MENÜ

Icbc

Icbc ile ilgili tüm haberleri, son dakika Icbc haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Icbc haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 129 Icbc haberi bulunmuştur.

Icbc Haberleri

O ülkeden turist yağacak

O ülkeden turist yağacak

Çin'in Ankara Büyükelçisi Dıng Li, "Türkiye'ye gelen Çinli turist sayısının katlanarak artmasını bekliyoruz. 2021 yılında Türkiye'nin Çin'e ihracatını 8 milyar dolara, Çin'in Türkiye'ye yatırımını 6 milyar dolara, Türkiye'ye gelen Çinli turist sayısını 1 milyon seviyesine çıkarmayı hedefliyoruz" açıklamasında bulundu.

30.03.2019Ekonomi
Eximbanka 350 milyon dolarlık fon

Eximbank'a 350 milyon dolarlık fon

Türk Eximbank, ICBC Turkey Bank'tan 350 milyon dolar tutarında fon temin etti.

11.03.2019Ekonomi
Borsadaki bankaların aktif büyüklüğü 2,5 trilyon lirayı aştı

Borsadaki bankaların aktif büyüklüğü 2,5 trilyon lirayı aştı

Bankaların net kârı, geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 5,7 artarak 35 milyar 181 milyon lira oldu.

2.03.2019Ekonomi
Tasarım çözümlerini insanların günlük davranışlarını belirliyor

'Tasarım çözümlerini insanların günlük davranışlarını belirliyor'

Uxservices tarafından düzenlenen kullanıcı deneyimi ve kullanılabilirlik etkinliği UXistanbul’un beşincisi yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Etkinlikte konuşan Google UX Direktörü Elizabeth Churchill, insanların günlük tutum ve davranışlarına bakarak tasarım çözümleri sunduklarını, bu süreçte tasarım ve mühendisliğin birleştirilmesine inandıklarını söyledi. Amazon Kıdemli UX Tasarımcısı Daria Tarawneh ise, “Tasarım sürecinin en önemli noktalarının başında müşteriyi iyi anlamak ve ‘müşterinin hangi sorununu çözmeye çalışıyoruz’ sorusunu yanıtlamak geliyor; müşteri deneyimi, tasarım sürecinin en önemli bileşenleri arasında yer alıyor” dedi.

22.02.2019Teknoloji
Türk Hava Yollarına uçak finansmanı alanında iki farklı ödül

Türk Hava Yolları'na uçak finansmanı alanında iki farklı ödül

Türk Hava Yolları, uçak finansmanı alanında iki farklı ödüle lâyık görüldü.

7.02.2019Ekonomi
Kullanıcı deneyiminde trendler UXistanbul’da konuşulacak

Kullanıcı deneyiminde trendler UXistanbul’da konuşulacak

Kullanıcı deneyimi ve kullanılabilirlik alanında bölgenin ilk etkinliği olan UXistanbul, Türkiye’den ve dünyadan uzman konuşmacıları ile profesyonelleri ağırlayacak.

5.02.2019Teknoloji
Türkiye’nin en değerlisi Ziraat

Türkiye’nin en değerlisi Ziraat

Araştırma şirketi Brand Finance’in dünyanın en değerli 500 banka markası sıralamasında 79.8 milyar dolar değeriyle Çinli ICBC zirvedeki yerini korurken Türkiye’nin en değerli bankası Ziraat Bankası oldu.

5.02.2019Ekonomi
Dünyanın en değerli markası Amazon

Dünyanın en değerli markası "Amazon"

Dünyanın en değerli markası 188 milyar dolarlık değeriyle "Amazon" olurken, markasını en iyi temsil eden üst yönetici de Amazon CEO'su Jeff Bezos olarak belirlendi.

22.01.2019Teknoloji
Dünyanın en değerli markası Amazon

Dünyanın en değerli markası "Amazon"

Dünyanın en değerli markası 188 milyar dolarlık değeriyle "Amazon" olurken, markasını en iyi temsil eden üst yönetici de Amazon CEO'su Jeff Bezos olarak belirlendi.

