MENÜ

İhracatın Yıldızları

İhracatın Yıldızları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İhracatın Yıldızları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 126 İhracatın Yıldızları haberi bulunmuştur.

İhracatın Yıldızları Haberleri

Çiftçileri dönüştüren kadın girişimci

Çiftçileri dönüştüren kadın girişimci

Çiftçileri dönüştüren kadın girişimci Tülin Akın, Schwab Vakfı’ndan Sosyal Girişimcilik ödülü aldı. 12 bin köyü gezdi, köylüleri eğitti, farklı kurumlarla çiftçileri dönüştüren projelere imza attı. “Çiftçilik özenilecek, güzel bir iştir” diyen Tülin Akın, Tarım ve Teknoloji Kolejleri kurmayı hedefliyor.

29.09.2018İK/Yeni Ekonomi
İhracatın yıldızları ödüllendirildi

İhracatın yıldızları ödüllendirildi

TÜRKİYE hazır giyim ve konfeksiyon sektöründe toplam ihracatın yüzde 75’ini gerçekleştiren ve 11 bin 500’ü aşkın üyesi bulunan İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin (İHKİB) düzenlediği ‘İhracatın Yıldızları’ ödül töreni önceki akşam gerçekleştirildi.

21.06.2018Ekonomi
En fazla ihracat yapan firmalara ödül verildi

En fazla ihracat yapan firmalara ödül verildi

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, seçimlerin tamamlanmasından sonra en önemli beklentilerinin, ihracatın ve ekonominin tekrar ana gündem maddesi olması olduğunu belirterek, "O yüzden de ihracata ve ekonomiye odaklanmak, ülkenin büyümesi, üretimi, refahı ve ihracatı adına çok önemli." dedi.

21.06.2018Ekonomi
İhracatın yıldızları ödüllerini aldı

İhracatın yıldızları ödüllerini aldı

Uludağ Meyve Sebze Mamulleri İhracatçıları Birliği’nde (UMSMİB) 2017 yılında en fazla ihracat yapan firmalara ödüllendirildi. Toplam 80 firmanın ödül aldığı törende performansları nedeniyle ihracat başarı ödülü üç firmaya verildi. Bu kategoride birinciliği ERBAK – Uludağ Pazarlama Satış ve Dağıtım A.Ş. kazanırken, Anadolu Efes Biracılık ve Mat Sanayii A.Ş. ikinci, Penguen Pazarlama A.Ş. ise üçüncü sırada yer aldı.

11.04.2018Ekonomi
‘5 yıl içinde Endüstri 4.0’a hazırız’

‘5 yıl içinde Endüstri 4.0’a hazırız’

Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik, “5 sene içinde, tüm imalathanelerimizi Endüstri 4.0’a uygun hale getirebileceğimize inanıyoruz” dedi. Endüstri 4.0’ın, sistemin izlenmesi, arıza teşhisinin kolaylaştırılması gibi pek çok konuda önemli avantajları var.

12.12.2017Ekonomi
‘İhracatın Yıldızları’ ödüllendirildi

‘İhracatın Yıldızları’ ödüllendirildi

BU yıl 16’ncısı düzenlenen ‘İhracatın Yıldızları’ yarışmasında kazananlar belli oldu. Yarışmada “Yılın İhracatçısı” Assan Alüminyum seçildi. Yarışmanın ödül töreninde 23 firma 14 ayrı kategori ve özel değerlendirmeler bazında ödül aldı. Düzenlenen ödül törenine Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi de katıldı.

28.09.2017Ekonomi
Tekstilde ihracatın yıldızları açıklandı

Tekstilde ihracatın yıldızları açıklandı

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB), 2016’da en çok ihracat gerçekleştiren üyelerine ödüllerini düzenlediği geleneksel gecede verdi.

30.05.2017Ekonomi
Tekstilde ihracatın yıldızları açıklandı

Tekstilde ihracatın yıldızları açıklandı

İSTANBUL Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB), 2016’da en çok ihracat gerçekleştiren üyelerini ödüllendirdi.

