MENÜ

Il Başkanları

Il Başkanları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Il Başkanları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12.185 Il Başkanları haberi bulunmuştur.

Il Başkanları Haberleri

Cihangir İslam’ı savundu: Mesele hakikati haykırması

Cihangir İslam’ı savundu: Mesele hakikati haykırması

SAADET Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili sözleri nedeniyle tepkilerin hedefi olan ve hakkında soruşturma açılan İstanbul Milletvekilleri Cihangir İslam’a karşı linç kampanyası başlatıldığını savundu.

3.11.2018Gündem
BBPden yerel seçim kararı

BBP'den "yerel seçim" kararı

Büyük Birlik Partisi (BBP), yerel seçimlere tüm il, ilçe ve beldelerde kendi ad ve amblemiyle girme kararı aldı.

28.10.2018Gündem
Fail belli peki talimatı veren kim

Fail belli peki talimatı veren kim?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili olarak Suudi başsavcının yarın Türkiye’ye geleceğini açıklarken, “Öldürüldüğü artık ayan beyan ortada da nerede? Bu cesedi göstermeniz lazım. Aslında fail belli. Şimdi buradan bir şey daha çıkıyor ortaya. Peki bu talimatı veren kim” dedi. Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda özetle şunları söyledi:

26.10.2018Gündem
1 kilo fındık 14+2 TL

1 kilo fındık 14+2 TL

Ağustosta hasada başlanan fındıkta fiyat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamayla belli oldu. Erdoğan, TMO’nun 1 Kasım’dan itibaren fındık alımana başlayacağını belirterek, “Levant kalite fındığın kilogramı 14 TL, Giresun kalite fındığı kilogramı ise 14.5 TL olacak. Kilo başına verilen 2 TL destekle üreticinin eline 16 veya 16.5 TL geçmiş olacak” diye konuştu.

26.10.2018Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğandan kritik mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ekim ayı Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan Fırat'ın doğusuna operasyon mesajı verirken, "Bu sözlerimiz son ikazlarımız olarak kabul edilmelidir" dedi.

26.10.2018Haber
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan kritik mesajlar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ekim ayı Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan Fırat'ın doğusuna operasyon mesajı verirken, "Bu sözlerimiz son ikazlarımız olarak kabul edilmelidir" dedi. Erdoğan ayrıca Suudi başsavcının Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili olarak Pazar günü Türkiye'ye geleceğini açıkladı. Fındık fiyatlarıyla ilgili de açıklama yapan Erdoğan, "TMO ile 1 Kasım 2018 tarihinden itibaren kalite fındığın kilosunu 14 liradan, Giresun kalite fındığın kilosunu da 14,5 kilodan almaya başlayacağız. Kayıtlı fındık alımlarında 2 lira da destekleme ödemesi yapıyoruz" dedi.

26.10.2018Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 27. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda açılış konuşmasını yaptı. Erdoğan, "Türkiye tarihinin en büyük ekonomik saldırılarına maruz kalmasına rağmen 2 ayı bulmadan durumu büyük ölçüde kontrol altına aldık. Türkiye borcuna sadıktır, yeter ki işi diyet borcuna döndürmesinler. İşte o zaman külahları değişiriz" dedi. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun ABD'li danışmanlık şirketi McKinsey üzerinden yaptığı eleştirilere değinen Erdoğan "Tüm  arkadaşlarımıza söyledim, bunlardan fikri danışmanlık hizmeti de almayacaksınız dedim. Gerek yok, biz bize yeteriz" diye konuştu. Cumhurbaşkanı, Batman'da 8 askerin şehit olduğu saldırı için şunları söyledi: "O teröristler bilsin ki bunu en az 800 teröristle ödeyecekler. Hepsinin başını ezeceğiz."

6.10.2018Gündem
Devlet Bahçeli için özel olarak yaptı

Devlet Bahçeli için özel olarak yaptı

Takı tasarımcısı Servet Küçükdemirel, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli için üzerinde MHP liderinin 1982 model Chrysler marka otomobilin figürü ile ülkücülüğün ilkesi 9 ışığı sembolize eden yıldızların bulunduğu yüzük tasarladı. Gümüş ve bronz kullanılarak ve tamamen elde işlenerek iki haftada tamamlanan yüzük, Bahçeli'ye hediye edildi.