22.01.2019Ekonomi
Türkiye ve dünyaya değer katanlara ödül

Türkiye ve dünyaya değer katanlara ödül

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, 7’nci yılını kutlayan ekonomi dergisi Turcomoney’nin düzenlediği “Türkiye’ye ve Dünyaya Değer Katanlar” ödül törenine katıldı.

22.12.2018Ekonomi
Pasaport harçları hangi bankaya yatırılacak

Pasaport harçları hangi bankaya yatırılacak?

Pasaport harçları hangi bankaya yatırılacak sorusunun yanıtı, seyahate çıkmaya hazırlanan vatandaşlar tarafından sorgulanan konular arasında yer alıyor. Yurt dışına çıkmak için pasaport harç bedeli yatıracak olan vatandaşlar, Maliye Bakanlığı ile sözleşmesi olan bankaların listesini merak ediyor. Peki, pasaport harçları hangi bankaya yatırılacak? İşte o bankalar.

7.12.2018Gündem
Sorumlu bankacılık prensiplerini belirleyen tek bankayız

'Sorumlu bankacılık prensiplerini belirleyen tek bankayız'

Garanti Bankası Genel Müdürü Ali Fuat Erbil, "Sorumlu Bankacılık Prensipleri’nin bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz başarılı projeleri ileriye taşımamız için bize rehberlik edeceğine inanıyoruz" dedi

27.11.2018Ekonomi
Borsadaki bankaların 9 aylık karı yüzde 8,9 arttı

Borsadaki bankaların 9 aylık karı yüzde 8,9 arttı

Borsa İstanbul'da işlem gören 10 mevduat bankasının net kârı, bu yılın 9 ayında geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 8,9 yükselişle 27,3 milyar liraya ulaştı.

20.11.2018Ekonomi
Taze kaynak

Taze kaynak!

Akbank merakla beklenen sendikasyonunu yüzde 104 oranında yeniledi. 11 ülkeden 23 banka ile yenilenen sendikasyonla Akbank 980 milyon dolarlık dış kaynak sağlamış oldu. Bu yıl Akbank’ın toplam sağladığı dış kaynak 4.6 milyar dolara ulaştı.

27.09.2018Ekonomi
Yeni kimlik başvuru ücreti hangi bankaya yatırılacak

Yeni kimlik başvuru ücreti hangi bankaya yatırılacak?

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı (TCKK) Projesi kapsamında yeni kimlik kartları için başvuru yaparken, gerekli ücreti anlaşmalı bankalara yatırmanız gerekiyor. Peki, yeni kimlik ücreti hangi bankaya yatırılacak?

31.08.2018Gündem
Borsadaki bankaların aktif büyüklüğü 2,4 trilyon lirayı aştı

Borsadaki bankaların aktif büyüklüğü 2,4 trilyon lirayı aştı

Borsa İstanbul'da işlem gören 10 mevduat bankasının aktif büyüklüğü, altı ayda 246,3 milyar lira artarak 2,4 trilyon lirayı aştı. Borsada işlem gören 10 mevduat bankasının aktif büyüklüğü, altı ayda 246,3 milyar lira artarak 2,4 trilyon lirayı aştı. Bankaların net kârı, bu yılın ilk yarısında 2017'nin aynı dönemine göre yüzde 13,3 artarak 19 milyar 584 milyon lira oldu.

27.08.2018Ekonomi
Dünyanın en değerli 10 markası

Dünyanın en değerli 10 markası

Günümüzün rekabet dünyasında bazı markalar yarattıkları değerle ön plana çıkıyor. İşte onlardan bazıları...

26.08.2018Ekonomi
Bu sene onlar Türkiyeye akın edecek Rekor geliyor...

Bu sene onlar Türkiye'ye akın edecek! Rekor geliyor...

Türkiye'nin Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen: - "Türkiye'ye gelen Çinli turist sayısının, bu yıl 400 bini aşarak rekor kıracağını tahmin ediyoruz" açıklamasında bulundu.

