MENÜ

Hürriyet Ege

Hürriyet Ege ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hürriyet Ege haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.952 Hürriyet Ege haberi bulunmuştur.

Hürriyet Ege Haberleri

İki haftalık yaz tatili tüm sezona nasıl yayılır

İki haftalık yaz tatili tüm sezona nasıl yayılır?

Otel odalarından sıkılanlar, yazı iki hafta yerine doyasıya yaşamak isteyenler ve tatile çıktığında ev konforunu arayanlar... Bu haberimiz size göre! Dört kişilik bir ailenin iki hafta otele ödediği parayla en az iki aylık bir yazlık ev tutması mümkün. Gayrimenkul uzmanlarıyla görüştük, emlak yazarlarına danıştık, Hürriyet bölge temsilcilerinden mekân önerileri aldık: Yazlık ev hangi dönemde, nerede ve nelere dikkat ederek kiralanır?

12.5.2018Hürriyet Pazar
Bahçeşehir’in hedefi Dünyada ilk 50

Bahçeşehir’in hedefi Dünyada ilk 50

Bu yıl 50. yaşını kutlayan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları, İzmir Çiçekliköy’de açacağı 5. kampüsü Ar-Ge merkezi haline getirecek.

8.5.2018İzmir
İzmir, İstanbul’u nasıl geçti

İzmir, İstanbul’u nasıl geçti?

Bazı şehirler size dünyanın merkezinde olduğunuzu hissettirir. Geçmişinden gelen; havasında, suyunda hissettiğiniz bir gücü vardır. Zor dönemlerde bile ışığını, rengini kaybetmeyen, umudu devam ettiren... Burası Homeros’un, hümanizmin, demokrasinin doğduğu yer. Yaşam tarzıyla, nüfus yapısıyla, gücün sultasından uzak... Sokaklarında 16 dil konuşulan, tarihi bir liman kenti... Sembolü bile bir Amazon olan gerçek bir kadın kenti...* İnsanların birbirine gülümsediği, her yerin kadın kahkahalarıyla çınladığı, en çağdaş, en Avrupai şehrimiz... Son iki yılda İzmir’e müthiş bir akın başladı. 2017’de 18 bin 506 kişi İstanbul’dan buraya göç etti. Büyük çoğunluğu beyaz yakalı ve üniversite mezunuydu. Bu bir ilk. Brookings Enstitüsü’ne göre İzmir, dünyanın en hızlı büyüyen 4’üncü metropolü. Emlak fiyatları artışındadünyada ikinci sırada. Konut fiyatları bir yılda yüzde 18.5 değer kazandı. İstanbul yolunu üç buçuk saate indirecek otoyol açılmadı bile! Peki İzmir gerçekten İstanbul’un pabucunu dama atacak mı? Taşınan binlerce kişi aradığını buldu mu? Hayatı boyunca İzmir’i, seven gözlerle ama uzaktan izlemiş bir gazeteci olarak, keşfe çıkmaya karar verdim. Sebati Karakurt, Levent Kulu, Sibel Denizmen, Tuna Ateş’ten oluşan ekibimiz İzmir büromuzun desteğiyle şehrin altını üstüne getirdi. ‘Türkiye’deki Avrupa’ belgeselimizi de hurriyet.com.tr’de izleyebilirsiniz. ( * Kente ismini veren Smyrna’nın bir Amazon Kraliçesi olduğu rivayet edilir.)

5.5.2018Hürriyet Pazar
Geçmişim aslında referasım

Geçmişim aslında referasım

İZMİR Ticaret Odası seçimlerinde son dönemece az kaldı. 26 yıllık Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş seçimlerle ilgili ilk kez Hürriyet Ege’ye konuşmuştu.

24.3.2018İzmir
İzmir’in en iyi 10 restoranı

İzmir’in en iyi 10 restoranı

Ege deyince ilk akla gelen İzmir’e yazın kavurucu sıcağı gelmeden gitmenin tam vakti. Kent doğal güzellikleri ve tarihinin yanında mutfağıyla da yemek meraklılarını kendine çekiyor. Baharda çıkan çeşit çeşit Ege otlarıyla yapılan yemekler, zeytinyağlılar, günlük deniz ürünleri gibi lezzetlerin olduğu bu mutfağı en iyi temsil eden restoranları seçtik!

