MENÜ

İflas

İflas ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İflas haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 13.175 İflas haberi bulunmuştur.

İflas Haberleri

İçişleri Bakanlığı sözlü sınavla bin 200 personel alımı yapacak Başvuru şartları neler

İçişleri Bakanlığı sözlü sınavla bin 200 personel alımı yapacak! Başvuru şartları neler?

Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi sayfası üzerinden paylaşılan ilana göre İçişleri Bakanlığı bünyesinde istihdam etmek üzere bin 200 personel alımı yapılacak. İstihdam edilecek kişiler sözlü sınavla belirlenecek ve büro personeli olarak görev alacak. Peki, İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler?

21.02.2019Gündem
Ulusoy Ulaşım Petrol Sanayi şirketi iflas etti

Ulusoy Ulaşım Petrol Sanayi şirketi iflas etti

Ulusoy'un avukatı yaz sezonunun görülmesi için kesin mühlet talep etti. Mahkeme Ulusoy'un kesin mühlet talebini reddederek iflasına karar verdi.

20.02.2019Ekonomi
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 387 personel alımı yapacak

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 387 personel alımı yapacak

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi sayfası üzerinden personel alımı ilanı yayımladı. Lise, önlisans ve lisans mezunu olmak üzere 387 personel, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bünyesinde istihdam edilecek. İşte, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi personel alımına ilişkin bilgiler

20.02.2019Gündem
2019 sözleşmeli er başvuruları başladı - Başvuru şartları neler

2019 sözleşmeli er başvuruları başladı - Başvuru şartları neler?

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2019 yılı sözleşmeli er başvuru kılavuzu paylaşıldı. Sözleşmeli er ön başvuruları, başvuru formunun doldurulması suretiyle yapılacak; asıl başvurular ise, istenen belgeler ile seçim aşaması sınavlarına gelinmesi ve belgelerin kayıt kabul kuruluna teslim edilmesi ile yapılmış olacak. Peki, sözleşmeli er başvuru şartları neler?

20.02.2019Gündem
15 yıl sonra çözülen şekerci cinayetinde flaş gelişme

15 yıl sonra çözülen şekerci cinayetinde flaş gelişme!

KONYA'da, 2003 yılında boğularak öldürülen ve cesedi tarlada çuval içinde bulunan şeker toptancısı Sezai Çakar'ın (29) katil zanlıları oldukları iddiasıyla tutuklu yargılanan lokumcu Hazmi Dağ (62) ve yeğeni Celalettin Dağ (42) 'kasten adam öldürme' suçundan 15'er yıl hapis cezasına çarptırıldı.

19.02.2019Gündem
İngiliz hava yolu şirketinden Brexit gerekçesiyle iflas talebi

İngiliz hava yolu şirketinden 'Brexit' gerekçesiyle iflas talebi

İngiltere'de, bölgesel havayolu şirketi Flybmi'nin işletmecisi British Midland Regional Limited'in internet sitesinden yapılan açıklamada, artan yakıt fiyatları ve İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden (AB) çıkışı sürecinin (Brexit) yarattığı belirsizlikler nedeniyle iflas talebinde bulunulduğu belirtildi.

18.02.2019Dünya
İngilterede Brexit iflası Flybmi faaliyetine son verdi

İngiltere'de Brexit iflası! Flybmi faaliyetine son verdi

İngiltere'de faaliyet gösteren Flybmi, Brexit sürecinin belirsizlikleri nedeniyle iş yapamayınca hükümetten iflasını talep etti.

17.02.2019Ekonomi
HDP’nin sloganı ‘Ya me ye’ oldu

HDP’nin sloganı ‘Ya me ye’ oldu

Seçim beyannamesini dün açıklayan HDP, sloganını Türkçede ‘Bizim’ anlamına gelen Kürtçe ‘Ya me ye’ olarak duyurdu. HDP’nin Türkçe seçim sloganı ise ‘Birlikte Demokrasiye’ olarak belirlendi. HDP’nin dünkü aday tanıtım toplantısında eş genel başkanları Sezai Temelli ve Pervin Buldan, partinin seçim beyannamesini sahnede birlikte açıkladı.

