MENÜ

İlkokula Başlama Yaşı

İlkokula Başlama Yaşı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İlkokula Başlama Yaşı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 92 İlkokula Başlama Yaşı haberi bulunmuştur.

İlkokula Başlama Yaşı Haberleri

Çocuğum hangi okulda kayıtlı E-Okul ilkokul kayıt bilgileri

Çocuğum hangi okulda kayıtlı? E-Okul ilkokul kayıt bilgileri!

Çocuğum hangi okula kayıtlı sorusu, son günlerde birçok velinin araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Çocuklarının hangi okula kayıtlı olduğunu sistem üzerinden görebilecek olan veliler, internet üzerinden araştırmalarını gerçekleştiriyor. İşte, çocuğum hangi okula gidecek sorusuna cevap arayan vatandaşlar için bazı bilgiler

10.09.2019Gündem
E Okul üzerinden çocuğum hangi okula gidecek ekranı nasıl görüntülenir

E Okul üzerinden çocuğum hangi okula gidecek ekranı nasıl görüntülenir?

Çocuğum hangi okula gidecek sorusu, okulların açılmasına günler kala birçok velinin araştırdığı konu olmaya başladı. Belirli yaş sınırını geçen çocukların başlayacağı ilkokul ve ana sınıfı bilgileri, E Okul üzerinden görüntülenebilecek. İşte, Çocuğum hangi okula gidecek sorusunun cevabı ve okula başlama yaşı hakkında bazı bilgiler

5.09.2019Gündem
Çocuğum hangi okula başlayacak E-Okul kayıt sorgulama ekranı

Çocuğum hangi okula başlayacak? E-Okul kayıt sorgulama ekranı

Okulların açılmasına sayılı günler kala, milyonlarca veli, 'Çocuğum hangi okula başlayacak?' sorusunun yanıtını almak için araştırmalarına başladı. Okul kayıt işlemlerini tamamlayacak olan vatandaşlar, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) internet sitesi üzerinden e okul kayıt sorgulama sayfasından bilgi edinebilecekler. Peki, okul kayıtları nasıl yapılır? İşte, o konuya ilişkin detaylar.

3.09.2019Gündem
Çocuğum hangi okula gidecek E-okul kayıt sorgulama ekranı

Çocuğum hangi okula gidecek? E-okul kayıt sorgulama ekranı

2019 2020 eğitim öğretim döneminin başlamasına kısa süre kala, velilerin aklını kurcalayan 'Çocuğum hani okula gidecek? sorusu ile ilgili araştırmalar arttı. Konuyla ilgili detayları merak eden veliler için Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) E-Okul aracılığıyla, e okul kayıt sorgulama ekranını hizmete açmıştı. Peki, e okul kayıt sorgulama nasıl yapılır? Okul kayıtları nasıl yapılır? İşte, o konuya dair bilgiler.

28.08.2019Gündem
İlkokul kayıtları nasıl yapılır MEB e-kayıt sorgulama ekranı

İlkokul kayıtları nasıl yapılır? MEB e-kayıt sorgulama ekranı

Eylül ayının yaklaşıp okulların açılmasına kısa süre kala, ilkokul ve ortaokula başlama yaşında çocuğu olan velileri kayıt telaşı sardı. Okul kayıt işlemleri Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hizmete sunulan e-kayıt üzerinden alınıyor. Peki, yeni dönem İlkokul kayıtları nasıl yapılır? E-kayıt sorgulama ekranı nasıl kullanılır? İşte, o konu hakkında merak edilen bilgiler.

27.08.2019Gündem
Okul yaşında Avrupa’ya yaklaştık

Okul yaşında Avrupa’ya yaklaştık

Milli Eğitim Bakanlığı’nın girişimiyle Meclis’te kabul edilen yasal düzenleme sonucunda 2019-2020 eğitim-öğretim yılından itibaren okula başlama yaşında değişiklik yapıldı. Değişiklikle birlikte, 66 ay olan ilkokula başlama yaşı 69 aya çıktı. Buna göre, eylül ayı sonunda 69 ayını dolduran çocuklar, yeni öğretim yılında ilkokula başlayacak. Öğrencilerin gelişim düzeylerine göre okula erken veya geç başlama hakkı verilmesiyle ilgili yönetmelik de hazırlanarak yürürlüğe girdi.

