MENÜ

İlişki Tipleri

İlişki Tipleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İlişki Tipleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 177 İlişki Tipleri haberi bulunmuştur.

İlişki Tipleri Haberleri

Kanser ile Stres Arasında İlişki Var Mıdır

Kanser ile Stres Arasında İlişki Var Mıdır?

Kanser tedavisi gören hastalar ve aileleri sadece yaşamlarındaki değişikliklerle mücadele etmek zorunda kalmıyor. Aynı zamanda psikolojik ve sosyal sıkıntıların üstesinden gelmeye çalışıyorlar. Özellikle de stresle… Radyasyon Onkoloji Uzmanı Dr. Züleyha Ö. Kadehçi, stres ve kanser arasındaki ilişkiyi anlattı.

Uzmanlar LGS sorularını yorumladı... Türkçe çözümü kolay, matematik PISA gibi

Uzmanlar LGS sorularını yorumladı... Türkçe çözümü kolay, matematik PISA gibi

Bir milyonu aşkın öğrencinin katıldığı LGS’de çıkan soruları, uzmanlar yorumladı. Eğitimcilere göre, sözel bölümde öğrencilerin rahatlıkla yapabildiği sorular yer aldı. Ancak çok kolay kabul edilen Türkçe’de çeldirici sorular vardı. Matematikte işlem yoğunluğu fazla olan PISA’dakine benzer sorular soruldu. Öğrenciler matematik sorularında zorlandı.

1.06.2019Eğitim
Doğru yorumlayan kazanır

Doğru yorumlayan kazanır

Liselere Geçiş Sınavı için geri sayım başladı. 1 Haziran’da 8’inci sınıf öğrencileri iyi bir lise için yarışacak. Stresini yenenler, soru çözme taktiklerini iyi bilenler, doğru anlayıp yorumlayanlar kazançlı çıkacak. Üç günlük yazı dizisinde uzmanlardan ders ders tüyolar aldık. İşte başarıya giden yol haritası:

21.05.2019Eğitim
Rahim Ağzı Kanserinin 12 Belirtisi

Rahim Ağzı Kanserinin 12 Belirtisi

Rahim ağzı kanseri kadınlarda en sık görülen kanser türü olarak biliniyor ve gelişmekte olan ülkelerde görülme sıklığı da giderek artıyor. Jinekolojik Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Murat İnal, rahım ağzı kanseri hakkında bilgiler verdi, 12 önemli belirtisini açıkladı.

Regl Döneminde Yaşanan Düzensizlikler Bize Ne Anlatıyor

Regl Döneminde Yaşanan Düzensizlikler Bize Ne Anlatıyor?

Regl dönemleriniz düzensiz ise, adet sonrasında kanamalarınız devam ediyorsa dikkat!Kadın Hastalıkları ve Doğum ve Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Murat Dede, Regl kanamalarının ve düzensizliklerinin bize ne mesaj verdiğini anlattı.

Cinsel Sağlığınızı Hafife Almayın

Cinsel Sağlığınızı Hafife Almayın!

Cinsel yollarla bulaşan enfeksiyonlar ciddi hastalıklara yakalanma riskini artırıyor. Konuyla ilgili bilgiler veren Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Cüneyt Adayener, “Bu hastalıklardan korunmak için güvensiz ilişkilerde korunulmalı, genital bölge sık aralıklarla muayene edilmeli, yıllık kontrol ve tarama testleri ihmal edilmemeli, ortak kullanımı olan yerlerde havlu, giysilerin temiz olduğundan emin olunmalı“ dedi.

27.12.2018Cinsellik
Rahim ağzı kanseri nedir Rahim ağzı kanseri belirtileri

Rahim ağzı kanseri nedir? Rahim ağzı kanseri belirtileri

Kadın kanserlerinde ilk sıralarda yer alan rahim ağzı kanseri, tıp dünyasında serviks kanseri olarak da biliniyor. Dünyada yılda 500 bin kadına rahim ağzı kanseri tanısı konulduğunu ve bu kişilerin yarısının hayatını kaybettiğini söyleyen uzmanlar, Türkiye'de de yılda yaklaşık bin 800 kadına rahim ağzı kanseri teşhisi konulduğunu belirtiyor. Peki, Rahim ağzı kanseri nedir? Rahim ağzı kanseri belirtileri neler?

