MENÜ

Hz. İsa

Hz. İsa ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hz. İsa haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.258 Hz. İsa haberi bulunmuştur.

İsa (MÖ 7-2 – MS 30-33), birçok Hristiyan mezhebi tarafından Tanrı'nın Oğlu olarak ve Hristiyanlığın kurucusu olarak kabûl edilen, Hristiyanlığın temel kişisidir. Hristiyanlara göre İsa beklenen Mesih'tir.

Hz. İsa Haberleri

İlk iftarı saat kaçta yapacağız İşte il il iftar vakitleri

İlk iftarı saat kaçta yapacağız? İşte il il iftar vakitleri

6 Mayıs 2019 günü ilk sahurunu yapan vatandaşlar şimdi iftar saatini merak ediyor. Müslümanlar tarafından en kutsal ay olarak kabul edilen ramazanda orucu en erken Hakkarililer açacak. Peki, ilk iftarı saat kaçta yapacağız? İşte, Diyanet İşleri Başkanlığının illere göre hazırladığı imsakiyelere göre il il iftar vakitleri

5.05.2019Gündem
Leonardo Da Vincinin 500üncü ölüm yıldönümü

Leonardo Da Vinci'nin 500'üncü ölüm yıldönümü

Avrupa kültürünün altın çağı olan Rönesans döneminin (15. ve 16. yüzyıl) önde gelen isimlerinden Leonardo da Vinci ölümünün 500. yıl dönümünde anılıyor.

2.05.2019Keyif
Brugge’ün sakin rakibi

Brugge’ün sakin rakibi

Belçika’nın Flamanca konuşulan bölgesine yolu düşenler öncelikle Brugge’e koşar. Çünkü 45 km. doğusundaki aynı özelliklere sahip sakin Gent’in çok daha cazip olduğunu az kişi bilir. Sol eğilimli yerel yönetim, şehrin yaşamını çevre dostu politikalarla yönetiyor. Kartpostal görünümlü kanallar, gotik yapılar, ortaçağın büyüleyici sanat eserleriyle süslü katedral, ülkenin en iyileri arasına giren restoranlar, birinci sınıf müzeler kentin cazibesini artırıyor.

29.04.2019Seyahat
Kalp söken ‘Zalim Pedro’ ve efsaneler ülkesi: Portekiz

Kalp söken ‘Zalim Pedro’ ve efsaneler ülkesi: Portekiz

Portekiz muhteşem manzaraları, tarihi eserleri ve efsaneleriyle ünlü bir ülke. Portekizlilerin Türklere bu kadar çok benzediklerini de bilmezdim. İntikam şeklinden dolayı zalim unvanını alan Kral Pedro ve büyük aşkı, Fatima ve üç çobanın hikayesi, Gül Kraliçe’nin mucizeleri beni çok etkiledi. Gezimi efsaneler eşliğinde tamamladım!

27.04.2019Avrupa
Notre Dameın restorasyonu için bağış yağdı

Notre Dame'ın restorasyonu için bağış yağdı

Fransa’nın başkenti Paris’in simgelerinden Notre Dame Katedrali’nde çıkan yangın, dün 500 itfaiyecinin müdahalesiyle 8.5 saatte söndürüldü. Büyük zarar gören, çan kulesi ve çatısı çöken katedralin yenilenmesi için milyarderlerden bağış yağdı.

17.04.2019Dünya
Tarihi Andaval Kilisesi turizme kazandırıldı

Tarihi Andaval Kilisesi turizme kazandırıldı

Hristiyanların kutsal hac yolu üzerinde bulunan ve 1977'de meydana gelen patlamada büyük bölümü zarar gören Andaval Kilisesi ve ören yerinde, yaklaşık 23 yıl süren restorasyon çalışmaları bitti. Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, merkez Aktaş beldesindeki ören yeri ve kilisenin açılışında yaptığı konuşmada, kentin tarım ve sanayisinin yanında turizmde de büyük potansiyeli olduğunu söyledi.

16.04.2019Seyahat
Denizli polisinden 1500 yıllık ‘Amuled’ operasyonu

Denizli polisinden 1500 yıllık ‘Amuled’ operasyonu

Denizli’de polis tarafından gerçekleştirilen operasyonda, 6 yüzyıl dönemine ait olan ve Hz. İsa’dan koruma dilenmesi için hazırlanmış, genellikle hastalık ve çeşitli hastalıklardan korunma sağladığına inanıldığı ve ‘Amuled’ ismi verilen Mısır menşeili 2 adet el yazması kitap ele geçirildi.