26.08.2019Eğitim
Çocuğum hangi okula gidecek E- okul kayıt sorgulama ekranı

Çocuğum hangi okula gidecek? E- okul kayıt sorgulama ekranı

Eylül ayının yaklaşmasıyla beraber, milyonlarca velinin okul kayıt telaşı başladı. 'Çocuğum hangi okula gidecek? sorusuna yanıt arayan veliler, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hizmete konulan e-kayıt sistemi üzerinden, okul öncesi, ilkokul ve ortaokul kayıt sorgulama işlemlerini gerçekleştirecekler. Peki, e-okul kayıt sorgulama sayfası nasıl kullanılır? İşte, konuyla ilgili merak edilenler.

17.08.2019Gündem
Çocuğum hangi okula gidecek MEB e okul kayıt sorgulama

Çocuğum hangi okula gidecek? MEB e okul kayıt sorgulama

Okulların açılmasına günler kala, ilkokul çağında çocuğu olan veliler 'Çocuğum hangi okula gidecek?' sorusu hakkındaki araştırmalarını hızlandırdı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) E-Okul aracılığıyla, e okul kayıt sorgulama ekranını vatandaşların hizmetine açtı. Konuyla ilgili kafa karışıklığı yaşayan vatandaşlar, bu ekran üzerinden detayları öğrenebilecek. Peki, e okul kayıt sorgulama sayfası nasıl kullanılır?

6.08.2019Gündem
Çocuğum hangi okula gidecek Okula başlama yaşı 2019 için kaç olacak

Çocuğum hangi okula gidecek? Okula başlama yaşı 2019 için kaç olacak?

Çocuğum hangi okula gidecek sorusu, son günlerde birçok vatandaşın araştırdığı konu olmaya başladı. On binlerce velinin bu yıl okul çağına gelmiş olan çocuklarının hangi okula gideceğini sorguladığı çocuğum hangi okula gidecek sorusu, E-Okul üzerinden yanıt buldu. Peki, Okula başlama yaşı 2019 yılı itibariyle kaç oldu? İşte, çocuğum hangi okula gidecek sorusunun cevabı ve okula başlama yaşı hakkında bazı bilgiler

1.08.2019Gündem
2019 yılının güncel okula başlama yaşı kaç Çocuğum hangi okula gidecek

2019 yılının güncel okula başlama yaşı kaç? Çocuğum hangi okula gidecek?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın güncel olarak yayımladığı okula başlama yaşı birçok vatandaşın araştırdığı konu olmaya başladı. Çocuğum hangi okula gidecek sorusuna, bakanlığın yayımladığı otomasyon üzerinden cevap alabilecek olan veliler, çocuklarının kaç yaşında ilkokula ve anaokuluna başladığını da görebilecek. İşte, çocuğum hangi okula gidecek ve okula başlama yaşı kaç sorusunun cevabı

28.07.2019Eğitim
Okula başlama yaşı nasıl hesaplanır E-Okul okula başlama yaşı hesaplama robotu

Okula başlama yaşı nasıl hesaplanır? E-Okul okula başlama yaşı hesaplama robotu

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından okula yeni başlayacak çocukların okula başlama yaşına ilişkin yapılan düzenlemenin ardından, veliler de 'okula başlama yaşı nasıl hesaplanır?' sorusunun yanıtını aramaya başladı. Konuya dair bakanlık E-Okul üzerinden çocukların okul öncesi çağ yaşını hesaplamaya olanak sağlayan okula başlama yaşı hesaplama robotunu kullanıma açtı. İşte, e-Okul okula başlama yaşı hesaplama robotu hakkında bilgiler.

