MENÜ

İhracat Günleri

İhracat Günleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İhracat Günleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 651 İhracat Günleri haberi bulunmuştur.

İhracat Günleri Haberleri

2. İhracat Günleri 6 Martta başlayacak

"2. İhracat Günleri" 6 Mart'ta başlayacak

Antalya'da yapılacak İGEPAR satış organizasyonuna, 15 ülkeden 210 iş adamı katılacak.

4.03.2019Ekonomi
Zorlukları karşılıklı güvenle aşabiliriz

Zorlukları karşılıklı güvenle aşabiliriz

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, Türkiye’nin, kamu ve finans kesimi açısından çok farklı opsiyonlara ve imkânlara sahip olduğunu vurgulayarak, “Çalışacağız, uğraşacağız, işlerimizi iyi yapacağız. Olumluyu, pozitifi çoğaltacağız. Onun için de hep beraber sorumluluk alacağız. Bunların hepsini samimi, karşılıklı güvene dayalı olarak yapacağız” diye konuştu.

23.05.2019Ekonomi
Oyun geliştiricileri İTÜde buluştu

Oyun geliştiricileri İTÜ'de buluştu

İTÜ Oyun Tasarlama ve Geliştirme kulübü tarafından düzenlenen Oyun Geliştirme Günlerinde oyun geliştiricileri, 48 saatlik bir zaman dilimi içinde video oyunu yapmak için ter dökecek.

16.05.2019Teknoloji
Oyun geliştiricileri İTÜde buluşacak

Oyun geliştiricileri İTÜ'de buluşacak

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), Türkiye'nin önemli ihracat kalemleri arasında yer alan oyun sektörüne ilişkin Oyun Geliştirme Konferansı ve Oyun Geliştirme Günleri düzenleyecek.

15.05.2019Teknoloji
Turkish Cargo, Porto seferine başladı

Turkish Cargo, Porto seferine başladı

Portekiz'in en büyük ikinci şehri ve en önemli endüstri noktası Porto, Turkish Cargo'nun direkt kargo uçuşu icra ettiği destinasyonlar arasında yerini aldı.

10.05.2019Ekonomi
Un sektörünün aktif büyüklüğü 25 milyar liraya ulaştı

"Un sektörünün aktif büyüklüğü 25 milyar liraya ulaştı"

TUSAF Başkanı Eren Günhan Ulusoy, "(Ülkemizde) Faaliyet gösteren 535 aktif un sanayicisi, 25 milyar TL'lik gayrısafi hasıla üretiyor. Un sektörünün aktif büyüklüğü 25 milyar liraya ulaştı" açıklamasında bulundu.

26.04.2019Ekonomi
Esenyurtlu Karaman ‘koltuk’ kabarttı

Esenyurtlu Karaman ‘koltuk’ kabarttı

Türkiye’de sinema salonu sayısı son 10 yılda yüzde 80 artınca, sinema koltuğu üreten firma sayısı da patladı. İstanbul Esenyurt’taki fabrikasında ofis mobilyaları üretirken, gelen bir teklif ile sinema koltuğu tasarlamaya başlayan Halil Karaman da bu üreticilerden biri... Karaman, bugün Endonezya’dan Vietnam’a kadar dünyanın birçok ülkesine sinema koltuğu ihraç eder hale geldi. Şirket şimdi de Amerika’da yenilenmesi planlanan sinema salonlarına teklif götürdü.

12.03.2019Ekonomi
TEB Kadın patronların potansiyeline inanıyor ve destekliyor

TEB Kadın patronların potansiyeline inanıyor ve destekliyor

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadın işgücünün kıymeti her geçen gün daha fazla fark ediliyor. Kadınların iş dünyasındaki varlığını güçlendirmek amacıyla kamu ve özel sektör tarafından sunulan destekler sürekli artmasına rağmen, ülkemizde özellikle kadın patronlara finansmanın yanı sıra ihtiyaç duydukları alanlarda bilgi ve danışmanlık desteğinin bütünsel olarak sağlanmasında hala bazı eksiklikler söz konusu. Biz de Türk Ekonomi Bankası (TEB) olarak, kadınların iş hayatında bilgiye erişim, yeni pazarlara erişim, kritik konularda koçluk/mentorluk ve finansa erişim olmak üzere 4 temel alanda desteğe ihtiyaçları olduğunu tespit ettik.

8.03.2019Ekonomi
Bakan Albayraktan çarpıcı sözler: Ortada bir numara var

Bakan Albayrak'tan çarpıcı sözler: Ortada bir numara var

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Kocaeli'de önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak, "Serada binde 8'lik fırtınadan etkilenen kapasite var, patlıcan 3 kat, domates 3 kat artmış. Ortada bir numara var. Tanzim satış devreye giriyor, fiyatlar yarı yarıya iniyor." dedi.

6.03.2019Ekonomi
e-ticaretin bugünü ve geleceği konuşuldu

e-ticaretin bugünü ve geleceği konuşuldu

Pek çok markanın üst düzey yöneticilerinin konuşmacı olduğu “Webrazzi E-Ticaret 2019” konferansında e-ticaretin bugünü ve geleceği ele alındı.

