MENÜ

Hürriyet Ekonomi Zirvesi

Hürriyet Ekonomi Zirvesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hürriyet Ekonomi Zirvesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 350 Hürriyet Ekonomi Zirvesi haberi bulunmuştur.

Hürriyet Ekonomi Zirvesi Haberleri

Marka şehir vizyonu var

Marka şehir vizyonu var

HÜRRİYET gazetesi tarafından Taş Yapı sponsorluğunda, Bandırma Belediyesi, Bandırma Ticaret Odası, Bandırma Ticaret Borsası desteği ile düzenlenen ‘Bandırma Ekonomi Zirvesi’ne ‘marka kent’ olma vizyonu damga vurdu. Zirvede düzenlenen panelde dünyanın içinde bulunduğu ekonomik durum, reel ekonomi, sanayinin gelişimi ve kurlardaki değişimlerin yatırımlar üzerindeki etkisi gibi konular masaya yatırıldı. Sanayi ve üretim konusunda Türkiye’nin en önde gelen illeri ile Bandırma’nın yarıştığı gelecekte de aynı başarıyı sürdürebilmesi için neler yapılabileceği konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. Bandırma’nın il olması konusunda yapılması gerekenlerin altı çizilirken, şehrin sosyal yapısı, üretimi ve turizmiyle ‘marka kent’ vizyonuna sahip olduğu öne çıktı. Panelistlerin yaptıkları konuşmalarda üzerinde durdukları en önemli konu ise Bandırma’nın planlı bir şekilde büyüyerek 30 yıl sonrasında bile aynı şekilde başarılı olması için çalışmalar yapılması gerekliliğiydi. Gerçekleştirilen panele yoğun ilgi gösterilirken, panelin moderatörlüğünü, Hürriyet Gazetesi Ekonomi Müdürü Sefer Levent üstlendi. Paneldeki konuşmacılar ise şu isimlerden oluştu: Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Denizbank Marmara Bölge Müdürü Burak Bozkaya, Hürriyet Gazetesi Yazarı Erdal Sağlam, Hürriyet Gazetesi Yazarı Jale Özgentürk.

15.11.2017Ekonomi
Tanıtım festivali

Tanıtım festivali

Hürriyet Gazetesi tarafından Nef ve Adana Büyükşehir Belediyesi desteği ile düzenlenen Ekonomi Zirvesi’nin 2’nci oturumunda “Adanalı Olmak” adlı panel düzenlendi.

24.11.2018Ekonomi
Bu potansiyeli ortaya çıkarmalı

Bu potansiyeli ortaya çıkarmalı

Gayrimenkul şirketi Nef, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Hürriyet gazetesinin gerçekleştirdiği ‘Adana Ekonomi Zirvesi’ kapsamında düzenlenen ilk panelde dünyanın içinde bulunduğu ekonomik durum, reel ekonomi, sanayinin gelişimi ve kurlardaki değişimlerin yatırımlar üzerindeki etkisi gibi konular masaya yatırıldı. Sanayi ve üretim konusunda Türkiye’nin en önde gelen illerinden biri olan Adana’nın gelecekte de aynı başarıyı sürdürebilmesi için neler yapılabileceği konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. Türkiye’de tarım, sanayi ve turizm alanında öne çıkan Adana’da, diğer illerde de bu işin başarılabilmesi için neler yapılabileceği tartışıldı. Marka kent olma yolunda birçok festivale de ev sahipliği yapan Adana’nın tanıtım ve pazarlama konusunda yapabilecekleri de masaya yatırıldı.

24.11.2018Ekonomi
Yatırımcı ve girişimciye tam destek

Yatırımcı ve girişimciye tam destek

Tarım, turizm ve sanayi alanında Adana’nın Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biri olduğunu dile getiren Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “Adanamız, sektör temsilcileri ve yerel yönetim ile elverişli yatırım iklimi sunma konusunda büyük bir teminatı girişimcilere ve iş dünyasına sunmaktadır” dedi.

24.11.2018Ekonomi
Korkmaz: Hedefimiz illerin geleceğini masaya yatırmak

Korkmaz: Hedefimiz illerin geleceğini masaya yatırmak

Ekonomi Zirvesi’nin açılışında konuşan Demirören Medya Gazete Reklam Satış Grup Başkanı Gürcan Korkmaz, yapılan çalışmaların önemine dikkat çekti.

24.11.2018Ekonomi
Adana girişimciye kucak açıyor

Adana girişimciye kucak açıyor

HÜRRİYET gazetesi tarafından gayrimenkul şirketi Nef’in desteğiyle illerin potansiyelini ortaya çıkarmak için düzenlenen “Ekonomi Zirvesi” Adana’da başladı. 9’uncusu düzenlenen zirveye Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar ve iş dünyasının önemli temsilcileri katıldı.