27.07.2019Gündem
Çocuğum hangi okula gidecek MEBden E Okul kayıt sorgulama ekranı

Çocuğum hangi okula gidecek? MEB'den E Okul kayıt sorgulama ekranı

Okula başlama yaşında yapılan değişiklik ve 2019-2020 eğitim öğretim döneminin yaklaşması ile veliler 'Çocuğum hangi okula başlayacak?' ve 'Çocuğum hangi okula gidecek?' sorularına yanıt aramaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) konuya dair E-Okul aracılığıyla ilkokula başlama yaşı otomasyonunu yayımladı. Peki, ilkokula başlama yaşı otomasyonu nasıl kullanılır? İşte, E Okul kayıt sorgulama ekranı.

26.07.2019Gündem
İlkokul kayıtları başladı mı MEB e-Okul kayıt sorgulama ekranı

İlkokul kayıtları başladı mı? MEB e-Okul kayıt sorgulama ekranı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2019-2020 eğitim öğretim yılı takvimi açıklandı. Okulların açılacağı tarihin belli olmasının ardından, veliler de ilkokul kayıtları ile ilgili hazırlıklarına başladı. Okul kayıtları yada okul sorgulama işlemleri bu yıl MEB e-Okul sistemi üzerinden yapılacak. Peki, ilkokul kayıtları başladı mı? İlkokul kayıtları nasıl yapılır? İşte, o konuya dair bilgiler.

19.07.2019Gündem
İlkokul kayıt sorgulama nasıl yapılır E Okul kayıt sorgulama ekranı

İlkokul kayıt sorgulama nasıl yapılır? E Okul kayıt sorgulama ekranı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hizmete geçirilen İlkokul kayıt sorgulama ekranı, okulların açılmasına kısa bir süre kala öğrenci velileri tarafından yoğun şekilde sorgulanıyor. 'Çocuğum hangi okula gidecek?' sorusuna yanıt arayan öğrenci velileri, bu ekran üzerinden merak ettikleri sorulara yanıt bulabilir. İşte, MEB e-Okul kayıt sorgulama ekranı...

17.07.2019Gündem
E Okul kayıt sorgulama sayfası Hangi okula kayıtlıyım ekranı

E Okul kayıt sorgulama sayfası! Hangi okula kayıtlıyım ekranı!

Okulların açılmasına günler kala, ilkokul kayıtları velilerin gündemine gelmeye başladı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hizmete geçirilen İlkokul kayıt sorgulama ekranı, E Okul aracılığıyla görüntülenebiliyor. Çocuğum hangi okula gidecek sorusuna bir süredir yanıt arayan vatandaşlar, bu ekran üzerinden detayları öğrenebilecek. Peki, E Okul kayıt sorgulama sayfası nasıl kullanılır?

16.07.2019Eğitim
Okullar ne zaman açılacak 2019-2020 eğitim öğretim yılı ne zaman başlıyor

Okullar ne zaman açılacak? 2019-2020 eğitim öğretim yılı ne zaman başlıyor?

Haziran ayında milyonlarca öğrencinin karnelerini almasıyla beraber başlayan yaz tatili dönemi devam ederken, yeni eğitim öğretim yılı takvimine ilişkin araştırmalar da hız kazanmaya başladı. Okulların ne zaman açılacağını merak eden öğrenci ve veliler, internet üzerinden, '2019-2020 eğitim öğretim yılı ne zaman başlıyor?' sorusuna yanıt arıyor. MEB, internet sitesi üzerinden yeni eğitim öğretim yılı takvimini duyurdu. İşte, okulların açılacağı tarihe ilişkin bilgiler.

