eski cep telefonu ile ikinci el satışı izlenimi veren seyyar satıcının zulasından piyasa değeri 90 bin lira olan kaçak cep telefonu ve aksesuarı ele geçirildi.

2.12.2019Gündem
Fransa’dan aldığı cep telefonu, Okan Bayülgen’e pahalıya patladı

Fransa’dan aldığı cep telefonu, Okan Bayülgen’e pahalıya patladı!

Arkadaşlarına “Bu telefon yaşlılar için” diyerek gösterdiği büyük tuşlu telefona 30 euro (190 lira) ödeyen ünlü şovmen, IMEI kayıt ücretini öğrendiğinde ise küçük çaplı bir şok yaşadı.

17.11.2019Magazin
9 yaşındaki çocuğa hırsızlık yaptıran çete çökertildi

9 yaşındaki çocuğa hırsızlık yaptıran çete çökertildi

İstanbul’da, fotoğraf çektirme bahanesiyle yanaştıkları turistlerin çantalarını 9 yaşındaki çocuğa çaldıran çete çökertildi. Suriyeli R.B ve eşi G.K, geçtiğimiz Cumartesi günü akşam saatlerinde Beyoğlu’ndaki Miniatürk Müzesi’ne gitti. Müzeyi gezdikleri sırada yanlarına bir grup yanaştı. Kendilerinin fotoğrafını çekmelerini istedi. R.B, grubun fotoğrafını çekerken, grup içindeki bir çocuk bebek arabasının üzerindeki çantayı aldı. Grup çanta alındıktan sonra Suriyeli ailenin yanından ayrıldı. Suriyeli aile çantanın yerinde olmadığını farkederek güvenlikten yardım istedi. Müze güvenlik görevlileri kameradan çantayı alan grubu tespit etti. Müzeye polis çağırıldı. Gülcan K. (18) Gülcan K.(22) Haydar C.K,(20) Seval A.(23) ve 9 yaşındaki B.T gözaltına alındı. B.T, Çocuk Büro Amirliğine teslim edilirken, diğerleri Asayiş Şube Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliğine teslim edildi. Yapılan araştırmada, çetenin aynı yöntemle 3 turistin daha çantalarını çaldığı belirlendi. Şüphelilerden birinin üzerinden çıkan cep telefonunun, Süleymaniye Camii’nde Azerbaycan vatandaşı L.A’dan çalınan cep telefonu olduğu anlaşıldı. Cep telefonunun L.A’ya ait olduğu İMEİ numarası üzerinden tespit edildi. Çete üyeleri çıkarıldıkları adliyede tutuklanırken, çetenin hırsızlık olaylarında kullandığı 9 yaşındaki B.T serbest kaldı.Çetin AYDIN/İSTANBUL

22.10.2019Haber
9 yaşındaki çocuğa hırsızlık yaptıran çete çökertildi

9 yaşındaki çocuğa hırsızlık yaptıran çete çökertildi

İstanbul’da fotoğraf çektirme bahanesiyle yanaştıkları turistlerin çantalarını 9 yaşındaki çocuğa çaldıran çete çökertildi.

22.10.2019Gündem
İki yıl sinyal almayan cep telefonları kapatılsın

'İki yıl sinyal almayan cep telefonları kapatılsın'

Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği (MOBİSAD) Başkanı Mustafa Kemal Turnacı, yasal düzenlemeyle 7 yıl sinyal almayan cihazların kapatılması, IMEI havuzundan çıkartılmasının klonlanan cihaz sayısını azaltacağını belirterek, "Bunun yeterli olmadığını, 7 yılın 2 yıla düşürülmesinin yaşanan mağduriyetleri azaltacağını düşünüyoruz." dedi.

15.10.2019Teknoloji
Eski telefonu olanlar dikkat Kapatılacaklar

Eski telefonu olanlar dikkat! Kapatılacaklar

MOBİSAD Başkanı Mustafa Kemal Turnacı "En son torba yasayla getirilen 7 yıl sinyal almayan cihazların kapatılması, IMEI havuzundan çıkartılması uygulaması, klonlanan cihaz sayısını azaltacaktır. Ama bunun yeterli olmadığını, 7 yılın 2 yıla düşürülmesinin yaşanan mağduriyetleri azaltacağını düşünüyoruz" dedi.