19.3.2018Seyahat
Kartvizit için başkan olmam

Kartvizit için başkan olmam

25 yıldır İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı’na adaylığını koyuyor, 25 yıldır da seçiliyor. Şimdi en çok merak edilen, çok az süre kalan seçimlerde yeniden başkanlığa aday olacak mı? Çünkü bu yüzden de eleştiriliyor. Ekrem Demirtaş, seçimlerle ilgili ilk kez Hürriyet EGE’ye konuştu.

8.3.2018İzmir
Nedim Bubikin annesi vefat etti

Nedim Bubik'in annesi vefat etti

Nedim Bubik'in annesi vefat etti

4.12.2017İzmir
Yasemin ile Batuhan aşkında mutlu son LA Bağlarında

Yasemin ile Batuhan aşkında mutlu son LA Bağları'nda

Yasemin ile Batuhan aşkında mutlu son LA Bağları'nda

18.9.2017İzmir
Gözde ile Tuncay evlendi

Gözde ile Tuncay evlendi

UZUN yıllar Hürriyet Ege'nin Yazıişleri Servisi'nde görsel yönetmen olarak çalışan Melih Tözün- Nur Tözün çiftinin İzmir Ekonomi Üniversitesi Radyo Televizyon Bölümü mezunu kızları Gözde Tözün ile Hipermak Yurtdışı Satış Sorumlusu Tuncağ Aktuğ, düzenlenen törenle yaşamlarını birleştirdi.

18.7.2017İzmir
#HalkınHürriyeti sizin için haber peşinde

#HalkınHürriyeti sizin için haber peşinde

Hürriyet ve hürriyet.com.tr muhabirleri özel haberlerini vatandaş için, vatandaşla birlikte yapıyor, gündem belirliyor, fark yaratıyor. Son günlerde vatandaşlar, ekmek için GDO’lu katkı maddesi üretilmesinden, haksız kesilen HGS cezalarının nasıl geri alınabileceğine dek çok sayıda önemli gerçeği Hürriyet muhabirlerinden öğrendi. Yetkililer, zorla evlendirilen kız çocukları ve ormanlık alana gizlice moloz döken kamyonlar gibi konulardaki Hürriyet haberleri üstüne duruma el koydu, önlem aldı. Siz de halkinhurriyeti@hurriyet.com.tr adresine e-posta göndererek veya Whatsapp üzerinden 05337814345 numaralı telefonla iletişime geçerek haber önerilerinizi, fotoğraflarınızı ve videolarınızı uzman muhabirlerimize iletebilirsiniz.

26.4.2017Gündem
Medyanın ülke algısına katkısı

Medyanın ülke algısına katkısı

KADIN aktivistlerden oluşan Femen grubu, sekiz yıl kadar önce Kiev’deki Türkiye Büyükelçiliği önünde eylem yapmıştı. Kadınların ellerindeki dövizlerde “Ukrayna genelev değil” yazıyordu.

5.2.2017OkurTemsilcisi
İZBAN grevinin perde arkası

İZBAN grevinin perde arkası

İZMİR’de şehir içi banliyö hattı taşımacılığı yapan İZBAN’da yaşanan toplu iş sözleşmesi krizi geçen hafta Ankara’da mutlu sona bağlandı.

20.11.2016İzmir

Yazar Sonuçları

Siyasal partilerin çevre koalisyonu

BUNCA siyasal yoğunluk arasında dikkatinizi çekeyim, “Taşocağında piknik...” Hürriyet Ege’de Umut Karakoyun’un haberinin başlığıydı.

20.4.2018

Yeni İzmir

GEÇEN hafta Hürriyet EGE çok şık bir gayrimenkul eki verdi. Halen kentte devam eden projeleri toplu olarak görme fırsatı veren özel eki incelerken, 10 yıl önce bir İstanbul seyahatimdeki şaşkınlığım aklıma geldi.

2.4.2018

Mahmut Özgener’den İzmir çıkışı

İZMİR’de hangi seçim olursa olsun, mutlaka heyecan vardır.

