MENÜ

İlişki Tipi Nedir

İlişki Tipi Nedir ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İlişki Tipi Nedir haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 135 İlişki Tipi Nedir haberi bulunmuştur.

İlişki Tipi Nedir Haberleri

Prof. Dr. Özcan Köknel’den şiddete karşı öneri... Anne-baba okulları açalım

Prof. Dr. Özcan Köknel’den şiddete karşı öneri... Anne-baba okulları açalım

Bir kedinin üstüne kaynar su döküldü, bir köpek sahibi tarafından arabanın arkasına bağlanıp yolda sürüklendi, bir koca karısını öldürdü, bir kadın intihar etti, bir çocuk tecavüze uğradı… Adları farklı ama şiddet sarmalına dolanan toplumun hikayesi aynı… Her gün canımızı acıtan, ‘Bu kadar da olmaz’ dedirten bu vakaları hayatı boyunca onbinlerce insanın ruhlarına dokunmuş bir psikiyatri duayeni, hocaların hocası Prof. Dr. Özcan Köknel ile konuştuk. Geçtiğimiz günlerde deneyimlerini Mert İnan’ın yayına hazırladığı ‘Bilgenin Aynası’ kitabında anlatan 91 yaşındaki Köknel ile topluma ayna tuttuk. Yapacak çok iş var. Bunlardan biri anne-baba okulları açmak, diğeri cinsel eğitimi müfredata sokmak…

5.08.2019Gündem
‘Ali Koç’u çare olarak görüyorum.Bundan vazgeçmiş değilim. Ama...’

‘Ali Koç’u çare olarak görüyorum.Bundan vazgeçmiş değilim. Ama...’

1981 ve 1994’te iki kez Fenerbahçe’nin başkanı oldu, yaptıklarıyla “Ali Şen başkan, Fenerbahçe şampiyon” tezahüratının kudretli başkanı vasfıyla Sarı-Lacivertli camianın tarihine geçti. Uzun süredir aktif bir emeklilik sürüyor. Ama futboldan uzak değil. Takibi sürdürüyor. 80 yaşındaki deneyimli spor insanı Ali Şen’le Fenerbahçe’nin Ali Koç yönetiminde geçen ilk sezonundan yola çıkarak Sarı-Lacivertlilerin unutmak istediği dönemi ve gelecekte bunlar yaşanmasın diye neler yapılabileceğini konuştuk. Türk sporunun diğer paydaşlarını da unutmadık.

Kanser ile Stres Arasında İlişki Var Mıdır

Kanser ile Stres Arasında İlişki Var Mıdır?

Kanser tedavisi gören hastalar ve aileleri sadece yaşamlarındaki değişikliklerle mücadele etmek zorunda kalmıyor. Aynı zamanda psikolojik ve sosyal sıkıntıların üstesinden gelmeye çalışıyorlar. Özellikle de stresle… Radyasyon Onkoloji Uzmanı Dr. Züleyha Ö. Kadehçi, stres ve kanser arasındaki ilişkiyi anlattı.

Çok güzel ve akıllı bir yazarla beraberim

'Çok güzel ve akıllı bir yazarla beraberim'

İlk kez 1995’te ‘Gece Kuşu’ programıyla ekrana çıktı. Sivri tarzıyla dikkatleri üzerine çekti, çok geçmeden ekranın önemli figürlerinden biri oldu. Yıllar içinde, şov dünyasının -kendi deyişiyle- ‘kral’ına dönüştü. Şimdi elinizi sallasanız bir krala çarpacağınız görüşünde. Bu duruma içerlemediğini anlatıyor açıkyüreklilikle. İki yıl aradan sonra ekrana dönen Okan Bayülgen’le şov dünyasının yaşadığı değişimi, hayatının dönüm noktalarını, aşka, siyasete bakışını konuştuk.