29.05.2017Ekonomi
10 milyar dolarlık ihracatın yıldızları

10 milyar dolarlık ihracatın yıldızları

Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği (TET) 2016 yılı İhracat Başarı Ödülleri sahiplerini buldu. Son yıllarda hızlı bir büyüme yakalayan sektörün 2016 yılı ihracatı 10.2 milyar dolara ulaştı.

15.04.2017Ekonomi
Oyun geliştirenlere 250 bin lira KOSGEB desteği

Oyun geliştirenlere 250 bin lira KOSGEB desteği

Geliştirilen yerli ürünlerle son dönemde yıldızı parlayan ve önemli bir ihracat potansiyeline sahip olan oyun sektörüne yönelik desteklere bir yenisi daha eklendi. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) bilişim teknolojileri alanında oyun, ürün, mobil uygulama, yazılım geliştiren firmalara 250 bin liraya kadar destek sağlayacak.

18.06.2016Ekonomi
Başarılı oyuncu Tuba Büyüküstün kimdir

Başarılı oyuncu Tuba Büyüküstün kimdir?

Dizi ve film sektöründe saygın isimlerden biri olan Tuba Büyüküstün, güzelliği ve başarılı projeleriyle adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır. Büyüküstün, geçtiğimiz günlerde oyuncu eşi Onur Saylak'tan boşanacağı yönündeki haberlerle yine gündeme geldi. Peki, Tuba Büyüküstün kimdir?

20.04.2016Kelebek
İhracatın 75 yıllık serüveni kitaplaştırıldı

İhracatın 75 yıllık serüveni kitaplaştırıldı

Türkiye’nin en eski ihracatçı birliklerinden biri olan İstanbul Hububat Bakliyat ve Yağlı Tohumlar İhracatçıları Birliği, 75 yıllık ihracat öyküsünü kitaplaştırdı.

12.01.2016Kobi
İlk 1000 içinde 24 Denizli firması

İlk 1000 içinde 24 Denizli firması

TÜRKİYE İhracatçılar Meclisi (TİM), 2014 yılında en fazla ihracat yapan 1000 firmayı açıkladı. Denizli'deki 24 firma Türkiye'nin ilk 1000 ihracatçısı arasında yer aldı.

21.05.2015Ege
2015 destan yılı olacak

2015 destan yılı olacak

EKONOMİ Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli İhracatçılar Birliği'nin (DENİB) Anemon Otel'de düzenlediği '2014 İhracatın Yıldızları Ödül Töreni'ne katıldı.

20.05.2015Ege
Ali Babacan: Yargıda itibar kaybettik

Ali Babacan: Yargıda itibar kaybettik

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Türkiye’nin son 12.5 yılda birçok alanda önemli gelişmeler sağladığını ancak hukuk alanında ilerlemediğini hatta itibar kaybettiğini söyledi. Babacan, “Yargı hizmetleri vatandaşın memnuniyetini ölçtüğümüz araştırmalarda hızla gerilere düşen bir alan” diye konuştu.

9.05.2015Ekonomi
Zeybekci: Köpükler ortadan kalkacak

Zeybekci: Köpükler ortadan kalkacak

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Mayıs ayının ilk yarısına doğru seçim sonrası beklentilerin piyasa tarafından daha sağlıklı algılanmaya başlanmasıyla, piyasadaki spekülatif köpüklerin kendiliğinden ortadan kalkacağını söyledi.

29.04.2015Ekonomi
Adana Ekonomi Zirvesi

Adana Ekonomi Zirvesi

26.12.2014Adana
Zeybekçi: Çözüm sürecinden asla vazgeçmeyeceğiz

Zeybekçi: 'Çözüm sürecinden asla vazgeçmeyeceğiz'

EKONOMİ Bakanı Nihat Zeybekçi, çözüm sürecini önemsediklerini ve asla vazgeçmeyeceklerini söyledi.

26.12.2014Gündem
İki bakan eski bir sırrı açıkladı

İki bakan eski bir sırrı açıkladı

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ’İhracatın Yıldızları’ ödül törenine katılmak üzere Kayseri’de buluştu. Yıllar önce İstanbul’da ’ev arkadaşı’ olduklarını söyleyen bakanlar, tarihi Han Camisi’nde birlikte cuma namazı kıldı.

