MENÜ

Ikiz Tepeler

Ikiz Tepeler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ikiz Tepeler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 51 Ikiz Tepeler haberi bulunmuştur.

Ikiz Tepeler Haberleri

‘Hayat bu, olur öyle’ demeyi öğrenmelisin

‘Hayat bu, olur öyle’ demeyi öğrenmelisin

Bilinen televizyon tarihinin David Lynch’in ‘İkiz Tepeler’i öncesi ve sonrası diye ikiye ayrılması, abartılı bir tanım değil, düz bir tarif. İlk çekildiği yıllarda olay yaratan dizi, 26 yıl sonra yeni bölümleriyle tekrar ekranlarda. Fenomen diziyi ve yaratıcısı sinema dehasını, biraz olsun anlamaya çalışmak üzere Los Angeles’ta, David Lynch’in odasındayız.

2.06.2017Keyif
Bir zamanlar ne muhteşemdi

Bir zamanlar ne muhteşemdi

Herkes onu 1990'lı yıllarda rol aldığı İkiz Tepeler adlı diziyle tanıdı. Lara Flynn Boyle, o zamanlar gencecik bir yıldızdı. Aradan geçen yıllar ona şöhreti getirdi ama gösteri dünyasının acımasız kurallarına uymak uğruna fiziksel görüntüsünü de kaybetti.

16.06.2016Magazin
Şahin, 5 Başlık Altında Çalışmalara Başladı

Şahin, 5 Başlık Altında Çalışmalara Başladı

BAFRA BELEDİYE BAŞKANI ZİHNİ ŞAHİN, “BAFRA’YI DAHA İYİ BİR SEVİYEYE GETİRMEK İÇİN ŞEHRİN DİNAMİKLERİ İLE BİRLİKTE 5 ANA BAŞLIK ALTINDA ÇALIŞMALARA BAŞLADIK” DEDİ.

14.09.2015Samsun
Lara Flynn Boyleun yüzü tanınmaz hale geldi

Lara Flynn Boyle'un yüzü tanınmaz hale geldi

Hollywood'un bir ünlüsü daha "sürekli gençlik " hırsının kurbanı oldu. Geçip giden yılların izlerini estetik müdahalelerle silmeye çalışan 45 yaşındaki Lara Flynn Boyle'un yüzü tanınmayacak hale geldi.

25.08.2015Magazin
Tweet tweet San Francisco

Tweet tweet San Francisco

Genç kuşak artık uzun yazı okumak istemiyor. Belki böylesi daha iyi. Artık en az harfle, en az kelimeyle, en kısa cümle ile doğayı, kentleri, lezzetleri, duyguları anlatmayı öğreneceğim. İşte bu da ilk denemem.

13.06.2015Seyahat
David Lynch efsane diziİkiz Tepeleri bıraktı

David Lynch efsane diziİkiz Tepeler'i bıraktı

Dünyaca ünlü yönetmen David Lynch, 1990’lı yıllara damgasını vuran Twin Peaks (İkiz Tepeler) dizisinin yeni bölümlerini yönetmekten vazgeçtiğini açıkladı.

6.04.2015Keyif
20 çocuk yapabilirim

20 çocuk yapabilirim

“Dünyanın en güzel kadını kim?” sorusunun muhtemel cevaplarından Liv Tyler, bu ay Tempo dergisinin kapağında. Şu sıralar HBO dizisi “Leftovers”da oynayan ünlü oyuncu, verdiği röportajda kariyerinden ilişkilerine, babasından yaptığı diyetlere, günlük hayatına dair bilinmeyenleri anlattı.

3.10.2014Magazin
Şırnak ve Diyarbakırda taciz ateşi

Şırnak ve Diyarbakır'da taciz ateşi

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak ve Diyarbakır'da mehmetçiğe uzun namlulu silahlarla taciz ateşi açıldığını bildirdi.

9.06.2014Gündem
Maskeli harikalar diyarında 3 saat

Maskeli harikalar diyarında 3 saat

Şimdi size izleyen herkesin çok seksi, çok yaratıcı bulduğu ve unutamadığı bir deneyimi anlatacağım. Hazırsanız ve daha da önemlisi maskelerinizi taktıysanız Londra’ya ışınlanıyoruz. Geçen pazara!

17.11.2013Kelebek
Güneş patlamarı bilim adamlarını şaşırttı

Güneş patlamarı bilim adamlarını şaşırttı

Güneşin her 11 yılda tekrarlanan ve ’güneş patlamaları’ olarak adlandırılan aktivitesine denk gelen 2013’ün ilk üç ayında patlamalar beklenilenin altında yaşanırken, patlamalar sonrası oluşan ikiz tepecik bilim adamlarını şaşırttı.

