MENÜ

Hurriyet Ankara

Hurriyet Ankara ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hurriyet Ankara haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 27.839 Hurriyet Ankara haberi bulunmuştur.

Hurriyet Ankara Haberleri

20 basamaklı engel esnafın sırtında

20 basamaklı engel esnafın sırtında

Karanfil Sokak’ta çalışmayan engelli asansörü, gün içinde onlarca engelli vatandaşa zor anlar yaşatıyor. Yoluna devam edemeyen engelliler, rampasız 20 basamaklı merdiveni, kendilerine yardımcı olan esnafın sırtında aşıyor.

18.5.2018Ankara
Ankaralılar soruyor: Metrodaki x-ray’ler ne olacak

Ankaralılar soruyor: Metrodaki x-ray’ler ne olacak?

Ankara’da metro istasyonlarının girişlerine yerleştirilen x-ray cihazları ve metal kapı dedektörleri, yaklaşık 10 aydır faaliyete geçmedi. Cihazların atıl kalmasını eleştiren vatandaşlar, “Milletin cebinden çıkan parayla yapıldı, öylece kaldı. Metrolardaki bu x-ray’ler ne olacak?” diye soruyor.

17.5.2018Ankara
Okurların gözünden Ankara sokakları

Okurların gözünden Ankara sokakları

Hürriyet Ankara WhatsApp Şehir Hattı değerli okurlarımızın gözünden şehrin aynası olmaya devam ediyor. Kızılay metro istasyonunda tahrip olan sarı şeridin aşındığını belirten bir okurumuz görme engelliler için olası tehlikeye dikkat çekiyor.

17.5.2018Ankara
Okurların gözünden Ankara sokakları

Okurların gözünden Ankara sokakları

Hürriyet Ankara WhatsApp Şehir Hattı'na gelen okur şikayetlerini yayınlamaya devam ediyor.

16.5.2018Ankara
Toplumsal bilinç oluşana kadar kaldırıldı

Toplumsal bilinç oluşana kadar kaldırıldı

Dikmen Vadisi’ndeki demir köprünün asansörleri Büyükşehir Belediyesi ekiplerince söküldü. Büyükşehir yetkilileri, “Toplumsal bilinç oluşana kadar ileri bir tarihte kullanılmak üzere muhafaza edilecek” dedi.

16.5.2018Ankara
İdari işlem başlatıldı

İdari işlem başlatıldı

Hürriyet Ankara’nın dün ‘Sosyal medya bürokrasisi’ başlığıyla gündeme getirdiği Çankaya Belediyesi’ne ait kamyonun kural ihlalini sosyal medya üzerinden şikâyet eden vatandaşın belediyelerden alakasız yanıtlar almasına ilişkin haberin ardından Çankaya Belediyesi açıklama yaptı.

15.5.2018Ankara
Inna Türkçe söyleyecek

Inna Türkçe söyleyecek

Inna, önceki akşam sahne aldığı Ankara’dan hayranlarına bir müjde verdi, “Türkçe öğreniyorum, bir şarkı da seslendirdim yakında dinleyecekler” dedi. Tarkan ve Ebru Gündeş hayranı olan dünyaca ünlü şarkıcı, gerekli izinler alınırsa Ankara’da yeni bir video klip çekmek istiyor.

14.5.2018Ankara
Ankara keçisinin saray yolculuğu

Ankara keçisinin saray yolculuğu

16. yüzyılda Ankara keçisi tiftiğinden elde edilen, Osmanlı ve Avrupa saraylarına giren Sof kumaşı, yüzyıllar sonra VEKAM’ın sergisi ile Başkent’e geri döndü. VEKAM Direktörü Filiz Yenişehirlioğlu, tiftiğin yeniden dünyaya açılması için çalışmalar yapılması gerektiğini söyledi.

11.5.2018Ankara
Sel yataklarına konut felakettir

'Sel yataklarına konut felakettir'

15 milyon konutu kapsayan imar barışı ile gündemde olan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Başkent’teki sel baskınlarını değerlendirdi: “Sel yataklarına, afet gelen yerlere konutlar yaptırırsanız bu felakettir. Burada belediye suçludur. Ancak belediyeler alt yapısı normal nüfus ve normal yağış üzerine hesapladıklarına, biraz daha opsiyon bırakarak hesap yaparlar. Bunun birkaç misli bir yağış olmuşsa buna yapacak bir şey yok, dünyanın her yerinde sel basar. Biz ekip yolladık ama iş büyükşehir belediyelerinde.”

