MENÜ

İletişim Yayınları

İletişim Yayınları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İletişim Yayınları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.827 İletişim Yayınları haberi bulunmuştur.

İletişim Yayınları Haberleri

Halit Kıvançın sağlık durumu nasıl Açıklama geldi...

Halit Kıvanç'ın sağlık durumu nasıl? Açıklama geldi...

Usta gazeteci ve sunucu Halit Kıvanç'ın sağlık durumu ile ilgili ortaya atılan iddiaların ardından oğlu Ümit Kıvanç bir açıklama yaptı.

16.07.2019Futbol
Halit Ziya’nın izinde bir 19’uncu yüzyıl okuması

Halit Ziya’nın izinde bir 19’uncu yüzyıl okuması

Yeni nesil ve yetkin akademisyenler, ‘Siyah Endişe’de, ‘Türkçede romanın kurucu ismi’ Halit Ziya Uşaklıgil ve edebiyatını teşrih masasına yatırıyor. Halit Ziya’nın eserleri üzerinden, 19’uncu yüzyıldan bu yana yaşadığımız değişim ve dönüşümün de izi sürülüyor.

12.07.2019Kitap Sanat
Nereye gidersen git, kendinden kaçamazsın

Nereye gidersen git, kendinden kaçamazsın

Behçet Çelik’in, şehrin uzak mahallesinde pek kimseyle ilişki kurmadan, çoğu gün tek kelime bile etmeden yaşayan bir adamın hikâyesi üzerinden, insanın varoluşuna ilişkin sorunları tartışmaya açtığı ‘Belleğin Girdapları’ etkileyici bir roman.

12.07.2019Kitap Sanat
Doğaya, hayal gücüne dönmek için davet...

Doğaya, hayal gücüne dönmek için davet...

Sema Aslan, Topur’daki Dünya’da insanın kendine dönmesi, iç sesine, doğaya ve hayal gücüne kulak vermesi çağrısında bulunuyor.

12.07.2019Kitap Sanat
Bilimin anlamı üzerine hiç düşündünüz mü

Bilimin anlamı üzerine hiç düşündünüz mü?

Tim Lewens imzalı ‘Bilimin Anlamı’ son derece yapıcı ve eğlenceli bir çalışma. Bilimin kafa karıştırıcı ve zorlayıcı yapısını olabildiğince yumuşatan çalışma, samimi sorular ve örneklerle adeta atılması gereken adımları okurun yerine atıyor.

1.07.2019Kitap Sanat
Sıcak yaza serin kitaplar

Sıcak yaza serin kitaplar

Kitaplarla uzun saatler baş başa kalabileceğimiz yaz mevsimi, tatil sezonu geldi çattı. Okumayı ertelediklerimiz, yeni çıkanlar, ödüllü kitaplar, çok konuşulanlar, klasikler... Kitap eki editörleri, eleştirmenler ve yazarlara yaz sıcağını serinletecek, tatili tatlandıracak kitap önerilerini sorduk...

13.06.2019Kitap Sanat
Cemil Meriç 32. ölüm yıl dönümünde eserleri ile anılıyor

Cemil Meriç 32. ölüm yıl dönümünde eserleri ile anılıyor

Türk Edebiyatının önemli isimlerinden Cemil Meriç, 70 yıllık yaşamı boyunca birçok esere imzasını atmıştır. Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde dünyaya gelen Cemil Meriç, İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü'nü kazanmış ancak o dönem kütüphanelerle haşır neşir olduğu için bölümü bitirememiştir. Daha sonra Fransız Filolojisi Bölümü'ne giren Cemil Meriç, kitap çevirileri yapmaya başlamıştır. 1954 yılında görme yetisi zayıflayan yazar, 1955 yılında gözlerini tamamen kaybetmiştir. İşte, Cemil Meriç'in hayatından detaylar

13.06.2019Gündem
Ahmet Kaya’ya teorik saygı

Ahmet Kaya’ya teorik saygı

‘Açık Yaranın Sesi - Bir Politik Anlatı Olarak Ahmet Kaya Şarkıları’ kitabının yazarı İlkay Kara’ya göre Ahmet Kaya’nın şarkıları, solun kendisine bir tarih atfetmesinin şarkılarıdır. Onun sesi, bizim de içinde olduğumuz bir duygu durumu yaratıyordu. 12 Eylül sonrasıydı ama onun sesini dinlerken, kendi yazgımızın içinde gibiydik.