22.02.2019Teknoloji
Palandöken: Perakende yasası yeniden düzenlenmeli

Palandöken: Perakende yasası yeniden düzenlenmeli

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "İhtiyaçtan fazla açılan her iş yeri, hem kendisine hem de çevresindeki iş yerlerine zarar veriyor. Perakende yasası, iş yeri açılışlarına kural ve sınırlama getirecek şekilde düzenlenmeli" dedi.

11.02.2019Ekonomi
Kırtasiye-Ofis Fuarı 20 Şubatta

Kırtasiye-Ofis Fuarı 20 Şubat'ta

‘Uluslararası İstanbul Kırtasiye-Ofis Fuarı’ 25’inci kez gerçekleştirilecek. Tüm Kırtasiyeciler Derneği’nin (TÜKİD) desteği ile 20-24 Şubat’ta 3’üncü kez TÜYAP’ta gerçekleşecek fuar için 13 bin metrekarelik alanın şimdiden kiralandığını açıklayan TÜKİD Başkanı Vecdet F. Şendil, “Sudan’dan Çin’e kadar büyük bir ilgi var. Yurt içi ve yurt dışından 20 bin profesyonel katılımcıyı ağırlamayı hedefliyoruz. Sadece yurt içi pazarda 200 milyon liralık ticaret hacmi oluşturabileceğiz. İlham verici aktivitelerimiz de olacak” dedi.

3.02.2019Ekonomi
Netanyahuya sert yanıt: Sen zalimlerin sesisin

Netanyahu'ya sert yanıt: Sen zalimlerin sesisin

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İsrail Başbakanı’na “Netanyahu sen yanlış kapıya vurdun. Erdoğan mazlumların sesidir, sen zalimlerin sesisin, sen devlet terörü estiriyorsun. İsrail’in kendi günahlarının, insanlık suçlarının, katliamların, yıkımların hesabını vermeden kimseye ithamda bulunmaya hakkı yoktur” diye seslendi. Erdoğan dün DEİK 2018 Mali Genel Kurulu’nda ve Arnavutköy’deki toplu açılış töreninde özetle şunları söyledi:

24.12.2018Gündem
İTO, 2019u Ekonomimize Global Nefes: İhracat Yılı ilan etti

İTO, 2019'u "Ekonomimize Global Nefes: İhracat Yılı" ilan etti

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç: "Rotamız, ihracattır. Biz, İTO olarak, 428 bin müteşebbis üyemizden aldığımız güçle 2019'u, 'Ekonomimize Global Nefes: İhracat Yılı' ilan ediyoruz" açıklamasında bulundu.

20.12.2018Ekonomi
Milli savaş uçağı rüzgar tünelinde

Milli savaş uçağı rüzgar tünelinde

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil, Türk Hava Kuvvetlerinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla geliştirilen Milli Muharip Uçak için rüzgar tüneli testleri gerçekleştirildiğini belirterek, "Konfigürasyonun son şeklini vermeye çalışıyoruz. Çok hızlı şekilde uçağı tamamlamak istiyoruz." dedi.

5.12.2018Teknoloji
Milli savaş uçağında önemli gelişme

Milli savaş uçağında önemli gelişme!

TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil: "Uçağımız şu anda rüzgar tünelinde, konfigürasyonun son şeklini vermeye çalışıyoruz. Çok hızlı şekilde uçağı tamamlamak istiyoruz. Avrupa'da şu anda en önde giden 5. nesil savaş uçağı projesi bu. Milli Muharip Uçak, ağırlıkla kompozit olacak. Kompozit yapısını oluşturmak için şu anda 200 milyon dolarlık bir yatırım yapıyoruz" açıklamasında bulundu. Uçağın seri üretiminin 2033'te başlaması ve o aşamaya kadar 400 adetlik siparişe ulaşılması öngörülüyor.

5.12.2018Ekonomi
Atak helikopteri Pakistan yolunda

Atak helikopteri Pakistan yolunda

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Kurumsal Pazarlama ve İletişim Başkanı Tamer Özmen, Pakistan'a Atak helikopteri ihracatına yönelik ihracat lisansını kısa sürede alacaklarını düşündüklerini bildirdi. Özmen, ihracat lisansı sorunu nedeniyle Pakistan'a teslimatın ertelendiğine yönelik haberlerin doğru olmadığını, programın planlandığı gibi devam ettiğini belirtti.

4.12.2018Teknoloji
Başvurular yapıldı Pakistan yolunda...

Başvurular yapıldı! Pakistan yolunda...

TUSAŞ Kurumsal Pazarlama ve İletişim Başkanı Tamer Özmen: "(Atak helikopterinde ihracat lisansı sorunu nedeniyle Pakistan'a teslimatın ertelendiği iddiası) Ortaya atılan haberler doğru değil, program olduğu gibi devam ediyor. İhracat lisansı için başvurduk ve kısa sürede alacağımızı düşünüyoruz" açıklamasında bulundu.