5.04.2013Teknoloji
San Francisco’nun altı renkli mahallesi

San Francisco’nun altı renkli mahallesi

San Francisco, ABD’nin New York’tan sonra en yüksek nüfus yoğunluğuna sahip kenti. Batı sahilinin finans, kültür merkezi. 1967’de hippilerin “Aşk Yazı”nı başlattıkları kent, daha sonra eşcinsel hareketinin de önemli merkezlerinden biri oldu. San Francisco’da bugün 1968 ruhu Castro semtinde yaşıyor. Eureka Vadisi’ndeki semt eşcinsel hareketinin de merkezi. Okurumuz Mine Karahan Taner, izlenimlerini yazdı.

11.03.2012Seyahat
Yaz sıcağında diziler iyi gider

Yaz sıcağında diziler iyi gider

azın gelişi birikmiş kitaplar ve filmler kadar televizyon dizilerine de ayrılan geniş zamanlar demek. Son yıllarda seyircinin gözünü yeniden ekranlara bağlayan televizyon dizilerini takip etmek, popüler kültürden uzak durmanın pek mümkün olmadığı hayatımızda sohbetlere yabancı kalmamak için bir elzem gibi dursa da pek çok kişi için saatleri, hatta günleri ekran karşısında geçirmek vazgeçilmez zevklerden birine dönüştü.

27.05.2011Ankara
Kabakulak

Kabakulak

27.03.2009Kelebek
Altın Portakala yıldız yağmuru

Altın Portakal'a yıldız yağmuru

45. Antalya Altın Portakal Film Festivali, bu yıl da dünya sinemasının birbirinden ünlü isimlerini ağırlıyor.

29.09.2008Gündem
Ünlü yıldızların Antalya çıkarması

Ünlü yıldızların Antalya çıkarması

Altın Portakal Film Festivali'nin seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

16.09.2008Gündem
Nereye gitmeli

Nereye gitmeli

30.09.2007Seyahat
Venediki Brian de Palma açıyor

Venedik'i Brian de Palma açıyor

Avrupa, sinemanın en büyük buluşmalarından birine hazırlanıyor. Bu yıl 63'üncü kez düzenlenecek olan Venedik Film Festivali 30 Ağustos ile 9 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. Dünyanın çeşitli ülkelerinden 21 filmin büyük ödül Altın Aslan için yarışacağı festivalde seçici kurul başkanlığını Fransız sinemasının efsane yıldızlarından Catherine Deneuve yapıyor.

28.07.2006Gündem
Festival, lavanta kokularıyla geliyor

Festival, lavanta kokularıyla geliyor

İstanbullu yedinci sanat tutkunlarının "baharına" sayılı günler kaldı. İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 24. Uluslararası İstanbul Film Festivali, 2 ile 17 Nisan tarihleri arasında yapılıyor. Charles Dance'ın imzasını taşıyan Lavanta Kokulu Kadınlar (Ladies in Lavander) adlı filmle açılacak olan festival yenilenmiş çehresiyle sinemaseverlerle buluşacak. Usta yönetmen Jane Campion ve ünlü aktör Harvel Keitel festivalin konuklarından.

8.03.2005Kelebek
Türkiyede barış üniversitesi açmak istiyor

Türkiye'de "barış üniversitesi" açmak istiyor

İkiz Tepeler, Mavi Kadife, Fil Adam, Vahşi Kalpler, Mullholland Çıkmazı gibi filmleriyle tanınan Amerikalı sinema yönetmeni David Lynch, "toplu halde icra edilen transandantal meditasyon yöntemiyle dünyaya barış getirmeyi hedefleyen" bir proje çerçevesinde, Türkiye'de bir "barış üniversitesi" açılmasının amaçlandığını bildirdi.

15.11.2004Gündem
Festival gibi hafta

Festival gibi hafta

Bu hafta farklı türlerde biri yerli dört yeni film gösterimde. Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği ve İlk Gün ise tekrar seyirciyle buluşuyor.

5.04.2002Gündem
Festival gibi hafta

Festival gibi hafta

4.04.2002Gündem
Mulholland Çıkmazı

Mulholland Çıkmazı

Yönetmen David Lynch'i bilenler bilir... Başta İkiz Tepeler (Twin Peaks) adlı televizyon dizisi olmak üzere Wild At Heart, Blue Velvet, Elephant Man (Fil Adam), Lost Highway (Kayıp Otoban) gibi filmlerinde gizem yüklü bir atmosfer yaratır Lynch. Geçen yıl katıldığı uluslararası festivallerde de büyük ilgi gören Mulholland Drive (Mulholland Çıkmazı) Lynch hayranlarını tatmin edecek bir çalışma.

