MENÜ

Hürriyet Ege

Hürriyet Ege ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hürriyet Ege haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.052 Hürriyet Ege haberi bulunmuştur.

Hürriyet Ege Haberleri

İki haftalık yaz tatili tüm sezona nasıl yayılır

İki haftalık yaz tatili tüm sezona nasıl yayılır?

Otel odalarından sıkılanlar, yazı iki hafta yerine doyasıya yaşamak isteyenler ve tatile çıktığında ev konforunu arayanlar... Bu haberimiz size göre! Dört kişilik bir ailenin iki hafta otele ödediği parayla en az iki aylık bir yazlık ev tutması mümkün. Gayrimenkul uzmanlarıyla görüştük, emlak yazarlarına danıştık, Hürriyet bölge temsilcilerinden mekân önerileri aldık: Yazlık ev hangi dönemde, nerede ve nelere dikkat ederek kiralanır?

12.05.2018Hürriyet Pazar
İzmir, İstanbul’u nasıl geçti

İzmir, İstanbul’u nasıl geçti?

Bazı şehirler size dünyanın merkezinde olduğunuzu hissettirir. Geçmişinden gelen; havasında, suyunda hissettiğiniz bir gücü vardır. Zor dönemlerde bile ışığını, rengini kaybetmeyen, umudu devam ettiren... Burası Homeros’un, hümanizmin, demokrasinin doğduğu yer. Yaşam tarzıyla, nüfus yapısıyla, gücün sultasından uzak... Sokaklarında 16 dil konuşulan, tarihi bir liman kenti... Sembolü bile bir Amazon olan gerçek bir kadın kenti...* İnsanların birbirine gülümsediği, her yerin kadın kahkahalarıyla çınladığı, en çağdaş, en Avrupai şehrimiz... Son iki yılda İzmir’e müthiş bir akın başladı. 2017’de 18 bin 506 kişi İstanbul’dan buraya göç etti. Büyük çoğunluğu beyaz yakalı ve üniversite mezunuydu. Bu bir ilk. Brookings Enstitüsü’ne göre İzmir, dünyanın en hızlı büyüyen 4’üncü metropolü. Emlak fiyatları artışındadünyada ikinci sırada. Konut fiyatları bir yılda yüzde 18.5 değer kazandı. İstanbul yolunu üç buçuk saate indirecek otoyol açılmadı bile! Peki İzmir gerçekten İstanbul’un pabucunu dama atacak mı? Taşınan binlerce kişi aradığını buldu mu? Hayatı boyunca İzmir’i, seven gözlerle ama uzaktan izlemiş bir gazeteci olarak, keşfe çıkmaya karar verdim. Sebati Karakurt, Levent Kulu, Sibel Denizmen, Tuna Ateş’ten oluşan ekibimiz İzmir büromuzun desteğiyle şehrin altını üstüne getirdi. ‘Türkiye’deki Avrupa’ belgeselimizi de hurriyet.com.tr’de izleyebilirsiniz. ( * Kente ismini veren Smyrna’nın bir Amazon Kraliçesi olduğu rivayet edilir.)

5.05.2018Hürriyet Pazar
İzmir’in en iyi 10 restoranı

İzmir’in en iyi 10 restoranı

Ege deyince ilk akla gelen İzmir’e yazın kavurucu sıcağı gelmeden gitmenin tam vakti. Kent doğal güzellikleri ve tarihinin yanında mutfağıyla da yemek meraklılarını kendine çekiyor. Baharda çıkan çeşit çeşit Ege otlarıyla yapılan yemekler, zeytinyağlılar, günlük deniz ürünleri gibi lezzetlerin olduğu bu mutfağı en iyi temsil eden restoranları seçtik!

