MENÜ

İlber Ortaylı Seyahatnamesi

İlber Ortaylı Seyahatnamesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İlber Ortaylı Seyahatnamesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8 İlber Ortaylı Seyahatnamesi haberi bulunmuştur.

İlber Ortaylı Seyahatnamesi Haberleri

Ünlülerin elinden bırakamadığı kitap:İlber Ortaylı Seyahatnamesi

Ünlülerin elinden bırakamadığı kitap:İlber Ortaylı Seyahatnamesi

İlber Ortaylı yalnız tarihçiliğimizin büyük bir ismi değil aynı zamanda küçük bir bavul ve rehber kitaplarıyla Orta Asya’dan Avrupa’ya, Kafkaslar’dan Ortadoğu’ya 50 yıldır gezen bir “seyyah”.

6.02.2017Keyif
Kitap

Kitap

haftanın yenileri

27.04.2013Kelebek
Modern zaman seyyahı: İlber Ortaylı

Modern zaman seyyahı: İlber Ortaylı

Yazıyor, anlatıyor, öğretiyor, bazen kızıp söyleniyor ama bir de pek bilmediğimiz bir yönü var İlber Ortaylı’nın: Seyahat etmek... Yeni yazdığı kitabı lber Ortaylı Seyahatnamesi'nde birçok bilgi veriyor. Örneğin en sevdiği şehir Roma, hayallere daldığı yer Semerkant’taki Registan Meydanı, vatandaşlarının kültürüne gıpta ettiği ülke İran… Deyim yerindeyse ‘İlber Çelebi’yle buluştuk, ondan sizlere seyahat rotaları çizmesini istedik. İşte İber Ortaylı Seyahatnamesi'nde yer alan geziler...

9.02.2017Seyahat
Avare

Avare

8.04.2007Kelebek

Yazar Sonuçları

19 Mayıs’ın önemi ve anlamı

ULUSAL egemenliğe, ulusal bağımsızlığa, ulusal dile, ulusal dayanışmaya, ulusal birlik ve beraberliğe, ulusal onura, ulusal ekonomiye, ulusal eğitim-öğretime ve halka dayalı ve halk mayalı Türkiye Cumhuriyeti’ne giden tüm yolların çıkış noktası, Mustafa Kemal’in 19 Mayıs’taki kutsal eylemidir.

18.05.2013

Türk edebiyatının bireysel tarihi

Bir ülkenin edebiyatının bütününü öğrenmek için, edebiyat tarihini okumak şarttır. Hiç kuşkusuz Türk edebiyatı için de geçerli bir yargı.

6.04.2007