20.11.2018Ekonomi
Her üreticinin ‘cebine’ zirai danışman

Her üreticinin ‘cebine’ zirai danışman

DenizBank Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürü Pervin Dinçer Altunhan, “Bankamız nezdinde, mobil satış, mobil uygulamalar, internet bankacılığı, ATM gibi alternatif dağıtım kanalları kullanımı en yüksek olan bölgeyiz. Çiftçilere tarlalarında bankacılık hizmeti veriyoruz. Deniz’den Toprağa uygulamamız sayesinde de her üreticimizin cebine bir zirai danışman koyduk” dedi.

11.10.2018Ekonomi
‘Başarı çiftçimizle birlikte geldi’

‘Başarı çiftçimizle birlikte geldi’

DENİZBANK’ın tarım bankacılığı konusunda yakaladığı başarının ‘birlikte’ hareket etmekten kaynaklandığını ifade eden DenizBank Trakya Bölge Müdürü Ahmet Çelik, “Başarı, sorunları birlikte konuşup, çözümleri birlikte üretmekle yakalandı. Sadece bankacılık yapıyor gibi duruyoruz ancak biz çiftçiyle beraber yağmur duasına bile çıkıyoruz. Burada en önemli nokta çiftçiyle birlikte hareket etmek” diye konuştu.

29.04.2018Ekonomi
Doğa ve kültür öne çıkacak

Doğa ve kültür öne çıkacak

Bodrum Ekonomi Zirvesi’nin ilk paneline gayrimenkul projeleri ve turizm yatırımları damga vurdu. Panelistlerin yaptığı sunumlarda Bodrum’un yeni bir hikâyeye ihtiyacı olduğu ortaya çıktı. Bunu yaparken de doğaya ve kültüre saygılı yatırımların olması gerektiği vurgulandı.

13.04.2018Ekonomi
Konaklama değil turizm yapıyoruz

Konaklama değil turizm yapıyoruz

Hürriyet gazetesi tarafından Nef Gayrimenkul ve Çağdaş Holding’in sponsorluğunda düzenlenen ‘Bodrum Ekonomi Zirvesi’nde konuşan Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, “Konaklama sektörü ile turizm karıştırılıyor. Bodrum turizm yapıyor. Dünya markalarının Akdeniz çanağında ilk otelleri Bodrum’da yapılıyor” diye konuştu.

13.04.2018Ekonomi
Ekonominin nabzı Bodrum Zirvesinde tutuldu

Ekonominin nabzı 'Bodrum Zirvesi'nde tutuldu

Bodrum ekonomisi, gayrimenkul ve turizm yatırımlarının yükselme potansiyelinin mercek altına alınacağı “Bodrum Ekonomi Zirvesi” Herodot Kültür Merkezi’nde başladı. Zirvede şehrin sorunları masaya yatırılarak çözüm önerileri paylaşılıyor. Zirve'de konuşan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon "Ne yatırımcının karşısındayız ne de Bodrum’un kimliğini kaybetmesine neden olacağız" dedi. Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök ise konuşmasında "Bodrum artık yeni bir hikâyeye ihtiyaç duyuyor" şeklinde konuştu.

12.04.2018Ekonomi
Hürriyet ve iş dünyası Bodrum’a çıkarma yapıyor

Hürriyet ve iş dünyası Bodrum’a çıkarma yapıyor

HÜRRİYET gazetesi yazarları ve iş dünyası Türkiye’nin turizm alanında en önemli şehirlerinden biri olan Bodrum’a bugün çıkarma yapıyor. Hürriyet gazetesi tarafından Nef ve Çağdaş Holding’in sponsorluğunda Bodrum Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen  “Bodrum Ekonomi Zirvesi” saat 10.00’da Herodot Kültür Merkezi’nde düzenlenecek. Zirvede şehrin sorunları masaya yatırılarak çözüm önerileri paylaşılacak.

10.04.2018Ekonomi
Tarımda devrim zamanı

Tarımda devrim zamanı

Aydın ve Kars’tan sonra ‘Tarım Zirvesi’nin son durağı Antalya oldu. DenizBank ve Hürriyet işbirliği ile gerçekleştiren zirveye Antalya Büyükşehir Belediyesi de destek verdi. Zirvede düzenlene panelde ise tarımdaki sorunlar ve çözüm önerileri masaya yatırıldı. Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, tarımda başarının yakalanabilmesi için ‘tarımda devrim yapılması gerektiğine’ dikkat çekti.