10.5.2018Ekonomi
Dikmen Vadisinde ağır tahribat

Dikmen Vadisi'nde ağır tahribat

Dikmen Vadisi 3 ve 4’üncü Etap’ta şehir magandalarının yarattığı tahribat gün geçtikçe artıyor. Atık toplayıcılarının ‘karargâh’ haline getirdiği bölgede, çöp tepelerinin oluşturduğu mezbebelik görüntü dikkat çekiyor. Manzaraya şahit olan çevre sakinleri, “Başkent’e yakışmıyor” diyor.

8.5.2018Ankara
Mağdurlara devlet desteği

Mağdurlara devlet desteği

Hürriyet Ankara Mamak’ta dört gün önce sel felaketinden en çok etkilenen bölgelerin başında gelen Mamak Boğaziçi Mahallesi Neşet Ertaş Caddesi’ni fotoğrafladı ve mağdur esnafı dinledi. Sabahın erken saatlerinde dükkanlarını açan vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekiplerin yardımıyla çamur içinde kalan iş yerlerini temizledi.

7.5.2018Ankara
Tükenmişlik sendromuna son

Tükenmişlik sendromuna son

Kanser, en çok konuşulan ve en çok korkulan hastalıklardan biri. Bu hastalığa sadece yakalanan kişi değil ailesi de ciddi sorunlar yaşıyor. Hastayı kaybetme korkusu aileyi, ölüm korkusu hastayı yıkıyor.

7.5.2018Ankara
Hamzayı ayağa kaldıralım

Hamza'yı ayağa kaldıralım

Doğumu sırasında oksijensiz kalan Hamza, serebral palsi (beyin felci) geçirdi. Doktorlar, yaşam şansının az olduğunu söyledi ama o hayata sımsıkı tutundu. Şimdi 7 yaşında olan Hamza, yürüyebilmesi için kendisine uzatılacak yardım eli bekliyor.

7.5.2018Ankara
Afet mi altyapı eksikliği mi

Afet mi altyapı eksikliği mi?

Mamak’ta önceki gün yaşanan sel felaketi, “Afet mi, altyapı eksikliği mi?” sorusunu beraberinde getirdi. Hürriyet Ankara, meslek odaları, ASKİ Genel Müdürü ve belediye başkanlarının açıklamaları ile bu sorunun yanıtını aradı.

6.5.2018Ankara
Evlere şenlik

Evlere şenlik

Eryaman Türkkent İlkokulu’nun bahçesinde perşembe günü düzenlenen ‘Çocuk Şenliği ve Yıl Sonu Kermesi’, evlere şenlik görüntülere sahne oldu.

6.5.2018Ankara
Hürriyet Ankaradan süper Ankaragücü posteri

Hürriyet Ankara'dan süper Ankaragücü posteri!

Hürriyet Ankara, altı sezon sonra Süper Lig’e yükselen Ankaragücü’nün taraftarına süper bir armağan sunuyor.

4.5.2018Futbol
Ölüm Yolu’na demir bariyerli önlem

Ölüm Yolu’na demir bariyerli önlem

Protokol Yolu’nun Pursaklar kesiminde son dokuz yılda 40 kişi karşıdan karşıya geçerken hayatını kaybetti. Ankara kedisi Misketli uyarı levhası, orta refüje dikilen çalı ve ağaçlar da karşıdan karşıya geçişleri engelleyemeyince Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yolun ortasına demir bariyer döşendi.

3.5.2018Ankara
Çöp atarken ölüm tehlikesi

Çöp atarken ölüm tehlikesi

Hürriyet Ankara WhatsApp Şehir Hattı'na gelen okur şikayetlerini yayınlamaya devam ediyor. Etimesgut Bağlıca Bulvarı üzerinde yolun sağ şeridinde duran çöp konteynerinin yarattığı tehlikeye dikkat çeken okurumuz, konteynerin bulvar üzerinden başka bir noktaya taşınmasını talep ediyor.

