MENÜ

İbrahim Anaç

İbrahim Anaç ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İbrahim Anaç haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 58 İbrahim Anaç haberi bulunmuştur.

İbrahim Anaç Haberleri

Birinci Madrid ikinci Konya

Birinci Madrid ikinci Konya

Fransız PSA Grubu, 2019 yılından itibaren bünyesindeki Peugeot, Citroen, Opel ve DS markalarını Avrupa’da birlikte satmaya başladı. Ocak sonunda ilk olarak Madrid’de 4 markanın birlikte satıldığı yeni showroom konseptini hizmete açan PSA Grubu, ikinci showroom’u ise Konya’da açıyor. Peugeot Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç, “Türkiye’nin yarıdan fazlasında çoklu marka stratejisini uygulayacağız” dedi.

18.03.2019Ekonomi
Ve dizeli bitirdi

Ve dizeli bitirdi

Toyota, Türkiye’de dizel otomobil satışını bitiren ilk marka oldu. Geçen yıl Avrupa’da dizel üretim ve satışını noktalayan Japon marka, Türkiye’de de bundan böyle sadece hibrit ve benzinli motor satacak. Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt, “Aslında 2020 için planlamıştık ama bir yıl önceden ulaştık. Dizel yerine yeni Corolla dahil artık her binek modelimizin hibrit versiyonunu satacağız” dedi.

28.01.2019Ekonomi
Ekonomiye ‘oto’ katkı

Ekonomiye ‘oto’ katkı

ÖTV ve KDV indiriminin etkisiyle kasım ayında otomobil ve hafif ticari araç satışları ekim ayına göre yüzde 170 artarak 58 bin 204 adet olarak gerçekleşti. Bu rakam geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 42’lik bir daralmayı ortaya koysa da, ekim ayında adeta çöken otomotiv pazarı için moral oldu. Diğer taraftan kasımdaki satışlar hem büyümeye olumlu yansıdı, hem enflasyonun düşmesinde etkili oldu hem de vergi gelirlerini artırdı.

5.12.2018Ekonomi
Ekonomiye oto katkı

Ekonomiye oto katkı

ÖTV ve KDV indiriminin etkisiyle kasım ayında otomobil ve hafif ticari araç satışları ekim ayına göre yüzde 170 artarak 58 bin 204 adet olarak gerçekleşti. Bu rakam geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 42’lik bir daralmayı ortaya koysa da ekim ayında adeta çöken otomotiv pazarı için moral oldu. Diğer taraftan kasımdaki satışlar hem büyümeye olumlu yansıdı, hem enflasyonun düşmesinde etkili oldu hem de vergi gelirlerini arttırdı.

5.12.2018Ekonomi
ÖTV indiriminden sonra araç fiyatları nasıl değişecek

ÖTV indiriminden sonra araç fiyatları nasıl değişecek?

ÖTV indirimi sonrası araç fiyatlarının nasıl etkileneceği, sıfır araç almak isteyen birçok vatandaşın gündemindeki konu oldu. Motor hacmi olarak 1600 cc ve altını kapsayacak olan otomobilde ÖTV indirimi, sıfır araçlarda yüzde 15'lik indirime tekabul edecek. Ticari araç almak isteyenler için ise ek olarak KDV indirimi de devreye girecek. Bu indirim ise işletmelerine ticari araç almak isteyenler için ÖTV indirimine ek olarak fiyatlarda yüzde 17'lik bir ek düşüş sağlayacak. Peki, ÖTV indiriminden sonra otomobil fiyatları nasıl şekillendi? İşte, piyasalardan bazı bilgiler

1.11.2018Ekonomi
Bayraktar istemedi Koluman’a verdik

Bayraktar istemedi Koluman’a verdik

PSA Grubu’nun (Peugeot-Citroen) bünyesinde Fransa’nın lüks otomobildeki açığını kapatmak için yaratılan ‘DS’ markası Türkiye’de de yeniden doğdu. 2010 yılından itibaren Bayraktar Grubu bünyesinde temsil edilen DS artık hem dünyada hem Türkiye’de tamamen bağımsız bir marka olarak yoluna devam edecek. DS CEO’su Yves Bonnefont, “Bayraktar yatırım yapmak istemedi biz de Koluman’a verdik” dedi.

1.07.2018Ekonomi
Aslan’ın hedefi ilk 5

Aslan’ın hedefi ilk 5

TÜRKİYE’de son 10 yılın en yüksek otomobil satışına ulaşan Fransız Peugeot, gözünü ilk 5 marka arasına dikti.