5.04.2018Ekonomi
Dünya şehirleri ‘marka’ olma yarışında

Dünya şehirleri ‘marka’ olma yarışında

Bugün ülkelerden ziyade dünya şehirlerinin ayrı ayrı bir marka olduğuna dikkat çeken Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, “Konut yatırımında nasıl Londra, Dubai, İstanbul, Lizbon, Paris yarışıyorsa sanayide de yatırım yapılan dünya şehirleri birbiriyle yarışma içinde” dedi.

30.03.2018Ekonomi
Endüstri 4.0 için düğmeye basıldı

Endüstri 4.0 için düğmeye basıldı

BURSA’da, Nef, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ve Hürriyet gazetesinin gerçekleştirdiği ‘Bursa Ekonomi Zirvesi: Endüstri 4.0/Otomotiv’ kapsamında düzenlenen ilk panelde dünyanın içinde bulunduğu ekonomik durum, reel ekonomi, sanayinin gelişimi ve kurlardaki değişimlerin yatırımlar üzerindeki etkisi gibi konular masaya yatırıldı.

30.03.2018Ekonomi
Otomotiv gibi gaza basmalı

Otomotiv gibi gaza basmalı

HÜRRİYET Gazetesi’nin öncülüğünde Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ile Nef’in katkılarıyla Bursa’da gerçekleştirilen Ekonomi Zirvesi’nde, ‘Endüstri 4.0/ Otomotiv’ sektörünün yükselme potansiyeli mercek altına alındı. Zirvede üretim, ihracat ve istihdam konularında yapılması gerekenler ve Bursa’nın otomotiv sektöründeki konumu tartışıldı. Zirve kapsamında düzenlenen ikinci panelde, 14 milyar dolarlık ihracat ile Türkiye’nin en çok ihracat yapan ikinci ili konumunda olan Bursa’nın yakaladığı bu başarıyı otomotiv dışı sektörlere de kaydırması gerektiğinin altını çizdi.

30.03.2018Ekonomi
Sloganımız insana yatırım

Sloganımız insana yatırım

Nitelikli iş gücü ve katma değeri yüksek ürünlere yatırım yapıldığını anlatan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, “Fiziki yatırımların birçoğunun tamamlandığı bölgemizde yeni dönem sloganımız da insana yatırım olacak. Bursa üretim, ihracat ve istihdam ile Türkiye’nin en önemli şehridir” şeklinde konuştu.

30.03.2018Ekonomi
Borç almayın ortak alın

Borç almayın ortak alın

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde iş dünyasına önemli mesajlar verdi. Dövizle borçlanmaya sınır getireceklerini ifade eden Şimşek, iş dünyasına borçlanmak yerine ortak alma çağrısında bulundu. Mehmet Şimşek, yıllardır tartışılan kıdem tazminatı düzenlemesinde de önümüzdeki aylarda gelişme olabileceği mesajını verdi.

23.03.2018Ekonomi
‘Olağanüstü  dönüşler aldık’

‘Olağanüstü dönüşler aldık’

Turizm alanında şehrin önemli bir potansiyele sahip olduğunu anlatan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Bu alanda birçok çalışma yapıyoruz. Hürriyet gazetesi ile yaptığımız ‘Edirne’yi Keşfet’ programının ardından Edirne’de hedefler koyduğumuz turizm alanında gerçekten olağanüstü dönüşler aldık” diye konuştu.

22.02.2018Ekonomi
Alternatif turizm

Alternatif turizm

HÜRRİYET gazetesi tarafından Nef ve Edirne Belediyesi’nin desteğiyle 6’ncı kez gerçekleştirilen Ekonomi Zirvesi’nde düzenlenen 1’inci panelde Edirne ve Türk ekonomisindeki gelişmeler, şehrin dinamikleri ve turizmi masaya yatırıldı.

22.02.2018Ekonomi
Kakava Şenliği’ni  dünyaya tanıtmalı

Kakava Şenliği’ni dünyaya tanıtmalı

HÜRRİYET gazetesi tarafından 6’ncısı düzenlenen ‘Edirne Ekonomi Zirvesi: Turizm’e yoğun katılım gerçekleşti. Özellikle turizm işletmeciliği ve otelcilik bölümü öğrencilerinin ilgi gösterdiği zirvenin 2’nci panelinde turizmi geliştirmenin yolları masaya yatırıldı.