14.07.2019Gündem
Okullar ne zaman açılacak MEB 2019-2020 eğitim öğretim takvimi

Okullar ne zaman açılacak? MEB 2019-2020 eğitim öğretim takvimi

14 Haziran Cuma günü milyonlarca öğrencinin karneleri almasıyla birlikte, yaklaşık üç aylık sürecek olan yaz tatili dönemi başladı. Tatilin ilerlediği günlerde, henüz zaman olmasına rağmen 2019-2020 eğitim öğretim takvimi ve okulların açılacağı tarih gündeme gelmeye başladı. Öğrenci ve veliler, bu sene okulların hangi tarihte açılacağını merak ediyor. Peki, okullar ne zaman açılacak? İşte, Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yayınladığı 2019-2020 eğitim öğretim takvimi.

12.07.2019Gündem
Çocuğum hangi okula gidecek MEBden ilkokula başlama yaşı otomasyonu

Çocuğum hangi okula gidecek? MEB'den ilkokula başlama yaşı otomasyonu!

2019-2020 eğitim öğretim yılının yaklaşması ve okula başlama yaşında yapılan değişiklikle beraber, ilkokula başlama çağında çocuğu olan veliler, çocuklarının ne zaman okula gideceğini araştırmaya başladı. Veliler, 'Çocuğum hangi okula gidecek?' sorusuna yanıt ararken, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) konuya dair kafa karışıklığını netleştirmek için, E-Okul aracılığıyla ilkokula başlama yaşı otomasyonunu yayınladı. İşte, çocuğum hangi okula kayıtlı konusunda bazı detaylar ve ilkokula başlama yaşı hakkında detaylı bilgiler

12.07.2019Eğitim
Çocuğunuzun okula başlama yaşını nasıl hesaplayacaksınız

Çocuğunuzun okula başlama yaşını nasıl hesaplayacaksınız?

MEB, velilerin çocuklarının okula başlama yaşını hesaplamasında kolaylık sağlamak için bakanlığın internet sitesinde ‘2019-2020 öğretim yılı okula başlama yaşını hesaplama sayfası’ açtı.

12.07.2019Eğitim
İlkokula başlama yaşı Resmi Gazetede 2019-2020 ilkokula başlama yaşı tablosu

İlkokula başlama yaşı Resmi Gazete'de! 2019-2020 ilkokula başlama yaşı tablosu

İlkokula başlama yaşı için düzenlemeler Resmi Gazete'de yayımlandı. İlkokul birinci sınıfa ve anaokuluna başlama yaşında gerçekleştirilen güncelleme, ana sınıfı, ana okulu ve ilkokula başlama yaşının sınırlarını belirledi. İşte, ilkokula başlama yaşı hakkında merak edilen bazı bilgiler

10.07.2019Eğitim
Son dakika MEB’den yönetmelik değişikliği... Teneffüs süreleri uzadı

Son dakika! MEB’den yönetmelik değişikliği... Teneffüs süreleri uzadı

‘Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’ Resmi Gazete’de yayımlandı. Okula başlama yaşı, ara tatiller gibi yeni düzenlemeler yönetmelikte yer aldı. İlk ve ortaokullarda teneffüs süreleri 10 dakikadan 15’e çıkarıldı. İkili eğitim yapılan okullarda ise en az 10 dakika olacak.

10.07.2019Eğitim
2019-2020 eğitim dönemi ne zaman başlayacak Okullar ne zaman açılacak

2019-2020 eğitim dönemi ne zaman başlayacak? Okullar ne zaman açılacak?

17 Eylül 2018 Pazartesi başlayan 2018-2019 eğitim öğretim yılı yaklaşık 1 ay önce sona erdi. Gözler şimdi yaz tatilinin biteceği ve okulların yeni sezona başlayacağı tarihte. Peki, okullar ne zaman açılacak? 2019-2020 eğitim dönemi ne zaman başlayacak?

9.07.2019Gündem
Çocuğum hangi okula başlayacak

Çocuğum hangi okula başlayacak?

2019-2020 eğitim öğretim dönemi için geri sayım sürerken, 'Çocuğum hangi okula başlayacak?' ve 'Çocuğum hangi okula gidecek?' soruları, özellikle çocukları bu yıl ilk kez okula adım atacak veliler tarafından sorgulanıyor. Veliler bu sorularını yanıtını, Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) e-Okul üzerinden açacağı sayfa aracılığıyla öğrenebilecek. İşte, konuya ilişkin ayrıntılar...