17.02.2019Gündem
İçişleri Bakanlığı bin 200 personel alımı başvurusu nasıl yapılır Başvurular ne zaman bitecek

İçişleri Bakanlığı bin 200 personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Başvurular ne zaman bitecek?

Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi sayfası üzerinden paylaşılan ilana göre İçişleri Bakanlığı bünyesinde istihdam etmek üzere bin 200 personel alımı yapılacak. Söz konusu ilanın yayımlanmasının ardından, başvuru tarihleri ve koşulları gibi detaylar merak konusu oldu. Peki, İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler? Başvurular başladı mı?

15.02.2019Gündem
Hakimler ve Savcılar Kurulu 45 sürekli işçi alımı başvuru şartları nelerdir Başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak

Hakimler ve Savcılar Kurulu 45 sürekli işçi alımı başvuru şartları nelerdir? Başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak!

Hakimler ve Savcılar Kurulu, Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi sayfası üzerinden personel alımı ilanı yayımladı. Yayımlanan ilana göre, Hakimler ve Savcılar Kurulu bünyesinde 45 sürekli işçi istihdam edilecek. Başvurular, İŞKUR Ankara İl Müdürlüğüne şahsen veya www.iskur.gov.tr adresinden alınacak.

15.02.2019Gündem
Yatırımcılar Germania için sıraya girdi

Yatırımcılar Germania için sıraya girdi

Geçen hafta iflasını açıklayan Germania Havayolları’nı almak için yatırımcıların sıraya girdiği açıklandı. Şirketin iflasını yöneten Rüdiger Wienberg, “Germania’yı almak isteyen 30 yatırımcı var” dedi.

15.02.2019Avrupa
İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuruları başladı mı, başvuru şartları neler

İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuruları başladı mı, başvuru şartları neler?

İçişleri Bakanlığı personel alımı ilanı Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi sayfası üzerinden paylaşıldı. İlana göre, İçişleri Bakanlığı 1200 personel alımı yapılacak. Peki, İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuruları başladı mı, başvuru şartları neler?

14.02.2019Gündem
Konkordatoya giren borçlulardan alacaklara ilişkin düzenleme

Konkordatoya giren borçlulardan alacaklara ilişkin düzenleme

Gelir İdaresi Başkanlığınca hazırlanan sirküler taslağıyla, konkordato sürecine giren borçlulardan alacakların durumuna açıklık getirildi.

14.02.2019Ekonomi
Bekçi olmak için şartlar nelerdir Bakan Soylu bekçi alımı için tarih verdi

Bekçi olmak için şartlar nelerdir? Bakan Soylu bekçi alımı için tarih verdi

Toplamda 8 bin bekçi alımı için geri sayım başladı. Mart ayında alım yapılacağını 13 Şubat tarihli açıklamasıyla duyuran İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, önleyici polislik anlamında bekçilerin önem taşıdığını dile getiriyor. Peki, bu kapsamda 8 bin bekçi alımı için başvuru şartları neler olacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

13.02.2019Gündem
Bakan Soylu duyurdu 8 bin bekçi alımı için ilana çıkılacak...

Bakan Soylu duyurdu! 8 bin bekçi alımı için ilana çıkılacak...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, mart ayında 8 bin bekçi alımı için ilana çıkacaklarını açıkladı.

13.02.2019Gündem
JSGA subay alımı başvurusu nasıl yapılır Lise mezunu adaylar başvurabilecek

JSGA subay alımı başvurusu nasıl yapılır? Lise mezunu adaylar başvurabilecek

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi, subay olmak isteyen gençler için önemli bir duyuru gerçekleştirdi. Lise sonrası eğitimini Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi'nde gören öğrenciler, subay olarak atanabilecek. Peki, Jandarma ve Sahil Güvenlik subay alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte, binlerce kişinin merakla araştırdığı o süreç hakkında bazı bilgiler

13.02.2019Gündem
Mültecilerin kalacağı yeri yakmıştı Sigorta şirketi dava açtı

Mültecilerin kalacağı yeri yakmıştı! Sigorta şirketi dava açtı

Almanya’da mültecilerin barınması için hazırlanan spor salonunu kundaklamaktan 9 yıl 6 ay hapis cezası alan 31 yaşındaki neonazi Maik Schneider’e bir şok da sigorta şirketinden.