3.5.2018Ankara
Sokak hayvanlarında ortak hareket edilmeli

Sokak hayvanlarında ortak hareket edilmeli

Büyükşehir’in faaliyet raporunda sokak hayvanları konusunda eleştirdiği ilçe belediyelerinden konuya ilişkin değerlendirmeler geldi. Ortak hareket edilmesi gerektiğine dikkat çeken Başkan Yaşar ve Başkan Tiryaki, yetkinin Büyükşehir’de olduğunu hatırlattı

2.5.2018Ankara
Kent merkezinde piknik ve gezinin adresleri

Kent merkezinde piknik ve gezinin adresleri

Havaların ısınmasıyla birlikte Başkentliler de hafta sonlarını açık alanda değerlendirmek güneşin ve yeşilin keyfini çıkarmak için yakın mesafede gezi rotaları arıyor. Güneşin ve yeşilin keyfi ise çok kısa mesafede yar alıyor.

1.5.2018Ankara
Okurların gözünden Ankara sokakları

Okurların gözünden Ankara sokakları

Hürriyet Ankara WhatsApp Şehir Hattı'na gelen okur şikayetlerini yayınlamaya devam ediyor.

1.5.2018Ankara
Memeli hücrelerinden ilaç üretiliyor

Memeli hücrelerinden ilaç üretiliyor

İnsalık, geçmişten bu yana hastalıkları tedavi etme çabası içinde. Bitkilerle başlayan bu serüven kimyasal ilaçlara, oradan da biyoteknolojik ve biyobenzer ilaçlara kadar geldi. Canlı hücre proteinlerinden oluşan ilaçlar konusunda bilgi veren AMGEN Biyobenzer Ürünler Global Operasyonlar İcra Direktörü Jeff Yant, bu ilaçların çok hassas olduğunu ve 200’ün üzerinde kalite kontrol aşaması bulunduğunu belirtti.

30.4.2018Ankara
Okurların gözünden Ankara sokakları

Okurların gözünden Ankara sokakları

Hürriyet Ankara WhatsApp Şehir Hattı'na gelen okur şikayetlerini yayınlamaya devam ediyor. Bir Hürriyet Ankara okuru WhatsApp Şehir Hattı’na Sincan-Kayaş arasında sefer yapan Başkentray’la ilgili şikayetlerini iletti.

29.4.2018Ankara
Çöplükten dev parka

Çöplükten dev parka

Mamak’ın ilk çöplüğü olan ve üzerinde 300 gecekondunun yer aldığı Kartaltepe’deki 70 dönümlük alan, dev bölge parkına dönüşüyor. Parkın yüzde 40’ının tamamlandığını belirten Başkan Mesut Akgül, “Bazı vatandaşlar ‘burayı elimizden alıp iş merkezi yapacaklar’ diyordu. Böyle olmadığını gösterdik” dedi.

28.4.2018Ankara
Kentin gündemi 24 Haziran

Kentin gündemi 24 Haziran

Ankara’nın kent gündemi 24 Haziran’a kilitlendi. Üç bölgeden toplamda 36 milletvekilinin çıkacağı Başkent’te partiler seçim hazırlıklarını sürdürürken, AK Parti, CHP, MHP, İyi Parti ve HDP il başkanları, hedeflerini Hürriyet Ankara’ya açıkladı.

26.4.2018Ankara
Adaylık istifaları peş peşe geliyor. İşte o isimler...

Adaylık istifaları peş peşe geliyor. İşte o isimler...

Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok milletvekili aday adaylığı için istifasını verdi. Burdur Valisi Şerif Yılmaz da istifa etti. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç ile Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı milletvekili aday adaylığı için görevlerinden istifa etti. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun ekonomi danışmanı Turgay Bozoğlu da Çankaya Belediyesi’nde başkan yardımcılığı görevinden istifa ederek CHP’den milletvekili aday adayı oldu. Bu arada Ankara'dan da şu ana kadar en üst düzeyde ilk istifa haberi TRT'den geldi. Genel Müdür Yardımcısı Fethi Fahri Kaya görevinden istifa ederek AK Parti'den Eskişehir milletvekili aday adayı oldu. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Selim Bağlı da istifa ediyor. Bağlı'nın Gaziantep'ten milletvekili olmak istediği ancak AK Parti yönetiminin kendisine Şanlıurfa'yı önerdiği belirtiliyor. En son gelen sürpriz istifa haberine göre, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir de milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa ettiğini açıkladı.