26.05.2019Hürriyet Pazar
Hymenoplasty hakkında bilinmesi gerekenler

Hymenoplasty hakkında bilinmesi gerekenler

Hymenoplasty operasyonunun mutlaka uzman kişiler tarafından yapılması gerektiği belirten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Mustafa Alihanoğlu, operasyonun 15-30 dakika arasında sürdüğünü, geçici ve kalıcı olarak iki çeşidinin olduğunu belirtti.

7.05.2018Sağlık
Bipolar bozukluk nedir Bipolar belirtileri nelerdir

Bipolar bozukluk nedir? Bipolar belirtileri nelerdir?

Bipolar bozukluk yani halk arasında bilinen ismi ile manik depresife yatkınlık genetik olarak görülüyor. Yaşam boyu süren bipolar bozukluk tedavi edilmeyince, haftalarca sürebilir ve bu dönemde en çok kişinin yaşamına büyük zarar verir. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’ndan Prof. Dr. Sibel Çakır, bipolar bozukluğun belirtileri, nedenleri ve bipolar bozukluğun tedavisi hakkında bilgi verdi.

17.01.2018Sağlık
Artık futbol yazarları Oxford’dan, Cambridge’den mezun oluyor...

Artık futbol yazarları Oxford’dan, Cambridge’den mezun oluyor...

Jonathan Wilson, futbol tarihçisi ve gazeteci. Yazıları halihazırda The Guardian, Sports Illustrated ve World Soccer’da yayımlanıyor. ‘Liverpool FC: 10 Maçta Efsanenin Anatomisi’, ‘Kirli Yüzlü Melekler: Arjantin Futbol Tarihi’ ve ‘Futbol Taktikleri Tarihi: 1-2-7’den Tiki Taka ve Ötesine’ adlı üç kitabı İthaki Yayınları tarafından Türkçeye çevrildi. Wilson bu hafta sonu Kadir Has Üniversitesi ve İthaki Yayınları’nın işbirliğiyle Türkiye’ye geldi. Kendisiyle ülkemize gelmeden önce Londra’da buluştuk, futbol üzerine yazma ve oyunun genel meseleleri üzerine konuştuk...

21.10.2017Hürriyet Pazar
MFÖden yıllar sonra ilk röportaj: Edirne’den Ardahan’a Türkiye bize yeter

MFÖ'den yıllar sonra ilk röportaj: Edirne’den Ardahan’a Türkiye bize yeter

Bir dönem yurtdışını istedik ama şöhretimiz büyüseydi kaldıramazdık...

3.06.2017Keyif
“Ülkelerin de tasarım kültürü olmalı”

“Ülkelerin de tasarım kültürü olmalı”

21 Şubat’ta gerçekleşecek UXistanbul Konferansı’nın keynote konuşmacıları arasında yer alan Facebook Tasarım Programı Müdürü Michelle Morrison, sadece şirketlerin değil ülkelerin de tasarım kültürü oluşturmaları gerektiğini söyledi. Morrison, bu sayede ulaşımdan oylama araçlarına kadar birçok farklı konuda daha iyiye ulaşılabileceğini belirtti.

27.01.2017Teknoloji
Ezgi Mola: Akıllı telefonlar yalnızlığımızı unutturuyor

Ezgi Mola: 'Akıllı telefonlar yalnızlığımızı unutturuyor'

Arkadaşlıkları uzun yıllara dayanan Ezgi Mola ve Enis Arıkan, ilk kez bir tiyatro oyununda birlikte sahnedeler... Craft Tiyatro’da sahnelenecek oyunları ‘10-11-12’de, lüks bir rezidansa taşınan iki kişinin diyalogları üzerinden yalnızlığımızı ve günümüzdeki komşuluk ilişkilerini sorguluyorlar.

18.11.2016Hayat
Başım ağrıyor, bu gece olmaz efsanesi doğru mu

'Başım ağrıyor, bu gece olmaz!' efsanesi doğru mu?