9.04.2019Gündem
1500 yıllık ‘Amuled’ isimli gizemli kitap ele geçirildi

1500 yıllık ‘Amuled’ isimli gizemli kitap ele geçirildi

Denizli’de polis tarafından gerçekleştirilen operasyonda, 6. yüzyıl dönemine ait olan ve Hz. İsa’dan koruma dilenmesi için hazırlanmış, genellikle hastalık ve çeşitli hastalıklardan korunma sağladığına inanıldığı ve ‘Amuled’ ismi verilen Mısır menşeili 2 adet el yazması kitap ele geçirildi.

9.04.2019Gündem
Bu kez gazeteci Papanın elini havada bıraktı

Bu kez gazeteci Papa'nın elini havada bıraktı

Pazartesi günü İtalya’nın Loreto kentinde bir ayinin ardından elini öpmek isteyen inananları bir bir reddeden ve bundan dolayı eleştirilen Katoliklerin ruhani lideri Papa Francesco’ya, buna atıfla bir gazetecinin yaptığı şaka güldürdü.

31.03.2019Dünya
İlham Veren Yaşam Öyküleriyle ‘Tarihe Yön Veren 100 Kadın’

İlham Veren Yaşam Öyküleriyle ‘Tarihe Yön Veren 100 Kadın’

Hürriyet Kitap, tarih sahnesinde var olan ve yaptıkları başarılar, açtıkları yollar ile günümüzden geleceğe kadar ilham veren 100 kadının öyküsünü bir araya getirdi.

12.03.2019Kitap Sanat
Bu köyde 1 yıl boyunca ‘tıraş’ yasak

Bu köyde 1 yıl boyunca ‘tıraş’ yasak

Almanya’nın Bavyera Eyaleti’nde Türklerin de yaşadığı Oberammergau köylülerine bir yılı aşkın bir süre boyunca saç sakal tıraşı yasak. Çünkü bir yıl sonra ‘İsa’nın Çilesi’ adlı oyun sergilenecek.

6.03.2019Avrupa
Diyarbakırda ele geçirildi 800 yıllık...

Diyarbakır'da ele geçirildi! 800 yıllık...

Diyarbakır'da deri üzerine İbranice yazılı, içerisinde Hz. İsa ile Hz. Meryem'in yüzlerinin de tasvir edildiği resimlerin bulunduğu 800 yıllık kitap, jandarmanın düzenlediği operasyonla satılmak istenirken ele geçirildi. Operasyonda 6 kişi gözaltına alındı.

28.02.2019Gündem
700 yıllık tablo  korumaya alındı

700 yıllık tablo korumaya alındı

KAYSERİ’de, polisin düzenlediği operasyonda, 13’üncü yüzyıla ait Hz. İsa’nın çarmıha gerilişinin resmedildiği tarihi tablo ele geçirildi. Tablo, Kayseri Müzesi’nde koruma altına alındı.

21.02.2019Kitap Sanat
Dünyadaki nadir eserlerden biri... Koruma altına alındı

Dünyadaki nadir eserlerden biri... Koruma altına alındı

Kayseri'de ele geçirilen, Hz. İsa'nın çarmıha gerilişi ve onu üzüntüyle izleyen havarilerinin resmedildiği 13. yüzyıla ait tablo koruma altına alındı. Dünyadaki nadir eserlerden olduğu değerlendirilen tablonun piyasa değerinin yaklaşık 5 milyon lira olduğu ileri sürülüyor.

20.02.2019Gündem
Paha biçilemiyordu... Ele geçirildi...

Paha biçilemiyordu... Ele geçirildi...

Kayseri Emniyet Müdürlüğü, KOM Şube ekipleri lüks bir plazaya  yaptıkları bir operasyonda 13. yüzyıldan kalma dokuma bir tablo ele geçirdi.

19.02.2019Gündem
Papa, Venezuelada taraflar anlaşırsa arabuluculuğa hazır

Papa, Venezuela'da taraflar anlaşırsa arabuluculuğa hazır

Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Franciscus, Venezuela'da tarafların anlaşıp, talep etmeleri halinde arabuluculuk yapmaya hazır olduğunu bildirdi.

