MENÜ

Ideathon

Ideathon ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ideathon haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8 Ideathon haberi bulunmuştur.

Ideathon Haberleri

Hem fenomen hem girişimci üniversiteli: Elif Aleyna Duman

Hem fenomen hem girişimci üniversiteli: Elif Aleyna Duman

Geçirdiği bir trafik kazası sonrası tüm hayatı değişti. Gerçek problemleri olan, senin benim gibi biri ve o pes etmemeyi tercih etti. Yolun henüz başında iki harika girişimin öncüsü olabilmiş, binlerce insana ilham veren hikayesiyle Elif Aleyna Duman Kampüs’te.

4.12.2018Kampüs
Cinsiyet eşitliği için yeni proje: Kızlarla Kodluyoruz Ideathonu

Cinsiyet eşitliği için yeni proje: Kızlarla Kodluyoruz Ideathonu

Microsoft Türkiye ve Kodluyoruz Derneği, bilişim sektöründe cinsiyet eşitliğini sağlamak ve kadın istihdamını arttırmak için Kızlarla Kodluyoruz Ideathonu adlı bir proje düzenledi.

21.06.2018Eğitim
Microsoft geleceğin bilim kadınlarını arıyor

Microsoft geleceğin bilim kadınlarını arıyor

Toplumsal sorunlara yenilikçi çözümler getirmeye istek duyan liseli kız öğrenciler, yaratıcı fikirleriyle “Kızlarla Kodluyoruz Ideathonu” adlı fikir maratonuna katılıyor. Microsoft Türkiye ve Kodluyoruz Derneği iş birliğiyle düzenlenen Ideathon’da seçilen takım, fikirlerini hayata geçirmek üzere Kaş’ta bir haftalık yaz kampına katılma ve kodlama eğitimi alma imkânı kazanacak.

20.06.2018Teknoloji
YERLİ GARAGE

YERLİ GARAGE

Teknoloji girişimcilerinin (startup) fikir aşamasında olan projelerini daha kolay prototip haline dönüştürmesini ve ürünleştirilmesini sağlamak isteyen Arçelik, Çayırova Kampusu’nda ‘Garage’ adındaki merkezi açtı. Fikri olan tüm girişimcilere açık olan merkeze yılda gelecek 20 bin fikirden 200 prototip oluşturulması bekleniyor.

9.03.2017Ekonomi
Girişimciler ve mentorlar bir araya geliyor

Girişimciler ve mentorlar bir araya geliyor!

Hürriyet'in de sponsoru olduğu Hack'n Break, gelecek vaadeden girişimcileri 20-27 Ağustos tarihleri arasında İzmir'de bir araya getiriyor. Etkinlikte konuşmacılar arasında Hürriyet Dünyası Bilgi Teknolojileri Direktörü Umut Gökbayrak da bulunuyor.

10.08.2016Teknoloji