8.07.2019Gündem
İlkokul kayıtları ne zaman başlıyor e-Okul üzerinden okul kaydı nasıl yapılır

İlkokul kayıtları ne zaman başlıyor? e-Okul üzerinden okul kaydı nasıl yapılır?

Temmuz ayının ilerlediği günlerde, 2019-2020 eğitim öğretim dönemi okul kayıtları vatandaşların gündeminde yer almaya başladı. İlkokula başlama yaşında çocuğu olanlar, Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yayınladığı takvime göre, konuya dair araştırmalarını sürdürüyor. Milyonlarca veli, ilkokul kayıtlarının başladığı tarihe göre ilk kez bir eğitim kurumuna çocuklarına yazdıracak. Peki, ilkokul kayıtları ne zaman başlıyor?

6.07.2019Gündem
İlkokula başlama yaşı resmen  69 ay

İlkokula başlama yaşı resmen 69 ay

İlkokula başlama yaşını 69 aya çıkaran, sözleşmeli öğretmenlerin kadroya atanması için gerekli süreyi kısaltan kanun yürürlüğe girdi.

6.07.2019Gündem
MEB 2019 2020 takvimini duyurdu - Okullar ne zaman açılacak

MEB 2019 2020 takvimini duyurdu - Okullar ne zaman açılacak?

Dönem boyunca sınavlar ve sözlülerle yorulan milyonlarca öğrenci, 14 Haziran'da karnelerini alarak yaklaşık 3 ay sürecek olan yaz tatili dönemine girdi. Temmuz ayının gelmesiyle birlikte, uzun bir süre olmasına rağmen okulların açılacağı tarih de öğrenci, veli ve eğitimciler tarafından araştırılmaya başlandı. Peki, okullar ne zaman açılacak? İşte, MEB'in yayınladığı 2019 2020 eğitim öğretim takvimi.

5.07.2019Gündem
İlkokula başlama yaşını 69 aya çıkaran kanun Resmi Gazetede

İlkokula başlama yaşını 69 aya çıkaran kanun Resmi Gazete'de

İlkokula başlama yaşını 69 aya çıkaran, sözleşmeli öğretmenler ile Sağlık Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığındaki sözleşmeli personelin kadroya atanması için gerekli süreyi kısaltan Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapan Kanun yürürlüğe girdi.

5.07.2019Eğitim
İlkokula başlama yaşını 69 aya çıkaran kanun yürürlüğe girdi

İlkokula başlama yaşını 69 aya çıkaran kanun yürürlüğe girdi

İlkokula başlama yaşını 69 aya çıkaran, sözleşmeli öğretmenler ile Sağlık Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığındaki sözleşmeli personelin kadroya atanması için gerekli süreyi kısaltan Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapan Kanun yürürlüğe girdi. Yeni düzenleme ile 66 ay olan ilkokula başlama yaşı 69 aya çıkarıldı. Düzenlemeye göre ilkokulların birinci sınıflarına o yılın 31 Aralık tarihinde 72 ayını dolduran çocukların kaydı yapılacak. Sözleşmeli öğretmenlerin başka bir yere atanmaları için doldurmaları gereken süre 4 yıldan 3 yıla, bu sürenin ardından öğretmen kadrolarına atananların aynı yerdeki görev süresi ise 2 yıldan 1 yıla indirildi.

5.07.2019Gündem
İlkokula başlama yaşı kaç olacak Çocuğum hangi okula gidecek

İlkokula başlama yaşı kaç olacak? Çocuğum hangi okula gidecek?

2019-2020 eğitim öğretim dönemi Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yayınladığı takvime göre eylül ayında başlayacak. Yaz aylarının ilerlemesiyle beraber, vatandaşlar da çocuklarının hangi okula gideceğini merak etmeye başladı. Çocuğum hangi okula gidecek sorusunun cevabı, bakanlığın E Okul sistemi üzerinden öğrenilebilecek. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi veliler, Milli Eğitim Bakanlığı'nın açacağı 'Çocuğum hangi okula gidecek' ekranı üzerinden detayları görüntüleyebilecek. İşte, o konu hakkında bazı bilgiler.