5.06.2019Kitap Sanat
Yazı unutulmaz yapacak 60 güzel öneri

Yazı unutulmaz yapacak 60 güzel öneri

Ne şanslıyız değil mi, bu sene sezon bayram tatiliyle, resmi olarak ‘bayram gibi’ başladı. Yazlık sinemalar, konserler, festivaller, spor aktiviteleri, yaz şarkıları, yaz dizileri, tiyatro turneleri, sahiller, beach club’lar, restoran ve eğlence yerleri tam tekmil emir ve görüşlerinize hazır. Ama yüzlerce alternatif arasından hangilerini seçmeli, nerelere gitmeli, kimleri izlemeli, ne yemeli, ne içmeli, ne giymeli? Hepsi alanlarında uzman arkadaşlarımla birlikte 2019 yazında bilmeniz gereken en önemli kültürel, sportif ve sosyal faaliyetleri belirledik. Seçin, beğenin, deneyin. Bakarsınız, umduğunuzdan güzel geçer yaz...

Büyüten elma ağacı

Büyüten elma ağacı

Çocukların duygularını anlamlandırabilmelerine önem vererek yazan, ‘yeni nesil ebeveynlik’ kodlarına uyumlu öyküler yaratan Tülin Kozikoğlu’ndan hem çocuklara hem yetişkinlere iyi gelecek bir kitap: Pes Etmek Yok!

25.04.2019Kitap Sanat
Beterotu diye bir bitki

Beterotu diye bir bitki

İyi bir gazeteci olarak bildiğimiz Pınar Öğünç, ikinci öykü kitabı ‘Beterotu’nda günlük hayattan, şehirlerde yaşayan dar gelirli ya da orta sınıftan insanların başlarına gelebilecek olayları alıştığımız içten anlatımı ile hikâye ediyor.

18.04.2019Kitap Sanat
Benzemez kimse sana...

Benzemez kimse sana...

Adı marşlara yazılan, futbolun Sinyor’u Can Bartu cuma günü 83 yaşında hayata gözlerini yumdu. O belki de kibrin ve asaletin tek yakıştığı insandı. Futbolu seven sevmeyen herkesin karşısında önünü iliklediği, efsanevi hikâyelerini dinlediği büyük çınar artık yok. (Bağış Erten yazdı)

14.04.2019Hürriyet Pazar
Tarihe ‘sıradan’ bir bakış: Bir Alman’ın Hikâyesi

Tarihe ‘sıradan’ bir bakış: Bir Alman’ın Hikâyesi

Sebastian Haffner, İletişim Yayınları’ndan çıkan Bir Alman’ın Hikâyesi adlı kitapta Nazizme ve faşizme dair birinci elden bir tanıklık sunuyor. Sıradan hayatların dağılış sürecini, tam da ‘halkın içinden biri olduğundan dolayı’ titizlikle aktarabilen Haffner, yıkıma dair önemli bir eksiği kapatıyor.

2.04.2019Kitap Sanat
Merak: Ne izlesem, ne okusam

Merak: Ne izlesem, ne okusam

O kadar çok seçenek var ki aklımı kaybediyorum diyen Kampüslü! Hazır, vizeleri de henüz atlatmışken ne izlesem ne okusam diye düşünme! Senin için seçtik bile.

1.04.2019Kampüs
Kitaptan sahneye uzanan yol

Kitaptan sahneye uzanan yol

Tiyatronun en çok beslendiği alan hiç kuşkusuz edebi metinler. Hem Türkiye’de hem de dünyada kültleşmiş, milyonlarca okura değmiş roman öykü, hatta şiirler sahnede yeniden doğuyor. 27 Mart Dünya Tiyatro Günü yaklaşırken şu anda izleyebileceğiniz 15 edebiyat uyarlaması tiyatro oyununu bir araya getirdik. Tiyatro eleştirmenleri Asu Maro, Bahar Çuhadar, Gülin Dede ve Yavuz Pak uyarlamaları değerlendirdi.

