MENÜ

İbrahim Kalın

İbrahim Kalın ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İbrahim Kalın haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.421 İbrahim Kalın haberi bulunmuştur.

İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü’nü bitirdi. Malezya’daki İslam Üniversitesi’nde yüksek lisans, ABD’deki George Washington Üniversitesi’nde karşılaştırmalı beşeri bilimler ve felsefe alanında doktora yaptı. Ahmet Davutoğlu’nun Dışişleri Bakanı olmasıyla boşalan dış politikadan sorumlu Başbakan Başdanışmanlını oldu. Aynı zamanda Sabah gazetesi köşe yazarı.

Kamu Diplomasisi Koordinatörü iken Başbakanlık Müsteşar Yardımcılığı'na atandı. Aralık 2014'te Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü oldu.

İbrahim Kalın Haberleri

İbrahim Kalından Ebru Özkan açıklaması

İbrahim Kalın'dan Ebru Özkan açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İsrail'in mesnetsiz şekilde gözaltına aldığı Ebru Özkan'ın Türkiye'ye döneceğini belirterek, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Özkan'a geçmiş olsun dileklerini ilettiğini bildirdi.

15.7.2018Gündem
İbrahim Kalın: Yeni kabinenin önemli konu başlıklarından bir tanesi ekonomiydi

İbrahim Kalın: Yeni kabinenin önemli konu başlıklarından bir tanesi ekonomiydi 

İbrahim Kalın: Yeni kabinenin önemli konu başlıklarından bir tanesi ekonomiydi 

13.7.2018Ankara
Yeni hükümet sisteminin ilk kabine toplantısı yapıldı... Dikkat çeken OHAL açıklaması

Yeni hükümet sisteminin ilk kabine toplantısı yapıldı... Dikkat çeken OHAL açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki ilk Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı Beştepe’de yapıldı. Açıklamayı İbrahim kalın yaptı. Kalın, "18 Temmuz gecesi, mevcut OHAL’in süresi sona eriyor. Bunun uzatılmaması yönünde cumhurbaşkanımızın bir beyanı olmuştu. OHAL kalktıktan sonra da mevcut kanunlar içerisinde bu mücadele devam edecek. Çok olağanüstü bir tehditle karşılaşmamız durumunda OHAL mekanizması tekrar hayata geçirilebilir. Ama şu an itibariyle 18 Temmuz’da OHAL’in sona erdirilmesi ve mevcut yasalar çerçevesinde terörle mücadelenin sürmesi ön görülüyor" dedi.

13.7.2018Gündem
Son 15 Temmuz kitabı Kalkışma 24 Saat

Son 15 Temmuz kitabı 'Kalkışma 24 Saat'

Son 15 Temmuz kitabı 'Kalkışma 24 Saat'

13.7.2018Antalya
NATO’da ikili görüşme maratonu... İşimiz çok

NATO’da ikili görüşme maratonu... 'İşimiz çok'

Erdoğan Brüksel’de liderlerle görüşürken, “Kupa finali için Rusya’ya gelecek misiniz’ diyen Macron’a “Hükümeti yeni kurduk işimiz çok” yanıtını verdi.

12.7.2018Dünya
Erdoğan-Macron görüşmesi başladı

Erdoğan-Macron görüşmesi başladı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, NATO Zirvesi kapsamında Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüşmesi başladı.

12.7.2018Dünya

Neo-Nazi kararı tatmin etmedi

Almanya’da 8’i Türk 10 kişiyi öldürmek, bombalı saldırılar düzenlemek ve banka soygunları gerçekleştirmekten yargılanan Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütü üyesi Beate Zschaepe, ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkûm edildi. Diğer örgüt üyelerine beklenenden daha az ceza verilmesi kurban yakınlarında tepki ve düş kırıklığına neden oldu.

11.7.2018Dünya
Brüksel buluşması

Brüksel buluşması

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, dün Brüksel’deki NATO zirvesinde, aralarında ABD Başkanı Donald Trump, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un da olduğu dünya liderleriyle bir araya gelip görüşmeler gerçekleştirdi.

11.7.2018Dünya
Erdoğan NATO zirvesinde Merkel ile buluştu

Erdoğan NATO zirvesinde Merkel ile buluştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Brüksel'deki NATO Zirvesi'nde Almanya Başbakanı Angela Merkel ile bir araya geldi.

