MENÜ

Ihlara Vadisi Nerede

Ihlara Vadisi Nerede ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ihlara Vadisi Nerede haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 25 Ihlara Vadisi Nerede haberi bulunmuştur.

Ihlara Vadisi Nerede Haberleri

Anadolu çiçek açtı

Anadolu çiçek açtı

Kent yaşamından bunalanlar, Anadolu’nun dört bir yanı rengârenk çiçeklerle süslendi. Şimdi küçük bir kaçışın tam zamanı... Peki nereye gitmeli, ne yapmalı, neler tatmalı? İşte baharın tadını en güzel şekilde çıkarabileceğiniz rotalar...

14.04.2019Hürriyet Pazar
Peri Bacaları arasında bir varmış bir yokmuş

Peri Bacaları arasında bir varmış bir yokmuş

Bu hafta aracın direksiyonunu Anadolu doğru Kapadokya ve Erciyes eteklerine doğru kırdım. Ne iyi oldu anlatamam. Kapadokya’da dinlenmek, Ranger ile keşfetmek başlı başına özel hissettirdi bana bu yolculuğu. Haydi, gelin sizlere biraz Kapadokya’dan bahsedeyim.

29.03.2018Seyahat
1500 yıllık İpek Yolu yeniden uyanıyor

1500 yıllık İpek Yolu yeniden uyanıyor!

Çocukluk düşümdü İpek Yolu seyahati. TRT’nin en etkileyici belgeselinin adıydı. Fonda Japon müzisyen Kitaro’nun ruhani müziği, Kapadokya’dan, Karakurum çöllerine, oradan Tanrı Dağı eteklerine arkeolog misali iz süren belgesel ekibiyle astral seyahate çıkmışlığım çoktur. Hızla değişen dünyada, kültür turizminin maestrosu olmaya aday, binlerce kilometrelik rota, ‘Türk Konseyi Modern İpek Yolu Ortak Tur Paketi Projesi’ adıyla 21 Mart 2018’de start alacak. Ancak ben bu rotayı baştan sona adım adım gezerek öncesinde hayallerimi gerçekleştirdim. Kırgız rehberimizin dediği gibi; “Bir kere görmek, bin kere duymaktan evladır”.

10.10.2017Seyahat
Baharı karşılamak için en iyi 10 yer

Baharı karşılamak için en iyi 10 yer

Açan çiçeklerle rengârenk manzaralar, cıvıl cıvıl kuş sesleri ve tertemiz hava... Uyanan doğanın çağrısına kulak verin. Çünkü hem şehirden ayrılamayanlara hem de uzaklara gitmek isteyenlere bahar coşkusunu doyasıya yaşayacakları bir tatil vaat ediyor.

11.01.2017Seyahat

Koşar adım Türkiye!

En ideal parkur önerileri, dikka edilesi püf noktaları, ‘nokta atış’lık alışveriş tavsiyesi, ve uygulamalı hareketleri... Tam teşekküllü koşu paketiniz hazır, kullanımı bekliyor. Uygun kıyafetlerinizi ve ayakkabınızı geçirin. Derin bir nefes alın. Yavaş yavaş vücdunuzu ısındırmaya başlayın. Hazırsanız ufak tempolarla başlıyoruz

23.05.2014Seyahat
Baharın güzellikleri

Baharın güzellikleri

Doğanın bize bahşettiği güzelliklerin hepsini, hele de büyük şehirlerde görmek, keyfini sürmek her zaman mümkün değil.

29.03.2010Seyahat
Baharın güzelliklerini çerçeveleyin

Baharın güzelliklerini çerçeveleyin

Doğanın bize bahşettiği güzelliklerin hepsini, hele de büyük şehirlerde görmek, keyfini sürmek her zaman mümkün değil. Pek çoğumuz için Karadeniz’in yemyeşil yaylalarını, Ege ve Akdeniz’in el değmemiş mavi koylarını, Anadolu’nun zümrüt göllerini fotoğraflardan biliyoruz. Doğa fotoğrafçılığı, gezmeyi sevenlerin rahatlıkla öğrenebileceği bir hobi.

26.03.2010Seyahat
Havanın en temizi suyun en arısı çiçeklerin en güzeli Kaçkarlar’da

Havanın en temizi suyun en arısı çiçeklerin en güzeli Kaçkarlar’da

Bir doktor düşünün, çocukluğunu büyük şehirlerde geçirmiş fakat kalabalığı, betonları hiç sevmemiş. Sinemayı sevdiği için İstanbul’a gelmiş, fikrini değiştirip fotoğrafa yönelmiş. Her zaman Anadolu’yu çok sevmiş. Ali Bilginer’in (64) başlıca tutkusu doğal alanlar ve çiçekler.

8.06.2008Seyahat
Kapadokya’nın az bilinenleri

Kapadokya’nın az bilinenleri

Kapadokya dünyada eşi benzeri olmayan bir yerdir, hem coğrafi yapısı, hem de tarihi, bu diyarı masallar alemine çevirir. Ben Kapadokya’da Ürgüp, Göreme ve Avanos üçgeninin dışına da çıkmayı severim.