22.01.2018Ekonomi
Amirle uçacak

Amirle uçacak

Aslan logosuyla ünlü Fransız Peugeot’nun ilk Türk Genel Müdürü olan eski Çevik Kuvvet Amiri İbrahim Anaç, göreve gelir gelmez koyduğu hedeflerle dikkat çekti. Bu yılı 41 bin adet satış ve yüzde 4.1’lik rekor pazar payıyla tamamlayacaklarını söyleyen Anaç, 5 yıl içinde ise satışlarını ikiye katlayıp Türkiye’de yüzde 8 pazar payı ve 80 bin adetlik satışa ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

24.12.2017Ekonomi
Otomotiv pazarı 2018de kur baskısında

Otomotiv pazarı 2018'de kur baskısında

Otomotiv markası yöneticileri, bu yıl 950-975 bin seviyesinde tamamlanmasını bekledikleri toplam pazarda, 2018'de döviz kuru nedeniyle bir miktar gerileme yaşanabileceğini öngörüyor.

17.12.2017Ekonomi
Eski çevik kuvvet amiri bakın şimdi ne yapıyor

Eski çevik kuvvet amiri bakın şimdi ne yapıyor?

1990 yılında Polis Akademisi’nden Komiser Yardımcısı olarak mezun olan İbrahim Anaç, 9 ay ABD’de dil eğitimi aldıktan sonra 1 yıl Balıkesir Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet özel tim amiri olarak görev yapmış. Anaç daha sonra Emniyet Genel Müdürlüğü Dış İlişkiler Başkanlığı’nda çalışmış ve 1995 yılında komiser rütbesindeyken ayrılmış. Anaç şu anda Peugeot’nun ilk Türk Genel Müdürü olarak görev yapıyor.

20.11.2017Ekonomi
45 otomobil markasının 44’ünü artık Türkler yönetiyor

45 otomobil markasının 44’ünü artık Türkler yönetiyor

TÜRKİYE’de otomotiv sektöründe adeta yerli yönetici rüzgarı esiyor. Otomotiv Distribütörleri Derneği’ne (ODD) üye 45 otomotiv markası var. Bundan 10-15 yıl önceye kadar Türkiye’de yer alan markaların birçoğunun başında yabancı yönetici görev yaparken varken bu sayı bugün itibariyle 1’e düştü. Yani Türkiye’de sadece 1 markanın genel müdürü yabancı. O da Honda Türkiye Başkanı Takuya Tsumura. Geri kalan tüm markaların başında artık Türkler var.

13.11.2017Ekonomi

"Otomobile eylülden itibaren kademeli zam gelecek"

Nissan Türkiye Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Anaç, kurdaki artışların ağustos ve eylül aylarında fiyatlara tam yansımayacağını belirterek, "Eylülden itibaren fiyat artışları ufak ufak başlar, ekim sonrası daha da artar. Bu doğrultuda otomobil fiyatlarında yüzde 5-6 civarında artış beklemek doğru olur" dedi.

30.08.2015Ekonomi
Kitap kazananlar belli oldu

Kitap kazananlar belli oldu

hurriyet.com.tr hediye kitap günleri devam ediyor. Sorduğumuz soruya doğru cevap veren 20 şanslı hurriyet.com.tr okuyucusu bizden Nermin Yıldırım'ın 'Unutma Dersleri' romanını kazandı.

19.03.2015Keyif
İkinci el otoda konforlu alışveriş

İkinci el otoda konforlu alışveriş

İkinci el oto piyasası denilince terkedilmiş bir arsalıkta rastgele dizili otomobiller, üzerlerine acemice yapışmış satılık kağıtlar ve kendi aracını kendi pazarlamaya çalışan acemi satıcılar akla geliyor...

27.04.2002Gündem
Tarım ve hayvancılığa 13 yılda 1 milyar TL destek

Tarım ve hayvancılığa 13 yılda 1 milyar TL destek

Van Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Fevzi Altuner, 13 yılda tarım ve hayvancılığa 1 milyar TL destek sağlandığını söyledi.

25.01.2017Ekonomi
Somada hastaneye kaldırılan ve taburcu edilen işçilerin isimleri

Soma'da hastaneye kaldırılan ve taburcu edilen işçilerin isimleri

Soma ilçesindeki kömür ocağında çıkan yangında yaralanan 88 kişiden, 63'ü taburcu edildi. AFAD yetkilileri taburcu edilen ve tedavi gören işçilerin isimlerini açıkladı.

14.05.2014Gündem
Sevindiren nüfus artışı

Sevindiren nüfus artışı

Teşvikler sayesinde küçükbaş ve büyükbaş hayvan sayısı arttı.