15.10.2019Ekonomi
Kayıt uyanıklığı

Kayıt uyanıklığı

30 Mayıs’ta hayata geçirilen düzenlemeyle yurtdışından getirilen telefonların IMEI kaydında, pasaport sahibiyle mobil iletişim hattı sahibinin aynı kişi olması gerekiyor. Uyanıklar ise devrede. 29 Mayıs öncesinde Türkiye’ye giriş yapmış kişilerin pasaportlarına kayıt yaptıran uyanıklar, işlem için en az 1.750 TL talep ediyor.

27.08.2019Ekonomi
Yurt dışından getirilen telefonları yasa dışı olarak 100 liraya kayıt ediyorlar İşte o yöntem...

Yurt dışından getirilen telefonları yasa dışı olarak 100 liraya kayıt ediyorlar! İşte o yöntem...

Akıllı telefon fiyatlarının yüksek olması ve yurt dışından yolcu beraberinde getirilen telefonun kaydetme ücretinin 1500 liraya çıkması nedeniyle telefon teknik servisleri yasa dışı yöntemler bulmaya başladı.

22.07.2019Ekonomi
Yeni dönemde telefon rehberi

Yeni dönemde telefon rehberi

AKILLI telefonlar, son dönemlerde yapılan düzenlemelerle gündemde. Bunlardan sonuncusu ise yolcu beraberinde getiren akıllı telefonlara yönelik oldu. Harç ocak ayında önce 618 TL’ye, geçen hafta itibariyle ise 1.500 TL’ye çıkarıldı. Akıllı telefonlarda yaşanan bu durum akıllara “Hâlâ yurtdışından akıllı telefon almak hesaplı mı” sorusunu getiriyor. Biz de bu sorudan yola çıkarak, Türkiye’de popüler üst seviyedeki 5 modeli bir araya getirdik ve satış fiyatlarını kıyasladık. 1.500 TL’lik IMEI kaydı ücretiyle yurtdışındaki fiyat farkı oldukça azalmış durumda. Bu durum da Türkiye’den satın alınan modellerin beraberinde taksit, garanti ve kampanya gibi avantajlarının öne çıkmasını sağlıyor.

21.07.2019Ekonomi
IMEI nedir IMEI sorgulama nasıl yapılır

IMEI nedir? IMEI sorgulama nasıl yapılır?

IMEI numaralı eşyaların ticaretine düzenle geldi Resmi Gazete'de yayınlanan bilgilere göre IMEI kayıt ücreti 618 TL'den 1500 TL'ye çıktı. Haberler ardından 'IMEI nedir, IMEI sorgulama nasıl yapılır?' gibi sorular gündeme geldi. İşte, IMEI ile ilgili merak edilenler...

19.07.2019Gündem
Yurt dışı telefon harcı değişti Bugünden itibaren herkes...

Yurt dışı telefon harcı değişti! Bugünden itibaren herkes...

Resmi Gazete'de yer alan Cumhurbaşkanlığı Kararı gereğince yurt dışından telefon getirenler bugünden itibaren 618,65 TL değil, 1500 TL ödeme yapacak.

19.07.2019Teknoloji
400 milyarlık yapılandırma

400 milyarlık yapılandırma

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu torba yasa teklifini kabul etti. 400 milyar liralık krediye yeniden yapılanma yolu açıldı. 10 yıldan bu yana sinyal alınmayan 70 milyon telefon sistemden silinecek.

13.07.2019Ekonomi
Son dakika... AK Partiden önemli açıklama: Varlık Barışı 6 ay uzuyor

Son dakika... AK Parti'den önemli açıklama: Varlık Barışı 6 ay uzuyor

AK Parti milletvekilleri, şirketlerin borçlarının yapılandırılması, varlık barışının süresinin 31 Aralık 2019'a kadar uzatılması, TCMB'nin "yedek akçe"sinde düzenleme yapılması, yurt dışı çıkış harcının 50 liraya çıkarılması, ülkeye getirilen telefonların kayıt süresinin 4 ayla sınırlandırılması gibi düzenlemeleri de içeren kanun teklifini TBMM Başkanlığına sundu. AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, "Mali paket olarak nitelendirebileceğimiz 32 maddelik kanun teklifinin ülkemize, milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum" açıklamasında bulundu.

8.07.2019Ekonomi
IMEI kayıt ücreti ne kadar Yurt dışından telefon alırken dikkat

IMEI kayıt ücreti ne kadar? Yurt dışından telefon alırken dikkat

IMEI kayıt ücretleri değişti. Akıllı telefonları daha ucuz diye yurt dışından satın almayı planlayan kullanıcıların bundan sonra iki kez düşünmesi gerekecek; zira yapılan zam neticesinde IMEI kayıt ücreti 618.65 TL'ye tırmandı. Peki IMEI kaydı nasıl yapılır?