21.03.2019Kitap Sanat
Serserilik denizle bağlantılı

Serserilik denizle bağlantılı

Vecdi Çıracıoğlu, İletişim Yayınları’ndan çıkan son kitabı 'Son Voli-Serserilik Zor Zanaat'te popüler eğilimlerin tersine kürek çekerek denizi ve deniz insanını anlatmaya devam ediyor. Kıyının İngilizce 'scamp' yani 'serseri' kelimesinden türediğini söylüyor Çıracıoğlu. Yani serserilik denizle bağlantılı.

18.03.2019Kitap Sanat
Barış Bıçakçı poetikası

Barış Bıçakçı poetikası

Barış Bıçakçı’nın yeni kitabı ‘Tarihi Kırıntıları’ı okurken şöyle düşündüm: “Şiir, roman olarak yazılsaydı herhalde böyle yazılırdı”.

13.03.2019Kitap Sanat
Sadıkken adil olmak

Sadıkken adil olmak

Mehmet Eroğlu ‘İyi Adamın On Günü’nde polisiyenin hakkını veriyor. Keyif ve merakla okunan roman, sorun edindiği iyilik, kötülük, adalet, sadakat gibi kavramları tartışmayı da ihmal etmiyor.

20.02.2019Kitap Sanat
Haksızlıkların olmadığı bir dünya mümkün mü

Haksızlıkların olmadığı bir dünya mümkün mü?

Hatice Meryem’in ‘Yetim’i tüm tanımlamalardan önce ‘yetkin’ bir roman. İnsana, insan olmaya, yaşama, adalete, adaletsizliğe pek çok soru soran bir kitap.

13.02.2019Kitap Sanat
‘Bizi birbirimize bağlayan şey iyilik’

‘Bizi birbirimize bağlayan şey iyilik’

Yeni romanı ‘İyilik’te hayatının son deminde geçmişini dürüstçe sorgulayan bir kadının hikâyesini anlatan Şebnem İşigüzel, “Bir şimdiki zaman trajedisi yazmak istedim. Bu zamanın insanına dair insanı insan yapan en öz duygularla, sade ama güçlü, kalpten gelen bir şey yazmaktı niyetim. Eninde sonunda bizi birbirimize bağlayan şey iyilik” diyor.

6.02.2019Kitap Sanat
Şebnem İşigüzel’den yeni roman: ‘İyilik’

Şebnem İşigüzel’den yeni roman: ‘İyilik’

Günümüz edebiyatının usta kalemi Şebnem İşigüzel’in yeni romanı ‘İyilik’, 8 Şubat’ta çıkıyor. Sevilmek, ayakta kalmak isteyen ve bu uğurda yalanlara, pozlara sarılmaktan da korkmayan bir kadının hikayesini anlatan ‘İyilik’, İstanbul sokaklarında geçen isyan, umut ve aşk dolu günleriyle içinde yaşadığımız zamanın da trajedisi bir bakıma.

30.01.2019Kitap Sanat
‘Babayla bozuk her çocuk,  hoyrattır elbet aşklarına’

‘Babayla bozuk her çocuk, hoyrattır elbet aşklarına’

Kemal Varol’un ‘Âşıklar Bayramı’, okurunu Doğu Anadolu’nun ıssız yollarında, baba-oğulun karşılıklı sessizliğinde türkülerle götüren, su gibi akan, her sözü üzerinde düşünülmüş hissi veren ustaca yazılmış bir roman.

9.01.2019Kitap Sanat
Azra Erhat’ın hümanizmi

Azra Erhat’ın hümanizmi

Türkiye’deki hümanist düşüncenin ana temsilcilerinden Azra Erhat, ‘Mavi Anadolu’da bu toprakların geçmişten günümüze taşıdığı insancıl mirasın bugün içindeki izlerini, verilerini takip eder.

9.01.2019Kitap Sanat
2018in en iyi 50 kitabı

2018'in en iyi 50 kitabı

Hürriyet Kitap Sanat yazarları Doğan Hızlan, Selim İleri, A. Ömer Türkeş, Ömer Erdem, Yücel Kayıran, Haydar Ergülen, İhsan Yılmaz, Metin Celâl ve Erkan Aktuğ’un oylarıyla 2018’in en iyi 50 kitabını seçtik. Yıllar sonra aynı anda iki romanla karşımıza çıkan Latife Tekin ‘Sürüklenme’si ilk sırada yer aldı. Devrim Yılmaz ise yılın en iyi 10 çocuk kitabını sıraladı.