3.12.2018Ekonomi
DEİK bir yılda 1 milyon iş insanına ulaşacak

DEİK bir yılda 1 milyon iş insanına ulaşacak

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Şu an yeterince etkili olmadığımız pazarlara yeni stratejilerle güçlü şekilde girebilmek için eylem planlarımızı hazırladık. İş konseyi başkanlarımızın da bu sürece aktif olarak dahil olmalarını istiyoruz" dedi. DEİK Başkanı Nail Olpak ise "DEİK olarak, 145 iş konseyimizle, 2019 yılında, 1 milyon iş insanına ulaşacak ve ticaretimizi daha da geliştireceğiz" şeklinde konuştu.

17.11.2018Ekonomi
Dünya markası çıkarmalıyız

Dünya markası çıkarmalıyız

Mücevher ihracatında Türkiye şampiyonu olan Storks Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Güner, “Elin taşıyla elin kuşunu vuruyoruz. Katma değerli ihracat yapıyoruz. Ancak Türkiye’nin mücevher alanında bir dünya markası yok. Hedefimiz yurtdışında adımızı duyurmak” dedi.

17.11.2018Ekonomi
Denetimde kantarın topu kaçtı

Denetimde kantarın topu kaçtı!

İTO Başkanı Şekib Avdagiç, kur atağı sonrasında fırsatçılık yapanlara yönelik düzenlenen denetimlerde ‘kantarın topunun kaçtığı’nı dile getirerek polisiye görüntüsü veren dürüst satıcıları rencide eden sürecin daha makul bir duruma dönüşmesi gerektiğini söyledi.

22.10.2018Ekonomi
Bin 500 ton unun Iraka geçişine izin verilmedi

Bin 500 ton unun Irak'a geçişine izin verilmedi

TİCARET Bakanlığı'nın fiyatlarda istikrarın sağlanması için un ihracatına getirdiği geçici sınırlama nedeniyle, Irak'a un götüren TIR'ların Habur Sınır Kapısı'ndan çıkışına izin verilmedi. Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi Başkanvekili Aziz Odabaşı, gümrükleme işleminin 3 Eylül tarihinde yapıldığını, sorunun çözümü için bakanlık yetkilileri ile yaptıkları görüşmelerde, TIR'ların geçişine izin verilemeyeceğinin kendilerine bildirildiğini söyledi.

7.09.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

İhracatın tamamı yeniden Bursa’dan

Uludağ İhracatçı Birlikleri’nin (UİB), Ocak ayındaki ihracatı geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 2,24 artarak 2 milyar 414 milyon dolar oldu.

27.02.2019

Başarılı bir dengelenme sürecine girdik

2018’in son haftasının ilk gününde Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil’le sohbet ettik. Söze şu cümleyle girdi:

25.12.2018

Torna başında kadın girişimci

TORNA tezgahları, başında kadınları görmeyi düşüneceğimiz son yerlerden... Oysa Hülya Erarslan, kendi isteği ve merakıyla bu işi öğrenmiş, talaşlı imalat sektörüne girmiş. Hatta, Ege Makina adlı firmasıyla, bu alandaki ilk kadın girişimcilerden olmuş... İşin patronu olsa da birlikte çalıştığı erkek ustalarla tezgah başına geçmekten de geri durmuyor...

17.12.2018

Bir kadın dünyayı değiştirebilir dedi ve...

Radikal bir karar alır ve üniversiteyi yarıda bırakıp İzmir’den İstanbul’a çalışmaya gider.

25.11.2018

Kızılay altın ve girişim fonları ile atağa geçiyor

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, dövizde yukarı doğru aşırı dalgalanmanın olduğu günlerde bütçeyi gözden geçirdi:

27.10.2018

Bir başkan vatandaşın kalbine dokunabilmeli

YEREL seçimler hem iktidar, hem de muhalefet partileri için çok önemli...

26.10.2018

Bir başkan vatandaşın kalbine dokunabilmeli

YEREL seçimler hem iktidar, hem de muhalefet partileri için çok önemli...

26.10.2018

İlk ihracat bölümü 30 dolarla başladı 1 milyar doları gözlüyor

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç, TV dizileri fuarı MIPCOM için Cannes’a (Fransa) giderken uçakta Calinos Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fırat Gülgen ile karşılaştı.

15.10.2018

Depodan Milano’ya

Bir deponun düzenlenmesi göreviyle tekstil sektörüne ilk adımı atar.

14.10.2018

100 yıldır Türkiye’deyiz, bir 100 yıl daha olalım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Berlin’de 20 dolayındaki Alman devi şirketin CEO’suyla buluştu. Toplantıda Türkiye’ye güven öne çıkarken bir Alman CEO, şu mesajı verdi: “100 yılı aşkın süredir Türkiye’de faaliyetteyiz. Türkiye’de olmaktan memnunuz. Önümüzdeki engelleri kaldırın, ekonomide güven ortamını sağlayın, ülkenizde bir 100 yıl daha kalmamıza destek olun.”

29.09.2018

Kilo başına ihracatım 6 dolar ama yetmez

HÜRRİYET’in Lineadecor’un proje ortaklığında bu yıl 5’incisini düzenlediği “Sign of The City” yarışmasının tanıtımı için Girne’deyiz.

15.09.2018