4.04.2002Gündem
Mulholland Çıkmazı

Mulholland Çıkmazı

3.04.2002Gündem
Amerikan kábusu

Amerikan kábusu

12.09.1999Gündem
Amerikan kábusu

Amerikan kábusu

12.09.1999Gündem
Barthez tam gaz

Barthez tam gaz

26.07.1998Spor Arena
Marsta su izleri

Mars'ta su izleri

7.07.1997Dünya
Binbir tepe ülkesinin goril ailesi Hirwa

Binbir tepe ülkesinin goril ailesi Hirwa

Yağmur ormanlarının arasında, yağmurlara olan kızgınlığını püskürtmek isteyen volkanik bir kara parçası Ruanda. Kendi dilinde kelime anlamıysa ‘binbir tepe ülkesi’. Adı soykırımla özdeşleşen Ruanda, şimdi bambaşka bir görüntüye sahip. Güvenli ve tertemiz sokaklarıyla karşılıyor sizi. Volcanoes Ulusal Parkı ise ülkenin en önemli yeri. Ev sahibiyse tabii ki goriller...

28.12.2014Seyahat
Papa yarın geliyor

Papa yarın geliyor

Katolik dünyasının ruhani lideri Papa 16. Benediktus, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in resmi davetlisi olarak yarın Türkiye'ye gelecek.

27.11.2006Gündem
Papaya Kral koruması

Papa'ya Kral koruması

Emniyet, Papa'nın Türkiye ziyareti sırasında devlet başkanlarına ve krallara yönelik protokolle korunacağını açıkladı. Bu yüzden salı günü Ankara'da çarşamba günü ise İstanbul'da olağanüstü güvenlik önlemleri alınacak. Bazı yollar trafiğe kapatılacak. Böylece yollardaki tadilatlar nedeniyle son dönemde kronik hale gelen trafik problemine bir de Papa önlemleri eklenecek.

24.11.2006Gündem
Papa ABD Başkanı gibi korunacak

Papa ABD Başkanı gibi korunacak

Papa 16. Benediktus, Türkiye'ye yapacağı ziyaretin ilk ayağı Başkentte en üst düzeyde güvenlik önlemleriyle korunacak. Ankara polisi, 11 Eylül saldırıları, Irak işgali ve İstanbul'da meydana gelen patlamalardan sonra Türkiye'ye gelen ABD Başkanı George W. Bush'un, 2004'teki NATO Zirvesi öncesinde yaptığı Türkiye gezisinde alınan tedbirlerin aynısını Papa için de uygulayacak.

24.11.2006Gündem

Yazar Sonuçları

Lynch’in dünyasında buluşalım

David Lynch’in hayatına dair bugüne dek yapılmış en kapsamlı belgesel olan “David Lynch: Yaşam Sanatı”, usta yönetmenin takipilerinin kaçırmaması gereken bir buluşma. 90’ların kült televizyon dizisi olan Power Rangers 90’ların kült televizyon dizisinin yeni beyazperde uyarlaması “Power Rangers”, Nicholas Hoult ve Felicity Jones’u bir araya getiren aksiyon “Otoban”, Fahriye Evcen ve Murat Yıldırım’lı aşk filmi “Sonsuz Aşk” haftanın diğer seçenekleri...

23.03.2017

Bir başka ‘Kayıp kız’

Meğerse ‘Kayıp Kız’ın (‘Gone Girl’) yazarı Gillian Flynn’ın bir önceki romanı da ‘ruhen’ kayıp bir kızı anlatıyormuş. Kuşkusuz yazarın sadık okurları meseleye hâkimdir ama kendisinden David Fincher imzalı film sayesinde haberdar olan bizler, yeni duruma da yine sinema sayesinde vâkıf olduk. Bu haftanın yenileri arasında yer alan ‘Karanlık Yerler’ (‘Dark Places’), Flynn’ın ikinci romanının sinema uyarlaması (Meraklısına: ‘Kayıp Kız’ üçüncü romanıymış).

28.06.2015

Maskeli harikalar diyarında üç saat

Şimdi size izleyen herkesin çok seksi, çok yaratıcı bulduğu ve unutamadığı bir deneyimi anlatacağım.

17.11.2013

Alternatif yemin metinleri

- KAMER GENÇ: Gerekli durumda kendime bile muhalefet edeceğime, Kamerist/Gençist kitleyi peşimden sürüklemeye devam edeceğime, iktidar sıralarını hop oturtup hop kaldıracağıma, en fazla söz isteyen vekil olup Meclis Başkanı’nı çileden çıkaracağıma...

27.06.2011

Bir gün Nuri Bilge imzalı bir klip görecek miyiz?

Bizim öğrenmemiz gereken başlıca şeylerden biri kültürümüzü bugüne taşımak, modernize edilmiş ürünlerini piyasaya çıkarmak ve tüm dünyaya pazarlamak.

22.02.2010

Tanrısal güçler kadını anlamaya yetmiyor

Bazı okurlarım 'Hadi sinema yazmaya başlayın artık. Bıktık entel dantel sinema eleştirilerinden, başlayın da sinema eleştirisinin keyfine yeniden varalım' diyorlar.

11.09.2003

Erken hasat, özel bir tat

Bağbozumu, evet, bir iki kez bağbozumuna gitmişliğim vardır da erken hasat şenliği?

24.10.2008