MENÜ

İlişki Uyumu

İlişki Uyumu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İlişki Uyumu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 308 İlişki Uyumu haberi bulunmuştur.

İlişki Uyumu Haberleri

Cenk Tosun: İzlandayı yenmek istiyoruz

Cenk Tosun: "İzlanda'yı yenmek istiyoruz"

Everton forması giyen milli futbolcu Cenk Tosun, “İzlanda karşısında, kendi sahamızda, taraftarlarımızın önünde üç puanı alan biz olmak istiyoruz. Kazanmak ve Avrupa Şampiyonası Elemeleri'ne katılma hakkını elde etmek istiyoruz” dedi.

1.11.2019Futbol
Ünal Karaman açıkladı: Obi Mikel...

Ünal Karaman açıkladı: Obi Mikel...

Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, yarınki karşılaşmanın iki takım açısından da zor olacağını belirterek, "Yarınki müsabaka iki takımın da gruptaki kaderini belirleyecek" dedi.

23.10.2019Futbol
Uzun İlişkiden Sıkılmamak İçin 4 Tavsiye

Uzun İlişkiden Sıkılmamak İçin 4 Tavsiye

Pek çok insanın hayallerinin başında mutlu, sağlıklı ve uzun ömürlü bir birlikteliğe sahip olmak vardır. Ancak uzun vadeli ilişkilerin rutinleşmesi bayatlık tadı verir ve iki taraf da sıkılmaya başlar. Ardından çiftler aralarına duygusal mesafe koyarak heyecanlarını başkalarında arama isteği duyarlar. Peki uzun ilişkiden sıkılmamak ve bunların önüne geçmek için ne yapmak gerekiyor? İşte ilişkinizden sıkılmamanız için yapmanız gereken 4 tavsiye…

2.09.2019Aşk
İlişkinizde Büyük Sorunlara Neden Olabilecek 6 Küçük Şey

İlişkinizde Büyük Sorunlara Neden Olabilecek 6 Küçük Şey

Tartışmalar, sorunlar ilişkilerin tuzu biberidir. Ancak küçük sorunları görmezden gelmek, her zaman ileride daha büyük sorunlara gebedir. Bu yüzden dikkat etmeli, yaşadığınız küçük sorunların üstünü örtmek yerine çözmeye çalışmalısınız. “Ne gibi sorunlardan bahsediyorsunuz?” derseniz, ilişkinizde büyük sorunlara neden olabilecek 6 küçük şeyi açıklıyoruz.

26.08.2019Aşk
Emlak Bankası tek şube ile 4.6 milyar liralık aktife ulaştı

Emlak Bankası tek şube ile 4.6 milyar liralık aktife ulaştı

EmlakBank Genel Müdürü Deniz Aksu, EmlakBank'ın yılsonu hedeflerine neredeyse ulaştığını söyledi.

17.07.2019Ekonomi
Kadın Hastalıklarında Kendi Doktorunuz Olun

Kadın Hastalıklarında Kendi Doktorunuz Olun

Bugün binlerce kadın meme kanseriyle mücadele ediyor, rahim kanseriyle savaşıyor ve daha birçok kadın hastalığıyla uğraşıyor. Çoğu durumda tedavi edilebilecek hastalıklar, erken teşhis edilemediği için olumsuz bir şekilde sonuçlanıyor. Kadın Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Gamze Baykan, kadınlarda en sık görülen kadın hastalıklarını ve tedavi yöntemlerini sizler için anlattı.

O Ses Türkiyeden neden ayrıldılar

O Ses Türkiye'den neden ayrıldılar?

İnanması güç ama onlar hayatımıza gireli tam 30 yıl olmuş. Sevilen müzik grubu Athena’yla Koç Spor Fest sırasında buluştuk. Müzikte geldikleri noktayı, ‘O Ses Türkiye’ dönemini ve Twitter’da yükselen popülaritelerini sorduk.

Kadınlarda En Çok Görülen Hastalıklar ve Tedavi Yöntemleri

Kadınlarda En Çok Görülen Hastalıklar ve Tedavi Yöntemleri

Bugün binlerce kadın meme kanseriyle mücadele ediyor, rahim kanseriyle savaşıyor ve daha birçok kadın hastalığıyla uğraşıyor. Çoğu durumda tedavi edilebilecek hastalıklar, erken teşhis edilemediği için olumsuz bir şekilde sonuçlanıyor. 8 Mart Kadınlar Günü’ne özel açıklamalarda bulunan Kadın Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Gamze Baykan, kadınlarda en sık görülen kadın hastalıklarını ve tedavi yöntemlerini sizler için anlattı.

