MENÜ

İmdat Butonu

İmdat Butonu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İmdat Butonu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8 İmdat Butonu haberi bulunmuştur.

İmdat Butonu Haberleri

İmdat butonu, TEKNOFESTte kadınlara tanıtıldı

"İmdat butonu", TEKNOFEST'te kadınlara tanıtıldı

Emniyet Genel Müdürlüğünce şiddet mağduru kadınların acil durumlarda kullanması amacıyla geliştirilen Kadın Acil Destek İhbar Sistemi (KADES), TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nde (TEKNOFEST İstanbul) tanıtıldı.

22.09.2019Haber
Şiddet uygulayana kamu cezası

Şiddet uygulayana kamu cezası

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet ve taciz olaylarının önlenebilmesi için acil servislere cezai müeyyideyle ilgili tabela asılması, ilkokullara hastanelerde davranış kurallarını içeren dersler konulması, şiddet uygulayanlara hapis yerine kamu hizmeti cezası verilmesi ve cezanın acil serviste çalışarak çekilmesi önerildi.

15.04.2013Sağlık
Tek tuş yeter

Tek tuş yeter

Şiddet gören kadınların en kısa sürede yardım alabilmesini sağlayan ‘panik butonu’ projesi,GSM devleri Avea ve Vodafone’un desteğiyle büyüyor. Sayıları artan ‘Panik butonu’ güvenlik güçlerinin anında müdahele etmesini sağlıyor.

17.03.2013Ekonomi
İlk panik butonu transekssüel Öykü’ye

İlk panik butonu transekssüel Öykü’ye

AİLE ve Sosyal Palitikalar Bakanı Fatma Şahin’in, şiddet mağdurlarının korunması amacıyla bir hafta önce tanıttığı "elektronik destek sistemi" yani "panik butonu" ilk olarak bir transekssüele verildi.

24.10.2012Gündem
Kameralı asansör tartışması büyüyor

Kameralı asansör tartışması büyüyor

BİRÇOK insanın kullanırken “Acaba kamera var mı?” diye şüphe duyduğu asansörlerde mekanikten elektroniğe geçiş arttıkça ve yeni binalar yapıldıkça, kabin içi kamera kullanımına da talep artıyor.

26.06.2012Ege