15.08.2018Ekonomi
Panda piyasasına tahvil ihracı için geri sayım

Panda piyasasına tahvil ihracı için geri sayım

Bank of China'nın Türkiye iştirakinin (Bank of China Turkey AŞ) Genel Müdürü Ruojie Li?, Türkiye tarafından ilk defa gerçekleştirilmesi planlanan Çin yuanı üzerinden tahvil ihracı için görevlendirildiklerini belirterek, "İşlemin bu yıl içerisinde başarıyla tamamlanabilmesi için çalışmalar yoğun şekilde sürdürülüyor." dedi.

9.08.2018Ekonomi
Panda piyasası borçlanmada yeni oyuncu olacak

"Panda piyasası" borçlanmada yeni oyuncu olacak

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Çin İş Konseyi Başkanı Murat Kolbaşı, Türkiye'nin dış borçlanmada, "Panda piyasası"na yönelmesine ilişkin, "Çin'e açılmak, yepyeni bir kaynak sağlamaya bizi yönlendirmiş oluyor. Bir de piyasaya, finansmanda müthiş anlamda rekabetçi yeni oyuncuyu sokuyor." dedi.

7.08.2018Ekonomi
THY’ye 1 milyar $ taşınma kredisi

THY’ye 1 milyar $ taşınma kredisi

TÜRK Hava Yolları, İstanbul üçüncü havalimanına taşınması kapsamında yapacağı yatırımlarda kullanılmak üzere 800 milyon dolar ile 1 milyar dolar arası kredi için 12-13 yerli ve yabancı banka ile imza aşamasına geldi.

27.07.2018Ekonomi
Çin’den Tuz Gölü’ne 1.2 milyar dolar

Çin’den Tuz Gölü’ne 1.2 milyar dolar

TÜRKİYE’NİN yıllık doğalgaz tüketiminin yüzde 20'sini depolayabilecek Silivri ve Tuz Gölü Doğalgaz Depolama tesislerindeki kapasite artışları için, Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) ve Çin Endüstri ve Ticaret Bankası (ICBC) arasında önceki gün imzalanan mutabakat zaptı ile 15 yıl vadeli 1.2 milyar dolarlık proje kredisi sağlandı.

27.07.2018Ekonomi
THYye 1 milyar dolar yeni havalimanı kredisi

THY'ye 1 milyar dolar yeni havalimanı kredisi

Türk Hava Yolları, İstanbul üçüncü havalimanına taşınması kapsamında yapacağı yatırımlarda kullanılmak üzere 800 milyon dolar ile 1 milyar dolar arası kredi için 12-13 yerli ve yabancı banka ile imza aşamasında.

27.07.2018Ekonomi
Türkiyenin gaz depolarına Çin finansmanı

Türkiye'nin gaz depolarına Çin finansmanı

Silivri ve Tuz Gölü Doğalgaz Depolama tesislerinin kapasite artışları için Çin Endüstri ve Ticaret Bankası tarafından 1,2 milyar dolarlık proje kredisi onaylandı .

27.07.2018Ekonomi
Bakan Albayraktan kredi paketi müjdesi

Bakan Albayrak'tan kredi paketi müjdesi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Çinli finans kuruluşlarından, enerji ve ulaştırma sektörü yatırımları için özel sektör, kamu kurumları ve bankalara sağlanacak 3,6 milyar dolarlık kredi paketinin tamamlandığını bildirdi. Albayrak, "Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun." ifadelerini kullandı

27.07.2018Ekonomi
Bakan Albayrak Twitter’dan açıkladı: Çin’den 3.6 milyar dolar kredi

Bakan Albayrak Twitter’dan açıkladı: Çin’den 3.6 milyar dolar kredi

HAZİNE ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Çinli finans kuruluşlarından özel sektör, kamu kurumları ve bankalara sağlanacak 3.6 milyar dolarlık kredi paketinin tamamlandığını açıkladı.

