MENÜ

Hüsamettin Cindoruk

Hüsamettin Cindoruk ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hüsamettin Cindoruk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hüsamettin Cindoruk haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.510 Hüsamettin Cindoruk haberi bulunmuştur.

Hüsamettin Cindoruk Haberleri

Ekrem İmamoğlu Taksimde gezdi

Ekrem İmamoğlu Taksim'de gezdi

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Taksim'de gezdi. İmamoğlu daha sonra Hüsamettin Cindoruk’la görüştü.

21.05.2019Gündem
Devlet Bahçeli açıkladı: Seçimden sonra meclise sunacağız

Devlet Bahçeli açıkladı: Seçimden sonra meclise sunacağız

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye'nin bir sistem değişikliğinin yanında bir de beka sorunu ortaya çıkmaktadır. O sebepten dolayı beka bu seçimin kaderi ve bu seçimin ifade tarzıdır." dedi.

29.03.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: En büyük yanılmayı onlar yaşayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan: En büyük yanılmayı onlar yaşayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ortak canlı yayında soruları yanıtladı. Erdoğan, "Meydanların diline baktığımızda bu seçimde çok ciddi bir yanılmayı anket şirketleri yaşayacak." dedi.

27.03.2019Gündem
Şişli’de ‘küskün seçmen’ buluşması

Şişli’de ‘küskün seçmen’ buluşması

CHP İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Şişli’de küskün seçmene seslenerek “Bir an kızmış, öfkelenmiş, kendine başka bir yol seçmiş arkadaşlarımız olabilir. Arkadaşlarımız bir kez daha düşünüp, yol ayrımında değil yol birliğinde buluşmalılar” dedi.

5.03.2019Gündem
Durun burası sit alanı

Durun burası sit alanı!

İstanbul Şişli’de Harbiye ve Teşvikiye’nin de dahil olduğu 6 mahalle ‘tarihi ve kentsel sit alanı’ ilan edildi. İstanbul 2 No’lu Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu, bölgenin tarihi dokusunun ve mimarinin korunması gerektiğine kanaat getirdi. 23 Kasım 2018 tarihli kararda “Bu alanda mevcut imar planlarıyla işlem yapılamaz” denildi. Binlerce yapıyı kapsayan kararın etkisiyle kentsel dönüşüm projeleri durdu, yıkılan binalarda yeni inşaat yapmak zorlaşıyor.

5.02.2019Ekonomi
Valilerin hepsini değiştireceğim

'Valilerin hepsini değiştireceğim'

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, “Kamu görevlileri kardeşlerim. Size yalan söylüyorlar. İnce gelince sizi işten çıkartacak. Yok böyle bir şey. Tepedekileri değiştirecek misin? Hepsini değiştireceğim. Valileri değiştirecek misin? Hepsini, hepsini” dedi. İstanbul’da temaslarda bulunan İnce, özetle şunları söyledi:

3.06.2018Gündem
İnceden Cindoruka ziyaret

İnce'den Cindoruk'a ziyaret

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, TBMM eski Başkanı Hüsamettin Cindoruk'u Nişantaşı'ndaki evinde ziyaret etti. Ziyaret sırasında İnce, devlet arşivlerinden alınmış, Yassıada Mahkemeleri'nde yapılan savunmaya ilişkin bir belgeyi Cindoruk çiftine hediye etti.

3.06.2018Gündem
Baykalın iyi haberini aldım

Baykal'ın iyi haberini aldım

ESKİ TBMM Başkanı Hüsamettin Cindoruk, İbn-i Sina Hastanesi’nde tedavi gören Deniz Baykal’ın ailesine geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

28.10.2017Gündem
Demokrasi konusunda nefes alamıyoruz

'Demokrasi konusunda nefes alamıyoruz'  

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Demokrasi konusunda bugün nefes alamıyoruz, yargı dünyasının üzerinde büyük baskılar var” dedi. Türkiye Barolar Birliği (TBB) tarafından düzenlenen ve Hüsamettin Cindoruk'a verilen “Onur Ödülü” töreninde konuşan Kılıçdaroğlu özetle şunları söyledi:

27.10.2017Gündem
ABDnin kapısını ajanlar açtı

ABD'nin kapısını ajanlar açtı

11 Eylül 1961’de Irak Devlet Başkan Yardımcılığı görevini bırakarak Kuzey Irak’ta Kürt hareketini başlatan Molla Mustafa Barzani, 5 Mart 1975 tarihinde Irak ve İran yetkililerinin Cezayir’de bir araya gelip anlaşma yapması üzerine, silahlı hareket kabiliyetini tamamen kaybetti. Barzani, Kürt bağımsızlık mücadelesinin yanı sıra sağlığını da kaybetmişti. İran’a gitti. Tahran’daki doktorlar, kanser teşhisi koydu. ABD’de tedavi olmak istiyordu. Ancak Atlantik ötesinin kapıları 1947’den beri Iraklı Kürt lidere kapalıydı. Araya İran Şahı’nın gizli haber alma servisi SAVAK girdi. CIA, ikna edildi. Barzani’nin ABD’ye şartlı olarak girmesine izin verildi.

22.09.2017Gündem
Ufuk çizgisini konuştular

Ufuk çizgisini konuştular

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, eski TBMM Başkanı Hüsamettin Cindoruk’u ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, görüşmeden sonra yaptığı açıklamada Cindoruk’un bir ‘ufuk çizgisi çizdiğini’ söyledi. Cindoruk da “Tünelin ucunda ışık yok. O ışığı yakmak için Sayın Kılıçdaroğlu’na büyük görev düşüyor” dedi.