13.04.2014Ekonomi
İşte CHPnin tüm il ve ilçe adayları

İşte CHP'nin tüm il ve ilçe adayları

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlığında toplanan CHP Parti Meclisi toplantısında belediye başkan adayları oylandı ve kesinleşti.

10.02.2014Gündem
‘Merhamet’ günü

‘Merhamet’ günü!

Kanal D’nin yeni dizisi “Merhamet” bugün başlıyor. Özgü Namal, İbrahim Çelikkol, Mustafa Üstündağ, Burçin Terzioğlu ve Yasemin Allen’ın başrolleri paylaştığı, Hande Altaylı’nın “Kahperengi” adlı eserinden televizyona uyarlanan dizi, küçük bir Ege kasabasından çıkan Narin’in hayata azimle tutunuş hikayesini ekrana taşıyacak.

13.02.2013Kelebek
Foseptik kurbanı Aslı toprağa verildi

Foseptik kurbanı Aslı toprağa verildi

Melek yüzlü Aslı 8 yaşındaydı... Evlerinin arkasındaki 'açık' bırakılan foseptik çukuruna düştü... Öldü... 8 yaşında… Suçlu kim? Herkes birbirini suçluyor... Asıl suçlu 'çukur' zihniyette... Böylesi büyük bir tehlikeyi sezmeyip önlem almayacak kadar cahil olanların tümünde...

22.04.2010Gündem
Manda sevdası

Manda sevdası

On yıl öncesine kadar Samsun Kızılırmak Deltası’ndaki çocuklar mandanın kuyruğunda büyürlerdi. Kuyruğunu salıncak, gövdesini kaydırak yapar oynarlardı. Sonra manda nüfusu azalmaya başladı. 1990 sayımlarında sayıları 10 bindi, bu yıl 2800’e düştüler. Çünkü deltada sular kirleniyor, mandalar ölüyordu. Sahipleri mandaları deltanın en uç noktalarına göndermeye başladı. Mandalar uzaklaştıkça mandıralar çalışmaz hale geldi, manda sütü, manda yoğurdu gibi nimetler unutulacak kadar azaldı.

28.06.2008Kelebek
Bebek için yoga

Bebek için yoga

Altı aylık hamile Gülben Ergen, doğuma hamilelik yogasıyla hazırlanıyor. Bahçeköy'deki evinin kapısını Kelebek'e açan Gülben Ergen, hocasıyla beraber yaptığı yoga egzersizlerini hiç aksatmadığını söyledi.

22.10.2006Kelebek
Emniyetin terfi listesi belli oldu

Emniyet'in terfi listesi belli oldu

Kamuoyunda ''Polis Şurası'' olarak bilinen Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Değerlendirme Kurulu toplantısında bir üst rütbeye terfi eden emniyet müdürleri belirlendi.

12.05.2004Gündem
Genç Osman gibi Bağdattayız

Genç Osman gibi Bağdat'tayız

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, tartışmalı Irak seferine dün iki uçak dolusu 315 kişilik işadamı heyetiyle çıktı. Tüzmen, bir yandan gezisini ‘‘Genç Osman'ın Bağdat Seferi’’ne benzetti, diğer taraftan da, ‘‘Barış treninin son vagonunda da olsa yer almamız gerektiğine inanıyoruz’’ dedi.

10.01.2003Ekonomi

Yazar Sonuçları

1 milyona 2023’te ulaşılır

Ekonomideki dalgalanmanın sonucunda 2018’de yüzde 35 daralan otomotiv pazarına ilişkin 2019 yılı öngörüleri markadan markaya değişiklik gösteriyor.

28.01.2019

Bankaların musluğu İdlib’le mi açılacak?

Geçen hafta Kibar Holding’in patronu Ali Kibar ile birlikte Antalya’ya kısa bir seyahat yaptık

9.09.2018

Dernekler de artık vizyon değiştirmeli

TÜM dünyada olduğu gibi Türkiye’de de otomotiv sektörü büyük bir değişimin eşiğinde.

25.03.2018

‘360 derece’ otomotiv

'Hürriyet gazetesi’ Türk basının amiral gemisi ise çok net bir şekilde otomotiv sektörü de ekonominin amiral gemisi.

19.11.2017

AKP'li vekilden savcıya müdahale

DÜN 'Tavşanlı'da Ali Dibo' başlıklı, jandarmanın yürüttüğü 'kömür yolsuzluğu' ile ilgili yazımızda, AKP Kütahya Milletvekili, KİT Komisyonu üyesi, Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Hüsnü Ordu'nun adından da sözetmiştik.

15.11.2006