Birçok kadının bu sözleri kullandığı bilinir. Karikatürlere sıklıkla malzeme olan bu durum ne kadar gerçektir ya da bahane midir? Nörolog Dr. Emel Gökmen sorularımızı cevapladı.

20.06.2016Sağlık
Blinken: Hiçbir grubun Suriye’deki durumdan yararlanmasını desteklemiyoruz

Blinken: Hiçbir grubun Suriye’deki durumdan yararlanmasını desteklemiyoruz

ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Blinken CNN Türk'ten Büşra Arslantaş'ın sorularını yanıtladı. Blinken, ABD Türkiye ilişkileri, Suriye'deki iç savaş ve terörle mücadele konularında açıklamalarda bulundu. Bakan Yardımcısı, Şam Cephesi sözcüsü Muhammed Ahmed'in “ABD’nin hedefi, Azez-Cerablus bağlantısını sağlamak ve bu bölgeyi PYD’ye teslim etmek." iddialarına da yanıt verdi.

18.06.2016Dünya
Bahçeliden ilk grup toplantısında sert sözler

Bahçeli'den ilk grup toplantısında sert sözler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM’de partisinin grup toplantısında konuştu.  Bahçeli, "Türkiye, medya özgürlüğü, kişi hak ve güvenliği liginde küme düşmüştür. Başörtülü kadınlara kelepçe vurulan ülkenin ismi Türkiye’dir. Sonra dönüp başörtüsünün toplumda olumlu algılandığını söyleyen ve başı açıkları tahkir eden valilerin görev yaptığı ülkenin ismi Türkiye’dir” dedi.

17.11.2015Gündem
HPVden nasıl korunabilirsiniz

HPV'den nasıl korunabilirsiniz?

Dermatoloji Uzmanı Dr. Vildan Şengöz uyarıyor, “Hem erkeklerde hem de kadınlarda görülebilen genital siğillerin bulaşıcı olması nedeniyle kontrol altına alınması önemlidir. Bazı tip HPV virüsleri kadınlarda rahim ağzı kanseri ve erkeklerde penis kanserine yol açabilir.”

2.11.2015Sağlık
Kusura bakma ama Harika Avcıyla konuşuyorsun

Kusura bakma ama Harika Avcı'yla konuşuyorsun!

Güzel kadın deyince bir zamanlar herkes onun ismini söylerdi: Harika Avcı! Şan, şöhret, para, güzellik, hepsine sahipti. Sonra bir şey oldu, karanlık bir döneme girdi. Evlendi, dolandırıldı, şiddet gördü, hiç konuşmadı. Şimdi yeni albümü ‘Mavi Siyah’ ile kaldığı yerden hayata devam edecek. Harika Avcı, hakkındaki her şeyi anlattı.

17.10.2015Hayat
Bu belirtiler varsa dikkat

Bu belirtiler varsa dikkat!

Türkiye Hastanesi doktoru Op.Dr.Nevra Topalismailoğlu kadınların korkulu rüyası rahim kanserini anlattı.

6.06.2015Avrupa
CHP, Patinaj Yapan Ekonomi, yüksek katma değerli ürün

CHP, Patinaj Yapan Ekonomi, yüksek katma değerli ürün

Politik beklentilerin yükseldiği günümüzde partiler programlarını açıkladılar. En yetkili başkanların başkanı, şimdiye kadar rastlamadığımız tevazu içinde, (Ey!!!) diye söze başlamadan, ekonominin patinaj yaptığını itiraf etti, ben de dahil, herkesi şaşırttı.