5.02.2019Dünya
Şarlman ödülü Guterresin oldu

Şarlman ödülü Guterres'in oldu

Alman Şarlman Ödülü bu yıl BM Genel Sekreteri Guterres'e verilecek.

29.01.2019Dünya
Frankfurtlu Müslüman gençler ‘kardeş kent’i ziyaret etti

Frankfurtlu Müslüman gençler ‘kardeş kent’i ziyaret etti

Frankfurt camilerinde görevli gençler, İsrail’in Tel Aviv, Haifa, Jaffa ve Kudüs kentlerini ziyaret ettiler.

16.01.2019Avrupa
Hz. İsa ile dalga geçen sergi Hristiyanları öfkelendirdi

Hz. İsa ile dalga geçen sergi Hristiyanlar'ı öfkelendirdi

İsrail’in kuzeyindeki Hayfa kentinde bulunan Hayfa Müzesi’nde “Kutsal Eşyalar” başlığıyla tüketim eleştirisi yapan sergide sergilenen model ve tablolar kentte yaşayan İsrail vatandaşı Filistinli Hristiyanlar'ı öfkelendirdi.

13.01.2019Dünya
Bulgaristan’ın 200 yıllık geleneği

Bulgaristan’ın 200 yıllık geleneği

Bulgaristan'ın Kalofer şehrinde 200 yıllık geleneğe sahip 'erkek halayı'nı sürdürmek isteyenler kentin ortasında geçen Tunca nehrine girerek sıfırın altında sekiz dereceye düşen dondurucu sokakta davul-tulum eşliğinde 'erkek halayı' çekti.

9.01.2019Seyahat
Balkanlarda yaşayan Ortodokslar Noeli kutluyor

Balkanlar'da yaşayan Ortodokslar Noel'i kutluyor

Sırbistan, Karadağ, Bosna Hersek, Makedonya ve Hırvatistan'daki Ortodoks kiliselerinde Noel ayinleri düzenlendi.

7.01.2019Dünya
Yer: İstanbul... Böyle bekleyip buz gibi suya atladılar

Yer: İstanbul... Böyle bekleyip buz gibi suya atladılar

Hıristiyan inancına göre Hz. İsa'nın doğumu ve vaftiz edilişinin 2019. yılı, Fener Rum Patrikanesi'nde düzenlenen ayin ve denizden haç çıkarma töreniyle kutlandı.

6.01.2019Gündem
Sihirli Üç Kral’dan bayram hediyeleri

Sihirli Üç Kral’dan bayram hediyeleri

İspanya, ‘Üç Kral’ ya da ‘Sihirli Krallar’ olarak adlandırılan dini bayramı kutladı. Çocuklara hediyeler getirdiğine inanılan üç krala, çizgi ve masal kahramanları kostümleri giyen sokak göstericileri, itfaiyeciler, sağlıkçılar ve sivil yardım ekipleri de eşlik etti.

6.01.2019Avrupa
Birbirimizi sevelim

Birbirimizi sevelim!

Bütün dinlerin temel ilkeleri arasında sevgi, barış, dayanışma ve hoşgörü hep ilk sıralarda yer alır. İslam dininde böyledir bu. Hıristiyanlıkta da. Başka dinlerde de.

29.12.2018Avrupa
İmamın sözleri Kanadayı karıştırdı

İmamın sözleri Kanada'yı karıştırdı

Kanada'da imamlık yapan Younus Kathrada'nın, 'Mutlu Noeller demek insan öldürmekten daha kötüdür' sözü tartışma yarattı.

26.12.2018Dünya
Bu görüntüler İstanbuldan Akın ettiler...

Bu görüntüler İstanbul'dan! Akın ettiler...

Beyoğlu, İstiklal Caddesi'ndeki Saint Antuan Kilisesi'nde, Katoliklere göre Hz. İsa'nın doğum günü kabul edilen 24 Aralık gecesi Noel ayini düzenlendi.

24.12.2018Gündem
İyi Noeller, Frohe Weihnachten

İyi Noeller, Frohe Weihnachten!

Almanya’da Federal Hükümetin Göç, Sığınmacılar ve Uyumdan Sorumlu Devlet Bakanı Annette Widmann Mauz, Noel vesilesiyle aralarında çok sayıda milletvekilinin de bulunduğu bine yakın kişiye, üzerinde “Kalpten selamlar ve barış dolu Noel yortusu ve mutlu bir 2019 için en iyi dilekler” yazılı kart gönderdi.