26.4.2018Gündem
Caddenin ortasında büyük tehlike

Caddenin ortasında büyük tehlike

Hürriyet Ankara WhatsApp Şehir Hattı’na gelen okur şikayetlerini yayınlamaya devam ediyor. Alacaatlı Mahallesi 3296. Cadde’nin tam ortasındaki rögarın kapaksız olarak bir haftadır bölge beklediğini belirten okurumuz, yaşanan tehlikeye dikkat çekiyor.

25.4.2018Ankara
Okurların gözünden Ankara sokakları

Okurların gözünden Ankara sokakları

Hürriyet Ankara WhatsApp Şehir Hattı’na gelen okur şikayetlerini yayınlamaya devam ediyor.

24.4.2018Ankara
Genç şarkıcıya hayran izdihamı

Genç şarkıcıya hayran izdihamı

Müzik dünyasının genç isimlerinden 13 yaşındaki Alper Erözer, Antares Alışveriş Merkezi’nde Ankaralı hayranlarının karşısına çıktı. Genç şarkıcıyı, 10 binin üzerinde Başkentli dinledi. Genç şarkıcıyı yakından görebilmek için birbirleriyle mücadele eden hayranları izdihama sebep oldu.

24.4.2018Ankara
Okurların gözünden Ankara sokaklar

Okurların gözünden Ankara sokaklar

Hürriyet Ankara WhatsApp Şehir Hattı’na gelen okur şikayetlerini yayınlamaya devam ediyor. Yaşamkent Mahallesi 3265. Cadde Başkent Sitesi Kavşağı’nda yaşanan kazalara dikkat çeken okurumuz, yetkililerin önlem almasını trafik ışığı konulmasını istiyor.

23.4.2018Ankara
‘İdrar kaçırma’ problemine dikkat

‘İdrar kaçırma’ problemine dikkat!

Beş yaşındaki her beş çocuktan biri, ‘uyku sırasında istemsiz idrar kaçırma’ sorunu yaşıyor. İdrar kaçırma sorunu tedavi edilmezse, ergenlik çağına kadar devam edebiliyor. Bu durum, çocuğun ciddi psikolojik sorunlar yaşamasına yol açabiliyor.

23.4.2018Ankara
Hasat maçına çıkacağız

Hasat maçına çıkacağız

Tek ses, tek yürek halinde mücadele etmeleri gerektiğinin altını çizen başkan, “Zorlu yollardan geçip finale geldik. Çile çekilerek elde edilen başarıların sevinci, mutluluğu bir başka güzel oluyor” diye konuştu.

20.4.2018Yerel Haberler
Yamalı asfalt kaldırımı aştı

Yamalı asfalt kaldırımı aştı

Etimesgut, Sincan ve Bağlıca bölgeleri başta olmak üzere kent trafiğini büyük ölçüde rahatlatan ‘15 Temmuz Şehitler Bulvarı’nda meydana gelen çökmeler sürücülerin tepkisini çekiyor.

17.4.2018Ankara
19 Mayıs pislik içinde

19 Mayıs pislik içinde

Hürriyet Ankara WhatsApp Şehir Hattı’na gelen okur şikayetlerini yayınlamaya devam ediyor. Okurumuz Fikret Özer 19 Mayıs Stadı'nın kirliliğine dikkat çekiyor.

17.4.2018Ankara
Okurların gözünden Ankara sokakları

Okurların gözünden Ankara sokakları

Hürriyet Ankara WhatsApp Şehir Hattı’na gelen okur şikayetlerini yayınlamaya devam ediyor. Okurumuz Mariç Cantürk Güvenpark'taki ağaçların tehlikesine dikkat çekiyor.

16.4.2018Ankara
Öveçler piyangosu iptal edildi

Öveçler piyangosu iptal edildi

Eski Başkan Melih Gökçek döneminde 25 yıllığına bedelsiz olarak Çınar Spor’a verilen Öveçler Vadisi’ndeki spor tesisleri ve büfeler, yeni Başkan Mustafa Tuna döneminde iptal edildi. İptale gerekçe olarak Sayıştay’ın kararı gösterildi.

16.4.2018Ankara
Tüm buluşmalarıyla Seçime 1 Kala

Tüm buluşmalarıyla Seçime 1 Kala

Hürriyet Ankara, 2019’da yapılacak yerel seçimlerin nabzını ‘Seçime 1 Kala’ yazı dizisiyle tuttu.