19.07.2018Gündem
Aşkın halleri

Aşkın halleri

72. sayımızın İlişki Durumu sayfasında bazı sorulara cevap bulmaya yeltendik.

27.11.2017Kampüs
TEOG uzman yorumları: Matematik zorladı, Türkçe kolay geçti

TEOG uzman yorumları: Matematik zorladı, Türkçe kolay geçti

TEOG sınavının tamamlanmasının ardından uzman yorumları gelmeye başladı. Türkiye genelinde birçok ilde, milyonlarca öğrencinin katılım sağladığı TEOG sınavı, uzmanların öğrencilerden aldığı duyumlar aracılığıyla yorumlandı. TEOG uzmanlarının aldığı yorumlara göre Türkçe öğrencileri pek zorlamazken, Matematik öğrenciler tarafından zor bulundu. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınavı da öğrenciler için kolay geçen bir sınav oldu. İşte, TEOG uzman yorumları hakkında detaylı bilgiler

26.04.2017Eğitim
Sayısal derslerde başarıyı yakalayın

Sayısal derslerde başarıyı yakalayın

Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nı (YGS) geride bıraktınız. Sırada 10-11 ve 17-18 Haziran’da yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) var. YGS’de istediğiniz puanı elde edemediyseniz üzülmeyin, LYS bunu telafi etmek için iyi bir fırsat. Bunun için çalışmaya biraz daha hız verebilirsiniz, özellikle de sayısal derslere. Çünkü ÖSYM’nin YGS ile ilgili istatistiklerinin de gösterdiği gibi, adaylar özellikle sayısal derslerde zorlanıyor. 2017 YGS’de matematik netleri son beş yılın en kötüsü oldu. Uzmanlara göre, sayısaldaki başarısızlığın ilk sebebi öğrencilerin onlardan korkması. Ayrıca, daha ilkokul birinci sınıftaki ders işlenişi ve yapılan etkinliklerin yetersiz olmasının da bu durumu etkilediğini belirtiyorlar. Oysa sayısalda başarının sırrı basit: “Onları soyutluktan kurtarıp somutlaştırın.” Sizin için işin uzmanlarından tüyolar aldık.

8.04.2017Eğitim
Cemaatçi denilen hâkime ‘Bu işler parayla değil, sırayla olur’ dedim. Şimdi Silivri’de

Cemaatçi denilen hâkime ‘Bu işler parayla değil, sırayla olur’ dedim. Şimdi Silivri’de

Sarp Kuray, 68’liler hareketinin önemli figürlerinden. Denizci teğmen olarak yayınladığı “Mustafa Kemal’in Harbiyelileri” başlıklı bildiri nedeniyle donanmadan atıldıktan sonra Dev-Genç’in kurucuları arasında yer aldı.

11.12.2016Gündem
Yılmaz Erdoğan ne demek istedi

Yılmaz Erdoğan ne demek istedi

Yılmaz Erdoğan “Ekşi Elmalar” filmiyle gündemde olduğu kadar bir röportajında söylediği şu sözleriyle de konuşuldu: “Politik olan bir ucuyla güncel olandır. Felsefi olan daha geniş zamanlara yayılandır. Ben felsefeciyim. Felsefeci değilsen sinemadan bahsedilemez.” Konsey, Erdoğan’ın bu iddialı sözlerini masaya yatırdı.

30.10.2016Magazin
Kızlık zarı hakkında merak edilenler

Kızlık zarı hakkında merak edilenler

Bayanların özellikle genç kızlık döneminde geçirmiş olduğu bazı rahatsızlıkların, kızlık zarı yapısına zarar verdiği bilinmektedir.

6.03.2016Sağlık
Kadınlarda cinsel sorunlar ve çözümleri

Kadınlarda cinsel sorunlar ve çözümleri

Seks… Dört harfli kısacık bir kelime, ne kadar çok hata içerebilir? Sorunlar suçu partnere atmakla çözülmüyor. Kadınların da hataların bir kısmını üstlenmesi gerekiyor.

17.02.2016Hayat
Suçlu bulundu: Beyin

Suçlu bulundu: Beyin!