5.09.2014Ekonomi
“Türkiye ticaret merkezi olacak”

“Türkiye ticaret merkezi olacak”

DHL Express Avrupa CEO’su John Pearson Türkiye’nin bir ticaret merkezi olmaması için bir neden görmediğini belirtti. DHL Express Türkiye CEO’su Markus Reckling ise Türkiye’nin kurumsal yapısı ve hukuk sisteminde büyük sürprizler yaratmayıp istikrarını koruduğu ölçüde doğrudan yabancı yatırım çekmeye devam edeceğini söyledi.

6.08.2014Ekonomi
Moskova tamam hedef Amerika

Moskova tamam hedef Amerika

MOBİLYA aksamları üreticisi SAMET Avrupa’daki üçüncü showroom’unu Moskova’da açtı. 1973 yılında kurulan SAMET yeni showroom’uyla birlikte İtalya ve Almanya pazarından sonra Rusya’da da bir showroom açmış oldu.

21.05.2014Ekonomi
Yeni pazar ödülü Küçükbay ‘ın oldu

Yeni pazar ödülü Küçükbay ‘ın oldu

TÜRKİYE ekonomisinin lokomotifi olan ihracatçı firmaları teşvik etmek, ihracatın geliştirilmesi ve sürdürülebilirliğini desteklemek amacıyla düzenlenen “İhracatın Yıldızları’ Ödül Töreni’nde 10 ayrı kategori ve özel değerlendirmelerde başarılı firmalar ödüllendirildi.

25.04.2014Ege
İhracatın Yıldızlarından biri İzmirden

İhracatın Yıldızları'ndan biri İzmir'den

Türkiye ekonomisinin geleceğini inşa eden 18 ihracatçı firmanın ödüllendirildiği "İhracatın Yıldızları’ arasında İzmirli Orkide de yeraltı.

24.04.2014Ege
Bin dolar sıkıntısı

Bin dolar sıkıntısı

Babacan, kişi başı gelirdeki zorluğu itiraf etti.

23.04.2014Ekonomi
Zeybekci’den ‘Lotocu Fed’ yorumu

Zeybekci’den ‘Lotocu Fed’ yorumu

EKONOMİ Bakanı Nihat Zeybekci, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) gelişmekte olan 15 ülkeye yönelik analizinde Türkiye’yi ekonomisi en kırılgan ülke olarak değerlendirilmesini eleştirerek, “Türk ekonomisi anlamında bir loto tahmincisi gibi kur, faiz, enflasyon, cari açık diye bu rakamlara bakmaktansa ekonomisinin geneline bakmak lazım. Genele bakıldığında Türk ekonomisi, bütün göstergelerinde önümüzdeki süreçte çok daha olumlu hale geleceği sağlıklı bir yapıya sahiptir” dedi.

14.02.2014Ekonomi
UĞUR soğutmaya ödül

UĞUR soğutmaya ödül

UĞUR Soğutma, Dünya Gazetesi’nin düzenlediği 11. İhracatın Yıldızları Ödül Töreninde “Yeni Pazar – Pazar Çeşitliliği” dalında birinci oldu.

17.05.2013Ege
SAMETe üç ödül birden

SAMET'e üç ödül birden

Mobilya aksesuar markası SAMET, Türk Standartları Enstitüsü (TSE), İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) ve İstanbul Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) tarafından 3 ödüle layık bulundu.

9.04.2013Ekonomi

Yazar Sonuçları

CHP tek ses tek nefes oldu!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, artık her şeyi öğrendi. Kimse umut etmesin, eğilim yoklaması falan yok.

28.11.2018

Yunan adalarına eğlence çıkarması

İş, sanat, moda ve spor dünyasının ünlü isimleri, geçtiğimiz hafta sonu Yunan adalarındaydı. Türkler, ekonomik açıdan iflasın eşiğine gelen Yunanistan’ın çılgın eğlenceleriyle ünlü adalarına çıkarma yaptı.

10.07.2015