MENÜ

İbrahim Yetkin

İbrahim Yetkin ile ilgili tüm haberleri, son dakika İbrahim Yetkin haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün İbrahim Yetkin haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 706 İbrahim Yetkin haberi bulunmuştur.

İbrahim Yetkin Haberleri

İthal ette, ‘domuz artığı ile beslenme’ iddiası

İthal ette, ‘domuz artığı ile beslenme’ iddiası

KONYA Kırmızı Et Ürünleri Tarımsal Üreticileri Birliği Başkanı Nazif Karabulut, et fiyatlarının yükselmesinde besicilerin spekülatör olarak suçlanmasına tepki göstererek, bunun gerçek olmadığını söyledi. Et ithalatını eleştiren Karabulut, “Televizyonlarda ibretle izledim. Kaliteli hayvan dedikleri Uruguay’dan gelen bu 8 bin 250 hayvan, domuz artıkları ile beslenen hayvanlardır. Ben gemiden arabalara yüklenirken gördüm, tüylerim diken diken oldu. Bu ülkeye bu hayvanları, bu hükümet soktu” dedi.

21.07.2010Ekonomi
Çiftçi kuraklık teminatı için bastırıyor, sigortacılar ‘risk yüksek’ diye direniyor

Çiftçi kuraklık teminatı için bastırıyor, sigortacılar ‘risk yüksek’ diye direniyor

Tarsim Genel Müdürü Bülent Bora, kuraklık riskinin sigorta sistemi açısından çok büyük bir risk oluşturduğunu belirterek, “Geçen yıl tarım sigortasında toplam 120 TL prim toplandı. 2007 yılında kuraklık nedeniyle devlet çiftçilere 560 milyon lira yardım yaptı. Bizim bir yılda topladığımız primle, kuraklık karşılanabilir risk değil” dedi.

6.06.2010Ekonomi
Yerli etçiyi ‘bufalo’ korkusu sardı, fiyatta 20 lira göründü

Yerli etçiyi ‘bufalo’ korkusu sardı, fiyatta 20 lira göründü

İthal edilecek etin ülkesi, miktarı ve nasıl ithal edileceği merakla beklenirken sektör temsilcileri, “Canlı hayvan ithalatına karşı değiliz. Karkas olarak dondurulmuş et sektörü zora sokar. 1 kilogram dana etinin perakende fiyatı 20 TL’ye kadar düşer” yorumu yaptı. Sektör temsilcileri, “İthalat kapısından bufalo da girebilir” tedirginliğini ortaya koydu.

27.04.2010Ekonomi
Yetkin: Tarım sigortasına sel baskınları da eklensin

Yetkin: Tarım sigortasına sel baskınları da eklensin

TÜRKİYE Ziraatçılar Derneği Başkanı İbrahim Yetkin, devlet destekli tarım sigortasının kapsamının genişletilerek sel baskınlarının da teminat kapsamına alınması gerektiğini ve tarım sigortacılığının hızla yaygınlaştırılarak yüzde 5’ler seviyesinden yüzde 40-50’lere çıkarılması gerektiğini belirtti.

13.09.2009Ekonomi
Yağışlar tarım alanlarını da vurdu

Yağışlar tarım alanlarını da vurdu

Tekirdağ, İstanbul ve Balıkesir'de etkili olan şiddetli yağışlar nedeniyle çeltik, ayçiçeği, mısır ve sebze ekili alanlarda büyük zararların oluştuğu bildirildi.

10.09.2009Ekonomi
TZD Kürt raporunu açıklayacak

TZD Kürt raporunu açıklayacak

Türkiye Ziraatçılar Derneği(TZD) Genel Başkanı İbrahim Yetkin, yarın bir basın toplantısı düzenleyerek, “Demokratik açılım ve Güneydoğu’nun ekonomik gerçekleri” konulu raporu açıklayacak.

22.08.2009Gündem
Şeker fabrikalarında özelleştirme dursun

Şeker fabrikalarında özelleştirme dursun

TÜRKİYE Ziraatçılar Derneği Genel Başkanı İbrahim Yetkin, şeker fabrikalarının özelleştirme sürecinin durdurulması gerektiğini savundu.

10.08.2008Ekonomi
Şeker fabrikalarının özelleştirilmesi durdurulsun

"Şeker fabrikalarının özelleştirilmesi durdurulsun"

Türkiye Ziraatçılar Derneği Genel Başkanı İbrahim Yetkin, şeker fabrikalarının özelleştirme sürecinin durdurulması gerektiğini savundu.

10.08.2008Gündem
Bakliyatta ’ramazan stokçuları’ uyarısı

Bakliyatta ’ramazan stokçuları’ uyarısı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, başta kırmızı mercimek olmak üzere baklagiller ve pirinci stoklayarak Ramazan ayında piyasaya sürmek isteyen spekülatörlere fırsat verilmemesini istedi.

3.08.2008Ekonomi
Türkiyede tüketilen etin yüzde 25i kaçak

Türkiye'de tüketilen etin yüzde 25'i kaçak

Türkiye Ziraatçılar Derneği Başkanı İbrahim Yetkin, Türkiye'de tüketilen etin yüzde 25'inin kaçak olduğu düşünülürse, kayıt dışı üretimin 400 bin ton civarında olduğunun hesaplandığını söyledi.