11.7.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO Zirvesindeki Devlet ve Hükümet Başkanları Toplantısına katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO Zirvesi'ndeki "Devlet ve Hükümet Başkanları Toplantısı"na katıldı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Zirvesi'ndeki "Devlet ve Hükümet Başkanları Toplantısı"na katıldı. Konferans Merkezi Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya katılan liderlerin yerlerini aldığı esnada, ABD Başkanı Donald Trump, Başkan Erdoğan'la samimi şekilde tokalaştı.Trump, ayrıca Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'la da bir süre sohbet etti.Başkan Erdoğan'ın beraberindeki heyette, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da hazır bulundu. Toplantının basına açık gerçekleşen bölümünde, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve Belçika Başbakanı Charles Michel açılış konuşmaları yaptı.Toplantının basına kapalı birinci oturumuna katılan Başkan Erdoğan da kısa bir konuşma gerçekleştirecek.

11.7.2018Haber
Çorluda tren faciası: Ölü ve yaralılar var

Çorlu'da tren faciası: Ölü ve yaralılar var

Edirne - Halkalı seferini yapan yolcu treni, 5 vagonunun raydan çıkması sonucu devrildi. Kazanın aşırı yağışlar nedeniyle gerçekleştiği belirtildi. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, kazada ilk belirlemelere göre 10 kişinin öldüğünü ve 73 kişinin de yaralandığını söyledi. Yolculuk sırasında trende 362 yolcu ve 6 personel bulunuyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kazaya ilişkin bilgi aldı. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan kaza bölgesine doğru yola çıktı. Başbakanlık, 'Edirne-Halkalı seferini yapan banliyö treninin Muratlı-Balabanlı bölgesine geldiğinde dray olması sonucu kaza meydana gelmiştir' açıklaması yaptı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı da kazanın aşırı yağmur yağışları nedeniyle menfez ile ray arasındaki toprağın boşalması nedeni ile gerçekleştiğini belirtti. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, tahliye için ilgili tüm birimler seferber edildiğini duyurdu. Tren kazasıyla ilgili yayın yasağı getirildi.

8.7.2018Gündem
Yeni kabine yeni hesaplar... İşte bakanlık için adı geçen isimler

Yeni kabine yeni hesaplar... İşte bakanlık için adı geçen isimler

Siyasi kulisler ‘Cumhurbaşkanlığı kabinesi’ olarak adlandırılan yeni hükümetteki isimlere yoğunlaştı. Bakan adayları arasında üç müsteşar, bir vali ve bir genel müdürün adı geçiyor. Eskiden ‘denge, tecrübe’ gibi hesaplarla yapılan tahminler zorlaşırken ‘bakan yapmak için istifa ettirilecek milletvekili’ konusunda da ibre değişti. İşte bakanlık için adı geçen isimler...

3.7.2018Gündem
geniş haber- Ünlü tarihçi Prof.Dr. Fuat Sezgin son yolculuğuna uğurlandı

geniş haber- Ünlü tarihçi Prof.Dr. Fuat Sezgin son yolculuğuna uğurlandı

geniş haber- Ünlü tarihçi Prof.Dr. Fuat Sezgin son yolculuğuna uğurlandı

1.7.2018Fatih
Yemin sonrası kabine açıklanacak

Yemin sonrası kabine açıklanacak

CUMHURBAŞKANLIĞI Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 8 Temmuz’da Meclis’teki yemin töreninin ardından yeni kabineyi açıklayacağını söyledi.

28.6.2018Gündem
Türkiye - Ukrayna: 80-66

Türkiye - Ukrayna: 80-66

Türkiye - Ukrayna: 80-66

28.6.2018Ankara
Flaş açıklamalar... Yeni kabine ve  ABD mesajı

Flaş açıklamalar... Yeni kabine ve ABD mesajı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, 'Erdoğan yeni kabineyi 8 Temmuz'dan sonra açıklayabilir' dedi. Kalın, ABD'ye de 'S-400 füze anlaşması konusunda dönüş olmayacağı' ve 'İran'la ilişkileri riske edecek angajmana girilmeyeceği' mesajı verdi.

28.6.2018Gündem
140 heyecanı

140 heyecanı

AK Parti’de milletvekili seçilen veya liste dışı kalan tüm isimlerin gözü, devleti ve partiyi yönetecek ilk 140 makama çevrildi. Cumhurbaşkanı ve vekillerin TBMM’de yemin etmesinin ardından, yönetimde karar verici 140 görev için isim belirlenecek.

27.6.2018Gündem
Kalın’dan ABD’li vekile tepki: Erdoğan’ın senin tebriğine ihtiyacı yok

Kalın’dan ABD’li vekile tepki: Erdoğan’ın senin tebriğine ihtiyacı yok

CUMHURBAŞKANLIĞI Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD kongre üyesi Adam Schiff’in 24 Haziran seçimleriyle ilgili “Erdoğan’ı tebrik etmiyorum” paylaşımına “Erdoğan’ın senin tebriğine ihtiyacı yok, çeneni kapat” diyerek tepki gösterdi.