15.05.2015Teknoloji
Geoff Eley: Bugünkü Türkiye Weimar Cumhuriyeti’nin son dönemini anımsatıyor

Geoff Eley: Bugünkü Türkiye Weimar Cumhuriyeti’nin son dönemini anımsatıyor

Geoff Eley, Alman tarihi üzerine uzman bir İngiliz tarihçi. Nazizm ve faşizm üzerine pek çok kitabı var. Akademik çalışmalarını ABD’deki Michigan Üniversitesi’nde sürdürüyor. Boğaziçi Üniversitesi’nin, dünyanın önde gelen akademisyenlerini konuk ettiği ‘Boğaziçi Lectures’ kapsamında İstanbul’daydı. 20. yüzyılın Avrupa’sı üzerine yine Almanya’yı merkezine alan yeni bir kitap hazırlığı içinde. Yolu kaçınılmaz olarak Osmanlı’nın son dönemi, Türkiye’de ulus devletin kuruluşu ve 1915 olaylarıyla da kesişiyor. Otoriter rejimlerin faşist rejimlerle karıştırılmaması konusunda hassas. Ancak bir yandan da 11 Eylül’den itibaren dünyada yaşanan gelişmelerin faşizm tanımı üzerine yeniden tartışmamızı zorunlu kıldığını düşünüyor. ‘Bugünün Türkiye’si bütün bu tartışmaların, tanımların neresine düşüyor’ diye sordum. İlginç tespitlerde bulundu.

12.04.2015Dünya
Muhatabımız Cumhurbaşkanı Değil Başbakan

Muhatabımız Cumhurbaşkanı Değil Başbakan

Yedi ay önce Muharrem Yılmaz’ın istifası üzerine TÜSİAD Başkanlığı koltuğuna oturan Haluk Dinçer ile bu röportajı başkanlığı bırakacağı yönündeki söylentilerin zirve yaptığı bir ortamda yaptık.

28.12.2014Ekonomi
Cumhuriyetin 91’inci yılında  91 sembol kadın

Cumhuriyetin 91’inci yılında 91 sembol kadın

Türkiye Cumhuriyeti bugün 91’inci yaşını kutluyor. Bu kutlu günde tarihte iz bırakan ‘Cumhuriyet kadınları’nı hatırlıyoruz. Sanatta, sporda, siyasette hep öncü oldular. Kimi bilimde çığır açtı, kimi söylediği şarkıyla gönlümüzde taht kurdu. Ülkemizi ileriye taşıdılar. İşte Cumhuriyet’in sembolü 91 kadın...

29.10.2014Hayat
Eğitimde yeni bir çatı model doğuyor: Dokuz Tip Mizaç Modeli

Eğitimde yeni bir çatı model doğuyor: Dokuz Tip Mizaç Modeli

Öğrenciler açısından baktığımızda, bireysel farklılıkların öğrenme ve öğretme sürecindeki önemi tartışmasız kabul ettiğimiz bir gerçek.

15.09.2014Eğitim
Saldırgan: Şikayetçiyim

Saldırgan: Şikayetçiyim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na saldıran Orhan Övet’in ifadesinde ''Kılıçdaroğlu’nun görüşlerini beğenmediğim için yumruk attım'' dediği öğrenildi. Ayrıca Övet'in kendisini tokatlayan vekillerden şikayetçi olduğu da belirtildi.

9.04.2014Gündem
Cinsel istismar mağduru çocukların yüzde 35i 11 yaş altında

Cinsel istismar mağduru çocukların yüzde 35'i 11 yaş altında

Türkiye İstatistik Kurumu ve Adalet Bakanlığı’nın son rakamlarına göre cinsel istismar mağduru sıfatıyla güvenlik birimlerine giden veya götürülen çocukların sayısı 80 bine ulaşıyor.

16.12.2013Eğitim
CHE GUEVARA İMANLIYDI

CHE GUEVARA İMANLIYDI

Devrimci Müslümanlar, uzun süredir farklı söylemlerle hemen herkesin ilgisini çekiyor. “Mülk Allah’ındır” diyerek ‘abdestli kapitalist’lere karşı bayrak açan devrimci Müslümanlar, İslam’ın mülkiyete bakış açısına yepyeni yorumlar getiriyor. 1 Mayıs’a katıldılar, Gezi sürecinde ön saflarda yer aldılar, parkta cuma namazı kılıp TOMA’ların önünde iftar açtılar... “Dinin özü eşitlenmektir” diyen Eren Erdem de “Devrim Ayetleri” kitabıyla ezberleri bozuyor. Öğrencilik yıllarında harçlığını boyacılık yaparak çıkaran Erdem ile hem gri merdivenleri beyaza boyadık hem de koyu bir sohbete daldık. Elçiye zeval olmaz, beğenmeniz dileğiyle... Hepinize şimdiden iyi bayramlar.