24.12.2018Avrupa
Rembrandtın parmak izi olan tablosu satışta

Rembrandt'ın parmak izi olan tablosu satışta

Hollandalı ressam Rembrandt’ın Hz. İsa’yı resmettiği ‘Genç Bir Adamın Başı’ isimli tablosu Londra’da açık artırmayla satışa çıkacak.

23.11.2018Dünya
Hz. İsanın kutsal kasesi Antakyada iddiası

'Hz. İsa'nın kutsal kasesi Antakya'da' iddiası

Muğla'nın Milas ilçesinde emlakçılık yapan Tuncer Rıfat Barın, Dan Brown'ın 'Da Vinci Şifresi' kitabıyla gündeme gelen Hz. İsa'nın Kutsal Kase'sinin Antakya'da olduğunu öne sürdü. Barın, "Yaptığımız çalışmalarda, kutsal emanetin ve lahit mezarın, Hatay'ın Antakya ilçesi hudutları dahilinde dağın içinde mağarada olduğunu tespit ettik. Elimizdeki veriler bunu gösteriyor" dedi.

19.11.2018Haber
Kutsal Kase ile ilgili flaş Türkiye iddiası

'Kutsal Kase' ile ilgili flaş Türkiye iddiası!

Muğla'nın Milas ilçesinde emlakçılık yapan Tuncer Rıfat Barın, Dan Brown'ın 'Da Vinci Şifresi' kitabıyla gündeme gelen Hz. İsa'nın Kutsal Kase'sinin Antakya'da olduğunu öne sürdü. Barın, "Yaptığımız çalışmalarda, kutsal emanetin ve lahit mezarın, Hatay'ın Antakya ilçesi hudutları dahilinde dağın içinde mağarada olduğunu tespit ettik. Elimizdeki veriler bunu gösteriyor" dedi.

19.11.2018Gündem
Hz. İsanın 1500 yıllık resmi bulundu

Hz. İsa'nın 1500 yıllık resmi bulundu

İsrail sınırları içerisinde yer alan Nakab Çölü'nde (Negev) Bizans döneminden kalma bir kilisenin kubbe duvarında Hz. İsa'nın resmedilmiş ikonik portresi bulundu.

15.11.2018Dünya
Stockholm’ün tarihi merkezi: Gamla Stan

Stockholm’ün tarihi merkezi: Gamla Stan

İsveç’in başkenti ve en büyük şehri olan Stockholm, yüzyıllardır ekonomiden kültüre her alanda tüm İsveç’in sadece siyasi değil her alandaki merkezi. Ülkenin nüfusunun beşte birinden daha fazlasının yaşadığı şehir, bir anakara ve anakaraya bağlı on dört ada, kara parçalarını birbirine bağlayan 54 köprüden oluşuyor. Stockholm’ü tek bir yazıda bitirmek mümkün olmadığından bu yazıda sadece Stockholm’ün eski şehir merkezi Gamla Stan’ı anlatacağım.

31.10.2018Seyahat
Son dakika.. AİHMden çok önemli karar

Son dakika.. AİHM'den çok önemli karar

AİHM, Hz. Muhammed'e hakaretin ifade özgürlüğü kapsamına girmediğine hükmetti. Anayasa Hukukçusu Dr. Hande Seher Demir, ise, AİHM'nin daha önce de bu yönde verdiği kararların olduğuna işaret etti.

25.10.2018Dünya
‘İsa’nın Çilesi’nde Türk oynar mı

‘İsa’nın Çilesi’nde Türk oynar mı?

Almanya’nın Alp dağları eteğindeki 5 bin 200 nüfuslu Oberammergau köyü haritada minik bir nokta. Ama Ammer Vadisi ve nehri kenarında kurulu köy, 400 yıldır her 10 yılda bir sahnelenen ‘İsa’nın Çilesi’ (Passionsspiele) oyunuyla tüm dünyada ünlü.

24.10.2018Avrupa
9 ayda ziyaretçi rekoru kırdı

9 ayda ziyaretçi rekoru kırdı

UNESCO Dünya Mirası listesindeki Pamukkale'yi 9 ayda ziyaret eden turist sayısı, 1 milyon 750 bine ulaşarak geçen yıla göre yüzde 40 arttı.