13.02.2019Avrupa
Binayı kuralına uygun yapacaksın

'Binayı kuralına uygun yapacaksın'

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Kartal’da yıkılan ve 21 kişinin hayatını kaybettiği binayla ilgili “O binayı kaçak yaptıran, kaçak kat çıkaran kişi şu anda Erzurum’da büyükşehir belediye başkanı. Herkes bu gerçeği bilsin. Bina elbette yapılır ama binayı yaparken kuralına uygun yapacaksın” dedi.

13.02.2019Gündem
Mini istinaf paketi Meclis’te: Hâkim savcılık sınavında 70 barajı geri dönüyor

Mini istinaf paketi Meclis’te: Hâkim savcılık sınavında 70 barajı geri dönüyor

AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel ve arkadaşlarının imzasını taşıyan Ceza Muhakemesi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi dün TBMM Başkanlığı’na sunuldu.

13.02.2019Gündem
‘Patlıcana taktı kafayı’

‘Patlıcana taktı kafayı’

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, partisinin dünkü grup toplantısında, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı eleştirerek şunları söyledi:

13.02.2019Gündem
Ankarada 64 ailenin hayatını karartmışlardı Lüks hayat operasyonla sona erdi

Ankara'da 64 ailenin hayatını karartmışlardı! Lüks hayat operasyonla sona erdi

ANKARA'da, 64 aileyi ev sahibi yapma umuduyla dolandırıp 12 milyon TL vurgun yaptığı belirlenen çeteye yönelik düzenlenen operasyonda 13 kişi gözaltına alındı. Çetenin lideri Ergün Kalay, tutuklandı. Ailelerin hayatlarını karartan suç örgütünün elde ettikleri paralarla lüks bir hayat sürdükleri ve dolandırdıkları kişilerin paraları ile otobüsler aldığı anlaşıldı.

13.02.2019Gündem
Son dakika... AK Partiden Bölge Adliye Mahkemeleri için yasa teklifi

Son dakika... AK Parti'den Bölge Adliye Mahkemeleri için yasa teklifi

Bölge adliye mahkemesi dairelerinin daha etkin ve verimli çalışmasının sağlanması amacıyla iş yoğunlukları dikkate alınarak birden fazla heyet halinde çalışabilmesine imkan tanınacak.

12.02.2019Gündem
Çok tartışılmıştı... O evler için yeni iddia

Çok tartışılmıştı... O evler için yeni iddia!

BOLU’nun Mudurnu ilçesinde şato tipi mimarisiyle tepki çeken, hakkında iflas kararı verildikten sonra alınan izinle inşaat ve satış faaliyetlerine yeniden başlayan Burj Al Babas projesinin Katarlı bir firmaya sermaye devrinin yapılmak üzere olduğu iddia edildi.

12.02.2019Ekonomi
MSB 165 personel alımı için son günler Başvuru şartları neler

MSB 165 personel alımı için son günler! Başvuru şartları neler?

Milli Savunma Bakanlığı'nın (MSB) bünyesine yapacağı personel alımının başvuru sürecinde sona geliniyor. Süreç sonunda Mühendis, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Teknisyen gibi unvanlarda toplam 165 personel bakanlık bünyesinde istihdam edilecek. Peki, MSB personel alımı başvuruları ne zaman bitiyor? Başvurular için son gün ne zaman?

12.02.2019Gündem
Mars’a tek yönlü gidiş sunan şirket iflas etti

Mars’a tek yönlü gidiş sunan şirket iflas etti

Hollanda’da, Mars’a tek yönlü yolculuk projesi sunan Mars One Ventures şirketi iflas etti. Mars’ta yaşam projesi için kısa sürede 200 bin insan başvuru yapmıştı.

12.02.2019Avrupa
Marsa tek yönlü yolculuk projesi sunan şirket iflas etti

Mars'a tek yönlü yolculuk projesi sunan şirket iflas etti

Hollanda'da, Mars'a tek yönlü yolculuk projesi sunan Mars One Vakfına bağlı "Mars One Ventures" şirketi iflas etti.