19.03.2018Seyahat
#HalkınHürriyeti sizin için haber peşinde

#HalkınHürriyeti sizin için haber peşinde

Hürriyet ve hürriyet.com.tr muhabirleri özel haberlerini vatandaş için, vatandaşla birlikte yapıyor, gündem belirliyor, fark yaratıyor. Son günlerde vatandaşlar, ekmek için GDO’lu katkı maddesi üretilmesinden, haksız kesilen HGS cezalarının nasıl geri alınabileceğine dek çok sayıda önemli gerçeği Hürriyet muhabirlerinden öğrendi. Yetkililer, zorla evlendirilen kız çocukları ve ormanlık alana gizlice moloz döken kamyonlar gibi konulardaki Hürriyet haberleri üstüne duruma el koydu, önlem aldı. Siz de halkinhurriyeti@hurriyet.com.tr adresine e-posta göndererek veya Whatsapp üzerinden 05337814345 numaralı telefonla iletişime geçerek haber önerilerinizi, fotoğraflarınızı ve videolarınızı uzman muhabirlerimize iletebilirsiniz.

26.04.2017Gündem

Yazar Sonuçları

8 bin İranlı nereden çıktı

HER şey geçen hafta sosyal medyada ‘Türkler gidiyor, İranlılar geliyor. 2018’in ilk 8 ayında 8 bin İranlı İzmir’den ev aldı’ paylaşımlarıyla başladı.

9.01.2019

Arkanı dön ve git

BUGÜN yılın son günü. Gün boyu bir yandan aklımızın bir köşesinde geçen yılın hesabını yaparken, diğer yanda telefon, mail ve mesajlarla dostlarımıza, sevdiklerimize iyi yıl dileklerimizi ileteceğiz.

31.12.2018

O bir ekmek ustası

SİZİ bugün biraz siyasetten uzaklaştırayım. Nasıl olsa 31 Mart’a kadar daha çok konuşup, yazacağız.

16.12.2018

Tuşların üstünde Tepelikli Sinek Kuşu

CUMARTESİ günü, Hürriyet Ege’nin sürmanşetinde bir yerel seçim haberi vardı:

26.11.2018

Türe Teyze

PAZAR öğlen çay partisindeydi. Akşam Rap konserinde.

23.11.2018

Siyaset dışında bir gündemimiz olmalı

Gündem öylesine hızlı değişiyor ki, hızına ulaşmak inanın mümkün değil.

24.10.2018

Kültürpark’a AVM veya rezidans dikmeye kimse cesaret edemez

HÜRRİYET EGE’de Selim Türsen’in bir yazısı vardı, sosyal medyayla ilgili, özetliyorum: “Artık sadece eş, dost değil, şehirde, ülkede olup bitenler de sosyal medyadan takip edilir oldu.

19.10.2018

Heykeli merkez yapmak yerine ‘nasıl kurtuluruz’ diye düşünülmeli

ÖNCE Karabağlar Belediyesi’nden, “Karabağlar’a Nasreddin Hoca Bilim-Kültür Merkezi” başlıklı bir açıklama: “Bilimi, kültürü ve sanatı öne alan projelerle son dönemde adından söz ettiren Karabağlar Belediyesi, şimdi de Uzundere Rekreasyon Alanı içerisinde bulunan Nasreddin Hoca binasını bilimin ve kültürün merkezi yapacak.

1.09.2018

Yazı ağır cezalık da peki klima normal mi

GEÇENLERDE Hürriyet EGE’nin manşetinde Nermin Uçtu’nun bir haberi vardı: “Tarihi yapılara zarar verenlere HAPİS CEZASI.”

27.07.2018

Ege’de döviz zamanı

EGELİ çiftçilerin dilekleri gerçek oldu. Artık Tarım ve Orman Bakanı bir İzmirli. Ege çiftçisinin sorunlarını daha iyi anlayacağı düşünülen Bekir Pakdemirli’nin, samanın bile ithal edilir hale geldiği tarımda kolaycı çözümler yerine üretime dönük kalıcı çözümler geliştirmesi, beklentilerin başında geliyor. Hele 1 doların bile önem kazandığı günümüzde tarımda ithalatı kısıtlayıcı, ihracatı teşvik edici her karar, ayrı bir önem kazanacak.