13.10.2013Gündem
Gece programı yapmak istiyoruz

Gece programı yapmak istiyoruz

Yakın arkadaşlar Özge Ulusoy ve Hakan Akkaya’nın yolları, iş hayatlarında da kesişti. “Bugün Ne Giysem”de jüri koltuğunda oturan ikili, Wella’nın yeni reklam kampanyasında da birlikte kamera karşısına geçti. Ulusoy ve Akkaya şimdi gece programı yapma hayalleri kuruyor.

11.03.2013Kelebek
Erdoğan: Başbuğa terör örgütü mensubu diyenleri tarih affetmez

Erdoğan: Başbuğ'a terör örgütü mensubu diyenleri tarih affetmez

Başbakan Erdoğan canlı yayında Habertürk TV'de gündeme ilişkin soruları yanıtlıyor. Erdoğan yaptığı açıklamada Ankara'daki saldırıyı düzenleyen örgütün net olarak DHPK-C olduğunu açıkladı. Başbakan "İlker Başbuğ'un tutukluluğunu 'terör örgütü mensubu' diyenleri tarih affetmez" dedi.

1.02.2013Gündem
Biz geldik diye kimse gitmez

Biz geldik diye kimse gitmez

Acun Ilıcalı reality show yapmadığı zaman ne yapar? diye soracak olursanız size bir yanıtım var: Futbol oynar. Bulduğu her fırsatta, nereye giderse gitsin, saat kaç olursa olsun, bunu yapar... Üstelik hikaye haftada iki defa gece 1’lerde oynanan halı saha maçlarıyla bitmiyor. Mesela, stüdyo bakmaya gittikleri New York’ta geçirdikleri iki günün biri, halı sahada geçiyor. Veya Arjantin’e gittikleri bir başka zaman, iyi futbol oynayan bir ekip arkadaşını, sadece o halı saha maçında lazım diye, İstanbul’dan Arjantin’e 20 saat uçurarak getirebiliyor.Madem futbol neredeyse hayatını ona göre organize edecek kadar merkezde, biz de çekimimizi futbol sahasına taşıyalım dedik. Çekimde bile çalışma arkadaşlarıyla birlikte şut fırsatlarını kaçırmadı.

20.08.2012Kelebek
Sessiz ve ölümcül olabilir

Sessiz ve ölümcül olabilir

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Bilim Dalı Öğr. Üyesi Prof. Dr. Mehmet Koruk 'Hepatit B ve Karaciğer Kanseri' ile ilgili açıklamada bulunarak viral hepatite dikkat edilmesi gerekildiğini söyledi.

23.06.2012Kelebek
“Suriye’deki sorunlar sınırlarının ötesine taşıyor”

“Suriye’deki sorunlar sınırlarının ötesine taşıyor”

Türk Hava Kuvvetleri'ne ait RF-4E tipi bir keşif uçağının Akdeniz'de Suriye tarafından düşürülmesi dünyada da önemli bir gündem maddesi oldu. Yabancı basın organlarının yayınladığı haberlerde hem Türkiye'nin hem de Suriye'nin itidalli tavrına dikkat çekilirken, İngiliz basını olayın Suriye'de ayaklanmaların başladığı günden bu yana yaşanan en tehlikeli gelişme olduğu yorumunu yaptı.

23.06.2012Gündem
Sessiz ve ölümcül olabilir

Sessiz ve ölümcül olabilir

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Bilim Dalı Öğr. Üyesi Prof. Dr. Mehmet Koruk “Hepatit B ve Karaciğer Kanseri” ile ilgili açıklamada bulunarak viral hepatite dikkat edilmesi gerekildiğini söyledi.