3.07.2019Eğitim
İlkokul kayıtları ne zaman başlıyor MEB takviminden bilgiler

İlkokul kayıtları ne zaman başlıyor? MEB takviminden bilgiler

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) belirlediği takvime göre ilkokul kayıtları ne zaman başlayacak sorusu, günün araştırılan konuları arasında yer alıyor. İlkokul kayıtlarının başladığı tarihe göre ilk kez bir eğitim kurumuna kayıt yaptıracak olan öğrenci için işlemler gerçekleştirilecek. Peki, MEB'den alınan bilgilere göre ilkokul kayıtları ne zaman başlıyor? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

3.07.2019Eğitim
Yaz tatili kaç gün sonra bitecek Okullar ne zaman açılacak

Yaz tatili kaç gün sonra bitecek? Okullar ne zaman açılacak?

Eğitim öğretim yılının yorgunluğunu atacakları yaklaşık 3 ay sürecek yaz tatiline başlayan öğrenciler, henüz uzun bir süre olmasına rağmen yaz tatilinin biteceği ve okulların yeni sezona başlayacağı tarihe odaklandı. Peki, okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili kaç gün sonra bitecek?

2.07.2019Gündem
10 soruda lise tercihi

10 soruda lise tercihi

İyi bir liseye girmek için Liselere Geçiş Sınavı’na (LGS) 1 milyon 29 bin 555 öğrenci katılmıştı. Bu öğrenciler, 1-12 Temmuz arasında tercihlerini yaparak hayallerindeki liseye girmek için başvuracak. Sonuçlar ve boş kontenjanlar 22 Temmuz’da ilan edilecek. Bazı aileler özel okullar için kapı kapı dolaşmaya başladı bile. Bu koşturma 12 Temmuz’a kadar sürecek. Velilerin kafası karışık. Ortalama puanı olan çocukların aileleri, nasıl bir yöntem izleyecekleriyle ilgili net bir yol haritasına sahip değil. MEB Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Özer’e tercihlerle ilgili velilerin merak ettiği 10 soruyu sordum:

29.06.2019Eğitim
İlkokula başlama yaşı 69 aya çıktı

İlkokula başlama yaşı 69 aya çıktı

Bazı Kanun ve 652 Sayılı KHK'de değişiklik yapan kanun teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. 66 ay olan ilkokula başlama yaşı 69 aya çıkarılacak, ilkokulların birinci sınıflarına, o yılın 31 Aralık tarihinde 72 ayını dolduran çocukların kaydı yapılacak. Sözleşmeli öğretmenlerin başka bir yere atanmaları için doldurmaları gereken süre dörtten üç yıla, bu sürenin ardından öğretmen kadrolarına atananların aynı yerdeki görev süresi ise ikiden bir 1 yıla indirilecek.

28.06.2019Eğitim
Okullar yeni dönemde ne zaman açılacak Yaz tatili ne zaman bitecek

Okullar yeni dönemde ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitecek?

Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 18 milyon öğrenci, 14 Haziran'da karne alarak yaz tatiline başladı. Eğitim öğretim yılının yorgunluğunu atacakları yaklaşık 3 ay sürecek yaz tatiline başlayan öğrenciler, henüz uzun bir süre olmasına rağmen, 2019-2020 eğitim döneminin başlangıç tarihini araştırmaya başladı. Peki, okullar yeni dönemde ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitecek?

28.06.2019Gündem
İlkokul yaşı 69 aya çıktı

İlkokul yaşı 69 aya çıktı

TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen yeni torba yasayla 66 ay olan ilkokula başlama yaşı 69 aya çıkarıldı.