26.6.2018Dünya
ABDli temsilciye sert cevap: Çeneni kapat

ABD'li temsilciye sert cevap: Çeneni kapat

ABD kongre üyesi Adam Schiff'in 24 Haziran seçimleriyle ilgili attığı 'Erdoğan'ı tebrik etmiyorum' paylaşımına İbrahim Kalın, "Erdoğan'ın senin tebriğine ihtiyacı yok. Türk halkı kararını verdi. Çeneni kapat" cevabını verdi.

26.6.2018Gündem
Skandal Batı basınından İbrahim Kalına sansür

Skandal! Batı basınından İbrahim Kalın'a sansür

AA'nın haberine göre, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın BBC Londra Radyosu'na verdiği röportajda, bölücü terör örgütünün propagandalarına itibar edilmemesi gerektiğini belirterek, "Gerçekleri PKK terör örgütünün gözüyle değil, kendi gözlerinizle görün." şeklindeki sözlerinin yer aldığı bölüm sansürlendi.

25.6.2018Dünya
Mimar Sinan için 24 saat geçmeden 110 bin imza

'Mimar Sinan' için 24 saat geçmeden 110 bin imza

İstanbul Beşiktaş’taki Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) İstanbul Devlet Konservatuvarı’nın, 26 Haziran’da boşaltılacağıyla ilgili kararın ardından üniversiteye on binlerce destek geldi.

22.6.2018Eğitim

İnfial!

Sakarya’nın Sapanca ilçesi Yüzevler Mahallesi’nde 4 bacağı kesilmiş halde bulunan ve tüm çabalara rağmen yaşatılamayan yavru köpeğin son bakışı Türkiye’nin yüreğine işledi. Bayram sevincini gölgeleyen, insanların vicdanlarında yara açan vahşet infial yarattı. Tepkiler şöyle:

16.6.2018Gündem
Bahçeliden ağlatan olaya tepki: Gözümün önünden o fotoğraf bir türlü gitmiyor

Bahçeli'den ağlatan olaya tepki: Gözümün önünden o fotoğraf bir türlü gitmiyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sosyal medya hesabından mesajlar paylaştı. Bahçeli mesajlarında, ön ve arka ayakları kesilen ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan yavru köpeğe değindi. Devlet Bahçeli, “Sapanca’da, bir ormanlık alanda, dört bacağı hunharca kesilmiş halde bulunan bir köpek yavrusu insanım diyen herkesi infial ve isyana sürükledi. Gözümün önünden o fotoğraf bir türlü gitmiyor. Cani ruhlular,insanlığın defolu yüzleri minik bir köpeğe kast etmişler! Ne hazin değil mi?” ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da konu ile ilgili yaptığı açıklamada "Kasıt ya da ihmal ne varsa ortaya çıkartılacak. İlgili yasa tasarısının Meclis’ten çıkması isabet olacaktır" dedi.

16.6.2018Gündem
Erdoğan partisinin Sultangazi İlçe Teşkilatını ziyaret etti

Erdoğan partisinin Sultangazi İlçe Teşkilatı'nı ziyaret etti

Erdoğan partisinin Sultangazi İlçe Teşkilatı'nı ziyaret etti

15.6.2018İstanbul
FLAŞ

FLAŞ

FLAŞ

14.6.2018Şanlıurfa
Hükümetten ilk açıklama: Milletvekilimiz kardeşini kaybetti

Hükümetten ilk açıklama: Milletvekilimiz kardeşini kaybetti

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın da aralarında bulunduğu gruba PKK'lıların saldırmasının ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya katıldığı TV programında, "Ben de milletvekilimizi aradım az önce başsağlığı diledim. Kendisiyle konuştum. Kardeşini kaybetmiş ve 4 ağabeyinin de yaralı olduğu bilgisini verdi." dedi.

14.6.2018Gündem
8 üniversiteye rektör atandı

8 üniversiteye rektör atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sekiz üniversiteye rektör ataması yaptı. Atamalarla ilgili karar, Resmi Gazete'de yer aldı.

14.6.2018Eğitim
Son dakika: BMden Filistin halkı için karar

Son dakika: BM'den Filistin halkı için karar

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulunda, Filistin halkı için koruma talep eden karar tasarısı kabul edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında açıklamalarda bulunurken aldığı haber sonrasında kararı, "ABD yine hüsrana uğradı" sözleriyle yorumladı.