Kadınların en sık kullandığı cümle galiba; ‘Beni hiç anlamıyor!’ Anlamasını da beklememeli. İşte gerçek: Erkekler ve kadınlar beyinlerinin farklı bölümlerini kullanıyor...

17.02.2016Hayat
Cumhurbaşkanı Erdoğanın Büyükelçiler Konferansındaki konuşmasının tam metni

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Büyükelçiler Konferansı'ndaki konuşmasının tam metni

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da düzenlenen Büyükelçiler Konferansı dolayısıyla yaptığı konuşmada, İstanbul’da Sultanahmet Meydanı’nda meydana gelen patlamaya Suriye kökenli bir canlı bomba saldırısı olduğu değerlendirmesinde bulundu.

12.01.2016Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suriye kökenli bir canlı bomba saldırısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Suriye kökenli bir canlı bomba saldırısı'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İstanbul’da Sultanahmet Meydanı’nda meydana gelen ve Suriye kökenli bir canlı bomba saldırısı olduğu değerlendirilen terör olayını esefle kınadığımı belirtmek istiyorum" dedi. Erdoğan bir grup akademisyenin imzaladığı ve dün kamuoyuna duyurulan bildiriye de değinerek, "Bugün Türkiye'nin sorunu dünyada pek çok ülkenin de bizar olduğu terör sorunudur, Kürt sorunu değildir. Kendimizi aldatmayalım. Bunu çok iyi anlatmamız lazım. Ama bu aydın müsveddeleri, ne yazık ki kalkıp devletin bir katliam yaptığından bahsediyor. Ey aydın müsveddeleri, siz karanlıksınız karanlık. Aydın falan değilsiniz. Sizler ne Güneydoğu'yu ne Doğu'yu, buraların adresini bilemeyecek kadar karanlıksınız ve cahilsiniz. Ama oraları bizler kendi evimizin yolu gibi, adresi gibi çok iyi biliriz" diye konuştu.

12.01.2016Gündem
Eski sevgili yeni sevgiliye karşı

Eski sevgili yeni sevgiliye karşı!

Eskiyi unutmakta zorlanıyoruz. Geçmişin sadece iyi yanlarını değil, kötü yanlarını da içimizde biriktiriyor ve bir sonraki ilişkiye bu duygularla kol kola ilerliyoruz... Şimdi, eski ilişkilerin izlerine sünger çekme zamanı! Bu yazı size yardımcı olacak...

5.01.2016Hayat
Erkeklerin evlenmek istemediği kadın tipleri

Erkeklerin evlenmek istemediği kadın tipleri

İlişkinin ilk başlarında sadece kadının fiziğine, güzelliğine bakan erkekler zaman ilerledikçe kriterlerini değiştirebilir. Evlilik söz konusu olduğunda ise mantıklarını çok daha fazla dinlerler. Peki erkekler hangi kadınlarla evlenmek istiyor? Dikkat ettikleri özellikler neler?

16.12.2015Sağlık
HPVden nasıl korunabilirsiniz

HPV'den nasıl korunabilirsiniz?

Dermatoloji Uzmanı Dr. Vildan Şengöz uyarıyor, “Hem erkeklerde hem de kadınlarda görülebilen genital siğillerin bulaşıcı olması nedeniyle kontrol altına alınması önemlidir. Bazı tip HPV virüsleri kadınlarda rahim ağzı kanseri ve erkeklerde penis kanserine yol açabilir.”

2.11.2015Sağlık
Windows 10 yayınlandı | Şimdi indirin

Windows 10 yayınlandı | Şimdi indirin!

Microsoft'un uzun bir süredir üzerinde çalıştığı en yeni işletim sistemi Windows 10 bu sabah saatlerinde yayınlandı. Peki Windows 10'u herkes indirebilecek mi? Windows 10 nereden indirilebilecek? Windows 10'u gerçekten de bir yıl boyunca kullanmak bedava mı? Microsoft Türkiye Windows İş Grubu Yöneticisi Kadir Şener, Windows 10'la ilgili tüm merak edilen noktaları Hürriyet'e anlattı.

31.07.2015Teknoloji
Bu belirtiler varsa dikkat

Bu belirtiler varsa dikkat!

Türkiye Hastanesi doktoru Op.Dr.Nevra Topalismailoğlu kadınların korkulu rüyası rahim kanserini anlattı.