11.06.2017Gündem
1 saat görüşme sonrası açıklama

1 saat görüşme sonrası açıklama

CUMHURİYET Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2019 seçimleri için yaptığı görüşmelere TBMM eski Başkanı Hüsamettin Cindoruk’u ziyaret ederek devam etti.

11.06.2017Gündem
Türkiyenin efsanesi

Türkiye'nin efsanesi

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel Ankara’da Vakıf 2000’in düzenlediği ‘Demirel Efsanesi’ toplantısıyla anıldı. Demirel’in doktoru Aylin Cesur, “Demirel’in hikâyesi Türkiye’nin değişen, gelişen, büyüyen Cumhuriyeti’nin hikâyesidir” dedi.

23.05.2017Gündem
Ver mehteri

Ver mehteri

Karşılamanın iyisi mehterle olur. Kılıç kalkan da iş görür. Bir de kırmızı halı atacaksın yere, senden iyisi yok. Yolunuz Süleyman Demirel Üniversitesi’ne düşerse bir karşılattırın kendinizi.

6.05.2017Hayat
550 eski vekilden ‘hayır’

550 eski vekilden ‘hayır’

GEÇMİŞTE AK Parti, MHP, DYP, ANAP, DP, CHP, DSP başta olmak üzere 16 farklı partide siyaset yapan 550 eski milletvekili ‘hayır’ çağrısı yaptı.

9.04.2017Gündem
550 eski milletvekilinden hayır kampanyası

550 eski milletvekilinden hayır kampanyası

GEÇMİŞTE MHP, AK Parti, CHP, DYP, ANAP ve Demokrat Parti’nin de bulunduğu 16 farklı siyasi partide görev yapan 550 eski milletvekili bir araya gelerek halkoylaması için ‘hayır’ kampanyası başlattı.

6.04.2017Gündem
Halk meseleyi çözecektir

'Halk meseleyi çözecektir'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski TBMM Başkanı Hüsamettin Cindoruk’u evinde ziyaret etti. Ziyaret sonrası Kılıçdaroğlu ile Cindoruk açıklama yaptı.

11.03.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Arınç ‘edepsiz’ polemiği için ne dedi

BÜLENT Arınç üzgündü, kırgındı ve kızgındı. Tepkisinin nedenini, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyelerinin ilk toplantılarında maaşlarına zam yaptıkları haberiydi.

4.07.2019

Meclis Başkanlığı kulisi

ÖZAL, Cumhurbaşkanı seçilmiş, yemin etmek üzere Meclis’e geliyordu. Meclis’in Şeref Kapısı’ndan içeri giren Özal’ı bir adım gerisinden Meclis Başkanı Yıldırım Akbulut takip ediyordu.

7.02.2019

2018’de ne olacak? 6 soruda 10 Ankaralı gazetecinin siyasi kehanetleri...

Türkiye siyaseti de yeni yıla hazırlanıyor. Ankaralı dokuz meslektaşımla, gelecek yılda Türkiye siyasetine yön verebilecek gelişmeleri masaya yatırdık. Altı başlık çıkardık. Bana eşlik eden diğer dokuz meslektaşımın dördü TV kanallarının, üçüyse gazetelerin Ankara’daki temsilcileri. Aralarında Ankara’da yaşayan iki de siyaset yazarı var. Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi dışındaki meslektaşlardan izin almadığım için, onların yanıtlarını ünlü ‘Chatham House’ kurallarına göre aktarıyorum. İşte Ankaralı gazetecilerin 2018 siyaset kehanetleri...

30.12.2017

Bakü-Tiflis-Kars projesinin gerideki kahramanları kimdir

BAKÜ-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi büyük ölçüde tamamlandı; açılışı da 30-31 Ekim’de yapıldı. Hayırlı olsun... Meslektaşımız Vahap Munyar ayrıntılı bilgi verdi önceki günkü yazısında. “Hattın fitilini Yıldırım ateşledi” dedi. Bir okurumuz, bunu projelendirenlere ve emek sarf edenlere ‘teşekkür’ yok mu diye sordu.

1.11.2017

PEN’in bildirisi; ‘biz ona Cumhuriyet diyoruz’

YURTTAŞLAR, kadın-erkek, çoluk çocuk, köylü-kentli, yoksul-zengin, tasada ve kıvançta ortak olarak, birlikte yas tutabiliyor ve birlikte bayram edebiliyorsa…

26.10.2017

CHP’nin yeni stratejisi

CHP yakın dönemde iktidarın üst aklının iki kritik hamlesine cevap vermekte zorlandı. Dokunulmazlıkların geçici kaldırılmasının arkasındaki ‘kumpası’ sezemedi, “Çiğ yemedim ki karnım ağrısın” özgüveni ile direnmedi, yeterli sayıda destekledi.

15.06.2017

Tarih bilinci

TOPLUM bilincini şekillendiren en önemli unsur geçmiştir. İnsanoğlunu ‘Tarih bilincine sahip olan canlıdır’ diye tarif etmemiz mümkündür. Tarihin bilgisi ve getireceği bilinç bir toplum için çok önemlidir.

13.04.2017

Trakya’da evet-hayır çekişmesi

EDİRNE’ye ‘#Hurriyetilekesfet’ etkinliği için geldik. Edirne’yi çok şirin ve yaşanabilecek bir kent olarak gördü arkadaşlarımız. Onları Edirne ekinde okuyacaksınız. Biz de farklı notlar aldık, renkli bilgiler olacağını sanırım.

4.04.2017

Hollanda’ya nasıl kazıklanıyoruz!

HUKUKSUZLUĞUN hâkim olduğu uluslararası ilişkilere centilmenlik ve suhulet hâkim olmalı, iletişim kanalları açık bırakılmalı; ancak alınacak tedbirlerde ciddi ve kararlı olunmalıdır.

16.03.2017