Amerikan Donanmasından peş peşe Fatih tweeti

Amerikan Donanması'ndan peş peşe 'Fatih' tweeti

Amerikan Donanması kurumsal hesabından peşpeşe twitler atarak Türk Deniz Kuvvetleri’nin Fatih Fırkateyn’i ile Karadeniz’de yaptıkları Uyum Tatbikatı’ndan memnuniyetini dile getirdi. Twitlerde Milli Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı’nın hesaplarına da atıf (mention) yapıldı.   Türkiye, 22 Şubat’taki ‘Karadeiz Uyumu Harekâtı’na TGC Fatih Fırkateyni ve bir deniz karakol uçağıyla katılmıştı.

25.02.2019Dünya
10 Çiftten 1i Aseksüel Evlilik Yaşıyor

10 Çiftten 1'i Aseksüel Evlilik Yaşıyor!

Yapılan çalışmalar yaklaşık 10 çiftten birinin aseksüel evlilik yaşadığını gösteriyor. Çiftlerin yılda 10 defadan az cinsel birliktelik yaşamasının da bu kategoriye girdiğini söyleyen Üro-Androloji Uzmanı Prof. Dr. Halim Hattat, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

22.01.2019Evlilik
OECD: Siber zorbalığa dikkat

OECD: Siber zorbalığa dikkat

OECD, ‘Eğitimi Şekillendiren Trendler 2019’ raporunu yayımladı. Raporda bu yıl eğitimde konuşulacak trendler ‘globalleşme’, ‘dijitalleşme’ ve ‘yaşlanma’ olarak sıralandı.

22.01.2019Eğitim
Kadınlarla büyürüz

Kadınlarla büyürüz!

Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen Avrupa’dan ‘Tüm zamanların en iyi pazar payı performansı’ ödülünü alan Skoda Türkiye’nin genel müdürü Zafer Başar, “Eğer krizi havadaki bir düşman uçağı olarak tabir ederseniz, düşürmek için uçağın üstüne değil önüne doğru ateş etmeniz gerekir. Biz öyle yaptık” dedi. Başar, Türkiye’de hedeflerine kadın müşterilerinin güven ve memnuniyetiyle ulaşacaklarını söyledi.

10.12.2018Ekonomi
Çocuğunuz hala okula uyum sağlayamadıysa dikkat

Çocuğunuz hala okula uyum sağlayamadıysa dikkat

Çocuğunuz hala okula giderken bahaneler buluyor, diretiyor mu? Yıldız Teknik Üniversitesi Öğrenci Dekanı ve Türk PDR Derneği İstanbul Şube Başkanı Prof. Dr. Engin Deniz, hala okula alışamamış çocukların uyum sorunu yaşadığını belirtiyor. Güven ortamının olmadığı yerde öğrenme sürecinin gerçekleşemeyeceğini söyleyen Deniz, bu noktada ailelere ve öğretmenlere sorumluluk düştüğünü hatırlatıyor.

30.10.2018Eğitim
Bitkiler hangi canlıdan evrildi

Bitkiler hangi canlıdan evrildi?

Bitkilerin evrimi bir takım karmaşık süreçlerin sonucunda yaşandı. Su yosunlarından ağaçlara giden bir süreç...

20.06.2018Teknoloji
Bitkiler hangi canlıdan evrildi

Bitkiler hangi canlıdan evrildi?

Bitkilerin evrimi bir takım karmaşık süreçlerin sonucunda yaşandı. Su yosunlarından ağaçlara giden bir süreç...

19.06.2018Teknoloji
Ersay Üner: “Bu coğrafyada, bu müzisyenlerle çalıştığım için kendimi şanslı hissediyorum.”

Ersay Üner: “Bu coğrafyada, bu müzisyenlerle çalıştığım için kendimi şanslı hissediyorum.”

77. sayımızın İlham sayfasında, son dönemde pop müziğin en çok öne çıkan bestecilerinden ve şarkıcılarından birisini, Ersay Üner’i konuk ediyoruz. Müzisyenlik kariyerindeki dönemeçler, hit şarkı nedir, nasıl yapılır ve daha fazlası bu söyleşide.