2.07.2006Seyahat
Güneş tutulmasının en iyi seyri Anadolu’da

Güneş tutulmasının en iyi seyri Anadolu’da

Türkiye 29 Mart günü yaklaşık dört dakikalık "Tam Güneş Tutulması"na şahit olacak. Turizmciler, bunu Türkiye’nin yakaladığı eşsiz fırsat olarak yorumluyor. Türkiye dünyada tutulmanın gözlenebileceği diğer bölgelere göre mevsim, ulaşım, konaklama gibi birçok avantaja sahip. Bu nedenle de çok sayıda turist tutulmaya tanık olmak için ülkemize geldi.

26.03.2006Gündem
Son dakikacılar için9 günlük tatile 9 öneri

Son dakikacılar için9 günlük tatile 9 öneri

Ben çocukken, anneannem, "Dört mevsimin yaşandığı bir ülkede yaşamak kadar büyük bir nimet yoktur" derdi. Kışın soğuğundan hazzetmediğim, tek mevsime endeksli ülkelerden habersiz olduğum yıllarda bunu hiç anlamazdım. Yazın veya kışın diktatörlüğünden kurtulamayan coğrafyaları görünce anladım Türkiye’nin kıymetini.

1.01.2006Seyahat
Türkiyenin küçük kaplıcaları

Türkiye'nin küçük kaplıcaları

Kış mevsiminin tam ortasındayız. Yurdumuzun büyük bölümü soğuk, karlı ve yağmurlu havanın etkisinde. Kuşkusuz çoğumuz yaz günlerine özlem duyuyoruz. Ama daha yaza çok var. O zaman ne yapacaksınız; sıcacık havuzunda yüzebileceğiniz, dinlenebileceğiniz bir termal tesise gideceksiniz.

20.02.2005Kelebek
Aksarayın 4 derdi : Bürokrasi, üniversite, turizm ve sanayi

Aksaray'ın 4 derdi : Bürokrasi, üniversite, turizm ve sanayi

Aksaray, Hasan Dağı denen bir doğa harikasının yamacına sırtını dayamız tarihi bir ilimiz. 56 yıllık bir aradan sonra 1989 Haziranında yeniden il olan Aksaray, büyüme ve kalkınma sancıları çeken bir kent. En büyük sorunları ise bürokrasi, üniversite, turizm ve sanayileşme.

2.01.2004Gündem
Sinasosta saklı tarihe yolculuk

Sinasos'ta saklı tarihe yolculuk

Kapadokya çok bilinir, çok gezilir ama Sinasos, Ürgüp, Avanos, Uçhisar gibi popüler yerleşimler yanında gölgede kalır. Oysa bütün bir Kapadokya Vadisi'ndeki en güzel kasabalardan biridir bugünkü adı Mustafapaşa olan bu yer.

14.11.2003Seyahat
Kızılırmakın ikiye böldüğü seramik merkezi Avanos

Kızılırmak'ın ikiye böldüğü seramik merkezi Avanos

Kızılırmak'ın kızıl sularıyla ikiye böldüğü Avanos, Nevşehir'in merkez ilçesi. Tarihi Tunç Devri'ne kadar dayanıyor. Avanos'un eski evleri, önceki medeniyetlerin barınma amacıyla kayalara oydukları mağaraların üstüne yapılmış.

22.08.2003Seyahat

Yazar Sonuçları

Hafta sonu gezginlerine özel Kapadokya rehberi

Dünyada eşi benzeri olmayan bir coğrafya… Binlerce yıl öncesine uzanan geçmiş, peribacaları, yeraltı şehirleri, mağara otelleri, yılkı atları, vadileri, müzeleri, konakları, unutulmaz gün batımı ve balon turları… Kapadokya uyanmak istemeyeceğiniz bir rüya gibi… Peki bir hafta sonunuzu Kapadokya’ya ayırsanız neler yapabilirsiniz? Sizin için güzel bir rehber hazırladım…

20.07.2019

Peri Bacaları arasında bir varmış bir yokmuş

Bu hafta aracın direksiyonunu Anadolu doğru Kapadokya ve Erciyes eteklerine doğru kırdım. Ne iyi oldu anlatamam. Kapadokya’da dinlenmek, Ranger ile keşfetmek başlı başına özel hissettirdi bana bu yolculuğu. Haydi, gelin sizlere biraz Kapadokya’dan bahsedeyim.

28.03.2018

Koş Yonca Koş!

O benim can arkadaşım: Yonca Tokbaş. Onun azminin elinden hiçbir şey kurtulamaz. Kafaya taktığını mutlaka yapar. 7 yıl önce koşmaya başladı. O günden beri de koşuyor. O, Türkiye’nin maraton koşan ilk ve tek köşe yazarı. Yonca çok renkli bir kişilik. Zeki, güzel, yaratıcı, meraklı, önyargısız, algıları ultra açık ve çok iyi kalpli biri...

22.07.2016

Kocaman bir hayal kırıklığı

Çocuğunun matematikten neden bir türlü “beş” alamadığını soran veliye dert anlatmaya çalışan kişiye öğretmen denir.

27.07.2014

Çile karşısında köprü geçişi ücretsiz olsun

ULAŞTIRMA Bakanı Binali Yıldırım, Akşam’a vahim bir durumu anlatmış ve şöyle demiş:

12.07.2012