28.06.2019Gündem
Okula başlama yaşı tasarısı TBMMde kabul edildi Çocuklar ilkokula ne zaman başlayacak

Okula başlama yaşı tasarısı TBMM'de kabul edildi! Çocuklar ilkokula ne zaman başlayacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan düzenlemenin ardından ilkokula başlama yaşını değiştiren tasarı TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. Tasarıya göre, ilkokulların birinci sınıflarına, o yılın 31 Aralık tarihinde 72 ayını dolduran çocukların kaydı yapılacak. Mecburi ilköğretim çağı, 6-13 yaş grubundaki çocuklar yerine 6-14 yaş grubundaki çocukları kapsayacak. Peki, okula başlama yaşı kaç oldu? Çocuklar ilkokula ne zaman başlayacak? İşte, o konuya dair bazı bilgiler.

27.06.2019Gündem
Okula başlama yaşını 69 aya çıkaran teklif Meclisten geçti

Okula başlama yaşını 69 aya çıkaran teklif Meclis'ten geçti

İlkokula başlama yaşını 69 aya çıkaran, sözleşmeli öğretmenler ile Sağlık Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığındaki sözleşmeli personelin kadroya atanması için gerekli süreyi kısaltan kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.

27.06.2019Gündem
İlkokula başlama yaşı kaç olacak İlkokula başlama yaşı düşecek mi

İlkokula başlama yaşı kaç olacak? İlkokula başlama yaşı düşecek mi?

İlkokula başlama yaşını 69 ay olarak düzenleyen kanun teklifi Milli Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu’nda kabul edildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, daha önce yaptığı açıklamalarda çok tartışılan okula başlama yaşıyla ilgili bir düzenleme yapacaklarının sinyalini vermişti. işte, konuya ilişkin ayrıntılar...

26.06.2019Gündem
Okula başlama yaşı kaç oldu Çocuklar okula ne zaman başlayacak

Okula başlama yaşı kaç oldu? Çocuklar okula ne zaman başlayacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan düzenleme ile, okula başlama yaşı kanun teklifi Milli Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu’nda kabul edildi. Teklifle ilgili görüşmeler devam ederken, anne ve babaların da yeni düzenleme ile ilgili araştırmaları başladı. Peki, okula başlama yaşı kaç oldu? Çocuklar okula ne zaman başlayacak? İşte, okula başlama yaşı ile ilgili bazı bilgiler.

25.06.2019Gündem
Uzmanlar 69 ayı olumlu buldu

Uzmanlar 69 ayı olumlu buldu

Okula başlama yaşını 69 ay olarak düzenleyen kanun teklifi komisyonda kabul edildi. Çocukların bilişsel, duygusal, sosyal ve psiko-motor bakımından yeterli olgunluğa eriştikten sonra okula başlamaları gerektiğini söyleyen uzmanlar bu düzenlemeyi olumlu karşıladı.

23.06.2019Eğitim
Okula başlama yaşı o tarihten itibaren değişecek Çocuğum ne zaman okula gidecek

Okula başlama yaşı o tarihten itibaren değişecek? Çocuğum ne zaman okula gidecek?

İlkokula başlama yaşını 66 aydan 69 aya çıkaran kanun teklifi ile ilgili bilgiler vatandaşların gündeminde yer almaya başladı. TBMM'ye sunulan teklifle gelişimi hızlı çocukların okula erken başlaması, gelişimi yavaş olanların ise okula geç başlamasının önü açılacak. Teklifin yasalaşması halinde yürürlüğe gireceği tarih de belli oldu. Peki, okula başlama yaşı ne zaman değişecek? İşte, konuya ilişkin tüm ayrıntılar.

18.06.2019Eğitim
Eğitimde yeni düzenleme

Eğitimde yeni düzenleme

Okula başlama yaşı 69 aya çıkartılıyor... Gelişimi hızlı olanlar erken, yavaş olanlar geç başlayabilecek... Sözleşmeli öğretmenler 4 yıl sonunda tayin isteyebilecek.

18.06.2019Gündem
Okula başlama yaşı yükseliyor İlkokula başlama yaşı kaç olacak

Okula başlama yaşı yükseliyor? İlkokula başlama yaşı kaç olacak?