2.01.2018Kampüs
2018 Yıllık Burç Yorumlarınız

2018 Yıllık Burç Yorumlarınız!

2018 yıllık burç yorumlarınız... 2018 yılında burcunuzu neler bekliyor? Astrolog Aygül Aydın, aşktan kariyere, sağlıktan paraya kadar 2018'de burcunuzu nelerin beklediğini anlattı. İşte 2018 Koç burcu, Boğa burcu, İkizler burcu, Yengeç burcu, Aslan burcu, Başak burcu, Terazi burcu, Akrep burcu, Yay burcu, Oğlak burcu, Kova burcu, Balık burcu yıllık burç yorumları!

28.12.2017Astro Gündem
Yeni nesil sanatçılar BASE’de buluşuyor

Yeni nesil sanatçılar BASE’de buluşuyor

Türkiye’deki güzel sanatlar okullarından bu yıl mezun olan yeni nesil sanatçılar, 23 kişilik uluslararası seçici kurulun değerlendirmesiyle 21-24 Aralık’ta Galata Rum Okulu’nda açılacak BASE’de buluşuyor. 108 sanatçının seçildiği dev sergiyi küratörü Derya Yücel yazdı.

14.12.2017Kitap Sanat
Uyku pozisyonunuz ilişkiniz hakkında ne diyor

Uyku pozisyonunuz ilişkiniz hakkında ne diyor?

Edinburgh Uluslararası Science Festival’de açıklanan yeni bir araştırmaya göre ilişkideki herhangi bir değişiklik çiftlerin uyku pozisyonlarında değişiklik olmasına sebep oluyormuş. Bunu söylemek için bir araştırmaya gerek var mıydı bilmiyoruz. Sonuçta bize sorsalardı partnerimizle tartıştığımızda her zamanki gibi uyumadığımızı söylerdik. Yine de koskoca üniversite profesörleri bu işi boşu boşuna araştırmamışlardır diyoruz ve sizler için uyku pozisyonlarının ilişkiler hakkında verdiği ipuçlarını derliyoruz:

27.11.2017Hayat
Eğitimde kilit nokta: İletişim

Eğitimde kilit nokta: İletişim

İyi bir eğitimci olmanın yolu etkili bir iletişim süreci yürütmekten geçiyor. Eğitimdeki niteliğin artması adına iletişim önemli bir faktör olarak çıkıyor karşımıza. Yönetici-öğretmen-öğrenci-veli arasındaki iletişim doğrudan eğitimin niteliğini belirliyor. Eğitimin hangi kısmında olursa olsun, yaşamın her alanında olduğu gibi iletişim süreçleri vazgeçilmez nitelik arttırıcılardır.

6.11.2017Eğitim
Hâlâ böyle aşklar var

Hâlâ böyle aşklar var

“Meryem” dizisinde bir aşk daha filizleniyor, Burcu Komiser ile Güçlü’nün bol atışmalı flörtü seyirciyi gülümsetiyor. Bu iki sempatik karaktere hayat veren Serenay Aktaş ve Kenan Acar, “Aşkı için bir insanın nelerden vazgeçtiğini gören izleyici ‘pes’ diyor. Evet, hâlâ böyle aşklar var” diyor.

31.10.2017Magazin
Bazı kötülükleri aşk bile temize çekemez

Bazı kötülükleri aşk bile temize çekemez

Bir tarafta siyahın karanlık yüzü, diğer tarafta beyazın saflığı. Peki bu iki zıt renk, iki farklı insan birleşirse ne olur? Aşk bir insanı ne kadar dönüştürür? Kanal D’nin yeni dizisi ‘Siyah Beyaz Aşk’ tam da bunu anlatıyor. Son dönemin popüler oyuncuları Birce Akalay ve İbrahim Çelikkol’la buluştuk...

Uzmanlar: Okula uyumda ailenin desteği önemli

Uzmanlar: Okula uyumda ailenin desteği önemli

Türkiye genelinde tüm öğrenciler 18 Eylül Pazartesi günü ders başı yapacak. İlkokul birinci ve ortaokul beşinci sınıflar ise bugün (11 Eylül) okula başladı. Özellikle okula yeni başlayan çocuklar için okula adaptasyon süreci bazen sancılı geçebiliyor. Uzmanlar ise, çocukların genel olarak yeni girdikleri ortama kolay uyum sağlayabildiğini ve önyargılı hareket etmediklerini belirtiyor. Ancak uyum konusunda asıl sorunun, ailenin çocuk hakkındaki önyargıları olduğunu söylüyorlar. Uzmanlara göre, çocuğun okula daha kısa sürede uyum sağlaması için günlük rutin hayatını devam ettirmesi gerekiyor. Aileler, çocuklarını bu değişim dönemine hazırlarken hem kendilerine hem çocuklarına güvenmeli.