9.3.2018

Bu rapora tartışma sırası henüz gelmedi herhalde

“Kim tutar İzmir”i, “İzmir’in farkı tescillendi”, “Bu rapor çok konuşulur”, “İzmir’e yatırım cezası”, “İzmir, yükselen değer”...

29.1.2018

“Cilalı İmaj Devri”nde, büyüğe saygı

Hürriyet EGE’de, Aydınlı İhsan Usta’nın haberini okuyunca, “kendi çapında bir koleksiyoncu” olarak, “ben de fikrimi paylaşayım” dedim.

25.1.2018

Bu şampiyonluk iyi bir şey mi

İNANIN yine kafam karıştı. Neden mi? İzmir yine uçmuş da ondan. Üstelik İstanbul’u sollamışız. Nasıl mı olmuş?

19.1.2018

Her iş bitti de, sıra ona mı geldi Numan Bey ?

Sevgili Numan Pekdemir, Bodrum’dan seslenip, (buraya özetini taşıyabildiğim) bir ateş düşürdü; “sosyal medya”ya…  

4.1.2018

Gökçebağ ile İzmir izlenimi

Yaklaşık iki hafta önce İzmir’deydim. Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı, Yalçın Gökçebağ’ın Alsancak’ta Selçuk Yaşar Resim Müzesi ve Sanat Galerisi’nde 14 Aralık’ta açılan ve ay sonuna kadar devam edecek sergisi için beni de İzmir’e davet edince, Ankara’daki gündemin yoğunluğundan kaçıp, biraz Ege havası almak için seve seve bu daveti kabul ettim.

24.12.2017

İzmir’de Gökçebağ şöleni

ÇAĞDAŞ Türk resminin önemli isimlerinden Yalçın Gökçebağ’ın bugün Alsancak’ta Selçuk Yaşar Resim Müzesi ve Sanat Galerisi’nde açılacak sergisinde yer alacak resimlerin büyük çoğunluğunun yapılışına şahit oldum. Gökçebağ her resim için titizlikle çalıştı.

13.12.2017

Akdeniz’in Silikon Vadisi

GEÇEN hafta Hürriyet EGE’de Ayçe Bükülmeyen’in çok önemli bir röportajı vardı.

26.11.2017

Söz konusu çocuklarımızsa eksiğe tahammülümüz yok

MİNİK Alperen’i minibüste unutan, sonrasında türlü yalanlarla, baskılarla olayı örtbas etmeye çalışan zihniyete savaş açalım.

21.11.2017

Her hemşehrimiz yerli otomobile sahip çıksın

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi, geçen cumartesi günü Tarihi Havagazı Fabrikası’nda, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Ege ve Dokuz Eylül üniversiteleriyle gerçekleştirdiği “Küçük Menderes Havzası Sürdürülebilir Kalkınma ve Yaşam Stratejisi” çalışmasını tanıttı.

20.11.2017

Akıllı Trafik ve “GÖZÇÖPKALHORDER”

Birkaç yıl önce, bir okuyucum soruyordu; “…Nihat Bey, bu devreye yeni alınan ‘Akıllı Trafik Sistemi’, ne kadar akıllı ?

9.10.2017

Ne oluyor bize

Aliağa’da köpeğe tekme atan ve polis tarafından gözaltına alınan Naim Y, serbest bırakıldı. Sürpriz değil, yasalar böyle çünkü...

19.9.2017

Bir türlü akıllanmıyoruz

Dün yazı işlerinde gündemdeki haberleri tartışıyorduk.

6.9.2017

“Sancar” İsmini görünce sandım ki…

 DHA’nın geçtiği haberi hemen bütün yerel (?!) medya kullanmış.

3.9.2017

Komşuya akın olmuş komşu da bayram yapmış

“Yunan turizmciler de uzun tatilden hoşnut mu” başlığıyla sormuştum geçenlerde: “30 Ağustos ve Kurban Bayramı tatilleri, önceki iki gün de eklenerek uzadı ya...

1.9.2017

Ankara Atatürk Lisesi…

Hayır; “Hürriyet EGE”deki bu başlık yanlış değil !

10.8.2017

CHP'nin Adalet Kurultayı öncesinde kolay gelsin demek gerek

Geçen Salı günü gazeteleri okuyorum. CHP, Büyük Taarruz’un yıldönümünde, 26-30 Ağustos’ta 5 günlük “Adalet Kurultayı” düzenleyecekmiş. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, 5 gün kurultay alanından ayrılmayacakmış, çalışması için de “Çadır ofis” oluşturulacakmış.