22.06.2012Sağlık
Kel erkekler yatakta daha mı başarılı

Kel erkekler yatakta daha mı başarılı?

Seks ile saç kaybı arasında ilişki var mıdır?

Aziz Yıldırımdan Platiniye mektup

Aziz Yıldırım'dan Platini'ye mektup

Metris Cezaevi’nde tutuklu bulunan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, avukatları aracılığı ile UEFA Başkanı Michel Platini'ye bir mektup gönderdi.

25.01.2012Futbol
Orhan Pamuktan yeni kitap

Orhan Pamuk'tan yeni kitap

Orhan Pamuk'un Harvard Üniversitesi’nde verdiği Norton Konferansları’nı bir araya getiren yeni romanı 'Saf ve Düşünceli Romancı' 9 Eylül'de okurlarla buluşuyor.

2.09.2011Gündem
İşte Nedim Şenerin sorgusunun tam metni

İşte Nedim Şener'in sorgusunun tam metni

İşte tutuklanan gazeteci Nedim Şener'in savcılıktaki sorgusunun tam metni:

8.03.2011Gündem
Nedim Şener ve Ahmet Şıkın sorgudaki cevapları

Nedim Şener ve Ahmet Şık'ın sorgudaki cevapları

İşte Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan gazeteciler Nedim Şener ve Ahmet Şık'a savcılıkta sorulan sorular ve yanıtları...

7.03.2011Gündem

Yazar Sonuçları

Prof. Dr. Özcan Köknel’den şiddete karşı öneri... Anne-baba okulları açalım

Bir kedinin üstüne kaynar su döküldü, bir köpeği sahibi aracın arkasına bağlayıp sürükledi, bir koca karısını öldürdü, bir çocuk tecavüze uğradı... Her gün canımızı acıtan bu Özcan Köknel ile konuştuk. Deneyimlerini ‘Bilgenin Aynası’ kitabında anlatan 91 yaşındaki Köknel’e göre yapılacaklardan biri anne-baba okulları açmak, diğeri cinsel eğitimi müfredata almak.

5.08.2019

FETÖ bittiyse OHAL niye?

MİLLİ Savunma Bakanı Nurettin Canikli...

26.03.2018

Organik bir aşk istiyorum Ayşeeeee! Var mı organik bir tanıdığın?

“Nefessiz kalabilirim ama telefonsuz asla!” cümlesini okuduğumda yere düşecektim.

23.09.2017

Çok gizli en uzun yaşama atlasından sızan ilk bilgiler

MUTLULUK saçan bu fotoğrafımı, geçen ay Mengerler dergisi için Pera Palas’ta çektirdim.

7.01.2017

Suikastçı ve bir Rus kadın

RUS Büyükelçi Karlov suikastıyla ilgili soruşturma derinleştikçe ilginç bağlantılar ortaya çıkıyor.

28.12.2016

Takılma... Yaşa gitsin!

Psikiyatr Gülcan Özer. Hayatı ve ilişkileri çok çok iyi okuyan bir terapist. Sohbeti güzel, kalemi güzel, kendisi güzel, gülüşü güzel, tespitleri güzel... Bayıldım. Bayıldım. Bayıldım. Canım arkadaşım ve meslek büyüğüm Neyyire Özkan’a benzettim, konuşmasından tecrübe akıyor, bilgi akıyor, yaşanmışlık, dinlemişlik akıyor. 

17.06.2016

Kangalları insanlara tercih ederim

‘Erkeğin özü’ diye bir şey varsa, İbrahim Çelikkol o.

6.09.2014

46 liralık su faturası için meslekten atıldı

Didem Yaylalı’yla başladığımız dosya bugün, 46 liralık su faturasını zamanında ödeyemediği için meslekten atılan Tolga Onur’la bitiyor.

9.09.2013