24.06.2019Teknoloji
İzmirdeki usulsüz dinleme davasında karar

İzmir'deki usulsüz dinleme davasında karar

İzmir'deki "usulsüz dinleme" davasında yargılanan 27'si eski emniyet mensubu 29 sanık, 7 yıl 11 aydan 292 yıl 3 aya kadar değişen sürelerde hapis cezalarına çarptırıldı.

20.06.2019Gündem
IMEI numaralı cihazlarla ilgili çok önemli gelişme

IMEI numaralı cihazlarla ilgili çok önemli gelişme

Mobil cihazlara ait uluslararası elektronik kimlik bilgisini gösteren numaraya (IMEI) haiz eşyanın ihracatı ve serbest dolaşıma girişi öncesinde, uygunluk kontrolü için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna (BTK) başvuru yapılacak.

18.06.2019Teknoloji
Telefonlarda habersiz abonelik sona eriyor

Telefonlarda habersiz abonelik sona eriyor

BTK tarafından alınan karar doğrultusunda, abonelere yeni hat başvurularında ve yılda en az bir kez kayıtlı abonelik sayılarına ilişkin bilgilendirme mesajı gönderileceği bildirildi.

3.06.2019Teknoloji
Cepte habersiz abonelik sona erecek

"Cep"te habersiz abonelik sona erecek

Rekabetçi Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği Genel Başkanı Adem Öcal "BTK tarafından alınan karar doğrultusunda, abonelere yeni hat başvurularında ve yılda en az bir kez kayıtlı abonelik sayılarına ilişkin bilgilendirme mesajı gönderilecek" dedi.

2.06.2019Ekonomi
Yabancı e-ticarete % 20 vergi

Yabancı e-ticarete % 20 vergi

Yurtdışı internet sitelerinden yapılan vergisiz alışveriş ile eşe dosta 2 yılda bir cep telefonu getirme dönemi kapandı.

16.05.2019Ekonomi
Yurt dışından telefon getireceklere kötü haber

Yurt dışından telefon getireceklere kötü haber

Yurtdışından cep telefonu getirmesi süresi Resmi Gazete kararıyla 2 yılda bir yerine 3 yılda bir olarak yeniden düzenlendi.

15.05.2019Teknoloji
Yurt dışından telefon getirenler dikkat

Yurt dışından telefon getirenler dikkat!

Yurt dışından telefon alacaklar, bugünden itibaren telefonlarının IMEI'lerini kayıt ettirdiklerinde bir yıl daha fazla beklemek zorunda kalacak.

15.05.2019Teknoloji
Dolandırıcılıkta çığır açtı... Demir levhaları cep telefonu diye 8 bin 200 TL’ye sattı

Dolandırıcılıkta çığır açtı... Demir levhaları cep telefonu diye 8 bin 200 TL’ye sattı

KAHRAMANMARAŞ'ta cep telefonunun ölçü ve ağırlığında metali keserek orijinal kutuya koyan ve aksesuarlarıyla birlikte satan Mehmet D., mağaza sahibinin şüphelenip durumu fark etmesi sonucu, polis tarafından gözaltına alındı. Şüpheli, adliyeye sevk edildi. Yapıştırıcı izinden şüphelenip açtığı kutudaki metali görünce şoke olduğunu belirten telefon bayisi Mehmet Sular, "20 yıldır bu mesleğin içerisindeyim. İnanılmaz planlanmış, tezgahlanmış bir olayla karşı karşıyayız. Herkese ibret olsun" dedi. Olay, iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

28.02.2019Gündem
Huawei Garanti Sorgulama nasıl yapılır

Huawei Garanti Sorgulama nasıl yapılır?

Huawei garanti sorgulama yapmak için nasıl bir yol izlemek gerekiyor? Huawei telefonunuzun garanti süresini öğrenmek istiyorsanız bunun çok basit bir yolu var.

18.02.2019Teknoloji
Bu testleri yapmadan ikinci el telefon almayın

Bu testleri yapmadan ikinci el telefon almayın 

İkinci el cep telefonu alırken kolayca yapılabilen bazı testler ile cihazda ya da ekranda sorun olup olmadığı hemen anlaşılabiliyor.