28.09.2018Gündem
Af yanıtı: Gelsin bakarız

Af yanıtı: Gelsin bakarız

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, MHP’nin bugün TBMM’ye sunacağı af teklifi paketiyle ilgili olarak, “Şahıslara karşı işleniyorsa, bunun af yetkisi devlette değildir. Gelsin, görüşürüz, bakarız. Atılabilecek adımlar varsa, buna göre atarız” dedi.
Birleşmiş Milletler’in 73. Genel Kurulu’na katılmak için New York’a hareketinden önce dün Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi’nde açıklama yapan Erdoğan, özetle şunları söyledi:

23.09.2018Gündem
MHP ile görüşme haftaya başlar

MHP ile görüşme haftaya başlar

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, yerel seçimlerde MHP ile ittifaka sıcak baktıklarını belirterek, “MHP ile görüşmeler haftaya başlayabilir” dedi. Dün Hürriyet Ankara Bürosu’nun konuğu olan Mehmet Özhaseki şunları söyledi:

21.09.2018Gündem
Ahilik Haftası kutlandı

Ahilik Haftası kutlandı

17.09.2018Antalya
Erdoğandan il başkanlarına: İhtiyaç olursa ittifak yaparız

Erdoğan'dan il başkanlarına: İhtiyaç olursa ittifak yaparız

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesinde partisinin il ve belediye başkanlarına, "Potansiyel belediye başkanı adayı diye bir şey yok. Bana sormadan istifa etmeyin" uyarısında bulundu. Erdoğan, "MHP ile ihtiyaç hasıl olursa ittifak yaparız. Yerel seçimlerde bazı illerde şu an ittifaka ihtiyaç yok" dedi.

15.09.2018Gündem
Suistimal yapanlara gereken yapılacak

Suistimal yapanlara gereken yapılacak

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde dün düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu: “Gazı alan bastırıp gidiyor. Önüne gelen zam üstüne zam yapıyor. Faizle ilişkisi olsun olmasın ama fırsatı yakalıyor ya oradan giriyor. Hazine ve Maliye Bakanlığımızın kontrol mekanizmalarını çok iyi çalıştırması lazım. Suiistimalleri yapanlara da gereken dersleri vermemiz lazım.”

14.09.2018Ekonomi
Erdoğan’dan MHP ile ittifak açıklaması: Her iki partinin de gücünü arttırır

Erdoğan’dan MHP ile ittifak açıklaması: Her iki partinin de gücünü arttırır

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, MHP ile yerel seçimlerde ittifak olabileceğini belirterek, “Mahalli idareler seçimlerinde böyle bir imkân olur mu, bakacağız. Şayet bu mümkün olursa her iki partinin de mahalli idarelerdeki gücünü arttıracağına inanıyorum” dedi. Erdoğan, dün AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda özetle şunları söyledi:

14.09.2018Gündem
Bakanlıktan flaş ders kitabı açıklaması

Bakanlıktan flaş ders kitabı açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı, 141 milyon ders kitabından 125 milyonunun okullara teslim edildiğini duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuya değinmiş, "Bakanımız ile konuştum, hallediliyor" demişti.

14.09.2018Eğitim
Sömürü manivelalarına eyvallah edemeyiz

'Sömürü manivelalarına eyvallah edemeyiz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu an şahsen benim sabır safhamdır ve bu sabır bir yere kadar. Çünkü biz sömürü manivelalarına eyvallah edemeyiz." dedi.

14.09.2018Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan Kılıçdaroğluna dava

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na dava

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na partisinin 9 Eylül'deki İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, kişilik haklarına saldırıda bulunduğu gerekçesiyle 250 bin liralık tazminat davası açtı.

12.09.2018Gündem
Yerelde ittifak yetkisi verdi

Yerelde ittifak yetkisi verdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 9 Eylül’deki il başkanları toplantısında, yerel seçimlerde ittifakla ilgili “İYİ Parti var, HDP var, SP var, bir araya gelinebilir. Tek bir aday çıkarılabilir. Bütün amaç belediyeyi alabilmek. Stratejiyi siz belirleyeceksiniz” dediği belirtildi. Kılıçdaroğlu’nun, toplantının basına kapalı bölümünde özetle şunları söylediği öğrenildi:

11.09.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Cumhurbaşkanı o kritik uyarıyı neden yaptı?

AK Parti ile MHP arasında yerel seçimlerde ittifak olmayacağının açıklanması muhalefet cephesinde de hesapları karıştırdı.

28.10.2018

Kanal İstanbul devam ya yerli otomobil!

Tekrar hatırlatmak gerekirse, geçtiğimiz yıl kasım ayı başında Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde açıklanan 5 babayiğit ile ‘yerli otomobil’ projesine ilişkin ön imzalar atıldı

16.09.2018

İttifak formülü Bahçeli’de

AK Parti ve MHP’nin yerel seçim ittifakı için önümüzdeki günlerde ilk somut adım atılacak

16.09.2018