11.02.2019Dünya
İçişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır Maaşlar ne kadar olacak

İçişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Maaşlar ne kadar olacak?

İçişleri Bakanlığı tarafından açık bulunan kadrolar için gerçekleştirilecek personel alımı için geri sayım başladı. 21-26 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek olan İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuruları, belirli alanlarda gerçekleştirilebilecek. Peki, İçişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

11.02.2019Gündem
Gençlik lideri nedir Gençlik lideri belgesi nasıl alınır

Gençlik lideri nedir? Gençlik lideri belgesi nasıl alınır?

Gençlik lideri, yönetim ile gençler arasındaki koordinasyonu sağlayan birimleri ifade etmektedir. Farklı alt başlıkları da bulunan gençlik liderliği için yetiştirme eğitimini tamamlamak gerekmektedir. Peki, gençlik lideri nedir ve gençlik lideri belgesi nasıl alınır? İşte, gerçekleştirilen eğitimlerin adımları ve konu hakkında bazı bilgiler

11.02.2019Gündem
ABDli çiftçiler iflas ediyor

ABD'li çiftçiler iflas ediyor

ABD'de iflas eden çiftçi sayısı son 10 yılda zirveye çıktı.

11.02.2019Ekonomi
Milli Savunma Bakanlığına uzman yardımcısı alımı yapılıyor Başvuru şartları neler

Milli Savunma Bakanlığına uzman yardımcısı alımı yapılıyor! Başvuru şartları neler?

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından sözlü sınav ile Genelkurmay Başkanlığı Karargahında görev yapmak üzere 10 Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcısı alınacak. Söz konusu alımlar hakkında detaylar, kurumda çalışma hayali kuran vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki, Milli Savunma Bakanlığına uzman yardımcısı alımı başvuru şartları neler?

11.02.2019Gündem
Organlar iflas ediyor, vücudun her yeri kanıyor

Organlar iflas ediyor, vücudun her yeri kanıyor

Küresel çapta salgın tehdidi ihtimali tekrar gündemde.

11.02.2019Dünya
Son dakika Kılıçdaroğlu CHPnin seçim bildirgesini açıkladı... İşte 12 madde

Son dakika! Kılıçdaroğlu CHP'nin seçim bildirgesini açıkladı... İşte 12 madde

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen aday tanıtım toplantısına katıldı.

10.02.2019Gündem
Bu acının tarifi yok... Giyemediği gelinliği mezarının üzerine örtüldü

Bu acının tarifi yok... Giyemediği gelinliği mezarının üzerine örtüldü

Adana'da burnundaki eti aldırmak için ameliyat olduktan 6 gün sonra hayatını kaybeden Acil Tıp Teknisyenliği Bölümü öğrencisi Leyla Sönmez'in gelin olma hayali ile aldığı gelinlik mezarının üzerine örtüldü.

10.02.2019Gündem
İstanbul renklerini ve  kalabalıklarını yeniden buldu

İstanbul renklerini ve kalabalıklarını yeniden buldu

Orhan Pamuk’un geçen hafta Sunday Telegraph’ta yayımlanan yazısının orijinali ilk kez Hürriyet Pazar’da

10.02.2019Hürriyet Pazar
Kredi kartı borcunu ödemeyenler dikkat Yargıtaydan flaş karar

Kredi kartı borcunu ödemeyenler dikkat! Yargıtay'dan flaş karar

Yargıtay kredi kartlarına yönelik bankaların lehine karar verdi. Kredi kartı borcunu ödemeyenler için haciz yolu açılmış oldu.

9.02.2019Ekonomi
Mustafa Cengizden transfer müjdesi

Mustafa Cengiz'den transfer müjdesi

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı’nın isim ve forma ön sponsoru Doğa Sigorta oldu. Sponsorluk anlaşmasının imza töreni Türk Telekom Stadyumu’nda gerçekleştirildi.

8.02.2019Basketbol
İçişleri Bakanlığı personel alımı ilanını yayımladı 1200 kişi alınacak

İçişleri Bakanlığı personel alımı ilanını yayımladı! 1200 kişi alınacak!