11.09.2017Eğitim
İlişkide uyumu yakalamanın 5 sırrı

İlişkide uyumu yakalamanın 5 sırrı

Ne kadar uyumlu bir çift olduğunuzu anlamak biraz zaman alabilir. Hatta bir bakarsınız ki hiç de uyumlu bir çift değilsiniz. Çünkü maalesef bir insanla ne kadar anlaşabileceğinizi birlikte yeteri kadar vakit geçirince anlıyorsunuz. Kavun gibi önceden koklayamıyorsunuz. Ancak neyse ki sonradan da uyumu yakalamak mümkün. Yeter ki istekli olun.

26.07.2017Hayat
Şenol Güneşten Terim örneği: Ayıp, ayıp...

Şenol Güneş'ten Terim örneği: 'Ayıp, ayıp...'

Süper Lig'i son iki sezondur şampiyon olarak tamamlayan Beşiktaş'ta teknik direktör Şenol Güneş basın toplantısı düzenledi. Devam edip etmeyeceği merak edilen Güneş, Beşiktaş'ta mutlu olduğunu açıkladı ve kalacağının sinyalini verdi. Güneş şampiyonluk akşamı okuduğu şiirlere ilgili yorumlara tepki gösterdi ve 'sevgimi çok belli eden bir insan değilim ama şampiyonluk günü eşime çiçek gönderdim ve not yazdım: 'Güle gülene ver kalbine sevene ver. Sevmek güzel şeydir kıymetini bilene ver' ben bunu söyledim ama insanlar neler söyledi. O tip insanlar kötüdür ahlaksızdır.' sözleriyle cevap verdi. Tecrübeli hoca bu konu için en net ifadeyi kullandı: 'Beşiktaş'ta kalmak istiyorum, kovulsam bile gitmem' dedi.

30.05.2017Futbol
Yengeç Burcu - Yıllık

Yengeç Burcu - Yıllık

21 Haziran - 22 Temmuz

21.10.2016Yengeç

Yazar Sonuçları

İlişkide 3 Ayın Ardından Sormanız Gereken 5 Kritik Soru

Herkese merhabalar. Bayram tatili sonrası yeni haftaya umarım güzel duygularla giriş yaptınız. Bu yazımda sizlerle, ilişkinizde ilk üç aylık sürecin ardından erkek arkadaşınıza mutlaka sormanız gereken beş soruyu paylaşacağım.

20.08.2019

Hangi Mekanlarda Sosyalleşebilirsiniz?

Herkese iyi bayramlar.Sizlere ailenizle ve sevdiklerinizle keyifli huzurlu bir bayram dilerim.Umarım özel hayatınızda işler yolundadır. Yoksa siz de “Hayatımda birçok şey yolunda ancak nedense uzun zamandır bir sevgilim yok!” diyenlerden misiniz?

13.08.2019

Unutmayın, Her şey size bağlı!

Günaydın yepyeni bir haftadan hepinize…

6.08.2019

Türk’ün aklı nasıl çalışır?

Bu isme dikkat! İdil Sevil. Harika bir kitap yazdı! Adı bile şahane: ‘Türk’ün Aklı Nasıl Çalışır?’ Hem eğlenceli hem öğretici. İçinde zekâ olan, birikim olan ve kendimize farklı bir pencereden bakmamızı sağlayan bir kitap... İdil Sevil, Alman Lisesi, ardından Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji mezunu. Lisansüstü eğitimini ise Boston’da Emerson College’da tamamlıyor. Neredeyse 20 yıldır Baltaş Grubu’nda çalışıyor. 40’a yakın e-eğitim içeriği, 100’den fazla eğitim modülü-uygulaması ve pek çok kitabı yayına hazırlıyor. Uluslararası kurumlarda yürüttüğü ‘Kültürlerarası Farkındalık Eğitimleri’nde edindiği birikimi de ‘Türk’ün Aklı Nasıl Çalışır?’ ismiyle kitaplaştırıyor. Halen Baltaş Grubu’nda Eğitim Program Yöneticisi olarak çalışıyor. İdil Sevil’in kültür değerlerimizi anlatan bu son kitabı mutlaka okunmalı. Bir güne sığmadı İdil Sevil’le sohbetimiz, salı günü de devam edecek...