7.8.2017

Hız limitlerine uymayanlar yandı

1 Temmuz’dan itibaren otoyollara dikkat etmek gerekir.

29.6.2017

Mustafa bey 1.000 yıl yaşayacak

GEÇEN hafta zeytin yasa tasarısı bin bir türlü ayak oyunu ile Meclis Komisyonu’ndan geçti.

4.6.2017

İzmir'i keşfet

Hürriyet yazarlarının “İzmir’i Keşfet” kapsamındaki ziyaretleri sonrasında yazdıklarını gazetede okuyorsunuzdur.   Ben de üç günlük yoğun programın Urla’daki enginar festivaline denk gelen iki saatlik bölümüne katılma şansı buldum.  İşte o iki saatte biriktirdiklerim:

30.4.2017

Zeytinin yeniden doğuşu

ZEYTİN, beş bin yıl önce insanların ilk evcilleştirdikleri meyve türlerinden birisi. Yaklaşık 2.5 milyon yıl avcı toplayıcı bir canlı türü olarak yaşayan bugünkü insanların ataları tarım toplumuna geçişinin yolunu açan buğday, patates, mısır gibi dört-beş çeşit üründen birisiydi zeytin...

24.4.2017

Zeytinin yeniden doğuşu

ZEYTİN, beş bin yıl önce insanların ilk evcilleştirdikleri meyve türlerinden birisi. Yaklaşık 2.5 milyon yıl avcı toplayıcı bir canlı türü olarak yaşayan bugünkü insanların ataları tarım toplumuna geçişinin yolunu açan buğday, patates, mısır gibi dört-beş çeşit üründen birisiydi zeytin...

23.4.2017

O para bulunmuştur herhalde

HÜRRİYET EGE’de önceki gün Ayçe Bükülmeyen’in ‘Pazar Sohbeti’ vardı. Kimle mi? Ege Çağdaş Eğitim Vakfı (EÇEV) Yönetim Kurulu Başkanı Yasemin Reşitoğlu’yla. Başlık beni utandırdı: “60 bin TL aranıyor.”

17.4.2017

Katalog hayatlar

15 Temmuz gecesi “bu akıl tutulması” diye bir yorum yapmıştım.

14.3.2017

İşsizler ordusu ‘Güven’le yenilir

İŞ demek, aş demek. İşsiz sayısının arttığı toplumlarda işler rayından çıkar.

26.2.2017

Son süngerci

Bodrum’un Çitlik köyünde 1950’de doğan Mehmet Baş, bilinen ismiyle Aksona Mehmet, 5 kuşak önce buraya yerleşmiş çiftçi bir ailenin çocuğu.

24.2.2017

Havamız nasıl

Hava kirliliği her zaman gündemdedir ve bunca doğalgaz kullanımına karşın çözüldüğünü de sanmıyorum.

13.2.2017

Medyanın ülke algısına katkısı

KADIN aktivistlerden oluşan Femen grubu, sekiz yıl kadar önce Kiev’deki Türkiye Büyükelçiliği önünde eylem yapmıştı. Kadınların ellerindeki dövizlerde “Ukrayna genelev değil” yazıyordu.

5.2.2017

Bazen en sevdiğini bile sonsuzluğa uğurlarsın

BERNA’yı da, Gökhan’ı da uzun yıllardır tanıyorum.

15.1.2017

Sahi o çevreciler nerede?

TURİZMİN gözdesi Çeşme, tam bir çevre felaketiyle karşı karşıya.

30.12.2016

Bu güzel yer mutlaka güzel değerlensin

YILLARDIR söylerim. Didim’e her yolum düştüğünde, Altınkum’daki bu görüntüden rahatsız olurum ve merak ederim.

13.12.2016

“HÜRRİYET”, neden “Amiral Gemisi”dir ?

Önce sizleri, 1940’lı yıllara götürmek istiyorum…

5.12.2016

İzmir’in yeni mücevheri İnciraltı

GEÇEN hafta Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile sohbet fırsatımız oldu.

14.11.2016