26.12.2018Kitap Sanat
Idefix’in araştırmasına göre 2018in en iyi 50 romanı

Idefix’in araştırmasına göre 2018'in en iyi 50 romanı

Online kitap satış platformu idefix, ‘2018’in en iyi 50 romanı’nı seçti.

30.11.2018Kitap Sanat
Euripides-Tanpınar-Gülriz Sururi

Euripides-Tanpınar-Gülriz Sururi

Dergâh Yayınları, Ahmet Hamdi Tanpınar’ın 1940’larda yaptığı, artık sahaflarda bile bulunmayan Euripides çevirileri ‘Alkestis’, ‘Medeia’ ve ‘Elektra’yı yıllar sonra yeniden yayımladı. Antik Yunan tragedyalarının en etkili üç eseri kabul ediliyor.

28.11.2018Kitap Sanat
1968 Ankarasından 2018 medyasına Son 50 yılın dedikodulu tarihi

1968 Ankara'sından 2018 medyasına! Son 50 yılın dedikodulu tarihi

Türkiye’nin en renkli ve sivri dilli gazetecilerinden Tuğrul Eryılmaz’la, ‘68’li ve Gazeteci’ kitabı için bir araya geldik. Medyaya ve siyasete yön veren en etkili isimlerin sırlarını öğrendik.

18.11.2018Hürriyet Pazar
Kendi ışığıyla parladı hep...

Kendi ışığıyla parladı hep...

Ercan Kesal, son kitabı ‘Kendi Işığında Yanan Adam’da 20 yıllık derin bir dostluğu paylaştığı büyük sinemacı Metin Erksan’ı kendi hayatından önemli olaylar eşliğinde anlatıyor.

14.11.2018Kitap Sanat
Hayatını kitapla kuşatanların fuarı

Hayatını kitapla kuşatanların fuarı

Yaklaşık 750 bin ziyaretçi sayısıyla geçen yıl rekor kıran Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nın 37’ncisi yarın TÜYAP Büyükçekmece’de başlıyor. ‘Hayatı Edebiyatla Kuşatmak’ temasıyla 18 Kasım’a kadar yüzlerce imza günü ve etkinliğe ev sahipliği yapacak fuarın bu yılki onur yazarı, Türk edebiyatının büyük ismi Selim İleri olacak.

8.11.2018Kitap Sanat
Tuhaflığın ilmi

Tuhaflığın ilmi

Bir başkasının eseriymişçesine yazmak, yapılmamış şey değil. Ama bunu marifet göstererek yapanı az. Hürriyet Kitap Sanat’ın ‘Geleceğin 10 Yazarı’ listesinde yer alan Eyüp Aygün Tayşir, ikinci romanı ‘Tuhaflıklar Fabrikası’nda bunu başarıyor; dilinin lezzetiyle, kusursuz anlattığı ütopik akademi dünyasıyla...

7.11.2018Kitap Sanat
Hafızada kaybolmak

Hafızada kaybolmak

Burhan Sönmez, kısa romanı ‘Labirent’te varlığımızın zamanla ve hafızayla olan ilişkisini çok çarpıcı bir biçimde anlatıyor. Roman, geleceğin peşine belki de anlamsızca düşen günümüz insanına ‘şimdi’yi hatırlatıyor.

24.10.2018Kitap Sanat
Eyüp Aygün Tayşirin son romanı Tuhaflıklar Fabrikasından tadımlık

Eyüp Aygün Tayşir'in son romanı 'Tuhaflıklar Fabrikası'ndan tadımlık

İlk kitabı '4 Hane 1 Teslim'le dikkat çeken Eyüp Aygün Tayşir'in ikinci romanı 'Tuhaflıklar Fabrikası' yayına hazır. Kitap çıkmadan önce 'Tuhaflıklar Fabrikası'ndan tatımlık bir bölüm yayımlıyoruz...

18.10.2018Kitap Sanat
Çocuklar sizi cennet kapısında bekliyor

Çocuklar sizi cennet kapısında bekliyor

Kimler çocuklarını tarikatlara kaptırıyor? Aileler neden susuyor? Hürriyet gazetesi muhabiri İsmail Saymaz, yeni kitabı ‘Kimsesizler Cumhuriyeti’nde yoksulluk ve yoksunluğun tarikatlar ve cemaatler tarafından nasıl istismar edildiğini ortaya koyuyor. İşte 12 Eylül’den itibaren Türkiye’de yaşanan büyük trajedi...