13.6.2018Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan Merkezefendi Şehir Kütüphanesini ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan Merkezefendi Şehir Kütüphanesi'ni ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan Merkezefendi Şehir Kütüphanesi'ni ziyaret etti

10.6.2018Zeytinburnu
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalından Erdoğan Demirören için başsağlığı mesajı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Erdoğan Demirören için başsağlığı mesajı 

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Erdoğan Demirören için başsağlığı mesajı 

8.6.2018Ankara
Cumhurbaşkanından Erdoğan Demirörenin vefatı sonrası taziye mesajı

Cumhurbaşkanı'ndan Erdoğan Demirören'in vefatı sonrası taziye mesajı

Demirören Holding kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören'in vefatının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, MHP lideri Bahçeli, bakanlar, milletvekilleri ve siyasiler taziye mesajı yayınladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında ''Çalışma hayatında önemli başarılara imza atan, ülkemize değerli katkılarda bulunan kıymetli sanayici ve işadamı Erdoğan Demirören, her zaman hayırla yâd edilecektir'' dedi. Cumhurbaşkanı, Demirören Ailesi'ni telefonla arayıp taziyede de bulundu. Başbakan Yıldırım da ''Erdoğan Demirören, Türkiye’nin ekonomik olarak güçlenmesi ve sanayi atılımlarıyla kalkınması için hayatı boyunca büyük hizmetlerde bulunan, binlerce kişiye istihdam sağlayan seçkin ve saygın biriş adamı olarak hatırlanacaktır'' dedi.

8.6.2018Gündem
Kalın: Avusturya’da 7 caminin kapatılması ile amaç siyasi kazanım

Kalın: Avusturya’da 7 caminin kapatılması ile amaç 'siyasi kazanım'

Kalın: Avusturya’da 7 caminin kapatılması ile amaç 'siyasi kazanım'

8.6.2018Ankara
Son dakika... Avusturyadan skandal karar Camileri kapatıyorlar

Son dakika... Avusturya'dan skandal karar! Camileri kapatıyorlar

Avusturya Başbakanı Kurz, ülkedeki 7 camiyi kapatacaklarını ve birkaç imamı sınır dışı edeceklerini açıkladı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın kararın ardından Twitter'dan açıklama yaptı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Avusturya’nın 7 camiyi kapatma kararına ilişkin, "Avusturya'nın sudan bahanelerle 7 camiyi kapatması ve imamları sınır dışı etmesi, bu ülkedeki İslam karşıtı ırkçı ve ayrımcı popülist dalganın sonuçlarından biridir." ifadesini kullandı. Kalın, "Avusturya hükümetinin ideolojik tutumu evrensel hukuk normlarına, toplumsal uyum politikalarına, azınlık hukukuna ve bir arada yaşama ahlakına aykırıdır. İslam karşıtlığının ve ırkçılığın bu şekilde normalleştirilmesi ve sıradanlaştırılması kesin olarak reddedilmelidir." değerlendirmesinde bulundu.

8.6.2018Dünya
İbrahim Kalın: Gülü ziyaret şahsi hukukumuza binaen yapıldı

İbrahim Kalın: Gül'ü ziyaret şahsi hukukumuza binaen yapıldı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, seçim sürecinin başlangıcında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile kendisinin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü ziyaret etmesine ilişkin "Bu ziyaret tamamen Hulusi Akar Paşa'nın ve benim, Sayın Abdullah Gül ile olan şahsi hukukumuza binaen yapılmış bir ziyaretti." dedi.

5.6.2018Gündem
İbrahim Kalın: Türkiye’nin o bölgedeki ‘büyük planı’ ne

İbrahim Kalın: Türkiye’nin o bölgedeki ‘büyük planı’ ne?

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın Daily Sabah gazetesinde yayınlanan “Türkiye Balkanlar’da ne istiyor?” başlıklı yazısında dikkat çeken bilgiler paylaştı.

2.6.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKM ve Taksim Camii inşaatlarını inceledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKM ve Taksim Camii inşaatlarını inceledi

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, özel bir televizyon kanalında katıldığı canlı yayının ardından Taksim Meydanı’na gelerek Atatürk Kültür Merkezi (AKM) ve Taksim Camii inşaatlarında incelemelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Taksim’de vatandaşlarla da sohbet etti.