15.4.2018Ankara
Tekrar birikmemesi için yapısal tedbir alınacak

Tekrar birikmemesi için yapısal tedbir alınacak

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Hürriyet Ankara’nın geçen aylarda ‘Üniversite hastaneleri S.O.S. veriyor’, ‘Tehdit kapımızda’ ve ‘Üniversite hastaneleri çözüm bekliyor’ başlıklarıyla gündeme taşıdığı, kamu üniversite hastanelerinin birikmiş ilaç, tıbbi malzeme ve sarf malzemesi borçlarını hızlı şekilde ödeyeceklerini belirtti.

15.4.2018Ankara
Cep terminalleri için arazi tespiti

Cep terminalleri için arazi tespiti

Ankaralıların AŞTİ’ye gidip tekrar evlerine dönmemek için kentin ana girişlerinde uzun süredir talep ettiği cep terminalleri için Büyükşehir Belediyesi harekete geçti. Ümit Mahallesi Muhtarı Ayşe Çalışkan’ın resmi dilekçesine yanıt veren belediye, “Cep terminali yapılmasına yönelik arazi tespit ve projelendirme çalışmaları devam etmektedir” açıklamasını yaptı.

15.4.2018Ankara
Güvenpark’ta ağaç tehlikesi

Güvenpark’ta ağaç tehlikesi

Hürriyet Ankara WhatsApp Şehir Hattı’na gelen okur şikayetlerini yayınlamaya devam ediyor. Okurumuz Mariç Cantürk Güvenpark'taki ağaçların tehlikesine dikkat çekiyor.

15.4.2018Ankara
Okurlar yazıyor sorunlar çözülüyor

Okurlar yazıyor sorunlar çözülüyor

Hürriyet Ankara WhatsApp Şehir Hattı, ses getirmeye devam ediyor. Okurlar şikâyetlerini fotoğraflayıp yazıyor, sorunlar birer birer çözüme kavuşuyor.

13.4.2018Ankara
Ankara özlemi sahnede bitecek

Ankara özlemi sahnede bitecek

Sevilen şarkıcı Safiye Soyman, uzun bir aranın ardından, yarın yeniden Başkent’te sahne alacak. Ankaralı sevenleri ile daha sık buluşmak istediğini belirten Soyman, “Ben Ankaralıyım, yeniden burada olmanın heyecanını yaşıyorum. Dinleyicilerle özlemimiz sahnede bitecek” diyor.

12.4.2018Ankara
Okurların gözünden Ankara Sokakları

Okurların gözünden Ankara Sokakları

Hürriyet Ankara WhatsApp Şehir Hattı değerli okurlarımızın gözünden şehrin aynası olmaya devam ediyor.

12.4.2018Ankara

Yazar Sonuçları

Kanser çipi

Sevgili Hürriyet Ankara okurları.“Tıpta Yenilikler” köşemizde bu hafta, birçok kanser hastasının hayatını etkileyecek olan “kanser çipi” konusunu ele alıyoruz.

7.5.2018

Ankara yeşil bir şehir

Ankara’ya ilk geldiğinde doğanın güzelliğinden etkilendiğini ve Başkent’i yeşil bulduğunu belirten Portekiz’in Ankara Büyükelçisi Paula Leal da Silva, ülkesinin ve Sefarad Yahudileri’nin öyküsünü Hürriyet Ankara’ya anlattı.

5.5.2018

Beyin iğnesi

Sevgili Hürriyet Ankara okurları.Geçen hafta başlayan “Tıpta yenilikler” yolculuğumuzda bu kez Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’ne (MIT) uzanıyoruz.

30.4.2018

İki tekerin farkındalık çağrısı

Bu fotoğrafı, okurumuz Yakup Sağlam gönderdi.

29.4.2018

Tıpta yenilikler

Sevgili Hürriyet Ankara okurları. Dünya’da hızla gelişen/değişen teknoloji, insanların günlük yaşamında önemli kolaylıklar sağlıyor. Ve tabii, teknolojik gelişmeler...

23.4.2018

Oynak kaldırım taşları

BAKINIZ... Okurumuz Yahya Aksoy ne diyor:“Yollar, yaya kaldırımları, yeşil alanlar... Bu üçü, insana ve kente saygının ifadesidir. Çağdaşlığın göstergesi, hizmetlerin aynasıdır.”Okurumuza aynen katılıyorum.

22.4.2018

İşte Tuna’nın ‘imar’ sessizliğinin nedeni

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde son dönemde bir hayli ilginç şeyler yaşanıyor.

15.4.2018