MENÜ

Icebucketchallenge

Icebucketchallenge ile ilgili tüm haberleri, son dakika Icebucketchallenge haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Icebucketchallenge haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 8 Icebucketchallenge haberi bulunmuştur.

Icebucketchallenge Haberleri

ALS için umut saçan Türk doktora destek

ALS için umut saçan Türk doktora destek

ALS hastalarındaki ölü beyin hücrelerinin ‘floresan’ yöntemiyle kolayca görülebilmesini sağlayan Dr. Hande Özdinler’in çalışmalarına, geçen yıl ABD Ulusal Sağlık Enstitüsü’nün verdiği 2.5 milyon dolar’dan sonra, The Les Turner ALS Foundation’dan da 10 milyon dolar daha rekor destek geldi.

10.09.2014Sağlık
Uzmanlar uyarıyor: Sahte tedavi tuzağına dikkat

Uzmanlar uyarıyor: Sahte tedavi tuzağına dikkat

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İhsan Şengün, "bir kova buz" kampanyasıyla gündeme gelen ALS hastalığından kurtulmak için yurt dışında 30-80 bin lira arasında değişen ücretlerle uygulanan tuzak kök hücre tedavilerinin hiç işe yaramadığını, sakatlıklara yol açabildiğini söyledi.

31.08.2014Sağlık
Kovayı boşaltmadan önce bankaya gidin

'Kovayı boşaltmadan önce bankaya gidin'

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yahya Çelik, ALS hastalığına dikkat çekmek için başlatılan "Bir kova buz kampanyası"nın sadece gösteri boyutunda kalmaması gerektiğini söyledi.

28.08.2014Sağlık
Buzlu meydan okuma öldürebilir

'Buzlu meydan okuma öldürebilir'

ALS hastaları için başlatılan Ice Bucket Challenge yani 'Bir kova buzlu su' eylemi git gide yayılıyor ancak bu sosyal farkındalık kampanyası 'öldürebilir.' İç hastalıkları uzmanı Dr. Engin Türkmen, yerli yabancı birçok ünlü sanatçı, iş adamının da katıldığı kampanyanın özellikle kalp, tansiyon, böbrek yetmezliği, epilepsi gibi kronik hastalar ve hamileler için son derece tehlikeli olduğunu ve ölüme kadar giden ciddi sorunlara neden olabileceğini söyledi.

24.08.2014Sağlık
İlhan Mansız buzlu meydan okumaya katıldı

İlhan Mansız buzlu meydan okumaya katıldı

Sinir sistemi hastalığı "Amiyotropik Yanal Skleroz"a (ALS) dikkati çekmek amacıyla başlatılan "Bir kova buz kampanyası"na Buz Pateni Milli Takımı sporcularından İlhan Mansız da destek verdi.

22.08.2014Sağlık
Nevzat Aydın Arda Turana meydan okudu

Nevzat Aydın Arda Turan'a meydan okudu

Facebook’tan Mark Zuckerberg, Sherly Sandberg, Apple’dan Tim Cook, Microsoft’tan Bill Gates gibi isimlerin, başlarından aşağı içi buz ve su dolu kovaları boşaltmalarını videoya çektikleri projenin son destekleyicilerinden birisi de Yemeksepeti.com’un CEO’su Nevzat Aydın oldu.Nevzat Aydın, ALS hastalığına karşı başlatılan #IceBucketChallenge projesi için, çalışanlarıyla birlikte kamera karşısına geçti. Aynı zamanda bu kampanya için maddi bağışta da bulunduğu açıklayan Aydın, Arda Turan, Ali Sabancı ve Burcu Esmersoy’a meydan okudu.Projenin Türkiye'de de gittikçe yaygınlaşması bekleniyor. Bakalım Arda Turan, Ali Sabancı veya Burcu Esmersoy meydan okumayı kabul edip, projenin daha da fazla çevre tarafından haberdar olmasını sağlayacaklar mı?

19.08.2014Haber
Teknoloji CEO’larından buz eylemi

Teknoloji CEO’larından 'buz' eylemi

İnsan vücudundaki motor sinir hücrelerinin kaybından ileri gelen bir hastalık olan ALS için teknoloji CEO’ları harekete geçti.

14.08.2014Ekonomi