İçişleri Bakanlığı, büro personeli başta olmak üzere dört farklı branşta personel alımı yapmaya hazırlanıyor. 964 büro personeli, ve 200 tekniker-mühendis alımı yapacak olan İçişleri Bakanlığı, 36 kişilik kadroyu ise merkez teşkilatı için kullanacak. Peki, maaş bilgileri de paylaşılan İçişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

8.02.2019Gündem
Alacak Sigortası’nda ikinci faza geçiliyor

Alacak Sigortası’nda ikinci faza geçiliyor

1 Ocak’ta yürürlüğe giren Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası’nda ikinci faz için çalışmalar hızlandı.

8.02.2019Ekonomi
Trumpın Dünya Bankası Başkanı adayı belli oldu

Trump'ın Dünya Bankası Başkanı adayı belli oldu

ABD Başkanı Donald Trump, Dünya Bankasına yönelik eleştirileri ile bilinen ABD Hazine Bakanlığı Uluslararası İşlerden Sorumlu Müsteşarı David Malpass'ı Dünya Bankası Başkanlığına aday gösterdi.

7.02.2019Ekonomi
Germanianın mağdur ettiği yolcuları SunExpress taşıyacak

Germania'nın mağdur ettiği yolcuları SunExpress taşıyacak

İflas eden Germania Hava Yolları'nın yolcularını sabit fiyattan SunExpress taşıyacak.

6.02.2019Ekonomi
Germania mağdurlarına SunExpress’ten destek

Germania mağdurlarına SunExpress’ten destek

Türk Hava Yolları (THY) ile Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, iflas başvurusunda bulunan Almanya merkezli Germania Hava Yolları’nın yolcularını sabit fiyat avantajıyla taşıyor.

6.02.2019 Avrupa
Bacağından kaptı, organlarını yemeye başladı

Bacağından kaptı, organlarını yemeye başladı

Doğa sporları, gastronomi ve dalışa ilgisi olan iki çocuk sahibi 45 yaşındaki Mick O'Dowd'ın yaşamı geçtiğimiz yıl kaptığı bakteri sebebiyle kabusa döndü.

6.02.2019Dünya
Bu da Kasap Amca vurgunu: Onlarca besici de paralarını alamadı

Bu da 'Kasap Amca' vurgunu: Onlarca besici de paralarını alamadı

20’ye yakın et toptancısı paravan bir firma tarafından yaklaşık 50 milyon lira dolandırıldıkları iddiasıyla savcılığa başvurdu. Et toptancılarının iddiasına göre ilk etapta aldıkları etlerin paralarını peşin ödeyen bu firma, zamanla vadeli ödeme ya da çek vererek ticaret yapmaya başladı. Ancak çekler karşılıksız çıkınca toptancılar soluğu savcılıkta aldı. Mağdur toptancılar, 'Bize ‘Kasap Amca’ ismi ile zincir kuracaklarını söylediler' açıklamasını yaptı.

6.02.2019Ekonomi
Alman havayolu şirketinden iflas başvurusu

Alman havayolu şirketinden iflas başvurusu

Alman Germania Havayolu şirketi, iflas başvurusunda bulundu. Şirket tarafından yapılan açıklamada uçuşların durdurulduğu bildirildi.

5.02.2019Ekonomi
Gece yarısı iflas: Yolcular havaalanında kaldı, bilet paraları uçtu

Gece yarısı iflas: Yolcular havaalanında kaldı, bilet paraları uçtu

Almanya’da iki yıl içinde üçüncü havayolu şirketi iflas etti. Gece yarısı iflas açıklayan Germania’dan bilet alan binlerce yolcu, sabah gittikleri havaalanlarından geri dönmek zorunda kaldı. Yolculara bilet paralarının da ödenmeyeceği bildirildi.

5.02.2019Avrupa

Yazar Sonuçları

Boşanan anne bebeği göstermezse

Boşanma davası devam ederken çocuğunun doğduğunu doğumdan 11 gün sonra öğrenen ve bebeği hatta fotoğrafı bile kendisine gösterilmeyen baba ne yapabilir? Tek çareniz boşanma davasına bakan aile mahkemesi hâkiminden çocukla aranızda kişisel ilişki kurulmasına ilişkin karar verilmesini istemek...

18.02.2019