6.06.2015Avrupa
Ne koruyucu ne yarışçı aile olun, çocuğunuza destek verin yeter

Ne koruyucu ne yarışçı aile olun, çocuğunuza destek verin yeter

Prof. Dr. Erford, arışı koruyucu T. Erford ya da yarışçı ailelere seslenerek, “Her şeyden önce aile, destekleyici olmalı. Çocuklarıyla konuşmayı bilmeli” diyor.

27.04.2015Eğitim
CHPnin seçim bildirgesi

CHP'nin seçim bildirgesi

İşte CHP'nin 2015 Seçim Bildirgesi.

19.04.2015Gündem
İzmir kanser izleme merkezi olacak

İzmir kanser izleme merkezi olacak

ABD’nin Salgın Hastalıkları Önleme ve Kontrol Merkezi’nde görev alan Uluslararası Kanser Kontrolü Ofisi Direktör Yardımcısı Dr. Mona Saraiya, "Türkiye, gelecek yıl İzmir’de Küresel Kanser Zirvesi’ne ev sahipliği yapacak. İzmir, ayrıca Ortadoğu’nun kanser izleme merkezi olacak" dedi.

1.02.2015Dünya
Kadınların yüzde 17si yaşıyor

Kadınların yüzde 17'si yaşıyor

Kadınlarda görülen ve yaygın bir cinsel işlev bozukluğu olan vajinismus, kadının vajina kaslarının kasılarak cinsel ilişkiye izin vermemesi durumudur. Yapılan araştırmalara göre Türkiye'de kadınların yüzde 54'ünün ilk cinsel deneyiminde korku, acı hissettiği, yüzde 17'sinin ise birleşmede uzun vadede sorun yaşadığı tespit edilmiştir.

16.01.2015Sağlık
Yanıt için 30 saniyen var: A mı, B mi, C mi

Yanıt için 30 saniyen var: A mı, B mi, C mi?

Türkiye, dünyada matematik konusundaki sıralamalarda çok gerilerde. Bu ders çocukların en çok korktuğu konuların başında geliyor. Peki matematik kaygısını azaltmanın yolları neler? Türkiye’de dersler nasıl işleniyor? Gelişmiş ülkelerin eğitim anlayışı farklı mı? Bu soruları Türkiye’nin önemli matematikçilerine sorduk.

15.01.2015Eğitim
Kadınlar da Erken Boşalabilir

Kadınlar da Erken Boşalabilir!

Geleneksel olarak erkeklerin sorunu olduğu bilinen erken boşalma sadece erkeklerin sorunu değil, bu konuda kadınlar da azımsanmayacak bir şekilde mağdur! Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) Genel Başkanı Psikoterapist Cem Keçe anlatıyor...

31.10.2014Cinsellik
Eğitimde yeni bir çatı model doğuyor: Dokuz Tip Mizaç Modeli

Eğitimde yeni bir çatı model doğuyor: Dokuz Tip Mizaç Modeli

Öğrenciler açısından baktığımızda, bireysel farklılıkların öğrenme ve öğretme sürecindeki önemi tartışmasız kabul ettiğimiz bir gerçek.

15.09.2014Eğitim
Kişilik özelliklerine göre motivasyon teknikleri

Kişilik özelliklerine göre motivasyon teknikleri

Motivasyon, insanların kişilik özelliklerine bağlı olarak değişiyor. İçine kapanık kişi ile dışa dönük kişiyi motive etmenin, gayretlendirmenin yolları birbirinden çok farklı. Uzmanlar kişiyi motive eden unsurların kişilik özelliklerine uygun olup olmadığının çok iyi analiz edilmesi gerektiğini söylüyor.

18 soruda aşka dair her şey

18 soruda aşka dair her şey

Kürşat Başar yakın tarihin kritik bir dönemini fon alan yeni aşk romanı ‘Yaz’ için 11 yıl bekledi. Başar’la buluştuk, aşka dair her şeyi konuştuk.