17.10.2018Kitap Sanat
Bir vicdan romanı

Bir vicdan romanı

Emirhan Dağkan G.’nin yeni kitabı ‘Bozlak’, çiçeği burnunda bir köy öğretmeninin yeni atandığı görev yerinde yaşadıklarına odaklanıyor. Polisiye bir hikâyenin izini başkarakterinin vicdanında, şüphelerinde, soğuk gerçekliğinde sürüyor.

20.09.2018Kitap Sanat
Glasgow’dan Erbil’e gerçek bir macera

Glasgow’dan Erbil’e gerçek bir macera

Tecelli Sercan Sırma’nın ‘İyiyi ve Kötüyü Bilme Ağacı’, 1. Dünya Savaşı’nda görev almış İskoç bir askerin hatıratından kurgulanan bir roman. Askerin Glasgow’dan Erbil’e olan yolculuğu, dillerin, dinlerin ve halkların da yolculuğu aslında.

13.09.2018Kitap Sanat
Nazi Almanya’sından tarihi polisiye romanlar

Nazi Almanya’sından tarihi polisiye romanlar

Çağdaş okurlar artık salt polisiye öykülerle yetinmeyerek, güncel siyaseti kapsayan casusluk düzenleri veya geçmiş olayları içeren romanlara ilgi duyuyor. Bu konuda uluslararası başarı kazanmış Volker Kutscher’in Nazi döneminde geçen ve hem düşsel hem gerçek kişileri içeren iki macerası artık Türkçede...

16.08.2018Kitap Sanat
İstanbul’da yalnız kadın olmak: Bir direniş türü

İstanbul’da yalnız kadın olmak: Bir direniş türü!

İstanbul’un üç farklı semtinde yaşayan farklı profillerden bekâr kadınlar, şehirde yalnız yaşarken verdikleri ‘var olma mücadelesi’ni Ceren Lordoğlu’na anlattı. Akademik bir bakışla kadın kadına dertleşmeyi buluşturan ‘İstanbul’da Bekâr Kadın Olmak’, kaç farklı hikâye duyarsak duyalım asla alışamayacağımız deneyim paylaşımlarıyla dolu bir kitap...

9.08.2018Kitap Sanat
Birileri bekâr kadınları gözetliyor

Birileri bekâr kadınları gözetliyor

Çocuklu ve bekâr kadın... Ara ara evine erkek arkadaşı geliyor. Komşuları bundan rahatsız. Aralarında imza topluyor, kadını apartmandan attırmaya çalışıyorlar. Başka bir yerde başka bir kadın, boşandığı halde her akşam kapısının önüne bir erkek ayakkabısı koyuyor. Çünkü ‘Neden boşandın’ sorusunu duymak istemiyor. Bir diğeriyse, annesinin “Ben dul kadınım. Parkta bulunmamız mümkün değil. Beni orada seks işçiliği yapmakla suçlarlar” diyerek onu hiç parka götürmediğini kızgınlıkla anlatıyor. Mimar Sinan Üniversitesi Şehircilik Uygulama ve Araştırma Merkezi’nden Ceren Lordoğlu, Kadıköy, Bağcılar ve Sarıyer’de 28 kadınla konuştu, ‘İstanbul’da Bekâr Kadın Olmak’ kitabını yazdı. Görüştüğü kadınlar, cinsel taciz ve cinsel saldırıya maruz kalmaya dair duydukları korkuyu bir kez daha haykırdı.

21.07.2018Hürriyet Pazar
Refik Halid Karay’ı anmak

Refik Halid Karay’ı anmak

Türkçenin büyük ustası Refik Halid Karay’ın 53’üncü ölüm yıl dönümü yaklaşıyor. Karay’ın yazdıkları hâlâ eskimedi. Ya ele aldığı sorun hâlâ gündemde, ya dilinin kıvraklığı bugüne de sesleniyor.