26.07.2018Ekonomi
Böyle uğurlanmıştı... İlk kuyu geliyor

Böyle uğurlanmıştı... İlk kuyu geliyor!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin doğalgaz arz güvenliğini teminat altına alacak bir sistemin kurulmasının önemli olduğunu belirterek, "Doğalgaz depolama alanında Silivri ve Tuz Gölü Doğalgaz Depolama Tesisleri'nin mevcut kapasitelerinin geliştirilmesine devam ediyoruz. Nihai hedefimiz, yıllık doğalgaz tüketimimizin en az yüzde 20'sini depolayacak güçlü bir depolama altyapısını hayata geçirmek." dedi. Dönmez "Mayısta göreve uğurladığımız Fatih sondaj gemimizle de inşallah Akdeniz’de bu yıl ilk kuyumuzu açacağız" ifadelerini kullandı.

26.07.2018Gündem
Londra borsa tarihinde bir ilk

Londra borsa tarihinde bir ilk

ICBC'nin çift para birimli yeşil/sürdürülebilir tahvili, dün Londra Borsası'nda satışa çıktı. Yeşil tahvil, Londra Borsası tarihindeki en yüksek meblağda çıkarılan tahvil niteliğinde.

17.07.2018Ekonomi
JPMorgan ve ICBCnin Deutsche ilgisi

JPMorgan ve ICBC'nin Deutsche ilgisi

Haftalık Alman dergi Wivo'ya göre JPMorgan ve ICBC, Deutsche Bank hisseleriyle ilgileniyor. Habere göre Almanya Başbakanı Angela Merkel geçen Salı günü UBS Yönetim Kurulu Başkanı Axel Weber’e bu konudaki görüşünü sordu.

7.07.2018Ekonomi
Ve Çinliler listenin tepesinde... En büyük 4 banka...

Ve Çinliler listenin tepesinde... En büyük 4 banka...

Financial Times gazetesine bağlı The Banker dergisince hazırlanan dünyanın en büyük bankaları listesinde ilk dört sıraya Çin bankaları yerleşti.

5.07.2018Ekonomi
THY, 1 milyar dolarlık kredi için bankalarla imza aşamasında

THY, 1 milyar dolarlık kredi için bankalarla imza aşamasında

Türk Hava Yolları THYAO.IS, İstanbul üçüncü havalimanına taşınması kapsamında yapacağı yatırımlarda kullanılmak üzere 800 milyon dolar ile 1 milyar dolar arası kredi için 12-13 yerli ve yabancı banka ile imza aşamasında.

27.06.2018Ekonomi
1 milyon kişiye finansal eğitim

1 milyon kişiye finansal eğitim

9 yıldır Türkiye’nin tüm illerine yayılan finansal okuryazarlık ve bütçe yönetimi projesi ‘Paramı Yönetebiliyorum’ kapsamında yaklaşık 1 milyon kişiye birebir eğitim verildi. 1900 gönüllü eğitmen ile geniş etki alanına ulaşan projeyle 6 farklı sürdürülebilir kalkınma hedefine de katkı sağlanıyor.

18.05.2018Ekonomi
Yapı Kredi’ye 1.5 milyar dolarlık sendikasyon kredisi

Yapı Kredi’ye 1.5 milyar dolarlık sendikasyon kredisi

Yapı Kredi, 19 ülkeden 48 bankanın katılımıyla 1.5 milyar dolar tutarında sendikasyon kredisi sağladı. Sağlanan kredi, 367 gün vadeli 332 milyon dolar ve 898 milyon Euro ile 2 yıl 1 gün vadeli 50 milyon dolar ve 25 milyon Euro olmak üzere dört ayrı dilimden oluşuyor. Kredinin maliyeti ise sırasıyla libor + yüzde 1,30, euribor + yüzde 1,20, libor + yüzde 2,10 ve Euribor + yüzde 1,50 olarak gerçekleşti. Yapı Kredi böylece Mayıs 2017’de sağladığı krediyi daha fazla gelen talep olmasına rağmen geri ölçeklendirme sonrasında yüzde 111 oranında yenilemiş oldu.