21.04.2019

Aşkta ve Sekste Mutluluğun Sırları

Aşk, cinsellik ve yemek yaşamın vazgeçilmezlerindendir ve aralarında çok sıkı bir ilişki vardır. Her üçü de büyük ölçüde duygusal beyin olarak bilinen, duygularımızı ve davranışlarımızı belirleyen limbik sistemin kontrolündedirler.

19.02.2019

Ya cinsel anlamda kıyaslama yaparsa

Ben daha önce hiç cinsel birliktelik yaşamamış bir gencim. Evlenmeyi düşündüğüm kızsa daha önce bunu yaşamış. İleride bu konuda bir kıyaslama yapabileceği fikri beni çok endişelendiriyor.

27.11.2018

Menajer gerekli mi

SoundPorts Festivali üçüncü senesinde Bomonti Ada’da düzenlendi. Festival kapsamında “Yaratıcı Buluşmalar” başlığı altında gerçekleşen söyleşileri dinleme fırsatı da buldum.

17.10.2018

Benden 10 yaş küçük birine aşık oldum

10 yıllık evliliğim bitti. Boşanma sürecinde benden 10 yaş küçük birine aşık oldum. Ama onunla ilişki yaşamam doğru olur mu bilmiyorum.

12.07.2018

Hepimiz Özden Örnek Amiral’e ve ailesine özür borçluyuz!

Donanmanın altın çocuğuydu... Üç ay önce oğlu vefat etti, geçen hafta da kendisi... Bu ülke nice evladını yedi biri de Örnek Amiral’di…

6.05.2018

Gezegenlerden gelen enerji ve şans

Yarın enerjik Mars ve şans gezegeni Jüpiter işbirliği yapacak. 23 Nisan, pekçok burç için yeni bir anlaşma yapmak, para kazanmak ve tatil fırsatı yakalamak için ideal gün.

21.04.2018

Arka bahçenizin kodlarını sevgilinize vermeyin

Gülben Ergen, Sevgililer Günü nedeniyle Psikoterapist Şule Öncü’yle bir araya geldi. Öncü, aşkın kimyasından ilişkilerde yaşanan problemlere kadar çiftlerin bilmesi gereken birçok ‘şeyi’ anlattı.

13.02.2018

Başarı nasıl geliyor zannediyorsunuz?

Var ya, hoca gerçekten müthiş adam! Hem saygı duyuyorsunuz hem hayranlık. Onun yerinde başka biri olsa, ego patlaması yaşardı. O ise sıfır ego.  Çok güldüm, uçaklarda business uçmak istemezmiş, “Cam kenarı olsun yeter!” dermiş.  Bazen koç diye iltimas geçilince sinirlenirmiş. Ekibi olmadan, kendi başına, hayatta tek başına gidip oturmazmış.

10.06.2017

Çocuklara nasıl bir duygu ile yaklaşmalısınız?

Bugün çok basit ama o kadar da güçlü bir kavramdan bahsetmek istiyorum.

3.05.2017

MUTLU VE UYUMLU BİR İLİŞKİ İÇİN 

Bin bir güzel hayalle kurulan yuvaların, el emeği göz nuru serilen çeyizlerin, en içten dilenen “ Bir yastıkta kocayın” dileklerinin bir ömür boyu sürmesini kim istemez ki!

3.04.2017

Evlenilecek kız-eğlenilecek kız ayrımını bari biz yapmayalım!

Sevgili Feyza Hanım, birkaç gün önce bir genç kız, evlilik arifesindeyken kendisini aldattığı için erkek arkadaşından ayrıldığını yazmıştı. Çok iyi yapmış, buna sözüm yok.

2.04.2017

Dışarıdan bakınca

ÖNEMLİ gördüğüm iki yabancı makalenin bende yarattığı endişe ve düşünceleri okurlarımla paylaşacağım.

27.12.2016

Gümrük Birliği'nde 21 Aralık virajı

Avrupa Birliği ile 1995’te imzalanan Gümrük Birliği masada. İlk toplantı 21 Aralık’ta. Nakliyede kotaların kalkması, hizmetler sektörü gibi çok önemli konular gündemde. Görüşmeleri önleyecek en riskli adımın idam cezasının yeniden yasalaşması olacağı öne sürülüyor.

11.12.2016