20.07.2008Gündem
TZD: Kuraklık çiftçiyi mafyanın eline düşürdü

TZD: Kuraklık çiftçiyi mafyanın eline düşürdü

Türkiye Ziraatçılar Derneği Başkanı İbrahim Yetkin, kuraklık nedeniyle ürünü para etmeyen çiftçinin, borçlarını ödeyebilmek için mafyanın, tefecinin eline düştüğünü söyledi.

16.07.2008Ekonomi
Turkey to compensate drought stricken farmers

Turkey to compensate drought stricken farmers

Turkey will pay farmers compensation for crops lost because of low rainfall in 2008, Prime Minister Tayyip Erdogan said on Tuesday.

16.07.2008Gündem
EMD,  Türk tarımını masaya yatıracak

EMD, Türk tarımını masaya yatıracak

Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD), 2 Temmuz’da Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker ile Toprak Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü İsmail Kemaloğlu’nun da katılımıyla “Küresel Gıda Krizi Eşiğindeki Türk Tarımı” konulu panel yapacak.

28.06.2008Ekonomi
Önlem alınmazsa gıda fiyatları uçar

"Önlem alınmazsa gıda fiyatları uçar"

Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı İbrahim Yetkin, Türkiye’nin bu yıl 2007’deki gibi bir kuraklık görmediğini, ancak tarım ürünleri açısından benzer bir süreç yaşadığını belirtti.

19.05.2008Gündem
Türkiye derhal IMFden kurtulmalı

Türkiye derhal IMF'den kurtulmalı

Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı İbrahim Yetkin, Uluslar arası Para Fonu (IMF) ile yürütülen programların Türkiye'ye şu ana kadar "tek bir yararının" dokunmadığı, aksine sorunları büyüterek yoksullaşma, aşırı borçlanma ve mutsuzluk getirdiğini savunarak, "Türkiye derhal IMF'den kurtulmalı" dedi.

9.04.2008Ekonomi
Ekmek zammı için iptal başvurusu

Ekmek zammı için iptal başvurusu

Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD), Ankara'da ekmek zammının iptali, dava sonuçlanıncaya kadar yürütmesinin durdurulması için, Ankara 14. İdare Mahkemesi başkanlığına başvurdu.

7.11.2007Ekonomi
Ekmek zammına tepki

Ekmek zammına tepki

Türkiye Ziraatçılar Derneği Genel Başkanı İbrahim Yetkin, ekmeğe yapılan zammın buğday fiyatlarında görülen artış açısından hiçbir haklı gerekçesi olmadığını belirterek, “Ekmeğe yapılan zam geri çekilmeli. Ekmek eski gramajına getirilmeli, zam oranı da yüzde 5-6 olmalı” dedi.

20.10.2007Ekonomi
Süleyman Demirel: Islahata ihtiyaç vardır

Süleyman Demirel: Islahata ihtiyaç vardır

Türkiye'nin 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, “Her devlet sisteminde ıslahata ihtiyaç vardır. Devlet baştır, hükümet şapkadır. Şapka eskiyince atarsınız ama başı eskitmeyin” dedi.

18.09.2007Gündem
Çiftçi bu sene de kuraklık yaşanmasından korkuyor

Çiftçi bu sene de kuraklık yaşanmasından korkuyor

Türkiye Ziraatçılar Derneği Genel Başkanı İbrahim Yetkin, kuraklık nedeniyle büyüme oranlarının düşmesinin kendileri için sürpriz olmadığını belirterek, “Gelecek dönemde daha zor olacak. Çiftçi bu sene tedirgin. Ne ekeceğine karar veremiyor. Çiftçi bilinçlendirilmezse riskli dönemler oluşabilir” dedi.

12.09.2007Gündem
Bakan ’çok iyi’ dedi, fındıkçı fiyatı az buldu

Bakan ’çok iyi’ dedi, fındıkçı fiyatı az buldu

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, açıkladıkları fındık fiyatından dolayı Karadenizlilerin kendisine teşekkür ettiklerini söyledi.

10.07.2007Gündem

Yazar Sonuçları

Nallı kuzu selam eder

PAZAR günü “kalp durduran hamburger”den hareketle kırmızı et propagandası yapmış biri olarak “et” üzerine bir yazı daha yazmaktan tedirginim aslında.

8.02.2010

Savrulan umut kırıntıları

2005 yılında bir çok genel lisenin Anadolu Lisesi statüsüne alınmasıyla bu okullarda oluşan öğretmen açığının giderilmesi amacıyla MEB 23.8.2005/51735 ya da 73 sayılı bir genelge yayınladı. Bu genelgeye dayanarak kariyer ve liyakat ilkelerine göre değerlendirmeler sonucunda Türkiye genelinde 8 bin İzmir’de ise 600’e yakın sayıdaki öğretmen Anadolu Liselerinde kadrolu olarak görevlendirildi.

15.04.2008

Ekmek’te fırtınalar kopuyor

TÜRKİYE Ziraatçılar Derneği Başkanı İbrahim Yetkin, Ankara’da ekmek zammının iptali, dava sonuçlanıncaya kadar yürütmesinin durdurulması için yargıya giderken, Tüketici Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Ali Çetin zammı protesto etmek için 10-11 kasımda iki günlük zamlı ekmek almama boykotu yapacaklarını duyururken; Ankara Fırıncılar Odası Başkanı Orhan Yaralı’nın dünden kalan savunmasına yer vermeye devam edelim.

8.11.2007