29.06.2014Keyif

Yazar Sonuçları

İlişkide Tanıdık Olanı Seçerek Kaybediyoruz

Her ilişkinin dinamiği farklıdır. Kiminde partnerine dünyayı zindan edecek kadar kıskanç bir sevgili, kiminde ilişkinin içinde kalmayı beceremeyen ergen davranışlı bir adam ya da kadın ve sonunda kaçınılmaz olarak gelen ayrılıklar… İlişi terapisti Mine Eren ile aşkı konuştuk…

8.05.2019

Önyargıyla yaklaştım ama elimden bırakamadım!

Abartmayı sevmem ama şu gerçek: Bu yazın en çok konuşulacak kitabına imza atmış Bennu Gerede. “Grinin Elli Tonu”ndan daha şehvetli bir dille, farklı dünyalar/kültürler arasında gidip gelen rock’n roll ruhunu ve hayatına giren tüm erkekleri tamamen şeffaf, dan dan dan anlatmış!

19.04.2019

Aşkta sarı mı kırmızı mı yoksa mor musunuz?

Psikolog John Alan Lee, insanların toplam altı farklı şekilde âşık olabileceklerini savunuyor: “Aşkın Renk Çemberi Teorisi”. Bakın bakalım, size hangisi uyuyor?

12.04.2019

O bir font yaratıcısı ve İzmirli bir Türk

BİR kere gazeteci dostum, değerli meslektaşım Nedim Atilla’ya beni Cem Eskinazi’yle tanıştırdığı için çok teşekkür ederim.

3.02.2018

Evlenilecek kız-eğlenilecek kız ayrımını bari biz yapmayalım!

Sevgili Feyza Hanım, birkaç gün önce bir genç kız, evlilik arifesindeyken kendisini aldattığı için erkek arkadaşından ayrıldığını yazmıştı. Çok iyi yapmış, buna sözüm yok.

2.04.2017

İnsülin direnci iltihap yapıyor

İnsülin, yaşamsal hormonlardan biri. Eksikliği, hele hele yokluğu hayatımızı tehdit edebilen ciddi sorunlara yol açarken aşırı insülin yükü de iltihabi süreçleri tetikliyor.

28.03.2016

Önce belediyeye, sonra el ele mahkemeye

Her beş çiftten biri boşanıyor.  Eskiden gül gibi geçiniyorduk, şimdi niye boşanıp duruyoruz?

12.02.2016

Güzellik kadının laneti!

Bunca yıldır denk gelmemişiz.Büyük kayıpmış.

6.02.2016

Sağlıklı gelişim için gerekli

Doç. Dr. H. Cem Razi, “2 yaşına kadar olan çocuklar yılda 6-8 arasında basit üst solunum yolu enfeksiyonu geçirebiliyor. Yaş arttıkça enfeksiyon sıklığı biraz daha azalıyor. Geçirilen üst solunum yolu enfeksiyonları immün sistemin sağlıklı gelişmesi için gereklidir” uyarısında bulundu.

12.06.2015

Kadında cinsel isteksizlik ve çareleri

Cinsel istek, kişinin karşı cinsle ilişkiye girme arzusu olarak biliniyor ve olası çekici cinsel partnere yönelik dikkatin olması, yazılı veya görsel erotik materyallere karşı ilgi, cinsel içerikli rüyalar veya fanteziler kurma, cinsel etkinlikle ilgili arzuların farkında olunmasını içeriyor.

13.12.2014

Patronumun tuzağına düşmekten kurtuldum

Sevgili Güzin Abla yazılarınızı her gün okuyorum. Genellikle ibret dolu. Allah’ıma binlerce şükürler olsun ki, benim çok sevdiğim bir eşim var ve çok da mutluyum.

28.09.2014

Bir tuhaf durum, bir garip hastalık: Bağlanma Hastalığı

Gün geçmiyor ki yeni bir hastalık tanımlanmasın. "Bağlanma hastalığı" da bunlardan biri; bir eski zaman hastalığı. Dünya üzerinde çeşit çeşit insan olduğu gibi çeşit çeşit de hastalık mevcut. Birazdan okuyacağınız, halk tarafından adı konulan, Dr. Cem Keçe ve Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) tarafından bilim dünyasına tanıtılan bağlanma hastalığı belki de bugüne kadar çok duyduğunuz ama inanmakta zorlandığınız bir rahatsızlık. Bağlanma hastalığına yakalan erkekler, eşleriyle seks...

4.08.2014