9.05.2018Ekonomi
Ne zaman emekli olurum

Ne zaman emekli olurum?

Ne zaman emekli olurum sorusuyla birlikte vatandaşlar emeklilik yaşlarını öğrenmek istiyorlar. Çalışma hayatını bir kenara bırakıp artık dinlenmek isteyen vatandaşlar ne zaman emekli olurum sorusunun yanıtını sorguluyorlar. SGK emeklilik yaşı hesalama robotuyla, vatandaşlar emeklilik yaşlarını kolayca öğrenebiliyor. Ne zaman emekli olurum sorusunun yanıtını merak eden vatandaşlar konuyla alakalı internette aramalar yapıyorlar..

2.05.2018Gündem
VakıfBank’tan 1.3 milyar dolarlık sendikasyon kredisi

VakıfBank’tan 1.3 milyar dolarlık sendikasyon kredisi

Banka tarihinin en büyük eurobond ihracının ardından banka tarihinin en büyük sendikasyon kredisi işlemi imzalandı.

24.04.2018Ekonomi
Bu haftanın kazandıranı ne döviz ne altın oldu

Bu haftanın kazandıranı ne döviz ne altın oldu

Bu hafta yatırım araçlarından borsa kazandırırken, altın ve döviz kaybettirdi. Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri, haftayı ortalama yüzde 1,21'lik kazançla kapattı

21.04.2018Ekonomi
Çinli bankacılardan Galatasaraya ziyaret

Çinli bankacılardan Galatasaray'a ziyaret

Çin'in önemli bankalarından ICBC'nin (Industrial and Commercial Bank of China) yönetim kurulu üyeleri, Galatasaray Kulübüne ziyarette bulundu.

16.04.2018Futbol
TSPB’den Hürriyet Yazarı Uğur Gürses’e ödül

TSPB’den Hürriyet Yazarı Uğur Gürses’e ödül

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) 3. TSPB Sermaye Piyasaları Ödül Töreni’ni kapsamında Sermaye Piyasası Yazarı ödülünü Hürriyet Yazarı Uğur Gürses’e verdi.

12.04.2018Ekonomi
Borsadaki bankaların karı 2017de yüzde 27 arttı

Borsadaki bankaların karı 2017'de yüzde 27 arttı

Borsada işlem gören 10 mevduat bankasının net karı, 2017'de bir önceki yıla göre yüzde 26,8 artarak 32 milyar 394 milyon lira oldu. Bankaların öz kaynakları 2017'de 231 milyar lirayı aşarken, ortalama öz kaynak karlılığı yüzde 15,2 düzeyinde gerçekleşti.

2.03.2018Ekonomi
Yavuz Sultan Selim Köprüsü satılıyor mu

Yavuz Sultan Selim Köprüsü satılıyor mu?

Astaldi SpA ve IC Yatırım Holding A.Ş.’nin ortak girişim şirketinin, aralarında Çinli şirketlerin de olduğu yatırımcılarla Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ndeki hisselerinin satışı için görüştüğü iddia edildi.

2.03.2018Ekonomi
Dünyanın en değerli bankası ICBC oldu

Dünyanın en değerli bankası ICBC oldu

Dünyanın en değerli banka markası, 59 milyar 189 milyon dolarlık değeriyle Çin'in en büyük bankası "ICBC" oldu. 2017-2018 yıllarında Türkiye'nin en değerli 10 bankasının sıralamasında ilk sırada 1 milyar 649 milyon dolar ile Akbank yer aldı.

7.02.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Çin seferi

10 yılda 10 trilyon dolarlık ithalat hedefi açıklayan Çin’i Türkiye yakından izliyor.

5.05.2018

Çanakkale Köprüsü 16 milyar dolarlık ekonomi yaratacak

DAELIM-Limak-SK-Yapı Merkezi Ortak Girişim Grubu, 1915 Çanakkale Köprüsü ve Otoyolu projesi ihalesini kazanınca “yap-işlet-devret” şirketini kurdu:

20.03.2018