16.07.2018

Siyasal partilerin çevre koalisyonu

BUNCA siyasal yoğunluk arasında dikkatinizi çekeyim, “Taşocağında piknik...” Hürriyet Ege’de Umut Karakoyun’un haberinin başlığıydı.

20.04.2018

Yeni İzmir

GEÇEN hafta Hürriyet EGE çok şık bir gayrimenkul eki verdi. Halen kentte devam eden projeleri toplu olarak görme fırsatı veren özel eki incelerken, 10 yıl önce bir İstanbul seyahatimdeki şaşkınlığım aklıma geldi.

2.04.2018

Mahmut Özgener’den İzmir çıkışı

İZMİR’de hangi seçim olursa olsun, mutlaka heyecan vardır.

9.03.2018

Bu rapora tartışma sırası henüz gelmedi herhalde

“Kim tutar İzmir”i, “İzmir’in farkı tescillendi”, “Bu rapor çok konuşulur”, “İzmir’e yatırım cezası”, “İzmir, yükselen değer”...

29.01.2018

“Cilalı İmaj Devri”nde, büyüğe saygı

Hürriyet EGE’de, Aydınlı İhsan Usta’nın haberini okuyunca, “kendi çapında bir koleksiyoncu” olarak, “ben de fikrimi paylaşayım” dedim.

25.01.2018

Bu şampiyonluk iyi bir şey mi

İNANIN yine kafam karıştı. Neden mi? İzmir yine uçmuş da ondan. Üstelik İstanbul’u sollamışız. Nasıl mı olmuş?

19.01.2018

Her iş bitti de, sıra ona mı geldi Numan Bey ?

Sevgili Numan Pekdemir, Bodrum’dan seslenip, (buraya özetini taşıyabildiğim) bir ateş düşürdü; “sosyal medya”ya…  

4.01.2018

Gökçebağ ile İzmir izlenimi

Yaklaşık iki hafta önce İzmir’deydim. Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı, Yalçın Gökçebağ’ın Alsancak’ta Selçuk Yaşar Resim Müzesi ve Sanat Galerisi’nde 14 Aralık’ta açılan ve ay sonuna kadar devam edecek sergisi için beni de İzmir’e davet edince, Ankara’daki gündemin yoğunluğundan kaçıp, biraz Ege havası almak için seve seve bu daveti kabul ettim.

24.12.2017

İzmir’de Gökçebağ şöleni

ÇAĞDAŞ Türk resminin önemli isimlerinden Yalçın Gökçebağ’ın bugün Alsancak’ta Selçuk Yaşar Resim Müzesi ve Sanat Galerisi’nde açılacak sergisinde yer alacak resimlerin büyük çoğunluğunun yapılışına şahit oldum. Gökçebağ her resim için titizlikle çalıştı.

13.12.2017

Akdeniz’in Silikon Vadisi

GEÇEN hafta Hürriyet EGE’de Ayçe Bükülmeyen’in çok önemli bir röportajı vardı.

26.11.2017

Söz konusu çocuklarımızsa eksiğe tahammülümüz yok

MİNİK Alperen’i minibüste unutan, sonrasında türlü yalanlarla, baskılarla olayı örtbas etmeye çalışan zihniyete savaş açalım.

21.11.2017

Her hemşehrimiz yerli otomobile sahip çıksın

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi, geçen cumartesi günü Tarihi Havagazı Fabrikası’nda, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Ege ve Dokuz Eylül üniversiteleriyle gerçekleştirdiği “Küçük Menderes Havzası Sürdürülebilir Kalkınma ve Yaşam Stratejisi” çalışmasını tanıttı.

