MENÜ

Hurmanın Faydaları

Hurmanın Faydaları ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hurmanın Faydaları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hurmanın Faydaları haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 14 Hurmanın Faydaları haberi bulunmuştur.

Hurmanın Faydaları Haberleri

Hurmanın faydaları neler 1 hurma kaç kalori

Hurmanın faydaları neler? 1 hurma kaç kalori?

Ramazan ayının gelişiyle birlikte hurmaları pazar ve market raflarında daha sık görmeye başladık. Akdeniz ve Orta Doğu coğrafyasının sağlıklı ve mükemmel lezzetlerimizden biri olan hurma, dikkatli tüketildiğinde oldukça faydalı bir besin. Peki, hurmanın faydaları neler? 1 hurma kaç kalori? Hurma diyeti nasıl yapılır?

7.05.2019Sağlık
Hurmanın faydaları neler Hurmanın glisemik indeksi kaç

Hurmanın faydaları neler? Hurmanın glisemik indeksi kaç?

Türkiye'de Ramazan sofralarının baş köşesinde yer alan hurma, aslında tüketimi sadece bir ayla sınırlandırılamayacak kadar yararlı bir meyve. Hz. Muhammed'in en sevdiği, her gün muhakkak yediği gıdalardan biri olarak adı çok sayıda hadiste geçtiği için Müslümanlar için özellikle çok değerli olan hurmanın faydaları saymakla bitmiyor. İşte onlardan birkaçı...

7.12.2017Sağlık
Hurma Diyeti İle 5 Kilo Verin

Hurma Diyeti İle 5 Kilo Verin!

Son zamanlarda en çok uygulanan hurma diyeti ile 5 günde 5 kilo vermeniz mümkün. İşte kilo verdiren hurma diyet listesi ve öğünleri!

Hurma Kaç Kalori

Hurma Kaç Kalori ?

Ramazan'ın vazgeçilmezi hurma kaç kalori? Vücuda ne faydası var? Cevapları sizler için araştırdık. İşte hurmanın kalorisi ve faydaları!

Oruç açarken neden hurma tercih edilir Hurmanın faydaları

Oruç açarken neden hurma tercih edilir? Hurmanın faydaları

İftar ve sahur sofralarının vazgeçilmezi hurma yine günler öncesinden raflardaki yerini aldı. Peki, hurma nasıl bu kadar Ramazan ayıyla bütünleşti? Oruç açarken neden hurma tercih edilir?

23.05.2017Gündem
Mucize meyve hurmanın faydaları

Mucize meyve hurmanın faydaları

Ramazan sofralarının vazgeçilmezi hurmanın birçok faydası olduğunu biliyor musunuz? Uzmanlara göre hurmanın faydaları sayılamayacak kadar fazla. Son yıllarda yapılan araştırmalar, hurmanın kalp damar hastalıklarından ve kanserden korunmada etkin rol oynadığını gösteriyor.

20.06.2015Kelebek
Binbir derde deva

Binbir derde deva

Ramazan ayında iftar sofralarının baştacı, mucize meyve hurma, çeşidine göre kilosu 5- 120 lira arasında değişen fiyatıyla en fakirinden en zenginine insanlara şifa kaynağı oluyor.

21.07.2013Sağlık
Hurmanın faydaları

Hurmanın faydaları

Son yıllarda yapılan araştırmalar, hurmanın kalp damar hastalıklarından ve kanserden korunmada etkin rol oynadığını gösteriyor. Peki, hurmanın faydalarını biliyor musunuz?

19.11.2008Kelebek
2020’li yılların beslenme çantası

2020’li yılların beslenme çantası

Dünya artık içine doğduğumuz gibi değil. Sınırsız açgözlülükle birçok şeyin sonunu getirdik. Ama biraz da bu sayede yepyeni alanlar keşfettik. Rotayı tam gaz veganlığa çeviren beslenme âlemleri, bu felsefe etrafında çok yaratıcı şeyler söylüyor. Etin yerini sebzeler, inek sütünün yerini bitkisel sütler, şekerin yerini meyveler alıyor. Bin yıllık lahana, karnabahar, nohut bambaşka kılıklara bürünüyor. Alışverişe ya da restorana gittiğinizde zamanın gerisinde kalmamanız için sözlüğünüzü hazırladık. Ç. BEGÜM SOYDEMİR/bsoydemir@hurriyet.com.tr

27.01.2019Hürriyet Pazar
Hurma Saç Dökülmesini Engelliyor

Hurma Saç Dökülmesini Engelliyor

Zengin vitamin ve mineral içeriği olan hurmanın strese bağlı saç dökülmesini de engellediğini biliyor muydunuz?

Yazar Sonuçları

Hurmada hayat var!

Hurmanın faydaları saymakla bitmez. Her şeyden önce çok güçlü bir “posa” kaynağı. Bağırsak iç dengesini ve kabızlığı önleme bakımından bu çok önemli bir avantaj. Ayrıca “tanen”ler olarak bilinen “polifenolik” antioksidanlardan da çok zengin.

15.04.2016

Menopoz için iki mühim tavsiye

Menopozla birlikte kadınların vücudunda bazı değişiklikler olmaya başlar. Bu süreçte menopozun etkilerini en aza indirmek için uygulanacak bazı noktalar var...

16.08.2018