12.07.2018Kitap Sanat
Delidolu Cervantes

Delidolu Cervantes

Uwe Neumahr, ‘Miguel de Cervantes/Delidolu Bir Hayat’ta ‘Don Kişot’un yazarının ‘maceralı ve adeta bir roman gibi’ hikâyesini anlatıyor. ‘Don Kişot’ yaşadıkça, Cervantes biyografisi hep yazılıyor olacak. Delidolu bir hayat akılla kapatılamaz sonuçta.

28.06.2018Kitap Sanat
‘Eleştirirken’: Çağdaş  edebiyatımıza katkı

‘Eleştirirken’: Çağdaş edebiyatımıza katkı

‘Eleştirirken-Modern Türkçe Edebiyat Üzerine Yazılar’da Süha Oğuzertem, edebiyatla haşır neşir her kişiye öylesine yeni tartışma, düşünme, tekrar değerlendirme ufukları açıyor ki, sürekli tetikte duruyorsunuz.

28.06.2018Kitap Sanat
Hiçbir yere ait olamayan ‘isimsiz’ Zanzibarlı

Hiçbir yere ait olamayan ‘isimsiz’ Zanzibarlı

Zanzibar asıllı İngiliz yazar Abdulrazak Gurnah, ‘Sessizliğe Hayranlık’ta ‘isimsiz’ anlatıcısı üzerinden kuşaktan kuşağa devrolan kimlik, aidiyet sorununu; sınırları, denizleri ve milliyetleri kat eden çok-katmanlı bir anlatı kuruyor.

21.06.2018Kitap Sanat
Yaz: Deniz, güneş, kitap

Yaz: Deniz, güneş, kitap

Rutinin koşturmacasına mola verme şansı yakaladığımız tatiller, sadece dinlenme ve eğlenme fırsatı değil; kitaplarla uzun uzun vakit geçirebildiğimiz o müthiş anlar aynı zamanda... Sene boyunca, hatta bazen uzun yıllar boyunca okumayı ertelediğimiz, kapağını kaldırmak için sabırsızlandığımız bir dizi kitapla baş başa kalabilmenin en güzel fırsatı. Eleştirmen, yazar ve kitap ekleri editörlerine ‘tatil çantasına atmalık’ kitapları sorduk. Klasiklerden güncel romanlara, şiirlerden eleştiri kitaplarına çeşit çeşit öneri çıktı ortaya. İyi tatiller ve uzun okumalar dileriz!

14.06.2018Kitap Sanat

Yazar Sonuçları

Şiirimizde olup bitenler

Edebiyat Ortamı dergisinin ek olarak çıkardığı, Arif Ay’ın hazırladığı ‘Şiir Yıllığı 2019’ bir yılın şiir dökümünü içeriyor.

23.03.2019

Al Pacino’dan Tolstoy’a

“Yazmak benim için ebedileşmektir. Yazdığım zaman ömrümü aştığımı, ölümlü insan ömrünü yendiğimi ve sonsuzlukla bütünleştiğimi hissediyorum” diyor çok kıymetli bir köşe yazarımız. Yazmak, doğruları yazabilmek çok güzel ve o oranda bilgi ve o konuda birikimli olabilmek.

27.02.2019

Dünya Kitap Ödülleri verildi

Yayın dünyasının belleği Dünya gazetesinin eki Dünya Kitap’ın yirmi altı yıldır verdiği gelenekselleşmiş ‘Yılın En İyileri’ ödülleri geçen hafta Dünya Gazetesi ‘Globus’ Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle sahiplerine sunuldu.

29.01.2019

O kapaktaki çıplak erkek bakın kimmiş...

Bizim mesleğin en yaratıcı, en muhalif, en kral isimlerinden Tuğrul Eryılmaz’ın hayatını ve gazetecilik anılarını anlattığı “68’li ve Gazeteci” adlı kitabı çıktı...

15.11.2018

Evanjelik Amerika

DONALD Trump çağımızı zehirleyen otoriter popülist hareketlerin tipik bir temsilcisidir.

2.08.2018

Gırgır efsanesi

1972-1989 arasında çıkan Gırgır’dan birçok karikatürist yetişmiş, onlar da başka dergiler çıkarmış, karikatürü hem çeşitlendirmiş hem de değişik kuşakların buna bakışını sergilemişlerdir. Gökhan Demirkol’un Gırgır (*) kitabı, karikatür tarihimizi öğrenmek isteyen herkes için ilgi çekici.

4.05.2018