İlkokula başlama yaşı ile ilgili detaylar belli olmaya başladı. AK Parti milletvekillerince hazırlanan teklif, Bazı Kanunlarda ve 652 Sayılı KHK'de değişiklik yapıyor. Buna göre, ilkokula başlama yaşı yükselecek. Peki, okula başlama yaşı teklifinde hangi maddeler var? Okula başlama yaşındaki değişiklik ne zaman yürürlüğe girecek? İşte, o konuya ilişkin bilgiler.

17.06.2019Gündem
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Öğretmen atama branşları 9 Kasımda belli olacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Öğretmen atama branşları 9 Kasım'da belli olacak

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, NTV canlı yayına konuk oldu. 2023 Eğitim Vizyonu’yla ilgili önemli açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk, 20 bin öğretmen atamasının sözlü sınavlarının 10 Aralık - 31 Aralık tarihinde yapılacağını söyledi. 9 Kasım'da ise atama branşlarının belirleneceğini belirten Bakan Selçuk'un açıklamalarından satır başları şöyle:

26.10.2018Eğitim
Okul öncesinde Avrupa’nın çok gerisindeyiz

Okul öncesinde Avrupa’nın çok gerisindeyiz

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 27 Mart’ta, 2019’da zorunlu eğitim yaşının 6’dan 3’e düşürüleceğini söyledi.

29.03.2018Eğitim
Çalışan anneler için önemli kararlar

Çalışan anneler için önemli kararlar

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı Ailenin ve Dinamik Nüfus Yapısının Korunması Programı Eylem Planında kadınlara iş hayatında pek çok kolaylık geliyor. Çocuk sahibi olan çalışanlar, doğum izninden sonra isterlerse çocuklarının ilkokula başlama yaşı olan 5.5 yaşına kadar 'yarı zamanlı' çalışma hakkına sahip olacaklar. Çocuk sayısına orantılı ailelere maddi yardım yapılacak. Fakat bu geniş hakların şirketlere yük olmasından da endişe ediliyor. Geçen aylarda maden işçilerine tanınan geniş haklardan dolayı pek çok maden ocağı kapanmış işçiler işsiz kalmıştı.

8.01.2015Ekonomi

Yazar Sonuçları

10 soruda lise tercihi

İyi bir liseye girmek için Liselere Geçiş Sınavı’na (LGS) 1 milyon 29 bin 555 öğrenci katılmıştı. Bu öğrenciler, 1-12 Temmuz arasında tercihlerini yaparak hayallerindeki liseye girmek için başvuracak. Sonuçlar ve boş kontenjanlar 22 Temmuz’da ilan edilecek. Bazı aileler özel okullar için kapı kapı dolaşmaya başladı bile. Bu koşturma 12 Temmuz’a kadar sürecek. Velilerin kafası karışık. Ortalama puanı olan çocukların aileleri, nasıl bir yöntem izleyecekleriyle ilgili net bir yol haritasına sahip değil. MEB Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Özer’e tercihlerle ilgili velilerin merak ettiği 10 soruyu sordum:

29.06.2019

Okul, çocuklarımızı ne zaman kaybediyor?

TÜRKİYE’de çağ nüfusun özellikle ilköğretim ve ortaöğretim çağ nüfusunun okullaşması konusunda son yıllarda ciddi ilerlemeler oldu.

3.10.2014

Okula başlama yaşı karmaşası

Eğitim yılının yaklaşması nedeniyle, birçok anne bana ilkokula başlama yaşı konusunda herhangi bir değişiklik olup olmadığı, rapor alındığında çocuğu 5 yaşında birinci sınıfa göndermekten muaf tutulup tutulamayacaklarını soruyor.

8.09.2013

Otoriterleşme paranoyayı o da fişlemeyi doğurdu

CHP’li bazı yönetici ve milletvekillerinin fişlendikleri ortaya çıktı.

15.08.2013