18.10.2018Ekonomi
Erdoğan için son hazırlıklar yapılıyor

Erdoğan için son hazırlıklar yapılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Eylül’de açacağı Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Köln Merkez Camisi’nde son hazırlıklar yapılıyor.

25.09.2018Avrupa

Yazar Sonuçları

Çılgın kalabalıktan uzakta... Bayram için 4 öneri

Bayramı mini bir tatil fırsatı olarak gören ama kalabalıktan hoşlanmayanlar için popüler duraklar yerine biraz daha sakin ama güzelliği ile öne çıkan adresleri sizin için derledim. Önereceğim dört rotaya alıcı gözle bakın derim.

26.05.2019

Müminin miracı namaz

ALLAH Rasulü (sav) kendisini ölüme götüren hastalığı sırasında takatsizlikten artık konuşamayacak duruma gelinceye kadar ashabına namaza dikkat etmeleri konusunda uyarıda bulunmuş ve şöyle buyurmuştur: “Ashabım, sizlere üç önemli vasiyetim var. İlk olarak, kadınlar konusunda Allah’tan korkmanızı tavsiye ederim. İkinci olarak, gözümün nuru namaz, aman buna dikkat edin. Üçüncü olarak, kul hakkıyla Allah’ın huzuruna gitmeyin.” (İbn Mâce, Cenâiz, 64)

15.05.2019

Bir Nişan; Hitan

Hayırlı seneler! Geçen hafta, Dünya’da hakim olan “Miladi” takvim geleneğinin tarihçesine değinmiş, “yılbaşı” kabul edilen “1 Ocak” gününün aslında hangi kültürün sünneti(“sünnet” kelimesinin sözlükteki “izlenen yol, yöntem, örnek alınan uygulama, örf ve gelenek” mânalarında) olduğunu sorgulamıştık.

6.01.2019

Yılbaşı sünneti…

Bir yeni yılın daha eşiğindeyiz. 1925’te benimsediğimiz(1926’da uygulamaya geçirilen) “Miladi Takvim”e göre..

30.12.2018

Ortaçağ bilgini Ali Kuşçu

Ortaçağ bilgini Ali Kuşçu her şeyini beraberinde yani kafasında ve yanındaki küçük çıkınında taşıyarak gezen deruni bir adamdı. Dünyanın yüzeyi, meridyenler ve paralellerin hesaplanması onun getirdiği bilgilerdir. Hükümdarla Ali Kuşçu’nun diyaloğu ve düşünce değişimi sonsuzdur. Bugünkü Türkiye 15. asırdaki son parlamanın eseridir.

16.12.2018

İstanbul’un yeraltı sırları: Bizans Dehlizleri

İstanbul, derin bir kültür mozaiğine sahip. Gezilen yerlerin yanı sıra yeraltında ayrı bir dünya, yaşanmış hikâyeler, görülemeyen binlerce tarihi kalıntı var. Acaba yeraltında hangi sırları barındırıyor güzel şehrim? Salacak'tan Kız Kulesi'ne, Sultanahmet'ten Boğaz'ın sahillerine, Yerebatan Sarayı'ndan Kınalı Ada’ya giden tüneller ve tünellerle ilgili efsaneler halk arasında anlatılmış hatta tünellerden sesler geldiğine dair söylentiler oluşmuş ve İstanbul’un yeraltındaki sırları hep merak edilmiş... Hadi gelin hep beraber yerin altına inelim ve bu güzel turu yarattığımız güzergâhımızla beraber, yeraltındaki efsanelerle yeniden yaşayalım.

5.11.2018

Stockholm’ün tarihi merkezi: Gamla Stan

İsveç’in başkenti ve en büyük şehri olan Stockholm, yüzyıllardır ekonomiden kültüre her alanda tüm İsveç’in sadece siyasi değil her alandaki merkezi. Ülkenin nüfusunun beşte birinden daha fazlasının yaşadığı şehir, bir anakara ve anakaraya bağlı on dört ada, kara parçalarını birbirine bağlayan 54 köprüden oluşuyor. Stockholm’ü tek bir yazıda bitirmek mümkün olmadığından bu yazıda sadece Stockholm’ün eski şehir merkezi Gamla Stan’ı anlatacağım.

31.10.2018