22.02.2018Ekonomi
Çarpıcı öneri: Bağkur ödemelerini devlet karşılasın

Çarpıcı öneri: Bağkur ödemelerini devlet karşılasın

Son yıllarda azalan hayvan varlığı ve et üretiminin düşmesiyle ithalatın artması büyük tartışma konusu oldu. Bu durumun önüne geçilmesi için ise DenizBank Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Burak Koçak’tan bir öneri geldi. Koçak, “Kadın ve genç çiftçilerin BağKur ödemeleri devlet tarafından karşılanırsa, köyden kente göç engellenebilir. Bazen üreticilerimiz sadece sigorta için bile şehre göç edebiliyor” dedi.

20.02.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Bursa kadının en güçlü olduğu üçüncü kent

Bursa, Türkiye’nin 12 yıldır ihracat şampiyonu olan otomotiv sektörünün kalbi. Uluslararası otomobil markalarının en önemli fabrikaları bu kentte. Sadece otomotiv değil tekstil de Bursa ekonomisinin en önemli dinamiğini oluşturuyor.

30.03.2018

Her eğitimli kadının bu Cumhuriyet’e borcu vardır

Bugün cuma, kadın girişimcileri yazdığım gün. Yürünmemiş yollarda yürüyen, kadınlar için bir şeyler yapan kadınları yazdığım gün. Onlardan biri de Hüsniye Gül ve arkadaşları. Adana’da ‘Kınalı Eller Kadın Hareketi’ni başlattılar. Önce Salmanbeyli köyündeki kadınlara destek olacaklar, sonra amaçları tüm Türkiye’ye yayılmak...

21.12.2018

Pamuk için de lisanslı depoya ihtiyacımız var

Hürriyet Gazetesi’nin Nef ve Adana Büyükşehir Belediyesi desteğiyle gerçekleştirdiği “Ekonomi Zirvesi” vesilesiyle Başkan Hüseyin Sözlü ile kentte yürüyen projeler turu yaptık.

24.11.2018

Sao Paulo’dan Tekirdağ’a uzandı, TEGV modelini Brezilya’ya götürecek

MAYLO ve Sofia markalarının üreticisi, temizlik kağıtları sektörünün önde gelen şirketlerinden Lila Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Öğücü, Sao Paulo’da selüloz alımı yaptığı Fibria Grubu yöneticileriyle bir görüşmesi sırasında konu sosyal sorumluluk projelerinden açıldı.

23.11.2018

Beşiktaş’a nasıl biri aday olmalı?

“BEN mimar Erhan İşözen. Bilgi ve liyakatle belediye başkan adaylarını değerlendireceğinizi düşündüğüm için bir aydın genel başkan yardımcısı olarak size (Oğuz Kaan Salıcı) yazmayı uygun buldum. Ankara’ya gidip kendimi tanıtıp anlatmam çok zor. Ayrıca insan kendini anlatamaz.

16.11.2018

Kıyısal dönüşüm

EKONOMİ Zirvesi, Tarım Zirvesi, Gelişen Bölgeler Zirvesi ve Hürriyet ile Keşfet...

13.04.2018

‘Kraldan çok kralcı’ bazı Almanlar

Eylül ayında Frankfurt otomobil fuarını gezerken, Türkiye ile Almanya arasında yaşanan siyasi gerginliğin bir sonucu olarak bazı Alman şirketlerin ki arasında BMW’nin bile olduğu söylendi, Türkiye’den parça alımını kestiğini duymuş, bunu da köşeme taşımıştım.

1.04.2018

Türkiye’nin Detroit’i devrimi kaçırmamalı

Bugün dünyada otomotivin anavatanı olarak Detroit kabul ediliyorsa, Türkiye’de de bu ünvan tartışmasız Bursa’ya ait.

30.03.2018

Mühendis kadar para veriyoruz ama kaynakçı bulamıyoruz

BURSA Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BOSİAD) Yönetim Kurulu Üyesi İhsan İpeker, Hürriyet’in Nef’le birlikte düzenlediği “Ekonomi Zirvesi” öncesi sohbette sıkıntılarını sıralarken birinin altını özellikle çizdi:

30.03.2018

50 liralık lahmacunla tarihi hesaplaşma bugün

BUGÜN Türkiye’de bugüne kadar yapılan en küresel toplantı yapılıyor.

28.03.2018

Otonom araçlar bize ne kadar uzak

Dördüncü sanayi devrimi ile birlikte dünya dijital bir çağa girdi.

27.03.2018

Michelin Rehberi: Erkek dayanışması mı, cinsiyet eşitliği mi?

Bu yılki Fransa Michelin Rehberi 57 restorana daha yıldız verdi.

2.03.2018

İhtiyatlı iyimserlik

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’ın Ankara’ya yaptığı ziyaretten sonra ortaya çıkan siyasi havayı “ihtiyatlı iyimserlik” olarak tanımlayabiliriz.

18.02.2018