10.02.2019Teknoloji
Yurtdışından telefon alacaklara çok kötü haber

Yurtdışından telefon alacaklara çok kötü haber

Yurtdışından yolcu beraberinde getirilen cep telefonlarından alınan kayıt harcına yeni zam geliyor. 9 Kasım’da yürürlüğe giren düzenlemeyle harç tutarı, 170.7 TL’den 500 TL’ye çıkarılmıştı. Yılbaşında ise bu tutar 118.65 TL daha artacak.

3.12.2018Teknoloji
‘Cep’ten harç 3 kat zamlandı

‘Cep’ten harç 3 kat zamlandı

Döviz kurlarının düşmesi ve kontratlı satışların 6 taksitle sınırlandırılması sonrasında yolcu beraberinde getirilen akıllı telefonların hızla artması sonrasında IMEI kayıt ücreti arttırıldı.

9.11.2018Ekonomi
Son dakika: Yurt dışından getirilen telefonlarla ilgili önemli gelişme

Son dakika: Yurt dışından getirilen telefonlarla ilgili önemli gelişme

Yurt dışından getirilen telefonlar için alınan harç bedeli 170 TL'den 500 TL'ye yükseltildi.

9.11.2018Teknoloji
50 milyon kişinin bilgileri tehlikeli ellere düştü

50 milyon kişinin bilgileri tehlikeli ellere düştü!

Çin merkezli mobil uygulama şirketi Sungy Mobile’nin 50 milyondan fazla kullanıcısının verilerinde güvenlik zafiyeti olduğunun fark edilmesi, şirketlerin olası bir veri sızıntısına karşılık hala yeterli önlem almadığına işaret ediyor. Bitdefender Antivirüs, şirketlerin kullanıcı verilerini nasıl güvende tutabilecekleri konusunda önerilerde bulunuyor.

12.09.2018Teknoloji
Samsung IMEI numarası öğrenme | Nasıl yapılır

Samsung IMEI numarası öğrenme | Nasıl yapılır?

Samsung IMEI numarası öğrenme. IMEI numarası ne işe yarar?

8.08.2018Teknoloji
iPhone IMEI sorgulama | Nasıl yapılır

iPhone IMEI sorgulama | Nasıl yapılır?

İkinci el bir iPhone alıyorsanız IMEI sorgulamanız çok önemli. Böylece herhangi bir çalıntı veya kayıp durumunda IMEI sorgulamanız telefonunuzla ilgili riskleri ortadan kaldıracaktır. IMEI sorgulama nasıl yapılır?

4.08.2018Teknoloji
IMEI nedir İMEİ numarası ne demek

IMEI nedir? İMEİ numarası ne demek?

İMEİ numarası, cep telefonu kullanıcılarının sıkça karşılaştığı konular arasında ter alıyor. Uluslararası kodları ifade eden IMEI numarası, teknolojik cihazların kimliğini oluşturmaktadır. IMEI Kodu aracılığıyla cihazın marka ve modelini, üretim yılını öğrenebilecek olan vatandaşlar, resmi kayıtlarda da bu koddan faydalanabiliyor. Peki, IMEI Kodu nedir ve ne anlama gelmektedir? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

6.07.2018Teknoloji
Yeni Gülen kanıtı Viberden çıktı: Abi bozun namazı

Yeni Gülen kanıtı Viber'den çıktı: Abi bozun namazı

Darbe girişimi sabahı Akıncı Üssü’nün yakınlarında yakalanan sivil imamlardan Hakan Çiçek’in 15 Temmuz gecesi Gülen ile görüşmek istediğini ortaya koyan mesajlar olduğu iddia edildi. İddiaya göre Çiçek, 'Abi bozun namazı' diyerek FETÖ lideri ile görüşmek istemiş.

22.06.2018Gündem
Her şey Mardinden gelen kargoyu takiple başladı Büyük vurgun

Her şey Mardin'den gelen kargoyu takiple başladı! Büyük vurgun

Vatandaşların e-devlet şifreleri ile turistlerin pasaport numaralarını kullanıp 9 bin kaçak cep telefonunu sisteme kaydeden çete çökertildi

29.05.2018Gündem
BTK IMEI sorgulama nasıl yapılır Telefon kayıtlı mı değil mi öğren

BTK IMEI sorgulama nasıl yapılır? Telefon kayıtlı mı değil mi öğren!

İnternet ortamı üzerinde yer alan ve tüm tüketicilerin ücretsiz olarak internete erişim sağlayabildiği her noktadan kullanabilmekte olduğu Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun online IMEI sorgulama ekranı üzerinden bir akıllı cep telefonu veya tablet bilgisayar ürününün çalıntı olup, olmadığını öğrenebilmek mümkün oluyor. Peki, BTK IMEI sorgulama nasıl yapılır?