2.6.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKM ve Taksim Camii inşaatlarını inceledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKM ve Taksim Camii inşaatlarını inceledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKM ve Taksim Camii inşaatlarını inceledi

2.6.2018Beyoğlu
Erdoğan,  Eyice ve Çataklının cenaze törenlerine katıldı

Erdoğan, Eyice ve Çataklı'nın cenaze törenlerine katıldı

Erdoğan, Eyice ve Çataklı'nın cenaze törenlerine katıldı

30.5.2018İstanbul
AB Bakanı Çelik Macronu çok sert eleştirdi

AB Bakanı Çelik Macron'u çok sert eleştirdi

AB Bakanı Ömer Çelik Fransız Le Point dergisinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili kapağını basın özgürlüğü olarak tanımlayan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'u Twitter üzerinden eleştirdi. 

29.5.2018Dünya
Skandal Erdoğan kapağına Macrondan destek

Skandal Erdoğan kapağına Macron'dan destek

Le Point dergisinin Türkiye ve Fransa'daki Türkler'in büyük tepkisini çeken son sayısına Fransa Cumhurbaşkanı Macron'dan destek geldi.

29.5.2018Dünya
İbrahim Kalın: Son sözü Batı medyası değil millet söyleyecek

İbrahim Kalın: Son sözü Batı medyası değil millet söyleyecek

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın Daily Sabah gazetesinde bugün yayınlanan yazısında “24 Haziran’da son sözü Batı medyası veya çıkar grupları değil, millet söyleyecek” ifadelerini kullandı.

26.5.2018Gündem
Fransadaki Türklerden tepki yağdı... Afişi kaldırdılar

Fransa'daki Türklerden tepki yağdı... Afişi kaldırdılar

Fransa'nın Avignon şehrinde, Le Point dergisinin Türkiye ve Fransa'daki Türkler hakkında büyük tepki çeken son sayısının kapağı, Türk gençlerinin gösterdiği tepkinin ardından reklam panosundan kaldırıldı.

26.5.2018Dünya
Le Point afişlerini Erdoğan resimleriyle kapattılar

Le Point afişlerini Erdoğan resimleriyle kapattılar

Avignon şehrindeki bir reklam panosuna asılan Le Point dergisinin Türkiye ve Fransa'daki Türkler hakkındaki büyük tepki çeken son sayısının kapağı, bir grup Türk gencinin protestosunun ardından panolardan indirildi.

26.5.2018Avrupa
Son dakika ABD ile kritik görüşme... İşte masadakiler

Son dakika! ABD ile kritik görüşme... İşte masadakiler

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD'den bir heyetin Türkiye'de Menbiç konusunda bugün görüşmelerde bulunduğunu bildirdi. Aksoy, Türkiye'nin ABD'den F-35'leri teslim almak için bütün şartları yerine getirdiğini söylerken, "ABD'den engelleme gelirse karşılık vermek zorunda kalırız" dedi. 

25.5.2018Dünya
‘Türkiyenin sizden talimat aldığı günler geride kaldı’

‘Türkiye'nin sizden talimat aldığı günler geride kaldı’

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Fransız Le Point dergisinin kapağı hakkında “Türkiye'nin sizden talimat aldığı günler geride kaldı. 'Diktatör' diyerek o günleri geri getiremezsiniz" dedi.

24.5.2018Gündem
İbrahim Kalından bedelli askerlik sorusuna yanıt

İbrahim Kalın'dan bedelli askerlik sorusuna yanıt

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın katıldığı bir radyo programında bedelli askerlikle ilgili açıklamada bulundu. Kalın, "Şu anda gündemimizde böyle bir şey yok. Terörle mücadele devam ederken, Afrin operasyonu belli aşamaları tamamlanmış olmakla beraber devam ederken, sınır güvenliği ve diğer konular devam ederken tabii şu anda gündemimizde böyle bir şey yok" yanıtını verdi.

24.5.2018Gündem

Yazar Sonuçları

OVP’yi açıklamak piyasaların sorununu çözmez

CUMHURBAŞKANLIĞI Sözcüsü İbrahim Kalın yeni Bakanlar Kurulu’nun ilk toplantısında ekonominin ele alındığını belirterek, Orta Vadeli Program’ın (OVP)  önümüzdeki haftalarda açıklanacağını duyurdu.

15.7.2018

Hadi Cüneyt bitir şu maçı

BRÜKSEL’deki Cinquantenaire Parkı ve Müzesi...

12.7.2018

Yeni dönem sürprizlerle başladı

Güne Parlamenter sistemle uyandık, gece yatağa Başkanlık sistemi olarak girdik.

9.7.2018

Ankara kulislerinden bildiriyorum: İşte muhtemel yeni bakanlar

ŞU yaz sıcağında Bodrum ya da Çeşme’de değil de Ankara’dayım.

7.7.2018