20.11.2017

Akıllı Trafik ve “GÖZÇÖPKALHORDER”

Birkaç yıl önce, bir okuyucum soruyordu; “…Nihat Bey, bu devreye yeni alınan ‘Akıllı Trafik Sistemi’, ne kadar akıllı ?

9.10.2017

Ne oluyor bize

Aliağa’da köpeğe tekme atan ve polis tarafından gözaltına alınan Naim Y, serbest bırakıldı. Sürpriz değil, yasalar böyle çünkü...

19.09.2017

Bir türlü akıllanmıyoruz

Dün yazı işlerinde gündemdeki haberleri tartışıyorduk.

6.09.2017

“Sancar” İsmini görünce sandım ki…

 DHA’nın geçtiği haberi hemen bütün yerel (?!) medya kullanmış.

3.09.2017

Komşuya akın olmuş komşu da bayram yapmış

“Yunan turizmciler de uzun tatilden hoşnut mu” başlığıyla sormuştum geçenlerde: “30 Ağustos ve Kurban Bayramı tatilleri, önceki iki gün de eklenerek uzadı ya...

1.09.2017

Ankara Atatürk Lisesi…

Hayır; “Hürriyet EGE”deki bu başlık yanlış değil !

10.08.2017

CHP'nin Adalet Kurultayı öncesinde kolay gelsin demek gerek

Geçen Salı günü gazeteleri okuyorum. CHP, Büyük Taarruz’un yıldönümünde, 26-30 Ağustos’ta 5 günlük “Adalet Kurultayı” düzenleyecekmiş. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, 5 gün kurultay alanından ayrılmayacakmış, çalışması için de “Çadır ofis” oluşturulacakmış.

7.08.2017

Hız limitlerine uymayanlar yandı

1 Temmuz’dan itibaren otoyollara dikkat etmek gerekir.

29.06.2017

Mustafa bey 1.000 yıl yaşayacak

GEÇEN hafta zeytin yasa tasarısı bin bir türlü ayak oyunu ile Meclis Komisyonu’ndan geçti.

4.06.2017

İzmir'i keşfet

Hürriyet yazarlarının “İzmir’i Keşfet” kapsamındaki ziyaretleri sonrasında yazdıklarını gazetede okuyorsunuzdur.   Ben de üç günlük yoğun programın Urla’daki enginar festivaline denk gelen iki saatlik bölümüne katılma şansı buldum.  İşte o iki saatte biriktirdiklerim:

30.04.2017

Zeytinin yeniden doğuşu

ZEYTİN, beş bin yıl önce insanların ilk evcilleştirdikleri meyve türlerinden birisi. Yaklaşık 2.5 milyon yıl avcı toplayıcı bir canlı türü olarak yaşayan bugünkü insanların ataları tarım toplumuna geçişinin yolunu açan buğday, patates, mısır gibi dört-beş çeşit üründen birisiydi zeytin...

24.04.2017

Zeytinin yeniden doğuşu

ZEYTİN, beş bin yıl önce insanların ilk evcilleştirdikleri meyve türlerinden birisi. Yaklaşık 2.5 milyon yıl avcı toplayıcı bir canlı türü olarak yaşayan bugünkü insanların ataları tarım toplumuna geçişinin yolunu açan buğday, patates, mısır gibi dört-beş çeşit üründen birisiydi zeytin...

23.04.2017

O para bulunmuştur herhalde

HÜRRİYET EGE’de önceki gün Ayçe Bükülmeyen’in ‘Pazar Sohbeti’ vardı. Kimle mi? Ege Çağdaş Eğitim Vakfı (EÇEV) Yönetim Kurulu Başkanı Yasemin Reşitoğlu’yla. Başlık beni utandırdı: “60 bin TL aranıyor.”

17.04.2017

Katalog hayatlar

15 Temmuz gecesi “bu akıl tutulması” diye bir yorum yapmıştım.

14.03.2017