12.04.2018Gündem
Yurtdışından alınan telefon Türkiye’de nasıl kaydedilir

Yurtdışından alınan telefon Türkiye’de nasıl kaydedilir?

Yurtdışı telefon satın alıp Türkiye’de kullanmak, sağladığı fiyat avantajı nedeniyle bir çoğumuzun sıklıkla yaptığı bir şeydi. Özellikle iPhone, Samsung ve diğer pahalı modellerde Türkiye satış fiyatlarının yurtdışı telefon fiyatlarına göre abartılı yüksek olması vatandaşları buna iten başlıca sebepler arasında. Peki yurtdışından alınan telefon Türkiye’de nasıl kaydedilir?

8.04.2018Teknoloji
Genç çifte sahilde kâbusu yaşattılar... Kelepçelerini çözüp cinsel ilişkiye zorladılar

Genç çifte sahilde kâbusu yaşattılar... Kelepçelerini çözüp cinsel ilişkiye zorladılar

Karadeniz sahil şeridini mesken tutan şantaj çetesini jandarma ekipleri çökertti. Çete, 2010 yılından bu yana gece saat 12.00’den sonra Karadeniz sahil şeridinde ve tenha yerlerde bir araya gelen çiftleri takip ederek yüzleri maskeli, elleri silahlı şekilde tehdit yoluyla cinsel ilişkiye zorlayıp bu anları ise kameraya kaydediyorlardı. Çete üyeleri daha sonra ise çiftlerden ellerindeki görüntü karşılığında 25’er bin lira para istiyordu. 3 kişi oldukları belirlenen çetenin 2 üyesi daha önce aynı suçtan yakalanarak cezaevine gönderilirken, son üyesi ise geçtiğimiz günlerde son işinde yakayı ele verdi.

9.03.2018Gündem
Tüketiciler başkanının cebini kopyaladılar

Tüketiciler başkanının cebini kopyaladılar!

Her gün telefon kopyalamayla ilgili onlarca şikayet alan Tüketiciler Derneği Başkanının telefonunu kopyaladılar. Başkan Levent Küçük "Böyle bir şeyi asla beklemiyordum şoke oldum" dedi

13.02.2018Ekonomi
Cihaner operasyonu için bizzat seçilmiş

Cihaner operasyonu için bizzat seçilmiş

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner’i, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yaptığı dönemde makam odasını basarak gözaltına alan eski savcı Osman Şanal hakkında, ‘silahlı terör örgütüne üye olma’ suçundan iddianame düzenledi. İddianamede Şanal’ın o dönem Cihaner’i nasıl gözaltına aldığı da anlatıldı.

5.02.2018Gündem
Son dakika... En kritik davada 29 tahliye

Son dakika... En kritik davada 29 tahliye

FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin komuta merkezi olan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 486 sanık hakkında açılan davada ara karar açıklandı. Mahkeme heyeti, tutuklu 29 sanığın adli kontrol şartı ile tahliyesine karar verdi.

19.01.2018Gündem
Cep kabusuna bu yöntemlerle son

Cep kabusuna bu yöntemlerle son

Akıllı telefonlarda yaşanan en ufak bir sorun bile yaşamı kabus etmeye yetiyor. Her an başa gelebilecek kaybolma, rehberi uçurma, sürekli kapanma, verileri kaybetme, suya düşürme gibi pek çok sorunun kısa sürede üstesinden gelinebilecek 10'larca sistem var. Paniğe kapılmadan tüm sorunu rahatlıkla çözebilirsiniz. İşte size özel rehber.

12.01.2018Ekonomi
ByLock listesinden adını sildi 10 yıl yedi

ByLock listesinden adını sildi 10 yıl yedi

MİT, 2016’da Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na FETÖ’nün kripto haberleşme ağı ByLock kullanıcılarının isim listesini dijital olarak gönderdi.

28.12.2017Gündem

Yazar Sonuçları

İadenin iki yüzü

Bir ürünü mağazadan aldığınızda farklı, internet üzerinden siparişle aldığınızda farklı yönetmelikler devreye giriyor. İnternetten alışverişte 14 gün içinde koşulsuz iade hakkı varken, mağazadan alışverişte bu hak yok. Mağazadan alınan malın ancak ayıplı olduğu tespit edilirse iadesi mümkün.

2.08.2019